leidse spaarbank ™]oncept-advies over secundaire %eg 6 en rijksweg 11 afgewezen Stap van Boersma „onbegrijpelijk" Andriessen (KYP) viert carnaval na gesprek met Burger MILJOENENDIEF DEED HET UIT WRAAK RG provinciale Raad voor de Ruimtelijke Ordening JRINAAMSE TOSITIE INSTIG SRONTRUST Tv gisteren Biologen pleiten voor zout deel in Oosterschelde 7% rente op spaardeposito's voor 3, 4 of 5 jaar vast naar keuze van de spaarder.^ BAG 3 MAART 1973 BINNENLAND HAAG De Provinciale Raad voor de Ruimtelijke •ning heeft gisteren het concept-advies van het be- r, over de problematiek van de secundaire weg 6 t-west ten noorden van Alphen aan den Rijn) en weg 11 (oost-west ten zuiden daarvan) afgewezen, aad was van mening dat het aan Ged. Staten te richten al te zeer voorbarig was. name mr. P. van Dyke legde nadruk op dat de problematiek leide, nog aan te leggen wegen uiterste voorzichtigheid moet benaderd. Het feit dat het r van de raad in het concept- aan Ged. Staten was uitge- van de recrea tieve en milieu- gche aspecten zonder aandacht enken aan aspecten als woorn- flomilieu kwam hem als eenzij- or. Ie concept-brief aan Ged. Sta- wjj berichten daar gisteren was het bestuur van de raad conclusie gekomen dat de aan- c secundaire weg 6 moet wor- ameden, omdat de functie van jeg zou kunnen worden over- en door rijksweg 11. Bovendien, d het bestuur geconcludeerd, «cundaire weg 6 door een ge- aan met hoge landschappelijke e. Ie concept-brief werd gewezen t geïntegreerd© vervoersonder- at onlangs door het Nederlands misch Instituut werd ingesteld aruit was gebleken dat er aan oost-west verbindingen geen jte bestaat. Indien de aanleg eide wegen noodzakelijk zou q, dan zou het bestuur van de de voorkeur hebben gegeven yksweg 11 en slechts een ge- van secundaire weg 6. namelijk Alphen aan den Rijn tot aan rugge. loten werd gisteren een com- i ad hoc in te stellen die zich Ie problematiek van beide we al gaan bezighouden. viel gisteren het besluit om ter ;iding van het streekplan jlland west een vijftal streek- rioc tn te stellen, die als in- a,„. zullen gaan fungeren de provinciale overheid en re- Ie belangen. Deze commissies i voornamelijk worden gerecru- uit personen die generlei bin- hebben met specifieke belangen dan het regionaal belang. Taakstelling De taakstelling van de streekconv- mlssies komt erop neer dat in ver schillende sectoren (werkgelegenheid, land- en tuinbouw, wonen, recreatie en toerisme, milieu en landschaps- zorg etc.) de voorbereidingen van het streekplan Zui'd-Holland west zullen worden begeleid en „geprikkeld". Aan deze taakstelling ligt de gedachte ten grondslag dat de bevolking nauwer moet worden betrokken bij de tot standkoming van een streekplan. De Provinciale Raad voor de Ruimtelijke Ordening vindt daartoe de streek- oommissies een effectief middel. De streekoommissies zullen worden ingesteld voor de regio's: a. Hillegom, Noordwijkerhout, Noord- wijk, Voorhout, Lisse, Sassenheim; b. Katwijk, Valkenburg, Oegstgeest, Warmond, Leiden, Leiderdorp, Voorschoten en Zoeterwoude; c. Agglomeraat Den Haag: d. t Westland; e. „Agglomeraat" Delft. Ontstemd De raad toonde zich aan het begin van de vergadering zeer ontstemd over t feit dat Ged. Staten hebben kenbaar gemaakt elk advies van de raad te willen zien passeren. Dit wil zeggen dat de raad weliswaar ge machtigd is adviezen zelfstandig te verstrekken, maar niet zonder tus senkomst vain Ged. Staten. Verschil lende leden van de raad maakten daar ernstig bezwaar tegen. Zij voer den aan dat de raad dan een volko men andere status krijgt, de proce dures worden beïnvloed door tijds- verlies en de raad dan niet veel meer betekent- dan de bestaande provin ciale commissies voor planologi. Prof. Lambooy zei de mening van de raadsleden volkomen te delen. Hij herinnerde eraan dat tenslotte bij de Installatie van de raad in juni van het vorig Jaar de indruk werd ge wekt als zou de raad volkomen zelf standig kunnen gaan functioneren en vrij zou zijn in het verstrekken van adviezen zowel aan Ged. Staten als aan lagere overheden en andere or ganen. Hij noemde deze gang van zaken zeer teleurstellend. AJs een mogelijkheid gaf hij aan om twee jaar lang te gaan werken op de ma nier die Ged. Staten zich wensen en daarna te bezien of Ged. Staten him wensen moeten intrekken of de raad er helemaal mee moet stoppen. De raad besloot in een volgende verga- DEN HAAG KVP-fractieleitier dering op deze problematiek terug Andriessen is vandaag in Limburg te komen. „De Appeloogst" ontstond tje Driebeen was best amusant, j en tót de drang om iets func- len niet uit de toon. kortom: miste de mededeling dat er ook teniandse zendgemachtigde wel film te maken. Een film: niets schuldig halfuurtje vermaak. naar reizen akkoord, dat sohijnlijk dat de tv-kermers in prent. Iets functioneels doen maal zullen uitzitten, want iets pel-plukken. Maar waar bleef We kregen gisteren van de NCRV om deze reeks van de wedstrijd van v am zenden? Alles wat je van zo'n is 48 procent, de kans dat wachlt, zat erin: grappig vallen, de kans dat het een geiykspel kijken, gek gezicht trekken. dat Johan Neeskens in de loggen en de aftandse notie dat voorsprong bezorgt, waarna gue van 1960 uit te winden. tweede helft de eindstand op Dan klamp ik me, in mijn ra deloosheid. nog liever vast aan ter ook nog voorspelde) is inzending hors concours van de ik ben gelukkig geen IBM- buitenlands gebruik weliswaar weten waar hert deze uitvoerig repertoire, en de herhaling van aan ontbrak om een exactere vrouw maakte hert er ook niet len: de uitslag van vanavond. der bekwaam gezongen, Vader NICO SCHEEPMAKER AR-voorzitter Veerman: De Zaandamse vierling Snoek is gisteren naar huis gekomennadat zij de eerste vier maanden van hun leventje in het ziekenhuis hebben doorgebracht. Op de foto het jongetje Tim en de meisjes Yvanca, Sacha en Tanja met hun ouders die nu eigenlijk al handen te kort komen. DEN HAAG (ANP) AR-partij voorzitter dr. A. Veerman acht de stap van drs. J. Boersma een even tueel toetreden tot een kabinetvDen Uyl in beginsel niet af te wijzen on begrijpelijk. In het vrijdag versche nen AR-weekblad „Nederlandse Ge dachten" zegt hij dat „Niemand kan begrijpen dat de heer Boersma in deze situatie tot deze stap heeft kun nen komen". Door deze daad, aldus de AR-par- tijvoorzitter, werd het formatiege- sprek in de fractie doorbroken. In een tweede artikel van zijn hand in het weekblad komt dr. Veerman tot de conclusie dat ,,een kabinet zonder nauwe bindingen met fracties, maar met alleen een overeenstemming op een beperkt aantal hoofdpunten, ons thans uit de impasse zou kunnen DRIEBERGEN (ANP) De eerste halen. .Daarvoor", zo schrijft hij, Eerste werk gever metaal akkoord met cao-eisen satie) gezegd in zijn jaarrede op de jaarvergadering Het programmatisch beleid van de AR-fractie kan volgens Van Dongen niet bij samenwerking met de libera len uitkomen. Maar dan moet ernst gemaakt worden met de kritiek, die ook Anti-Revolutionainen hebben op de maatschappij en dan zal moeten worden geloofd in de filosofie van de strategienota van KVP. ARP en CHU „Op weg naar een verantwoordelijke maatschappij". werkgever in de metaal-industrie gistermiddag gezicht voor de vak- bondseisen. De directeur van KONI „zaïl een beroep moeten worden ge daan op mensen, voor wie het belang van ons land een beslissend argu- carnaval gaan vieren nadat hij gis- naribo (ANP) De fracties in de Staten (parie van Suriname hebben een tuniqué uitgegeven waarin zij „ernstige verontrusting" uit- de .aanhoudende pro- ende halsstarrigheid van de tag". Zij zeggen verontwaar- te zijn de ingrijpende maatrege- de regering uit de pers te Bn moeten vernemen en dat de tag nagelaten heeft het parie- ■f te kennen in de maatregelen. fractie, de nationale party une, de partij nationalistische bliek, progressieve Suri- se volkspartij en de progres- vteugol van de Hindostaansa (tin totaal 14 van de 39 zetels), en besloten met alle hun ten ibe staande middelen, zowel bdn- fiüs buitenpartemenitaire de aan- van de regering op de funda ble menselijke- en vakbands- sge*™ ongedaan te maken. Verder en zij de excessen die het ge- zijn van het niet handhaven van en rust door de regering ten ste af te keuren. was vrijdagmiddag nog geen Iflfcsing bereikt in Paramaribo. De partijen, regering en vakbewe- hebben elkaar nog niet gevon- sn de commissie van goede dien- die wil bemiddelen dreigt in de rii zelfs te stranden. En van de en aabien personen die woensdag en lerdag zijn aangehouden is nog iand vrijgelaten. De zeventien Ju in kleine groepjes onderge- sc rit in een aantal politiebureaus b rond Paramaribo, plgens de staatsradio SRS zou de le nog steeds zoeken naar Ha- Rusland de voorzitter van de (centrale van landsdienaren ilsataes) die samen met de osdag aangehouden algemene se- Sylvester verantwoorde- zou worden gesteld voor de in to van het CLO-buHetin - dit is verschijnend kirantje, tot nu toe 24 maal is verschenen. ADVERTENTIE 1,50. teren drie uur lang had gesproken met kabinetsformateur Burger. An driessen heeft de formateur meege deeld dat hy liever samen met Bies heuvel (ARP) en Tilanus (CHU) was gekomen. Het is bekend dat Burger de KVP'ers liever los van de chris ten-democratische samenwerking had gesproken. Het gesprek tussen Bur ger en Andriessen was tot stand ge komen na wederzyds overleg met oud-minister Klompé, die eerder deze week met de kabinetsformateur had gesproken. Na afloop werd alleen meegedeeld: "Een aantal ter sprake gekomen as pecten geven de formateur en de heer Andriessen aanleiding tot nadere overweging". Op het Binnenhof wordt uit deze zinsnede afgeleid dat er een tweede gesprek Burger-Andriessen volgt. De KVP-fractievoorzitter wilde geen na dere toelichting geven. Wel infor meerde hy 's middags nog het dage lijks bestuur van de KVP. (Schokbrekers) in Oud-Beijerland ment is". elementen uit het eisende pakket van 2yn, konden wy de toekomst met de drie industriebonden zijn opgeno- meer vertrouwen tegemoet zien dan men. KONI, onderdeel va n het nu het geval is. Het beleid ran de Amerikaanse ITT-concern, is geen anti-revolutionaire tweede-kamer lid van de grote werkgevereorgani- fractie moet ik in strijd achten met satie in de Metaal FME, maar van de sociale belangen, die vandaag in de contactgroep van werkgevers in Nederland spelen", dit heeft gister- de metaalindustrie. Groningers minder in ziekenhuis UTRECHT Groningers lig gen veel minder in het zieken huis dan andere Nederlanders. In Groningen ligt het gebruik van ziekenhuisbedden dertig procent ander het gemiddelde voor heel Nederland. In Utrecht en Noord-Holland ligt het ge bruik er tien procent boven. De andere provioncies liggen tussen deze twee uitersten in. Na afsluiting van de Oosterschelde dn 1978 moet zo snel mogelijk worden begonnen met de aanleg van een tweede dam, zodat het westelijke deel van de dan ont stane Zeeuwse Meer zourt kan blij- Dat vinden drie blodogen van het Instituut voor Hydrobiologisch On derzoek in Yerseke in een rapport ter afsluiting van him studie naar de gevolgen voor het natuurlijke milieu die van afsluiting van de Ooster schelde verwacht kunnen warden. Bij een van de prikacties in de textielindustrie in Enschede liet deze Spaanse arbeider duidelijk blijken dat hij het met zijn Hollandse salaris en belastingen niet eens is, evenals trouwens zijn Nederlandse collega's. pN HAAG Tegen de achttien pe artsen, die hebben verklaard, I zij „ook eenmaal euthanasie heb- toegepast" zal geen vervolging Wen ingesteld. fe verklaring van de artsen, aldus pister Van Beukei- (RKPN)maakt niet tot verdachten. Het open- k ministerie heeft tot dusver niet [andere wy'ze kennis gekregen van pvens, die een strafrechtelijk on- poek mogelijk en wenseiyk zou- p maken, aldus de minister. DEN HELDER Günther Heine- mann, de 29-jarige Duitser die don derdagavond by Den Helder is ge arresteerd, zegt uit wraak te hebben gehandeld. Maandagavond ging hy er in Diisseldorf met een geldauto van door die vier miljoen mark ver voerde. De Duitse firma van geld transporten had hem met ingang van 31 maart ontslagen, omdat hy tijdens zyn werk enkele keren in slaap zou zyn gevallen. „Hy voelde zich bedrogen", zei hoofdinspecteur van politie A. Brinkman in Den Hel der. Gistermiddag was van de buit nog ruim drie miljoen gulden zoek. Hei- nemann, met een blanco strafregis ter, liet in het eerste verhoor biy- ken dat hy goede hoop had een flink bedrag voor later over te houden. Hy vroeg bedenktyd over het wel of niet vrijgeven van de plaats waar het geld is verborgen. stopt. Ook houdt de recherche i kening mee, dat er nog n by de zaak betrokken zyn. Gisteren zyn ook twee rechercheurs uit Diis seldorf naar Den Helder gekomen om Heinemann te verhoren. Ook zyn compagnon, de 39-Jarige H. J. L. von den B. werd ondervraagd. De politie wil over deze man echter nog niets zeggen, omdat hij heeft verklaard niets met de eigenlijke roof te maken te hebben gehad. Beide mannen zul len nog deze week worden voorge leid aan de officier van Justitie in Alkmaar. De Duitse autoriteiten hebben al om uitlevering gevraagd. Uit het onderzoek is wel gebleken dat Heinemann de andere Duitser ongeveer drie weken geleden heeft leren kennen. Hy kocht toen de Taunus van hem. Von den B. heeft hem naar Nederland gebracht en is zelf dinsdag weer per trein naar Duitsland teruggegaan. Donderdag kwam de man weer naar Den Hel der.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 7