Geen eenstemmigheid bij GS over streekpl KOOIPOLDER NIET ONDER WATER ZETTEN Welke kansen krijgt agrariër in het plassengebied? Burgerlijke stand yocaa| Ensemble agenda VLAAMSE SCHRIJVER LAMPO IN LEIDEN 0lÏÏ TUflrrm ROELOF ARENDSVEEN Binnen het college van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bestaat geen eens luidende mening over bepaalde on derdelen van het deze week ter visie gelegde ontwerp-streekplan Piassen- gebied. Dat bleek gisteren duidelijk in het gemeentehuis van Alkemade v;aar, tijdens een persconferentie over het streekplan, de gedeputeer- Door Bram van Leeuwen het gebied. Gedeputeerde N. van der Brugge vindt, dat er aan dit onder deel van het plan nog heel wat ge sleuteld dient te worden, terwijl ir. N. Bui^ert even tevoren had duide lijk gemaakt, dat het plan wat hem betreft zo kan worden aanvaard. bijvoorbeeld enorme kassencomplexen het nu, landschappelijk gezien, nog aantrekkelijke gebied zullen ont sieren. Overigens blijken ook binnen het streekplan zelf enkele tegenstrijdige het plan, die nader onderzocht zul len moeten worden. Bijvoorbeeld wel ke grond straks moet worden opge offerd voor de uitbreiding van het waterareaal. Terwijl in het concept- elementen aanwezig. Eén daarvan streekplan nog polders met name Te beperkt den lr. N. Buijsert en N. van der Brugge, verschillen van opvatting bleken te hebben over divese punten in het ontwerp-streekplan. dat het schappelijk oogpunt een belangrijk; Gedeputeerde Vau der Brugge, die in het college van GS een minder heidsstandpunt inneemt, heeft di verse bezwaren tegen de beperkte groeimogelijkheden, die met name veehouderij en glastuinbouw worden toegestaan in het gebied. Bovendien wil hij meer waax-borgen voor die landbouwers die geen rendabele agrarische produktie meer kunnen leveren, maar uit recreatief en land- is de uitbreiding van het waterareaal in dit plassengebied met zo'n acht honderd hectare, terwijl tevens plan nen bestaan om reeds bestaande pol derwateren te dempen of tenminste aan Rijnlands boezem te onttrekken door het plaatsen van damwanden. Gedeputeerde Buijsert wees er op, werden genoemd die daarvoor aanmerking komen is in het nu ge publiceerde ontwerp alleen aange duid dat het nieuwe waterareaal „er gens" tussen de Kagerplassen en de Wijde Aa-Braassem moet komen. "Het noemen van deze polders Groeikernen was voor ons niets meer dan hardop denken", aldus gedeputeerde Buij- bekeken worden welke waarde be paalde polders, agrarisch, land schappelijk dan wel natuurweten schappelijk hebben. Bovendien zul len punten als bijvoorbeeld "vogei- rijkdom" meespelen bij het nemen van de uiteindelijke beslissing, al dus de gedeputeerde. Die nadere af weging heeft inmiddels al wel plaats gevonden bij de groei die de verschil lende kernen mogen doormaken in de eerstkomende acht jaar. dat het onderhoud van de kaden de sert maar gebleken is dat het door komende najaar in de staten van Zuid-Holland zal worden behandeld. Het meningsverschil komt het dui delijkst tot uiting in de standpunten over de agrarische ontwikkeling van functie hebben. Daartegenover staat de mening van gedeputeerde Buijsert, die grote waarde hecht aan het behouden van het „groene hart" en bevreesd is dat buurt-, polder- en waterschappen voor grote kosten plaatst. Dergelijke kosten kunnen zo hoog oplopeh, dat ze in geen verouding staan tot de taak, die ze voor recreanten en als landschap-bepalend element hebben. Ze zullen bij de uitwerking van het streekplan dan ook nauwkeurig tegen elkaar moeten worden afgewogen". Zo zijn er nog talrijke punten in velen is beschouwd als een harde waarheid. Bovendien werkte het gTondspeculatie in de hand. Voor we definitieve beslissingen nemen zul len nog tal van onderzoeken moeten worden verricht. Het is denkbaar, dat het recreatiepatroon van de Rand stedeling de komende jaren wijzigt, en er meer behoefte dan nu is aan bos en picknickplaatsen. Ook moet Aanvankelijk was vastgesteld, dat Warmond en Ter Aar als groeiker nen anderhalf procent per jaar zou den mogen groeien. Contacten met deze gemeenten leerden echter dat plaatselijk grote verschillen beston den. Warmond bijvoorbeeld bestaat uit één grote kern terwijl Ter Aar vele kernen heeft. De toegestane groei zou in Warmond dus geheel aan die ene kern ten goede komen. terwijl Ter Aar de groei zou moeten verdelen over de kernen. Met een herverdeling van de "groeigetallen" is de zaak rechtgetrokken. Op aandrang van diverse gemeen ten is in het streekplan ook opgeno men, dat gestreefd zal moeten wor den naar een sterke vermindering van het aantal woonschepen die op vele plaatsen het landschap ontsie ren. Aan gezinnen die op woonboten wonen zal extra hulp bij het vinden van andere huisvesting geboden moe- texi worden. Bovendien denkt de pro vincie aan het bouwen van een "strafhaven" waar boten die illegaal ligplaats hebben gekozen in het plas sengebied naar toe gesleept kunnen worden. Zandwinning Bij de aanleg van verschillende recreatieve elementen in het gebied zal de zandwinninng een geringere rol spelen dan aanvankelijk werd in het plan. Gedeputeerde 1 Ést an< Buijsert: "De behoefte afgenomen omdat er i minder wegen woi'den|n< Bovendien zijn de m voor de winning van groot. Dat is de reden zand-vinning niet meer staat maar de re langen. Het mag niet men dat eerst een zandp graven en dan pas word hoeverre het voor de r< trekkelijk kan worden ge Daarmee zal de provix afwijken van de proce "de Vlietlanden" werd ge werd ondanks het feit bied al jarenlang voor was gereserveerd duidelijk gelegd op Wat de verdere uitwei streekplan betreft kan rekenen op enkele gro ontwikkelingen in het pl kritisch zullen volgen, hoort zeker de streekco der voorzitterschap van Smolder van Alkemade, VOORSCHOTEN Geboren: Al- VOORSCHOTEN Geboren bert, z. v. A. Govers en W. H. de Zeeuw, Sheila F., d. v. G. M. A. T. Groot en J. E. Kammer. Jochem B., z. v. F. J. Fritz en J. A. Oosterom. Sonja C„ d. v. L. W. J. van Veen H. M. Sloos, Monique M., WARMOND In opdracht van het Warmondse gemeentebe stuur is door het Instituut Stad en Landschap een rapport uit gebracht over "Het natuurlijke milieu in het Kagerzoomgebied" samengesteld door de Provinciale Planologische Dienst Zuid- Holland. Deze nota zal tot richtlijn dienen bij het inrichtings plan Kagerzoom. De auteur van het rapport ir. K. R. de Poel is tevens de auteur van de scriptie "Natuurbeheer in het plas sengebied van Zuid-Holland". Ondertrouwd: R. J. T. Fortanier en W. E. M. van der Meché. Getrouwd: J. van der Helm en A. P. W. Spiegelter. Overleden: A. H. Bruinsma 80 jaar, J. B. de Groot 28 Jaar. Z. A. Plomp 62 jaar. M. E. Walbroek e.v. Jongeleen 77 jaar., J. P. van den Assem, 76 jr W. van Muiier Boucke 62 VOORSCHOTEN Chr. Vocaal Ensemble behoort tot de oratorium- koren in de Leidse regio, die zich een naam verwierven. Sinds de Herv. Kerk het contingent belangstellenden niet meer herbergen kan, wordt dankbaar gebruik gemaakt van de Moeder .Godskerk in Boschgeest. Bij de Johannes Passion bleek ook deze grootste kerk haast niet groot ge noeg. Dinsdag 20 maart (8 uur) zullen Mozart en Dvorak elkaar gezelschap houden. Van laatstgenoemde komt het Stabat Mater, van Mozart de Vesperae Solennes de Confessore. Van deze Vesperae kennen tallozen het aan de solosopraan gegeven roe rende Laudate Dominum, waarop Louis van Wijngaarden, de dirigent onder wie het Ensemble echt flo reert, het Magnificat nog laat volgen, overeenkomstig het kerkelijk ritueel. Het Stabat Mater, werk van een boeiend muzikant, werd geschreven nadat Dvorak een zijner kinderen aan de dood moest afstaan en wordt een reprise van vijf jaar geleden. Dit laten terugkomen van een werk valt toe te juichen, omdat dit het verkrygen van een juister herinne ringsbeeld bevordert. De solo's zijn voor Ank Reinders en Rijkje Wolles- winkel, sopraan en alt, Chris van Woerkom en Ruud v. d. Meer, tenor en bas. Orkest: het "Gewestelijk". Stadhuis (burgerzaal) Contact ge meenteraad en besturen van wijkco- mitees en wljkverenigingen 8 uur nam. Jazz-zolder Hot House (Rapenburg 24) Martin Verlinden (piano), Enno Spaanderman (tenor). Rob Madna (trompet), Jan Fens (bas) en Peter Ypma (Drums) 9 uur nam. Bevrijdingskerk (Montgomerystraat) Bevolkingsonderzoek t.b.c. 2-4.30 en 5.30-8 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners 8.30 uur nam. 1 uur 's nachts Leiderdorp (Fred. Hendrikplantsoen 25) Gespreksavond Baha'i 8.15 uur Jeugdcafé 810.30 uur nejk. Ant. Clubhuis Dansen^- Doktersdiensten Leiden Tot zaterda uur raadplege men de e daarna tot zondagnacht uitsluitend voor spoedf dokterstelefoon 22222 (i C. Burghoorn, Marislaan en N. M. de Vries, Schil I tel. 62835). Voorschoten Dokter tense. Voorstraat 23, tel verpleging Gezond Wijngaardenlaan) Leiderdorp Dokter k^rk spreekuur zat. en z< Merelstraat 184a, tel. 44( ter C, W. Prins. Wilddr 24909). Warmond Dokter Aalberselaan 2, Voorhout (wijkzuster S. Postuma 308, Sassenheim, tel. 1146Jj Oegstgeest Dokter Duivenvoordestraat 3, (wijkzuster L. d. Bruyn< De Kagerplassen, meent de rap porteur, die zijn ontstaan als na tuurlijke verbreding van de Leede, de Zijl en de Ade, worden geken merkt door een ingewikkelde maar duidelijke structuur van waterlo pen. Men moet er op letten dat door het uitbreiden van het waterareaal geen versnippering ontstaat, zodat de duidelijke samenhang tussen de plassen verdwijnt. Oriëntatie is be langrijk voor de watersporten. Voor iemand die het gebied nog niet goed kent, is het nu al vrij lastig om zich goed op de Kagerplassen te oriënteren. Met moet de waarde van de boezemeilandjes goed in het oog houden. Door het voorgestelde plan verdwijnen enkele boezemeilandjes zoals de zeer waardevolle eiland jes aan de Spriet bij de Zwanbur- gerpolder. Het aan de overzijde van de Lee de gelegen eilandje waar de weinig voorkomende moerasmelkdistel en waar ook orchideeën zijn aagetrof- fen, komt danig aan "lager wal" te liggen, dat het handhaven daarvan sterk te betwijfelen valt. Ir. De Poel zegt, dat de oeverlanden de enige broedplaats van moerasvogels in het Kagerplassengebied vormen, ook de goed ontwikkelde oeverbegroei ingen zoals boezemvelüien en riet kragen zijn broedplaatsen. Dit punt zal zeker bij de verdere uitwerking van de plannen in verband met lig ging van de aanlegplaatsen e.d. van groot belang zijn. Ten aanzien van de bestaande Eendenkooi pleit De Poel voor handhaving van dit "rustgebied". Een meer westelijke ligging van de Schiphollijn en het tegengaan van het onderwaterzet- ten van het zuidelijk deel van de Kooipolder moeten die rust waar- borgen. Niet alleen in de winter maar ook in het drukke recreatie seizoen moet dit gebied uitwijk bie den voor de water- en moerasvogels. Het is zonder meer toe te jui chen dat de Laker- en Tuinder of Kogjes polder zo optimaal moge lijk als "natuurkern" worden be houden en beheerd. Niet raadzaam Het is niet raadzaam om de "bufferende" Hofpolder te laten verdwijnen. Ook landschappelijk is het onder water zetten van deze polder zeer aan vechtbaar. Deze polder kan beter gehandhaafd blijven. Onder water zetten van de droogmakerij Henmeerpolder lijkt De Poel wel zinvol. De Henmeer, die tot het begin van de zeventiende eeuw deel uitmaakt van de Kager plassen, is gunstig gelegen tussen de Kagerplassen en de strandwal. De uit zand opgebouwde strandwal biedt recreatief vele mogelijkheden. Be bossing is er mogelijk. Ook land schappelijk is bebossing van de strandwal goed te verdedigen terwijl men in het poldergebied zeer spaar zaam moet zijn met bebossingen. Het lijkt zinvol om aanvullende tellingen te laten verrichten met betrekking tot de vogelstand. Dit zou op kor te termijn moeten gebeuren opdat voor het komende voorjaar een "plan de campagne" klaarligt. den benut. Ten aanzien van de Bo- terliuispolder, de Zweilandpolder en de polder Waterloos is het zeer twijfelachtig of deze rigoureuze in greep van de zuidelijke Kagerzoom nu wel de gewenste oplossing biedt. Wat betreft het recreatief ontwikke len van alle polders laings de zuid- wal en de Ader- en Buurtpolder en Kaageiland is het zeer twijfelachtig of wel is overwogen om "randdiffe- rentiatie" toe te passen. Dat wil zeggen dat alleen één of tweepolders worden uitgekozen om er recreatieve ontwikkelingen te laten plaats vin den, of dat zelfs de landschappelijke totelamgridike zuidrand van de Ka gerplassen zo min mogelijk worden doorsneden. Een zo volledig recrea tief benutten van deze polders als het plan van de P.P.D. voorstaat, waar bij men ook de gevolgen moet be trekken van het aangrenzend polder land en wegenloop (ontsluiting van de recreatieve gebieden) roept vele vragenop. Wordt het gestelde in de nota tot uitvoering gebracht, dan komen dus te verdwijnen twee ei landjes aan de Spriet bij de Zwan- burger polder, komt het eilandje aan de overzijde van de Spriet ongunstig te liggen en verdwijnt een boezem- hooi-eiland bij de Aderpolder. Dit zou zeer te betreuren zijn. Behalve bo venstaande zijn er in de nota van de P.P.D. nog velschillende andere pro blemen naar voren gebracht waar aan de raad zeker nog bijzondere aandacht zal moeten schenken. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewonesrs en alleenstaan den) 912 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven, Soos Mi- Apotheken rakel 811 uur nam. Bevrijdlngskerk Montgomerystraat Ruilbeurs Het Boshuis 710 uur nam. Oegstgeest (Lijtweg 7) Spreekuur bejaarden Soc. Med. Adviesbureau 24 De avond-, nacht- en s wordt waargenomen dc Zuid-West, Brahmslaan theek Oegstgeest, Wilhelm Voorschoten Raadhuis Openbare commissievergadering maatschappelijk welzijn 8 uur nam. Stadsgehoorzaal Feestavond Prinses Be'atrlxschool 7.30 uur nam. Zaterdag LAK-theater (Levendaal 150) Mi xed Media Theater 8.30 uur nam. Muiderkring 38 Modelflat 10 uur voorin.12 uur nam. en 25 uur nam. Oegstgeest (Lijtweg 9): Wereldwin kel 11 uur voorm.3 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Jeugd- sooiëteit v.a, 16 jr. 8 uur nam. 1 uur 's nachts Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 912 uur nam. Bij molen De Valk postzegelmarkt 25 uur nam. Schaakzolder (Morsweg 114) Leidse Jeugdschaaksociëteit 25.30 uur nam. Doopsgezinde kerk Zevendedags-ad- ventisten bijbelstudie 10 uur voorm. prediking 11 uur voorm. De Vink Dansen 9 uur nam.2 uur 's nachts Breestraat 19 Jeugdhaven, Soos Mi rakel 811.30 uur nam. Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau rechtskundige bijstand. Adres Lelds Volkshuls dijk 33 Openingstijden. 10 uur voorm. tot 1 uur i ve maandag) Dagelijks te dens de kantooruren tel. derdagavond van 7-9 uui maart gesloten. SOS-dienst SOS-Telefonlsche m (01710)—25202 Vooi alle lijkheden verkeren ber werkdag van acht uur n Zondag LEIDEN Hubert Lampo (op foto rechtsivas gisteravond te gast in Augustinus. Lampo vertelde dat zijn schrijven min of meer een vluchtreactie was, hoewel hij daarbij onmiddellijk opmerkte dat vluchten ook haar aangename kanten heeft. Hij zei erg veel waarde te hechten aan de "ge luidloze dialoog, die de schrijver houdt met de lezer". (Foto Jan Holvast) LAK-theater (Levendaal 150) Dans groep Marjolein Brlër 8.30 uur nam. Stadsgehoorzaal Koffieconcert met Lieuwe Visser (bas), Rud Jansen (piano) en Anneke Uytenbosch (cla- vecimbel) 11.30 uur voorm. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socië teit voor kamerbewoners 8.30 uur nam. 1 uur 's nachts. Leiderdorp Wllhelminastraat 10) Gespreksavond Baha'i 8.15 uur nam. Middelweg 19c Leids Poppentheater kindervoorstelling 2.30 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwel (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9—12 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven Soos Mirakel 11 uur voorm. 1.30 uur nam.. Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorg Aanvrageii auip oejaari durig zieken en gezlnsveri 45, tel. 49441 (maandag 910 uur voorm.) Aanvragen vooi aaive oerkerkelljke »pleiaingssctDe zinsverzorging, aijnsbure* 55336 voorm 9—10 uur Dienstverlening Humanl) gracht 246a Spreekuur m 2.30 nuui nam., woensda voorm. tel 26277. Koord-studio Koord-studio, gewoon wone mensen met gewone ne vragen. Hooigracht 46109 :k Met medewerking van Ronald Veeren m Henriëtte van der Hoeven Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Verdwenen Zwanburg Wat betreft de Zwanburg kan, merkt De Poel op dat het zinvol lijkt om ma fe gaan in hoeverre het opgespo ten eiland meer reoreatief kan wor- Eerst een gerucht: er zouden, uit het academisch ziekenhuis, gravures van de muur en meubilair uit kanto ren spoorloos verdwenen zijn. Wie o wie. Navraag bij voorlichting: Er zijn inderdaad wat dingen van de muren verdwenen maar dat waren niet zo-maar kunstwerken. Prof. dr. J. A. Oosterhuis, de oogheelkundige, had dn zijn kliniek etsen van M. C. Escher opgehangen of tenminste, reprodukties daarvan. Hij had ze een keer op een tentoonstelling gezien en ontdekte er zoveel fantastische din gen in, dat hij ze meenam. Voor de patiënten, zodat ze daar allerlei din gen konden bekijken. Die reproduk ties zijn nu dus voor een groot deel verdwenen. Evenals een aantal ob jectieven voor projectoren. Suriname is een aktueel onderwerp. De Leidse Studentenbond heeft, naar aanleiding van alle gebeurtenissen die daar op het ogenblik plaats grij pen, een Suriname-avbnd georgani seerd. Plaats en tijd zijn nog niet be kend, de zaken die ter sprake komen zijn de politieke en economische situ atie en het onderwijs in Suriname. Clown Sinds Januari is een werkgroep van studenten dramaturgie bezig met de bestudering van "De Clown" als vérschijnsel in de werkelijkheid en als personage in toneelstukken van verschillende auteurs (Shakespeare, Molière, Achard, Brecht, Becket). Als afsluiting van dit project heeft de afdeling dramaturgie dr. Van den Bergh. die als letterkundige is ver bonden aan de Amsterdamse univer siteit en prof. dr. A. C. Zijderveld, hoogleraar in de sociologie in Til burg. uitgenodigd voor een geza menlijk gastcollege op donderdag 15 maart om acht uur in de biblio theek van de vakgroep Nederlandse Taal- en Letterkunde, Levendaal 150. Van den Bergh en Zijderveld zullen hun standpunt uiteenzetten over de functie van de clowneske figuur in onze samenleving (maatschappij be vestigend of maatschappijkritisch) en de verschillende manieren waar op hij zich manifesteert. Er zullen filmpjes worden vertoond van eigen tijdse clownerie (Monty Pythons Fly ing Circus, Kees van Kooten en Wim de Bie in het Gat van Nederland, Here is Lucy en Fellini's film De Clowns)Iedereen is welkom. ren zouden worden gepleegd, blijkt onjuist. Het bos gaat, volgens de heer Dobbelaar van gemeentewer ken, helemaal niet dicht, ook niet voor een opknapbeurt. Wel is enige tijd geleden de ingang aan de Oegst- geesterstraatweg afgesloten om fiet sen en bromfietsen te beletten het bos te gebruiken om b.v. vanuit het sportpark De Voskuyl snel door te steken naar het andere deel van Oegstgeest. Uitrennen De Leiderdorpse honden hebben nu een eigen plaatsje om uit te ren nen. In de Houtkamp hebben ze nu een terrein gekregen waar ze hun gang kunnen gaan. Deze uitrenplaats ligt aan de linkerzijde van de ingang van het park en is bereikbaar van af de Engelendaal. Aquarium Kort kort kort De Badmintonclub Leiden orga niseert in de 5 Meihal 14 en 15 april een toernooi voor B en C spelers. Voor dit toernooi kunnen ook niet-le- den van Leiden inschrijven. De nieuwe inwoners van Oegst geest kunnen 3 april in de aula van het Rijnlands Lyceum kennis maken met vertegenwoordigers van ge meente, kerk en vereniging De collecte die in Leiderdorp is gehouden voor Sonnevanck en Zonnegloren heeft 2261,90 opge bracht Zaterdag 10 maart om 7 uur zullen de Lord's Folks meewerken aan een eucharistie-viering in de Jo zef-kerk aan de Herensingel De Leiderdorpse commissie voor Juridische zaken vergadert 13 maart <20.00 uur) in het gemeente huis Bos Het gerucht dat het Bos van Wy- ckerslooth gesloten wordt omdat er onzedelijke handelingen met kinde- Bij Vlieland, winkelbedrijf in beno digdheden voor dieren (zo, hoe is dat gezegd) is kortelings geleden een aquariumkelder met 80 verkoopbak- ken met honderden soorten tropische planten en vissen geopend. Sfeervol en toch gezellig. Een van de meeste beroem de clowns ter wereld: het droevig-komische manne tje Charly Chaplin. Er is veel over clowns te vertel len, daarom komt er een college over humor en clowns. Zie onder die kop. Algemene informaties Noordeindspleln 2B tel. kwartier Wij kinformatie 9- clubs hulpdienst Dijkstras 49698 Binnenstad wijkinr: 10 uur); clubs hulpdienst kelt Tel 43503 De Kool WIJkl -10 uur): clubs hulpdiens ran 49a tel. 49726 Zeehelden! telefoonnummers (9-10 43078, 30897 20176 Meeriegks telefoonnummers (9-10 ode 1 34639 20788 44256 41796fc Release Hulpverleningsdienst Re we Rijn 20a. tel 24555 v.. we Rijn 20a, tel. 24555. M 8-10 uur nam. bovendien zat. 2-5 uur nam. met ula ehai vrijdagmiddag. Moeders voor moed^ Actie "Moeders gaven zuster E Jansa Hof dij ck 32. Oegstgeest. LEIDSCH DAG DAGBLAD VOOR U EN CTitgaveLeidsch Witte Singel 1 - Postbus 54 Giro Telefoon directie en ad tie 01710-25041 Telefoon redactie 01711 Hoofdredacteur Han Maandabonnement Kwartaalabonnement Per post Losse nummers Abonnementsgelden bi) betaling te voldoen Bü tische overschrijving g nlstratie- en tncassoki Nabezorging tot 20.00 Zaterdag tot 18.00 uur TelefooD 01710-30500 >eg 1 leze :ol«lt

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2