Jaap Stobbe gaat vanavond op het slappe koord Vanaf morgen ziet het groen van de glazen bij Mobil. Lenny Kuhrs vriend is een doorzetter Goede en slechte bij Volks prestaties de Stem des vanciaa> ...en gisteren l [f^\Rrggramma\ TVmorgëiï} WOENSDAG 28 FEBRUARI 1973 RADIO - TV - KUNST „Ik heb nog nooit zo hard gewerkt in mijn leven", bromt Jaap Stobbe in theater Carré, waar hij zojuist voor de eerste maal over die griezelige hoge dunne draad heeft gelopen. „Morgen avond na de uitzending bezat ik me", laat hij zijn vriendin Lenny Kuhr al vast weten. Een maand lang heeft dag geoefend op een i het Amsterdamse Carré ge spannen draad. Gisteren Lap iedere is, namelijk als hoog verzekerde cir- de kelder cusartiesten. Het Songfestival wordt vanavond eerst ging hij de echte staaldraad op, vijftig meter lang en tien meter boven de grond. Uiterst kalm wan delt hij de draad op en neer. Het publiek, toen nog cameramannen, technici, journalisten en de twee regisseurs van het programma Fred Oster en Nico Hiltrop, tuurt ge spannen naar boven. het door de NOS om 21.40 uurop Ne derland I uitgezonden. Naast Ben Cramer die de vier liedjes zingt waaruit de publieksjury er een uit kiest die hij dan op 7 april ontzeggen: niet roken en drinken". Fred Oster vraagt aan Stobbe of de draad niet strakker gespannen moet Luxemburg zal zingen, treden voorts worden omdat het ding zo wiebelt. Op deze gecombineerde foto links de zich naar het slappe koord hijsende Jaap Stobbe en rechts zijn gespannen toekijkende verloofde Lenny Kuhr. Volgend j! „Je moet wat voor zo'n Songfestival over hebben!", zegt Nico Hiltrop. Nu zoekt Stobbe nog af en steun bij de draad die hem en behoedt op de vloer te pletter te slaan. Maar wanneer het echte Na- op: Jaap Stobbe, Thérèse Steinmetz. André van Duyn, Kees de Lange, Kees Schilperoort, Berend Boude- wijn, Rita Corita en Sylvia de Leur. Donald Jones die eenwieler zou brengen e Vink, die stond genoteerd toe hogeschoolact, vielen of omdat zij hun kunsten niet onder de knie konden krijgen. Met Jaap Stobbe kan overigens Jaap: „Nee joh, dat zijn be- Hiltrop: „Voorts moet je er op letten dat je niet dezelfde artiesten vraagt als vorig jaar. Je kunt met deze opzet daarom niet eeuwig doorgaan. Misschien is het dit jaar wel voor het laatst dat we het festival in de tionale Songfestival in Carré wordt nig gebeuren. Op 't koord zit hij als gehouden moet het nog beter gaan. extra beveiliging vast Eurovisie Songfestival, dit jaar Luxemburg, in circussfeer wordt ge houden. Net als vorig jaar zetten het act met apen deed: „Jaap doorzetter. Hij heeft geleerd van zijn vriend ook deze keer een aantal artiesten de circusartiest Victor Arata. Elke zich voor het goede doel: de Neder landse Hartstichting. Eén keer ver schijnen deze artiesten in een cir cuspiste en in een heel andere hoe danigheid dan men van hen gewand dag ging Jaap in het bos trimmen, vervolgens naar Carré voor een warming-up en dan op het koord. Hij heeft er beslist aanleg voor. Hij heeft zich er wel veel voor moeten MOEILIJKER op de Fx-ed Oster is trouwens zeer ingeno- Conny men met de gelegenheids-circus-ar tiesten. Hij zegt: „Natuurlijk is het hier moeilijker om aan hele beken de persoonlijkheden te komen dan in Frankrijk. Waar men het Cirque d' Hiver heeft, waarvan de op brengst bestemd is voor behoeftige soort artiesten. In Frankrijk heeft men een mensen als Bardot, Delon, Belmon- do en Greco, wereldberoemde men sen. Hebben wij eigenlijk niet maar toch kunnen wij heus wel iets leuks in elkaar zetten". „Wat wel een probleem is. Je bent zo afhankelijk van freelance men sen. Kijk ik kan nou wel graag Ko van Dijk als dompteur willen heb ben en als je hem vraagt dan zegt hij beslist ja maar die mensen zit ten altijd vast. Staan elke avond ergens op het toneel. LEIDEN Het concert van de Stem des Volks, gisteravond in de matig bezette Stadsgehoorzaal gehou den, was in zoverre bedroevend, dat de slechte prestaties van sommigen de goede prestaties van anderen na delig beïnvloedden. De Stem was goed op dreef Deum van Michael Haydn. Het ko< wist de vlotte tempi van dirigent Henk Briër goed te volgen, en het geheel klonk zeer fraai, mede dank zij de alerte, nauwkeurige begeleiding van het Toonkunstorkest Leiden. Helaas kwam dit orkest deze avond verder niet aan bod: het overige or kestrale aandeel werd verzorgd door "Symphonia" uit Rotterdam. De in zet van Recitatief en Aria K. 505 van Mozart (Non temer, amato bene) klonk 'bijzonder wankel, maar daar trok sopraan Leny S tevens-Rid d er- hof zich gelukkig niets van aan. Pat- toen bij de aria de pianist Willem Hielkema mee begon te doen, werd Rob Agerbeek in Hot House LEIDEN Het Rob Agerbeek Kwintet zal a.s. vrijdagavond op de Jazz-zolder van Hot House een con cert geven. Het combo, bestaande uit Rob Agerbeek op piano. Dick Vennik söhijnlijk door de rook op tenorsax, Willem van Reinen op bugel, Rob Langereis op bas en Eric Ineke op drums heeft in de vader landse jazz zijn sporen reeds ver diend, alleen al door het maken van de l.p. "Home Run", die voor de jazz ongekend hoge verkoopcijfers haait. Met veel enthousiasme verwelkomt HOT HOUSE dit combo elke keer op de zolder, ook al omdat de stichting een groot aeel van haar besiaans- reoht aan Rob Agerbeek en zijn man nen te danken heeft. De Hot House poorten gaan om ne gen uur open. circussfeer trekken, misschien weer een: „Wat voor vorm? Laten we eerst maar eens proberen om dit goed en zonder ongelukken te doen." haar tot dan toe lichtvoetige, expres sieve vertolking eensklaps te statisch en ernstig. Genoemde pianist was tevens solist in de Concertsuite voor piano en strijkorkest van H. Godron, een niet onaardig werkje dat in hoofdzaak e het opentogswerk, het Ts oompilatie is van vele bekende kias- sieke en populaire melodieën. Hielke ma maakte er een ware vertoning van: bij de spaarzame rustige pas sages wrong hij zich in alle mogelijke bochten en kreeg zijn gelaat een smartelijke uitdrukking. By de forte (of nog hardere) gedeelten deed hij verwoede pogingen, door het toet senbord heen te slaan, doch tever geefs: de Steinway-vleugel gaf geen krimp en raakte zelfs niet ontstemd. Het pedaalgebruik was een show- apart: enkele malen tilde hij beide benen hoog op en deed ze met een reuzevaart op de pedalen belanden Symphonia kon de begeleiding nau welijks aan Na de pauze hoorden we "Der Ozeanflug" van Kurt Weil, op tekst van Bertold Brecht. De keuze was waarschijnlijk mede bepaald door het grote succes van een vergelijkbaar werk "De Schipbreuk" van Wage naar. De Stem des Volks weerde zich dapper tegen "Symphonia", maar kon enkele ontsporingen in de fuga's niet voorkomen. Solisten waren tenor Marius van Altena, bariton Ruud van der Meer en bas Henk Can den Brink. Waar de zaal duurde het even. voordat Van Altena zijn stem volledig beheerste: hij zong daarna weliswaar prachtig, maar ook hij kon de ironie van het werk niet tot uiting laten komen. De kleinere partijen wei-den door de bariton en de bas op bevredigende wijze vertolkt. R. G. HARMS NEDERLAND I 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Van gewest tot gewest (NOS) 19.50 Uitzending Stichting Socutera 20.00 Journaal (NOS) 20.20 Uitzending van de Boerenpartij (Politieke Partijen) 20.30 Die Rote Kapelle, TV-filmserie (NOS) Deel 7Het spel is uit. 21.40 Nederlands Songfestival (NOS) In dit programma zingt Ben Cramer vier liedjes waar uit door elf publiekjury's in het land het liedje wordt gekozen dat op 7 april in Luxemburg de eer van Ne derland hoog moet houden. Aan dit programma werken o.a. mee Berend Boudewijn, Rita Corita, Sylvia de Leur Connie Vink, André van Duyn en Pipo. 22.40 Den Haag vandaag (NOS) 22.50 Studio Sport: Wereldkampioenschappen kunstrijden in Bratislawa (NOS) 23.35 Journaal (NOS) NEDERLAND II 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Dagje ouder (VARA) 20.00 Journaal (NOS) 20.20 Achter het Nieuws (VARA) 20.55 Mensen en musea: informatie over tentoonstellingen (VARA) 21.35 Monty Pythons, vliegend circus, TV-serie (VARA) 22.05 Kenmerk De veertiendaagse informatierubriek over kerk en samenleving (IKOR-KRO/RKK) 22.50 Journaal (NOS) 22.55 Hoe wordt ik de computer de baas? les 24 (TELEAC) Het was te verwachten dat „de beroemde meneer Oldekamp" na zijn succesvolle optreden in de Berend Boudewijn-show binnen niet al te lange tijd zijn opwachting weer eens zou maken in een daartoe geschikt tv-programma, en jawel: in „Mensen, mensen, mensen" kregen we hem opnieuw te zien, nu als doorknede beroem de. Toen een Jongetje op straat hem herkende en de heer Ol dekamp daar zijn verbazing over uitsprak, zei het jongetje verklarend: „Als iemand be roemd is, dan is haj gauw be kend". Zo is dat. Een uitspraak om in een lijstje te zetten. Mijn veronderstelling, na de Berend Boudewijn-show, dat de heer Oldekamp overstelpt zou worden met huwelijksaan zoeken, bleek ook te zijn uitge komen, zodat we binnenkort misschien ook de beroemde mevrouw Oldekamp in ons midden mogen begroeten Als vragen beantwoordende gast had Gerard van den Berg Henri Knap bij zich, die ver telde op de krant de volgende spreuk als geheugensteuntje te hebben opgehangen: „Een journalist die iemand met zijn pen bezeert, bezeert hem 100.000 keer". Een intrigerende spreuk als Je er over nadenkt. Wordt ermee bedoeld, dat de man 100.000 keer bezeerd wordt omdat de krant in kwestie een oplage van 100.000 exemplaren heeft? Of wil 100.000 in dit geval zo veel zeggen als „heel erg", om dat het zwart op wit in de krant heeft gestaan? Of wordt ermee bedoeld dat als je die ene man met je ge schrijf bezeert, dat je dan au tomatisch ook nog 99.999 ande re lezers hebt bezeerd die er net zo over denken? Zou in dat laatste geval de spreuk voor de tv wellicht niet moeten luiden: „Een tv-ver- slaggever die iemand met zijn woord bezeert, bezeert hem een miljoen keer"? Overigens heb ik alleen voor de beroemde meneer Oldekamp even overgeschakeld naar „Mensen, mensen, mensen", want voor de rest heb ik geke ken naar „Waaldrecht", vijfde aflevering: „Het zout der aar de". van Anton Quintana. Zeker een van de beste afleve ringen tot nu toe, al vond ik de kapelaan van Arthur Boniwa te zalvend en kwam het ern stige gewetensconflict waarin hij toch wel moest verkeren (enerzijds een moeder van drie kinderen de pil ontradend, an derzijds het bloesje open kno pend van zijn geheime vrien din) maar matig uit de verf. De oplossing: vriendin vertrekt zodat de kapelaan zijn roeping kan blijven volgen, zal ook me nige hedendaagse priester als verraad aan zijn goede zaak hebben ondervonden, vrees ik, maar dat is natuurlijk noch de zorg van Anton Quintana noch van de gewone kijker. Er zaten enkele verrassende rolletjes in: van Josée Ruiter als de kapelaanse vriendin, van het kleine meisje Rita van Dijk en niet te vergeten van Johnny Kraaykamp, die ten volle bewees dat hij (net als vice versa) niet van Rijk de Gooyer afhankelijk is om zich in het tv-leven staande te kunnen houden. De prijzenswaardige regie was dat blijkens de veelvuldigheid van de geheime ontmoetingen tussen de kapelaan en zijn vriendin en de zorgelorc'i rid waarmee die in de open lucht werden uitgevoerd. Waaldrecht wel een stad ter grootte van Londen moet zijn. In het soort plaatsje dat ik me tot nu toe van Waaldrecht had voorge steld, was hun verhouding al lang het gesprek van de dag geweest Erg aardig, ten slotte, was de reportage die Bob Loewenstein maakte van het Gortvclnnna theaterproject in Bantry. een plaatsje in Zuidwest-Ierland. waar op de manier waarop zoals dat bij ons in Diever ge beurt. de begaafde amateurs onder de plaatselijke bevolking de grote stukken uit de toneel literatuur spelen. Uiterst begaafde amateurs mo gen we wel zeggen, maar Ja. Ierland is met zijn drie mil joen inwoners, iets meer dan de provincie Zuid-Holland, niet voor niets het vaderland van befaamde toneelschrijvers als Becker. Shaw, Synge, Yates en anderen. Maar het aardige is dat onze bloedeigen Piet Kamerman en Elly Ruimschotel dit toneel hebben gestimuleerd en tot de hoogte gebracht die het nu kennelijk heeft. Dat wy nog eens toneel naar Ierland zou den exporteren dat zou Shaw nooit hebben geloofd. NICO SCHEEPMAKER Minister Engels: Omroepen maken nog steeds te veel reclame Show (8.00 Nws9.00 Nws. 9.03 Diskjockeyshow (10.00 en 11.00 Nws). 12.00 Nws. 12.02 KRO's pauzeprogramma DONDERDAG 1 MAART VRO. 18.30 IKOK. 19 t.gym. 7.20 (S) Daj adiojournaal. 8.50 Morgenwij - 00 Toppers van toen (gr). 9.35 anden. 9.40 Schoolradio. 10.00 ding. 9. Waterstanden'. (S) Voor de kleuters. 0.10 Arbeldsvl- B.30 Nws. 8.36 Gym. /rouw. 8.45 (S) klass. en moderne muz. 10.00 Schoolradio. 10.30 Nws. (Sj maatschappij-inform. 11.05 11.40 poëziepro- 12.00 volksmuz. (gr). 7.30 Nws. f.55 progr. over- „_0„ gjgg ((gr). 8 24 Neef. tall ge top tien. 22.55 Meded! 23.ÖÖ Tros Sport-Tijd, met sport tamlnen (gr). (11.00 Nws. Radiojournaal). 11.30 (S) Rondi Morgen begint het groene-glazen-feest bij de Mobil dealers. Tot en met zondag 4 maart krijgt u bij elk bezoek zo'n stootsterk, hittebestendig groen glas kado. Daarna bij elk derde bezoek. Verzamel een mooie serie. Let op het groene affiche. op Weg met M©b'll DEN HAAG (ANP) De omroep- P^tteland organisaties houden zich nog steeds niet aan de enkele jaren geleden ge maakte onderlinge afspraak over de omvang van de reclame voor hun ei gen omroepblad in hun uitzendingen. Diit heeft minister Engels van CRM gisteravond in de Tweede Kamer ge zegd tijdens het voortgezet debat over zijn begroting 1973. In november j.l. wees de bewinds man de omroepen er op, dat die re clames veel meer tijd in beslag na men dan was overeengekomen. Bij tentoonstellingen, een onderzoek in de vorige maand yj-_gd-_ g®yrlfd®,_ bleek, dat zij zich nog altijd niet hou den aan de afspraak. De bewindsman heeft daarom on langs de omroeporganisaties met klem verzocht zich aan de afspraak te houden. Doen zij dit niet, dan wor den maatregelen op grond van (ie omroepwet overwogen. iedereen, 12.4 ursber. 12.30 Modern pauzedienst. 13.10 (S) Sportrevue. .irnaal. 13.21 13.41 (S) moderne beweeglijk lensen. 11... Radiojournaal, 18,20 de PvdA. 18.30 Kleur 7.00 (S) een beweeglijke 18.00 Nws. 18 Uitzending vs - informatie i ken van kerk en samenleving. 19.00 serie uitz. over De Ondernemingsraad. 19.20 De kerk vandaag nws. en ïentaar, 19.30 op het tv-progr. 20 febr. Jl. wordt nader ing 3.20 Licht ensemble. 13.45 xen. 13.10 (S) Koorzang. 13 ensemble. 13.45 gesprekker.. Schoolradio. 14.25 (S) Moderne ka- mermuz. 15.15 gesprek over Schrift woorden. 15.30 Nws. 15.33 (S) mld- 24.00 Nws. 00.02 Aktua. 00.12 00.55-01.00 Nws. Ti-Ta-ToVenaar. 18.55 (K) Jouni 17.55 Meded. 16.32 w lationaal allerlei. 17.30 NwsT 17.32 S) Hier en nu. 18.00 (S) koorzang. (S) jongerenprogram. 19.30 19.05 (K) EO-Kinderkrnt 19 3 (K) Land Inzicht, spelprogramma (Kj journaai E.O.: 20.35 (S) De uitz. laars op de nek. seriehoorspel. 21.00 (S) gevar. progr. 22.20 Avondoverdi king. 22.30 Nws. 22.40 (S) Hier Nu. 22.50 Wereldpanorama. 23.00 I VU-magazine. 23.20 (S) am diojournaal. 20.10 (S) moderne aktuele 21.05 klass. en moderne liederen. 21.30 S) hoorspelserie (deel 9) 22 41 (S) ktroniscl liedjes. elektronische Koorzang: geestelijke liederen. Ierland I! 23.55 Nws. CRY. 19.0 NOS. 20.00 Radiojournaal. 23.55 Nws. Hilv. III 240 en 298 in len 7.00 TROS. 9.0 NOS, 19.00 TROS. 7.02 Het levende woord. 7,00 Nws. 7.02 De Hugo van Gelderen Bratislawa, (K) Journaal. AVRO: 19.05 (K) Het schip van de Zonnegoden, documentai re film. NOS: 20.00 (K) Journaal AVRO (K) Columbo, tv-film. 21.55 (K) te'- - Sissies NOS: 22.50 Den 23.00 (K) Journaal. 23.05—23.50 We reldkampioenschappen Kunstrijden in

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 5