Iiidelijke hoefte li humor ontreux bestaat een ...e/7 gisteren l Barend Servet Show ook naar Montreux OVERROMPELEND PIANOVIRTUOOS ms Boelen - regisseur van Wij ...en r(fö)vandaag [IW^MQgramma i :kü gelachen worden in de Zwitserse plaats Montreux. )or fst zo luid en opvallend mogelijk. Dit is de vurigste 1 11 ie 36-jarige Frans Boelen. 25 •Hm n is ril. de samensteller en regisseur van het programma >rnt ni moet vertegenwoordigen op het Gouden Roos-festival in ux, dat donderdag 26 april begint. Zijn „Wij en de vrije elir o bewijzen, waar een klein land groot in kan zijn. Ie i ef elen, sympathieke vol- raar programma vona. Die meneer s (gen, zijn dat echt niet Staartjes was zó raar en deed ook al zó gek, eerder op de avond, in die „Stratenmakeropzeeshow" (ook van Boelen). Ik vroeg gelijk, wat bedoelt u dan met dat raar. Nou, dat kon ze dan weer niet uitleg gen". „Een ander stuurde me een inmens ons met het buiten- ken wij bepaald geen ligefcitima's. Met uitzonde- nde i' van Engeland, want Ei ,vaak helemaal af. Ik boekwerk over de hel, toen we in e-B Wij....en de angst" de hel als plaats van vertier voorstelden". „En wat Aart Staartjes, die zo'n beetje deze Montreuxshow draagt, al niet te horen heeft gekregen.... Hij moet al minstens tien keer op gehangen, gevierendeeld, gewurgd en beschoten zijn, als je de brieven A kijkend lijkt Boelen mag geloven. goeie hoek te zitten Reacties, waar over Boelen zich overigens goed kwaad kan maken, ook al heeft hij de ervaring, dat mensen die een programma goed iliteiten mogen dan vinden bijna nooit reageren. De cri- garantie voor de toe- tici in enkele gevallen uitgezonderd, en, Frans Boelen heeft „Gaan de mensen naar een theater jot vertrouwen in het dan calculeren ze een miskleun in, omdat zij er door eigen keuze naar toe zijn geg&an. Wat die tv betreft dat ons programma zijn ze veel minder tolerant. Er -'j lux wordt gezonden, schijnt zoiets als een oerwet te zijn, loof ik ook, dat het dat zolang die tv bestaat, Je ieder een tevreden moet stellen. En dat bestaat niet, er blijven nog altijd volksstammen die iets niet leuk vinden". „Dat is zelfs bij een gouden formu le als de shows van Mies Bouwman dat de uitzending ■ndjele ontvangst nu eens minderwaardigheids- rers|dus gevestigd op een t niet het geval zijn, een persprijs en een van de stad Mon- ;dri tantie ben ik natuur de rodukt is. We hebben It gehaald, evenals de ;e Hollands aandeden, is algemene humor 'iedereen verstaat." aa4aan in Montreux dui- e is. Dat merkte ik het geval. Kijk, programma's aar. Er waren schitte- ^wima's, waarvoor kos- lelte bleken gespaard. was het volmaakt, nusement was ver te lcUI lel op hoeveel gebrek n beetje humor." Jvrije tijd" wordt ge- titel „We and our geheel gaat achten- en duren. „Een geluk- Indt Boelen, die hoopt 10 imma op de tweede of 5001 dt geboekt. 5 moet een ramp zijn. dai zending dan door het zó vergeten." een samenvatting van Montreux te sturen. Amusement besliste Het werd „Wij...en sen programma, dat 11 ie, redelijk is bekeken maar beslist nog apper is te noemen, weet te melden, dat nog als controversieel .Volgens seizoen zijn ivalchrijverscollectief, dat Oipflevert, en producent irt van plan het Impeler en duidelijker Nu is het nog zó, Ikers met een derge in maag zitten". NEER „Met liedjes het land in" die zou ik overigens nooit kunnen maken, zijn in hun genre uitstekende werkstuk ken. Die moeten er zijn. Maar laten die mensen diain ook andere program ma's even vedragen". Toch is hij niet ontevreden over de ontvangst van „Wij....en", waarvan vanavond via Nederland II (21.10 uur) „De haaide!" wordt uitgezon den. Staartjes, Wieteke van Dort, Pleunie Touw, Frans Vorstman, Luc Lutz en Fred Florusse zijn dan evenals in Montreux wederom van de partij. Eind oktober, wanneer het nieuwe is, en „Wij....en" weer V AR A-regisseur Frans Boe- DROLLENLIED „Aart Staartjes bijvoorbeeld zingt op een gegeven ogenblik een prach tig drollenlied, dat had ik er graag in gehad. Evenals een dia-avondje. Het zit er echter niet in, dat ze die in het buitenland kennen' van Boelen terugkeert, hoopt Boelen op de 'iti rt'jd In: Amsterdam, e ik Den Haag, Utrecht, ia* Groningen, Nijmegen, "r en en Arnhem. proppen te komen met een kleiner team van uitvoerenden. Hij wil het dan meer in gastacteurs zoeken. Ook wenst hij het programma wat mobieler te maken door meer sket ches op locatie te filmen. Tevens is Boelen weer actief met „De Stratenmakeropzeeshow", waar van de VARA spoedig nieuwe afle veringen gaat brengen. Zowel die „Stratenmaker" als „WiJ....en" zijn Boelens' probleemkinderen. Vandaar ook, dat hij nu al uitkijkt naar augustus, wanneer hij voor zijn omroep de slotavond van het jazzfestival in Laren voor tv moet verslaan. ,Qm zoiets weer eens te doen lijkt me heerlijk. Ik ben gek op beide series, maar ze kosten Je wel wat. Op een gegeven ogenblik merk Je duidelijk een fysieke moe heid. Vandaar dat zo'n verslag van een festival een zalige afleiding is". Terug naar Montreux wil Frans nog wel even kwijt, dat hij het jammer vindt, dat er enkele nummers uit Nieuwslezer weg van het scherm HILVERSUM (ANP) Nieuws lezer Freek van Hoorn, als los mede werker aan het NOS-Journaal ver bonden, zal niet op de beeldbuis terug keren. De NOS heeft de afgesproken proeftijd van drie maanden niet ver lengd. Freek van Hoorn zei gisteravond, dat zijn proeftijd op 20 februari was afgelopen en dat hij niet hoorde dat men zijn medewerking niet meer op prijs stelde, „Ik heb toen aangeno men dat mijn relatie met het NOS- journaal stilzwijgend was verlengd." De omroeper stond maandag nog voor drie uitzendingen op het roos ter. Gisteren hoorde hij telefonisch dat de NOS van zijn diensten geen gebruik meer wilde maken. „Ik zie persoonlijk geen enkele reden om de overeengekomen werkzaamheden voor het NOS-Joumaal te beëindigen", al dus Freek van Hoorn. De televisie-Journalist Eef Brou wers, die tot voor kort deel uitmaakte van NOS-Sport en overgeplaatst zou wordien naar het NOS-Journaal, is gisteravond voor het eerst als nieuws- Hoewel de VARA is uitverkoren om mee te dingen ren voor hun .Harend Servet Wat de Montreux-gangers wel te naar het Festival van de Gouden Show". zien^ krijgen: een avondje^ uitbeen Roos in Montreux, stuurt ook de Warry van Kampen, voorzitter van vpRO een afvaardiging Ruud van de Werkgroep Amusement, die mede Hemert en de zijnen hebben name- over de inzending besliste heeft lijk bekend gemaakt, dat zij met de hierop geen enkel commentaar. „Barend Servet Show" naar de De NOS: „Het is een ieder vrij om Zwitserse plaats gaan. De „Barend een zaal te huren en daar de koop- Servet Show" was overigens ook één waar te tonen". De VPRO hoopt van de inzendingen die meedong overigens, dat ze kan beschikken naar een eventuele Montreux-af- over technische mogelijkheden om vaardiging. Harend" internationaal te laten Gekozen is echter „Wijen de zien. vrije tijd" van samensteller/regis seur Frans Boelen. „Music all in'' van de TROS is eveneens in Mon- treux te zien. Dit echter buiten me dedinging. Het VPRO-team hoopt het pro gramma in Montreux aan zoveel mogelijk mensen te laten zien. Het knutselscène, een hobbyist, koffers pakken en een amateurgoochelaar. Frans Boelen: „Zelf kan ik er moeilijk nog iets zinnigs over zeg gen. Ik heb het al zó vaak gezien. Ik kijk nu naar de reacties van an deren en als die lachen, dan moet het toch wel leuk zijn". ADVERTENTIE Deszo Ranki: LEIDEN Voor het laatste concert van dit seizoen had de Leidse Kunstkring "Voor Al len" een beroep gedaan op een zeer jeugdige pianist, Deszo Ranki. Naar zijn uiterlijk te oordelen is Ranki de twintig nog maar net gepasseerd; zijn technische vaardigheid is echter die van een veel- ervaren musi cus. Kenmerkend zijn vooral zijn prachtige toucher, zijn enorme vingervlugheid en zijn voor een zo Jonge kunstenaar zeer uitge kiende en weloverwogen visie. Er staat een dosis Jeugdige overmoed tegenover, die maakt dat hij niet alles even etijlge- trouw weergeeft, maar zelfs als men aperte bezwaren heeft (de beide Scarlatti-toegif- ten werden in een tempo ge speeld waarvan de componist nooit had kunnen dromen, ge zien de bouw van de instru menten in zijn tijd) blijft wat hij doet zó boeiend, dat men ge spannen blijft luisteren. Een klein beetje uiterlijk vertoon is er misschien wel bij - dit viel meer op in de 12 études op.10 van Chopin dan bij Schumann en Mozart - doch hij gaat nooit over de schreef. Inmiddels was het wel zo, dat de helft voor de pauze deze maal het boeiendst was: Mo- zarts pianosonate in a K.V. 310 werd vol brio, met een enorme vaart in het Allegro, in het An dante lonkend naar de Roman tiek, voorgedragen en Schu- manns Phantasie in C, een weinig gehoord opus met sterk luchthartig tot zeer emotioneel, kreeg van Ranki alle schakerin gen mee die men zich wensen kon. Vrijwel vlekkeloos - alleen de tweede étude dreigde even te ontsporen - en met een enor me ontplooiing van zijn tech nisch kunnen, speelde Deszo Ranki hierna Chopin; vooral snelle nummers (4, 5, 9,10) kwa men wervelend van de toetsen; mochten de E-dur étude en de harp-étude wat fors aangezet en onrustig zijn, Ranki wist de groep te besluiten met een haast ïimsbere, dreigende Revolutie etude. Het welverdiende applaus leidde tot de twee vermelde toegiften, waarna nog een virtu oos deeltje uit de Kinderszenen van Schumann "Haschemann" het recital besloot. Laten we hopen, dat de Kunstkring niet versaagt en een volgend Jaar de ze begaafde virtuoos nogmaals naar Leiden haalt- (Ad Interim) n- Nipkowschijf voor Keiler en Mochel De TV-critici van de Ne derlandse dagbladen hebben beslo ten de Nipkow-schyf toe te kennen aan Hans Keiler en Henk Mochel. De Nipkow-schijf wordt door de Ne derlandse tv-critici Jaarlijks toege kend aan de programmamaker van de beste tv-prestatiie van dat seizoen. VPRO-regisseur Hans Keiler krijgt de onderscheiding voor "Het gat van Nederland". Zijn gehele tv-werk, onder anderen zijn Amerd- ka-reportages zijn eveneens bij de onderscheiding betrokken. Henk Mochel krijgt de schijf voor de programma's, die hij maakte over euitbamiisie. Een eervolle onderscheiding gaat naar de rubriek Den Haag Vandaag voor de kwaliteit van het werk en voor de ruggegraat, die de NOS-ru briek heeft onder de huidige kritiek. nederland i 18.45 18.55 19.05 Ti-ta-tovenaar (NOS) Journaal (NOS) Dier en Vriend. TV-serie (NCRV) 19.30 Tweekamp een quiz voor middelbare scholieren (NCRV) 20.00 Journaal (NOS) 20.21 Waar of niet waar, spel programma (NCRV) Schrijfster Willy Corsari, acteur Henk Molenberg, ad vocaat Rob Rutgers, Chrret Titulaer, wetenschappelijk onderzoeker en politieman Bert Zinger proberen het juiste antwoord te vinden. Adam Smith, TV-serie (NCRV) Getekend Wat je tekent ben je zélf (NCRV) Filmportret van de zangeres Jo Vincent (NCRV) Portret van de beroemde zangeres, die in 1955 haar carrière beëindigde en vorige week 75 jaar werd. In haar woonplaats Cap d'Ail sprak Menno Feenstra met haar. Den Haag vandaag (NOS) Journaal (NOS) Kük op Sport les 8, herh. (TELEAC) NEDERLAND II Ti-ta-tovenaar (NOS) Journaal (NOS) Volgende patiënt, TV-serie (VARA) Koning Klant (VARA) Journaal (NOS) 21.20 21.45 22.10 22.30 22.40 22.45 ieder: 18.45 18.55 19.05 19.30 20.00 20.20 Waaldrecht een serie van 13 TV-spelen: 6. Afbraak (VARA) De zesde aflevering van deze serie heeft „Afbraak" en is geschreven door Henk van Kerkwijk. Het gaat om een verwaarloosd stuk Waaldrecht, dat moet worden afgebroken, maar de bewoners willen er niets van weten. 21.10 Wijen de handel, showprogramma (VARA) Voorlopig de voorlaatste aflevering van de serie „Wij en Het gaat over de handel, met scènes over fop spenen, kindjes kopen enz. 21.55 Achter het nieuws (VARA) 22.45 Journaal (NOS) 22.50 Spaans les 3 (TELEAC) „Ik zou het morgen weer doen, maar da beter" verzekerde Leon Degrelle, de „Mussert" van België, tegenover Marcei de Groot en cameraman Dick Kool van Televizer Magazine. De ter dood veroordeelde voor malige Volksführer van Wallo nië, naar wie de Spaanse poli tie nu al zo'n 27 jaar tever- geeft loopt te zoeken (op haar speurtochten ontdekt zij wel veel Basken, communisten en socialisten, dus helemaal ver geefs is het zoeken gelukkig niet), is momenteel 65 Jaar, woont afwisselend in de vijf tal Spaanse onderkomens die hij blijkbaar bezit, heeft zich omringd met allerlei vaandels en vlaggen, en haalt op ver zoek een uniformjasje uit de kast tevoorschijn, waarop en kele tientallen onderscheidin gen in een geslaagde composi tie, als bij een goed-gedekte tafel, zijn opgespeld. Het sy steem-Hitier beschouwt hij nog altijd als het beste systeem, dat er bij een overwinning ze ker voor zou hebben gezorgd dat al dat gehannes met mi nisters waar we tegenwoordig onder gebukt gaan, verleden tijd was geweest. „Hitier, Mus solini en ikzelf", hoorde ik hem op een gegeven ogenblik zeg gen, wat op het eerste gezicht op grootspraak lijkt, hoewel aan de andere kant moet wor den toegegeven dat hij hen nu al bijna 30 jaar heeft over leefd. Zijn ideëen zijn boven dien niet van de rasechte ideëen van zijn grote inspire rende voorbeelden te onder scheiden. Trouwens, in de oor log sprak hij al net zo als Mussolini, zoals een oud film pje aantoonde, hoewel ik ook even aan De Gaulle moest denken, maar dat kwam mis schien omdat de Franse taal van nature iets gezwollens heeft. Niet de Amerikanen hebben de oorlog gewonnen, meent Degrelle, maar de Joden Zij werden de grote martela ren, en dat vinden ze heerlijk want een Jood is een exhibitio nist. De zes miljoen vermoorde Joden zijn een misdadige le gende, het zijn er slechts enke le honderdduizenden geweest, bovendien vond hij het bijna onfatsoenlijk worden dat daar op steeds wordt teruggekomen. Overigens schoof hij de mis daad van de vêrmoorde Joden op de schouders van Hitier: het was diens idee, met het fascisme als zodanig had het niets te maken Na dit interview legde Henry Schoupp vanuit Brussel nog even uit hoe het ook alweer zit met Degrelle. Ter dood veroor deeld wegens hoogverraad, uit levering gevraagd aan Spanje, maar eerst konden Spanjaar den hem niet vinden en mo menteel vinden ze Degrelles misdaden „moreel verjaard", Hoewel ze er in Spanje nog steeds mee door gaan. Jaap van Meekren zei, dat Degrelle (die als eis had gesteld dat de interviewer jonger dan 30 jaar moest zijn) het interview had toegestaan omdat hij wist, hoopte en verwachtte dat het door vele Belgen zou worden gezien. De vraag die Je Je dan kan stellen is, of aan die hoop van iemand als Degrelle tege moet moet worden gekomen. Zo'n man heeft zijn uniform jasje met al die onderscheidin gen op een knaapje in de kast klaar hangen, om het aan ie dereen die dat wil te laten zien. Dank zij de AVRO neetft hij nu met trots dat Jasje aan een paar miljoen mensen tege lijk kumien laten zien, onder wie een hele hoop Belgen die voor de oorlog met 300.000 man op hem stemden. Degrelle ver wachtte er blijkbaar enig ef fect van: Wij in Nederland halen er onze schouders over op, maar wie wel eens ,,'t Pal- lieterke" heeft gelezen weet, dat Degrelles Ideëen over de Joden, over een krachtig be wind etc., door genoeg Vlamin gen worden gedeeld om in ie der geval zo'n blad te laten floreren. Natuurlijk, Televizier Magazine heeft wat "weerwerk" geleverd door geluiden van marcherende laarzen onder soldatenbeelden te zetten, en door enkele con centratiekampfoto's te tonen toen Degrelle het over de Jo den had. Maar die dienden als u het mij vraagt, meer ter ver dediging en verontschuldiging van het uitzenden van het in terview tegenover hen die er de na-kritiek op zouden heb ben, dan om de Degrelle-aan- hangers van hun ongelijk te overtuigen. Had Televizier Ma gazine dan moeten besluiten om het interview niet uit te zenden, toen het uitviel zoals men had kunnen verwachten dat het zou uitvallen? Dat zou ik ook niet graag beweren, want in principe vind ik dat alles op het scherm moet kun nen, mits het van redelijke kwaliteit Is. Wel, als onthullend portret had het vele verdiensten, voldoende reden dus voor uitzending. En van eventuele kwalijke effecten moeten we dan maar hopen dat die weer geneutraliseerd worden door andere uitzendin gen. NICO SCHEEPMAKER Bidstond voor gewas en arbeid. 20.30 Gevarieerd programma. 21.15 Bijbel studie. 21.30 (S) Klassiek verzoekpla- tenprogramma. 22.20 Aktua. 22.'30 Nieuws. 22.40 Michael Strogoff (De Koerier van de Tsaar), serienoorspel. 23.10 Licht muziekprogramma. 23.55 Nieuws. Hllv. II. 298 m en FM-kanalen. 7.00 TROS. 11.45 KRO. 14.10 NOS. 17.32 NCRV. 18.00 NOS. 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Gevarieerd pro gramma met om 7.30 Nieuws, 7.41- 8.00 Aktua, 8.30 Nieuws en 8.36-0.45 Gymnastiek voor de hulsvrouw. 10.00 (S) Kaboutertljd. 10.30 Nieuws. 10.33 (S) Voor de vrouw. 11.30 Aktua 11.45 de dag. 13125 (S) Licht Bejaardenprogramma. 11.54 Bericht instrumentaal ensemble Vastenactie. 11.55 Mededelingen. 12.00 ilisten. 13.45 Gesproken (S) Gevarieerd programma. (12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw; 12.30 Nieuws; 12.41-12.50 Echo; 13.00-13.05 Radem maar14.00 Een pastoraal gesprek. 14.10 Oude liedjes en balladen. 14.30 (S) Aspec- WOENSDAG 14 MAART Hllv. I. 402 m en FM-kanalen 7.00 VARA. 7.54 VPRO. 8.00 VARA. 19.00 EO. 21.30 TROS. 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 (S): muziek bij het ontbijt. (7.25-7.30 Van de voorpagina). 7.54 Deze dag. 8.00 Nieuws. 8.11 Dingen van de dag, 8.23 (S) Dag woensdag - vervolg. (8.35 Va<n alle markten thuis). 9.00 (S) Radioweekblad - pro gramma voor de woensdagochtend, met om: 9.15 Koning Klant; 9.35 Waterstanden: 9.40 Schoolradio; 10.45 Voor de kleuters en 11.00 Nieuws. 12.00 gesprekken. 13.00 Nieuws. 13.11 Dingen van vokaal en met zamgso] portret. 14.00 (S) hedendaags" pro gramma vol goede jeugdherinnerin gen. (16.00-16.02 Nieuws). 17.00 (S) Pop Gala '73. 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Dingen (S) Pop Gala '73 - vervolg. 19.00 Ac tualiteiten, Informatie en commen taar. 19.15 Geestelijke liederen. 19.30 kende minderheid. 17.00 Jazz uit de 1935 - 1955. 17.20 Tekst en uit een driewekelijkse rubriek van het ministerie van O. en W. - In houd en doelstelling van het indivi dueel huishoud- en nijverheidsonder wijs, gesprek. 17.30 Nieuws. 17.32 »S) Hier en nu. 18.00 informatie en mu ziek uit de Bondsrepubliek. 18.30 Nieuws. 18.41 Voor blinden en slecht zienden. 18.50 (S) Lichte grammo- foonmuziek. 19.00 (S) Openbaar Kunstbezit. 19.10 Vietnam, een over zicht van meer dan dertig Jaar oor logsvoering. Samenstelling en produk- tle: Katrien de Klein. 19.50 Den Haag vandaag. 20.00 Nieuwe. 20.05 Woens dagavond Muzlekmagazlne <S). (22.30-23.00 (S) Wat kiezen Neder landse uitgevers van de internationa le literaire produktie). 23.55 Nieuws. 7.00 Nieuws. 7.02 Steevast. (8.00 Nieuws. 8.02-8.05 Radiojournaal.). 9.00 Nieuws. 9.03 E>3 negen-uur-show. 10.00 Nieuws. 10.03 Arbeidsvitaminen. 11.00 Nieuws. 12.00 Nieuws. 12.03 Ra diojournaal. 12.06 Zet 'm op. (13.00 Nieuws). 14.00 Nieuws. 14.03 Toppop. 13.00 Nieuws. 15.03 Cees van Zijtveld. (16.00 Nieuws). 17.00 Nieuws. 17.03 Radiojournaal. 17.06 Verzoekplaten- urogramma NOS: 18.00 Nieuws, 18.02 Joost de Draayer Show. 19.00 Nieuws. 19.02 De Paul Meier Show. (20.00 Nieuws. 21.00, 22.05 en 23.00 Nieuws. 22.55 Mededelingen.) 24.00 Nieuws. 0.02 Metropole Orkest, licht instru mentaal trio en solisten. 0.55-1.00 Nieuws.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 5