Popgala met grote namen in Voorburgse Vliegermolen NOS- j Chi Coltrane - Slade - WHO - Rod Stewart Kiosk Herman Wigbold stapt uit I ...e/7 gisteren 'Tussen twaalf en twee' voor één keer op de tv Z(jv)vancfaart.. TV morgén VRIJDAG 2 MAART 1973 'Ükerai de te jehele i het stem den 9 Me euwdel :trri'n „Ik Mep al jaren met het idee rond, maar eerlijk gezegd heb ik noodt aan de mogelijkheid gedaoht zelf zoiets te gaan organiseren." Hairy Knipschild spreekt over het eerste, echte en enige Nederlandse „T Was duidelijk dat er iets moest gebeuren, het onderbrengen van pop groepen in het brecte gala-programma bracht grote problemen met zich mee. Voor het publiek thuis en in de zaal was het moeilijk verteerbaar als na de Egelander Musiker ineens de Flook opdook." Het CCCG besloot dus dit Jaar van de normale procedure af te wijken en voor de popmuziek een aparte plaats in te ruimen. Nu al lijkt succes verzekerd, want wat Harry Knipschild en zijn helpers hebben kunnen strikken voor het feest, dat op 9 en 10 maart in de Voorburgse Vliegermolen plaatsvindt, is grote klasse. Voor de vrijdagavond zijn vastge legd Slade, Ry Cooder, Chi Coltrane, de Eagles, Country Gazette en Ldvin' Blues. „Vorig Jaar wilde ik graag Chi Col trane naar Nederland hebben, ik was helemaal stuk van haar muziek. Nu komt ze op het popgala en haar „Go like Elijah" staat één in Nederland. Een toevalstreffer, die uiteraard sterk m ons voordeel werkt." Voor de zaterdag is eveneens een IJzersterke lijst samengesteld met als twee hoogtepunten: de WHO en Rod Stewart met de Faces. „Stewart kon eerst niet komen; moeilijkheden in verband met de nieuwe elpee die af moest warden ge maakt en zo. We moesten op zoek naar een andere topact. Freddy Haayen heeft toen na veel praten met Kit Lambert, Pete Townshend en anderen de WHO weten te strikken. Daarna kwam Stewart toch over de brug en zaten we dus met twee top pers. Ze treden allebei op de zater dagavond op. De Faces vliegen on middellijk na afloop weer terug naar Engeland. Het gaat een hoop geld kosten om speciaal voor die ploeg een jet heen en terug te laten vliegen. De rest van het programma be- •taat uit Rory Gallagher, Wishbone Ash, Cats Lux (die mogelijk vrijdag ook optreedt), Supersister, Roxy Mu sic, Argent en Colin Bluntstone, Billy Presiton en Gary Glitter. „Townshend was enthousiast toen hij hoorde dat Glitter ook kwam. Het schijnen oude vriendjes te zijn. We hopen natuurlijk op wat improvisa tie, bijvoorbeeld een Gary Glitter met de WHO of zo. Een primeur voor ons is in elk geval het samen optre den van Bluntston een Argent. Ze zullen de laatste tien minuten van de act weer In de oude samenstelling verschijnen. Dat is nog niet eerder gebeurd." ADVERTENTIE VERLOVINGSRINGEN F. W. P. klassieke en moderne modellen vanaf f 48,—. Op het graveren kimt wachten en zonder prijsverhoging. Levenslange schriftelijke garantie. F. W. PLESSEN LEIDEN Z.W.: Bevrijdingsplein 12 Chi Coltrane die met haar Top-Tien leidt zal met vele de volgende week optreden Het popgala in die Vliegermolen zal vele uren tellen, elke groep krijgt tenminste een half uur, drie kwartier om tot ontplooiing te komen. De VARA-televisie, die een avond vullend programma zal samenstellen van het gala, zendt op 16 maart uit. Van zeven uur tot een uur of elf. Regisseur is Egbert van Hees, die voor dit werk speciale mensen heeft uitgezocht. Camera- en geluidsmen sen, die liefhebber van de muziek zijn. Ook uniek is de vrijheid en de mo gelijkheid tot inspraak van de musici ten aanzien va® het televisiegebeu- ren. Elke groep kan iemand afvaar digen, de roadmanager, de geluids man of iemand uit de groep, die in de geluidswagen meeluistert en even tueel aanwijzingen geeft. De muziek heeft voorrang". Harry Knipschild dient Polydor. Zitten er niet teveel groepen van die maatschappij in? „Ik betreur het een beetje, en dat meen ik. dot er veel van onze groe pen optreden, maar aan de andere Herman Wigbold heeft de knoop doorgehakt en zijn ontslag inge diend bij de heren Geesink en Prior. Wigbold wenst niet langer als tv-presentator van het veel bekriti seerde NOS-programma NOS-kiosk te fungeren. Aanstaande zondag is Wigbold voor het laatst in NOS- kiosk te zien. Wigbold ziet af van een verdere sa menwerking met Geesink Produc tions van wege verregaande structu rele problemen en de nogal gespan nen sfeer die in de NOS-kiosk heerst. Wigbold: ,Jk stond altijd al scep tisch tegenover dit programma. Ik heb altijd al m'n twijfels gehad. Heb me edgenlijk een beetje laten overhalen om mee te doen. Bij de derde aflevering wilde ik me al te rugtrekken maar Prior en Geesink wisten me te houden doordat ze en kele verbeteringen in het program ma aanbrachten. Maar nu lijkt het me verstandiger met dit programma te stoppen. Ik geloof niet dat er hog iets aan Kiosk valt te verbete ren. Het is Jammer dat Geesink en Prior alles zo doen op het toontje van dat maken we effe". Wie -ou denken dat de grote man nen achter de Kiosk vertwijfeld in hun Amsterdamse kantoor zitten nu hun belangrijkste peiler is wegge vallen heeft het mis. Geesink en Prior lijken zelfs opgelucht met het vertrek van Wigbold. Commentaar van Joop Geesink op de ontslag aanvrage van Wigbold: „We ma ken ons geen zorgen. Misschien vin den we zelfs wel een betere presen tator dan Wigbold". Wie ze daarbij in gedachten hebben wil het duo nog even geheim hou den. NOS-Kiosk gaat in ieder geval door. De NOS moet wel vanwege het contract dat zij heeft met Gee sink. dat we in geen geval een zaal wij den voor tienduizend mensen. We rekenen op twee keer drieduizend liefhebbers in de Vliegermolen. Fr kunnen er meer in, maar het is co bedoeling-, dat iedereen aich ook nog een beetje kan bewegen. De inkom sten de kaartjes kosten vijftien gulden voor de vrijdag en vijfentwin tig voor de zaterdag zijn toch maar een druppel op de gloeiende plaat. Overigens, ddt popgala kost, on danks alle grote namen maar een fractie van het bedrag dat de CCCG aan het grote Gala kwijt is. Er zit ten natuurlijk dure posten op de be groting. Een Jongen als Ry Cooder kamt met z'n vrouw even uit Los Angeles overvliegen. Natuurlijk hebben de organisatoren van het popgala ook namen moeten laten vallen. Bij voorbeeld die van Ringo Starr, die presentator zou wor den en er alles voor voelde. 'We had den het met hem doorgesproken. Hij wilde graag, de gage lag vast en toen kwam er een figuur, die ons niets zei. maar Ringo kennelijk alles en de zaak van de baan veegde. We hebben Paul McCartney nog gepolst, maar volgens goed ingelichte kringen vroeg hij honderdduizend dollar voor het karwei. En nu is Joost presenta tor. Geen Ringo, maar toch een goed alternatief". Op de verlanglijst van Harry Knip schild stond ook een David Bowie. "Hij wilde onder geen beding op de televisie. Dat doet hij ook in Enge land niet. Andere namen die werden genoemd, maar uiteindelijk vervaagden, waren J. J. Cale, de Temptations en bij voorbeeld een Stevie Wonder. Door diverse oorzaken brak het contact met deze mensen af. Wat de keuze van de Nederlandse groepen betreft. Supersister is Edison- winnaar, Caz Lux staat op het punt internationaal door te breken en Ll- vin' Blues beschouwen wij als een van de beste live-groepen uit ons land". Behalve de uitzending op 16 maart zal de VARA ook nog 'n documentai re van het gebeuren in de Vlieger molen maken, die in het programma Popzien zal worden uitgezonden. Wat het galaprogramma zelf betreft, ook de Belgen zullen de uitzending over nemen. "We hebben alles gedaan om heit de groepen naar de zin te ma ken. Het kleine zaaltje van de Vlie germolen wordt naar wens ingericht, er komen bars, flipperkasten, mak kelijke stoelen. Misschien stelt dat de musici zo op hun gemak, dat ze met zin het podium opgaan en mo gelijk van de routinepaden zullen af wijken", zegt Theo van den Hoek, ..zodat Glitter met de WHO gaat spe len of voor mijn part de WHO met de Faces. We proberen het ze gewoon naar de zin te maken". Populair radioprogramma jubileert 'Go like Elijah' de Nederlandse andere popartiesten van naam in de Voorburgse Vliegermolen. kont hebben de overige maatschap pijen het soms zelf verknald. Kijk, eigenlijk wilde iedereen vertegen woordigd zijn in dat popgala met een hoeveelheid artiesten, düe over eenkomt met het marktaandeel. Liefst nog iets meer. Dat kan niet. Daarna hebben sommigen de zaak gewoon laten lopen. Bovendien zit er het toeval in verwerkt.. Dat zowel de Faces als de WHO verschijnen, komt omdat Stewart eerst afzegde. Daar kunnen we niets aan doer.". Hairy Knipschild deelt zijn zorgen met Theo van den Hoek. die het im presariaat van Paul Acket vertegen woordigt en Wim Bosman. De laatste draagt zorg voor de inrichting van de Vliegermolen. Een gigantisch pro bleem. Wie weet wat alleen de WHO en de Faces a1 doen, weet welke gi gantische hoeveelheid apparatuur no- öiig is. "We werken in feite met drie syste men. Eentje voor Slade, een voor de Faces en de WHO en een voor de rest. Er komen twee podia. We heb ben de Vliegermolen uitgezocht, om- HILVERSUM (.ANP) Nederiand's op één na populairste radioprogram ma, Tussen twaalf en twee' van de KRO, wondt op maandag 19 maart telijk te verpakken, maar tevens rechtstreeks, dot will zegegn van 12.00 tot 14.00 uur vla Nederttand 1. uiit te zenden. Met de teflevasi)e-ui»toending wordt overigens niets meer beoogd dan een zo natuurgetrouw mogelijke weergave van dat radioprogramma, dat vijf tmaial per week de lucht in gaat. Na Arbeidsvitaminen' is 'Van twaalf tot twee' het meest beluister de radioprogramma. De beluistering is het grootst (tussen 22 en 25,5 pro cent), wanneer het via Hilversum 3 wordt uitgezonden. Dat is op maan dag en donderdag. De overige dagen Verkiezingen in Frankrijk en Chili op NEDERLAND I 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Tweekamp een guiz voor middelbare scholieren (NCRV) 19.30 Met liedjes het land in voor achten (NCRV) Amusementsprogramma met Mieke Bos: „Langs berg en dal"; Jacky van Dam: „Trimmen"; Bob Scholte. „Havanagilla" en „Hallo Bandoeng"; Ria Valk: ..Hé. hippe vogels" en .Als ik de golven aan het strand zie"; Rocco Granata: ..Marina", „Manuela". Buona Notte" en ..Zomersproetjes"; Saskia en Serge: „Hand in hand"; het Ettens Mannenkoor: „De Nachtegaal" en „Mama, ik wil een man hè". 20.00 Journaal (NOS) 20.21 Met liedjes het land in (NCRV) 21.35 De Appeloogst, slapstickfilm (NCRV) 22.05 Hier en Nu (NCRV) 22.45 Dagsluiting (NCRV) 22.50 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) Journaal (NOS) Calimero, tekenfilm (TROS) Wereld op wielen (TROS) Journaal (NOS) Dwaalweg van het geweten, speelfilm (TROS) Music AU In (TROS) Muziekprogramma met Marie Laforét („Prière"),, Labi Siffre („You have got a friend" en „You are lovely»: Tobi Rix (speelt stukken van Haydn en Bach) de Sissies („Twee ogen zo blauw"); Linda Grant (varieté- acti; Jacques Ary (mime); Annemarie Oster; Dennis Palmer; Jean Luc Ponty („Flitting"). TROS Sport Uit de Kunst (NOS) Journaal (NOS) Wereldkampioenschappen kunstrijden in Bratislawa (NOS) 18.55 19.05 19.10 20.00 20.21 21.35 22.05 22.50 23.20 23.25 is de beluistering via Hilversum 2 weliswaar wat kleiner, maar toch vrijwel altijd boven die 20 procent. Met name naar het onderdeel 'Ra den maar,' gepresenteerd door Kees Sohilperoord, wordit erg veel geluis terd, vaak door zon 30 procent van de bevolking van 12 Jaar en ouder, wat neerkomt op rond drie miljoen luisteraars. In totaal luisteren gedu rende een kortere of langere tijd ao'n vier miljoen mensen naar dat KRO-programma. De eerste 'van twaalf tot twee' werd 3 oktober 1967 uitgezonden. Daarna was het nog 849 maal via Hilversum 1 en 2 te be luisteren en 150 maal via Hilversum 3. Het programma, dat met publiek wordt uitgezonden, blijkt bij vrou wen populairder dan bij mannen. Zestig prooant van de luisteraars bestaat uit vrouwen. De gemiddelde leeftijd van de mannelijke luiste raars ligt bovendien iets hoger dan die van de vrouwelijke. De duizendste uitzending zal worden verzorgd vanuit de Jaarbeurs-con greszaal in Utrecht. Sefch Gaaikema heeft voor deze Jubileum-uitzending een speciaal lied geschreven. Het programma zal voorlopig nog worden voortgezet. Tot eind 1974 is het programma wat publiek betreft volgeboekt. Het programma van de EO werd niet met een geestige, wervelende tekst besloten, maar met Joh. 12.46 („Ik ben als hoht in de we reld gekomen"», wat op zichzelf natuurlijk ook een wervelende tekst is, maar dan voor een grote re omroepvereniging don de EO nu nog is. Daarbij begon Het Gat van Nederland meteen goed met het bezoekje bij de voorzitter van de Nederlandse tec kelclub. een dubbele baronesse wier naam ao lang was dat ik hem in de gauwugheid niet kon copieren. Een aardig item met el die teckels, en de camera die naar die teckels op jacht ging. Daarna gaf Wim de Bie een impressie vanuit een Zuidamerikaans land vanuit zijn hotelkamer, waarna we een bezoekje brachten bij de Unie van Beambtten. Dat was erg kort, en ik miste iets. Vervolgens zagen we kinderen lezen leren (ook erg kort». waarna de dichter Rutger Kopland die rivier de Aa aanwees en verklaarde dat dat landschap hem troost ver schafte van het verdriet dat alles voorbij gaat. Wijzend op een eeu wenoude boom, zed hij met voor uitzien de blik: „Ook dit gesprek wordt futiel". Ik weet niet wat het was, maar ik miste iets dn dit gesprek. Ik miste daarentegen niets in „De hel van Groningen" oftewel de van Me6- daganrichtimg, waar Hans Verha gen ons liet zien hoe de gedeti neerden daar gehuisvest zijn, soms voor vele vele Jaren wegens het plegen van moord. Het beste on derwerp van deze keer. Vervolgens werd ïna ThMippo („alles wat ka rakteristiek en intens ds. vind ik fijn") van het culturele radiopro gramma „Adempauze" een dagje lang gevolgd. Afgezien van het feat dat dk er een beetje zeeziek van werd (maar dat kan natuur lijk ook aan de regelmatig terug kerende, verbindende beelden van de zee hebben gelegen), miste ik toch iets in dit onderwerp, evenals in het onderwerp dat „Het gat" gisteravond dichtte, het bezoekje bij de PPR. Even eerder waren Kees en Wim weer allervermakelij kst te werk gegaan als diskjockeys, waarbij ik mets miste, maar wat kan het dan toch geweest zijn dat lk in die andere, hier boven genoemde onderwerpen miste? Opeens wist ik het: de teckels, er liepen veel te weinig teckels in die onderwer pen rond. Ik miste bij de Unie van Beambten drie teckels, bij Rutger Kopland ongeveer vijf (Holland rondom de boom), bij de PPR een stuk of zeven, en bij Ina Thüippo een hele kennel van 32 teckels. Tja, dat kan wel eens zo gebeuren, misschien volgende keer beter, maar dan met (bijvoor beeld) theepotten. ..Nader Bekeken" heb ik ook nog een beetje bekeken, maar dot pro gramma brengt me in de war. Enerzijds is het een prachtig voorbeeld van typecasting (bij voorbeeld drs. J. Klatter, met vest en horlogeketting, waarschuwend tegen een Nederlands volksfront en de vraag aan het volk stellend of het werkelijk wil dat de gulden een kwartje wordt, waarna ik op eens begreep dat de dollar als maar minder waard wordt doordat Nixon een communist is), maar anderzijds lijkt presentator Mein- dert Leerling zelf spiekend op Joost de Draayer. Dat geeft me weinig houvast, te minder als hij dan aan het slot de spot drijft met die journalisten die meteen protesteerden toen hun collega's in Suriname gearresteerd werden, of (zoals de correspondent van NRC-Handelsblad) hun kopij niet mochten doorgeven. Al die gruwel verhalen over de toestand daar, laten we liever bedenken dat Su riname met zijn 300.000 inwoners een groot dorp is. zei Leerling. En laten we liever rustig afwachten hoe de beschuldigingen luiden die tegen de gearresteerde Journalis ten zullen worden ingebracht, al vorens we beginnen te protesteren. Misschien heeft hij wel gelijk. Misschien hebben ze wel net zulke gruwelverhalen de wereld inge bracht als drs. J. Kiatter, dat we bedreigd worden door een volks front in Nederland, dat van de gulden een kwartje maakt en er voor zal zorgen dat onze democra tische vrijheden ons ontnomen zullen worden. Ik stel voor dot we drs. Klatter arresteren en dan rustig afwachten hoe de beschul digingen luiden. NICO SCHEEPMAKER radio en tv De NOS-radio en NOS-tv be steden in diverse uitzendingen aan dacht aan de Franse verkiezingen, die zondag 4 en zondag 11 maart worden gehouden. Tevens schenkt de NOS-radio zondag aandacht aan de verkiezingen in Chili. Over Chili en de betekenis van de verkiezingen in dat land wordt via Hilversum II om 16.15 uur een docu mentaire van Hans Emimering ge bracht. Medewerking daaraan ver lenen twee Nederlandse correspon denten, te weten Jan van dien- Put ten en Henk Ruyssenaars. Maandag zendt de NOS-radio van 07.20 tot 07.40 uur via Hilversum I een programma uit met de uitsla gten van Chileense verkiezingen en commentaren daarop. De Franse parlementsverkiezingen van zondag aanstaande worden ge volgd vanuit de studio van Radio Luxemburg in Parijs, waar het pro gramma wordt gepresenteerd door Jan Brusse en Joop van Zijl. Van uit Hilversum geven mr. dr. GB.J. Hütermann en Joop van Tijn com mentaar op de uitslag. Het verkie zingsprogramma is te beluisteren via Hilversum I van 20.00 uur af. Hilversum T blijft zondagavond tot 01.00 uur in de lucht. Voor de NOS-tv gingen de cineast Louis van Gasteren en W.L. Brugs- ma naar Frankrijk, waar zij opna men maakten die dienen als illu stratie MJ de „Panoramiek"-afleve- ringen over Frankrijk. Deze zijn te zien via Nederland n. Zondag aan staande om 22.40 uur; volgende wéék zondag om 20.20 uur. ZATERDAG 3 MAART 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 (S) Gevarieerd programma met om 7.25 Van de voorpagina: 7.64 Deze dag. 8.00 Nws. 8.11 Dingen van de dag; 9.35 Waterstanden en 10.20 Praatje over belastingen. 10.38 <S) muziek en Informatieshow. (11.00- 11.02 Nws.) 13.00 Nws. 13.11 Dingen van de dag. 13.23 (S) Jongerenprogr. 14.45 Varavarla. 14.45 Frans-Dults- Engels een luisterprogramma. 15.30 progr. over recente vorderingen ln de Wetenschap. 16.00 Nws. 16.03 (S) NOS-Jazz. 16.45 een programma over amateuristische muziekbeoefening. 17.15 radloprogr. In de belangstelling. 17.40 Ultz. van de Vrije Gedach* Dingen 17.32 Aktua. 17.45 (S) liedjes en mu ziek uit de goede oude tijd. 18.19 Uitzending van de Pacifistisch Socia listische Partij. 18.30 Nws. 18.41 (S) programma-overz' cht 19.00 (S) klas siek verzoekplacenprogramma. 20.00 Nws. 20.05 Aktua-klankbeeld. 20.30 (S) Pianisten 20.56 (8) Om de kunst. 21.15 (S) se- mi-klassleke muziek (gr). 22.30 (S) samenzang en meditatie. 22.50 aetua- ADVERTEN TIE HETlCARPETTENHUIS 60 soorten kamerbreedtapijt zó van de rol leverancier van oa: Desso, K V.T., VenetaHatema rlje Mededelingen. 18.00 Nwa. 18.11 n van de dag. 18.20 (S) Varlé - Hllv. III. 240 en 298 m. en fin-kana- len. 7.00 Ncrv 18.00 Nos. 19.00 Ncrv. 7.00 Nws. 7.02 Lichte vocale muziek. 6.00 Nws. 16.03 sport mtspannen terugblik op 1 [etelljke jaren. 23.55 Nws. 78-toeren-platen en solisten. 19.30 That's live! 20.00 Nws. 20.02 verzoekplatenprogr. en mu- zlekkwis (21.00 Nws). 22.00 Nws. 22.02 Gospelsongs. 22.30 Jazz-tl sr- 00.01 Late date. 00.55-01.00 i ook Luxaflex. eerlijke kortingen èn gratis leggen Leiden,Herensingel 10-11-12 Telefoon 01710- 26003 Rijnsbuig.Oegstgeesterweg 46a Telefoon 01718-16813 Trov 32.30 7.00 Nws. gramma n Eo. (8) gevarieerd --klassieke 7.30 Nws. 7.41-8.00 Aktua. 8.30 Nws en 8.36-8.45 Gynn hulsvr. 10.00 (S) een mlnlr voor en met Jonge Nws. 10.33 (S) Amusements tourisme Nederland. 11.55 Mededelingen. lintmagazine Nederland 1 TELE AC: 10.00 Van Revolutie tot Kou de Oorlog les 8 (herh.) 10.30 (K) Engels les 17 (herh.) 11.00 <K) Hoe LEAC: 17.30—18.00 Kijk op Sport les 7. NOS: 18.45 (K) Tl-Ta-lWnaar. 18.5 (K) Journaal. AVRO: 19.05 AVRO's Sportpanorama. NOS: 20.00 (K) jour naal 20.21 (K) Ster-Allures. 22.00 (K) Cade's County, tv-serle. NOS: 22.50 (K) Journaal. 22.5523.30 Wereldkam pioenschappen Kunstrijden ln Bratls- 12.42 (S) Tross-Counti tuinbouw. 12.30 Nws. Nederland II NOS: 18 45 (K) Ti-Ta-Tovenaar. 18.55 (K) Journaal. KRO: 19.05 (K) Voor op de rRUg NOS: incontro). Italiaanse TV-speelfllm. 23.06 Epiloog. NOS: 23.10 (K) Journ. 28.15—23 21 VOO rile 1U1 ii gsp rogramn» Schooltelevisie.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 5