dat ik er niet was "AVRO heeft erelonen maaktceenprTmma agenck W van Warmond voorschotbank B en geen willen zijn Zonnewende' raakte vier verpleegden kwijt Jan Wolkers in Oegstgeest: Wilhelminavereniging f XIV/ I l l v J I l I voor 5 september Wijkraad vergadert Boschgeest zonder college van BenW PAGINA 2 WOENSDAG 21 FEBRUARI Woensdag 55 In het Rijnlands Lyceum werd gis teravond een lezing verzorgd door Jan Wolkers, die onder de eeuwige begeleiding van Karina een sper vuur van vragen moest doorstaan. Hij las eerst gedeelten voor uit "Het Tillenbeest" en "Horrible Tango". Later besteedde hij veel aandacht aan de morgen in première gaande film „Turks Fruit". Hij vindt Rutger Hauer een bijzonder geslaagde fi guur om de hoofdpersoon uit zijn boek uit te beelden. Hij zegt wel in de figuur van Monique van der Ven 'Bomans: hautaine man een zekere beperktheid aan te tref fen, die hij in de Olga, zoals hij die in zijn boek typeerde, niet bedoelde. Hij maakte een duidelijk onder scheid tussen het boek en de film. Hij vindt het belangrijk, dat beide als af zonderlijke grootheden worden ge zien. waarbij de filmregisseur niet gebonden is de tekst uit het boek let terlijk in het script over te nemen. VOORSCHOTEN De jaarverga dering van de Koningin Wilhelmina vereniging te Voorschoten begon met een herdenking van de kortgele den overleden voorzitter Versluijs en secretaris Nasveld. De 2de-voor- zitter P. Niersman herdacht beide bestuursleden en de vergadering nam daarna enige minuten stilte in acht. Bij de bestuursverkiezing werd ge kozen in de vakature van de overle den secretaris Nasveld de heer R. H. van Nijen. Het secretariaat wordt voorlopig waargenomen door de heer P. C. Kraaijeveld, terwijl de 2de voorzitter P. Niersman voor een Jaar de voorzittershamer zal hante- i de s avond, met uitzondering dag. Het gemeentebestuur heeft de Ko ningin Wllhelmina-vereniging ver zocht om een programma te willen maken voor de Nationale Feestdag op 5 september ter gelegenheid van het zilveren regeringsjubileum van H.M. de Koningin. Het bestuur kreeg volmacht een programma sa men te stellen en een begroting in te dienen bij het gemeentebestuur. Kleuter bij oversteken Oegstgeest (Geversstraat 65) Soc voor kamerbewoners 8.80 uur nj uur 's nachts. Dijkstraat 2a Spreekuur sociale j vrouw 10-11 uur nam. Stadhuis Spreekuur sociale n vrouw 4.30-6 uur nam. (straat 19 Jeugdhaven, Jeug i- 7.30-10.30 i Breestraat 19 Spreekuu Chr. densocieteit Humanitas 2-4.30 u i Oegstgeest (Kennedylaan 11) J matie-avond Baha'i 8 uur nam. (Levendaal 150) Poj Na enige discussie werd besloten de minimum-contributie te verhogen tot 5,— per jaar. De Kon. Wilhel- /-ynrlAT Qlltn minavereniging telt thans 1300 ge- UAJLLld. Cl li. LU Vertrouwen Jan Wolkers in gesprek met een paar leerlingen van het Rijnlands Lyceum. (Foto Jan Holvast) minavereniging telt thans 1300 zinnen als lid. Getracht zal worden door middel van propaganda het le dental te vergroten. Het feestprogramma rondom de verjaardag van de koningin wijkt nauwelijks af van voorgaande jaren. Hoogtepunt op de Koninginnedag zal o.a. zijn de kinderoptocht, daar naast de puzzeltochten, kinderspelen en de voetbalwedstrijd om de "De Kool-cup". De dag zal besloten wor den met muziek op de Voorstraat en een lampionoptocht. De festiviteiten beginnen als op de 26e april met de schaakwedstrijden, vrijdag de 27e april zullen in 't Cultu reel Centrum films gegeven worden voor de schooljeugd. Langdurig werd stil gestaan bij vervanging van dit onderdeel. Er is echter geen gro tere zaal beschikbaar, waardoor zes maal hetzelfde programma afge draaid moet worden. Het wordt te kostbaar hiervoor een gezelschap aan te trekken. Zaterdag 28 april zal in het teken van de wandelaars staan. Traditie getrouw draait de kermis van vrijdag t/m maandag- Hij heeft het volste vertrouwen in de film, zoals die nu tot stand is geko men en hij vermoedt, dat de belang stelling in het land wel erg groot zal 'zijn. Dit vermoeden is gebaseerd op het feit, dat er zo'n grote ruchtbaar heid is gegeven aan de verfilming van het boek. Ook AVRO's Televi- zier heeft volgens Wolkers „op bij zonder unfaire manier nog een duit in het zakje gedaan door de "echte en onvervalste Olga uit Leeuwarden" een interview af te nemen." Hij zegt, dat de AVRO toen ten onrechte heeft verteld, dat Wolkers niet voor commentaar bereikbaar was. Vol gens hem was hij toen nog niet naar - Ball vertrokken, maar hadden de w®g voelt zich genoodzaakt zijn niet ers LEIDEN Een vierjarig Leide- naartje uit de Koningstraat raakte gistermiddag ernstig gewond bij een verkeersongeval op de Haarlemmer weg. De kleine jongen werd gegrepen door een in de richting van de Wil lem de Zwijgerlaan rijdende auto, toen hij plotseling de rijbaan over stak. Het ventje kreeg een zware hersenschudding, een linkerboven beenbreuk en een wond aan het hoofd. De EHD zorgde voor vervoer uaar het ziekenhuis. INBRAAK IN KANTOOR LEIDEN In de nacht van maandag op dinsdag is ingebroken in het kantoor van de Bedrijfsge neeskundige Dienst aan de Bree straat. Uit een bureau werd een geldkistje met zestig gulden wegge nomen. Men heeft zich vermoedelijk toegang versohaft via het oude postkantoor. Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw' Plantkunde Spr. mevr. dr. C. J. I verloo over de Galapagos-eilandi Huisvrouwen 2 uur 3 Donderdag Stadsgehoorzaal Rotterdams Phi —nonisch Orkest o.l.v t 8.15 uur nam. Irljfstechnische Schoc t 24) Tentoonstelling 5 Het Mierennest (Morsweg 59) ver jassen en sjoelen 8 uur nam. Muiderkring 38 Modelflat 10 t voorin.-12 uur nam. en 2-5 en 7-9 Oegstgeest (Geversstraat 65) Jeui cieteit v.a. 16 Jaar 8-12 uur nam. Stadhuis Spreekuur sociale '6-8i Burgerlijke stand van Leiden Geslaagd Breestraat 19 Sociëteit capten 2-5 uur nam. Breestraat 19 Societei (voor kamerbewoners en alleensl den) 9-12 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven, Jeug 7.30-10.30 uur nam. i Leembruggen (B formatie-avond Baha'i 8 i Eigenzorg (Stationsweg) jaarvers dering Wandelkring Leiden 8 uur Stadhuis Openbare vergadering i commissie financien, 4.30 uur narL Antoniusclubhuis Carnaval R. K. 1 van bejaarden en gepensioneerds Bedrijfstechnische School (Me( si raat 24) Tentoonstelling 35 t Anth. Clubhuis P.V. „De Snelvlii Tostduivenfilm Mariman 8 uur Oegstgeest (Geversstraat 65) Leiderdorp (Pred. Hendrikplans !5) Gespreksavond Baha'i 8.15 Stadsgehoorzaal Popconcert G« Barring 8 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twer voor kamerbewoners en alt ien) 9—12 uur nam. 19 Jeugdhaven, Geboren: Edgar s i Es, DaniOl Leonardus L. P. C. Kortekaas L. C. Pokke, Christiaan Paul W. Henniger en G. M. C. Kwaad, Nico- laas Abram z. v. J. Huisman en T. de LEIDEN Directeur J. A. I. Meijers van de verpleeg inrichting "Zonnewende" op de hoek van de CRM. Hij deelde mee de deur Boerhaavelaan en de Rijnsburger- zijn huis gesloten te houden. Meij- dat medewerkers van AVRO's Televi- zier geen moeite gedaan hem te be naderen. Dit in gebreke blijven waj volgens hem veroorzaakt door het erkend huis op korte termijn sluiten nu het aantal verpleegde be jaarden is teruggelopen tot tien. Vanmorgen zijn vier verpleegden aanwezig zijn. Het gevolg van de vier bejaarden vertrokken. De directeur van "Zonnewende' verzette zich niet. "Waarom onzinnig een dag tevo- Ik ben ervan overtuigd, dat nond, Ellen ik? hoogte stellen. Het is extra moeilijk, feit, dat men volgens Walkers vond, weggehaald, naar Meijers zegt te- omdat de mensen niet weg willen". Vanmorgen hebben de vier be- het jaarden bezoek gekregen van de dat het verhaal van Olga indruk zou maken zonder weder woord van Wolkers dan met een gen hun z De directeur, die gisteren rechtvaardiging zelf. Op een vraag uit de zaal bericht van de overplaatsing naar inspecteur voor de geestelijke volks- de provinciaal in- speotrice voor de bejaardenoorden. de schrijver "Zuydtwijlo" kreeg, heeft zich zet tegen deze gang het pas te waarschuwen. Ik moet een actie tegen mij is om mijn huis ;én is bijna 90 gesloten te krijgen. Ik beheer deze de familie op de inrichting 20 jaar. De laatste jaren heb ik veel controle gehad. Vorig jaar heeft de inspectrice geprobeerd mijn huis gesloten te krijgen, maar de provinciale commissie besliste na een hoorzitting anders. Inmiddels was het aantal verpleegden terug gelopen van 35 tot 14. De wet .op de Mark Hendrik Jacobus Weizen, Fabian n A. W. M. Was- Serlier, Miranda Paula d. v. J. H. Boom en A. Kruijshaar, Roald Jolian- LEIDEN Aan de Technische Ho geschool in Delft zijn geslaagd voor het doctoraal examen werktuigbouw kundig ingenieur J. Brink uit Leider dorp en L. A. de Jager uit Leiden. De Ned. Ver. van Huisvrouwen afd. Leiden-Oegstgeest organiseert voor de leden op 8 en 9 maart a.s. een excursie naar de Leidse Sterren wacht. De dames mogen hun echt genoot r jaarden Soc. Med. Adviesbureau Apotheken De avond-, nacht- en zont.. Q. werdt waargenomen door apol Van Driesum, Lange Mare 110, E'.eest Smallenburg, Loevestein 6 derdorp en apotheek Voorschc Leidseweg. Wets winkeltje Adres Leids Volkshuls Apothek dijk 33 Openingstijden: dagelijks J. T. M. Groen, Petronella Wolkers, dat hij bijzonder met Olga protesteerde bij de regelingscommis- Meijers mocht bij dit gesprek niet bejaardenoorden maakt het mij bij- m. w. Hazewindua J. J. F. Visser tells Johannes z. v. G. W. Canters had te doen, omdat zij geheel verwachts de aandacht op zich had gevestigd door de gedragingen van Jan Wolkers in een ander daglicht te plaatsen. Voor wie zich deze uit zending goed herinnert, schilderde Olga Jan Wolkers af als een bruut, die slechts genoegen vond in slaan en de meest bizarre vormen van co habiteren. onmogelijk nieuwe bewoners te krijgen. Nu zijn er nog tien en dat is financieel een onhaalbare kaart". "Zonnewende" heeft momenteel Bondig Over zijn aandeel in de film kon hij kort en bondig zijn. Hij had de verantwoordelijkheid volledig over gelaten aan de regisseur. Met het re sultaat was hij bijzonder tevreden. In hoeverre hier sprake is van zui ver auto-biografisch materiaal en in hoeverre gedeelten voortspruiten uit zijn verbeelding is de grote vraag. Het is zonder enige twijfel een men geling van beiden, terwijl Wolkers ervan overtuigd is, dat in de film acht personeelsleden. De directeur van^de^M zegt, dat het grote huurhuis hem niet op een andere exploiteren is. "Al verhuur ik de kamers voor een hoge prijs, dan nog is het onmogelijk de huur te be talen en zelf een bestaan te heb- M. Vonk; Jeffrey, Lut; Kim Wi" H. J. Kramp P. Lut; Kim Wilhelmina Petronella, i E. Q. Ie Elizabeth, d. Arbeiter; Daniël- T. J. Swanen en M. Lamboo: Mariska Jolajida An toinette, d. v. W. Paap en VOORSCHOTEN De wijkraad achtige middag deze week zijn Boschgeest kwam gisteravond met kinderen geteld, ongeveer honderd bewoners in het Cultureel Centrum in Voorscho ten bij een om nogmaals de plannen rondom de groenstrook tussen de Ba ron Schimmelpenninck van der Oyelaan en de Douw van der Krap- Het nieuwe plan van de gemeente benut vrijwel de gehele groenstrook voor woningbouw en scholenbouw. Het bestuur van de wijkraad zal nog maals trachten de belangrijkheid van Sn'ÏÏVeiretoVoo'rzVttër'Marcel te bepWten M] het lis moest tot zijn teleurstelling de mededeling doen dat het college van Wethouders en de toegezegde hoofdambtenaren van het gemeente-secretarie niet aanwe zig zouden zijn. De wijkraad had 's- morgens een bericht ontvangen met de mededeling dat de wethouder van had gewekt en welke culmineer- openbare werken verhinderd was en in een wat afzijdige houding Je- dat college niet gemeentebestuur ben". m. Verscheidene kamers in het huis, dat een verzorgde indruk maakt, staan al leeg. Enkele verpleeg- 67 den verklaarden vanmorgen tegen over ons niet weg te willen, omdat ze een goede verzorging genieten. Van de zijde van de provinciaal inspectrice werd geen commentaar gegeven. Een woordvoerder van de GG en GD liet weten, dat deze ge- mentelijke dienst niets met deze zaak te maken heeft. Haasbeek; W. Getrouwd: C. Timmerman J. W. P. Durieux en S. C. Jaspers; C. Kapaan en E. T. Brussee. Overleden: D. J. Knotter (86) man. H. Loos (82) geh. gew. met J. de Groot. A. van der Kloot (81) man H. Kranenburg (78) man, H. J. Knoll (89) geh. gew. met J. Kapaan. S. W. Zeve- rijn (79) man. J. Vos (76) man, J. H. W. Wiggers (64) man, J. E. van Leeu wen (86) geh. gew. met D. van der Kwaak. J. K. Jonker (71) echtgenote van P. Zekveld. Laan 22 jr., i der Velden 83 jr.. t Huner 85 jr. vooral zijn authentieke belevingen worden weergegeven. Hoe hij over Godfried Bomans dacht? Hij bevestigde de indruk, die hij tijdens de periode voor de pau- komen. De wijkbewoners staken hun te leurstelling niet onder de stoelen i gens Bomans. Toen hem dit concreet werd gevraagd zei hij, dat hij Bo- mo„. x,,i, 1CU1ÖI.C1111XB uicii uuuw uc öuueieu van vJST J vhet Cultureel Centrum. Voorzitter mens bijzonder had gewaardeerd. Hij typeerde Bomans als een echte lite rator, die wat hautain en „welt- fremd" op zijn lezersschare neer keek. Van enige vriendschap met andere schrijvers is helemaal geen sprake. Hij is een tijdlang bevriend Marcelis memoreerde dat gadering van 12 december vorig jaar contakt opgenomen werd met het College van B. en W. Besloten werd een vergadering te beleggen op 21 fe bruari samen het B. en W. en amb tenaren in het Cultureel Centrum. Nieuwe meubels voor raadszaal WARMOND De eindlandjes en wateren in het plan-Zwan- burg zullen, zo wil het college van B. en W. van Warmond, kleurrijke namen krijgen. B. en W. stellen bijvoorbeeld voor om het nieuw gegraven meer tus sen het agrarisch blijvende deel van de Zwanburgerpolder „t Joppe te noemen". De doorgang tussen 't Joppe en de Leede zal, willen B. en W., getooid worden met de naam ",t Zomergat". Voor de doorgang tussen 't Jop pe en de Grote Sloot stelt men de naam "De Bak' voor: voor de zuidelijke doorgang tussen 't Joppe en de Zijl „Het Boterhuis- gat". „De Tonneduiker" zal de naam worden van de noordelijke doorgang tussen 't Joppe en de Zijl; „Koudenhoorn die van het grote eiland tussen Joppe, Lee de, Grote Sloot. B. en W. teke nen aan dat deze naam beter is dan „Boemerang", een-naam die men van tijd tot tijd hoort. Voor het eiland tussen Joppe, Grote Sloot en Zijl heeft men de naam „De Strengen" gevonden, en de strook land tussen Joppe en Zijl kan „Tengnagel" gaan heten. Deze fraaie aanduidingen zyn uit de koker van het Historisch Genootschap „Warmelda". SOS-dienst lijkheden verkeren bereikbaar maandag acht uur v.m Gezinsverzorging i gezinsverzorging, 1 ierkerkelljke iplelólngsschool zinsverzorging. Rlinsburganvrg gracht 246a Spreekuur maandag 2.30 nuur nam., woensdag 0.30-1 Koord-studio Koord-studio, gewoon huls 1 wone mensen met gewone en ne vragen. Hooigracht 52a. telef 46109. Release Hulpverleningsdienst Release: Ni we Rijn 20a, tel 24555 Maandag we Rijn 20a, tel. 24555. Ma. bovendien dinsd, l met uizondering' )?7l geweest met Gerard Kornelis van het Het Cultureel Centrum bleek op 21 Reve, maar deze vriendschap is 1 WARMOND B. en W. van War mond voelen er niets voor om "als voorschotbank" voor het rijk te gaan dienen. Dat zeggen zij in een toelich- De raad behandelt dan ook aanvraag om bouwvergunning februari niet beschikbaar en de wijk- ting op het voorstel tot waterd volgens Wolkers, toen Ge- raad besloot dan de dag ervoor te in rard i vriend veranderde. Het ty- Een de bestuursle- peert Wolkers wel, dat hij bijvoor- den heeft direkt mededeling gedaan beeld ook niet lid is ging van Letterkundigen le aanbiedingen voor een redactie plaats in een literair tijdschrift heeft genegeerd. "Ik voel me nog steeds in eerste instantie beeldhou wer", zegt Jan Wolkers grijnzend, terwijl 'hij speels aan zijn strakke, zwarte Amerikaanse sporttruitje trekt. En het Jeugdig publiek in het Rijnlands Lyceum knikt gewillig. 'Voor het geld hoef ik het niet te doen. Geld interesseert mij niet" zegt Wolkers en het publiek schudt het hoofd. Als alle vragen beantwoord zijn, verdwijnt Jan Wolkers in het donkere Oegstgeest. waar hij zich zo thuis behoort te voelen. A. C. KOEKEBAKKER JR. kosten van herstel van de molen in de Lakerpolder. Het college wil wel zelf 30% subsidie inbrengen volgens "Besluit verfijning algemene uitke ring monumenten", maar is niet be reid de 40% die het rijk wil bijdra gen voor te financieren. Het rijk had dat gevraagd omdat het geen kans zag de subsidie voor 1974 uit te ke- voorstel tot het uittrekken extra geld voor het opknappen van de raadszaal. B. en W. stellen voor. f 24.600 meer beschikbaar te stellen eendenkooi de Vereni- aan het gemeentehuis. De afzegging voorts al- komt daarom zeer laat, aldus dc voorzitter. De wijkbewoners maakten er daar na maar weer een onderonsje van. Aan de hand van tekeningen wer den nieuwe situaties getoond voor de bouw van een school op de groene vlakte. Uit de zaal kwam de vraag naar voren: „Waar moeten de kinde ren vandaan komen, die die school - gaan bevolken?" De wijkraad meent nog genoeg kinderen zijn in de wijk, tevens zal de nieuwe school (voorlopig 4 klassen) ook gaan dienen voor de toekomstige wijk Bij dorp. Sterke aandrang kwam er uit de vergadering om toch te trachten de groenstrook te handhaven. Het is de enige speelmogelijkheid voor de Boschgeestjeugd. Tijdens een regen- 19731 maart 1976. je- Voorstel tot vaststelling van de de vergoedingen ingevolge de Kleuter- dat her- onderwijswet voor 1972 en het ver- In de herstelkosten dragen ook GS in Zuid-Holland 15% bij. het hier gaat werd in 1818 gebouwd. Het deed dienst als bemaling van de La kerpolder. Daarvoor kan het op dit moment niet worden gebruikt, om dat de wieken gebroken zijn. B. en W. van Warmond noemen dat "zeer schadelijk voor de landerijen in de polder. Bovendien is het uiterlijk van de molen zeer geschaad". dan de f 22.200 die men in 1972 heeft geraamd. Volgens het college bleken dat het meubilair val raadszaal in zulk 'n staat stel financieel niet meer verantwoord lenen van voorschotten op deze is. Nieuw meubilair zal f 12.500 gaan goedingen voor 1973. kosten. De rest van de f24.600 bestemd voor andere wijzigingen de plannen. De agenda vermeldt voorts: 9 ,n- trum annex berging vuilniszakken. :en Voorstel tot het verlenen van een >or subsidie in de kosten van herstel van de molen in de Lakerpolder (16e de wijziging begroting 1973). ike Voorstel tot wijziging van de sta de periode 1 maart tuten der op te richten "Stichting vrijdagmiddag. gaven zuster E. Janssen-Niei Hofdijck 32, Oegstgeest. tel. 01' Dienstencentrum Noordeindsplein 2B tel. 40483 Mo 1 Tel 43503 De Kool Wllklnformatlr -10 uur); clubs hulpdienst Delftet.' 34639 20788 44256 417 en woning. Voorstel tot vaststelling van huurprijs van de gemeentelijke Voorstel tot het verlenen van me dewerking ingevolge artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 Bootjeshaven Warmond" Voorstel tot beschikbaarstelling van een aanvullend krediet voor het opknappen van de raadzaal, entree en bijkomende ruimten van het ge meentehuis (19e wijziging begroting 1973). Voorstel tot beschikbaarstelling bestuur van de Stichting Katholiek van een krediet voor: Voorstel tot het geven van namen Onderwijs Warmond voor de recon- a. uitbreiding aantal programma's mm t de eilanden en wateren, gelegen structie van de gangvloeren en bij- op de boekhoudmachine; in het plan "Zwanburg". Voorstel tot wijziging van de over eenkomst tot het in exploitatie bren gen van bouwgrond in het uitbrei dingsplan in hoofdzaak bouw zo merwoningen/plan Vennemeer. Voorstel tot het ongegrond verkla- Onderwijs Warmond voor de uit komende voorziening» sischool "de Leerhoeve". Voorstel tot het verlenen van me dewerking ingevolge artikel 72 der vaststelling van de heer C. A. M. Voorstel tot akkoord verklaring het beroepschrift van de breiding van de basischool "de Leer- verrekening minder werk bestek no. Holstein, Was- hoeve" met een documentatiecen- 175—71 (plan Zwanburg). LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B.ï Witte Singel 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 57055 Telefoon directie en administra tie 01710-25041. Telefoon redactie 01710-21507 Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement f 9^t Kwartaalabonnement 127.4i Per post f 29,® Losse nummersf 0.» Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen Bij au torna tische overschrijving geen admi nistratie- en incassokosten. Nabezorging tot 20.00 uur Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2