Piet Gertenaar (61) moet van abstract niet veel hebben I Arts met weekenddienst weigerde om te komen agenda OUD-UVS-ER SCHILDERT IN BODEGRAVEN LEZERS SCHRIJVEN Van der Stoelschool veert op na remise DIEVENWERK PAROCHIERAAD ZOEKT MEER MEDEWERKERS GROFVUIL OPHALEN Steun voor de miïieuvrouwen in Oegstgeest Modeshow van Vrouwengilde Zoeterwoude Ti BODEGRAVEN Na 10 minuten spelen kreeg de rechtsbuiten van U.V.S., Piet Gertenaar, een cross pass van Piet Kantebeen ver voor Gertenaar uit, omdat Kantebeen wist dat de frêle Gertenaar ont- settend snel was, de bal vloog tus sen de backs van „De Kenne mers", Piet Gertenaar omspeelde ?en back en kwam alleen voor de keeper te staan: 1-0 voor U.V.S. Door Ronald Veeren Het was hèt psychologische doel punt waarmee Piet Gertenaar zijn club naar de 2de klasse liet promoveren. De 7 a 8 duizend toe schouwers juichten hun kelen schor van vreugde. U.V.S. in de jweede klas. Dat er nog een hele tweede helft gespeeld moest wor den vergat men gemakshalve. Na de rust was het nog niet gemakkelijk voor de U.V.S.-ers maar Charles van Goor maakte de overwinning compleet door met 'n tweede doelpunt de duidelijk aangeslagen Kennemers de ver nietigende slag toe te brengen. Met 2-0 promoveerden de blauw- u.V.S. in de tweede klasse van de witten die toen al uit-vriendschap k.N.V.B. totdat de blauwwitten op samen waren. Dit gebeurde op 26 12 maart 1950 weer kampioen mei 1935 op het terrein van A.S.C. werden tegen Leerdam, in Leiden. 15 Jaren lang speelde waar het in dit verhaal om gaat is de maker van het „psycholo gische" 1ste doelpunt in de wed strijd tegen „De Kennemers". Piet Gertenaar was eigenlijk in valler in het 1ste team. Maar omdat dit een zo'n verschrikke lijk belangrijke wedstrijd was vond de elftalcommissie de eigen lijke rechtsbuiten van het 1ste elf tal ietwat te week en werd de als een agressief spelertje bekend staande Piet Gertenaar uit het tweede opgesteld. Het bleek een „goede greep" te zijn. De toen 23- jarige PG, zoals hij zich graag noemde, is nu 61 jaar en woont, na jaren in Amsterdam te heb ben vertoefd in Bodegraven in de schaduw van 'n 3 eeuwen oude boerderij. Hij heeft daar twee daglonerhuisjes gekocht en heeft daar één mooie huis van gemaakt. In z'n U.V.S.-tijd, hij heeft onge veer 7 jaar bij die club gespeeld, was Piet Gertenaar tekenaar bij de Rotogravure. In z'n Leidse tijd woonde hij in een woonboot op een van de sin gels. Daarna is hij naar Amster dam verhuisd waar hij Jaren als tekenaar-illustrator gewerkt heeft voor een grote levensmiddelencon cern. Hij was daar studiochef en heeft z'n brood goed kunnen ver dienen met folders, shows, reclame optochten enz. te ontwerpen en te tekenen. Op tentoonstellingen en foto's in kranten staat hij vaak afgebeeld met Eppo Doeve en Wim Bijmoer en wordt z'n werk vaak in een adem met deze beroemde tekenaars genoemd. Totdat Piet Gertenaar en z'n vrouw Elly er genoeg van kregen en liever het meer artistieke vlak op gingen. Elke zomer gaan zij wel weken lang naar alle landen van Euro pa op vakantie. Piet tekent stads en dorp-en vergezichten van de strand- en kustplaatsen die zij aandoen en Elly hangt ze op tegen de tot caravan omgebouwde vee wagen en verkoopt ze aan de pas serend cvakantiegangers. Misschien heeft u hem ooit wel eens aan de Costa Brava, Nice, Joego-Slavië of Amsterdam ont moet. Tekenend achter z'n ezeltje met z'n alpinopet op en 'n baard en snor waar een apostel jaloers op zou zijn. Hij is meer artiest dan zakenman maar dat vangt z'n vriendelijke Amsterdamse vrouw wel op. Zij ziet al op afstand of de toerist kopen zal of dat het slechts 'n „kijker" is. Piet Gertenaar, die zich tijdens het gesprek ontpopt als een vrien delijk, vaak met jeugdig élan her wegingen makend en sprekend is zich nu aan het toespitsen om spe ciale schilderijen te maken. Hij heeft al vaker portretten en schil derijen gemaakt, pentekeningen en illustraties is gesneden koek voor hem, maar nu wil hij zich toeleggen op het schilderen van de pure natuur. Vaak ook vergaande natuur. Stukken hout met een uitzonderlijke vorm schildert hij natuurgetrouw na. Gewoon 'n bij zonder brok, die hij ergens vindt, Het elftal van UVS dat in 1935 naar de tweede klas van de KNVB 'promoveerde. Van links naar rechtsGijs de Lange, Jan de la Beye, Piet Hanseji, Piet Gerte naar, Bas Wallaart, Henk Kramp, Charles van Gooi\ Janus Graafmans, Piet KantebeenGerrit Burgy en Lou Platteel. tekent hij natuurgetrouw na en gaat dan schilderen. Of 'n stuk steen, 'n blad of zomaar 'n knap meisje dat zich gaarne vereeu wigt ziet. Van abstract moet hij niet veel hebben. Dat vindt hij maar waardeloos. Opvallend bij z'n schilderden is ook: er Is geen achtergrond,. Hij laat die ach tergrond spierwit. Daardoor krijgt zijn werk een aparte demensie. worden indringender doordat men niet afgeleid wordt door bij komstigheden. Dat is moeilijk schilderen, zo onverbloemd. Je kunt je niet aanstellen. Dat was vroeger bij het voetballen ook niet zo. LEIDERDORP Het viertal van 4—0 overwinningen. De Engelendael de Siem van der Stoelschool dacht II stond in de vijfde ronde tegenover in poule A van de strijd om de het eerste team van de Engelendael. schoolschaaktitel van Leiderdorp sla- Het tweede kwartet had echter geen pende kampioen te worden. Het had enkel medelijden met het eerste ge- immers in de eerste drie ronden nog- tuige de 04 score. Mijn vrouw was vrijdagmiddag voor opname. Ter verdere informatie zij ver meld, dat deze arts enkele dagen tuaties meegemaakt. van de trap gevallen, wat norma liter blauwe plekiken oplevert. Maai bij het gebruik van marcoumar later, na ongeveer twee uur praten canti-stolling) kan dit ernstige ge-' j f volgen hebben. W4J waarschuwden de trombosedienst en kregen in structies. Mijn vrouw kreeg zater dag van deze dienst medicijnen en tegelijk de opdracht onmiddellijk op zijn spreekuur en te mijnen hui ze uiteindelijk zijn excuses heeft aangeboden. Ik signaleer hier een ernstig ge- al gemakkelijk gewonnen. Zijlkwar- tiér deed echter dat team in de vierde ronde hardhandig uit zijn overwinningsroes ontwaken, want 't sleepte een 22 gelijkspel weg. Dat was voor de ploeg van de Siem van der Stoelschool aanleiding in de vijf de ronde zijn tanden te laten zien. Een voor de hand liggende con clusie lijkt mij de volgende: De weekenddienst, zoals zij op het ogenblik georganiseerd is, functio neert niet voldoende. Zowel voor gehaald. De Julianaschool Uitslagen en standen: Poule A: Vierde ronde: Meyegaard -Kastanjelaan 1—3; Siem van der Stoel-Zijlkwartier 2—2; Enelendael- Willem de Zwijger II 1—3; Juliana- Willem de Zwijger I 2—2; Prins Wil lem Alexander-De Vogelweid 13. Vijfde ronde: De Vogelweid-Meye- Opponent Kastanjelaan werd met de gaard 3—1; Willem de Zwijger I- maximale score van 0—4 onderuit Prins Willem Alexander 4—0; Willem val van plichtsverzuim, dat mijns artsen als patiënten is een veran- slechts één punt achterstand op lei inziens strafbaar zou moeten zijn. dering in deze situatie dringend ge- der Siem van der Stoel. De Julia- heeft de Zwijger II-Juliana 0—4; Kastan- een arts te waarschuwen als haar En we* °P grond van het feit dat wenst, zodat gevallen als boven be- naschool moest ook in de vierde ron de weigering van deze dienstdoende schreven in de toekomst voorkomen de een remise toestaan en wel aan Zijlkwartier, maar in de vijfde ron- worden. W. F. WAKKA. Kraaierstraat 30, Leiden. De betrokken arts wilde, desge wei achtergrondinformatie toestand zou verslechteren. Dit gebeurde zaterdagavond arts indirect een schending is van 2:12.15 uur. Ik belde 5 maal 2 en beroepseed, waarin hij gezwo- kreeg het nummer van de dichtst- ren heeft, leven in stand te houden bijwonende diensdoende arts. Wie en te beschermen, waar en wanneer schetst mijn verbazing toen deze Rem dat mogelijk is. Een sohending arts na mijn uitleg zei dat hij het die ernstiger gevolgen had kunnen wel geloofde, maar niet van plan hebben. Ik voel mij geroepen dit geven, maar weigerde publicabel wa ste komen. Ik belde de trombose- geval in de publiciteit te brengen, dienst, waar men mij zei deze arts temeer daar het niet alleen staat, nogmaals te bellen, omdat hij moest komen. Ditmaal zei deze man, dat hij het verdomde. Weer belde ik de trombosedienst, waar men besloot deze arts zelf te bellen. Al met al duurde dit mij te lang en ik belde op eigen initiatief de eerste hulp dienst, die toezegde er binnen twee minuten te zijn. Zij was er dan ook. Men achtte onmiddelijke over brenging naar het Academisch zie- kenhuis noodzakelijk. Na onderzoek j~ ]@UriQ en behandeling werd mijn vrouw om 4 uur 's nachts overgebracht naar het St. Elisabeth Ziekenhuis Jelaan-Siem van der Stoel 04; Zijlkwartier-Engelendael 3—1. De stand luidt: 1 Siem van der Stoel 9 matohpunten, 17 bordpunten; 2 Ju liana 8, 14; 3 Willem de Zwijger I de was het goed raak, want het 6, 12; 4 De Vogelweid 6, 11; 5 Zijl- LEIDEN Opnieuw is het week einde in Leiden niet zonder inbra ken voorbijgegaan. Een inbraak in een bouwkeet aan de Boerhaavelaan leverde de daders voor duizend gulden aan materia len op, een inbraak in het magazijn van een overhemden fabriek aan de Rooseveltstraat voor duizend gulden aan overhemden. Een grote partij snoep werd in het voorbije weekeinde ontvreemd uit de kantine van Docos aan de Oegstgeesterweg. Uit het NBBS-kantoor aan het Rapenburg verdween een tentzeil met toebehoren alsmede een antie ke houten doos met drank. De totale schade zou ongever driehonderd gul den bedragen. Van een terrein aan de Pelikaan straat werd een snelweger ter waar de van vijfhonderd gulden wegge nomen. Het apparaat behoorde toe aan een koopman. ZOETERWOUDE De parochie raad vatn Zoeterwoude-dorp houdt in deze dagen een wat hij zelf noemt "eenvoudige peiling" onder de in woners van Zoeterwoude. Dat ge beurt om na te gaan welke mensen vanaf 16 jaar bereid zouden zijn om in bepaalde gevallen mee te helpen bij het veelsoortige werk van de pa rochie in Zoeterwoude-dorp. Gelet op de variëteit aan activiteiten die in deze tijd zijn gewenst, acht de paro- cie-raad (een gekozen college, waar van die leden advies geven en hulp verlenen bij het parochiewerk) het zinvol zoveel mogelijk mensen bij zijn werk te betrekken. De peiling wordt gehouden om gegevens te verzamelen omtrent beroepsvaardigheid, ervaring of belangstelling van die mensen die in beginsel bereid zijn in te springen. De betreffende gegevens zullen ten dienste van de parochie-raad worden opgeslagen in een eenvoudig kaart systeem. een zogenaamde 'kennis bank'. Daaruit zou de parochie-raad, als dat te pas komt, kunnen putten. Een tijdelijk werkgroepje heeft zich beziggehouden met het opstellen van de vragenlijst, die vorige week in de bus is gedaan en die deze week weer zal worden opgehaald. VOORSCHOTEN Het grofvuil wordt woensdag 21 maart opgehaald in de wijk Adegeest (met uitzonde ring van het gedeelte Oude Adegees- terlaan tussen de Prins Bernhard- laan en de Nassaukade), aan de Leid- seweg (het gedeelte tussen Raadhuis- laan en Voorsohoterweg)Voorscho- terweg, Hofweg (het gedeelte ten oosten van de Voorsohoterweg), Prof. Boerhaaveweg, Krimkade, J. P. Coen- straat. Vondelstraat, Mamixstraat en B eresteynstraat Op donderdag 22 maart kunnen de bewoners van Noord-Hofland, aan de Hofweg (het gedeelte tussen Voor sohoterweg en Leidseweg), Leidseweg (het gedeelte tussen Voorsohoterweg en de Vinkweg) en de Vinkweg van de grofvuilophaaldienst gebruik maken. OEGSTGEEST De vrouwen van de Oegstgeester Werkgroep Milieu beheer staan niet meer alleen in hun strijd tegen het huisvuilprobleem. Alle Oegstgeester vrouwenorganisa ties hebben in een brief aan B. en W. gevraagd om het afvalprobleem op te lossen. In de brief vragen de orga nisaties o.a. om een centrale inzamel- plaats voor „huishoudglas". tweede team van de Willem de Zwij ger werd naar een kansloze 04 ne derlaag geschaakt. In poule B zien we twee koplo pers, die in niets voor elkaar on derdoen. Beide teams, Meyegaard en Engelendael n, boekten zowel in de vierde als in de vijfde ronde royale Dinsdag Kreatief Sentrum (Breesi Zeefdrukken en pottenbakki Bevrijdingskerk Bevolklngs zoek t.b.c. 912 uur voorm. Rijksherbarium (Schelpen Kon. Ned. Natuurhistver. Ten Broek over een reis na Zeeland 8 uur nam. Oegstgeest (stadhuis) schappelijke vuilverwerking den e.o. 2.30 uur nam. Oegstgeest Gemeenti KVP, AR en CHl) Spr. prof* kamp over "De note van tactraad" 7.30 uur nam. Muiderkring Modelflat 10 m. 12 uur nam. en 25 uurt Volmolengracht 19 Welft Rode Kruis 2.30-c uur nam, Breestraat 19 Jeugdhave van soos 25 uur nam. Express tieners 7.159 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit dicapten 25 uur nam. Gerecht 10: Dienstcenti nenstad Bridgeclub voor 4n r Breestraat 19, Sociëteit ng 1 (voor kamerbewoners en den) 912 uur nam. Driftstraat 49 Spr. u raadsvrouw 10.3011.30 uur Rijnsburgerweg 168 Spr. 0VU1 gen Bureau levens- en ge nam Waa 7.308.30 uur 1 Hooigracht 38 Spr. sticht vesting werkende jongeren -ut nam. Diamantplein 27 Gespreksi Baha'i 8.15 1 Woensdag Bevrijdingskerk (Mo ^1S straat) Bevolkingsonderzoek de I 4.30 en 5.308 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat telt voor komerbewoners nam 1 uur 's nachts. Dijkstraat 2a Spreekui ie raadsvrouw 1011 uur voo f Stadhuis Spreekuur social vrouw 4.306 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhavei café 7.3010.30 uur nam. Breestraat 19 Spreekut Emigratiecentrale 78 uur 11 Speeltuingebouw Tan Kat ea Bejaardensocieteit Humaniti et f uur nam. Oegstgeest(Kennedylaan formatie-avond Baha'i 8 uur Stadhuis (kamer 213) Opt aken vergadering commissie CR] nam. Beloftekerk NCVB afd. tier Spr. ds. Koenekoop ove BU 1 ristische schetsen uit het le d" een ziekenhuis" 8 uur nam. St. Anthoniuskerk MeilaanReceptie kraamt J. Mulder. R. v.d. Laan 1 3—5 uur nam. er keer allee verre Donderdag lee 1 iet H las i Kreatief Sentrum (Brees en 1 Informatie-avond over Suri ig n uur nam. fotografie 8 uur na - Morsweg 10 Werkgroep ten 7.30 uur nam. werkgr 7.30 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 6^ sociëteit v.a. 16 jaar 812 ut' Stadhuis Spreekuur socis nen vrouw 68 uur nam. mtrr Breestraat 19 Sociëteit vo dicapten 25 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit U kamerbewoners en all oleri den) 912 uur nam. Muiderkring 38 Modeflat voorm. 12 uur nam. uur nam. Breestraat 19 Jeugdhave café 7.30—10.30 uur nam. Kantine Clos en Leefn Derd-e Binnenvestgracht) Philatelica 7.30 uur nam. Leiderdorp Wilhelm inastr^ies ötaunuis \r*i\uici i.j. vergadering Commissie fina ei F uur nam. e Clubhuis Maredijk Hoorzi gi 8 uur nam. lout Apotheken De avond-, nacht- wordt waargenomen door Zuid-West, Brahmslaan J" theek Oegstgeest, Wilhelmi Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau vi rechtskundige) bijstand. Adres Lelds Volkshuls A| dijk 33 Openingstijden dag 10 uur voorm tot 1 uur nai ve maandag) Dagalljks te be dens de kantooruren tel 30"^ derdagavond van 7-9 uur. maart gesloten. SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpd (01710)—25202 Voor alle die m lijkheden verkeren bereik! werkdag van acht uur n.m m uur vm doorlopend In het d.w.z van vrlldag acht uur maandag acht uur kwartier 6, 10; 6 Meyegaard 5, 12; 7 Willem de Zwijger II 4, 7; 8 Kastan jelaan 3, 7; 9 Engelendael I 4—0; Engelendael H-Kastanjelaan 40, De Vogelweid-Willem de Zwijger 2 2; Juliana-Zijlkwartier 22. Vijfde ronde: Willem de Zwijger- Meyegaard 04; Zijlkwartier-De Vogelweid 2—2; Kastanjelaan-Ju liana 3—1; Engelendael I-Engeland II 0—4. De stand luidt: 1 Meyegaard 9, 17; 2 Engelendael II 9, 15%; 3 Willem de Zwijger 5, 11; 4 De Vogelweid 5, 9%; 5 Kastanjelaan 4, 8: 6 Zijlkwartier 3, 8%; 7 Engelendael I 3. 5 en 8 Julia na 2, 5%. Brtoo 1 i k P I "Tfc ibru: Met medewerking van Ronald Veeren in Henriëtte van der Hoeven Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging stL Aanvrifgen auip oeiaarder durig zieken en gezlnsverzoi 45, tel. 49441 (maandag t.e 910 uur voorm.). AanvrageD voor QaJve fli cerkerkelljke opleidingsschool zinsverzorging, Rllnsburgerw 55336 voorm 910 uur Dienstverlening Bumanltsi gracht 246a Spreekuur maa 'dn 2.3C nuur nam., woensdas voorm. tel 26277. Koord-studio Koord-studio, gewoon hul wone mensen met gewone e tdat ne vragen. Hooigracht 62a dt 46109 J«* 15 een topavond gehouden ten bate Het ziet er niet naar uit dat de wijk Zuid-West binnenkort opge fleurd zal worden, met kleurige bloemenbakken, zoals eerst het plan was van wijkvereniging „Actief". Tenminste als de vernielingen aan de bakken in de Titus Brandsmalaan en in de Montgomerfystraat door gaan. Het bestuur van „Actief" is verbolgen over het feit dat de bewo ners van de wijk zo weinig willen dat er nu dan iets wordt gedaan. De grescommissie p/a ..Augustines," Ra- verkeerscommissie heeft besloten de penburg 24. jaar 2,-. van de Invalidebond. ZOETERWOUDE Het Rooms Katholieke Vrouwengilde uit Zoeter- woude organiseert morgenavond in Aan de veiligheid van de wijk Don Bosco een modeshow. Op die Zuidwest wordt in elk geval wel ge- show (aanvang 19.30 uur) zal een werkt. En wel aan de Churchilllaan drie kruispunten op de laan te voor zien van stoplichten. Ouders uit Zuidwest kunnen nu met iets ge ruster gemoed hun kinderen de laan op sturen Zin of onzin? Prestatieloop Tweekamp In de laatste week van maart viert de studentenvereniging „Augustines" haar zestiende lustrum. In het kader Vanavond worden in heit Dom Boscohuis twee Jaarvergaderingen gehouden. In de kleine zaal komen de collectanten van de RK kerk St. Jans kerk en Christus Dienaar kerk) weer een prestatieloop avond aan hun trekken komen. Het de grote zaal vergadert de en 12 kilometer. Het stedelijk gymnasium te Leiden gaat p°l'der. Beide bijeenkomsten begin- Alle Leidenaren die een beetje chau- atletiekvereniging vinistisoh zijn of graag iets "Leids' Olympia '48 organiseert op zaterdag op de televisie zien kunnen van traject voert door de_ duinen over namelijk vanavond voor de 4e ronde nen om 20.00 uur. Op woensdag 14 maart geasfalteerde wegen. De start voor in poel B het voor de televisie optie- alle afstanden zal plaatsvinden om men tegen het Corderius College in .s. om meewerken om de wijk leefbaar te hiervan wordt op vrijdag W en 31 r1500 "W de sintelbaan aan de TMtaü kinderarts rerSndentwh'eT JuMa! maart aan het Rapenburg 73 een Laan'van.Poot in Den Haag. Limiet- dus. Het programma is al eerder op- naaiekenhuiE te^en proèf- groots opgezet Justrmncongres hiatus S^STlij maken. '^den de spanning er nog kinderen" verdedigen, waarop hij zin of onzin?" De bezoekers van het z^n toegestaan, aantal eigen leden draagbare kleding voor het hele seizoen tonen. Behalve de modeshow is er tevens een expo sitie van het Rode Kruis, dat hand werken, vervaardigd door patiënten, aan de vrouw zal proberen te bren gen. die als een brede verkeersader dwars door de wijk loopt. Nadat er al ver scheidene ongelukken gebeurd wa ren. heeft de wijkvereniging „Actief" bij de verschillende instanties aan gedrongen eindelijk eens iets aan de congres kunneD discussiëren over De. prestatieloop zal dus gen prestatie, y i verenigingen en andere voorzienin- méting worden. Aan de finish XvOil KOÏT gen, die gericht ziln op de sociale op- kriJ&t iedere deelnemer een fraaie vang van de student. Uitgangspunt herinneringsmedaille en een kaart, hierbij is de eenzaamheid onder stu- waarop tijd en klassering op desbe- In het Zoeterwoudse Don Bosco huis wordt donderdag een bloem- die dag aan de Leidse undversiiteit hoopt te promoveren tot doctor in de geneeskunde. Op dezelf de dag hoopt ook de heer H. A. Huysmans, als chirurg verbonden aan het St. Aiitonluszie- denten die de laatste Jaren nogal treffende afstand zijn vermeld. De schikavond gehouden. Deze avond >,pnhlli. TT. is toegenomen. Zij die aan het con- deelnemersbewijzen zijn vanaf 13.00 begint om 8.00 uur. .00wordt in proefschrift "het hoge atriumsep- tumdefect". gres willen deelnemen kunnen zich uur op de sintelbaan Laan van Poot Vrijdagavond verkeersonveiligheid op de Chur- tegen de betaling van f 2,50 voor een te krijgen en kosten voor volwasse- het Don Boscohuis in Zoeterwoude LEIDSCH DAGBD t" DAGBLAD VOOR LE EN OMSTREKES Uitgave: Leldsch Dagbli fiets Witte Singel 1 - Postbus 54 - Giro 6 ngsv Telefoon directie en adiffin af tie 01710-25041 fiets Telefoon redactie 01710-1 een Hoofdredacteur Han Mufnd Maandabonnement Kwartaalabonnement Per post Losse nummers Abonnementsgelden bf) betaling te voldoen Bij 4ooje tische overschrijving gea ngg{ nistratie- en incassokost! Nabezorging tot 20.00 ui Zaterdag tot 18.00 uur TelefooD 01710-30500 :11e be W dri ties het rdt.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2