lijn vel mijn ste stuiim' igo Metsers bekwaam bloot mONAAL SONGFESTIVAL ^NIEUW IN CIRCUSSFEER dg) ...e/7 gisteren i TVmorgéïA vandaar' 13 FEBRUARI 1973 (RDAM „Een soort mannelijke Willeke van Ammel- temen ze Hugo Metsers (30) wel. De acteur - vanavond kleed) te bewonderen in de Waaldrecht-aflevering „Ju- k staat er om bekend dat hij zo makkelijk en bekwaam pijlers onder die thans zelfs over onze grenzen reikende i sexrollen in de film Blue Movie en VD. Hij dankte er z'n iele benoeming aan tot prijshengst van de Wim Verstappen- [wste film van dit succes- Bstenduo. „Frank en Eva, T; &rt Together", die in deze gand wordt opgenomen, 1 reputatie alle eer Ier bekend is dat dezelfde toneelacteur ook al ge- j akt stond. Bij het gezel- udio b ijvoorbeeld, in een Arrabal. Voorts speelde hij bij de Nieuwe Komedie, nog. „In 'Zeven manieren Kier over te steken' heb Petri wel honderd keer rkrachten" licht de in '66 erland „gevluchte" Belgi- toe. Hij is nog steeds lland, meer in het bij- '^fct Amsterdam. „België is Kuifje-land, één groot elt hij daar precies mee? als je in Nederland naar ton wordt gestuurd, dan jr in België zes, op z'n en het niet over België, i'n goeddeels blote car- daarover: „Ik zie het k mensenleven komt een element bloot voor, waar- k dat niet uitbeelden op in de film, desnoods op e? Heus: m'n vel is mijn Wat er overheen zit laar gelang warmte en si- n)Ht en voorliefde voor dat het menselijk leven waarin belangrijke factor vormt, ilel^ns wel z'n consequen- 1. Hugo heeft al drie keer oonnuinmer moeten wisse- ilna Blue Movie stond z'n oodgloeiend. ir liedjes voor Ben Cramer Mannen en va-ouwen in alle denk bare leeftijdsklassen belden hem op ,,'t Liefste telefoontje kreeg ik van een heel jong meisje dat helemaal niets zei. Pas nadat ik wel tien keer had gezegd: wat is er nou, wat wil je, zei ze: Ik wou alleen je stem maar even horen". Hugo gunde het haar. „Trouwens, die ouwe hijgers die me bellen, gunde ik het ook ik bekijk het zo: zij hebben méér problemen dan ik". In de nieuwe Pim en Wim-produk- tie 'Frank en Eva' speelt Hugo de hoofdrol Frank. „In Frank herken ik mezelf veel meer dan in vorige filmrollen. Ik ben de echtgenoot van Willeke van Ammelrooy in een soort Virginia Woolfhuwelijk". Een van z'n tegenspelers is Lex Goudsmit als kroegbaas Max. Deze rol zou eerst gespeeld' worden door Kees Brusse, maar die bedankte. Hugo: „Vanwege z'n fobieën. Max moet op een gegeven moment in een doodkist kruipen en dat vertik- te Brusse. Je moet weten dat Kees als de dood is voor dat soort din gen. Toen Blue Movie werd opgeno men liep hy elke dag negen trap pen in plaats van de lift te nemen. Kees is een type dat als hij naar huis rijdt rondjes om z'n huis blijft rijden tot z'n benzine op is, om- dat-ie niet uit durft te stappen. Jammer dat hij niet meedoet, want ik kan geweldig met hem samen- wenken". VRIENDINNEN In het echt is Hugo getrouwd met de actrice Maartje Seyferth. Ze hebben twee kinderen, Hugo van 4% en Roosje van 116. Over dat Hugo Metsers: vanavond aangekleed in 'Waaldrecht' huwelijk: „We laten elkaar hele maal vrij, het huwelijk is onzin, we gaan dan ook scheiden binnenkort". Scheiden, niet uit elkaar. „We blij ven samenwonen, dat wil zeggen als ik thuis ben, want ik ben nogal een zwervertje en ik heb een hoop vriendinnen". Ziet 't meer zitten in ,een nieuw soort relatie' die in ieder geval een .ongebonden karakter' zal dragen. De speld met het woord „Bezet" erop die Hugo op z'n Lee- jasje draagt, slaat dan ook niet op •relaties met vrouwen, maar op z'n werksituatie: „Dit seizoen zit ik vol". Hij deed al eerder TV. Waaraan geeft hij de voorkeur, film, toneel of TV? „Ik wil het liefst alle drie blijven doen, alleen televisie betaalt zo be labberd. Niet dat toneel nou zo goed, nee, eigenlijk betalen alleen Pim en Wim uitstekend". Is geld dan zo belangrijk voor de acteur Hugo Metsers, die vorig Jaar nog in het nieuwe kwam door de aktie „Ster-steuren", waarmee hij acteurs en actrices duidelijk wilde maken niet zonder meer (kritiek loos) medewerking te geven aan reclame voor produkten of ideeën die het milieu en wat daarmee sa menhangt bederven. Een aotie die („door gebrek aan medewerking van acteurszijde", legt Hugo uit) ver zandde voor ze goed en wel op gang kwam. „Ik zou net zo makkelijk terug kunnen naar 250 gulden in de week, niet naar minder. Ik kan me niet voorstellen hoe mensen met mini mum-inkomens kunnen rondkomen. Wat mijzelf betreft, of ik nou vee] geld heb of weinig, ik maak toch alles op. Honderd gulden per avond is niets". BEELDHOUWER Vanavond in Waaldrecht dat was ten slotte de aanleiding voor dit interview speelt Hugo Met sers de naar Waaldrecht terugke rende beeldhouwer Herman Potgie ter. Er is een kansje dat die beeldhou wer in de laatste aflevering nog maals om de hoek komt kijken. Hugo: „Ik heb Kees Holierhoek (de auteur van de reeks) gevraagd om mij in dat laatste deel gruwelijk te laten om/komen". Een leuk slot. Boze reacties op Waaldrecht De „Waaldrecht"-serie van de VARA-tv heeft nogal wat reacties losgewoeld van instellingen die het niet eens zijn met bepaalde techni sche onvolkomendheden. Enkele reclasseringsverenigingen hebben de VARA nogal boos bena derd naar aanleiding van de tweede aflevering over de recidivist Thomas die met de reclassering in aanra king komt. De VARA deed het in zijn serie voorkomen alsof de re- classerlngsambtenaar verantwoor ding schuldig is aan de Justitie. Deze verkeerde voorstelling van za ken dreigt uit te lopen op een ern stig conflict tussen de verenigingen en het ministerie van Justitie. De reclasseringsambtenaren zeggen niet te willen fungeren als oontroleper- soon. Herman Portuin, chef-drama van de VARA, kwam op het idee voor deze serie waar zes auteurs het ma teriaal voor aandroegen. Fortuin zegt over zijn geesteskind, waarvan vanavond om 20.20 uur op Nederland 11 de vierde aflevering verschijnt,: „Toen de verschillende schrijvers destijds him manuscript inleverden hebben de regisseur en ik vanzelfsprekend aangenomen dat de inhoud klopte met de werkelijk heid. We hebben daar helemaal niet meer over gepraat. We dachten dat de schrijvers hun licht hadden op gestoken bij bedrijfsverenigingen en andere instellingen. Dit blijkt nu niet het geval te zijn en dan ko men er van die technische schoon heidsfoutjes zoals nu is gebeurd. Bovendien hebben we enkele scripts zo'n vier keer herschreven en dan blijft er weinig van het origineel over en strookt ook niet alles meer met de waarheid. Dan is er nog het punt dat de re gisseur van zo'n script een beeld verhaal moet maken met een rede lijk dramatisch effect. Om dat dra matisch effect te verkrijgen wordt de waarheid wel eens geweld aan gedaan. De schrijver en regisseur verscherpen de dingen vaak. Voorts is gebleken dat de afdeling drama, ondanks de vele assistentie die we kregen, de rompslomp van dit pro gramma niet aankon. Hadden we meer tijd gehad dan was het fei tenmateriaal waarschijnlijk wel on derzocht". Fortuin hoopt dat de volgende afle vering geen of nauwelijks stof doet opwaaien. Hij kan echter niets voorkomen om de eenvoudige reden dat practlsch alle afleveringen al op de beeldband staan. Fortuin: „Ik ben wel van plan alle afleveringen nog eens kritisch te bekijken. Misschien kan er in nood gevallen nog iets worden hergemon- teerd. Ik zou de serie liever aan een aantal deskundigen hebben laten zien". ADVERTENTIE K xy tfti gestemd door de geza- omroepen, blijft koorts- de landelijke voorronde Eurovisie Songfesival op februari tot een gebeur- 'redelijke allure te maken. IJaar keerde men terug Iwefnaakr het idee van een dat in 1962 werd uitge tekende artiesten spelen cartiest. ord nule die nog nergens in de lgi uitgeprobeerd. Denk maar het grootse Cirque d'Hi- ofartjs, waar de werkelijk de showbusiness jaar- tfjfre. dan hun gebruikelijke, vertonen. r echter vond men het ex- geslaagd, toen Fred Oster Hiltrop een circusprogram- artiesten konden opbouwen uitverkoren duo Sandra en krijgen zij opnieuw kans torronde van het songfesti- die manier aan te kleden, her is nu de uitverkoren He vier liedjes zal zingen l onbekende tekstschrijvers, onbekend? Zeker is in ieder Pierre Kartner, die com- u tekstschrijver, die zich Cramer al geruime tijd heeft ontfermd, onder de moet worden gerekend, eite wordt gedaan om de 'eg te nemen dat de keuze finale-liedjes" weer een on- geweest tussen de be atschrijvers en de platen- van Ben Cramer, tot, schijnt de stroom lied- Ben toch op gang gekomen 0 was het niveau dat werd to beter dan andere Jaren ton de concluse te verbin- de nationale finale aan ®it heeft gewonnen is wat ttbarig. Dankzij veel voor- publióteit werd het kijkcijfer vorig jaar opgejaagd naar een krappe zes miljoen kijkers, die een waardering van 75 voor het programma over hadden. Een gangbaar cijfer voor am usementsprogramma's. Het getal rechtvaardigt in ieder ge val wel een voortzetting van de Eu rovisie-traditie. Nico Holtrop en Fred Oster zeggen dit Jaar te hebben ervaren, dat het binnen het kader van het geringe aanbod van in het oog springende vaderlandse artiesten moeilijk is een dergelijk programma tot tradi tie te verheffen. We moeten ihet nu doen met Berend Boudewijn en Rita Corita, die als „het doorge zaagde weesmeisje" zal optreden, terwijl de quizmaster de zaag han teert. Sylvia de Leur doet een ijsberen- nummer, Thérèse Steinmetz pro beert Mieke Telkamp te evenaren in paardendressuur, Conny Vink moet hetzelfde proberen met het hogeschoolnummer dat vorig Jaar werd uitgevoerd door Willy Dobbe André van Duyn doet een komisch paardennummer, Pipo de Clown (Cor Witschge) is gewoon Pipo, Kees Schilperoort komt ook iets ko misch doen en Jaap Stobbe pro beert in het hoge draadnummer Johnny Kraaykamp te evenaren Donald Jones studeert een eenwieltg rijwielnummer in. En allen werken naar circusadvie zen van Toni Boltini. Simon van Collem is spreekstalmeester en het orkest staat onder leiding van Harry van oHof. Hoe dan ook. het liedje voor het echte festival, dat dit Jaar in Luxemburg wordt gehouden, moet worden gekozen. In elke provincie bevindt zich daar toe een jury bestaande uit tv-kij- kers. Iedere Jury bestaat uit tien le den, zorgvuldg naar leef tij dsgroe- van zijn of haar keuze. Zodat de wordt het wapen i pen samengesteld. Ieder jurylid kan maximum score per liedje 110 punten mer in Luxemburg de één punt toekennen van het liedje is. Het liedje met de meeste punten moet binden- IJSHOCKEY TEGEN DEN BOSCH Ecoupe natnedJ woensdag a.m. 20.00 uur CPLSN-LUIK [cup lntem.1 vrijdag 16 febr. as.20.00 uur SMOKE EATERS [coupe nat nedj -woensdag 21 febr., as. 20.00 uur L houtrust - den haag* seizoenkaarten geldig. kaarten van ƒ3,50 tot/7,50 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Dier en vriend, TV-serie (NCRV) 19.30 Tweekamp quiz voor middelbare scholieren (NCRV) 20.00 Journaal (NOS) 20.21 21.15 21.40 de man Waar of niet waar, spelprogramma (NCRV) Adam Smith, TV-serie (NCRV) 't Is maar een meisje (NCRV) Speels programma over de rol vrouw in deze maatschappij. 22.30 Frisia Cantat: koorzang (NCRV) 22.40 Den Haag vandaag (NOS) 22.50 Journaal (NOS) 22.55 Kük op Sport les 4, herh. (TELEAC) NEDERLAND II 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Hier is Lucy, TV-serie (VARA) 19.30 Koning Klant (VARA) 20.00 Journaal (NOS) 20.20 Waaldrecht serie TV-spelen: 4. Jubileum (VARA) 21.1" De Nonsens Treurniet Show (VARA) In deze show komen problemen aan de orde als: "Wordt Ton van Duinhoven de Haagse tegenhanger van Bartje? Kan Rob van Houten boksen met Mao? Zal Rob Krot kunstfluiten met een afgevijlde vinger? Is er een klassieke top-tien? Hoe groot is de kleinste hond ter wereld? Hoe vaak slaat het twee uur om twee uur?" 21.50 Achter het Nieuws (VARA) 22.40 Journaal (NOS) Helaas moest het bij de aan vang va-n Televizier Magazine nog aangekondigde onderdeel over een nieuwe, succesvolle manier van het genezen van botbreuken tot de volgende keer blijven liggen wegens tijds overschrijding. Schuldig daar aan was natuurlijk in de eerste plaats de redactie zelf, die blijkbaar niet getimed had hoe lang het duurt als Gerard Reve (zoals hij zich tegenwoor dig noemt met weglating van de tussenvoegsels „van het") de laatste vijf bladzijden voorlees van „Zwaarder dan de lucht" het zevende hoofdstuk van zijn nieuwe boek „Lieve jongens" dat aan het eind van deze week uitkamt. Dat hij dit fragment, waarin de huidige slankheid van de koningin („wat dronk de ko ningin vroeger? Jonge genever, en later sherry. En nu is ze geheel overgegaan op een dro ge, rode wijn. Daarom ziet ze er de laatste jaren ook zo goed uit, en heeft ze zulk een soe pel, gezond en slank figuur ge kregen") gekoppeld wordt aan een goede stoelgang („dat komt, omdat de wijn de zware en trage sappen uit het li chaam trekt. Je bakt goed, van wijn ja, je bolus is wel inktzwart, maar hij komt op tijd, elke morgen, geen krui mel- of papwerk, maar een forse augurk of komkommer en je watert goed af ook, van wijn, zo is dat. En het zware slijm wordt ln zwaar gas om gezet, dat op de bekende wijze het lldhaam verlaat"), vind ik wel een aardig trekje van Te levizier. Als geen andere actualiteiten rubriek is en wil ze ook een nieuwsrubriek zijn, dat houdt dus in dat de familie van Daan D. geïnterviewd wordt, maar ook dat Gerard Reve wordt weggekaapt voor de neu zen van andere omroepen (VPRO, VARA) die qua ach tergrond meer geëigend lijken om Reves vermakelijke, maar onbetamelijke proza te openba- Zo hoort dat ook: nieuws is nieuws, en een nieuw boek van Gerard Reve is nu eenmaal hot news, daar helpt geen lieve moederen aan <om met zijn aartsvijand Mulisch te spre ken...). Andere taken werden intussen niet verwaarloosd. Jaap van Meekren interviewde premier Sedney in Paramaribo, Ria Bremer emancipeerde zioh bij De Vries Robbe en co. waar 40 arbeiders van Eindhoven naar Gorkum worden overgeplaatst (en ze deed het prima), en na tuurlijk kregen we ook te ho ren waarom de dollar smelt, en hoe het komt dat daken van kleuterscholen omlaag donde ren. Alleen die botbreuken die genezen toch nog steeds langzaam genoeg om tot de volgende week bewaard te kun nen blijven. „De Gevangene", in de Alec Guinness-serie was aanzienlijk minder humoristisch dan de film van vorige week en die van komende week. Het thema was in grote trekken gelijk aan de film „De Bekentenis" (l'A- vea), die Costa-Gavras maakte met Yves Montand in de hoofdrol over een Tsjechische onderminister die tijdens de SlanSky-prooessen gevangen werd gezet en gemarteld. Maar ja in die film proefde Je voor namelijk de Hollywood -techn ie k van het tegen elkaar uitspelen van twee tegenpolen, in welke omgeving dan ook. Helemaal geen slechte film, maar ook geen echte film. „Echt" is ln zulk soort zaken gewoner en erger tegelijk. In ieder geval was de film be ter te pruimen dan Charlie Drake, die we zo om en nabij als de Engelse Andre van Duin kunnen betitelen. Be heb in 1968 in Montreux een erg aar dige show van hem gezien, maar dat was een samenvat ting van de beste nummers uit een heel jaar. Nu kregen we een aflevering en die viel bit ter tegen. Alles duurde -veel te lang, alles werd uitgemolken, het werd allemaal slordig en zonder timing gedaan en leuk was het maar zelden. Dat bewijst weer eens dat de tv-humor donkere dagen door maakt. Johnny en Rijk en De Mounties zijn nauwelijks meeT am te lachen (misschien zijn ze nog net zo leuk als vroeger zijn wij als kijkers alleen het la chen verleerd door overdose ring), maar dat was nog geen bewijs. Als echter ook een zo doorgefourneerde routinier als Charly Drake het erbij laat zitten, is er alle reden om alarm te slaan. Zou misschien de hoeveelheid humor die in de mensheid ligt opgeslagen, op zijn einde lopen, zoals ook de oliebronnen en steenkolen!agen uitgeput dreigen te raken? NICO SCHEEPMAKER 4.00 Nieuws. Orkest, licht solisten. 00.5501.00 Nieuws. WOENSDA 14 FEBRUARI HUv. I. 402 ni en FM-Kanalen 7.00 VARA. 7.54 VPRO. 8.00 VARA. 19.00 E.O. 21.30 TROS. 7.00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 (S) Muziek bij het ontbijt. (7.267.30 Van de voorpagina). 7.54 Deze dag. 8.00 Nieuws. 8.11 Dingen van de dag. 8.23 (S) Dag woensdag vervolg. (8.36 Van alle markten thuis). 9.00 (S) Radioweekblad programma voor de woensdagochtend, met om: 9.15 Koning Klant; 9.35 Waterstanden; 9.40 Schoolradio: 10.45 Voor de kleuters en om 11.00 Nieuws. 12.00 gesprekken. 13.00 Nieuws. 13.11 Dingen van de dag. 13.25 (S) Licht (S) Voor de vrouw. 11.30 Aktua. 11.45 Bejaardenprogramma. 11.55 Me dedelingen. 12.00 (S) Gevarieerd programma inet om 12.26 Mededelin gen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 12.41—12.60 Echo; 13.00— 4.00 (S) Speelruimte: hedendaags programma vol goede Jeugdherinne- 17.55 Mededelingen. 18.00 Nieuws. 18.11 Dingen Ben Cromer die ons land op het in Luxemburg te Eurovisie Songfestival zal vertegenwoordigen. 19.15 (S) Licht ensemble. 19.35 (S) Geestelijke liederen. 20.00 Studie en informatie. 20.30 (S) Gevarieerd pro gramma. 21.30 (S) Verzoekplatenpro- gramma. 22.20 Aktua. 22.30 Nieuws. 22.40 Michael Strogoff. vervolghoor- spel (VI). 23.10 (S) Licht muziekpro gramma. 23.55 Nieuws. Hilv. II. 298 m en FFM-kanalen 7.00 TROS. 11.45 KRO. 14.10 NOS. 17.32 NCRV. 18.00 NOS. 7.00 Nieuws. 7.02 (S) Gevarieerd pro gramma met om 7.30 Nieuws. 7.41 Aktua. 8.30 Nieuws. 8.368.45 Gym nastiek voor de hulsvrouw. 10.00 (S) Voor de kleuters. 10.30 Nieuws. 10.33 lledjei Nieuws. 15.33 De stem van de spre kende minderheid. 17.00 Jazz uit de Jaren 19351955. 17.20 Een uitzen ding van het ministerie van C.R.M. 17.30 Nieuws. 17.32 (S) Hier en nu. 18.00 Informatie en muziek uit de Bondsrepubliek. 18.30 Nieuws. 18.41 Programma voor blinden en slecht zienden. 18.50 (S) Lichte grammo- foonmuzlek. 19.00 Openbaar Kunstbe zit 19.10 R.V.U. De zin en het nut van onze sociaal-economische orde. Samenstelling Dr. S. W. Couwenberg, m.m.v. Prof. Dr. W. Albeda en dr. J. van den Doel. 19.50 Den Haag van daag. 20.00 Nieuws. 20.05 Woensdag avond muzlekmagazine. (22.3023.30 Het Paaseiland, documentaire.) 23.55 Nieuws. Hllv. III. 240 en 298 m en M-kana- len 7.00 AVRO, 18.00 NOS. 7.00 Nieuws. 7.02 Steevast. (8.00 Nieuws; 8.028.05 Radiojournaal). 9 00 Nieuws. 9.03 De Negen-uur-show 10.00 Nieuws. 10.03 Populair vereoek- platenprogrammft. (11,00 Nieuws.) 12.00 Nieuws. 12.03 Radiojournaal. 12.06 Zet 'm op. (13.00 Nieuws.) 14.00 -'-~1 De Hit-Visser. 15.0" 3 Cees van Zijtvelc WÊ- s.) 17.00 Nieuws. 17.0 Radiojournaal. 17.06 Verzoekplaten- programma. 18.00 Nieuws. 18.02 Joost de Draayer Show. 19.00 Nieuws. 19.02 De Paul Meier Show. (20.00, 21.00, Nederland I NOS/NOT: 10.45—12.00 .65 (K) Journ. 19.05 (K) Van gewest tot gewest. 19 50 (K) Uitzending Stichting Socutera. NOS: 20.00 (K) Journ. Politieke Par tijen: 20.20 Uitzending van D8'70. 20.30 (K) Staatsloterij. NOS: 20.35 (K) Die rote Kapelle, TV-fllmserie. Afl. 5: Het net scheurt. 21.30 (K) Europeso ubriek: Europese ontwikkelingen 22.35 (K) Journ. Haag vandaag 22.30 Nederland n NOS: 18.45 (K) T 18.55 (K) Journ. NCRV: 19.05 (K.) Ec'.dy Ready Go. 19.50 (K) Meeleven een programma voor Jongeren. NOS: 20.00 (K) Journ. NCRV: 20.21 (K) Een Hollende Hollander, sport- rrmpje. 20.45 (K) Hier en nu. 21.30 (K) Hulsconcert: klassieke en_ moder- k&mermuzlek. IKOR/ (K) Kenmerk. NOS: Joum. TELEAC: 22.50—23.20 (K) Ho® Ik de computer de baas? le Voetbal In de overgespeelde wedstrijd voor de vierde ronde van het toernooi om de FA. Cup heeft Bolton Wanderers gisteren met 1—0 gewonnen van Cardiff City. Bolton Wanderers ontmoet in de vijfde ron de op eigen veld Luton Town.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 5