fHALER Galvez (43) komt terug Groeiend AZC kan Neptunns niet verrassen LONNEKER KLEDING Peter Wolters zwemt record in Voorburg werken met'n glimlach. 26 FEBRUARI 1973 PAGINA t-7 )ck van der Hulst (25ste) stelt teleur bij WK veldrijden JlONDEN De tegenvaller, dat Robert Vermeire bij de ïateurs werd afgetroefd door de Duitser Klaus Peter Thaler :rd in het wereldkampioenschap veldrijden voor de Belgen Dtendeels goedgemaakt door professional Eris de Vlaeminck. kuwelijks goed bevonden om naar Crystal Palace te reizen, it de 27-jarige Belg zijn suprematie opnieuw gelden, door zijn |sde achtereenvolgende (de zevende in totaal) regenboogtrui winnen. I begeerde textiel werd op het else sportcentrum ditmaal in de rt verdeeld. Zowel bij de het Nederlandse vooruitgang veldrijden is". „Ik begrijp wel, dat de Sportcom- missie de Nederlandse organisatoren als bij de profs liep het op ook moet steunen, maar er zal met eindsprint uit, omdat het drie beide groepen gesproken moeten meter lange parcours vrij vlak worden. Ook moet er meer mede- en slechts zeven hindernissen werking komen van wegcoach Mid deling, d'ie zich altijd tegen 't cros sen heeft verzet. Nee, onze veldrij ders hebben de harde internationale Zeges voor de Zijl en LZ 86 ARNHEM In het knusse Arn hemse Sportfondsenbad is AZC gis teravond weer met de neus op de waarheid gedrukt. Uitgerekend tegen een in vorm groeiend en opvallend volwassen wordend AZC-zevental re kende Neptunus tijdens een werkelijk wervelende polo-gala, gedrapeerd met een bruisende sfeer en vlammen de doelpunten (14), af met de schle mielige resultaten van de laatste we ken. Het loog er allemaal niet om in Arnhem, waart een vooral als team dominerend Neptunus haalde groots ploegen laatste hoofdstuk het werk verder af te ronden. Scoreverloop le periode: Van Zee land 10, Gesman 11, Bongers 2—1, 2e periode: Van den Broek 22, Bon gers 32, Jansie 42. 3e periode: Bongers 52, Van Zeeland 62. Van den Broek 63, Jansie 73. 4e pe riode: Bongers 83, Gesman 84, Toonen 94, 't Hart 95. De Zijl/LGB i AZC kon het hoofd alleen derig buigen: 9—5. De Alphenaren lGB als LZ'8 waren niet Neptunus was gewaarschuwd. Na< tuurUjk. Een w draaiend AZC had week niet 2» maar Nereus, terwijl de Arnhemmers zelf end" geworden, want zowel De Zijl/ De nieuwe amcuteur-wereldkam-pioen veldrijden Klaus Peter Thaler (links) zwoegt broederlijk met zijn grote concurrent, de Belg Robert Vermeire (rechts), om een van de hindernissen de baas te ivorden. In de eindsprint zou de jonge Duitse pedagogie-student de Belgische favoriet kloppen. De Zijl/LGB had het in de eerste klasse tegen BZRB/ Fortuna niet gemakkelijk en pas laat in het vierde part kwam de winnende treffer van de hand van Frits Wei ouderwets ling ,6—5). De Zijl/LGB blijft met vorige 24 punten ooit dertien wedstrijden on bedreigd de ranglijst aanvoeren. In klasse 2 A won LZ'86, dat zich wat tegen diezelfde Zaandijkers ternau- hersteld heeft van een slechte com- wernood de winst konden grijpen. De petitiestart, moeiteloos van Rotter- overwinning die tenslotte uitdraaide dam met de cijfers 10—1. uit de kopgroep weggeslage Des- verdiende, maar enigszins ge flatteerde 95 kan gezien de opti mistische prognoses dan als teleur- onidaiiïks kwam de Keulse prof, die pioen hartstochtelijk toejuichten. teurs, de veelvoudige wereldkam- stepencj betiteld worden, qua bruta^ neet Robert Vermeire bleef competitie nodig en daar zal in de was „Bertje" op het laatste toekomst wat aan gedaan moeten Cees Zoou^ens Afgestapt Dat de Nederlandse professionals pte eind bij voorbaat kansloos. worden. De uitslagen van dit we- gee^ heb altijd wat", foeterde de reidkampioenschap hebben het uit- Jjn uit Beernem, die vorig jaar Jan vooraanstaande voorbaat ag landgenoot Norbert Dedecke- moest laten voorgaan. „In Zolder Apeldoorn heb ik het met Ba- ildo en Uebing nog kimmen red- Maar nu was het onmogelijk, aler deed geen meter kop, had ik het eer ik op het laatste stuk vejd Teleurstellend Teleurstellend was daarom ook het rijden van kampioen Cock van der den, af. Hulst, die in de eerste aanloop naar kunnen redden het veld zoveel moest geven, dat hij meer de juiste cadans kon weet niet hoe het kwam. Toen uitgegleden. Normaal had bereiken, tien meter gehad, en had Thaler ,X>p jüt parcours heb ik goed geoe- ;jn laatste wedstrijd reed, terug, Met de onbekende Fransman André Wilhelm toerde hij Katwijk Vlaeminck, die zijn grote concur- zouden rent> landgenoot Berten van Dam- uit het wiel had gereden. Laar- werd dit wereldkampioenschap Rolf wederom een deceptie. De immer nerveuze Belg zag geen kans meer om aan te sluiten, zodat de medail les door dit drietal werden verdeeld, liteit ook van een Cees De Wolrthohl, die zich met zilver en vertSn^STzeven Fortuna, dat is dit Jaar wel ge bleken, is een moelijke tegenstander voor De Zijl/LGB. Vooral de gevaar lijke midvoor Hans van Ommen wil de individuele kwaliteiten het de Leidenaren nog wel eens lastig vast. Kampioen Zoontjens stapte zelfs bij Voor Berten, „de Leeuw het ingaan van de laatste ronde, toen Eric de Vlaeminck, Wolfshohl en de verrassende Frans man André Wilhelm hem dubbel- brons tevreden moesten stellen. Laat staan voor Jan die op ruim zeven minuten als vijf tiende eindigde. HANS COOLEGEM. t den Broek, een maken. Zijl/LGB-coach Hans v Hans 't Hart le- Moolen wilde zijn pupillen daarom een zone-vei"dediging laten spelen om de Bossche midvoor uit te schakelen, maar hoefde daar pas diep in de tweede periode toe over te gaan, om dat Van Ommen tot dan op de kant Uitslagen op het laatste rechte stuk as- fend", aldus de Zuidlhollander, „maar kunnen zien" niet meer kunnen pakken". kon er niet door. Het ging werd het de Duitse student pe- begin veel ^te snel". Ijgogie uit Ziegen, die zich niets Yr Vermeire's reputatie aantrok. kondigde AMATEURS 1. Thaler (WDL) 21.230 km minuten en 4 seconden: 2. Vermeire (.Bel) z.t.; 3. Teichreber (WDL) 54.16; 4. Dedeckere (Bel) 54.18; 5. Zweifel - (Zwi) 54.24; 10. Soheffer (Ned); 18. de eindsprint goed te Hij zakte zelfs af naar de achtste Albert Scheffer (Ned) op 2, „Ik kon me voor deze wedstrijd niet Z'elfs kon de Spanjaard José Maria zetten" verontschuldigde h«. ,Jk Basualdo, goed gerodeerd uit de weet niet hoe het kwam. Toen :k Ronde van Andalusie waar taj uit- werd ingelopen besloot ik maar te stekend reed dit met voorkomen coach Van der Neut een optimale prestatie, al kon oit viif' d€ groeiende curve van de laatste wedstrijden niet geheel worden door getrokken. AZC speelde daarvoor iets te behoudend, maar had met zijn kleef, vijf treffers toch een leeuwendeel in de levendige slag, die het talrijke pu- Agressief bliek (zo'n 400 man) op ee: 54 vreemde zondagavond kregen geschoteld. AZC-schutter Ed Gesman, die e De eerste periode was het aanzien volop waard. Beide ploegen speelden agressief en gevarieerd. Fortuna wist zich de beste kansen te schep- het Daarin toonde Eric de Vlaeminck stand, zich opnieuw de kampioen. Maar der Hulst raakte in de mid- voor het zover was, zagen de 12.000 plaats, op ruim V/s minuut achter- 25. Van der Hulst (Ned) op 27. Steekers (Ned) op 3.53. PROFS zondagmorgen nog volop triomfen Pen> en de 1—2-tussenstand was m behaalde tijdens de Mid-Winterzeil- overeenstemming met de krachtsver- wedstrijden op het Nieuwe Meer bü houdingen. De drie goals werden ge- Amsterdam (vlak achter Olympische maakt uit strafworpen, waarmee Fred Imhoff eindigde Ed als icuuimwc 0„,1MUU.. aenmoot verzeild evenals de debute- toeschouwers een formidabele strijd, Verwondeiing de twee voorgaan- rende Hans Steekers, die een goede waarin de Duitser Rolf Wolfshohl Dat een gelukkij 1. Eric de Vlaeminck (Bel) de 24.230 derde), accepteerde na afloop de 34-jarige jaren de definitieve doorbraak wedstrijd reed. „Ik heb het prima tot jn de Duitsers aan. die met bron- kunnen ovenzien. Twee Jaar ben ik kwam, jn Ekkehard Treicthrefoer, Dieter nu met deze specialiteit bezig, maar De bbing (8ste) en Klaus Jordens bet kan nog veel beter", bedacht werd halfkoers door Ide) een uitstekende top hebben, ba ch Karl Siegler heeft zelfs pas [rige week na een cross in Bir- hgham zijn ploeg gekozen, omdat eerste zes renners niets voor el- Lar onder doen. loeilijk at bij de Nederlanders niet het ival is. Gerrit Scheffer was de lige, die zich in het internationale ■weid enigszins staande kon hou- 'ii. Zijn tiende plaats, met ander- ilve minuut achterstand op het idende duo, was niet slecht, ooral in het begin had hij en ook overige Nederlanders, broer Al ert (18de), kampioen Cook van dei* ulst (25ste) en Hans Steekers 7ste) het bijzonder moeilijk. 'je sprinten zomaar van Je van- ian en dan ga je je forceren, ooral omdat de eerste kilometer .lledig moest worden gereden", al- is de 24-jarige crosser, die zijn ositie na de tweede ronde niet eer afstond. Toch merk je dat Je veel interna- ionale ervaring tekort komt. Zelf leb ik dit jaar buiten wat Belgi- che koersen aan geen enkele bui- nlandse wedstrijd deelgenomen, is funest. Als ik me beter had .en testen, laad ik toch wel plaats bij de eerste vijf ge- ;aald". Eric de Vlae verrichting minck in de luwte van het pubhek naar de regenboogtrui sprintte, ver wonderde het grote legioen Belgen, die na de tegenvaller bij de ama- 59.29 min.; 2. Wilhelm (Fra) zjt.; 3. Folfshohl (WDL) Damme (Bel) op 38 se (Bel) op 2.37 min; 15. Jan van Kat- derlaag"Wij waren gewoon de min- .t.; 4, Van dere, omdat vooral Arnhemmers beter v heeft het pure "midvoor-werk" biter Veldman niet zuinig was. Jan van Ommen (2x) en Jacob Spijker namen de viermeter-worpen vlekke- snelheid 'de loos- Weldra bleek, dat Fortuna het Bovendien snelie spel niet vol kon houden. De Leidenaren kwamen terug door Leo Onderwater (2x). Fortuna probeerde Zoontjes Bart Bongers ons de das omgedaan. Coacmh Piet van der Neut had zijn t spel te vertragen door Van Ommen het water ingestuurd met de te zetten en haalden op tot 3—3, Europese titel 47/1 Meer naar buiten (Vat door de president van de SNWU, mr. J. P. van Ballegooyen ie Jong volledig wordt onderstreept. De jongens moeten veel meer naar buiten. Ze kunnen echt wel crossen, naar in het buitenland doen ze de meeste ervaring op. Ik weet dat het Aquilera. Zijn niet gemakkelijk is, maar op de de organisatie laatste vergadering met de Sport- commissie, heb ik nog eens onder sta eept dat ik mij zorgen maakte dat de huidige situatie geen GRANOLLERS José Galvez is 43 jaar oud, ziet er uit als 53, maar speelt nog met de vechtlust van een man van 33. Althans dit keer in Graaiolers, waar hij bij verrassing de Europese titel in het anker kader 47/1 veroverde.t Niet dat Galvez geen waardig kampioen zou zijn. De Spanjaard, houder reeds van één we reldtitel in het libre, vijf Europese kampioenschappen in de kaders 47/1 en 71/2 en het libre eaa van liefst 50 nationale eerste prijzen in alle spel- soorten.b ehalve het driebanden, be ëindigde het toernooi in de Spaanse Industriestad met het, gezien de om standigheden, ook internationaal bij zonder verdienstelijke gemiddelde van 22,82. Mar Galvez leek toch de laat ste jaren op zijn retour. In het Spaanse kampioenschap kader 47/1 eindigde hij bijvoorbeeld pas als der de achter Miquel Espona en Ramon Galvez voor hetgr ijpen. Hem resttte als tegeaastamtier nog de drie zwak ken: zijn landgenoot Espona, de Duitser Wirtz en de Oostenrijker Stenzel. Espona werd een figuamt: 97—300 in negen beurten. Daarna was Wirtz aan de beurt. De Westduitser wilde best wat doen ten behoeve van titelver dediger Dieter Müller. Hij startte met een reeks van 115, maar ging door de knieën toen Galvez, net als of er niets was gebeurd, meteen serie van 148 antwoordde: 300157 in acht beurten. Toen was de Spanjaard vrij wel zeker van de titel. Hij had twee winstpunten meer dan Müller en een te achterhalen gemiddelde. Het span- in de slotpartij tegen in Galvez veel beurten teiaslotte toch nog ADVERTENTIE zijn eigen biljartzaal was afgeleid, vond gehoor bij de selectieheren, die hem, zo achteraf bleek terecht, naar de kampioen Espona afvaaadigde naar Gramolers. Daar groeide Gal vez door de ene overwinning na de andere tot kampioenshoogte. De sleutel voor zijn uiteindelijke ti tel was de partij tegen de Westduit ser Dieter Müller, die vrij dagnacht in acht beurten door de gretige Span jaard van de tafel werd geveegd: 75—300. Nadat hij deze klip zo gran dioos had omzeild, lag de ttiel voor VAN LINDEN: TWEE ZEGE'S IN SARDINIË vrijwel niet voorsprong j de nog evei Stenzel, waa verspeelde, i won. Met minimaal verschil, 300-285 dat hij door in twintig beurten, deze titelstrijd in Voor de Nederlandse kampioen Lambert van Leur werd het toernooi eeai grote teleurstelling. Nadat hij vrijdagavond door een nederlaag tegen Espona zijn hoop op een ere plaats wel had kunnen opgeven, volg den kansloze nederlagen tegen Müller (107-300 in zes beurten) enBoulaaager (300-210 in negen beurten). Dat hij toch nog een redelijk eindgemiddeldg van 14.58 (goed voor een vijfde plaats) uitkwam, dankte Van Leur aan de zege op Dufetelle in de slotpartij: 300-91 in elf beurten. Van Leur had nog sneller uitkun nen zijn, als Dufetelle beter partij had gegeven. De Fransman bood ech ter nauwelijks tegenstand. Dufetelle was achter Galvez, Mül ler en Boulanger als vierde nauwe lijks aan zijn trekken gekomen. Hij kondigde na afloop zijn afscheid van de kaderspelen en het liba-e aan. "Van nu af aan ga ik alleen nog maar voor mijn plezier biljarten. Driebanden eai misschien af en toe een keer bandstoten". EINDSTAND: Experiment geslaagd DEVENTER Go Ahead, dat in de wedstrijd tegeai de FC Den Bosch de schooljeugd tot 15 jaar in de gelegenheid stelde deze ontmoeting gratis bij te wo nen, is zo enthousiast geweest over dit experiment, dat beslo ten is, de eerstvolgende drie thuiswedstrijden voor de Eagles de schooljeugd opnieuw zender betaling binnen te laten. stringente opdracht één mannetje "iaar Bob Schouten had niet achter te houden, omdat Neptunus wel eens snel zou kunnen uitbreken. En Van der Neut had het Neptunus kende immers in zijn verdediging kersverse internationals Niels Min- ™T~' derman, Rick Toonen en Hans var Zeeland drie uiterst snelle half mislukt schot doel trof: 43. In de derde periode lekte de zone- de rood witten nog die eenmaal op snelheid gekomen moest slechts een maal buigen, toen van "wanteai" weten. Daarom pos- Jan van Ommen zijn derde treifer teerde hij Hans 't Hart permanent op produceerde. Leo Onderwater vilde voor hem niet onderdoen en scoorde ook zijn derde goal, toen arbiter onduidelijke redenen Bosschenaar naar de kant stuur- Hl de (54). In de laatste periode werd de twee e'èïste" përiödST tornden de h°g tweonaal gisscoord. vóór^Fortuim AZC-ers, overigens zonder een ver- J T' T~k" hinderde Hulb Maas, Neptnus nog dracht. Het gewenste resultaat bleef Veldman ondanks het weer voortreffelijke "keepen" van Wim Meyerink uit. In door Verhoeven en voor De Zijl /LGB Re aas Jddoor Frits Welling, die daarmee de wel bijbenen. In het derde partje Leidse winst veilig stelde. echter werd de slag duidelijk verlo ren: Neptunus stootte door van 42 naar 73 en wist vervolgens in het LZ'£ op dreef Slot zwemcompetitie LEIDEN Dit weekend werd het 4xl00m vrije slag estafette laatste programma afgewerkt van de landelijke verenigingszwemcom- petitie. De Zijl/LGB, dat zowel met de dames- als herenpioeg, in de B-I- landa v.d. Maarel Zijl/LGB 1.17.5, competitie uitkomt, ging daarvoor ioom schoolslag 0/16: 1) Annette zondag naar Voorburg, waar in Duinstee DWR 1.22.7 3) Ans v.d. zwembad de Vliegermolen gestre- Geest Zijl/LGB 1.26.0. den werd tegen HZenPC, ZPA, DWR en de Devel. De volledige resultaten van het nu verzwommen program ma, zullen uitmaken of de heren pioeg van de Zijl/LGB al dan niet naar de A-afdeling promoveert. Voor promotie is een tweede plaats nodig en na het voorlaatste programma stonden de Leidenaren op een derde plaats, met evenveel punten als de Fog, maar een iets slechtere totaal- tijd. LZ'86, dat al eerder in deze com petitie het Rotterdamse Rijnmond met 0—10 versloeg, kwam nu tegen Rotterdam weer in de dubbele cij fers: 101. De krachtsverschillen in de tweede klasse zijn zo groot, dat er in vele wedstrijden voor geen van beide ploegen veel aardigheid te be leven valt. LZ'86 kwam zaterdag al snel op 1—0 door een knappe goal van Dick Houthoff. Jan Breedeveld scoorde in dezelfde periode nog 2-*-0, maar de Leidenaren speelden te gejaagd om hun vooa-sprong verder te vergroten. Iai de tweede speeltijd kwam LZ'86 op 40 door Jan Breedeveld en Jan de Graaf. De Graaf doelpuntte, toen de Leidenaren met een man minder speelden. Van der Bol versloeg met een boogbal de niet onverdienstelijk debuterende Jeugdkeeper Haais Haar. lem, die de aaog steeds geblesseerde LGB 4.40.2. 2) ZPA 4.10.4 DAMES: 100m vlinderslag 0/16 Straaten^ DWR ^1T6.5 3) Yo- Erik de Vos verving. Jan Breedeveld vergrootte daarna de voorsprong weer tot 51. In de laatste twee parten koai LZ'86 nog verder uitlopen, vooral door de scherp schietende Joop Siera. De eindstad werd bereikt bij 101. De laatste vijf goals werden gemaakt door Joop Siera (3x) en Dick Hout hoff (2x). LKV De Spartaan verplettert Utrechts Olympia Verkiezing José Galvez BOBBEAMON WORDT PROF pnt. hs. gem. ALGHERO De Belg Rik van Linden heeft de eerste twee etappes van de Ronde van Sardinië gewonnen Zaterdag zegevierde hij in de eer ste rit voor zijn landgenoot Patrick Sercu, gisteren versloeg hij in de eindsprint Eddy Merckx. Van Linden leidt in het algemeen klassement met veertig seconden voorsprong op Merckx en met vijftig seconden op de Italiaan Poggiali. 1. Galvez 2. Müller 3. Boulanger 4. Dufetelle 5. Van Leur 6. Espona 7. Stenzel 8. Wirtz Zijl/LGB-ers zwommen tweemaal een record voor de kring taan heeft door Gouwe-Rijnstreek. Peter Wolters deed dat op de 200m wisselslag voor Jongens onder 16. waarop hij tot 2. 29.5 kwam. Op de 4xl00m vrije slag estafette heren vestigde de Zijl/ LGB-ploeg een nieuw kringrecord met 4.00.2. De belangrijkste uitslagen: HEREN: 100 m hugslag: 1) Peter Spijk HZenPC 1.08.5, 2) Gerard Krol Zijl/LGB 1.09.9; idem 0/12: 1) Frans Toonen HZenPC 1.20.2, 2) Jors Mooren Zijl/LGB 1.21.8, 3) 153 21,30 155 18,17 162 17,12 118 14,58 92 11,51 121 12,00 LOS ANGELES De Amerikaanse atleet Bob Beamon, die met een af- Edward Maasdijk Zijl/LGB 1. stand van 8.90 meter wereldrecord- 200m wisselslag 0/16: 1) Peter Wol houder verspringen is, heeft een con tract getekend als professional. Beamon heeft zich aangesloten bij de ITA (International Track Asso- ters Zijl/LGB 2.29.5, 2) Jan Hak de Devel 2.31.4: 100m schoolslag 0/14: 1) Alex van Beldum Zijl/LGB 1.20.4, 2) ciation), die een groep atleten heeft Breeuwer DWR 1.25.4; verzameld die volgende maand zal 200m schoolslag 0/16: 1) Peter Wol- UTRECHT De LKV de Spar- an heeft door een grote overwin ning op het Uti'echtse Olympia de kaarsen op het landskampioeaaschap aanzienlijk verstevigd. Zonder op volle sterkte te hoeven draaien werd de Utrechtse ploeg naar een verplet terende nederlaag (543-773 kg) ge voerd. Bij de eerste oefening, het tweehandig trekken, namen de Spar tanen al een grote voorsprong <230- 322 kg). Drie van de vijf Leidenaren (Mat Anmeze, Sam Hols wilder en Hermaia Filippo) verbeterden later bij het stoten hun persoonlijke pres tatie. De uitslagen waren: Fred Marijt: 80-107,5 totaal 187,5 kg; Arie Swa- gers 80-110 totaal 190 kg; Harry Paalvast 80-110 totaal 190 kg: Wil lem Turenhout 80-120 totaal 200 kg; Mat Aneeze 87,5-125 totaal 212,5 kg; Sam Holswüder 95-130 totaal 225 kg; starten op de eerste profatletiekwed- ters Zijl/LGB 2.39.4, 2) H. Bakker Herman Filippo 100-135 totaal 235 de Devel 2.41.3; kg. Zijl/LGB-speler Albert Spijkerman maakt deelt uit van het Nederlands water poloteam, dat uitkomt in het zeslanden-waterpolotoernooi, dat 2 en 3 maart in Kampen wordt gehouden. Deelnemende landen zijn in Kam pen: West-Duitsland, Groot-Brittan- nië, Spanje, Zweden, België, Neder land. Hockey Ierland heeft het dames- hockey toernooi voor nationale B-elf tallen in Manchester gewonnen. De Ierse dames wonnen al him wed strijden. Engeland werd tweede, Schotland derde eaa Nederland vier de. Nederland verloor haar laatste wedstrijd van Ierland met 12. Wielrennen René Pijnen is zater dag tweede geworden in de grote prijs van Saint Tropez, een weg wedstrijd voor beroepsrenners over 166 kilometer. De eerste plaats was voor de Belg Frans Verbeeck, die een tijd maakte van 4 uur en 40 minu ten.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 17