udi Lubbers: "Dit geweldige kans Bona Stars nederlaag ondanks knap duel Overlijd? Predictor APPIE iPPIE )waargewicht tekent contract voor gevecht tegen Mohammed AU oersen in Hilversum ceptie Vicus Tototips V&tgSS WK DAMMEN DEN HAAG '73 Van Dijk licht gewond bij auto-ongeluk Basketbalbond waarschuwt verenigingen Raak Punch wint met 81-70 - DAG 21 FEBRUARI 1973 SPORT ssius Clay klaar voor de strijd fERSUM De uitslagen van teravond in Hilversum gehou- averijen luiden: el-prijs (afstand: 2040 m): ITO J (C. de Leeuw) tijd 2.57,1, 11.26,-; 2. Kind Buitenzorg; 3. as. Toto winn. f 32(90, pl. f 5,60, (2,40, gek. f 38,70, trio f 2.586,10. re-prijs (afstand 2.000 m) afdeling: 1. Kid Eemshoorn in den Hoorn) 2.52,5, 1.26,2; 2. Ijn Thar; 3. Kimberly Gregor. winn. f3,70, pl. f2.10, f2,20, gek. f 9,10. os-prijs (afstand 2.000 m) lgsor G (M. Pools), 2.47,-, 1.23,5, (ter Schans; 3. John Spencer, winn. f8,30, pl. f3,60, f2,40, >,60, trio f640,-. idauer-prijs (afstand 2.000 m) afdeling: 1. Irish Kennedy (M. 2.46,1, 1.23,1; 2. Haja West- 3. Joris Six. Toto winn. f 1,90, 30, f 1,40, f 1,50, gek. f 4,50. riksha-prijs (afstand 20.40 m) ncisco (P. Heynen) 2.49.1,1.22,9; a Alkestis VE; 3. Punny Boy. winn. f7.20, pl. f 1.80, f3,40, gek. f 18,40, trio f 709,30. rtsprijs (afstand 2440 m) id H (W Velis) 3.28,4, 1.25,4; 2. Dear- 3 Ideal Buitenzorg. Toto f3,40, 'pl. f 1,40, f 1.30, f 1,70, (6,00. itricewinterkampioenschap v. 2.000 m: (DEN Bestuur ai spelers Ue korfbalclub Vicus Oriëntis, u zondag in de Vijf Meihal naar iding van de behaalde titel in de 0-korfbal overgangsklasse en de mee verbonden promotie naar oofdklasse. De receptie begint op ig 25 februari om 20.00 uur. etbalOp een persconferentie gisteren in Zwolle is gehouden (t de voorzitter van de stic^mg I/Zwolle de heer J. W- van der medegedeeld dat het contract Hongaarse trainer Laszlo Za- zal worden verlengd. Tot zijn r is benoemd de 37-Jarige Bas rJ jr., die reeds enkele jaren assistent van Zalal optreedt, owe zal per 1 juli a.s. de functie Zalai overnemen. Als tweede naast Paauwe jr. is aange- de 27-jarige Jan Veraart uit derwijk. oetbal Het Nederlandse mili- voetbalelftal heeft gisteren in s met 4-2 gewonnen van de divisieclub PEC. De ruststand 1-1. Er waren 1000 toeschouwers 1. Karei Duke (mej. T. Koop) 2.46,8. 1.23,4; 2. Jaslo; 3. Jacoba Areta. Toto winn. f6,20, pl. ol,60, f2,80, f3,00, gek. f 5,20, trio f 453,60. Fiacre-prijs (afstand 2.000 m) Tweede afdeling: 1. Lonely Star (J. van Dooyeweerd), 3.01,1, 1.30,6; 2. Ja- net; 3. Jonker Way. Toto winn. f 3,20, pl. f 2,10, f 5,30, f 2,10, gek. f 6,10. Gig-prijs (afstand 2440 m) 1. Katanja (P. Koppejan), 3.29,0, 1.25,7; 2. Jaspar; 3. Juno Buitenzorg. Toto winn. f6,60, pl. fl,90, f2,30, f 4,30, gek. f 38,30, trio f 1.285,30. Landauer-prijs (afstand 2.000 m) Tweede afdeling: 1. Julius Caesar (J. Leeuwenkamp), 2.46,2, 1.23,1; 2. Ha rold Signal; 3. Ivoor S. Toto winn. f2,90, pl. f 1,80, f 2,00,f 5,80, gek. f 7,70. Totale omzet: f 424.937,-. ROTTERDAM De Nederlandse kampioen zwaarge wicht Rudi Lubbers heeft gistermorgen in de Ahoyhal in Rotterdam een contract getekend voor een gevecht over 12 ronden tegen Mohammed Ali, alias Cassius Clay, de ex- wereldkampioen in het zwaargewicht. Het gevecht zal waarschijnlijk in mei in het grote stadion van Djakarta, dat plaats biedt aan 130.000 toeschouwers, worden gehouden. De juiste datum zal na februari bekend worden. Rudi Lubbers, die op 16 Januari in in Djakarta zal worden gehouden. Oh Londen een gevecht om de Europese verwacht dat het half mei zal worden, titel op punten verloor, zal Clay ont- In het contract, dat Rudi Lubbers moeten nadat hij een aantal exhibitie- gistermorgen onder grote belangstel, partyen in Azië heeft gebokst. De ex- ling in het sportpaleis Ahoy tekende, wereldkampioen maakt een tournee is een clausule opgenomen dat de van enkele weken door Azië en zal Nederlandse Boksbond toestemming dan demonstratiepartijen boksen in voor het gevecht moet geven. Hans Tokio, Manilla, Hongkong, Kuala Hofman, de voorzitter van de Neder - Lumpur, Singapore, Soerabaja en landse Boksbond, die ook in Rotter- Medan. Voor die exhibities zal Clay dam aanwezig was: „Dat is een zaak zijn eigen sparringpartners mee- van onze adviescommissie voor de brengen. professionals (ACP). Deze commissie Aan het slot van de trip zal Clay komt binnenkort bijeen." kampioen. Lubbers zal twee drie we- In december 1971 weigerde de ACP ken voor het gevecht naar Indonesië Lubbers toestemming te geven om in gaan om daar te acclimatiseren en zürich tegen Clay uit te komen. De zich verder voor te bereiden. adviescommissie zal zijn toestemming Het is de bedoeling dat Lubbers nu moeilijk kunnen weigeren. Lubbers naar Indonesië vergezeld zal worden behoort tot de beste zwaargewichten door enkele Nederlandse profboksers, van Europa, gezien het feit dat hij die dan in het voorprogramma zullen door de Europese Boksunie (EBU) uitkomen. De gedachten van de Ma- officieel werd aangewezen als uit- leisische promotor Robert L. Oh, die dager van titelhouder Joe Bugner. Clay voor de tournee door Azië con- De partij Clay—Lubbers zal in het tracteerde na het gevecht tegen Joe grote stadion van Djakarta, waarin Bugner, dat op 14 februari in Las de toeschouwersaccommodatie voor Vegas werd gehouden, gaan uit naar dit gevecht van 20.000 tot 130.000 zal Jan Lubbers, Iwan Roesli en enkele worden uitgebreid, plaats vinden. Het anderen. gevecht zal waarschijnlijk om 19.30 Rond 26 februari zal de beslissing uur (Indonesische tijd), dat is 12.30 vallen wanneer het gevecht precies uur Nederlandse tyd, aanvangen. De temperatuur in Djakarta zal dan rond de 25 graden Celsius zijn. In Indonesië zullen binnenkort op de televisie de ampexopnamen van het gevecht om de Europese titel tus sen Joe Bugner en Rudi Lubbers ver- Utrecht-MVV I V AZ '67-Sparta B Haarlem-Excelsior B A'dam-Den Haag GA Eagles-Den Bosch B PSV-Twente NEC-Ajax W Feyenoord-Telstar |B Groningen-NAC Fort. V.-Eindhoven ',BI Heracles-Helm. Sport j Graafschap-Fort. SC |BI Cambuur-Volendam ADVERTENTIE rrmtióc&ê, <jy,ïftSO Voor de ondertekening van het contract nam Rudi Lubbers de kleine lettertjes even door. Dat deed de Nederlandse kam pioen zwaargewicht (r) samen met Ome Piet Termeulen (l) en bokspromotor Henk Rühling. Aantrekkelijk Rudi Lubbers was, nadat het con tract was getekend, uiteraard zeer verheugd. „Dit is een geweldige kans voor rnjj. In de eerste plaats natuur lijk omdat het financieel bijzonder aantrekkelijk is. Een gevecht tegen Clay is wel wat. Ik had in december 1971 al tegen hem kunnen staan in Zürich, maar toen weigerde de boks bond toestemming. Dat zal de band naar mijn idee nu zeker niet doen." Over zijn gage wilde Lubbers niet praten. „Dat is een persoonlijke zaak." Reinier Manoch, secretaris van de Indonesische Prof Boksbond en een van de organisatoren van het gevecht, maakte van de gages geen geheim. „Mohammed Ali ontvangt een bedrag van 250.000 dollar, Lubbers krijgt 50.000 dollar." Rudi Lubbers zal voor het gevecht tegen Clay niet meer in de ring ko men. „Het was de bedoeling dat ik op 30 maart nog een keer in Rotterdam zou boksen. De Indonesische organi satoren hebben echter contractueel bedongen dat ik voor het gevecht te gen Clay niet meer in wedstrijden uitkom. Zij willen namelijk niet het risico lopen dat ik een blessure op loop, waardoor de partij in Djakarta in gevaar zou kunnen komen." ADVERTENTIE Nu kunt u zelf als eerste weten of u wel of niet in verwachting bent. Doe de eenvoudige, betrouwbare Predictor Zwangerschapstest. Thuis en op uw gemak. Al 9 dagen na het uitblijven van de menstruatie kunt u 't weten. U vindt de Predictor Zwangerschapstest bij apotheker en drogist. Zwangerschapstest voor thuisgebruik. Voetbal Israël heeft gisteravond voor 22.000 toeschouwers in Tel Aviv met 1-1 gelijkgespeeld tegen Argen tinië. Beide doelpunten werden in de ze vriendschappelijke voetbalwed strijd voor de rust gescoord Schaatsen Akke Falkena (da mes), Jan Palsma (klassementsrij ders) en Eppie Bleeiker (sprinters) hebben gisteren in Heerenveen be slag gelegd op de kampioenschappen van de kunstijsbaan Thialf. DEN HAAG Wereldkampioen dammen Ton Sijbrands heeft de uitdaging van oud wereldkampioen Andris Andreiko, kampioen van df Sowjet-Unie, aanvaard om een tweekamp te spelen met als inzet df wereldtitel. Deze match zal mede dankzij de medewerking van de gemeen te 's Gravenhage in oktober 1973 in het Nederlandse congresgebouw in Den Haag worden gespeeld Sponsors zijn de Nationale Neder landen en uitgeverij Het Spectrum. Naar aanleiding van deze twee kamp verzorgt de stichting TELEAC een vervolg cursus dammen die parallel loopt met de match. Het bijbehornde cursusmateriaal zal in boekvorm verschijnen. De ope ning van dit wereldkampioenschap dammen Den Haag 73 is op 1 okto ber, de sluiting op 31 oktober. NICE Dick van Dijk, de mid denvoor van OGC Nice, heeft gis teren een auto-ongeluk gehad. De Nederlander raakte de stoeprand en sloeg over de kop. De gevolgen wa ren niet ernstig voor de Franse top scorer. Hij kreeg alleen een vlees wond aan zijn scheenbeen, die hem het meespelen zondag, tegen An gers, niet onmogelijk maakt. Zijn echtgenote overkwam ook niets, zijr dochtertje liep een gebroken arm op. Tennis Tom Okker heeft zich gisteren geplaatst voor de tweede ron de (achtste finales) herenenkelspel van het proftoernooi in Keulen (W. C.T., groep b). De Nederlander ver sloeg de Amerikaan Eric van Dillen, die de strijd bij 2-6, 6-2, 2-0 voor Okker staakte. Okkers tegenstan der in de tweede ronde is de Tsjecho- slowaak Jan Kodes. DEN HAAG Het bestuur van de Nederlandse Basketbal Bond (NBB) heeft naar aanlei ding van de gebeurtenissen na de wedstrijd tussen Raak/Punch en Fiat Stars van afgelopen za terdag een mededeling doen uit gaan naar de verenigingen en districtsbesturen. Gewezen wordt op de verantwoordelijkheden van de thuis spelende clubs ten aan zien van de veiligheid van de spelers, officials en toeschou wers. Het bestuur waarschuwt dat bij nieuwe ongeregeldheden de straf- en geschillencommissie zal worden verzocht een onderzoek in te stellen en zo nodig in te grijpen. In een afzonderlijk schrijven aan Raak-Punch heeft het be stuur laten weten bij hernieuwde problemen met deze vereniging de commissie met nadruk te zul len wijzen op de gebeurtenissen van afgelopen zaterdag. De straf- en geschillencom missie heeft inmiddels de Ame rikaanse speler Frank Horton van de Rotterdamse vereniging Transol RZ wegens slaan van een tegenstander in de wedstrijd Levi's - Transol RZ geschorst voor vijf wedstrijden. Conse quenties voor de Nederlandse competitie heeft deze uitspraak niet. Daags na het incident dat zich zaterdag j.l. voordeed, be sloot het bestuur van Transol RZ namelijk de speler naar de Ver enigde Staten terug te zenden. Daarenboven legde de com missie van Beroep Horton nog een straf van twee wedstrijden voorwaardelijk en twee onvoor waardelijk op voor een eerder gepleegd wangedrag. DELFT Eén ding werd gisteravond in Delft tijdens Raak/ PunchBona Stars overduidelijk: het Nederlandse scheids- rechterskorps heeft de enorme sprong, die het basketbal de af gelopen twee jaar heeft gemaakt niet kunnen volgen. Op deze "regel" zijn uiteraard een paar uitzonderingen. Renout, Leeg water, Onrust en Van Houten sprongen wel mee, maar de he ren Rovink en Mulder, die gisteren in de Delftse sporthal Bui tenhof floten beslist niet. De fouten waren namelijk niet te tellen en de beide ploegen maakten zich dan ook terecht kwaad over een aantal beslissingen. Vooral Wayne Denham kon bij deze arbiters geen goed doen. Bij het minste of geringste kreeg hij een persoonlijke fout, maar aan de andere kant werden duidelijke overtredingen tégen Denham lakoniek weggewuifd. Bona Stars verloor, zoals verwacht, van Raak/Punch (8170), maar de ploeg van coach Kallenberg heef' een knappe partij gespeeld. Dat was vooral in de eerste helft het geval Door Jan van der Nat want Bona Stars nam een voor sprong, die vijf minuten voor de rust zelf dertien punten bedroeg 18—31. Achttien punten dus slechts voor Raak in dat eerste kwartier, dat meer nog dan Levi's en Lions, enorm veel moeite had met het snelle spci van Bona Stars. Dat is de kracht van het Bona Stars van nu, een kracht waarin de meeste tegenstanders zich lelijk ver gissen. Zo ook Raak/Punch, want voordat de Delftse ploeg in de gaten had wat er precies aan de hand was had Bona Stars al ruim afstand ge nomen: 210 in de derde minuuut Coach Zwczerijnen zocht zijn toe vlucht in een time-out, maar dat baatte niet Sterker nog; de acnter- stand van Raak groeide nog steeds Van Tuyll werd gewisseld voor Erie van Woerkom, maar toen Wlm Pe- trici geblesseerd op de grond bleeJ liggen, leek een Bona-succes onder mijnd te gaan worden. Even Kwam Raak terug maar Rob Wallaart bleek bepaald geen verzwakking. De voor sprong wera weer groter en dat nood zaakte Zwczerijnen tot zijn tweede time-out. Ditmaal had hij wel het gewenste succes, want Raak kwam snel dichterbij en nam een paar se conden voor het rustsigna&l voor de eerste maal een voorsprong: 3837. Dat ene puntje bleef na de basket verwisseling lang op het scorebord staan. In de zesde minuut werd de Bona- nederlaag een feit. Raak sloee een gat van zes punten en dat bleek voor de Leidse ploeg teveel: 4943 Kal lenberg probeerde door lang tegen lang In te zetten (Van Dijk tegeu Van Tuyll) een herovering van de voorsprong te forceren. Even leek bet erop dat die gok succes zou hebben, maar toen Bona Stars tot tweemaal toe de kans om de achterstand tot één punt terug te brengen liet liggen, geloofde niemand er meer in. Raak/ Punch ging door en het verschil werd groter. Toch gaf Bona Stars de zaak nog niet op Toen bij het Ingaan van de laatste drie minuten de achter stand nog maar vier punten was, kwam er weer een sprankje hoop De enige manier om Raak alsnog op de knieëen te Krijgen, was een alla--of- niets spelletje. Enfin, het werd mets, want Bona Stars ging missen en dat steld Raak In de gelegenheid om bal bezit te krijgen en de voorsprong, enigszins geflatteerd, te vergroten tot 81—70 Raak/Punch; Eric van Woerkom 23, Ed Strung 16. Terry Foster «5, Toon van Helfteren 8, E»leter van Tuyll 7, Jan Slkkirg 6. Jaap Maas- sen 4 en Charis Sideris 2. Bona Stars: Wayne Denham 17. Wim Per.rid 13, Harry Stol 12 Peter de Jong 10. Rudy van Eyck 9, Rob Wallaart 7 en Petei Kop 2.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11