Sport krijgt het moeilijker in Groenoordhal Jubilerende 'Agues': Zit in, kijk uit Beter systeem woningen bij van toewijzen ,,Ons Bel99 \0 LEEDSE MUSEA GAAN OP LEEDATO HUISHOUDSHOW EXPOSETIE ENRECEETEN BALLY Veemarkt of niet: (Vervolg van pagina 1 Tarieven omhoog slechts 2 dagen halve prijs BEJAARDEN DEELDEN IN SCHOOLFEEST DONDERDAG 1 MAART 1973 Gaat of blijft de veemarkt in Leiden (Archieffoto Jan Holvast) LEIDEN Wanneer de Rotterdamse veemarkt inderdaad naar Leiden komt de eni- /-i j i. 1 ge voorwaarde waaronder de werkgroep Groenoordhal voortzetting van de Leidse markt \_jOH1II11SS16 V3.II ^00(10 Q10HS10I1 pl0lt VOOf! gewenst acht zal er vóór I januari 1974 een groot aantal werkzaamheden moeten worden uitgevoerd. De belangrijkste is de bouw van een loods, een investering van ne gen ton. De werkgroep acht deze loods noodzakelijk om de maandagse markt die niet in de hal kan worden georganiseerd op te vangen; de runderaanvoer op de dinsdagse markt onder te brengen, waarvoor in de Groen oordhal zelf geen ruimte is i de uitbreiding van het restaurant van de hal met tafels en stoelen j dure aanschaf van pallets te voorkomen. Bij de negen ton inbegrepen zijn ook riolering en verlichting. Een meerderheid van de werkgroep is van oordeel, dat de markt ondanks de kosten van deze loods bij overne ming van de Rotterdamse markt een sluitende exploitatie te zien zal geven. LEIDEN Het huidige systeem bestuur van woningbouwvereniging van woningtoewijzing bij de woning- "Ons Belang" zich niet gehouden bouwvereniging "Ons Belang" blijkt heeft aan de voorschriften, ook niet op een meer bevredigende, praktisch - raad. de competiitiesport voorrang moeten ondoorzichtig en oncontroleerbaar te bestuursleden, heeft de kommissie uitvoerbare inspraak in een de- Tot het gereedkomen van de con- - - 1 ernstige bezwaren tegen het bestaan- mocratisch verantwoorde vereni- cept-statutenwijziging moet er geen De conclusies van de werkgroep werkgroep. Zeker aJls er geen houden voor de sport in de Groen- oordihafl een paar onpleaiertige voor uitzichten in. Als de loods vee markt meer aall ztijn, wil men meer dam tot nu toe die mogedij kehM hebben am de hall voor de weefkeimds zijn". Dat is de conclusie commissie van goede diensten die de systeem. Controle door bureau gingsstruktuur periodiek aftreden, »n publicatie door welke groep dan ook zich op verzoek van de algemene le- Huisvesting op de volgorde van in- maximale leeftijdsgrens. Het bestuur worden gegeven die nagatief zou kun- schrijving van de woningzoekenden ?ou de voorbereiding van de statu- nen werken, de woningbouwvereniging "Ons wijziging moeten delegeren hebben boven evenementen, De werkgroep is voorts van me ning dat de directeur drie Jaar lang een grote mate van vrijheid zal moe ten krijgen voor het aantrekken van evenementen. Daarbij zal de steun toewijzingsbeleid. De commissie be- Belang" is thans niet mogelijk!!! i schijnt, zall hij komen te staam op te verhuren, am er evenementen een terrein van de korfball vereni ging Noarderkwairtier. In ellk gevall zuillen de tarieven voor hielt gebruik van de GraemjaomdlhaJl omhoog moe- teur Daey Ouwens herzien ten i tehoudi De werkgroep wil dan ook de be voegdheden van Groenoordhal-direc- zg. evenementenfonds ontbeerlijk zijn. Dat zou de risico's directeur die men bij evenementen loopt moe ten kunnen opvangen in die drie jaar. drie Jaar blijkt dat de bestuursleden, die zich laten bijstaan Groot verband door een speciale commissie van 3 le den, te benoemen door de algemene Naast deze bindende adviezen den. A. Koningsveld als vertegen- bij de woningbouwverenigingen woordiger van de Kamer van Koop- volgens de kommissie zeer olie handel. en J. Vervoorn als verte- wenst. In het rapport werk vergadering. Deze commissie zal haar Beeft de commissie nog een dringen- taak verrichten onder een neutra- de aanbeveling. Het bestuur zou on- le, deskundige voorzitter, aan te wij- door de Nationale Woningraad. andere woningbouwcorporaties menlten nog verliesgevend zijn, zal genwoordiging van het wijkcomité missie van goede diensten worden De concept-statutenwijziging diént Proberen de na te streven verbete- tem, aldus de werkgroep. /Lm was in ee I de sector sport de "Plam-Noord", zegt voorts dat in 't de volgende bindende adviezen gege- geonelgld «a/u iraj cuju yioiimiiB luiauuca de expO.01- kening moeten kunnen houden met KeDnuKen- sporthallen vam küedner formaat ge- j bouwd zouden moeten worden, wart mog duurder zou uitvallen. De j sport moeit volgens de werfflgroep dn» wed blijven. Dat de tarieven omhoog 1 gaan is temeer onvermiijdellijk, om- I dat daardoor die pasilbie van LeMien ten opzichte van het dijk gunstiger wordt. Het rijk heeft steeds bezwa- tren gemaakt tegen de hoogte van het expdoitatïe-tekart van de •GroenoordhalL De toeneming van het tekort van die Sportstichting ddie zo zal ontstaan, is volgens die werk groep verdedigbaar, omdat cie Stichting voor dieze bojidrage het genot van ongeveer zes hallen heeft. Enigszins onplezierig voor de sport kan ook worden dat het on derdeel "evenementen" in Groenoordhal versterkt moet i van de sportbonden om in de winterseizoenen -tot 1 mei- in de desbetreffende weekends van de hal gebruik te maken. Na 1 mei zou naar het inzicht van de werkgroep De conclusies van de werkgroep gaan nu door B en W bekeken wor den. Een voorstel van B en W zal vervolgens aan de raad worden ge richt. evenementen te huidige systeem subjectieve beoor deling en hantering var onvermijdelijk is. beter systeem: duidelijk herkenbare schei- worden aangeboden. Mijpend "Hoewefl uit de dossiers van bureau Huisvesting niet is gebleken, dat 't ding tussen beleid en uitvoering. openbaarheid van beleidsrichtlij- nen en uitvoeringsregelen bij wo ningtoewijzing. een wezenlijke aanzet tot woning- maatschappelijk werk. Verantwoord Uiterlijk drie maanden later zal ringen in het systeem te coördine ren met een beter systeem van wo ningtoewijzing in zo groot mogelijk verband in de gemeente Leiden. Ge- het bestuur een ledenvergadering lrt °P de wenselijkheid beleid en uit- het zijn voering te scheiden kan ook in sa- moeten menwerkingsverband wellicht wor- bijstelling van beleidsrichtlijnen door alle woning bouwcorporaties en bureau Huisves ting gezamenlijk; gecoördineerde uitvoering van de woningtoewijzing door „neutrale", zo mogelijk professionele, krachten. ADVERTENTIE Voor inbraak 3 weken cel LEIDEN De Leidse musea zul- elkaar te breien. Zoals het er nu uit- len op de komende Leidato-huis- ziet, wordt het een diolen in de houdlbeurs, die van 7 tot 17 septem ber wordt gehouden, de inrichten. Zij doen dit populair-wetenschappe- pu'l dodelijk getroffen probeert 'O- men dit aanschouwelijk te maken De de ontwikkeling van de mens zullen het lutie van het leven. expositie ruimte binnenkomt, begint men het Stedelijk museum, het Academisch begin van het leven: een donkere Historisch Museum, het Pilgrim Pa- ruimte waarin op surrealistische thersdocumentatiecentrum dan volgens heit oordeel de U)ke manier bekend te maken met de wijze voorwerpen uit het Rijksmu- Rijksmuseum de geschiedenis ADVERTENTIE schat van kunst die Leiden rijk is. seum van Geologie en Mineralogie te van de natuurwetenschappen, probe- Zij zagen in de Leidato een uitste- bezichtigen zijn. Uit deze ruimte ren duidelijk af te schilderen. Het kende gelegenheid om dit te bereiken komt men in een weelderige Jungle" museum van Volkenkunde hoopt ten en daardoor ook het museumbezoek terecht, verzorgd door Hortus Bota- slotte met haar bijdragen het publiek nicus. Van de fauna naar de iets te laten zien over de bewustwor- De heer Uitenhoven, vormgever bij beid, uitgebeeld door het museum ding van de mensheid Vroom en Dreesman is belast met de van Oudheden. Hier ml van de expositie, the in mummie te bezichtigen zijn. Het is m de Groenoordhal wordt overigens de eerste keer dat een Deze vertelde gisteren mummie buiten de poorten komt zichzelf. r zijn plannen. Het die Leiden rijk is. Uiten hoven zal proberen de afzonderlijke musea in een logisch verband aan De laatste ruimte wordt ingericht als een projectiezaal waar science fictionachtige dia's over maanreizen wereldpremière worden getoond. Er zal psychedeli- eenmaal op sche muziek te beluisteren zijn en er zullen hitteschilden en voedselpak- het Legermuseum kettoen te zien zijn. De .jnanoloog" PRIJZEN CARNAVAL JONGE JENEVER, per liter f9,35 elke tweede liter f8,35 VIEUX EXTRA, p. liter f 9,80 elke tweede liter f8.80 JAMAICA RUM p. fles f9,75 elke tweede fles f 8,75 STEENSTR 8 TEL 21361 HERENSTR 6 -TEL 30069 HAARLSTR 204 TEL 21611 en gratis thuisbezorgd in Leiden en omgeving. Donderdagavond koopavond tot 9 uur geopend LEIDEN/DEN HAAG „Hert is afschuwelijk hoe soms tekeer wordt gegaan door inbrekers in clubhuizen en voetbalkiantimes, die veelal toch imieit grorte opoffering door leden van verenigingen fcortstanid worden ge bracht", zo verweert de officier van Justitie bij de Haagse podirtierechter een 27-Jarige grondwerker uit Ledden, die terecht stond terzake inbraak in het clubgebouw van de VV Docos. Een bedrag aan gefld en Sleutels werd gesboden, doch er werden ook vernfie- AD VERTEN TIE „We waren zo trots op ons gebouw, dat we zelf gebouwd hebben", aldus was door het bestuur verklaard. Verdachte is reeds eerder veroor deeld, OA. tat een voorwaardelijke ge vangenisstraf. die naar mening van de officier wel ten uitvoer zal wor den gelegd. De eis luidde nu drie we ken gevangenisstraf. „Wenken is er voor verdachte niet bij, de reclassering is pas goed ge noeg, wanneer er narigheden zijn", constateerde de politierechter, die conform deeds veroordeeld. schoenen een lust om op te lopen Van Dalen Donkersteeg 21, Leiden LEIDEN Ook de leerlin- 'n Geweldig voordelige aanbietling voor heelTerlenka-katoenen poplin, makke lijk wasbaar. Kleuren: beige, blauw, rood, groen en andere modieuze tinten. Maten 92-158, maat 92, gen van de St. Agnes scholenge meenschap is nu de kop van het "zilveren" lustrumfeest af. Gister ochtend werd begonnen met een eu charistieviering in de volle Wiliibror- duskerk in Oegstgeest. Daarna open de rector Tromm na enige moei lijkheden met de bomen voor de school de z.g. themadag met het doorknippen van de touwen, waar aan ballonnen vastzaten. De bomen stonden de ballonnen nogal in de weg. Vervolgens was in de school voor iedereen koffie met ge bak (door de docenten gemaakt), verkrijgbaar. De brugklassen gingen verder met een rondrit door Leiden in een Engelse dubbeldekker (op foto Jan Holvast). Maar deze bus was niet alleen voor de scholieren bestemd. Ook Leidse bejaarden konden onder leiding van de Leidse chef voorlich ting mr. J. Lelieveld een tochtje ma ken. Na afloop van deze rit, die werd georganiseerd in het kader van een bejaarden-ziekenactie onder het mot to "Zit in, kijk uit", werden de be jaarden door de leerlingen en do centen in de school ontvangen. Daar werden zij onthaald op koffie of thee met ditmaal gebak gemaakt door leerlingen. Om het feest te vervol maken werd gevolksdanst en werden onder muzikale leiding van docent R. de Kuiper liedjes gezongen uit "die goeie ouwe tijd". En dit zeker niet alleen door de scholleren Maar ook de zieken en bejaarden, die niet konden meekomen, werden niet vergeten. Enkele andere brug klassen hebben hen thuis in de feest vreugde laten delen. Voor de tweede klassen had men het op een niet-so- ciaal vlak gezocht. Deze leerlin gen konden in het gemeentecentrum in Oegstgeest een uitvoering van "De mieren" door het Theater Wim Zomer bijwonen. Na afloop hebben zij, omdat we nu eenmaal toch in de carnavalstijd zitten, dit feest er ook maar vast bij gevierd. Er werd ste vig gehost en gezongen. De leerlingen van de derde klassen bleven om te beginnen op school. Zij discussieerden over het onder werp milieu- en natuurbescherming. Dit naar aanleiding van een Inlei ding door een van de leden van het instituut voor natuurbeschermings educatie. Daarna trokken deze derde klassen ook naar Oegstgeest om Theater Wim Zomer te zien. Voor de klassen vier, vijf en zes speelde de viering van de eerste lus trumdag zich geheel binnen de schoolmuren af. Bij hen stond het Amin contra clubs President Idi Amin van Oeganda heeft het leger opdracht gegeven twee overwegend Europese clubs in DJinJa over te ne men. Volgens radio-Oeganda nam het staatshoofd dit besluit nadat hij dinsdag bij een bezoek aan DJinJa, op 80 km ten oosten van de hoofdstad Kampala, had bevonden dat „alle leden Europeanen zijn". „Dit bete kent dat blanken racisten zijn en te gen Oegandezen discrimineren. In Oeganda wensen wij geen racisti sche clubs", zo zou president Amin èèhebben gezegd. thema agressie centraal. Eerst kon den zij twee Tsjechische films bekij ken: de tekenfilm „De Hand" en een speelfilm, getiteld „Transplan tation of sentiments". Na afloop van deze voorstelling gingen de leerlin gen, die zich daarvoor hadden opge geven, het tlhema verder uitwerken. De manier, waarop dit werd ge daan, was voor de diverse groepen nogal verschillend. Onder leiding van enkele leerlingen bestond de mogelijkheid tot discussiëren of het maken van een klankbeeld. Aan beeldende of dramatische expressie werd ook hard gewerkt onder lei ding van leraren. Maar dat was nog niet alles. Uit het vormingscentrum Oud-Poelgeest had men de leiders Aalbers en De Rooy uitgenodigd om het rollenspel en het communicatiespel in te lei den. Er werd met hart en ziel aan deze spelen meegedaan. Na afloop kwamen allen weer bij elkaar om onder het toeziend oog van Jongerenpastor Jos Hoogeboom wat na te kaarten en te laten zien wat in de verschillende groepen was bereikt. Het was nogal wat. Elke groep had er zich duidelijk helemaal voor ingezet en toonde of liet ho ren hoe zij de voorafgaande tijd had doorgebracht. De uitvoering van de groep van de dramatische expressie, die volle dig hert goede contact van de leer lingen gestalte gaf, vormde een waardevolle afsluiting van dit zin volle geheel. Vandaag is men verder gegaan met feesten tijdens de z.g. totaaldag.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3