Twente zakt voor amen voor topclub Zege voor Yerhart (6-4), complimenten voor ASC Pieter schiet van naar winst op Bona78-86 Tuyll Raak/P. APPIE HAPPIE sationele bekerzege (1-0) van AZ'67 BOM STARS1 UEF A-commissie bekijkt toernooi om Super Cup BEGRIP RELKAAR TOP-ZAALVOETBALDUEL BOEIT 600 KUKERS IN NOORDWIJK Cambuur wint h-BEKER Het blijft sneeuwen t floept uit 0RTTOTO )AG 15 MAART 1973 ADVERTENTIE AAR Midden tussen de jubelende menigte, die de ele bekerzege van AZ'67 op Feyenoord-killer FC ierde, stond Joop Brand. De Haarlem-trainer, die door pvolger van bondstrainer Cor van der Hart wordt mompelde: „Ik heb diep respect voor AZ'67. Dat was g jaar een club waarvoor iedereen al gereed stond legrafenis. De wonderdokter is aan het werk geweest »ft de patiënt al zoveel veerkracht dat ze nota bene ;laat". En voegde de man, die om de pers te ontlo- eenvoudig staanplaatsje had aangeschaft, er aan toe: met die 1—0 uitslag niet eens klagen". rorm demonstreert, met zege op Peyen- a 'het examen voor top- had gelijk. PC aanwezig bij zijn ploeggenoten, bra- laatste weken een ken FC Twente op. AZ mocht dan wel geen beeldschoon uitgevoerd voetbal op de grasmat leggen, de ploeg was zelfs met drie invallers AZ. De ploeg kon het gevaarlijk. De drie spitsen, Hooge- igen om voor de derde steeger, Sohaafstra en vooral Kist eisten met levensgevaarlijke uitval len voortdurend de volle aandacht de Twentenaren niet. op van de te nonchalant spelende rakter. Zij ergerden zich Twente-defensie. Schrijvers kon hevig aan de eigenzin- echte r nog redding brengen bij jngen van de bizar lei- knappe echoten van Schaafstra en sdsrechter Derks. René Hoogesteeger. Nadat Twente de eni- rfchof, sinds zondag de ge echte kans in de eerste helft om nummer één voor het benut had gelaten (Jeuring kopte elftal, liet dat het dui- uit een voorzet van René van de Kerkhof tegen de paal) was ook Schrijvers niet bestand tegen een diger Vonk was geflitst, schot van Kist. De blonde spits rat overtredingen tegen schoot haarzuiver de bal in het net, Toen Derks liet door- die hem door een slimme pass van lagde hij zich in zulke Suurendonk had bereikt. ■dingen, dat Derks hem Het geïrriteerde en steeds haastiger ilge reprimande gaf. spelende Twente kon dat zowel in Kerkhof begint de laatste tien minuten van de eer- Erken. Nadat hij vier, snelheid langs linker- iette-nedgingen te krij- neigingen ste helft als dn de tweede helft niet meer ongedaan maken. Vooral, om dat Car van der Hart in de rust had bevolen het speelveld erg klein ■neigingen, ook duidelijk te houden. „Twente heeft ruimte nodig. Dus blijf maar met acht man achter de middenlijn. En loop maar op de benen van de directe tegenstander. Daar kunnen ze niet tegen", had de Alkmaarse oefen- meester zijn pupillen bezworen. Uitblinkende AZ-doelman Gerrit Vooys duikt voor de voeten van Twente's René Notten. Vooys heeft de bal. BASKETBALL 5 MEIHAL TEGEN RAAD en DAAD LIONS Kamp. Poule-Eredivisie A.S. ZATERDAG 17 MAART aanvang 20.30 uur. Extra voorverkoop: kapper Bosman, Churohilllaan 3, Gé Hof enk, Haarl.straat 66221; Van Zijp, Haarlemmerstr. 279, Kantine 5 Meihal, Boshuizer- laan, Leiden. Toegangsprijs f 3,p.p tan. 14 jaar f 2,p.p. Advertentie aangeboden door INTERMEUBEL Toonzalen Leiden - Alphen via sportpromotion - Leiden ROME —Het dagelijks bestuur van de Europese voetbal Unie (UE FA) heeft in zijn vergadering van gisteren in Rome, geen beslissing genomen over het instellen van een bouwden een voorsprong "op, die super-cup. Een dergelijke beker, voortdurend schommelde tussen de waar Ajax en Glasgow Rangers of- drie en de zeven punten. Telkens als ficieus om hebben gespeeld, zou de Bona Stars een beslissende voor- inzet moeten zijn van wedstrijden sprong leek te gaan nemen, kwam tussen de houders van de Europa Raak/ Punch terug en bracht het Cup X en Europa Cup 2. Het bestuur van de UEFA heeft de commissie, die de toernooien voor de unie organiseert opdracht gege- met uitzondering van één minuut, ven te onderzoeken of het wenselijk Even haalde hij Peter de Jong naar is wedstrijden tussen de winnaars de bank om hem instructies te geven, van de belangrijkste toernooien voor Dat basisteam knokte enorm en toon IjEIDEN Uitgerekend Pieter v. Tuyll. de oud-Bona Star, was gister avond in de Vijf Meihal de man, die Raak/ Punch naar de derde over winning op Bona Stars dit seizoen schoot. Met negentien punten had hij een belangrijk aandeel in de 78- 86 zege van de Delftse ploeg. Niet dat hij topscorer was, want dat werd Terry Foster, die voor de wedstrijd bij het inschieten de show stal door een paar maal met enorme kracht de bal van boven af door de ring te rammen. Nee. van Tuyl trok Denham vaak van de achterlijn weg, waar door met name Foster meer gele genheid kreeg. Dat gebeurde vooral in de periode tussen de veertiende en achttende minuut van de tweede helft, toen Raak van 67-68 doorstoot te naar 71-78 en daarmee Bona Stars duidelijk op de knieën had. terdag tegen Levi's. Maar knokken voor ieder bal, iedere meter grond kost inspanning en ook persoonlijke fouten. Vlak na de iust. die was inge gaan bij 42-35. liep Harry Stol te gen zijn vierde fout aan en werd ge wisseld voor Wall aart. Ret er van Tuyll had toen net Raak weer op een voorsprong gezet <46-47). Lange tijd ging het gelijk op: 54-54 en 60- 60. Bona Stars mocht daarna nog één keertje aan de winst ruiken <63- 60). Inmiddels was de voor Bona Stars fatale veertiende minuut aan gebroken. Coach Zweverljnen van Raak ging over op een persoonlijke verdediging over het hele veld en gebruikte daarvoor „klevers" als Cha- ris Sideris en Jan Sikking. Raak had het spelletje van Bona Stars gewoon door. Kallenberg bleef volharden in een zone-verdediging en dat was niet onbegrijpelijk, want tegen Jongens als Strong en Foster is een man-to- man verdediging een linke zaak. Bo na Stars draaide echter in korte tijd helemaal dol en vrilwel elke aanval van Raak betekende in deze fase twee punten. Aan de andere kant was Bona Stars begon overigens zeer M met het gevai Er wenj Door Jan van der Nat sterk. Wayne Denham werkte snel de 40 achterstand met zuivere af standsschoten weg en de Leidenaars verschil weer op een paar punten. Coach Kallenberg liet de gehele eers te helft zijn basisploeg in het veld, clubs te organiseren. de zich qua inzet veel beter als za- Vlekkeloos )AM De eeft in vier Jaar tijd zijn er versleten: trainer- Venhorst (37) heeft te jen dat hij aan het eind Zijn advies werd vlekkeloos opge volgd. Twente kwam niet meer in zijn spel. AZ daarentegen kreeg door het te verre opdringen van Twenite steeds meer kansen. De doorgebroken Kist werd echter door Derks ten onrechte voor buitenspel igd zijn werkzaamheden ^gefloten. D<)rka later. 0 het f .Het bondsbestuM te bïj- moment (Joot wist flfc al du l»am over de reden ™n mV, oge verbreken van het nd: „Beide partijen kon- Even later werd Schaafstra in het begrip meer voor elkaar strafschopgebied gevloerd. Kohn: „Een zuivere strafschop", die door w Debks echter niet werd gegeven. r. Sinds het "vertrek van Even later moest Schrijvers nog de itóonaal gewaardeerde fraaiste save van de wedstrijd ver- waren al twee andere richten bij een gevaarlijke terug- ggegaan met moeüijkhe- speelbal van Oranen. Het tekende ret heeft de afgelopen de onmacht van de Twente-voor- de training profes- waartsen dat pas halverwege de •heen aan te pakken, tweede helft doelman Vooys echt in iden die dat opriep bij moeilijkheden kwam. Zelfs in de waren Juist het slotfase, toen Achterberg was ver- Ijaar overwonnen. |&ean opvolger voor Ven- s het bondsbestuur dui- nogal wat gemist en dat betekende een achterstand, die groeide tot ze ven en zelfs tien punten. Bona knab belde er nog wel iets vanaf, maar de nederlaag was reeds een feit Bona Stars: Wayne Denham 21, Wim Petrici en Rudy van Eyck ie der 17, Peter de Jong 10, Harry Stol 9 en Rob Wallaart 4. Raak/ Punch: Terry Foster 22, Pieter van Tuyll 19, Dolf Pouw 17, Ed Strong 14, Jan Sikking, Pieter Scheurwater Jaap Maassen en Toon van Helfteren alleen 2. LEEUWARDEN In een inhaal wedstrijd uit de eerste divisie heeft Cambuur gisteravond met 21 van Volendam gewonnen In een span nend, spectaculair en aantrekkelijk duel waarin beide ploegen aanval lend speelden. Na een doelpuntloze eerste helft gaf Zuidema (55e en 70e) Cambuur een voor sprong van 20. Bond scoorde in de 89e minuut voor Volendam. Er waren 5000 toeschou wers, de heer Elzinga floot. Voetbal Voor de eerste divisie van het Engelse voetbal is gisteren één wedstrijd gespeeld: Sheffield Wednesday won op eigen terrein met 32 van Bristol City. vangen door Brink en Hoogesteeger het veld had geruimd voor De Ja ger, kreeg Twente t doodvermoeide dat pogingen om Ka- AZ niet op de knieën, naar Nederland te krij- Twente-trainer Kohn: „Ach deze hebben: hij heeft juist wedstrijd Is heel anders dan een "tract voor drie Jaar competitie-duel. Na deze nederlaag zeg ik wel, dat in het buitenland zo'n bekerduel moeilijker is dan een wedstrijd tegen OFK Beograd". Zijn teneergeslagen houding stond in schrille tegenstelling tot die van de NOORDWIJK Verhart (Noordwijk) heeft het eerste duel tegen ASC om het zaalvoetbalkampioenschap van de Afdeling Leiden met 64 gewonnen. Of deze thuiszege, behaald in de "eigen" Northgo-hal, echter groot genoeg is om ook na de wed strijd (op 20 maart in de Groenoordhal) als algemeen overwin naar uit de bus te komen, is nog de grote vraag. Zoals Verhart- coach Rob Lumoindong na afloop van het treffen ook grif toegaf, speelde ASC in een voor de Leidse ploeg vreemde (zeer snelle) zaal een "grandioze partij voetbal". Westduitse karao- Door Gertjan Onvlee een moeilijke hoek knalde hij in en weer zag Brandt de bal door zijn be nen in het net verdwijnen: 23. ASC was zelfs in de 19de minuut dichtbij een vierde doelpunt tóen een vlam- mende uithaal van Huib de Goey de De thuisclub nam weliswaar na een lat teisterde, maar de treffer viel aan nerveuze opening al snel de leiding d« andere Rant. Ted Lumoindong, uitbundige AZ-trainer Cor van der via een "onmogelijk" hard diagonaal samen met Teske de beste man bil 10 Hart. „Als we een beetje geluk heb- Myam Sjoerd Teske, op aangeven Verhart, benutte terecht een toege- 1—0 ben bij de loting zitten we nog zo van Leo Holl, maar ASC bleek be- kende strafschop, nadat hij zelf door 0—1 in de Europa Cup", liet hij aan ie- slist niet aangeslagen. Twee minuten Bram Zwanenburg was "neergelegd". 1—2 dereen weten. later kwam de formatie van coach N°g vo°r just zorgde Teske ervoor, mer van PSV had van de wedstrijd PSV— Dting voor de halve finale ode wedstrijden kwamen Ww' NEC—AZ '67Sparta— e reglementen zullen de in principe op neutraal tien gespeeld, op 4 april, logen echter in onderling deze maatregel afwijken, wedstrijden onbeslist ein- tullen zij worden overge - Martin Kallenberg al op gelijke hoog- na één-twee met Lumodndong, te door Huib de Goey, die een solo Verhart zelfs met een voorsprong doeltreffend afsloot met een schuiver aan de tweede helft kon gaan be door de benen van de gisteravond be- gmnen. paalt niet in zijn beste vorm steken de Bram Brandt. De rustig tikkende Enerverend ASC-ploeg hield na deze overdonde rende opening knap stand en in de Ook de start van de tweede periode 9de minuut verkregen de Leidenaars was weer bijzonder enerverend, maar op hun beurt een voorsprong. Huib het duurde bot in de zesde minuut de Goey, in de eerste helft de abso- voor er weer een treffer kon worden lute uitblinker bij de roodzwarten, genoteerd. Een foute pass van Zwa- VALENCE De winter blijft de werd door Bert Jansen en Sjoerd nenburg gaf Lumoindong en Teske renners in de „koers naar de zon" Teske "gevloerd" en Wim Nieuwen- gelegenheid ongehinderd naar doel- aohtervolgen. Het sneeuwde gister- burg kogelde de toegekende straf- man Roedoe op te rukken en laatst- morgen in St. Etienne dermate, dat schop onhoudbaar langs Brandt: genoemde rondde die uitval bekwaam de organisatoren in overleg met wed strijdleider Jacques Anquetil al vroeg in de ochtend besloten de beklim ming en afdaling van de Col de la Republique te schrappen. Bij inspec tie van het parcours bleken ook ver- Poging van Douwe Splinter, Verhort-doelman Bram Brandt gaat echter naar de goede hoek, zoals met Jan van der Lippe ook de 600 kijkers in de Northgo-hal kunnen constateren. 1' ST^nT1 de organisatoren In overteg met wed- ï_a; in de op dit doelpunt volgende af. Nog diezelfde minuut verkleinde 1 strildleider Jacques Anquetil al vroeg fase van duel beheerste de kam- Wim Nleuwenburg de achterstand pioen van het rayon Leiden de strijd, tot 54 met een (gelukkige) car am- gens wel direct sportlef "wraak" door laatste kwartier wat uit. De vermoei- floten voor een overtreding, en vlak Tot in de 15de minuut, Jan van bole via de paal en doelman Brandt, de numerieke meerderheid èn een de ASC-ploeg de temperatuur in de voor tijd kroop ASC opnieuw door Kort hierop werd Nieuwenburg foutje van Leen de Goey knap uit te Northgo-hal is aanzienlijk hoger dan het oog van de naald bij een schot in de "Groenoord" en daar had de op de paal van Ted Lumoindong. ploeg duidelijk last van, zag Teske Het lukte Verhart echter niet een - - Het tempo van het top-zaalvoetbal- eerst nog een afgekeurd doelpunt sco. veiliger marge te behalen voor de "re- :°jj* ™B, waaraan deelnamen te vermijden werd de start verlegd Goey, zijn antwoord klaar. Vanuit moindong. "Dong-Dong" nam overt- duel voor 600 kijkers was er in het ren, arbiter Rijsdam had reeds ge- turn". Sohooten het eerst foutje in de Leid se defensie (Kramer aarzelde met door scheidsrechter Rijsdam voor buiten: 64. scheidene kleine cols op de fiets wegwerken) attent afstrafte. Op- twee minuuten naar de kant gestuurd zodi AG De lichtcompetitie schier onberijdbaar en om ongevallen meuw echter had ASC, lees Huib de wegens een overtreding tegen Lu- g] jj^PC Twente, PSV, NEC, naar Tournon voor een rit van 19 art en 8 mei. De meerder- ellende financiële re- De cijfers van 34 van afgelopen 2 1 winnaar, die bruto, ontvangt. 2e prijs: 53 ie bruto f2.679,- onitvan- )Js: 559 winnaars, die per

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 25