Mevrouw verheugt Le Coultre-Foest zich op Blaricum agenda Meer geld voor opknappen raadzaal Wassenaar levert weer vrouwelijke burgemeester Wassenaarse openbare Bibliotheek bestaat vijfentwintig jaar PAGINA 2 WASSENAAR Mevrouw A. J. Le Coultre-Foest, ruim zes jaar wethouder van on derwijs/sport en culturele zaken in Wassenaar is met ingang van 16 maart benoemd tot burgemeester van Blaricum. Zij wordt de zesde vrouwelijke burgemeester in Neder land en treed daarmee in de voetsporen van de eveneens Wassenaarse mevrouw C. M. 's Jacob -des Bouvrie die in 1964 burgemeester van Leersum werd en mevrouw v. d. Bosch die vorig jaar augustus „first lady'' van Puttershoek werd. Het Gooise villadorp krijgt met mevrouw Le Coultre een zeer actieve burgemeester, dat is zeker, maar ook zeker is dat een tiental verenigingen hierdoor een even actief bestuurslid kwijt raken. Niemand wil gemeentekas Benthuizen Woensdag Kreatief Sentrum (Breestraat Zeefdrukken, BENTHUIZEN Burgemeester Keijzer van Benthuizen en de nieuwe wethouders Seijbel en Van Noort kunnen het niet eens worden over de vraag wie zich met de gemeente- financiën gaat bezighouden. De twee wethouders beweren dat ze de bur gemeester het karwei hebben opge dragen en dat deze het onder protest heeft aanvaard. De burgemeester vindt dat hij de opdracht niet heeft aanvaard, en hij is bovendien niet van plan hem te aanvaarden. De vorige maand afgetreden wet houders Rensink en Slootmaker stel den gisteravond deze verwikkelingen Fotografie Oegstgeest (Geversstraat 66) It voor kamerbewoners 8.30 ui 19 Jeugdhaven, Jeugdcafé 19 Spreekuur Chr Emi gratiecentrale 78 uur nam. Speeltuingebouw Ten Katestr. Be- V.30—10.30 l Irardensocieteit Humanit Oegstgeest (Kennedylaan 11) Infor-i matie-avond Baha'i 8 uur nam. Donderdag Kreatief Sentrum Breestraat 66 de kaak. „Je kunt zoiets niet op dringen", oordeelde Rensink. En Slootmaker meende: „De wethouders willen het beleid gaan voeren, maar ze voelen zich onbekwaam. Burgemeester Keijzer die tij dens het bewind Rensink-Slootma- Muiderkring 38 Modelflat 10 uur •oorm. 12 uur nam. en 2—5 en 7—9 u. Oegstgeest (Geverssttraat 65) Jeugdu sociëteit v.a. 16 jaar 8—12 uur nam. Stadhuis Spreekuur sociale raadsvr] Breestraat 19 Sociëteit voor gehan- de gaten Blaricums nieuwe "first lady". WASSENAAR De Stichting Was- ting aan subsidies ontvangt: f. 70.000 senaarse Openbare Leeszaal en Bi- gulden van rijk, provincie en ge- bliotheek Federatie vierde gisteren meente samen, en het bedrag aan ei- haar vijfentwintigjarig bestaan. Wie gen inkomsten: f. 5.800." merkte een nu in het overzicht van de resulta- der sprekers op. En dan te bedenken ten van vorig jaar leest dat het aan- dat geen 9 jaar later de Rijswijk- erg goed tal uitleningen de 220.000 heeft bena- se raad bij de bespreking van haar uitdaging Niet erg 'Na 9 jaar Wassenaar vin den de Le Coultres het niet erg om naar het Gooi te gaan, waar ze trouwens ook vandaan komen. Veertien jaar hebben ze er ge woond, in Naarden en in Hilversum en daar deed de vrouw des huizes al meer dan alleen het huisgezin. Van 1948 tot 1964 was ze docente geografie aan de werkplaats kinder gemeenschap van Kees Boeke in Bilthoven, wat in Wassenaar voort gezet werd door vanaf 1964 docente geografie te zijn aan het Rijnlands Lyceum. In Naarden richtte ze de Roei en Zeilvereniging Naarden op en ook in onze omgeving herhaalde de historie zich, want in 1966 zien we haar als medeoprichtster van de roeivereniging Rijnland. „Dat was niet zo moeilijk" vertelt ze. In Naarden hadden we een vriend die notaris was. Hij raadde me aan, voor de bouw van een haven voor de roeivereniging contact op te ne men met het hoofd van de plant soenendienst omdat die mensen de goede plekjes van de gemeente we ten. Nu dat bleek en de zaak was zo voor elkaar. Toen ik dat eenmaal wist was het in Voorschoten, waar ik weer voor Rijnland kwam, ook niet moeilijk. Ook daar ben ik naar het hoofd van de plantsoenendienst gegaan en weer met succes. Mijn vertrouwen in de overheid is trou wens nooit geschaad, voegt ze er nadrukkelijk aan toe. Gezellig Blaricum is met zijn 7000 Planologie en gewestvorming hebben taak mevrouw Le Coultre altijd al aar getrokken. Ook bij de Leidse gewestvorming Jeugdcafej Amerika Toen haar echtgenoot F. Le Coultre, hoofd van de af deling juridische zaken van Pak hoed Holding ruim 10 jaar geleden in Chicago moest gaan werken ging zij mee. „In Amerika hadden ze toen verschrikkelijke problemen op het gebied van de milieuverontrei niging. De grote meren waren zo vervuild dat er alleen een oplossing voor kon worden gevonden in ag- glomeratieverband. De North Wes tern University in Evanston was tien jaar geleden een pionier op het gebied van de stadsplanologie en daar heeft Blaricums nieuwe first lady een groot gedeelte van haar kennis van planologie opgedaan. Ik heb daar erg veel plezier van gehad bij mijn wethouderschap en hoop het ook nu weer te kunnen gebrui ken" vervolgt ze. Bij het opstellen van het eerste re glement voor de Haagse agglomera tie kon mevrouw Le Coultre ook daadwerkelijk meehelpen. „Het was wel een club van burgemeesters maar omdat ik me erg interesseerde voor gewestvorming kon ik deze De Brauw in Voorschoten ker wel de gemeentekas i hield wil nu niet de financiële burgemeester Geertsema zaken behartigen omdat hij vindt dat de2}_?^r12 t 19 JeuEdhave de wethouders teveel politieke afspra- 7.3?L?o.3?uurnam ken hebben gemaakt. Hij wil daar- Titus Brandsmalaan 76 "De Duik] in niet gemengd worden. Volgens de boot" Clubhuiswerk handenarbeid 8-j wethouders berust die mening op een ULeiderdorp (Wilhelminastraat 10) In misverstand. Aan het besluit van de formatie-avond Baha'i 8 uur nam. de opstellers de regeling. Van daar ook de vele meester bloemen en gelukwensen die ze ont- de af- ving van vele burgemeesters uit de regio. Huwelijk VOORSCHOTEN De afdeling weliswaar niet zo'n grote gemeente, Voorschoten van DS '70 houdt maan- maar „Gelukkig hebben ze zich dagavond 5 maart in het verenigings- daar niet in de verleiding laten gebouw „De Werf, Overslagstraat 'n brengen om de cultuur-historische openbare vergadering. Tijdens deze eenheid van het dorp op te offeren vergadering zal het tweede-kamerlid ..Jij b( aan winstbejag. Daardoor is het een jhr. mr. M. L. de Brauw spreken huisd, over „De aanpak van DS '70". De Morgen wordt mevrouw Le Coultre avond begint om kwart over acht. als burgemeester geinstalleerd en de rijk geschakeerde gemeenschap ge bleven van agrariërs, kunstenaars en zakenlieden. „Aan de andere kant wacht mij de taak om het plan Oostermeent te ontwikkelen. In dit plan moeten in samenwerking met de gemeente Huizen 3000 woningen worden ge bouwd, waarbij je duidelijk voor ogen moet houden hoe je dit kan coördineren. Maar niet alleen planologie heeft haar warme belangstelling. Een van de belangrijkste kanten van het wethouderschap heb ik altijd het persoonlijke contact met de bevol king gevonden. Door dit werk kom je in contact met alle lagen bevolking, de sportverenigingen de visvereniging, gemeentebestuurders, maar ook kinderen en huisvrouwen en juist in een gemeente als Wasse naar voorkomt het dat je in een sociaal isolement terecht komt, het geen ik weinig inspirerend vind. „Zo ben ik ook onbezoldigd ambte naar van de burgerlijke stand ver volgt ze en als ik een paartje moest trouwen vroeg ik ze eerst bij mij thuis om kennis te maken. Bleek dan dat ze alleen maar trouwden om een trouwboekje te hebben dan maakte ik er ook niet veel werk van. Maar beschouwden ze het echt als de mooiste dag van hun leven dan wilde ik ook wel wat meer van hen weten om dat later in mijn toespraak te kunnen verwerken." Mevrouw Le Coultre die werkdagen heeft van half negen tot 11 uur 's avonds benadrukt dat ze voor haar werk de medewerking van haar hele gezin heeft gehad. Zo reageerde mijn man op de uitnodiging van de commissaris van de koningin om naar de burgemeesterspost in Blari cum te solliciteren met de woorden nu vier keer voor mij ver verhuis ik met jou wethouders om hem de uitvoering van het financieel beleid dan maar op te dragen had hij geen boodschap: „Voor mijn part besluiten ze dat ze iedere vergadering uit mijn zak vijfentwintig gulden mogen ontvan gen. Dat doe ik dan ook niet", zei hij. Verbeteringen in de Kooi LEIDEN De afdeling stedebouw van de dienst gemeentewerken heeft in 'het kader van de wijkverbete ringen in De Kooi en Leiden-Noord een schetsplan vervaardigd voor een andere indeling van de hoel: Parkstraat/Atjehstraat. Het monument van de woning bouwvereniging "De Eendracht" met het bestaande plantsoentje wordt ge handhaafd. De groen voorziening wordt echter uitgebreid. Via dat stuk je groen wordt dan de doorloop uit het Kooipark verlengd tot de Atjeh straat. Enkele boompjes moeten di; hoekje een fleuriger aanzien geven. Het is verder de bdoeling de rijweg, ter plaatse meer het karakter van een woonstraat te geven. Dat gebeurt door middel van tegels waardoor de "snelheid eruit wordt gehaald". Op het pleintje kunnen voorts enkele parkeervakken worden aangebracht. Een van de ontwerpers zal dit he denavond om acht uur in de Tech nische school aan de Medusastraat voor de bewoners toelichten. néclub 9.15 i Leiderdorp (Fred. Hendrikplantsoen 25) Gespreksavond Baha'i 8.15 uu Breestraat 19 Sociëteit Twentwa (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9-12 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven, Soos Miral kei 8-11 uur nam. Koningskerk Ruilclub 7.30-10 uur nam Den Burcht "Ons Grunnegerlaand' Rijnlandflat Leidse Smalfilmliga 8 tJ Doopsgezinde kerk Wereldgebedsdag Antoniuskerk (Z.W.) Wereldgebedsdaj 8 uur nam. Kapel Verbum Dei (Plantage 16) We reldgebedsdag 11 uur voorm. Apotheken wordt waarger apotheek. Doezi Breest Smallenburg, Loevesteln Leiderdorp. Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor eratl rechtskundige bijstand Adres Leids Volkshuls Apothekers dijk 33 Openingstijden dagplllks v .«c derdagavond var boompjes maart gesloten. SOS-dienst Kennismaking rest van de tijd in Wassenaar wordt gebruikt om afscheid te ne men van alle commissies en vereni gingen waar zij bestuurslid van is, zoals het Anjerfondscomité, prinses LEIDERDORP/ZOETERWOUDE- Beatrixfonds, Leidse Muziekschool, RIJNDIJK Voor vrouwen die eens centrale commissie voor de filmkeu- iets meer van de activiteiten van de ring hoofdingeland van het Hoog- Nederlandse Bond van Plattelands- heemraadschap Rijnland, secreta- GROFVUIL SOS-Telefonlsche Hulpdienst tl (017101—25202 Voor alle die Id mod lijkheden verkeren bereikbaar elS werkdag van acht uur n.m tot acl uur v m doorlopend tn het weekeind d.w.z van vrildag acht uur n.m U maandag acht uur v.m Gezinsverzorging Stichting Gezinsverzorging Leidenj durig zieken en gezinsverzorging. Ma| 45. tel. 49441 (maandag t.e.m vrildl Het Gooigewest functioneert echter vrouwen willen weten houdt de afd. van de groep van vrouwelijke derd, kan zich nauwelijks voorstellen nieuwbouwplannen voor de biblio- dat het toenmalige stichtingsbestuur heel wat propaganda heeft moeten voeren om Wassenaar voor de biblio theekgedachte te winnen. Wat stelde men zich er eigenlijk bij voor? De bibliotheek zou „een informatie- en documentatiecentrum zijn voor hen die trachten de welvaart te herstel len". luidt een propagandistische stellingname uit 1947. „Een instru ment bij de wederopbouw. „Vandaar dat de romanafdeling allerminst als de belangrijkste werd gezien. Nie mand had toen durven voorspellen dat er in het Jaar voor het zilveren jubileum 90.000 romans zouden wor den uitgeleend. beschermd dorpsgezicht OEGSTGEEST Het grofvuü wordt 1 maart in Oegstgeest opge haald in de Prins Bernhardlaan, Ma- relaan, Willinklaan, Hofdijck, Hof- brouckerlaan ged. Emmaplein- Lan ge Voort, Oudenhoflaan, Prinses Ma- rijkelaan, Prinses Beatrixlaan, Prin ses Irenelaan, Prinses Margrietlaan, Koord-studio Laan van Alkemade, L. van Oud Poelgeest, Laan van Arensteon, Poel- geesterweg, Warmonderweg, Leidse- straatweg, Prinsenlaan, Emmaplein, Leiderdorp/Zoterwoude-Rijndijk op 1 burgemeesters en wethouders in Ne- gemeente met maart een informatie-avond. Deze derland en nog vele andere func- _?zicht een uit- avond wordt gehouden in De Drie ties. Het is niet verwonderlijk dat theek voorstelde de contributie geheel breidingsplan te ontwikkelen. Juist Eendjes. Laantje de Goede Herder haar agenda voor de komende we- uit gemeentelijke middelen te bekos- die combinatie trekt me aan zegt ze (naast de Meerburgkerk aan de Hoge ken zo vol staat, dat er absoluut tigen! enthousiast. Rijndijk, 20.00 uur). niets meer bijkan. Grote vraagstukken pas in de volgende Warmondse raad -erkerkelilke »pleiatngsscbool voo) slnsverzorglng Rljnsbureprwpg 86 55336 voorn» 9—10 uur Dienstverlening Bumanltas uan gracht 246a Spreekuur maandag 1 2.3C nuur nam woensdag 9.30-1 studio, gewoon huls vt nsen met gewone en o n Hooigracht 52a. telefov De stichting die op 2 april 1949 startte met een eigen uitlening in een gedeeltelijk verbouwd distributiekan toor, beschikte dan ook slechts over 2.500 boeken. Dat zijn er inmiddels 41.000 geworden. En het ledental nam nog meer toe: van 300 in 1959 naar 5.500 in 1972; iets minder dan twintig procent van het aantal inwo ners en een toename van tien pro cent ten opzichte van 1971. Hoe moei zaam het allemaal ging, beseft men bij de constatering dat de stichting op 1 januari 1950 met een eigen jeugdbibliotheek begon. Daarnaast waren er twee bibliotheken voor vol wassenen: één van de christelijke openbare bibliotheek en een andere van de algemene vereniging, die bei de in de stichting samenwerkten. De stichting, waarbij zich korte tijd la ter de r.k.-openbare bibliotheekver eniging aansloot, streefde ernaar „een bijdrage te leveren tot de geestelijke en zedelijke vorming" en richtte zich speciaal tot ouders vanstuderende kinderen, tot ambtenaren, aspirant; middenstanders en tot burgers die aan zelfontwikkeling deden. Dat stre ven heeft nu geleid tot een Jeugd bibliotheek met 2.225 leden, 12.500 boeken en 85.000 uitleningen in 1972 Het leidde ook tot een discotheek die in het eerste jaar van haar bestaan al meer dan 600 gebruikers telde die haast 20.000 platen leenden. Het enige da* geen gelijke tred met de ontwikkeling hield is de contributi Die werd in ae loop van meer dan twintig Jaar slechts met twee en half vermenigvuldigd tot tien gulden per jaar. De omwenteling biblioöheekgedachte wordt wel het treffends geïllustreerd met een ver wijzing naar een ander Jubileum. In september zal het tien jaar geleden zijn dat de Wassenaarse raad aar zelend akkoord ging met de nieuw- boue van de bibliotheek. Aarzelend want „er is toch wel een wanverhou ding tussen het bedrag dat de stich- WARMOND Er waren ditmaal geen belangrijke beslissingen, die de Warmondse raad werd gesteld. Er werd echter uitvoerig gesproken over zaken, die in de volgende ver gadering tot een beslissing moeten komen. Vooral de voorstudie van de ontwikkeling van het recreatieschap „Kagerzoom" en de studie over de ecologische evaluatie (het natuur milieu) gaf veel praatstof. door raadslid v.d. Kroft vragen zullen volgende keer door B. en W. uitvoerig worden beantwoord. Dit was ook het geval met de plan nen met betrekking tot het project Endepoel II. Besloten werd de op korte termijn kan plaats vinden. De huurprijs van de gemeentelij ke eendenkooi werd voor de periode 1 maart 1973 tot en met 29 februari 1976 vastgesteld op f 2000 per Jaar. Besloten werd in de kosten van herstel van de molen in de Laker- polder een subsidie te verlenen tot een maximum van f 3000. Op verzoek van Gedeputeerde Sta- het Kagerzoomgetoied ten werden gewijzigde en aangevul- hierbij de statuten voor de Stichting Boot jeshaven ter goedkeuring aan dit college ingezonden. Dit zal echter geen stagnatie veroorzaken in de uitvoering van het plan van de 'Stichting Bootjeshaven Warmond" Voor het opknappen van de raads- Release Hulpverleningsdienst Release we Rijn 20a tel 24555 Maandag we Rijn 20a, tel. 24655, Ma t/ 8-10 uur nam bovendien din zat. 2-5 uur nam met ulzondei vrijdagmiddag. gaven Hofdijck 32. Oegstgeest. tel 0171< 53652. Dienstencentrum voor 65-plussers{ Algemene informaties (9-10 uifl MoP "Moeders voor moeders" i-Niemeu Noordeindsplein 2B tel 40483 kwartier Wljklnforma' i-10 i het rioleringsstelsel 3e zaal werd al eerder een krediet be- fase onderhands aan te besteden schikbaar gesteld van 22.000,-. Ge- aan de daartoe door B. en W. uit bleken dat dit krediet lang niet De naamge- voldoende is de verbe- te nodigen ving van de eilanden en water plan teringen aan te brengen. Er moet o. „Zwanburg" werd met algemene I ook nieuw meubilair worden ge-schaft. Herstel van het oude meu- de krant bilair bleek niet mogelijk. De extra et be_ kosten hiervan zullen 24.600.- be- Holstein dragen, zodat de raad besloot het to- vprcunnina tofc^hetonrichten tale krediet te brengen op 46.800,-. vergunning tot net opiicnten R„c1nt-Pvi WPr,i wpdipipn f» vpripnen stemmen aangenomen. Deze geving werd al eerder vermeld. Het voorstel c roepschrift van CAM bedrijfswoning aan de Was- beekla; werd aangenomen. Wel deelde B. W. in hun prae advies mee de hoofdingenieur-directeur Landinrichting hebben advies uit te brengen ove of het bedoelde bedrijf het nodig maakt dat meer dan één bedrijfs- Hee^e^ ongegrond te verklaren sche rekenm!;chine, verhoslng i M e B. en exploitatietekort van de bij de ge- dat zij meenschappeli.ike regeling bestuurs- voor de school Zuid-Holland, een onderzoek verzocht door het Provinciaal Opbouworgaan de vraag een bedrag van 1500,-. Bij de rondvraag wees de heer op dat de boerderij eigendom van de gemeente woning wordt gebouwd. willen hierbij de toezegging doen woon(i door de wed. v.d. Voort op lijst van monumentenzorg dat als op grond van zuiver objec- tiebe bedrijfsbelangen dus niet op plaatst. Toegezegd is dat hiér de i. de openbare grond van persoonlijke belangen dige verbeteringen zullen worden door de Landinrichting een gunstij advies wordt uitgebracht, zij zullen aarzelen een voorstel aangebracht maar hij is van oordeel niet dat niet kan worden gewacht met de tot verbetering van de W.C. Deze staat clubs hulpdienst DIJkstraat 2a tel 49698 Binnenstad Wljklnformatle 10 uur); clubs hulpdienst Gerecht Tel 43503 De Kool Wllkinformatle -10 uur): clubs hulpdienst Delftstr 49a tel 49726 Zeeheldenwllk Divr* telefoonnummers (9-10 uur) 43' 43078 30897 20176 Meerburg dlvi telefoonnummers (9-10 uur): 33 34639 20788 44256 41796 Burgerlijke stand r. J. B. Drilling; Joshua, z Sroenendijk en I. van der I jeborg Margriet Regine. d. .eeuw en L. K. W. Groenevel ie, d. v. J. J. Walraven en A. 'P. (finken: Jeroen Kees- Jan, z. v. D. le Jager en M. M. J. Veen; Anne^' 1. v. D. E. Kuenen GETROUWD R. J. Schoop en K. Helnrlch. OVERLEDEN J. C. Weijs, 87, man. Dut1 wijziging c.q. herziening van het niet binnen maar buiten en loost dan bestemmingsplan "Noord-Oost" bij bovendien nog in een sloot. Deze toe stand kan niet verder worden getole- Kroft of reerd. De voorzitter zegde toe hier- dan te volgen procedure lang zal aan bijzondere aandacht te zullen ten door het wegwerpen duren zei de voorzitter dat dit wel besteden. De heer Bakker wees op werpen die niet meer gebruikt wor- Een sfeervol plaatje van het Warmondse gemeentehuis dat onze fotograaf Jan Holvast schoot tij dens de feesten tijdens de Kaagweek. verschillende stra- den en stelde de vraag of hier niet beurt geven in dit geval de Jeugd. een taak zou liggen voor hen die Jaar De voorzitter zegde toe ook deze lijks de gemeente een schoonmaak- zaak nader te zullen bezien. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leldsch Dagblad B.M Witte Singel 1 - Lelden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement I 9 Kwartaalabonnement f 27 Per post f 29 Losse f 0.^ Abonnementsgelden bi) vc betaling te voldoen Bij automi tische overschrijving geen adm u nistratie- en incassokosten Nabezorgtng tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2