PAK EN POLARISATIE Tbc-onderzoek is nog altijd zinvol Nationale Woningraad agendi Scriptie over Leidse politiek Zwolse demonstratie Wassenaar in Lezers schrijven ]n gemeentehuis Hazerswoude AVOND VAN RIJNAKKOORD EINDIGT MET HAPPENING Groen van nijd over Raamsteeg Ziekte is bedwongen, maar toch MAANDAG 12 FEBRUARI LEIDEN Elke raadsverslaggever weet, dat de lengte van de discussies in de Leidse raad de laatste jaren geleidelijk is toe genomen. Na de totstandkoming van een niet-evenredig samen gesteld college van burgemeester en wethouders is het aantal agendapunten, dat als hamerstuk wordt afgedaan, sterk vermin derd. Desondanks is het aantal agendapuntsin, dat tot stemming leidden, niet veranderd en is de hoeveelheid conflictueuze stof niet. toe- of afgenomen. Die laatste conclusie trek Je als De ontwikkelingen hebben volgens raadsverslaggever niet direct. Oud- Wolters het gewicht van de raad als raadsverslaggever Memo Wolters bestuursorgaan versterkt ten koste (als correspondent van Het Vader- van het college. Hij kan de polarisa- land in Lelden) doet het wel en zijn tie nauwelijks zien als een gevolg conclusie steunt op wetenschappelijk van de niet-evenredige samenstelling onderzoek Hij heeft voor zijn studie van het huidige college. De polarisa- polltteke wetenschappen een scrip- tie is het gevolg van groeiende onte- tle geschreven over "PAK en polari- vredenheld in PvdA-kring over het aatie" met als ondertitel "Kentering gevoerde beleid. In de Leidse gemeentepolitiek". Vanmiddag is de scriptie ten doop gehouden. I Wolters neemt in zijn studie in het bijzonder het verband tussen het po- larisatieproces en het stemgedrag In de raad onder de loep. Mathema tische modellen, die thans voor de analyse van stemgedrag beschikbaar zijn, lenen zich voor een historische beschrijving van ontwikkelingen in partijverhoudingen voorzover deze in het stemgedrag tot uitdrukking komen. De schrijver heeft bij zijn studie hulp en advies gehad van weten schappelijke medewerkers van de universiteiten van Leiden en Am sterdam. Prof. dr. H. Daalder (Lei den) trad als supervisor op. Na een historisch overzicht van de Leidse politieke verhoudingen sinds de vorige eeuw brengt Wolters in her innering, dat de jongste raadsver kiezingen meer partijen dan ooit in de Leidse raad brachten. Niettemin waren het de verkiezingen van de grote blokken, o.a. het Progressief Akkoord (PAK). De gebeurtenissen van mei 1969, waarbij o.a. het Aca demiegebouw werd bezet, hadden een sfeer van samenwerking gescha pen onder groepen studenten en jon ge intellectuelen. Ook groeide de be langstelling voor de problemen van de Leidse burgerij. De schrijver stelt, dat de activistische ontwikke ling zich niet heeft doorgezet. Hij beschouwt het PAK als een met par lementaire middelen werkende groep. Tekeningen van het stemgedrag sinds 1967 tonen aan, dat de extre me positie van de PSP in alle Jaren het meest opvallende kenmerk is. In 1970 hebben PvdA en PSP elkaar gevonden. In 1971 is nog een duide lijke kloof waar te nemen tussen PAK en niet-PAK. Niettemin is het PAK verdeeld en tonen PSP en D'66 een ander stemgedrag dan de PvdA. De PSP verlaat het PAK. Uit de structuren blijkt verder, dat de wethouders maar zelden nabij 't centrum te vinden zijn. De laatste Ja ren vormt de collegegroep een on derdeel van de "klont" (WD, KVP en prot. chr.) De wethouders, die da steun van het PAK kregen (Lijten en Kret) onderscheiden zich wat stemgedrag niet- Maandag Rehoboth (Rapenburg) Leids* teurfotografenver. 8 uur nam. Steenschuur 6 Rullavond 1 postzegelvrienden 8 uur nam. Museum voor Volkenkunde Spj Gan Tjlang Tek over "Chinese ten" 8 uur nam. Hogewoerd 87: Club voor allj Breestraat 19 Jeugdhaven jeu f- 7.30—10.30 uur nam. 1 Wolters toont in zijn studie aan, dat de extreme positie van de PSP het meest op vallend is. Voor die opposi tie is Amptmeijer verant woordelijk (foto hoven). Links hiernaast een deel van de PAK-fractie en op de foto henedien het huidi ge, niet-evenredig samen gestelde college van B en W. (Ar chief foto's Jan Holvast) WASSENAAR Wassenaar heeft zaterdag voor het eerst in de geschie denis een demonstratie beleefd. Onge veer 50 inwoners van de Zwolse Sohildersbuurt kwamen met een bus naar de anders zo rustige villawijk doeltreffend opknappen van hun hui zen eisten, „omdat ook arbeiders recht hebben op een menswaardig bestaan in een menswaardige be huizing". Twee afgevaardigden van het buurt- Dinsdag Stadhuis (kamer 263) Opti vergadering commissie stadsonti ling en volkshuisvesting 8 uur naa Stadhuis (kamer 263) Op« vergadering commissie maatschapi lljke aangelegenheden en gezond) zbrg 4 uur nam. Logegebouw (Steenschuur 6) l lichtingsavond voor ouders dli sche kinderen. Spr. dr. R. E, kels 8 uur nam. Petrakerk NCVB, afd. Noord mevr. v. d. Laan over "Recht o leven en recht om te sterven' nam. Museum van Oudheden Spr. J Franken over "Archeologisch derzoek naar een chr. nederzettli Taas aan de Eufraat" 8 uur nam, Volmolengracht 19: Welfare-\ï| Rode Kruis 2.305.00 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven oud soos 25 uur nam. Jeugdcafé 10.30 uur nam. Expressiegroep tieners 7.159.00 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit voor g| dicapten 25 uur nam. Gerecht 10: Dienstencentrum, bir.nenstad Bridgeclub voor beglj 25 uur nam. Breestraat 19: Sociëteit Twei (voor kamerbewoners en alleen den) 912 uur nam. Driftstraat 49: Spreekuur s| raadsvrouw 10.3011.30 uur voorn Rijnsburgenveg 163: Spreekuti gemeen Bureau voor levens- en j vragen 7.308.30 uur nam. Hooigracht 38 Spreekuur stid huisvesting werkende jongeren 1 8.3C uur nam. Diamantplein 27: Gespreksavonj ha'i 8.15 uur nam. „ucnija A. ivcc aigtvaai Uigucn vaal ll»l, UUUvl- I 1 o.n voor de woning van hun huisbaas comité Schildersbuurt mochten hun Apotheken de heer J. A. Meyer, aan de Meyen- delseweg, te demonstreren tegen de slechte conditie van 170 Zwolse wo ningen die zijn eigendom zijn. Bij het hek voor de woning eisenpakket vervolgens overhandigen aan de heer Meyer, die even in de deuropening versoheen en zich ver volgens haastig terugtrok. Zaakwaar nemer De Vries deelde de Zwolse den de demonstranten, onder wie huurders mee, dat zij zich met klacb- het PvdA-kamerlid Paul Janssen en het Wassenaarse raadslid van Open Appél, Gerard Gordijn, te woord ge- ten dienden te vervoegen bij 'n Zwols makelaarskantoor, dat de huizen be heert. Kamerlid Janssen deed de toe- Wij van het buurtcomité van de Bond van Huurders en Woningzoe kenden zijn aanwezig geweest in een vergadering, die de Nationale Wo ningraad had georganiseerd en waar in gepraat zou worden over renova tie van alle vooroorlogse huizen in Leiden Noord. Onze indruk was dat de heren heel weinig wisten. Op de belangrijkste vragen die bij de mensen leefden, wisten ze geen ontwoord. Er is bij voorbeeld gevraagd: „Hoe hoog zul len de huren uitvallen?" Ze zeiden dat ze daar nog niets van konden Burgerlijke stand zeggen, want dat hing af van de ver- Uit deze vergadering is ons geble- bouwkosten. Dat betekent dus datken, dat de Nationale Woningraad er niet is om onze wensen aan de mi nister voor te leggen, maar om de eisen van de minister aan de bewo ners op te leggen. Precieuze cijfers over de renovatie en de hoogte van huren en subsidies willen ze pas kwijt wanneer de 4 proefwoningen, die ze binnenkort ze zich er goedkoop vanaf moeten maken, willen wij voor een redelijke huur kunnen blijven wonen. Zoals ir. Post het uitdrukte ..De minister moet er zo min mogelijk verlies op lijden". Omdat de heren zo slecht op de hoogte bleken te zijn, werd door me vrouw Vermeer gevraagd waarom ze gaan renoveren, klaarkomen. Het hier nu eigenlijk zaten. Toen zeiden buurtcomité zal' eisen, dat die cijfers staan door de zaakwaarnemer van zegging, de petitie onder de aandacht de huiseigenaar, de heer De Vries, van zijn collega's in de Tweede te Na een vrij vruchteloze, emotionele zullen brengen, duscussde lazen de Zwolse huurders een petitie voor, waarin zij snel een ze dat ze er waren GEBOREN Expositie in Wassenaar W -NAAR In de galerie- h'K .jek aan de Luifelbaan in ac»enaax exposeren tot 5 maart Adriaan de KruUff met tekeningen en schilderijen en Lies Hageraats met plastieken. Ze hebben beiden hun op leiding aan de academie in Den Haag gehad, waar Adriaan de Kruijff ai meermalen in galeries heeft geëxpo seerd. Zijn kleurrijk wekr is in te de len bij neo-real ismefiguratieve kunst die een vervreemdende werking op de kijker nalaat. Dat kan ook ge zegd worden van de kunst van Lies Hageraats die in het drie-dimensio- nele vlak werkt met ruimtelijke plas tieken, gemaakt uit aluminium en polyester, en kleinere hangkastjes waarin verwonderlijke koppen in een verrassende omgeving zijn geplaatst. De expositie ls zaterdag ingeleid door de dichter Hans Wesselihg met onder meer voordracht uit zijn LEIDEN Geboren: Martin z. v. J. de Bruljn en A. van der Weijden, Ma- ri6ka d. v. J. P. van Rhijn en A. A. M. van Polanen, Marinella d. v. M. Wallis de Vries en A. Y. L. de Heer. Krlcha d. v. C. P. A. Ruijten en M. J. gan der Meule. Jeroen HendrWcue Airtonlus an. v. A. J A van Hulzen x M. Orth; Reinier Arle'Michel zn. v. B. Lens en E. S. de Wit; Sandra Cornelia Eliabeth dr. v. A. Rijnsburger en A. J. A. Luk; Edwin 2n. v. F. T. de Swljger en W. Dlersmam.; Jorritlh Jochen zn. v. W. J Verateege en H. A. Frohwein; Ml- rèlle dr. v. C. Kuljt en E. Smit; Willem Cornells zn. v. L. van der Plas en A. Wassenaar; Sandra Maria dr. v. D. N Aguatlen en M. Springer; Brian Vincent zn. v. L. W. den Ouden en A. L. van Nieuwkoop. ONDERTROUWD T. Schellaar9 en E. M. Elders H. C. Steenks en P. B. Tukker; J. H. Petiet en E. M. Bruljnlks; L. F. M. den Os en de Wolf; J. A. N. Dettmeijer en C E. Vermeulen; D. van den Burg en A. Kerdijk; T. L. Meijer en C. M. Prenen; P. Plaiziër en A. Vlasveld; H. R. Sinkeler en N. Rip; M. A. Alle man en E. M. van Eechoud; C. T. Hoppenbrouwer en H. de Jongh; J. Solleveld en S. M. de Vink; A. L. Frie6ema en R. H. Vis; G. Groeneweg en H. I. van Kampen; J, W. M. Hoo- geveen en M. M. Hendriks; W. P. Hoijtink en J. Nagy; H. J. R. de Koo- gel en S. M. H. M. van der Tuin; D. Neppe en A. E. Langerak; P. Stigter en H. van der Zanden; H, A. M. Turk en R. W. van Dijk; P. van der Vlies Draaijer; R. J. de Wit Getrouwd: J. L. van der Boog en A. M. J. van der Velde, A. H. G. M. den Oude en L. D. Helsen, F. Tromp en W. van Oosten, M. H. Wolper en A. H. F. Regeer, J. van der Leek en A. W. van Rijn. Overleden: P. Kürzi (0) zoon, G. An ke (26) man, G. Veldhuijzen (82) man. J. GIjsman (85) man; D. van Rijn (88) man; W, M. Groenendijk (44) man; IJ. Ros (78) echtgenote van C. komen wat de mensen precies wilden- Toen iemand uit de zaal met een concreet voorstel kwam om enquête formulieren te laten invullen en bij de actiecomités te laten afgeven, toen werd er gezegd: ,,Als we die formu lieren aan de minister laten zien, dan weten we niet of hij het wel zal goedkeuren". Maar wij moeten in deze huizen wonen, en niet de mi nister. te weten te dan direct aan alle bewoners volle- mevr. S. Holleman, Lezing over Tibet in Oegstgeest OEGSTGEEST De Oostenrijkse hoogleraar Heinrich Harrer is mor genavond te gast bij de afdeling Oegstgeest van K. en O. Prof. Har- rer, die van 1944 tot 1951 adviseur ia pakjes roomboter ontvreemd. De geweest van de Dalai Lama, zal voor Alexanderstraat 66 schade zou ongeveer achthonderd gul- deze kring een lezing houden over Ti- Boterdieven weer actief LEIDEN Voor de tweede keer in een week tijd is een inbraak ge pleegd bij „De Landbouw" aan de Rijnsburgersingel. Er werden twin- Alexanderstraat 25 tig dozen met in totaal vierhonderd dig bekend worden gemaakt. mevr. J. J. Verrheer-Geuke, Alexanderstraat 17 mevr. L. Otgaar, De avond-, acht- en zondagsd wordt waargenomen door apol Centraal Breestraat 74, Apotb doorschoten. Leid theek Oegstgeest, Wetswinkeltj'e Juridisch adviesbureau voor ij rechtskundige bijstand. Adres Leids Volkshuls Apothtl dilk 33 Openingstijden dagelijks 10 uur voorna tot 1 uur nam (bi ve maandag) Dagelijks te beretkH dens de kantooruren tel 30775 en I derdagavond van 7-9 uur SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst (01710)—-25202 Voor alle die In i lljkheden verkeren bereikbaar werkdag van acht uur n.m tot uur vna doorlopend ln het weetal d.w.z van vrlldag acht uur n.m maandag acht uur v.m Gezinsverzorging Aanvragen hulp oejaarden en i durlg zieken en gezinsverzorging, I 45, tel. 49441 (maandag t.e.m. vr| 910 uur voorm.). Aanvragen voor naJve dagen, -erkerkeil]ke opleidingsschool vool zinsverzorging, Rimsbureflrweg 8fl 55336 voorm 910 uur Dienstverlening Bumanitae, uai gracht 246a SprenjiuuT maandag 2.30 ntrar nam., woensdag 0.80-1 voorm. tel 26277. WW -- WW.. WW..W.WX 5 Ui- «UGZ/G 1UUI0 ICOillg ÏIUUUCH UVC1 li- - J, mevr. R. v. Dam, Sophiastr. 54 den bedragen. De daders zijn evenals bet. De bijeenkomst wordt gehou- K.OOrd-studlo mevr. S. van 't Hout, vorige week via de achterzijde het Lusthof laan 53. gebouw binnen gedrongen. Koord-studio, gewoon huls vooi wone mensen met gewone en ongi ne vragen, Hooigracht 52a, tele 46109. Toen ik zaterdag in deze krant las over verfraaiing van de Pasteur straat, werd ik gewoon groen van nijd. Niet dat ik de bewoners geen verfraaiing gun, maar wij zijn nu al een jaar bezig om de Raamsteeg wat leefbaarder te maken. „Het enige wat wij te horen krijgen is: „Er wordt aan gewerkt". Wij hebben een brief naar B. en W. gestuurd met handtekeningen van alle bewoners, maar krijgen nul op het request Wanneer er een vergadering is, wordt z.g. de brief vergeten, of er is niet aan gedacht. Wanneer doen jullie nu eens iets. Dat zit maar te vergade ren; maar er komt niets uit de bus. Hulpverleningsdienst Release: I we Rijn 20a. tel 24555 Maand» we Rijn 20a, tel. 24555. Ma. t/m 8-10 uur nam. bovendien dlnsd. zat. 2-5 uur nam. met uizondering vrijdagmiddag. Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moeders", gaven zuster E. Janssen-Nlen Hofdljck 32, Oegstgeest, tel. HAZERSWOUDE De in Lei derdorp zetelende en onder directeur schap van Ad Hoogenboom functio nerende Streekmuziekschool Rijnak- voorradig, de meesten van de leer- len, hobo waren te horen in allerlei kracht Mej. M. E. van Bree, die in kleinwerk. Marja Dirken (sopraan- een verkeersagentenstand met een blokfluit en uitstekend begeleid) gaf rode rechter en een gele linkerhand- koord organiseerde nu eens een schoen de groepen impulseerde. leerlingenavond in het gemeentehuis van Hazerswoude. De raadzaal was vol, dus de belangstelling optimaal. We houden de drie streekmuziek- scholen Leiden, Leiderdorp en Al- een standaardnotenbeeld van een komplete Corelli-sonate, alleen zou Tot meer dan improvisatie-klank haar admesteun in het lage register impulsjes in een minimaal bewe- gingsveranderingsbereikje waren, die groepen dan ook niet in staat. Pogingen met elkander te communi- door hun spelling van het woord concert. Leiden klassiek gewoon con cert, Leiderdorp koncert Alphen kon- sert. Een niet serieuze opmerking, maar het is in Hazerswoude ook niet helemaal serieus toegegaan, 't eindigde er met een soort happe ning. Te weten met Amoebe van David Porcelein. Medici kennen een amoe- bendysenterie. Amoebea zijn dierlij- mest«gggy-g trtBsmtUS phen met elk hun dorpen uit elkaar ceren, als donderkoppen, die alle maal op hetzelfde uur in mei uit de wat beter moeten komen te zitten. Twee Leiderdorpers, Ton v. d. Meer en Jaupieter v. d. Sterre, onderna men, vierhandig piano, twee Mosz- kofski-dansen. Een zeer bedreven span, meest als één man, alleen kikkerdril naar lucht zijn gaan hap- waar ze iets doordraafden een snip pen. U weet, er is een nieuwe we- je uit de pas. reld in de maak, we herbeginnen. Veel bevattingsvermogen verlangt Porcelein daarom ook niet. Alleen, waarom noemt deze Adam zich Da- Fijn ook vijf Róndo's, "Hausmu- sik" door vier blokfluiten "en famil ie" een echt team, dat de goeie ou we tijd uitdeelde. En een echte school vid, hij is nog niet eens aan Vader reclame! Beethoven-variaties op kla- Jakob toe. We betogen maar, dat je op een Muziekschool met niets be ginnen kunt, om wie weet ooit nini, Porcelein of Puccini te gaan noff vier van Matthijs Vogel (na pas vier Jaar les) en een fluit-pianosona- te van Martinu door Nicolai Diako- de Zwart; note vain E. E." Brouwer; van der Wolf (76) man. wij daar ons belastinggeld voor moe ten geven. In hevige verontwaardiging geschreven door C. Privé Lacourt Raamsteeg 57, Leiden. ken. Parasietenmuziek dus. Porce- heten. Het programma telde 16 nummers. Van der Sterre vertelden lein, een jong musicus die zich voor Irma Vinkers uit Koudekerk moeten soniek interesseert, requireert grote troep dwarsfluiten op 5 plaat sen in de zaal. Hier waren er 16 we noemen, omdat ze Jarig was en haar volkswijsjes zo gaaf zong op haar klarinet. Sopraansax, cello vio- de toehoorders, dat deze Jonge mu ziekschool er ook aan toe raakt leer lingen te kweken met professionele aanleg. KEES VERHOEF Automaten gekraakt LEIDEN Bij de vernieling een sigarettenautomaat aan de I thekersdijk is in het afgelopen einde voor driehonderd gulden sd toegebracht. Van dezelfde sigarel zaak werd aan de zijde van de Bessekade eveneens een autoi geforceerd. Uit de geldlade verd' een bedrag van tachtig gulden. Het openbreken van een sigJ tenautomaat aan de Boerhaave leverde de daders veertig gulden In de Beatrixstraat moest een l ty-automaat het ontgelden. De bedroeg in dit geval dertig gulden WARMOND De Warmondse club organiseert morgenavond strijden op de Amsterdamse 1 Eden kuntijsbaan voor haar ingsgroepen. Voor beïangstellei staat er om half vijf een bus li bij de baan. De wedstrijden begü om zes uur. LEIDEN "Het tbc-onder zoek dat elke twee jaar onder de be volking wordt gehouden heeft on danks het gestaag teruglopend® aan tal gevallen van deze ziekte dat wordt gevonden niet aan zin inge boet". Tot deze slotsom komt het Leids Comité voor het Bevolkngs- onderzoek op Tuberculose aan de vooravond van het negende onder zoek dat in Leiden op 6 maart zal starten. "Want", licht het comité bij mon de van GG en GD-directeur Bazuin en dr. D. Ruiter, directeur van het Consultatiebureau voor tbc-bestrij- tifng toe. "tbc mag dan wel in alle gevallen te genezen zijn maar we mogen nooit vergeten dat het «en besmettelijke ziekte is. Daar komt. nog bij, dat de natuurlijke weer stand van de mensen Juist omdat de tbc-bacil niet zo vaak meer voor komt, is afgenomen. Vroeger was iedereen weieens met die bacil in aanraking gekomen, en had men die natuurlijke afweer veel meer". Het feit dat de tbc vrijwel geheel is teruggedrongen 9 gevallen van werkelijke tbc in 1969 in heel Leiden en 8 in 1971 zijn wat dat betreft il lustratief heeft wel enige in vloed op het komende bevolkingson derzoek. Door de geregelde onderzoe ken op lagere scholen en bij het voortgezet onderwijs is vast komen te staan, dat het percentage men sen beneden de dertig Jaar dat be smet is, uiterst laag ligt. Daarom zal het onderzoek dit keer uitsluitend gericht zijn op mensen van dertig jaar en ouder. Dat heeft nóg een reden. Bij het onderzoek wordt steeds meer werk gemaakt van het opsporen van an dere ziekten dan tuberculose, met name van de zg. longtumoren. "Sta tistisch is aangetoond, dat het snel herkennen van deze zeer gevreesde afwijkingen via een bevolkingson derzoek of een keuring van groot be lang kan zijn. "Wanneer de mensen nog geen klachten hebben, maar er wel wordt vastgesteld dat ze een longtumor hebben, is er in meer ge vallen genezing mogelijk dan wan neer de mensen zelf al voelen, dat ze "iets" hebben", aldus dr. Ruiter Dat er inderdaad bij elk onder zoek tumoren worden aangetroffen, bewijst een staatje dat het comité heeft opgesteld. Daaruit blijkt, dat in 1957 voor het eerst 15 gevallen werden gevonden. In 1960 waren dat er 14, in 1963 32, en tot 1971 zijn er steeds rond de 38 gevallen aange troffen, met een uitschieter naar beneden in 1967, toen er maar 24 tumoren tevoorschijn kwamen. Dat ook de tumoren in vrijwel al le gevallen pas ontstaan na het dertigste Jaar, is een reden temeer geweest voor het stellen van 30 Jaar als minimum leeftijd voor het onderzoek. Het comité wijst erop, dat het mogelijk is om op de tijd die het beste uitkomt ter keuring te ver schijnen. Wel wordt er op de op roepkaarten gevraagd om, indien dat mogelijk is, overdag te komen, zodat de zeer drukke avonden wat ontlast worden. Verder is men vrij om té komen op het tijdstip en op de plaats die het beste schikt. Als algemene richt lijnen wordt daarbij aangegeven, dat de bewoners van de binnenstad naar het "Hooglandse Huys" in de Moriaansteeg gaan de accommoda tie van de Waag, waar de binnen stad tot nu toe heen moest, vol deed voor dit onderzoek niet meer de bewoners van Bos en Gasthuis kwartier naar de Bevrijdingskerk, de bevolking van de Kooi naar de Petrakerk en die van de Mors naar de Belofte kerk. Men heeft ditmaal voorts de be kende onderzoekstijden gewijzigd. Op maandag, woensdag en vrij dag kan men nu terecht tussen 2 en half vijf, en tussen half zes en 8 op dinsdag en donderdag 9 tot 12 en van 2 tot half vijf. Deze wijzigingen zijn enerzijds gevolg van het stre ven naar meer service aan de be volking, anderzijds gevolg van de invloed van de televisie, die de men sen na 8 uur aan hun stoel kluis tert. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B. Witte Singel 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 57055. Telefoon redactie 01710-21507.; Hoofdredacteur Han Mulder Maandabonnement f9. Kwartaalabonnement f 27/ Per post f 294 Losse nummersf 0. Abonnementsgelden bi) voorufl betaling te voldoen. Bij au toni» tische overschrijving geen adml nistratie- en incassokosten. Nabezorging tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2