Voorsprong van Bona smelt weg in ^heet' duel met Fiat Stars Verrassende ontknoping in de eerste? klasse: Zuiderkwartier grijpt titel VECHTPARTIJEN NA AFLOOP VAN SENSATIONELE PARTU BASKETBAL lij SM Sweet Music bij biljarten KNS BLUFT VOLHARDEN IN EENZIJDIG SPEL (7-11) SiHSrrE s»= iïssa s s MAANDAG 26 FEBRUARI 19 SPORT SPORT SPORT H SPORT SPORT SPORT LEIDEN Toen de hoorn het einde van de wedstrijd aankondigde en Bona Stars door Fiat Stars met miniem verschil was verslagen (8788) barstte de bom. Honderden toe schouwers renden het veld op en belaagden de Amsterdamse spelers én het arbitrale duo Christiaanse/Borst. Vooral één speler moest het ontgelden: Tom Chestnut, die vlak voor tijd het winnende doelpunt voor Fiat Stars scoorde, maar daarbij zo onbesuisd inkwam, dat hij Peter de Jong blesseerde. Links en rechts vielen klappen en daarbij werden di verse spelers van Fiat en ook arbiter Mark Christiaanse geraakt. zaterdagavond op z'n zachtst gebeurde gezegd niet In het door Vespa Emanuelson. Hij leek sterkste zenuwen. Het ls al gezegd: kon het werd Fiat Stars, dat vlak voor tijd toch nog wel van geluk mocht nog luttele se- Ja- conden te spelen en Fiat leidde met het 87—68. Bona had toen balbezit, Bona Stars kon maar het schot dat de overwinning Natuurlijk is het gedrag leidse publiek niet goed te keuren, de enige, die Rudy maar aan de andere kant wel begrij- afstoppen. Dat deze wissel pelijk. Immers de spanning gedu- had, is niet zo verwonderlijk, want spreken. Er lieten zij vooral vlak Door Jan van der Nat Die slechte de voorsprong niet vasthouden. Wim had kunnen brengen ging mis. Voor Bona Stars dus de vierde Petrici verdween met vijf persoon blijken. door driemaal achter el- lijke fouten naar de bank en in de nederlaag in d)e kampioenspoule. elfde minuut schoot Tan Chesnut, Maar één ding ls wel zeker: Bona wie anders, Fiat Stars voorbij Leidenaars. Het publiek maakte zich op de eindfase, die ongelooflijk s tioneel leek te gaan worden, het ook. Beurtelings Stars kan zich op dit moment ten met de absolute top, alleen Vrouwe Fortuna heeft haar tent je een heel eind van Leiden opge- (H. Pools) (1.23.2). 2. Kaper 1 weel Brewer. Toto w. 3.70, pl. 1.70. kop. 4.30, trio 19.30. Leerlingen winterkampioenschap V 1. Fullblood Maire (1.25.4). 2. Fu- Hollandia. 3. Ero Alkestis van E. To w. 46.20, pl. 7.30, 2.10. 5.20. kop. 7.3, Sulky-prijs. 2e afd.: 1. Jul (J. Leeuwenkamp) (1.23.-) Westlandia. 3 Ivo D. Toto 2. Ha Hanover. Toto w. 3.-, pl. 1.70, 2.50. Speedcar-prJJs1. Iris Volo (L. Toto w. 4.50. pl. nen) (L23.8), 2. 105.30. a-prijs: 1. Jacco m) Toto ppejan^ (1.25, 3.40, kop. Sjees-prijs: Petersen) (1.2 Keizerin. Toto Ike Hollari 2.90, pl. 1.60, 2.11 i .30, pl. 2.-, 6.70, 5, 2.580,90. 1. Kim Nardinclant 56.-2. Ingemar Scha: JTÓ PÏ74.3Ö; 4.ï]ot€ Bona Stars: Wayne Denham/ 23 persoonlijke fout te beide ploegen een voorsprong: 78— (11—12), Peter de Jong 20 (10—10), Hairry Stol 19 (12—7), Wim Petrici de laatste 13 6—7), Rudy van Eyok 8 (8—0) en Peter Kop 4 (0—4). Fiat Stars: Tam Chesnut 31 (12-19) Mike Rowland 25 (11—14), Cees Smit 15 (5—10), Jan Schappert kaar fluiten. Beslissingen die uiterst du- 75 (14e minuut), 80—81 (16) b: eus waren. Toen reeds vlogen de __8i (bij het ingaan programmabladen het veld op. iets drie minuten) wat zich later nog vele malen zou herhalen. En iedere keer floot de Amsterdamse scheidsrechter Het verschil in de laatste drie mi nuten was nooit groter dan twee punten, en de wedstrijd zou wor- Mark Christiaanse af, waarbij hij den gewonnen door de ploeg met de Ton Boot 6 0), Vespa Êmanuel- echter tot tweemaal toe wachtte tot Bona Stars balbezit had. Wayne Denham, die vooral in (v.l.n.r. Cees Smit, nummer kijken vol bewondering toe. DISTRIKT DEN HAAG Essor heeft met het Goudse Springers niet veel moeite gehad. Het was reeds na tien minuten dui- ildig speelde gaat scoren. Drie Fiat-spelers len, nummer 12 en Jan Schappert, nummer 13) (Foto Jan Holvast) delijk dat de Leidenaars de punten TRK ging het minder goed af. In zouden gaan binnenhalen (2313). Den Haag werd met 6964 van Te Essor sloeg de grote slag echter pas Werve verloren. Het was vooral het na de rust en zeer soepel werd teamverband dat in deze zeer snel- Springers naar een ruime neder- le wedstrijd de doorslag gaf. laag gespeeld: (6138). Topscores: Huib Hasselbach 24, Topscorers: John van der Voort Frank Verbeek en Jos Zwikker ieder 14 en Ad van Slingerland 12. 15. GRANOLLERS De organise toren van het Belgische kam pioenschap anker/kader 47/2 dat volgende week in Herentals wordt' gespeeld, hebben iet nieuws bedacht om de sfeer tij dens het biljarten, althans voor de toeschouwers, aangenamer te maken. Tijdens de partijen namelijk achtergrondmuziek te horen zijn. Het reglement v8» de Belgische biljartbond voorziet niet in een dergelijk geval e- dus kon de bond de gevraagde toestemming niet weigeren. We' verbond men aan de toestemming de eds dat ook de spelers met de nieuwigheid accoord zouden gaan. Geen van de acht deelne mers was er tegen, zodat He rentals de primeur krijgt van bil jarten met "sweet music" van James Last en dergelijke orkes ten op de achtergrond. 9 fsdi GEHANDICAPT Bona Stars verscheen duidelijk ge handicapt aan de start. Wim Petrici had nog last van zijn enkelblessure, die hij dinsdag tegen Raak/Punch opliep en Rob Wallaart zat 'dicht' van de verkoudheid. Coach Kallen berg kon daardoor dus niet zijn nor male basisploeg inzetten. Petrici bleef in de beginfase op de bank; Peter Kop was zijn (goede) vervan ger. Twee minuten slechts kon Fiat Stairs bogen op een voorsprong (04) daarna nam Bona Stars het heft in handen. Vooral Rudy van Eyk speel de in die fase weergaloos en Bona Stars nam een voorsprong. Fiat- coach Hans Perrier vroeg een time out aan, maar veel succes had dat niet. Het duurde tot de achte minuut voordat Fiat Stars een antwoord had gevonden. Tom Chestnut bracht toen de stand weer in evenwicht (17- 17) Kort daarop deed Kallenberg een beroep op Wim Petrici, die Pe te» Kop verving. Aanvankelijk had deze wissel wei nig succes. Fiat Stars nam een 21-24 voorsprong, maar de vreugde was van korte duur. Een paar maal ach ter elkaar werd de aanval van Fiat Stars onderbroken en Bona Stars zette de zaken weer reaht: 27-24. Lange tijd ging het toen gelijk op, maar in de slotfase van de boeiende eerste helft groeide de voorsprong van Bona tot zes punten: 47-41. En aat gaf voor Fiat Stars toch wel te denken, vooral omdat Bernard van der Molen, net terug uit zijn leger plaats in West-Duitsland, uitermate zwak speelde en ook 'gif kikkert Je' Ton Boot zwaar tegenviel. Van der Molen kwam tot één; Boot tot zes punten. Fiat Stars zat lelijk in de put. Hoe erg het wel was. bleek na de rust. De achterstand van de Amsterdam se ploeg werd in de eerste minuten nog groter. Zo groot zelfs dat de overwinning nauwelijks nog aan Bo na Stars voorbij kon gaan. Toen er vijf minuten gespeeld waren stond Bona Stars maar liefst dertien punten voor (66—53). Toen kwam de herinnering aan de wed strijden van vorige week tegen Raad en Daad/Lions en Raak/ Punch plotseling weer naar boven. Gaf Bona Stars immers toen ook niet een ruime voorsprong (respec tievelijk 12 en 13 punten) uit han den? BOOT ERUIT Op dat kritieke moment verricht te coach Hans Perrier van Fiat Stars een zeer goede ingreep. Fa lende Ton Boot werd vervangen LEIDEN Het laatste optreden van De Danaiden in de micro-korfbalcompetitie is in een nederlaag geëindigd. Luto won in Leiden met 710. Het gepromoveerde Vicus Oriëntis sloot de competitie af met de verwachte winst op Groen Geel, De Algemene won in een partij waarin niets meer op het spel stond (Die Haghe was al kampioen) van de Haagse club en Pernix speelde gelijk tegen Samos. In de eerste klasse greep Zuiderkwar tier verrassend de titel. KNS, lang kansrijk, werd in de Vijf Meihal verslagen. Kool (5.) Wil Reuter (2), Paul Hart- met de verwachte winst tegen Groen De DanaïdenLuto 710 Het laatste optreden van De Dana ïden in de microkorfbal competdtie van dit seizoen, gaf duidelijk te zien dat de Leidse ploeg na de de ceptie bij Ons Eibernest het wel voor gezien hield. Casper v. Nierop en Wim Brugman ontbraken en dat scheelde een "flinke slok op een borrel". Hun vervangers Simon Boot en Frank de Bruin vielen niet tegen, maar deze wijzigingen hadden n, Rob v. Dort (2). Geel. Het heeft echter nogal wat Die Haghe—De Algemene 14— zweetdruppels getoost. Op een gege- 16 (8—6) Nu er niets spel stond, (Die Haghe was door de nederlaag van De Algemene tegen moment was het zelfs zo, dat VI- nogal toracfhtdiadiiig moest optre den om Groen Geel, dat (nog in de- Spangen reeds kampioen), wilde de gradatiegevaar verkeert, de bestrij- Leidse ploeg nog wel een keer be- den. De 2—1 voorsprang vam Vicus, wijzen, dat deze nederlaag een werd omgezet in een 2—4 achter- uitschieter was. De ploeg van coach stand, maar halverwege de strijd, Leo van Leeuwen vond echter een stond Vicus toch weer on voordeel een gemakkelijk spelend Luto kost te het niet zo veel moeite om revan- Door Wim van Vliet den. Vooral In Henny Kool had ÏL?ï£S Luto een afmaker van formaat. Op- noog tempo van stan" r wat beter. Via 5—5 werd het 7—5, de nederlaag, dia waairaa onderwater door 2 ge- De müste sbrafworpen die kaïns Met lig gen de wedstrijd te beslissen. Het ïen werd nu 7—6 en de moeilijkheden ble ven vooral boen Groen Geel een straf - worp kreeg te nemen. Gelukkig voor Vicus werd er gemist. Nandy v. Hel- moeilijke begin periode, den (2), Jan Sjardijn (2), Ruud Nie- groeide De Algemene naarmate de ?ig (2), Dik Onderwater, Diet Rijs- revancheren het in het eerste treffen met Algemene had opgelopen (9—6) Door die instelling werd het een fantastische partij microkorfbal. De Algemene verkeerde uitgerekend tegen Die Haghe, weer in uitsteken- bergen en Lend Nieatog scoorden. Pernix—Samos 6—6 (3—3) Na hoog tempo vanend was «Tei* UTSSii nikes de snelle Kool in het vak had opgesteld, waarin Nederlands acht tal-aanvoerder Wil Reuter speelde. De idee om daarmee slissing te forceren, slaagde- - vankelijk niet. In het begin hadden loren zag gaan inleen 7—4 achter- samos vrij gul aanbood. De ploeg moest binnen drie aohibereenvolgenicle nederlagen, vijf minuten die voorsprong al kon Pernix zaterdag in de voortaat- prijsgeven. Toch kon de Haagse sbe wedstrijd tegen Samos weer eens ploeg de eerste periode met een ~sneÏÏe"be- 6 voorsprong afsluiten, nadat Algemene een 2—3 voorsprong een puntenverdeling bereiken. De werd vooral door Femiix minder ge bruik gemaakt van de ruimte, die beide ploegen'nogal wat moeite met stand. In de tweede helft ging het ]egde !neer het accent op combine- ollomool rrohonroti \Tnnra 1 OAnHitin. de afwering, al speelde Luto vallend toen al een stuk gemakke lijker dan de Leidse tianvaL ln het teveel allemaal gebeuren. Vooral conditio- ren M eerste i^ntt neel bleek De Algemeene sterk .sterk wapen, naar la- moet"^ Eric Filemon ter zou blijken. De moest komen. Na 17 min. was het werd snel weggewerkt O—8) en dat pas 11, hetgeen de geringe stoot- gaf De Algemene de kracht om Die kracht eens te meer illustreerde. Haghe in bedwang te houden. En Toen Gerard Nap vervolgens twee dat hikte uitstekend. In een mum strafworpen miste, kon Luto via Henny Kool met 3—1 voorsprong door het tijd vloog de Voetbal De Columbiaanse voet balbond heeft het nationale elftal ontbonden. De spelers waren in sta king gegaan, omdat zij meer willen verdienen. De bond heeft de interna tionals voorts bevolen uit te komen voor htm club. Het staat nog niet vast of Columbia zich zal terugtrek ken voor de kwalificatiewedstrijden voor het toernooi om het wereld kampioenschap. gaan rusten. In de tweede helft het spel aanzienlijk beter, ook van De Danaïden, maar geen moment heeftde Leidse ploeg Luto kun nen bedreigen. Via 2—6 de Munnikes-ploeg door waarna De Danaïden in laatste pe- Thijssen (3, Wim riode nog wel sterk terugkwam bij 7—10 bleef steken. Door dan ma de korfwisseltog, mi&ajr het het kwartet onder aanvoering van Jacob Bakker het combineren gemakkelijk afging, waarbij een hoog tempo on derhouden werd. Krachtsverschil was er in de eerste helft niet. De 3—3 score, waarmee deze periode werd afgesloten was dan ook rechtvaardig. Het kampwensteam van Zuiderkwartier. Staan de v.l.n.r.: Co de Haas, Toos van Es, Joep van Dam, Albert de Groot, Janneke v. d. Berg. Zittend: Ineke de Kreek, Hen Zierikzee en Carla Akse. (Foto Jan Holvast) kele fraaie acties. Het scoreverloop tweede helft kende het zelfde re- spreekt boekdelen in dit geval 89, werd het achtereenvolgens 4-6 liep 10, 11—10, 11—12, 13—12, 13—14 en 4g, 1414. Ruud su&ba&t, ondanks het giroter aantal kansen van Farmdx. Bij de stand 6-4, liet Pernix de mo Vliet (4), Ineke gelijkheid liggen om de winst veilig Vliet (3), San- te stellen. Invaller Peter v. Duyn de winst van Het Zuiden op Ons Rusman scoorden Eibernest, belandde de blauwwitten op de derde plaats van de ranglijst. Doelpunten: De Danaïden: Eric nie Kromhout (2), Henny Rusman miste (2), Gusta v. Leeuwen en Aad (2), Flip Filemon 5), Frank de Bruin, Si- Vicus Oriëntis sdoot de micro-com mon Boot en voor Luto: Henny petditae voor de Overgangsklasse af strafworp. Jacob Bakker d. Kooy, Peter v. Duyn, De Algeme- Cees de Rooi en Ria v. Zwieten scoorden. KNS—Zuiderkwartier 17-11 (6-5) Zuiderkwartier is dan eindelijk de competitie .waarin aanvankelijk KNS de beste papieren heeft gehad. Zuiderkwartier, dat over het geheel een veel beter ploegverband toonde, had het in de eerste helft nog wel moeilijk met de toen nog goed spe lende KNS-formatie. De tweede helft die met 6—5 voorsprong voor KNS inging, gaf echter een geheel ander wedstrijdbeeld te zien. Het werd 6— 6 en toen Hen Brakel bleef volhar den in het eenzijdige spel (bal telkens rechtstreeks naar de paal), werd Zuiderkwartier beduidend sterker. 8 tot stand brachten, was de beslis sing gevallen. KNS geloofde er dui delijk niet meer (de over ijverige Mary Zirkzee was een uitzondering) in, waardoor Zuiderkwartier het verschil nog fors kon laten uitvallen, daarbij gebruik makend van de schotvaardigheid, die ineens Zirkzee bezit had genomen. Fluks—VEO 10—10 (4—6) Fluks enVEO uit Voorburg deelden in hun laatste wedstrijd de punten en dat was een exacte weergave van de krachtsverhoudingen. Fluks heeft (Het Zuiden) heeft duid liik zijn vruchten afgeworpen by VEO, dat Fluks vooral in de tweede helft dicht bij een nederlaag heeft gebracht. In de eerste 10 minuten wees niets, op een doelpuntrijk duel. Toen Corrv de Plan Je Fluks echter met 1—0 Hen de leiding bracht, vloog de score hoog. Zes minuten later was 4—5. De tweede helft die met 4—6 inging, werd van beide kanten bij zonder fel afgewerkt (o.a. Heinricbs). VEO hield aanvankelijk de voor spring vast (68)via Q -n Een toch niet sterk verdediger als vrijwel de gehele speelduur moeite 9—10, redde Ap Niesing tenslotte dan dat i verrassende ontknoping van Co de Haas (Zkw) kon daardoor in de verdediging opvallend veel aanval len voortijdig onderbreken. Toen Al- bert de Groot en Hen Zierikzee 6— gehad met het Voorburgse tegenspel, dat het van de laaggeplaatste twee deklasser niet had verwacht. Het Hans Kukler (2), Jan Heinrichs werk van trainer Lucas v. Krieken Corry Hoeks scoorden.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 16