WEL WATER IN BED, MAAR NIET OP HET TOILET Tweede gymzaal in Oegstgeest Plannen voor Boekje fraaiere woonstraten agendê Wonen in Leiden: Directeur Holiday Inn vertrekt Niet na maar tot over Palen- steinsche polder GROF VUIL Open huis Leo Kanner- school was succes Voorstel aan de raad ZATERDAG 10 FEBRUARI LEIDEN In de Buurtkrant van de Bond van Huurders en Woningzoekenden, wordt deze week de schrijnende toestand van de huizen in de "Van Haver tot Gortbuurt" belicht. De bond heeft een buurtonderzoek gehouden onder 85% van de buurtbewoners (63 gezinnen) en is tot de conclusie gekomen dat de particuliere huizen in een nog rottere toestand verkeren dan de gemeentelijke huizen. De toestand van de gemeentelijke huizen is al ronduit slecht. „Van de ze huizen zijn er 31 met klachten", aldus de BHW. „De helft van de hui zen is vochtig en heeft vochtige mu ren. De mensen zeggen: „de voorgevel moet nodig gevoegd, van de acfater- muur liggen de stenen los op elkaar, de keukenmuur valt bijna uit elkaar en het water druipt langs de wc-mu- ren". Een kwart van de huizen heeft slechte daken. Lek ages en tocht waal mensen en kinderen moeten slapen. 1 weederde van de huizen hebben gt en spoeling op het toilet en de hok jes zijn alle te klein. Vaak bevindt liet toilet zich in keuken of buiten en dan moet er met zware emmers wor den gesjouwd om door te spelen Douches tref je vrijwel nergens aan. De vloeren zijn slecht, de plafonds buigen door, de trappen zijn verzakt en uitgesleten, de deuren sluiten niet en de electriciteit is onvoldoende", aldus de buurtkrant. Het is bijna onvoorstelbaar, maar tit BHW heeft uitgezocht dat de par ticuliere woningen nog slechter zijn. Daar worden daken met plastic uilniszakken gerepareerd om de bed den droog te houden. Er zijn kale elec- triciteitsbedradingen. Huisbazen wil len geen reparaties verrichten. Een buisbaar in de Rijnstraat bekeek ihet erg gewiekst. Hij zette er een gezin uit omdat het huis te rot was om te bewonen en vangt er nu 365 gulden per maand aan kamerhuur. In de buurtkrant worden ook en kele krepeer-gevallen genoemd: Een bejaard echtpaar met gezondheids klachten woont in een bijna in el kaar gestort huis. Als de bewoner naar de bouwpolitie ging om klach ten in te dienen tegen de eigenaar kreeg hij huisuitzettingsdreigemen- ten van zijn huisbaas. De eigenaar wilde wel een nieuw plat dak maken, maar van monumentenzorg moest er een twee keer zo duur puntdak op, waardoor het echtpaar nog steeds in de nattigheid zit. Bovendien hebben ze een half jaar zonder verwarming gezeten omdat de schoorsteen kapot was. De mensen hebben al voor zesduizend gulden zelf opgeknapt. Teilen Ook woont er een 84-jarige vrouw, die alles zelf moet doen omdat de huisbaas zich al maanden niet heeft vertoond. Midden in de kamer staan twee teilen die het regenwater op- vange en die ze zelf steeds moet leeg scheppen. Dan is er nog een echtpaar met vijf opgroeiende kinderen die al dertien jaar "tijdelijk" in een krot wonen. De mensen hebben al zeven jaar een urgentieverklaring en wo nen nog steeds in een kamer met een kleine zolder. De eisen die de BHW in de buurtkrant stellen zijn: normale ar beiderswoningen met betaabare hu ren, direkte aanleg van waterspoeling voor wc's, douches en betegelde keu kens en openslaande ramen om de slaapzolders te luchten. "Wij willen geen uitstel van renovatie, maar onmiddellijk herstel", aldus de Bond voor Huurders en Woningzoeken den. ZOETERWOUDE Gistermiddag is in de Meerburgkerk het huwelijk van de bekende Meerburg-voetballer P. van Zaal met de dochter van onze Zoeterwoudse correspondent, me). H. Kaiseringezegend. P. van Zaal is al jarenlang lid van Meer burg. Hij heeft zelf actief in diverse elftallen meegespeeld en is later leider van de junioren geworden. Het ziet er nu echter ivel naar uit dat hij Meerburg gaat verlaten, omdat het echt paar zich in Alphen aan den Rijn gaat vestigen. (Foto Jan Holvast) De Haverstraat, schilderachtig rustig in het zo mietje. De bewoners van de huisjes kunnen schrikbarende verhalen over het "woongenot" vertellen. (Foto Jan Holvast) LEIDEN De afdeling stede-bouw van de dienst gemeente werken heeft aan de bewoners van de Pasteurstraat en de Leeuwenhoekstraat een briefje rondgestuurd met de medede ling dat er plannen zijn om deze twee straten te verfraaien. Het woonkarakter van de straten zal worden benadrukt. Hst profiel wordt veranderd, op sommige plaatsen wordt het trot toir verbreed -en op andere plaatsen wordt de stoep aan een kant opgeheven, zodat de auto's voortaan tegen de muren van de loodsen van het gemeentelijk slachthuis kunnen parkeren. Verder is er gedacht aan boompjes en een speelplek met bank jes aan het einde van de Pasteurstraat. LEIDEN Directeur A. E. Velt- huisen van de Leidse Holiday Inn, dié deze functie zes Jaar geleden kreeg, zal binnenkort een nieuwe functie binnen het Holiday-Inn- concern krijgen. Hij is gepromo veerd tot directeur algehele training voor Europa-Afrika en het Midden- Oosten. De huidige functie van Velthuisen zal worden overgeno men door R. J. H. Gol, die tot nu toe bedrijfsdirecteur van de Holi day Inn in Utrecht is geweest en met ingang van 1 maart de functie van operations director van de Ho liday Inns in Leiden en Utrecht zal krijgen. Het hoofdkantoor van Ho liday Inn blijft voorlopig in Leiden Wie meer over de veranderin gen wil weten kan maandagavond om acht uur naar de zaal van de speeltuinvereniging Groenoord in de Groenoordstraat waar de ge meente een voorlichtingsavond zal geven. Daar kunnen de bewo ners eigen ideeën over hun woon omgeving naar voren brengen. In de etalage van de groente zaak van J. de Graaff is alvast een tekening van de plannen op gehangen. Wie meer wil weten kan con tact opnemen met de heer Piret van de dienst gemeentewerken, telefoon 45344, toestel 215 (Bree- straat 117). LEIDEN In het bericht over het aftreden van D'66-er Kuyper als raadslid van Leiden in ons blad van gisteren stond abusievelijk, dat de ledenvergadering.van D'66 de samen werking in het PAK na de verkie zingen wil voortzetten. Dit moest z(jn TOT de verkiezing. BENTHUIZEN Dezer dagen is in Benthuizen een boekje over de ge- schiedenis van de Palensteinsche Pol der verschenen. Het boekje was de laatste wens van de vroegere inge landen van de polder, nadat de "Pa- lesteinsche" was opgegaan in de nieuwgevormde polder De Noorder- plas. 'Wijlen de heer F. van der Burch, Chartermeester van het hoog heemraadschap van Rijnland, zou aanvankelijk de geschiedenis schrij ven, maar hij overleed toen hij pas een gedeelte afhad. G. J. A. Runsink, die een aantal Jaren administrateur van de polder is geweest heeft zijn taak overgenomen. Het boekje is ver schenen bij de firma Van Marie in Moerkapelle. maandag Maresingel (van Julianastraat tot Zwarte Pad). Pr. Frederikstraat, Koningstraat. Bronkhorststraat, Willemstraat, Pr. Hendrikstraat en plein, Mauri tsstraat, L. de Coligny- straat, Waldeck Pyrmontstraat, Marnixstraat (van Maresingel tot W de Zwijgerlaan). Amaliastraat. J. W. Frisostraat. van Hogendorp- straat. Van Limburg Stirumstraat van der Duinstraat, Falckstraat. Anna van Saksenstraat. Kempenaer- straat. Molenstraat. Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pasteur straat, Hansen- en Kort Hansen straat, Leeuwenhoekstraat, Groen oordstraat en plein, Mussenbroek- straat, Lucas van Leydenstraat. Bakker Korffstraat, Jan Lieven- straat, Fr. van Mierisstraat. Gabr Metzustraat, Broekweg, Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort Raamstraat, Maredijk Piet Hein- straat. Vendelstraat, Poelgeester straat, Schutterstr t, Maredijkhof- Je, Vaartkade, Aloëlaan, Rijnsbur- gersingel. Marislaan, dinsdag Ter Haarkade, Boshuizerlaan, Bos- huizerkade, 5 Meilaan en plein. Be vrijdingsplein.1 G. van der Veen- straat. Titus Brandsmalaan, Mont- gomerystraat. Joh Poststraat. Wal raven van Halstraat. Wiard) Beek- manstraat, van der Helmlan. Arent Brunsstraat, Lieven de Keystraat, Zocherstraat. van Banchemhof. de Bazelstraat. Jac. Romanstraat, Jan Keldermansstraat, Vingboenshof Jcob van Campenlaan, Voorscho- terweg, Stalpaerthof, var 's-Gra- vensandestraat. Berlagestraat. Veilingkade, Lammenschansweg (van Veilingkade tot Lammen- schansplein Lammenschanspleln de Zoeterwoudseweg, Meloenstraat Ap pelstraat. Tomatenstraat Druiven- straat, Kersenstraat, Carbutreweg de Planteynstraat. Kanaalweg (van de Lammebrug tot spoorlijn), Vlietweg. Vrouwenweg. Cronesteiu (woonsche pen). donderdag Rijnsburgerweg, Terweepark, Boer- haavelaan, Mariënpoelstraat, Kager- straat. Zweilandlaan, van Swieten- straat, Faljerilstraat, Houtlaan A. Duycklaan, van Beuningenlaan, van Slingelandtlaan, J. de Wittstraat, J. vai Oldebarneveldstraat. Fagel- straat. Ledenberchstraat, Hoger beets straat. Warmonderweg Nachtegaal laan, Mezenstraat. Vinkenstraat, Lijsterstraat, Roo^borststraat, Me relstraat, Wassenaarseweg. Leeuw- rikstv H. Stationsweg, Paviljoenshof, Sta tionsplein, Morssingel, Pesthuislaan, Piet Paaltjespad, Morsweg (van Morspoort tot Lage Morsweg! Paul Krügerstraat. Pres Steynstraat Transvaalkade en hol. Joubert- straat. Wolmarantstraat, v. d. Tas- ïtraat Lopsenstraat. Rijnzichtstraat, de Wettstraat, Reitzstraat. de la Reystraat, Pretorlusstraat. vrijdag Herenstraat, Pr. Wilhelminastraat, Bloemistenlaan, Leliestraat. Pioen straat, Pioenhof, Lindestraat, Rese dastraat, P. de la Courtstraat. Ko- ningmnelaan Acacialaan, Tulpen straat. Zoeterwoudseslngel (van Hf renstraat tot Lammenschansweg). Schelpenkade Andries Schotkade Leuvenstraat Gerrh van der Laan straat. Leeuwkenstraat Valdez- straat. Stadhouderslaan. Magdalena Moonsstraat 3 Octoberstraat. Dui- venbodestraat. Staal wijkstraat Bui tenruststraat Kastanjekade. Mei- doornstraat, Hyaclnthenstraat. Se ringenstraat. Daliastraat. Anjelier- straat. Zaterdag Oegstgeest (Geversstraat 65) ]t sociëteit v.a. 16 laar 8 uur naj uur 's nachts. Breestraat 19 Sociëteit Twej (voor kamerbewoners en alleens: den» 9—12 uur nam. Schaakzolder (Morsweg J14) t Jeugdschaaksocleteit 25.30 uur De Vink Dansen 9 uur nam.—j 's nachts. Rijnlandslyceum (Oegstgeest) teris Sacrum. Opv. "Wie van d< ren?" door Toneelgroep Randstas Zondag Oegstgeest (Geversstraat 65) Scj voor kamerbewoners 8.30 uur nj uur 's nachts. Leiderdorp (Wilhelminastraat 10] spreksavond Baha'i 8.15 uur nam. Middelweg 19c Lelds Poppenthe kindervoorstelling 2.30 uur. nam. Breestraat 19 Sociëteit Twenti (voor kamerbewoners en alleenat den) 9-12 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven, Soo6 1 kei 11 uur voorm.-1.30 uur n jeugdcafé 8-10.30 nam. Ant. Clubhuis Dansen 8-11 uur naj Maandag Rehoboth (Rapenburg) Leidse) teurfotografenver. 8 uur nam. Steenschuur 6 Ruilavond L postzegelvrienden 8 uur nam. Museum voor Volkenkunde Spr. Gan TJl&ng Tek over "Chinese ter" 8 uur nam. Hogewoerd 87Club voor alle Breestraat 19 jeugdhaven jeui 7.30—10.30 uur nam. Stadhuis (kamer 3(: Spreekuur Alg. Burgerlijk Pensioenfonds 2 Dinsdag Maandagavond a.s. wordt in Gastenhuis Welkom in Lisse een evangelisatiedienst gehouden door de Apotheken Aktie Kruistochten Bollenstreek. Voorganger zal zijn ds. J. Graven deel, aanvang 8 uur. Stadhuis (kamer 263) Opei vergadering commissie stadsontv ling en volkshuisvesting 8 uur nam Stadhuis (kamer 263) Ope: vergadering commissie maatschapp -lijke aangelegenheden en gezonds zorg 4 uur nam. Logegebouw (Steenschuur 6) 1 lichtingsavond voor ouders dis sche kinderen. Spr. dr. R. E. kels 8 uur nam. Petrakerk NCVB, afd. Noord mevr. v. d. Laan over "Recht a leven en recht om te sterven" I Museum van Oudheden Spr. <j J Franken over "Archeologisch derzoek naar een chr. nederzettii Taas aan de Eufraat" 8 uur nam. Volmolengracht 19: Welfare-W: Rode Kruis 2.305.00 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven oud soos 25 uur nam. Jeugdcafé 1 1J.30 uur nam. Expressiegroep tieners 7.159.00 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit voor gc dicapten 25 uur nam. Gerecht 10: Dienstencentrum, binnenstad Bridgeclub voor begii 2—5 uur nam. Breestraat 19: Sociëteit Twe: (voor kamerbewoners en alleenjt den) 912 uur nam. Driftstraat 49: Spreekuur s< raadsvrouw 10.3011.30 uur voorm Rijnsburgerweg 163: Spreekuui gemeen Bureau voor levens- en g vragen 7.308.30 uur nam. Hooigracht 38 Spreekuur stitf huisvesting werkende jongeren 1 Diamantplein 27: Gespreksavon< he'i 8.15 uur nam. Doktersdiensten Leiden. Tot zaterdagmorgen tien raadplege men de eigen hul daarna tot zondagnacht twaalf uitsluitend voor spoedgevallen de terstelefoon 22222 (wilkzusters Rigters, Witte Singel 58. tel. 3101 C. J. v.d. Graaf-Onvlee, van Wijn denlaan 19. Voorschoten, tel. 2337) Leiderdorp Dokter Ouwerkerk. 1 dompstraat 20. tel. 34924 (Wijkl C. W. Prins, Wilddreef 250. tel. 2491 Oegstgeest Dokter E. J. Roelai Frans Halslaan 10. tel. 53747 0 zuster L. de Bruyne-Fontein. Vai fendreef 26. Leiderdorp, tel. 514® g. 54500) Voorschoten Dokter J. Vrilenh Veurseweg 20. tel. 2356 (wilkve ging Gezondheidscentrum Wijn| denlaan). WARMOND Dokter Bots. I Aalberselaan 2. Voorhout, tel. 0! 11393 Zuster C. Graners-Dekkers. Hi weg 77. Warmond, tel. 01711-2250 OEGSTGEEST Het buitengewoon lager onderwijs dat door vier vas te leerkrachten, deskundige begelei ders en hospitanten van de sociale pedagogische akademie op het ogen blik aan 45 leerlingen van de prof. di\ Leo Kannerschool wordt gegeven is zwaar maar dankbaar werk. Daar van zullen de vele ouders die gisteren een kijkje kwamen nemen in de school wel overtuigd zijn. Ook burgemeester Van Eysinga en de wethouder van onderwijs Temminck toonden him belangstelling. Bijzonder instructief was de toelichting bij een aanti dia's die schoolhoofd J. N. van de Vorst vertoonde. Hij liet zien hoe de emotioneel gestoorde kinderen die niet in het gewone basisonderwijs passen, een speciale begeleiding krijgen. Voor deze individuele benadering is veel begrip en geduld nodig. Vóór de kinderen de school verlaten doen ze mee aan de beroepskeuzeonderzoek zodat ze hun eigen plaats in de maat schappij kunnen vinden. De heer Van de Vorst was erg tevreden over de open dag en zei dat hij het wilde herhalen. LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 57055. Telefoon redactie 01710-21507. Hoofdredacteur Han Mulder. Maandabonnement f 9.28 Kwartaalabonnement f 27,45 Per post f29,85 Losse nummers f 0.35 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen. Bu automa tische overschrijving geen admi nistratie- en incassokosten. Nabezorging tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500 OEGSTGEEST In de onderwijs nota hebben burgemeester en wet houders inzake de bouw van een gymnastieklokaal aan de Pieter de Hoochlaan er reeds op gewezen, dat naast dit gymnastieklokaal, op ba sis van het thans gegeven aantal uren vakonderwijs lichamelijke oefe ning behoefte bestaat aan een twee de gymnastieklokaal. Dit gymnastieklokaal is gepland, aan de Kamperfoelielaan. Een urgen tieverklaring voor dit lokaal is door de minister van onderwijs en weten schappen afgegeven. B. en W. zijn voornemens dit lokaal te realiseren in het kader van het Scholenbouwteam Midden-Holland. In verband liiermee hebben zy a^n het architektenbureau Stuurman nv te Waddinxveen opdracht gegeven, de plannen nader uit te werken. Deze zijn thans zover gevorderd, dat met de bouw een aanvang zou kunnen worden gemaakt. De bouwkosten worden begroot op een bedrag van f 532.150,— inclusief 16% b.t.w., kunstopdracht, tuinaan leg, aansluitingskosten, centrale ver warmingsinstallatie, vloerbedekking, en toezichtkosten. Dit voorstel komt aan de orde in een donderdagavond om half acht te houden raadsvergadering. De agen da luidt: Voorbereidingsbesluit ex artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening; Bouwrijpmaken en uitgifte van grond in het plan ten wensten van de Rhijngeesterstraatweg Vaststelling huurharmonisatie- pian; O Bijdrage kerkelijke begraafplaat sen en verlenging overeenkomst in zake gebruik begraafplaats en lij kenhuisje bij Groene- of Willibrord- kerk; Aanvraag ex artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 voor aanschaffen van leerlingensets enz. ten behoeve van de Prof. Dr. Leo Kannerschool voor b.l.o.; Aanvraag ex artikel 72 der Lager Onderwijswet 1920 van de christelij ke school Kamperfoelielaan voor Ontslag kleuterleidster openbare kleuterschool De Bokkespring; Benoeming onderwijzeres aan de Openbare Terweeschool; Verlening krediet voor de bouw van een gymnastieklokaal aan de Kamperfoelielaan; Wijziging financieringsregeling huisvesting ambtenaren en onderwij zers; Aangaan vaste geldlening. De avond-, acht- en zondagsd wordt waargenomen door apol Centraal Breestraat 74, Apotn Voorschoten. Leidse weg 66 en theek Oegstgeest, Wilhelminapart Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor i rechtskundige bijstand. Adres Lelds Volkshuls Apothe dllk 33 Openingstijden: dagelllfc 10 uur voorm tot 1 uur nam (b ve maandag) Dagelijks te berelke dens de kantooruren tel. 30775 en derdagavond van 7-9 uur SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst (01710)—25202 Voor alle die In lljkheden verkeren bereikbaar werkdag van acht uur n.m tol uur vm doorlopend in het week' d.w.z van vrlldag acht uur r maandag acht uur v.m Gezinsverzorging Aanvragen öulp oelaarden durig zieken en gezinsverzorging, 45, tel. 49441 (maandag t.e.m 910 uur voorm.). Aanvragen voor Qalve dagen, ^erkerkelljke -rpleldlngsschool vott zinsverzorging, Rllnsbureerweg f" 55336 voorm 910 uur Dienstverlening Bumanltas, L>ai gracht 246a Spreekuur maandag 2.30 nuur nam., woensdag 9.30- voorm. tel 26277 Koord-studio Koord-studio, gewoon huls voo wone mensen met gewone eD ne vragen. Hooigracht 52a. 46109. Release Hulpverleningsdienst Release: we Rijn 20a, tel 24555 Maand» we Rijn 20a. tel. 24555. Ma. t/ni 8-10 uur nam. bovendien dinsd. zat. 2-5 uur nam. met uizonderlm vrijdagmiddag. Dienstencentrum voor 65-pluS Algemene informaties (9-10 Noordelndsplein 2B tel 40483 kwartier Wijktnformatie 9-10 uurl clubs hulpdienst Dijkstraat 2a M 49698 Binnenstad Wtjklnformat 10 uur); clubs hulpdienst Gered Tel 43503 De Kool Wljklnformai -10 uur): clubs bulpdlens* Delft 49a tel 49726 Zeeheldenwltk telefoonnummers (9-10 uur) 43078 30897 20176 Meerburg d telefoonnummers (9-10 uur): 34639 20788 44256 41796 Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moeders" gaven zuster E. Janssen-NieB Hofdijck 32, Oegstgeest, tel. 53652.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2