Gevaarlijk Wassenaar kruispunt verdwijnt in Euthanasie: wel of niet LEZERS SCHRIJVEN agenck Discussie-avond Merenwijkraad Bezetting (1) ONTSTEMDE PIANO'S OPHALEN VAN GROF VUIL Bezetting (4) Nieuw bestuu D'66 Leiden Bezetting (2) Grote ontevredenhei over woningbouwver 'De Eensgezindheid' Bezetting (3) PAGINA 2 ZATERDAG 17 FEBRUARI Nota kinderspeelplaatsen. Intrekking verordening tot sub sidiëring in de kosten van verple ging van kinderen in herstellings oorden en koloniehuizen. Subsidieverzoek van de vereni ging "Het Wassenaarde Kruiswerk", alhier, ter continuering van het werk van het Jeugd Advies Bureau te Wassenaar. Verzoek van de Stichting Was- senaarse Kinderwerkplaats om een bijdrage voor het dienstjaar 1973. Verzoek van de Algemene Stichting voor Maatschappelijk Werk en Gezinszorg Wassenaar om een éénmalige subsidie, alsmede een tegemoetkoming in de kosten van administratieve hulp. Gemeenschappelijke regeling in take woonwagencentra in het rayon Ledden. Benoeming lid en plaatsvervan gend lid in algemeen bestuur "Regio nale woonwagencentra rayon Lei den". Overdracht van grond St. Jan Baptistsohool aan de Anemonenweg. Wijziging erfpachtrechtcanon. Gebruik plastic zakken bij huis- v uilophaaldienst. Aanleg riolering Oostdorperweg. Reconstructie Zijdeweg-West. Subsidiëring aanleg toegangs weg De Roggeworring. •Voorzieningen ten behoeve van Schout bij nacht Doormanschool. Vaststelling wekelijkse lesuren vakonderwijs 1973. Aanvrage artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920: aanschaffing leer- en hulpmiddelen geschiedenis Salvatorschool. Aanvrage artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920; aanschaffing nieuwe verkeersmethode en een pla tenspeler Chr. Lagere School. Mid delweg 33. Intrekking retributieheffing schoolspraakbehandeling Aankoop snelpomsmachine t.b.v. mechanische be vol kings- en belas tingadministratie. Beroep van mevrouw B. Ruig- rok van der Werven tegen weigering vergunning/vrijstelling voor het plaatsen van azobé-matten. Beschiikbaarsteiling krediet voor stedebouwkundige voorzienin gen. Voorbereidingsbesluit voor ter reinen langs de Van Duivenvoorde laan en de Burmanlaan. WASSENAAR In overleg met de Rijkswaterstaat is een plan ontwor pen tot verbetering van de situatie nabij de uitmonding van de Zijde weg-West op de Rijksstraatweg. De ze kruising vormt een ernstig ge- \arenpunt doordat het autoverkeer dat zich van de Rijksstraatweg maar de Landscheidingsweg begeeft, on voldoende rekening houdt met het (brom)fietsverkeer dat zich op de Rijksstrataweg bevindt. Ongelukken komen geregeld voor. Hierin zou verbetering kunnen worden gebracht door de uitmonding van de Zijdeweg-West op de Rijks straatweg te laten vervallen en door het verkeer dat het resterende ge deelte van de Zijdeweg-West in oos telijke riöhting berijdt de mogelijk heid te bieden de Landscheidingsweg cp te rijden. Wat de financiële zijde van de te treffen voorzieningen betreft is met de Rijkswaterstaat overeengekomen, dat de kosten, welke verbonden zijn aan de wijziging van het wegen- Verloop bij de aansluiting van de Zljdeweg op de Landscheidingsweg, ten laste van de gemeente komen. Deze worden geraamd op f 24.000. B en W. vragen de raad een krediet. De gebruikers van het sportcom plex De Roggewoning, de voetbal- vereniging Graaf Willem II-VAC, de hockeyverenigingen HGC en Groen Geel en de cricketvereniging D>e Krekels, hebben zich tot de gemeen ten Wassenaar en Den Haag gewend met een verzoek om subsidie in de kosten van asfaltering van de toe gangsweg tot het complex. Voorge steld wordt 1/3 gedeelte van de to tale kosten ad f 13.700, te verlenen. Door de politie is een onderzoek ingesteld maar de door schoolgaande kinderen gevolgde routes bij het gaan naar en komen van de scholen aan de Prof. Molenaarlaan, het Van Polanenpark en de Thorbeckestraat. Gelijktijdig werden in dit onderzoek betrokken de door het overige pu bliek gevolgde routes bij het gaan naar en hert komen van winkelcen tra en openbare of dienstverlenende Instelling en in de wijk. gelegen ten noordoosten van het Havenkanaal. Aan de hand van het onderzoek en gezien de ligging van de winkel centra, de openbare en dienstverle nende instellingen in de hierboven- genoemde wijk, achten B. en W. het wenselijk, dat in totaal 10 goed be veiligde c.q. gemarkeerde voetgan gersoversteekplaatsen op deze plaat sen worden aangebracht. Oostdor perweg ten n.o. van de Hofcampweg, Oostdorperweg ten z.w. van de Zon- neveldiweg, Johan de Wittstmat bij de Hofcampweg, Starrenburglaan bij z.o. van de Johan de Wïfctstraat, Sbanrenburglaan ten n.o. van de Van Groenevelblaan, Van Cranenburch- ten n.w. van de Prof. Molenaarlaan, Van Cranenburchlaan ten z.o. van de Starreniburglaan, Starrenburglaan bij de Van Cranenburchlaan, Van Cranenburchlaan ten z.o. van de Van Duivenvoordelaan. Totale kosten f 20.900. De raad komt maandagavond om 7.15 bijeen. De agenda luidt: Herziening van het Reglement van Orde voor de vergaderingen Aran de Raad. Verhoging van de presentiegel den. Zaterdag LEIDEN In de Zuiderparkschool aan de Asserstraat (hoofd de heer J. v. d. Burgh) loas het deze week alles Leids wat de klok sloeg. In samenwerking met enkele leerlingen van de Chr. Pedagogische Academie in Oegstgeest had de schooljeugd het project "Leiden" onder handen genomen. Naast enkele excursies door de stad nam iedere klas op eigen niveau het oude en nieuwe Leiden onder de loep. Rond het middaguur kwam gisteren "de klap op de vuurpijl". Dank zij de activiteit van vijftien moeders kregen de leerlingen een echt Leids menu voorgeschoteld: hutspot met klapstuk. (Foto Jan Holvast) LEIDEN De Algemene Kerke lijke Merenwijkraad hield gisteren een avond over euthanasie. De bij eenkomst stond onder voorzitter schap van de heer P. Stalker. Het panel, dat in de vorm van afzonder lijke gespreksgroepen de aanwezigen begeleidde, bestond verder uit de heren Tan, Feutih, Koppe, Van Well, Veenman en de dames Van Dam en Kerekhoffs. Mevrouw Kerckhoffs is hoofd van de afdeling verpleegkunde van het Elisabeth Gasthuishof en kon vanuit haar eigen praktijkerva ring een verantwoorde aanzet voor de discussie geven. Na een inleiding door pastoor Van Well werd in klei ne gespreksgroepjes gediscussieerd. In een later stadium werden door Stolker, terzijde gestaan door Feuth, enkele concrete vragen en opmerkin gen geformuleerd, die nader door de aanwezigen werden uitgewerkt. Al spoedig bleek duidelijk, dat eigenlijk niemand goed raad wist met de belangrijke vraag: .Heeft de mens het recht om over zijn eigen leven te beschikken?" Is een mens gerech tigd dit van een medicus te verlan gen actieve euthanasie op hem toe te passen? Men wilde wat betreft het gewetensconflict, dat zou ontstaan bij euthanasie voor de medicus geen on derscheid irtttken tussen actieve en passieve enthanasie. Men vond, dat het verantwoordieijlkheidsbesef als medicus en als mens bij beide toe passingen van euthanasie even groot is. De rol van het geloof kwam ter sprake. In hoeverre zal een gelovige Ook U heeft in Uw dagblad onge twijfeld kennis gekregen van de ge beurtenissen die zich op 15 februari in Leiden hebben afgespeeld naar tingsaktae op Stationsplein 46 hebben gebroken. Het optreden van de heren" stel len wij op één lijn met de bomaan slag door twee Utrechtse corps-stu denten op het gebouw van een pro gressieve studentenorganisatie, nu een Jaar geleden. Ook roept het op- die terecht protesteren tegen de duizend gulden wet. Bovendien zijn wij geschokt over de wijze waarop de Leidse politie in gebreke is gebleven, toen de hand tastelijkheden plaatsvonden. Wij hebben onze fraktde in de Leidse gemeenteraad opdracht gege- treden herinneringen wakker aan de ven om over deze kwestie vragen te aanleiding van de bezetting van ranselpartijen door mariniers op de stellen. administratiegebouw van Leidse Universiteit. Deze bezetting gesóhiedde door een actieve minderheidsgroep van Leidse studenten. Ik gebruik hier met recht het woord minderheid, aangezien het percentage studenten die het college geld betaalde, het aantal niet beta- Dam, nu enkele jaren geleden, vooroorlogse geschiedenis van Euro pa heeft ons geleerd dat we vandaag te maken hebben met een verschijn sel dat gekwalificeerd kan worden als fascistische terreur: het organi seren van knokploegen om, met de bewuste bedoeling gebruik te maken lenden ver overtreft - die zich door van fysiek geweld, vreedzame min deze bezetting als vertegenwoordi- deriieden en meerderheden hun wil ging van de Leidse student in het op te leggen. In ons geval was het algemeen trachtte te manifesteren, object van deze fascistische praktijk De L.S.B.-leden zijn het met een een vreedzame aktie van burgerlijke aantal wetten niet eens, wat hun goed ongehoorzaamheid tegen een wet die recht is; wij allemaal hebben waar schijnlijk onvrede met bepaalde wet ten, die echter op democratische wijze, via de door ons gekozen volks vertegenwoordiging tot stand zijn ge komen. De L.SB. heeft het recht om het het parlement slechts na botte clien tage van de betreffende minister (ex-praeses van „Minerva") met gro te reserves heeft aangenomen. Acht dagen na aanneming van de wet stapte de minister op. Aal alle kanten gaat het slecht met een wet. niet eens te zijn, de met ons onderwijs. Niet met het on- L.S.B. heeft het recht om een demon stratie optocht te houden, maar de L.S.B. heeft zeker geen recht om een Universiteitsgebouw te bezetten, aangezien dit ondemocratische acties zijn, die de werkelijke opinie aan gaande de verhoging van het colle- derwijs voor kindertjes uit Wasse naar die lid zijn van clubs als „Mi nerva". Zij kunnen altijd wel bijles sen en repetitoren betalen! De ge wone man wordt echter geboycot in ons onderwijssysteem. Voor hem ko men de verplichte bijdragen voor taris van de Universiteit, de heer Hofstee. Het is juist dal; ik geprobeerd heb het gerudht te verifiëren dat de heren Smit. Oosterhoff en Hofstee zich op gegeid op een gruwelijke manier in kleuterscholen en basisscholen hard een verkeerd daglicht stellen. aan. Om maar niet te praten over De L.SB. vertegenwoordigt ,.de wat het hem kost als hij studerende Leidse student" niet en daarom heb- kinderen aan de universiteit heeft, ben een aantal studenten gemeend zeker nu een degelijke studiefinan- een tegenactie op touw te zetten, die ciering op zich laat wachten. Geluk- echter strict Juridisch gezien even- kig beseft een grote groep mensen min te rechtvaardigen is. dit. In november 1971 demonstreer - Deze tegenactie nl. het ontruimen den 40.000 leerkrachten in Utrecht van het bezette gebouw is niet, zoals om o-m- het vertrek van de falende in vele dagbladen te lezen was, ge- ministers van Onderwijs (Van Veen) paard gegaan met bloedvergieten of en Wetenschappen (De Brauw) te geweld. eisen. Desondanks gaat Van Veen Er zijn geen klappen gevallen, er eigenzinnig door op de ingeslagen nauwelijks gevochten en de Leidse weS- Brauw vertrok op „heldhaf- in de mond gelegde woorden „ze curven er niet in" zijn niet door mij uitgesproken. De conclusie, dat ik mij na telefonisch contact naar de heer van Uw verslaggeefster. D. L. COUFRIE Voorzitter Universiteitsraad. dan wel weer". I. MLLIKAN, studentenweerbaarheid Pro Patria was zeker niet aanwezig. Het is bijzonder Jammer dat de actie gezien wordt als een actie die georganiseerd was en uitgevoerd werd door het Leidsch Studenten Corps. Ik kan met absolute zekerheid stel len dat dit niet het geval was. MAANDAG Hoge Morsweg, Morsweg (van Lage Morsweg tot Hoge Morsweg), Mors- Granaathof, Dia- tige" wijze. In mei 1972 demonstreer- ^"0°^a«eïten d!.he"l0Z^f" niantlaan, Onyxhof, braakpolitiek van ons onderwijs. Des- ondanks heeft deze regering een po litiek gevoerd van belastingverlich ting voor de beter betaalden ener zijds (mn. aangewakkerd door Wie gel die erg populair schijnt op „Mi- Het Corps, Sociëteit Minerva en nerva") anderzijds van bezuinigingen Pro Patria hadden met al hetgeen °P onderwijs, buurthuizen en vor- gebeurd is niets maar dan ook niets mingsoentra. Het profijtbeginsel, dat uitstaande. inhoudt dat de gewone man overal Hopende hiermede de smet gewor- zelf maar voor moet dokken, en dus Smaragdlaan, Robijnstraat, Parel- straat, Topaaslaan, Aquamarijn- taat, Bothastraat, H. Costerstraat, Morskade, Rhijnhofweg, Agaath- laan. Saffierstraat, Turkooislaan, Berylstraat, Carneoolstraat, Barn steenpad, Kristalstraat, Toermalijn - straat. Lage Morsweg, P. C. Hooftlaan, Vondellaan, van Baerlestraat, Jacob pen op de labiele rechtse elementen, heter een profiteursbeginsel genoemd Catslaan, Gerard Brandstraat, zoals de L.S.B. het zo fijntjes wist uit kan worden, is het politieke beginsel Coornhertstraat, C. Huygenslaan, te drukken, enigszins uitgewist te dat ten grondslag ligt aan de dui- Brederostraat, hebben onderteken ik. zend-gulden-wet. Tegen deze poli- Visscherstraat, tiek hebben de bezettende studenten Leeghwatersbraat, St. Buysingh- op vreedzame wijze actie gevoerd. Ze straat, Calandstraat, Leemanstraat, verdienen daarom onze solidariteit. Conradstraat, Dijkstraat, Stuw- B. J. H. CRANSe één van „de ontruimers" Breestraat 14, Leiden. Oegstgeest (Geversstraat socictelt v.a. 16 laar 8 uur nam, 's nachts. Leiderdorp Wilhelminastraat' Gespreksavond Baha'l 8.15 uur m Breestraat 19 Socletelt Twi (voor kamerbewoners en alleen den) 912 uur nam. De Vink Dansen 9 uur nam.! 's nachts. Breestraat 19 Jeugdhaven, Mirakel 8—11.30 uur nam. Ant. Clubhuls Concert "Nietn ven" met na afloop cabaret 7.H Zondag Oegstgeest (Geversstraat 65) Si voor kamerbewoners 8.30 uur t uur 's nachts. Leiderdorp (Wilhelminastraat i{ spreksavond Baha'l 8.15 uur nam, Middelweg 19c Leids Poppent! k.'ndervoorstelllng 2.30 uur nam, Breestraat 19 Socletelt Tw« Maandag In uw recencies over het zondag morgen-koffieconcert maakte u reeds _OT) enkele malen melding van ontstem- Afdelingbestuur PSP Leiden. de piano'a Qok anderen signaleer den dit. Er werden zelfs veronder stellingen gedaan, als zou een beat- concert van de vorige avond hieraan schuld hebben. Dat ls niet Juist. Er waa geen beat-concert, maar In een Met stijgende verbazing heb ik ken nis genomen van het verslag in het andere zaal stond Jan Blaaser mop- LetdSch Dagblad van donderdag Jes te vertellen. Mogelijk dat het 15 februari over de bezetting van het Publiek goed op of ontstemd was, Bureau Inlichtingen en Inschrijving maa/r de plano's zullen zich cHt niet van de Universiteit. Het is mij niet hebben aangetrokken. De stemmer duidelijk, waarop het verhaal berust, heeft 2 u. ongestoord in eea geluid dat ik, door de bezetters udt mijn bed dichte zaal gewerkt. De werkelijke gebeld, gereageerd1 zou hebben met de reden, moet in een verkeerde metho- woorden „gefeliciteerd en sterkte". de gezocht worden. Toen ik poolshoogte was gaan ne- Wat gebeurt er namelijk? De piano's men bij de bezetting ben ik niet „aan worden op zaterdag vanuit Rotter- stuur. de heer Cath, en met de secre- gestemd en blijft de gehele nacht door zijn Godsbeleving meer steun vinden een dergelijke problematiek adequaat te benaderen? En bestaat er niet altijd het grote gevaar, dat men bij het overwegen van al dan niet euthanasie zijn eigen normen en maatstaven als richtlijn gaat zien? Een andere belangrijke opmerking had betrekking op het feit, dat een keuze vóór o ftegen euthanasie geen keuze is vóór of tégen het leven. Het is de keuze tussen „een ontluisterd (voor kamerbewoners en alleens leven" of „geen leven". Ook is be- Breestraat 19 Jeugdhaven, langrijk te overwegen in hoeverre rakel 11 uur yoorm.-1.30 iemand, die vraagt om het toepassen van euthanasie (waarbij geheel ter zijde staat of de patiënt van de me dicus verlangt bepaalde medicijnen niet meer te krijgen, waardoor de dood spoedig zal intreden, dan wel het toedienen van een dodelijke in jectie) wel in staat is te overzien welke mogelijkheden nog voor hem open staan. Het is bijzonder goed voor te stellen, dat een oude vrouw, die niet op de hoogte is van de voor uitgang van de medische wetenschap Doktersdienster) om euthanasie vraagt, terwijl een redding in de toekomst zeker tot de mogelijkheden behoort. Ook belang rijk is zich te realiseren, dat men op basis van de stand van de huidige medische wetenschap om euthanasie kan verzoeken. Wie garandeert de patiënt, dat hij nooit meer beter kan worden? Vooral bij passieve euthanasie is een belangrijk punt te komen tot een duidelijke formulering van het in treden van de dood. De bijzonder in teressante discussie tussen David Frost en professor Barnard hield zich ook bezig met de vraag, wanneer men mag zeggen, dat een persoon is overleden. Is hiervan sprake, wanneer de her senen niet meer functioneren? Of pas wanneer het hart heeft opge houden haar functie te verrichten? In hoeverre is hier sprake van pas sieve euthanasie? Het moet duidelijk zijn, dat een scheiding erg moeilijk is aan te geven. Het is ook interessant na te gaan, hoe een medicus in een dergelijk geval handelt. Reageert hij als mens of in de eerste plaats als medicus, die zich ten doel stelt het leven zo lang mogelijk te rekken? Ook op de vraag of zwaar gehandi capte of debiele kindertjes, die niets meer van het leven te verwachten hebben voor euthanasie in aanmer king zouden moeten komen, kon men geen concreet antwoord formuleren. Overigens is wel typerend, dat bij ouders van debiele of zwaar gehan dicapte kinderen deze vraag niet leeft. De niet-betrokkene, die zich deze vraag stelt gaat er van uit, dat dergelijke kinderen de ouders geen liefde kunnen schenken. En over de vraag, in hoeverre het zwaar-gehan dicapte kind toch dankbaar ia temo gen leven, kan een ander nooit een uitspraak doen. Een wat pijnlijke ontwikkeling was, dat sommige men sen zich gingen bezinnen op de kos tenfactor van de demente bejaarden en zwaar-gehandicapten. In hoeverre hun bestaan nog "economisch" ver- Oegstgeest (Rode Leeuw) Oei ver. tot bevordering van de Vit kendheld 8 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad 7.3 Hogewoerd 87: Club v. alleeni Breestraat 19 jeugdhaven Jei 7.3010.30 uur nam. Stadhuis (kamer 3) Spreekuur Burgerlijk Pensioenfonds 2.30—1 Leiden, Tot zaterdagmorgen tiq raadplege men de eigen hul daarna tot zondagnacht twaalf ui sluitend voor spoedgevallen de di telefoon 22222 (wijkzusters E. 1 Berg, Marlënpoelstraat 17a, tel en M. Snuverlnk, Lammensch» 46, tel. 32098) Oegstgeest Dokter D. Held, Mb 36. tel. 52255 (wijkzuster C. Mej: M. H. Tromplaan 228 tel. 55480 54500) Voorschoten Dokter W. van Dam Asserlaan 26, tel. 3960 (wljkv ging Gezondheidscentrum. Wijl de) aan) Warmond Dokter F. Walen Dorpsstraat 45, tel. 2220 N. Portengen. Kagerpleln helm tel. 11463 Leiderdorp Dokter G. A. de Br Hoofdstraat 8, tel. 22208 (wijk C. van Meurs, Snouck Hurgronjt 9a. tel. 34112) Apotheken De avond-, nacht- en zondags ucrdt waargenomen door api Van Driesum. Lange Mare 110. B'.eest Smallenburg. Loevesteln t derdorp en apotheek Voorsc! Leidseweg. Wetswvnkeltje Juridisch adviesbureau 1 rechtskundige bijstand. Adres Leids Volkshuls Apothe dijk 33. Openingstijden: dagelljla 10 uur voorm. tot 1 uur nam (b ve maandag). Dagelijks te bereikt dens de kantooruren tel. 30775 en derdagavond van 7-9 uur SOS-dienst S OS-Telefonlsche Hulpdienst (01710)25202 Voor alle die In i lijkheden verkeren berelkbaai werkdag van acht uur n.m tot uur vjn. doorlopend ln het weekt d.w.z. van vrijdag acht uur maandag acht uur v.m staan tot het concert. De rest laat zich gemakkelijk raden. De Juiste en altijd gevolgde methode is: Het in strument wordt bij de verhuurder in het magazijn gestemd. Komt in het De afdelingen Leiden van D'6 een nieuw bestuur gekozen dal antwoord zou ztfn. Er stelde zelfs staat de navoigende person iemand, dat men over tten jaar in K de Gr00t voorzlttCTi A Wl Nederland wel verplicht zal worden k„.Meyeri Herengracht 7( euthanasie toe te passen als laatste redmiddel om de overbevolking tegen te gaan. 40904) secretaris, M. Geertman, ningmeester, B. O. J. R. Giaubl F. Bisschoff, leden het Stationsplein bevonden. De mij theater, neemt overleg op en wordt 1 uur voor het gebruik (vaak ln over leg met de uitvoerend artiest) ge stemd. Mogelijk zal het volgen van deze methode, „de ontstemming" weg Hofstee heb begeven, is voor rekening nemen. „Maar dat zien we morgen Met grote verontwaardiging hebben WÜ kennis genomen van het persbe richt, dat leden van de studentenver eniging „Minerva" op gewelddadige wijze de niet-gewelddadige bezet- Voorbereidingsbesluit gronden ten noordoosten van Narcislaan. Aanleg van voetgangersover steekplaatsen. Vragen van het raadslid A. Lod der betreffende beveiliging van ge vaarlijke kruispunten ten noorden van de Van Zuylen van Nijevelt- straat. Begrotingswijzigingen. Beschikbaarstelling bedrag per leerling voor het lager onderwijs 1973. Het optreden van de georganiseerde knokploeg van .Minerva", daarente gen verdient niets anders dan af keuring en minachting. Gied ten Berge Wantje Fritseling Anne-Miek Verhallen Paul Jansen Schoonhoven Ed van Sprundel Leo Smits. Morsweg 52a. straat, Sluisstraat, Duikerstraat, Damlaan, Haagsestraatweg. persteeg, Dullebakkersteeg, Hoog- landsekerksteeg, Pelikaanstraat, Koestraat, Lege Werfstraat, Bouwe- louwenstéeg, Duizendraadsteeg, Van Amethisthof, der Werfstraat, Meermanshof, Druc- kerstraat, Maredorpsedwarsstraat, Gravenstraat, Voldersgracht, Noord en Zuid Rundersteeg, Janvossen- steeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Ma re), Lange Zandstraat, Volmolen gracht, Oostdwarsgracht, Koolstraat, Emmastraat, Baatstraat. Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apothekers- dijk, Schapensteeg, Goegerritsteeg, Prinsessekade, Turfmarkt. Steen straat, Beestenmarkt, Nwe. Beesten markt, Kort Galgewater. Morsstraat, Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le en 2e Binnevestgracht, St. Aag tenstraat, Lammermarkt, Markt- LEIDEN „Het lijkt wel of onze woningbouwvereniging De Eensge zindheid leeft om ons eensgezind het geld uit de zak te kloppen". Tot deze conclusie kwamen de leden van de De Eensgezindheid in een vergade- moet worden. „We moeten feite opdraaien voor de opzette jarenlange verwaarlozing van huizen", zo stelde men. Veel van de bewoners zéide: renovatie zelf voor hun rekenlr ring van de Zeeheldenbuurt. Het hebben genomen. Er werden bedn buurtcomité van de Bond van Huur ders en Woningzoekenden had deze vergadering belegd naar aanleiding van de grote ontevredenheid over de gang van zaken bij de renovatie van De Eensgezindheid. Over de reeds gerenoveerde wonin- genoemd van f 3000 tot f 5000. Volgens de bewoners staat de goeding van de gemeente - f 1754 dan ook in geen verhouding tol werkelijke kosten. De be*o hebben een ledenvergadering waarin al deze prblmeen ter gen regende het klachten: slechte moeten komen. Besloten werd verf, schilderwerk zonder plamuur- werk, slecht geconstrueerde keukens, slechte voordeuren en slechte pla fonds. „We zijn regelrecht bedrogen", zo concludeerde één van de bewoners. „Toen we merkten dat de afvoer in huurharmonisatie en aangekond huurverhoging te weigeren. steeg, Lange Schelstraat, Nieuwe douchecel verkeerd werd aangelegd Lammenschansweg Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarktbrug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrou- HQt? wenkerkkoorsteeg, Dolhuissteeg, Si- van Zoete^udsestagel tot station), onshof- st ors'masteeg, CaccUia- Kamerlingh Onnesplein, de Sitter- laan, v. d. Waalsstraat, Buys Bal lotstraat, Hugo de Vriesstraat, Kap- teynstraat, v. d. Waalsplein, van Bemmelenstraat, Lorentzkade, Zee- straat. Lange en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Agnietenstraat, Spij- kerboorsteeg, Vestwal, 3e Binnen vestgracht, Reineveststeeg, Lange- gracht, Vredehof, Houtmarkt, Noor manlaan, van 't Hoffstraat, Bakhuis derstraat, Hendrikstraat. VRIJDAG Van Vollenhovenkade en -plein; Snouck Hurgronjestraat, Huizinga- Roozeboomstraat. M. Treublaan, Stieltjensstraat, Fran- chimontlaan, v. d. Hoevenstraat, Het Leidse afdelingsbestuur van de Kanaalweg (van v. Vollenhovenplein PSP, kennis genomen hebbende van een aktie, waarbij uiterst rechtse elementen zich niet hebben ontzien om door middel van terreur een ein de te maken aan de bezetting van een gebouw van de Leidse universi teit. spreekt haar grote verontwaar diging uit over dit optreden en ver klaart zich solidair met al diegenen, tot spoorlijn), v. d. Sande Bakhuy- zenlaan, Beyerincklaan, Temminck- straat, Suringarstraat, Burggraven straat, Uhlenbeckkade. Colebrander- straat, Meyerskade, Duyvendak- straat, Kanaalweg (van Hoge Rijn dijk tot Van Vollenhovenplein), laan, Asserstraat, Scholtenstraat, Rijndijkstraat, Kanaalstraat, Dozy- Middermanstraat, Oppenheimstraat f"* hebben we onmiddellijk het bestuur gewaarschuwd. Ze kwamen kijken, zelfs de architect, en allemaal zeiden ze dat dat veranderd zou worden. Tot op heden is er nog niets gebeurd" Het publiek in de volle zaal van de speeltuin „Ons Eiland" toonde zich uiterst verontwaardigd. Vooral in verband met de financiële conse quenties van de renovatie, omdat honderd procent meer hum- betaald Hoge Rijndijk en ütr. Jaagpad (belde van Wilhelminabrug tot Rhljn- vreugd), Rhijnvreugd. Bruggestraat, Besjeslaan, Park „Die Leythe" Roomburgerweg, Aarstraat, Meer burgerkade en -straat, Gouwestraat Amstelstraat, Leedestraat, Wiericke- DONDERDAG Havenplein, Haarlemmerstraat (van Haven tot Mare), Donkersteeg, Kui- straafc, de Goejestraat, CosiJnstraat, straat. IJsselkade. Kasteelhof, Vllst- Hartmanstraat, Roomburgerlaan, staat, Zaanstraat. Maasstraat. Mer- Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot wedestraat, Drechtstraat, Llnge- Wilhelmlnabru gCatharinastraat, straat, Spaarnestraat, Lekstraat, Rijnstroomstraat. Castellumweg. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad Bi Witte Singel 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 57055

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2