)rmateur biedt iU geen zetel n in kabinet t Actie van Veilig beter onderhoud van Verkeer de voor auto [>of op Haagse geldauto van V en D was Vakwerk' iek stadium voor Burger Prijzen van caravan staanplaatsen zijn schrikbarend gestegen Commune stal auto's op be stelling Student thuis in rook gestikt ïgen in i laribo Minister: nog geen onderzoek gescheiden ophalen van huisvuil Reconstructie van overval in Casteren SLIEDRECHTSE MOORDENAAR NOG SPOORLOOS lander na epakt Nieuwe uitgaven 43 M BINNENLAND TEl brutale roof uit 'n geldauto Vroom en Dreesmann, gis- [orgen achter de Vendet- jging aan de Stede in Den was het werk van „vak- i". rel de politie als de direc- van V. en D. zyn tot deze gekomen. De dieven ichijnlijk is er sprake van dan één man zagen kans twee minuten de achterruit x 17|e afgesloten bestelwagen te (ten, 'n hangslot door te knip- in spoorloos te verdwijnen wee cassettes met ruim drie- derdtwintigduizend gulden. politie han vanmorgen nog spoor van de daders. Voor V. is de geldroof aanleiding om eld te gaan werken aan be- veiligheidsmaatregelen voor ■ansporten. verzekeringsmaatschappij van - 't grootwinkelbedrijf heeft 'n beloning uitgeloofd van 10% van de buit voor aanwijzingen die leiden tot het terugvinden ervan. Chauffeur H. Emmerik (49), die al 17 jaar geldtransspor- ten voor V. en D. rijdt, had gis termorgen, omstreeks kwart voor negen zijn bestelwagen gepar keerd achter de Vendet aan de Stede om daar de opbrengst van het weekeinde op te halen. Bliksemsnel Terwtfl hij binnen de cassette met geld kreeg van de be drijfsleider sloegen de rovers blik semsnel toe. Zij lichtten de ach terruit uit de rubbers, openden de deur, knipten het hangslot door van de stalen container waarin de geldcassettes vervoerd worden en maakten zich uit de voeten met twee cassettes met de weekeinde opbrengsten van de V. en D. vesti gingen aan de Leyweg en het win kelcentrum In de Bogaard. De Haagse recherche is begon nen met eeni moeilijk onderzoek omdat sporen ontbreken. Zelfs de aohterruit van de bestelwagen na men de dieven mee. V. en D. verrichtte tot dusver al zijn geldtransporten met eigen bestelwagens, de wagen waarmee de heer Emmerik gewoonlijk zijn kostbare ladingen vervoerde wordt ook gebruikt voor normale bestel diensten. Als enige voorziening is de met beton verzwaarde stalen container met hangslot aange bracht. V. en D.-geldchauffeurs rijden zonder bijrijder. „Deze methode beviel ons tot nu toe goed", aldus hoofddirecteur A. C. R. Dreesmann. „Wij heb ben tussen de 25.000 en 30.000 geldtransporten per Jaar en dit is de eerste keer dat er iets ge beurt. We gaan nu snel werken aan andere veiligheidsmaatrege len. Welke dat zijn kunnen wij niet zeggen. Wel willen wij voorkomen om er een „show" met gepantserde wagens en gewapende mannen van te maken, want daar komt het gespuis op af als vliegen op stroop". Schrik Chauffeur Emmerik kreeg de schrik van zijn leven toen hij merkte dat zijn wagen was leegge roofd. Gistermiddag was hij er echter over heen. „Ik blijf geldtransporten doen", zegt hij nuchter". Het is hetzelfde als met pakjes rijden. Of het werk gevaarlijk is? Daar heb ik nooit zo by nagedacht". De auto, waarmee V en D de geldtransporten verzorgt. lG Formateur Burger dreigt op de valreep te mislukken. Zijn weigering om n firing een minister aan te zoeken heeft afkeurende reacties opgeroepen bij de in-democratische partners. HP)"Burger is nu uit AR-kring in een kabinet-Den tels aan hun derde christelijke part- ende weg ingeslagen". Uyl opnemen. ner af te staan. .f Jü): "Onbegrijpelijk. Ik Maar een CHU-man vragen is Zelf is hij ook niet bereid zijn 10:6 ^Vre termijn gezien de voor hem "een stap die d!k niet kan schema te doorbreken, afgezien van -1? politieke en praktische problemen ïcratische samenwer- doen". Hij meent, dat Juist de ijker dan het slagen CHU zich steeds met grote hardnek- vindt Burger dat met een verdere dentele kabinetsforma- kigheid tegen de vorming van een lotieleider wilde zich progressief kabinet heeft verzet, net zijn fractie be- De formateur toont echter wel commentaar te ge- begrip voor de "respectabele overwe- en heeft eerder een gingen" die er bij de twee andere 'HU opgeëist. oliristen-democraüBche fractieled- Mm groei van het aantal ministers het landsbelang niet gediend is. Hij wijst er nog eens op, dat ARP en KVP niet moeten denken dat 't progressieve program Keerpunt '72 als basis van een nieuw kabinet is vervallen. In Rotterdam werd gisteren gedemonstreerd met een nieuw reddingssysteem bij verkeersonge lukken. Met behulp van luchtkussens, die met een perscilinder worden opgeblazen, kan een ge kanteld voertuig weer op de wielen worden gezet. Eventuele slachtoffers kunnen op dezelfde wijze onder een voertuig vandaan worden gehaald. i de CHU een mi- dera toe tobben geteld hem te vra- Burger verklaart het christelijk pro- en vii i PP-krin tan te bieden, omdat z. gen ook de CHU erbij te notoir onwillig blok "Maar," zo schrijft het beeld van het te "hoewel het bij u gaat om een de- ieve kabinet zou monstratie van de christen-democra- schrijft dit in een lan- tische eenheid, belet niets u om de- Aantjes en Andriessen. ze te verwezenlijken. Maar dan niet moet worden kan hem nauwelijks mee. dat hij denkt aan in de onwaarachtige vorm van een iets schelen. "Om tot een oplossing waaronder een geforceerd entree waarin de des- te geraken mogen de christen-demo - vier staatssecreta- betreffende groepering niet past". craten zich best extra-parlementair -kring. Naast de al Tenslotte wijst Burger ook nog op opstellen, al zullen de progressieven AR-bewindslieden de niet gebleken bereidheid van de zich ten aanzien van het kabinet par- l-aay Fortman wil ARP en KVP om desnoods een van de hen aangeboden ministersze- gram op hoofdpunten te willen accep- Burger, teren voor zover dat niet in strijd is met Keerpunt '72. Of het nieuwe kabinet nu parlemen tair of extra-parlementair genoemd schrijft twee Konsumenten Kontakt: Aanslag op Cyprus Een Ara bische student heeft gisteren op Cy prus de Israëlische zakenman Simha Giltzer (59) doorgeschoten. Het is vermoedelijk een wraakneming van het Palestijnse verzet. Twee maanden geleden is op het eiland iemand van de Palestijnse vezetsbeweging El Fa tah, Hoessein el Badir, het slachtof fer geworden van een bomaanlag, die door de Palestijn en aan zionisten werd toegeschreven. MAASBRACHT (ANP De wil leden van het communegezelschap 'Magisch Centrum* in Maasb-acht. die op het ogenblik in Maasbracht zijn ingesloten omdat ze worden ver dacht van een overval op het plaat selijke postkantoor in Meyel (buit f 16.000,-) hebben gisteren verklaard, dat ze auto's 'op bestelling' buit maakten. Hun methode was als volgt: ze volgden een auto, die van hun gading was, tot ze wisten waar hy thuis hoorde, 's Nachts werd het bewuste vervoermiddel dan gestolen. Als het voertuig niet naar de zin van de op drachtgever was verdween het in het Julianakanaal. De vier beweren dat er verscheidene auto's op de bodem van het kanaal rusten. De commune bestond uit negen leden, die in verband met de overval op het postkantoor allen werden aan gehouden. vyf van hen zyn eind vorige week vrijgelaten. De vier communeleden hebben ook een overval bekend in januari vorig jaar op een beambte van de spoor wegen (buit f 435,-). Ze hebben de zelfde beambte ook nog eens in juni van vorig jaar trachten geld af te persen. UTRECHT De 24-jarige student H. K. S. ten Haaf is gisteren in het huis van zyn ouders in Groenekan door rook gestikt. Oorzaak was een brandje in de ka mer waarin hy lag te slapen. Zyn ouders ontdekten op een gegeven mo ment dat het huis vol rcok stond, maar toen was het voor hun zoon ai te laait. Prijzen voor kienavond' waren gestolen MAASTRICHT De politie is er achter gekomen dat op kienavonden in Sittard gestolen goederen als "fan tastische prijzen" van de hand zyu gedaan. De organisator van deze avonden, de 45-jarige manegehouder W E., zyn twee zoons en vier andere man nen zijn gearresteerd. Het zevental heeft de hand gehad in minstens dertig inbraken in Lim burg. De buit, die later bij de kien- avonden werd ingezet, varieerde van tiv-toestelien. kleren en levensmidde len tot paardezadels toe. De politie spreekt van een van de grootste za ken van de laatste tyd. (ANP) De Suri- ïen- en Transportarbei- keft gistermiddag beslo- geven aan de oproep lentrales om het werk in fan Paramaribo neer te itaking die vannacht be- luriname bevestigd. >eiders by Alcoa en de maatschappij Suriname verwachting voor drie taking gaan. Dit laatste de veerdiensten opnieuw «men te liggen. m Paramaribo liggen twee KNSM-schepen. eil schepen worden binnen st. Het laden en lossen en aluinaarde zal waar- woon doorgaan omdat dit a niet in de haven van wordt behandeld. DEN HAAG (ANP) - Minister Stuyt (Volksgezondheid en Milieuhy- duren, aldus werd giëne) wil nog niet gaan onderzoe- le van het havenbedryf ken of de gemeenten glas, papier en ander vuil gescheiden kunnen gaan ophalen. Hij wil eerst de resultaten afwachten van een proef van de Ver enigde Glasfabrieken te Schiedam, waarby in een aantal gemeenten ge- Het plaatsen van containers voor afvalglas waarin burgers him afval- glas kunnen deponeren biedt alleen perspectieven als de transportafstand van containers naar de plaats waar staat volgens het Konsumenten Kon- DEN HAAG (ANP) Het Kon sumenten Kontakt heeft by een steekproef "schrikbarende prijssty- gingen" vastgesteld van seizoenplaat sen voor caravans. Het Kontakt vreest dat deze vorm van kamperen een onbetaalbare zaak gaat worden voor mensen uit de lagere inkomens groepen. De seizoenplaatsen op ca. 150 van de 500 onderzochte terreinen zijn dit jaar gemiddeld 26 pet duurder dan vorig jaar, aldus het Konsumenten- kontakt. De prijsstijgingen deden zich hoofdzakelijk voor bij staanplaatsen tussen de f 200 en f 500 per jaar. In de prysklasse boven de f 500 waren ze over het algemeen geringer, ciaal voor mensen met lagere inko mens wordt no gextra versterkt doordat de plaatselijke overheid steeds meer overgaat tot het heffen van toeristenbelasting, deze is inmid dels in vierenzestig gemeenten inge voerd. SLIEDRECHT (ANP) Zeker twintig politiemensen zyn ingezet by het onderzoek naar de r l in Slie- sporen. Men vond de bril van het EINDHOVEN drecht op de 30-jarige mevrouw T. C. slachtoffer op korte afstand van Kruidendokter de Jong-Slagboom, zy is zondagavond haar stoffeiyk overschot. In een beperkt aantal gevallen Willem van de Moosdijk en zyn broer °P een stille weg in haar woonplaats het glas verwerkt moet worden, niet te groot is, aldus minister Stuyt. Hij vindt verder dat aan de gescheiden inzameling van blikverpakking mi- takt tegenover de prysstyglng een meewerken aan verbetering van de accommodatie. De overheid kan op het ogenblik wei nig doen, zo stelt het kontakt, omdat Frans zullen volgende week moeten met messteken om het leven reconstructie in bruikt glas gescheiden wordt opge- lieuhygiënische beswaren kleven. Het de verhuur van staanplaatsen (on haald. De bewindsman antwoordt dit op vragen van het KVP-tweede-ka- merlid Groensmit-Van der Kallen. Judo, van witte band tot zesde dan, door I. M. Neels. Uitgeverij Maander, Leiden f32.50. De Hage-Professoren, Geschiede nis van een chirurgische school, - door Dr. C. J. Endtz. Uitgeverij: JPfAM Een Jaar duurde Nijgh en van Ditmar, Den Haag/ [de 26-jarige Haarlemse Rotterdam. •per Harm J. J. S. werd Een zakdoek in de oceaan, Gedich- de aanranding van een ten door Harry Scholten (Nijgh en tosterdamse typiste. Gis- Van Ditmar). voor het gerechtshof in De avonturen van kapitein Rob, deel 1 twee Jaar gevangenis 26: De verdwenen burcht en rendez- •ëist. vous in Jamaica, door P. Kuhn. Uit- werd 's nachts op straat geverij Skarabee, Laren. blik is doorgaans verontreinigd door aanklevende resten van de inhoud en diient zo snel mogelijk naar de plaats van afvalverwerking te worden ver voerd. De minister verwacht dart het ge scheiden bewaren en inzamelen van huisvuil met zich mee zal brengen dat de gemeentelijke vuilophaaldien sten ingrypend en daarmee op een kostbare manier gewijzigd moeten worden. roerend goed) niet onder de pry zen- wet valt. By het onderzoek waren ruim 500 kampeerplaatsen betrokken. Prijsstij gingen constateerde het Konsumen ten Kontakt by 147. Deze stygingen wanen als volgt: by 69 terreinen tus sen de 10 en 20 pet, by 39 tussen de Eindhoven De Lange zal meedoen 20 en 30 pot, by 17 tussen de 30 en de zaak direct op de rol van de recht- 40 pet, by 13 tussen de 40 en 50 en in negen gevallen boven de 50 pet. De ongunstige ontwikkeling spe- Casteren van de overval waarmee zy vorig jaar november 1,8 miljoen gul- duister, den buitmaakiten. Een groot deei van dit geld is nog zoek. Op 8 april wordt de kruidendokter moeder en nam de kortste weg naar bracht. Over het motief van de dode- heeft meegenomen: deze is ondanks lyke aanslag tast men nog in het intensief speurwerk niet teruggevon den. Het was een beige handtas met H H H Ben Sliedrechts taxibedryf heeft opgenomen in de psychiatrische ob- huis. Op deze weg is zy aangevallen, zondagavond om elf uur kort na servatiekliniek (POK) in Utrecht. Zij kreeg negen messteken in de lin- het vermoedelyke tydstip van de dood Officier van Justitie mr. Hulleman kerzij, één ervan trof haar in het van mevrouw De Jong een man waaraan hart,. Mevrouw De Jong moet vrijwel aan de lyn gehad, die vroeg om een onmiddellyk zyn overleden, zo ver- rit naar Dordrecht. Er was op dat chef van het Grenswisselkantoor in klaarde de patholoog-anatoom dr. J. moment geen auto beschikbaar. De Zeldenrust gisteren. Vast is komen te man kreeg het advies een collega te staan dat er geen sprake is van een bellen, maar dit is niet gebeurd. bank zetten. Hij hoopt dat het proces zedenmisdryf. De politie acht het wel Het buurtonderzoek, dat gisteren is juni of juli zal kunnen worden mogeiyk, dat dit de bedoeling is ge- begonnen, zal verscheidene dagen in houden. weest. beslag nemen, zo verklaarde de politie. en een hand drukte haar tot zij bewusteloos werd. Moorden op z'n Venetiaans, door Ted Viking. Zwarte beertjes/detec- kwam lag ze vrywel naakt tive. Uitgeverij Bruna en Zoon, 'ank van een auto. La- Utrecht/Antwerpen. De zinkende eend, door E. S. Gard ner. Detective (Bruna). De verdoofde gedachte, door E. S. de twee mannen die zaten op straat gezet, karna werd de kaartjes- poli tie verhoord Gardner. Detective. (Bruna). twee meisjes van acht hy in de Kenne- aangehouden zonder Het dodelijk speelgoed, door E. S. Gardner. Detective. (Bruna) De modellen met de lange benen, „gecontroleerd" of het door E. S. Gardner. Detective. (Bru- waren. Een rechercheur na). San-Antonio als zware jongen. De tective. (Bruna). San-Antonio de wurger. Detective. .(Bruna)., aan de zaak van de ty- herkende Harm direct, aanrander bleek zyn broer UTRECHT (ANP) Om autorij dend Nederland nog eens duidelijk met de neus op het slechte onder houd van auto's en vooral op de ge volgen daarvan te drukken, voert Veilig Verkeer Nederland in samen werking met de centrale politie ver- keerscommissde en de verkeerscom- missie openbaar ministerie tot en met april via radio, televisie en pers een campagne onder 't motto: "Laat •m nakijken". Een belangrijk onderdeel van deze campagne is de landelyke controle- dag (op 31 maart), waarop WN in overleg met de Bovag en met de gara gebedrijven die periodieke veilig heidsinspecties van WN uitvoeren, het alleen maar om teleurstelling te voorkomen als de poltie in de periode daarna weer landelyke controle-ac ties houdt. WN raadt automobilisten die van deze service gebruik wensen alle automobilisten in de gelegenheid te maken aan, tydig een afspraak stelt hun auto op een aantal essen tiële punten gratis te laten contro leren. En dat zal dan kunnen ge beuren in ruim 800 garagebedrijven in ons land. Een service, waarvan zo hoopt Veilig Verkeer Nederland velen gebruik zullen maken, al was met een garage te maken. WN brengt de droevige resultaten van de landelyke politiecontrole vorig jaar op de technische staat van voer tuigen nog even in herinnering. In tien dagen tyds werden toen vele tienduizenden auto's aan een inten sieve controle onderworpen. In 6.500 gevallen ontdekte de politie min of meer ernstige gebreken (gladdeban den, defecte stuurinrichtingen en remmen etc.). By veel auto's was de toestand zelfs zo ernstig dat besloten moest worden ze ter plaatse uit het verkeer te nemen. horen dat velen het met het onder houd niet meer zo nauw nemen. Men laat de wagen nog wel voor een on derhoudsbeurt opdraven, maar de reparatie-adviezen worden in vele gevallen niet meer opgevolgd, aldus WN. Iets dac overigens ook duidelyk blykt uit de rapporten van de vry- willige periodieke veiligheidsinspec tie van Veilig Verkeer Nederland. Van de half miljoen in 1972 geïn- worden. Wie zyn oor te luisteren specteerde auto's werden er maar legt bU de garagebedryven krygt te liefst 55.544 afgekeurd.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 7