5TAKING HOOGOVENS ,ANG NIET ALGEMEEN in fleur Brand in Utrecht eist twee levens Marti Chansonnier Occitan alles over bloemen en planten! hoe weet ik dat, waar lees ik dat Vstma- iniek Davos ijft" [T66 in Zuid-Holland wil tijdslimiet voor vorming volkspartij CULTUREEL CENTRUM VOORSCHOTEN Prikacties in Dordt Marjolein de Sterke wint vioolconcours renigingsleden: RECHT De astmakhniek ïia in Davis moet blijven. Dat de Vereniging tot behartiging gangen van Nederlandse long zaterdag in Utrecht besloten, achthonderd leden van dever- g waren naar de bijzondere ver- ng gekomen om te beslissen verder in de kliniek moet ge- i: een reorganisatie zoals de issie van onderzoek twee weken n heeft geadviseerd, aanbod van het zittende be- om af te treden als de verga- tg de commissie en niet het be- zou volgen, werd aanvaard. Een opig bestuur van zes man, dat organisatie van de kliniek moet >ereiden, werd daarna benoemd, bestuur moet voorstellen doen een uiterlijk in november van dit te houden ledenvergadering en lieuw te benoemen bestuur voor- en. Het bestuur moet ook alle zakelijke maatregelen nemen om de vereniging te verkrijgen over hele vermogen van het concern, vergadering benoemdeook nog ommissie van leden, die zich moet houden met een brug- tie tussen het voorlopige bestuur leden. Met dat besluit uitte de verbolgenheid over het werk het vorige bestuur, dat eenzijdig' de kliniek te fluiten. De stakingsacties bij Hoogovens, de vorige week dinsdag begonnen, zijn lang niet zo algemeen geworden als eerder was verwacht. Nu in het af gelopen weekeinde de afdeling rail- vervoer, een zeer vitale sector, vrij wel normaal kon blijven draaien, ging de produktie bij Hoogovens weer snel omhoog. Volgens de Hoogovens-directie heef de leiding van de stakings actie tot dusverre voor zeven af delingen stakingsparolen uitgege ven. Op deze afdelingen werken in totaal 3942 mensen, van wie er 1582 zijn gaan staken. Van de 550 werk nemers in de sector van het rail- vervoer hebben 188 het stakingspa rool opgevolgd. Met deze situatie voor ogen overwegen de stakingslei ders J. de Jong en H. Bode nieuwe acties. Vandaag hebben de stakers zich tij dens twee vergaderingen in de gere formeerde kerk „Vredevorst" in Be verwijk beraden over de situatie. Zaterdag was er een incident, toen A. Groenevelt en P. Brussel, voor- zdters van de Industriebonden NW er NKV, een onaangekondigd be zoek aan Hoogovens brachten. De directie van Hoogovens liet de vak bondsleiders toe tot de kantines. Zij mochten de stakers edhter niet toe spreken. Honderd leden van de industriebon den in Dordrecht hebben besloten morgen tot acties over te gaan. In alle metaalbedrijven in Dordrecht zal morgenmiddag een uur worden gestaakt. Andere prikacties zullen mogelijk volgen. Het topkader van de industriebon den heeft alle werknemers in de Amsterdamse metaalindustrie opge roepen morgen gedurende enkele uren het werk neer te leggen. Ook zal er een demonstratie worden ge houden in Haarlem, waar morgen- middag het kort geding van Hoog tegen de bonden plaatsvindt. In het Haagse Congresgebouw is zaterdag de "Kat-Expd" ge houden. Op de foto Ginger Ale of the Street" een kater van het ras Brown Tabby, die anderhalf jaar geleden door zijn bazin mej. Thean Niburg uit het asiel werd gered. Sindsdien heeft het fraaie beest al acht prijzen gewonnen LEIDSCHENDAM Op het regio aal voorcongres van D'66 te Leid- :hendam is een motie aangenomen a ar in de regio eist dat er "n tydsü- liet zal worden gesteld voor de vor- ling van één progressieve volkspar- j. Ook wil de afd. Z.-Holland dat er in neutraal centrum komt voor de rogressieven van alle partijen. Beide ioties, afkomstig van de heer Was- en, zullen voor het landelijk congres p 10 maart aan het hoofdbestuur 'orden voorgelegd. Mevrouw E. Wessel, lid van provin- lale Staten, bedankte tijdens het voor haar lidmaatschap van le party en van de Staten, zy deelde mee, dat ze het ver- rouwen in D'66 had verloren. Vol- haar bestaat er voor D'66 geen laogeliikheid om de kiezers terug te nieuw verzamelwerk Fleur: praktische bloemen- en planten- encyclopedie, die u zelf van week tot week opbouwt. Bestel uw kennismakingsafleverirv a 1,- met onderstaande Stuur mij de kennis makingsaflevering van Fleur a 1 Deze kennismaking verplicht tot niets. Fleur, de praktische bloemen- en plantenencyclopedie kost 1,95 per weekaflevering bij abonnement. Ook verkrijgbaar in boek- en tijdschrifthandel a 2,25 per afl. Prinses Beatrix en Prins Claus openden zaterdag in het Amsterdamse Hiltonhotel het eerste inter nationale persbal dat door de Buitenlandse Persvereniging in Nederland werd georganiseerd. Naast het prinselijk paar waren ook aanwezig de ministers Schmelzer, Nelissen en Polanen, staatssecre taris Vonhoff. Tijdens het bal traden op Ton van Duinhoven, het Farce Majeur-team, Liesbeth Liszt en de Edwin HawTcin Singers. Vrijdag 2 maart 20.15 uur Teksten chansons Occitaans, Frans-Nederlands. f 4,studenten f 2,50 Plaatsbespreken: telefoon 017174372. Badminton Joke van Beusekom heeft gisteren in Brussel de finale van het dames enkelspel van de open Belgische Badminton-kampioen- schappen gewonnen. Zij versloeg in de eindstrijd Agnes v. d. Meulen met 11—5 en 11—1. Voetbal Marokko heeft gisteren in Rabat Guinea uitgeschakeld voor verdere deelneming aan het toernooi om het wereldkampioenschap voet bal. Nadat de eerste wedstrijd tus sen beide landen in de voorronden van de Afrikaanse zóne in Guinea, was geëindigd in een geiyk spel (1 1, zegevierde Marokko zondag voor eigen publiek met 20 door 2 doelpunten van Abdullah Faras Ivoorkust won van Tunesië met 21. UTRECHT (ANP) By een brand op de bovenverdieping van een wo ning in de Piet Heinstraat in Utrecht zyr. in de nacht van zaterdag op zon dag twee mensen om het leven ge komen. De verdieping werd bewoond door het echtpaar Bansberg en hun zestien maanden oude zoon Jacob. DORDRECHT Hondeend actie-le den van de drie vakbonden, NW, NKV en CNV hebben zaterdag op In geheim gebleven plaats in Dordrecht besloten tot actie over te gaan. Morgenmiddag (dinsdag) om twee uur gaat in alle Dordtse bedrijven de zaak voor een uur plat. Andere prikacties zullen de eisen van de Dorditse metaalarbeiders kracht moeten bijzetten. Het is de bedoe ling dat in de Drechtstreek (Dord recht en omgeving) volgende week in een tweede actdie-fase belandt. Over die inhoud daarvan zal later deze week worden vergaderd. Bij de actie van dJ.'insdiag ziijn duizenden werknemers betrokken. AMSTERDAM (ANP) De 19-ja- rige Marjolein die Sterke uit Hil versum is zaterdag in het Concert- winnen en was D'66 daardoor onge loofwaardig geworden. "We hebben het niet duidehjk weten te maken, dat we geen by wagen van de PvdA zyn", vond zy. Een van de grootste fouten van D'66 was volgens haar dat de party niet voor de verkiezin gen met de confessionelen had ge- gebouw in Amsterdam winnares geworden van het Nationaal Viool concours 1973. Het concours wordt om de twee Jaar onder auspiciën van de stichting "Studiefonds Os kar Back" gehouden. De hoofdprys, een studiebeurs van f 16.000, is Marjolein zaterdagavond in het Ryksmuseum uitgereikt door minister Engels van CRM. zy zal hiermee gedurende een jaar in het buitenland een vioolopleiding kun nen volgen aan een gerenommeerd conservatorium of by een vioolpe dagoog van internationaal formaat. Het Nationaal Vioolconcours, bedöeld voor Jonge beroepsviolisten tussen 15 en 30 Jaar, werd in 1967 gewon nen döor Emmy Verhey, in 1969 door Vera Beths en in 1971 door Els Krieg. Nederlandse tv-films in de prijzen Ook het statenlid Bark liet een somber geluid horen. "Er zyn een aantal mensen in gemeenteraden en in de Provinciale Staten van Noord en Zuid-Holland, die afhankeiyk van het congres in maart overwegen om voor hun lidmaatschap te bedanken". Hy stelde ter discussie of bedan- kers dan wel hun raads- ol staten lidmaatschap mochten aanhouden. Het congres sprak zich uit voor aftre den. Marjolein de Sterke De Amerikaanse filmproducer en bioscoopketeneigenaar Walter Reade is tengevolge van een ski-ongeluk op de berghellingen buiten Sankt Moriitz overleden. Die politie heeft over het ongeluk op de 3 .062 meter hoge „P5z Nadr- berg" geen mededelingen gedaan. Volgens andere kringen zou Reade uitgegleden, naar beneden gevallen en in een sneeuwmassa gestikt zyn. Reade, die 56 jaar is geworden, was de producer van de omstreden filmversie van „Ulysses" van James Joyce. Hy was met zyn vrouw in Zwitserland op vakantie. 'HILVERSUM (ANP) Tijdens htet „Derde Internationale Festival voor Chrasteiyke Televisie", vorige week in Salzburg gehouden, zyn drie Nederlandse televisieprogramma's met een prijs bekroond. De NCRV won een prijs in de categorie docu mentaires met de film „Pasen in Roemenië van Coboka Aan het IKOR werd de prijs in de sector amusement toegekend voor de musi- oal „Joma", die werd geschreven door Karei Eykman op muziek van Ger van Leeuwen en geregisseerd door Joes Dufré. De speciale prijs van de stad Salz burg viel ten deel aan het medita tieve KRO-programma „Lieve hemel" van Guus van Hemert en Kees Boomkens. Bij een inbraak in de pas vorige week geopende juwelierszaak B. Schippers aan de Amsterdamse Kalverstraat is gisteren voor een ton aan juwelen gestolen. Op de foto: het herstel van het stalen rolluik, dat waarschijnlijk met behulp van een auto werd weggetrokken. By de nablussing vond de brand weer de verkoolde ïyken van de vrouw en het kind. De 23 Jaar oude man is op de vlucht voor het vuur vanaf de bovenverdieping op straat gesprongen en met zware brandwon den en ernstig hersenletsel naar een zienkenhuls overgebracht. De bene- denbewoonster van het pand, een 34- Jarige vrouw, liep een shock op. Volgens de politie had de familie Bansberg de woning gekraakt. De elektrische stroom was er afgesloten. De man zou zelf een aansluiting op een gasleiding hebben gemaakt. Wat precies de oorzaak van de brand is geweest, die in een half uur geblust was, is volgens de politie nog onbekend. Ook de leeftyd van de om het leven gekomen vrouw heeft men nog niet kunnen vaststellen. Dr. G. J. Smit directeur van N.V.S.H. DEN HAAG (ANP) Met im- gang van 1 mei is dr. G. J. Smit benoemd tot directeur van het ver- endgimgskantoor van de NVSH. Dit betekent dat hij tevens algemeen djireoteux zal zijn van de Neder landse Stichting Consulatie bu reau's voor huwelijks- en ge slachtsleven, de Stichting Dórekte Hulpverlening NVSH en de Stich ting Uitgeverij NVSH. Sónds maart 1969 was dr. Smit voorzitter van de NVSH. Sinds enige tijd werd de directie waarge nomen door het kern-dagelijks be stuur. Dit laatste college houdt per 1 mei op als zodanig te functioneren. Tot 1 mei werkt hij bij het Ne derlands Centraal Instituut voor Hersenonderzoek. Als voorzitter van de NVSH is hij er in geslaagd in 1972 de vastgelopen samenwerking tussen de NVSH en de dr. Rutgers Stichting welke laatste uit de NVSH voortkomt weer op gang te brengen. Op 3 maart kiest de NVSH een nieuwe voorzitter. Voor ruim twee miljoen aan schilderijen in Italië geroofd RAVENNA (Reuter) De Ita liaanse politie is een grootscheepse speuractie begonnen naar de negen tien schilderyen met een gezamen- lyke waarde van ruim 2,3 miljoen gulden, die in de nacht van vrijdag op zaterdag uit het Museum voor Schone Kunsten in Ravenna aan de Adriatlsche kust rijn gestolen. De verdwenen kunstwerken achttien panelen en een doek zyn byna allemaal vervaardigd door kunstenaars uit de 14e en 15e eeuw, zoals Taddeo di Bartolo, Nicolo da Foligno, Paolo di Giovanni Fel en Matteo di Giovanni. De dieven heb ben hun duistere werk slordig ver richt zo is het enige moderne schilderij een doek van Virgillio Guidi zo slecht uit de hjst gesne den, dat de signatuur van de kun stenaar is biyven zitten. Er gaan in Italië steeds meer stem men op tegen de slechte beveiliging van de nationale kunsterfenis. Sinds 1957 zyn in totaal ongeveer 25.000 kunstwerken gestolen. MDAG 26 FEBRUARI 1973

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 7