iligheidsconf erentie oeizame worsteling e» ij* ugje orient tijdens aelisclie modeweek iterdag retour /s luii:: IND OD Helsinki en Wenen enkele reis plus een piek Haagse politie vindt spoor in V en D-roof Protestgolfje na pro-Hitier uitlating Panathinaikos: schorsing van twee duels Heroïnesmokkel in lijken voor rechter De perfekte pasvorm van Panty P -Extra merkt upas goed als u ze aanheeft!, panty I extra jAG 15 MAART 1973 voorbereidingen hem i tie over Europese Vei- iak, n lamenwerking eind juni c, korfa n. Er moet voor het n! f FIN idse zaken te laten aantal NAVO- en Warsohaupactlan- maar die volgens diplomaten van siever wordende den zich daar alleen nog maar het Warschaupaotlanden „bepaalde po- der van de politieke samenwerking, hoofd gebroken over kwesties als de sitieve elementen" bevatten. Naar De gezamenlijke denkarbeid Is in de is een kleine stroom- status van Hongarije. De NAVO- verluidt zou de NAVO de kwestie afgelopen periode voor eregisbreerd Men kwam landen bleven erbij dat Hoogerije van Honigarije's status ter conferen- edeieg eerden dai groe- tot Centraal-Europa moet worden tie voorlopig in de ijskast willen de veiligheid besteed. bijeenkomen om de ■over men het eens is zetten. Men wilde met 't Finse conferentiese- lOjilasten. Een eerste groep ■nefe er ngt gerekend dus veilig deelnemer zetten om wat het eigenlijke onder- Oosten tot nu toe veel haast sche- traag blijven verlopen nen te maken met de voorbereidin- is bet zeer de vraag of gen voor de Veiligheidsconferentie. hing samen met de impasse in We nen. De voorbereidingen voor een ten voor Hongarije een speciale sta- conf erentie over Wederzijdse en tus. it eind maart of begin Evenwichtige Troepenbeperkingen in de maand mei Centraal-Europa in de Oostenrijkse hoofdstad zijn officieel op 31 Ja- tracht deze impasse te doorbreken daar de ministers van buitenlandse met voorstellen die niet meteen aan zaken van de negen EG-landen moet zijn. de Russen, die hun troe- werp betreft tot zaken te komen. ■held In Helsinki teweeg brengen. Kwesties rond de Europese Veilig heidsconferentie zullen ook morgen Deze week heeft de NAVO-raad ge- dn Brussel aan de orde komen, als at werk worden verzet, [enomen zomerse inlei- nuari begonnen maar dn feite heb- imst van 34 ministers ben de afgevaardigden van een de openbaarheid zijn prijsgegeven bijeen zijn voor hun steeds inten- 1 in het ka- ADVERTENTIE nen met het opstellen voor de commissie ter conferentie over aspecten van de veilig- eten beraden. Ook Ne- mt aan het werk van eel. Zij buigt zich over n die de betrekkingen iten moeten bepalen, rijzingen dat de Russen voor het Westen be- tekst akkoord zullen komende weken zal i of die indruk be- rdt. itieke moeten militaire de loep worden ge- het onderwerp „Veilig- le orde is. En „Veilig- opsohrift van slechts beeldige manden waar voorstellen worden ver mand veiligheid drie andere: Economi- mwerking, Menselijke n de eventuele oprich- permanent Veiligheid- Westen, noch het Iets nieuws van NS: een zaterdagretour! Een retourtje voor de enkele-reisprijs plus een gutden. Een tijdelijk aanbod op de zaterdagen in maart en april. Profiteer ervan. voordelig uit met NS DEN HAAG (ANP) De Haagse De Haagse recherche is er nu zeker politie heeft een in Amsterdam ge- van, dat de geldroof zeer professio- stolen volkswagenbus gevonden, die neel is voorbereid en uitgevoerd, maandagochtend is gebruikt bij de Vast staat dat zich in het busje twee spectaculaire geldroof in Den Haag. mannen hebben bevonden. Volgens Uit een afgesloten bestelauto van een door de recherche opgebouwde Vroom en Dreesman is toen f 320.000 gulden gestolen. Het gebeurde terwijl de chauffeur van de wagen, in een filiaal van de Vendet de opbrengst van de zaterdagverkopen ging opha- theorle hebben beiden een van de zijruiten van de VW tevoren zo be werkt, dat deze er in enkele secon den met sponning en al uit kon. Het busje is vermoedelijk met de zijkant len. vlak tegen de achterzijde van de be- Een tip aan het warenhuisconcern stelauto van V. en D .geplaatst, waar heeft gisteren geleid tot de vondst na de zijruit eruit werd genomen, van het VW-busje. Daarin trof de po Daarna werd de achterruit van de litie de verdwenen ruit van de be- wagen van V. en D. uit de sponning stelauto en een zijruit van de VW gelicht. En uit afgesloten container zelf. Alle zijruiten en de achterruit van het geld. roofden de mannen twee koffers met het busje waren aan de binnenzijde bespoten met een blauwe verf, die veel lijkt op de kleur van de caro9- serie. Dankzij deze camouflage was het van buitenaf niet waarneembaar wat zich in de VW i Volgens dezelfde theorieën heeft een van de mannen zich door de beide openingen gewrongen, zodat hij half in de wagen van V. en D. kwam te hangen. In die houding moet hij kans hebben gezien van een daarin staande container het hangslot door te knippen, waarna hij vrij gemak kelijk de twee daarin staande kof fers met totaal f 320.000 in de VW kon trekken. Met de buit reed het tweetal naar de enkele straten verder gelegen Her- tenrade, waar zij over zijn gestapt in een crèmekleurige Mercedes-per- sonenauto. Volgens getuigen zat ach ter het stuur van deze auto een der de man, die de motor van de wagen draaiende hield. WENEN (UPI) Het Oostenrijk se televisiekanaal r heeft 72 protest- telefoontjes gekregen na de uitlating Wij kunnen nog slechts 20 personen van dienst zijn Grijp deze kans Voor zegge en schrijve f 130,- kunt U Bayern Miinchen-Ajax aanschouwen. Laat deze „wedstrijd van het jaar" niet aan uw neus voorbij gaan. O O HET LEIDSCH/ALPHENS DAGBLAD organiseert in samenwerking met REISBUREAU DE MAGNEET op 21 maart een 2-daagse touringcarreis naar München waar voor de kwartfinale van het tournooi om de EUROPA CUP voor Landskampioenen AJAX de returnwed strijd tegen BAYERN MÜNCHEN speelt. vervoer per luxe Tou ringcar (verstelbare stoelen, semi-aircon- ditioning, geluidsinstal latie met radio en ver sterker); Entreebewijs voor het stadion (zitplaatsen); Reis-, bagage- en ongevallenverzekering Lunch tijdens heen- en terugreis; Na aankomst diner in Hotel te München. Transfer van Hotel w naar Stadion en van Stadion terug naar Q hotel. J Overnachting te München; Na ontbijt vertrek uit München met afscheidsdiner in om- geving Arnhem. Vertrek: op een nog J nader te bepalen tijd- w stip (op woensdag- morgen). a Gerd Muller IK WIL MET DE KRANT NAAR MÜNCHEN Naam: Adr Woonplaats: Opgeven en inlichtingen: Witte Singel 1 - Leiden - Telefoon 0171025041 Julianastraat 19 - Alphen a. d. Rijn - Tel. 01720—92544 ATHENE Het wangedrag van zijn spelers heeft Panathinaikos, fi nalist in de Europese bekercompeti tie van twee Jaar geleden (tegen AJax), moeten bekopen met een schorsing van twee wedstrijden voor van een Weense huisvrouw dat ze ook de Griekse competitie. De tegen- nu nog Hitier het welkom zou geven dat ze hem 35 Jaar geleden gaf. "Het is voor Oostenrijk een onge woon hoog aantal protesten", ver klaarde een woordvoerder van het televisiestation. De vrouw die de 72 protesten uitlok te, is de 49-Jarige mevrouw Edith Asberger, die op 13 maart 1938 als kind met een vlaggetje langs de weg stond om de Führer te verwelko men. 'Ik zou hem weer gaan ver welkomen", zei ze in een interview op de Heldenplatz, waar Hitier de annexatie van zijn geboorteland be kroonde. Een tweede huisvrouw, mevrouw Hella Alma, noemde Hitiers intrede „een onvergetelijk ogenblik", vol gens haar had Hitier zulke "prachti ge ogen". Volgens een Oostenrijkse re geringswoordvoerder waren de Oos tenrijkers die Hitier verwelkomden "niet representatief" voor het volk als geheel. Simon Wiesenthal, hoofd van het Joodse Documentatiebureau in de Oostenrijkse hoofdstad zegt dat hij bij het ter verantwoording roepen van ex-nazi's, niet op Oostenrijk kan rekenen. Volgens hem omdat er nog 400.000 ex-nazi's wonen. BALTIMORE (AFP) In de Amerikaanse stad Baltimore is het proces geopend tegen Thomas Sout- herland, een man die ervan wordt verdacht heroïne te hebben ge smokkeld van Thailand naar Ame rika in de lijken van Amerikaanse soldaten die in Vietnam sneuvelden. De 31-Jarige verdachte werd vorig Jaar gearresteerd nadat hij in een militair vliegtuig de lichamen van twee gesneuvelde soldaten naar Ame- De straf werd^door het dagelijks rlka had begeleld Qp het moment van zijn arrestatie droeg hij illegaal standers van aanstaande zondag (PAOK) en van 25 maart (Egaleo) zullen zonder te spelen twee pun ten rijker worden. bestuur van de Griekse voetbalbond uitgesproken naar aanleiding van het wangedrag van de spelers van Panathinaikos in de wedstrijd tegen Olympiakos van zondag. Olympiakos leidde met 32, toen de wedstrijd in de 84ste minuut een uniform van een Amerikaanse sergeant en had hij een vervalste dienstopdracht in zijn bezit. Vastgesteld is dat de lijken van de militairen zijn geopend en daarna dichtgemaakt en de autoriteiten ver werd gestaakt als gevolg van vecht- moeden dat de heroïne die in de lij- partijen tussen spelers van beide ken uit Thailand werden gesmokkeld teams. Scheidsrechter Timoleon Lat- tijdens een tussenlanding op Hawaii sios had al in de eerste helft een speler van elk team van het veld gestuurd en stapte zelf van weer tevoorschijn werd gehaald. In dit stadium is Southerland overigens alleen beschuldigd van het illegaal grasmat toen de overigen met el- dragen van een uniform. Hierop staat kaar op de vuist gingen, toen hij nog een Panathinaikosspeler naar de kleedkamer had verwezen. Het bestuur van de Griekse voetbalbond kende de overwinning toe aan Olympiakos en schorste de doelman van Panathinaikos Vassilios Con- stantinou voor één Jaar. Hij had één van de spelers van Olympiakos zodanig achterna gezeten dat deze het veld was afgevlucht en bij een politie-agent bescherming had moe ten zoeken. Concert bij kaarslicht ADVERTENTIE - Een vleugje euze Jonge jurkjes in prachtige kleu- velours stretch. Het broek pak, met zomergarderobe daar- rige oosters aandoende prints. jasje in blousonstijl de lange over- de Israëlische ontwer- Avondkaftans in geraffineerde rode slag overgooier voor een avondje uit Jaar voor het eerst in gele en goudkleurige strepen. maakte de indruk erg fijn te dragen, damesmodeweek or- Dat denim er niet alleen is voor De Israëlische mode zal dit voor- i het Amsterdamse Al- spijkerpakken en dat het spijkerpak Jaar ln veel grote warenhuizen en lens een korte flitsende ook leuke modisohe accenten kan boetieks te koop zijn en zal voor veel fereen al vast een kleine krijgen liet Bashan-Bet Shaan zien. vrouwen Juist dat "andere" hebben !«i. De serie denim-broekpakken die voor de bij de Europese oonfectio- Üsche ontwerpers hebben waren versierd met rode rozen de- nairs al zo"n tijd naar zoeken, fikt op -e Jonge mode. den erg sportief maar toch leuk Op de foto een kaftan van Rikma. - togt de collectie van Rik- vrouwelijk aan. Rikma brengt modi- De firma Papco werkt veel met een H. v.d. H. Panty P Extra is minder ophaal- gevoelig en kan dan ook tegen een stootje. in de groene verpakking LEIDERDORP Het collegium Musicum Roterodanum zal zondag avond op uitnodiging van K en O een concert bij kaarslicht geven in de Dorpskerk in Leiderdorp. Dit be faamde ensemble heeft al eens in Leiderdorp voor K en O geconcer teerd en oogsttte daarmee zoveel suc ces dat de afdeling Leiderdorp van K en O besloten heeft het ensemble nogmaals uit te nodigen. Het Collegium Musicum Rotero danum bestaat uit Raymond Delnoye, fluit; Roelof van Driesten, viool; Va clav Novak, viool; Michel Doche, cel lo; Alex van Amerongen, clavecim- beL Het programma vermeldt werken van Loeillet, Blavet, J. S. Bach, Gold berg, Ram eau, J. Chr, Bach en Leclair. Hartchirurg gepromoveerd LEIDEN De Utrechtse hartchi rurg H. A. Huysmans, eind Januari benoemd tot hoogleraar thorexchi- rurgie in Utrecht, is gistermiddag aan de Leidse universiteit gepromo veerd tot doctor in de geneeskunde op een onderzoek naar een bepaal de aangeboren hartafwijking en de operatieve behandeling ervan Dr. Huysmans is momenteel nog werk zaam als chirurg in het Antonius-zie- kenhuis in Utrecht, een ziekenhuis met grote en langdurige ervaring, op het gebied van hartahirurgie. Bij de door dr. Huysmans onder zochte hartafwijking gaat het om 'n gaatje hoog in de wand tussen de linker- en de rechtervoorkamer van het hart. Het gaatje bevindt zich in deze groep hartafwijkingen vlakbij de plaats waar de bovenste holle ader in het hart uitmondt. De afwij king gaat vaak gepaard met een ab normale aansluiting van de longader in het hart. Dit maakt operatieve behandeling moeilijk omdat niet al leen het gaatje moet worden geslo ten, maar ook de twee genoemde aders op de plaats waar zij in 't hart uitkomen, moeten worden gecorri geerd. In zijn proefschrift beschrijft dr. Huysmans operatieve behandeling, van 57 patiënten met deze afwijking. Van hen zijn 31 geopereerd met 'n methode die tegenwoordig is verla ten: de onderkoeling. Door het li chaam van de te opereren patiënt af te koelen was de chirurg ln staat de bloedsomloop tijdelijk stil te zet ten, waarna hij snel in het hart cor recties kan uitvoeren. Deze techniek is vervangen door de hart-longma- chine, een apparaat dat tijdelijk het bloed rondpompt en aldus de wer king van het hart overneemt. Werk hervat Tweeduizend Bantoes van een papierfabriek in Mandini, bij de Zuidafrikaanse ha venstad Durban, hebben gisteren hun staking, die drie dagen tevoren was begonnen, beëindigd nadat de di rectie een loonsverhoging had toe gezegd. Eerder waren 300 vuilnisop halers na een staking van twee da gen aan het werk gegaan toen ze een loonsverhoging van 25 procent had den gekregen. Visserij-incident Een IJslandse patrouillevaartuig heeft gisteren op 30 mijl van de noordwstkust van Badminton De vroegere kam- het eiland de kabels van de netten pioene van Nedertand Imre Nielsen- van drie Britse trailers stukgevaren. Rietveld, heeft gisteren de finale be- Volgens ?en woordvoerder van de reikt van de open Deense badminton- IJslandse kustwacht probeerde een kampioenschappen. Imre, die tegen- der vissersboten het IJslandse vaar- woordiig voor Denemarken uitkomt, tuig te rammen. Dit schip kon ter won met 112, 112 van de Indone- nauwernood een aanvaring voorko- sosche Utami Dewi. men.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11