3Ltesaar Ouders weigeren bijdrage voor de "Kinder opvang" Rel rond geld (Leidse) Dierenbescherming :C agenc 1 'Dubbelmooi' concert in de Groene Kerk Raadscommissies in van Lei(,en Lisse niet openbaar Penningmeester zou duizenden gestolen hebben DONDERDAG 15 MAA IDAG nei LEIDEN „Het Is nooit mijn bedoeling geweest- ®m het geld van de Dierenbescherming te verdonkerema nen. Dan zou ik het in de boeken weggeknoeid hebben, en niet zoals ik heb gedaan, het geld domweg open en voor eigen naam hebben opgeno men". Zo reageert W.G. den Dubbel den, voormalig voorzitter- penning meester van de Leidse Dierenbescher ming op de beschuldiging van het bestuur dat hij een groot bedrag aan geld zou hebben gestolen. Den Dub belden had tal van functies in Lei den en was in de vorige zittingsperio de financieel deskundige van de Pvd A-fractie in de raad. De waarnemende voorzitter van de Dierenbescherming, mevr. M. S. ten Hooven, verklaarde vanmorgen te genover ons, dat aangifte is gedaan op vermoeden van frauduleuze han delingen door de voorzitter-penning- meester, wiens schorsing in een van de week gehouden vergadering door de leden werd bekrachtigd. „De recherche is gekomen aan een bedrag van f 13.000, dat verdwenen is, maar wij hebben de indruk, dat er nog ongeveer f 5000 zoek is", aldus mevr. Ten Hooven, die mededeelde, dat een speciale kascontrölecom- missie is ingesteld om hierachter te komen. De manipulaties zijn mogelijk ge weest doordat Den Dubbelden, die 2 jaar geleden voorzitter Deen opvolg de, een jaar later ook de taak van penningmeesteres Delprado overnam, volgens Den Dubbelden met het idee dat dat voor zeer korte tijd zou zijn. Eén van zijn handelingen was de opdracht om een legaat van f 45.000, bestemd voor de Dierenbescherming, werd geboekt op rekening van het Leids Dierenasiel. „Wij hebben ban den met deze stichting, maar voor lopig staat het bedrag nog op haar rekening en wij kunnen er niet over beschikken", aldus Ten Hoo- Den Dubbelden Verklaart, dat bij een eerder onderzoek is gebleken dat hij een bedrag van f 13.761.11 heeft opgenomen om dat hij door ziekte hij zegt overspannen te zijn zonder werk in financiële moei lijkheden was gekomen. "Het was mijn bedoeling", is zijn lezing, "om het geld zeer spoedig terug te stor ten. Daarom heb ik de rest van het bestuur ook niet van mijn optreden in kennis gesteld. Dat doe je dan niet. Het geld had moeten vrijko men door de verkoop van zijn vori ge huis aan de Apollolaan. Tegenvallers "•Door enkele tegenvallers" verliep die verkoop minder snel dan hij had verwacht en het bestuur kwam erachter dat Den Dubbelden geld van de Dierenbescherming voor privé-doeleinden had gebruikt. In november vorig jaar zou men bij eenkomen om de zaak door te pra ten. Dat is niet doorgegaan. Den Dubbelden: "Inmiddels was ik bezig met het verkrijgen van een lening bij een particulier om de schuld te kunnen voldoen. Dat ketste af, toen dik op 28 januari de recherche voor mijn deur aantrof. Die man trok zioh prompt terug toen hij daarvan hoorde. Op 10 februari heb ik in Den Haag een gesprek gehad met het hoofdbestuur van de Dierenbe scherming. Bij die gelegenheid heb ik voorgesteld om een schuld bekentenis te tekenen, waarbij ik de Leidse afdeling geheel of voor een deel schadeloos zou stellen, binnen 2 a 2.5 Jaar. Op een beslissing van het hoofdbestuur daarover zit ik nog te wachten. Inmiddels is mijn huis verkocht. Dat heeft echter niet genoeg opgebracht om de hele schuld te kunnen afbetalen". Gewoon uitgevoerd Op de beschuldiging dat hij on juiste manoeuvres zou hebben uit gevoerd met het legaat van f 45.000,- zegt Den Dubbelden: „Het ging hier om een legaat met een last. Er moest voor dat geld een kattenloods gebouwd worden, iets waar ove rigens dringend behoefte aan was. De Dierenbescherming heeft geen grond, dus hebben we na een unaniem bestuursbesluit op dracht gegeven aan het Ledds Die- renasyl om zo'n onderkomen voor katten neer te zetten. Dat is inmid dels gebeurd, het besluit is gewoon uitgevoerd". Den Dubbelden is er overigens van overtuigd, dat het bestuur van de Dierenbescherming Leiden lie ver het geld terug heeft dan dat het verdere stappen tegen hem on derneemt. "En dat het terugbetaald zal worden staat vast", besluit hij. Donderdag Zuiderkerk Werkbijeenkomst r> Stadsgehoorzaal Libelle modeshow 2.30, 7 en 9.30 uut Kreatief Sentrum Breest Informatie-avond over Surin uur nam. fotografie 8 uur nat A Morsweg 10 Werkgroep q A ten 7.30 uur nam. werkgroi Oegstgeest (Geversstraat 85 dicapten 25 i kamerbewoners Breestraat 19 Jeugdhav« café 7.30—10.30 i W. G. den Dubbelden: "Tijdelijk gebruikt" Hoe dat dan moet is voorlopig de vraag. Want er is "geen kijk op" (Derd'3 Binnenvestgracht) kan. hij weer In formatie-avond Baha'i 8 Stadhuis (kamer 204) vergadering Commissie finac het werk Clubhuis Maredijk Hoorzlti ppoi Aan voorwaarden voor subsidie niet voldoen Buiten de Merenwijk is het in de rest van stad gaatjes vullen. Een flink gat is gevuld langs de Boerhaavelaan. Op de strook grond langs de spoorlijn zijn drie flatgebouwen verrezen, waar de eerste bewoners zich intussen hebben gemeld. Het zijn huurflats. Op de foto een deel van het complex. (Foto Jan Holvast) LEIDERDORP "U kunt het niet aan ons zien, maar we zijn goed booszei burgemeester v.d. Have van Leiderdorp tijdens 'n pers conferentie gisteren in de burge meesterskamer. Reden van die boos heid was 'n gestencilled boekje van de "Stichting Kinderopvang Leider dorp" gericht aan B. en W. en de gemeenteraad. In 'n heleboel punten maakt deze stichting Kin deropvang de Gemeente Leiderdorp het verwijt te weinig interesse te tonen voor de opvang van de kinde ren in de lunchpauze van de schooltijden op school. Het geldt vooral de kinderen uit de verafge legen wijken zoals het Patrimonium- park. Door geldnood gedreven moet de heer Eijs hoofd van de r.k. En- gelendaalschool voortaan tenminste 11 kinderen weigeren tussen de mid dag op school over te blyven. Door de dreiging van "het op straat komen te staan van 11 kinderen" heeft schoolhoofd Eijs en het onderwij zend personeel, met diverse raads leden een vergadering belegd om zich over de situatie te bezinnen. Punt is van Bijlage 1 van het sten cil "doceert" de "Stichting Kinder opvang Leiderdorp:" Het moet voor de gemeente duidelijk zijn, dat: 1. volgens de leerplichtwet de kinderen de school moeten bezoeken en dat, Burgerlijke stand LISSE Woensdagavond heeft de Raad van Lisse zich uitgesproken over de openbaarheid van raads commissies, welk onderwerp al eer der door Zeeberg van D'66 aan de or de werd gesteld, maar uitgesteld we'"1 tot een volgende vergadering. De heer Zeeberg wilde dat niet- raadsleden die wel deskundig zijn in de raadscommissies het woord te la ten voeren. Het raadslid dat een der gelijke deskundige wil laten mee spreken in de Commissie, zich terug trekt. Voorts heeft de heer Zeeberg her11""ide malen het pleit gevoerd voor openbaarheid van de commis sies voor het publiek en de pers. Over deze punten werd een discus sie gevoerd. De voorzitter kon ten slotte vaststellen dat bij de raadsle den ~non steun gevonden werd voor de gedachten van de heer Zeeberg. Er was niemand die de voorstellen van de heer Zeeberg ondersteunde, waarmee het vonnis over de voorstel- len-Zeeberg geveld was. Verder heeft de raad met grote in genomenheid kennis genomen van de instelling van een schooltandverzor- gingsdienst. Oók al geven de finan ciële gevolgen daarvan met een be drag van f 40.000,- per jaar over en kele Jaren een gevoel van een kou de douche! Maar dat accepteerde men dan wel graag als het om het belang van het kind gaat. Op een vraag van de heer Smith (P.C.) over plan-Blokhuis deelde de voorzitter mee, dat in april door Ge deputeerde Staten met enkele be zwaarden tegen het plan gespro ken zal worden en vermoedelijk zal dan in de mei-veigadering van GS. over de bezwaarschriften een beslis sing vallen over het Centrum-plan in totaliteit. Tot lid van de Commissie Sport en Recreatie werd benoemd de heer W. van der Geest uit Rijpwe- tering, van wie de heer De Vos (VVD) veel verwacht om zijn des kundigheid .Of men woningen uit 't Gemeentelijk Woningbezit ook kan kopen. Wanneer men dat wenst, i I. E. Schuilenga, Ingrid Petro nella Margaretha, dr v. J. Paats en W. K. Rietkerk, Jamila, dr v. J. J. Tit- M. A. M. Ie Feber, Johanna Bij de rondvraag werd door de heer G. C. v. d. Berg (KVP) gevraagd of voor de grote bedrijven die langs de Achterweg zich gaan vestigen. Een parallelweg langs de Achter weg aangelegd kan worden, opdat de Achterweg zelf het landelijk karak- er kan blijven behouden. De heer Zeeberg (D'66) sloot zich hierbij aan. De voorzitter zei deze mogelijkheid te willen bezien. Petronella, dr v. A. Vonk OVERLEDEN J. C. Spoel, C. A. als de afstand huis-school te groot is, om tijdens de lunchpauze naar huis te gaan en als, om welke rede nen dan ook, de kinderen tussen de middag niet naar huis kunnen, er een mogelijkheid moet zijn om de kinderen tijdens deze periode op te vangen". Punt e in de bijlage, en daar is de burgemeester vooral ook boos over, vermeldt: "De gemeente Leiderdorp werkt democratisch en doet veel aan inspraak. Het is daarom vreemd dat er praktisch zonder overleg bevel tot sluiting werd ge geven". Dat is namelijk niet het geval omdat de gemeente dn een particuliere zaak, wat de Kinderop vang toch is, in feite niets te ver tellen heeft. Een gemeenteamb tenaar heeft de Stichting wel gead viseerd de boel te sluiten omdat de diverse ouders weigerden 'n bijdra ge in de kosten te geven zodat de toegezegde "startsubsidie" van de gemeente bestaande uit f2100 voor het dienstjaar 1972—1973 ook niet door kon gaan. In een brief, gedateerd 15 oktober 1972, gericht aan mevrouw L. Aal- ders van de Stichting Kinderopvang Leiderdorp, heeft de gemeente Lei derdorp duidelijk de voorwaarden uiteengezet, die de raad tijdens de vergadering van 9 oktober, nadruk kelijk had vastgesteld, wij citeren deze brief: Zeer nadrukkelijk over woog de raad dat het noodzakelijk is dat van de ouders cq verzorgers van de deelnemende kinderen een bijdrage wordt gevraagd naar pro portioneel tarief. Wy verbinden aan de subsidieverlening de voor waarde dat de retributie zal wor den geheven naar een door u op te stellen, door ons college goed te keuren retributieschaal. Verder werd bij deze brief ook 'n exemplaar ingesloten met de bepalingen van de verordening algemene subsidievoor waarden Leiderdorp, welke ook op de Stichting Kinderopvang van toe passing zijn. "De Stichting" was dus op de hoogte aan welke voorwaar den er moesten worden voldaan. Het knelpunt zit echter bij de ouders van de kinderen, die bij vaststelling van de retributie, hom salaris aan de Stichting moesten opgeven. Dit willen zij niet ear zij weigeren ook een bijdrage aan het "overblijven" van hun kinderen te geven OEGSTGEEST Het vijf, zes stemmige koororgel in de Oegstgees- ter Groene Kerk krijgt steeds meer op z'n geweten. Z'n goede geweten, z'n simpele aanwezigheid werkt concertsoheppend. Gisteren: "Vesper 3". Vijf zes en zes vijf, het klinkt al leen onwennig anders. Het geeft ons een zijsprong in naar Weimar waar Bach solliciteerde en wachtte op "n orgel in Halle met 65 registers. Het sprong af op een salarisregeling. Welk een nu onvoorstelbare orgel- vorst had de wereld dan gekend als het eens niet was afgesprongen. Overigens, in 1973 is de mini-Bacil in de mode en in de handel. In de Groene Kerk moet het vanzelf mini en Ben Fey opende daar met een "Fantasie en Fuga C groot" Die combinatie hebben we nog nooit voor ogen gehad en we denken aan een opvolging van een losse Fantasie en een losse Fuga. Denkelijk instruc tieve werkjes van de muziekonder wijzer Bach. Wat het nóg beter deed op het eeriklaviers was een Praelu- dium in D uit "Dat Holsteinische Or- gelbiiohlein" van Micheelsen, die een serie stukken speciaal voor klein or gel zonder pedaal componeerde. De handmotoriek van Fey raakte daar echt ontspannend vrij. Iets moois van dezelfde, uitzonderlijk in Schütz geïnteresseerde Mioheelsen, van wie twee seizoenen terug het Leids Kamerkoor in de Groene Kerk het machtige "Tod und Leben" ver klankte. Het Jaar 1972 was het sterfjaar van Schütz. De internationale Schütz Gesellschaft belegde ook een leden ontmoeting in Breda. Chris Verhoog trof daar partituur-lectuur aan, die "gefundenes Fressen" voor hem werd: een Matthaus Passion uit 1965 van Karl Michaël Komma, een Duit se kerkmusicus in het neo-vroegba- rokke straatje van Reda, Micheelsen, Pepping, Distier. Komma, ons tot gisteren een naam als ieder ander. Evenals Schütz componeert hij, met een eoho gregoriaans, de titel mee". Die Leidensgeschichte unsres Her ren J. Ohr". Er is evenals in de Matthaus van Schütz (27 maart in de Zuiderkerk te horen door het L.K.K.) geen enkele instrumentale begeleiding bij. Aria's zijn er niet, puur de evangelie-tekst die 35 ver zen later dan bij Bach begint en ook eerder stopt. Natuurlijk kan een er varen dubbelkwartet (het Nederl. So listen Ensemble) ook groeperings effecten en diepteperspectief toepas sen door solo's en "massa" sugges tief te figureren. Met de tekst op de hartd (verdeling in 10 taferelen), vliegt het doorgecomponeerde werk voorbij. Het heeft de charme van primitief en antiek en is maar een miniatuur bij Bach vergeleken. Komana is een aanwinst, maar eist een hoog geroutineerd ensemble. Een vaste plaats in het Ned. So listen Ensemble hebben Thea Ekker en Ank Relnders, sopranen, Frieda van Engelenburg en Rijkje Wolles- wtalkel, alten. Jaap Dielen en Chris Verhoog, bassen. Als tenor vonden we Jos v. d. Lans, maar Ben Fey moest Johan Kramer vervangen. We vermoeden, dat Egbert van Goor hier de keurig seconderende man op de orgelbank was. Veel ruimte hebben we nu niet meer voor de Musikalische Exequien, uit vaar tmuziek van Schütz, maar deze Exequien heeft het L.K.K. in no vember 1.1. nog gezongen, waarbij de 8 ensembleleden toen de rollen ver vulden van "uitkomende stemmen", wat, voorzien van een in de specifie ke stof getraind kamerkoor, na tuurlijk indrukwekkender en zelfs spectaculair werkt. De verrichtin gen, van sopranen en alten bleven overal op gelijke wijze subliem-ho- mogeen. De twee tenoren waren, daaraan gemeten, minder aange past. De bassen bezitten beide bij zonder fraaie zangstemmen, maar met anders geaard expressiviteits- karakter. De zangkunde van dit dub belkwartet kwam dubbel uit in de scheiding op afstand als dubbel- koor. Dubbelmooi! KEES VERHOEF Damescontact modeshow viel erg in de gadering 8 perium me Kreatief Sentrum Breestran né-club 9.15 i Zuiderkek volkingsonderzoek 1 Oegstgeest (Geversstraat voor kamerbewoners 8.30 Leiderdorp (Fred. Henorlkp 25) Gespreksavond Bahai Breestraat 19 Sociëteit (voor kamerbewoners en i den) 9-12 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven, So v< "Waarom monumentenzorg?" Zaterdag Rijksmuseum voc derfilm "De grote i Microtheater (Vestestraat o! Oegstgeest Gemeentecentni 6) hiküé sociëteit v.a. 15 jaar Breestraat 19 Sociëteit Tm#**"' kamerbewoners en alleenstas BUiE —12 Bij molen De Valk Postzegelii: ge t Schaakzolder (Morsweg Doopsgezinde Kerk Zevem ventisten bijbelstudie 10 prediking De Vink Dansen 5 kei 8—11.30 w Parochiehuis Maria Gijzensti u Sleutelstadwandeltocht middag. smaak VOORSCHOTEN Het Voorscho- tense Damescontact hield gistera vond in het Bondsgebouw een grote mode-show in samenwerking met enige Voorsohotense winkeliers: kle ding van Vosmeer, schoenen van 't Centrum, kapsels van Mlngers en brillen van Bentley. Mevrouw Valkenburg fungeerde als lady-speaker. De mannequins (vol wassenen en kinderen) waren alle maal "eigen materiaal". Vooral de 5-jarige Marcel en Jan-Willem showden leuk en heel onbevangen. In de show veel goed betaalbare mo- dieuse kleding en schoenen voor de oudere en volslanke figuren was ruime keuze in de collectie. Na de pauze werd in hoofdzaak nachtgoed en badgoed getoond met de daarbij behorende baclsloffen en muiltjes. De brillen completteerden vaak het geheel. Verschillende mon turen werden op deze show voor het eerst in Nederland getoond. Het was de eerste maal in het be staan van de Damescontactclub dat er een modeshow in het programma opgenofnen was, zeer zeker zal deze geslaagde show een vast onderdeel van het programma gaan worden. Nel Peeters. Apotheken w De avond-, nacht- wordt waargénomei Zuid-West, Brahmsl theek Oegstgeest, Wilhelminapj h Wetswinkeltje Juridisch ad vi es bureau 'OqL rechtskundige) bijstand. Adres Leids Volksbuis Aptfdevc dilk 33 Openingstijden dagfl onre 10 uur voorin tot 1 uui maandag) Dagelijks t Ie kantoon ;avond vai geslotèn. SOS-dienst SOS-Telefonlsche (01710)—25202 Voor lijkheden ^Hulpd berelkbu maandag acht uur v.m Vogelasiel Anna Paulownastraat Gewonde- en uitgeputte vogels Met medewerking i Hans Melkert Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Gezellig Reuze gezellig om een vrouwelij ke wethouder als voorzitter van een raadscommissie mee te maken. Mevr. Den Haan leidde gisteravond een vergadering van een commissie cul turele en maatschappelijke aangele genheden, Jeugd- en sportzaken. Ze sohoaiik er zelf de koffie en zorgde voor een gezellig sfeertje in de geest van „Jongens, zo doen we dat". Over het nut van een commissie vergadering kun je twisten, zeker zo één als die van gisteravond. Com missielid Kwik (PvdA) had een hele serie vragen op papier, maar veel antwoorden kreeg hij niet. Het bleef allemaal een beetje vaag, maar de kans zit erin, dat de sportstichting, de schooladviesdienst, De Spartaan en tafeltennisclub Docos het leeggeko men gebouw van de sociale werk plaats in de Oroenesteeg gaan bezet ten. Morgen bespreekt het college van B. en W. het verzoek van mu ziekvereniging Werkmans Wilskracht om de school aan de Boomma/rkt te mogen gebruiken als oefenlokaal. Er wordt gewerkt aan een bevei ligde toegang tot het nieuwe Lug- dunumcomplex aan de Oegstgeester- weg. Volgens mevr. Den Haan wordt in het plan meegenomen een veilige oversteek voor de scholieren in het Houtkwartier, 's Morgens en 's mid dags is het inderdaad levensgevaarlijk met op de Oegstgeesterweg overste kende i Rondleidingen raJLg De mogelijkheid om het Gemeen- landshuis van Rijnland te bezoe ken is er nog steeds. Er zijn rondlei dingen op de vrijdagavonden 16 en 30 maart, 13 en 27 apnil, 11 en 25 mei en 8 en 22 juni. De eerste is om haif acht, de tweede om half ne gen. Niet alle groepen zijn volgeboekt. Men kan kosteloos kaarten krijgen in het VW-kantoor op het Stations plein. Stakingssteun Binnenkort worden informatie avonden gehouden over Suriname met het oog op de stakingen. De PSP wil de stakers steunen. Van avond zijn er in het Kreatief Sen trum lezing en discussie over de po litiek- economische achtergronden. Leden van de Surinaamse Studen tenunie voeren het woord. Morgen avond vertoont de Oimeclub in het zelfde gebouw films over Suriname. 27 maart is er in het aca demiegebouw een film-lezingen avond. Het woord voeren E. Paerl en H. Mijnals van de Leidse Studenten- bond. In finale Een team van het Ohr. Dr. W. A. Visser 't Hooftlyceum heeft zich ge plaatst voor de nationale finale van het schoolvi J f tallen - kampioenschap van de Kon. Ned. Dambond. De fina le is 31 maart in Meppel. Openbaar vervoer Terwijl Leiden nog niets weet gaan B. en W. van Haarlem 20 maart naar de minister van Binnenland se Zaken om te spreken over de rijks bijdrage voor het openbaar vervoer van de NZH. De minister van Ver keer en Waterstaat heeft de gemeen te al tweemaal teleurgesteld. Langzaam vervoer Op de Haarlemmerstraatweg bij het Groene Kerkje hebben tientallen au tomobilisten zich vanmorgen verbe ten. Ze zaten in de file achter twee koetsen, die net op spitsuur uitre den. Misschien moeten we het voor beeld gaan volgen van de Haagse kunstschilder, die op een paard door de stad gaat Reumacollecte In het bericht over de collecte van het Nationaal Reumafonds in Lei den zijn de namen weggevallen van het comité van aanbeveling. Dit zijn burgemeestersvrouw mevr. Vds-Hom- mes, ABN-directeur mr. De Jong, de reumatoloog dr. Colenbrander en dokter Bazuin van de GGD. Kortkort Volgende week dinsdagavond ko men de bestuursleden van het NKOV afdeling Zoeterwoude bijeen om (bij één van de leden thuis) de voorbe reidingen af te ronden voor de win keliersvereniging. Tijdens die verga dering zal een datum worden vast gesteld waarop de Zoeterwoudse mid denstanders, die zich hebben aange meld ate lid van de winkeliersvereni ging, bij elkaar zullen worden geroe pen om een bestuur voor die nieuwe vereniging te kiezen en om de statu ten goed te keuren. open ait 'J i tetn betai LEIDSCH DAGBU ff Uitgave: Leidsch Dagblad Witte Singel 1 Postbus 54 - Giro 570: Telefoon directie en adniinifoeto tie 01710-25041. Telefoon redactie 01710-215 Hoofdredacteur Han Muldejen Maandabonnement Kwartaalabonnement Per post Losse nummers Abonnementsgelden bij v«ft betaling te voldoen. Bij aut< tische overschrijving nistratie- en incassokosten. Nabezorging tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500 Verspreidingsgebied stadsei Benthuizen. Lelden, Lelden Oegstgeest, Voorschoten, mond. Wassenaar en Zoeterw Correspondenten Oegstgeest: N. van Welzea laan 20. Hoge RUndllk tel 33694 Zoeterwoude: G M. J. de 1 Dulvenvoordelaan 414. tel Oil k g( ge?

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2