RESIDENT BORDABERRY over hulp aan RIJGT DE VRIJE HAND beide Vietnams abinet in Uruguay afgetreden Veel onbegrip ïekblad Spanje boden ie tegen Hafrikaanse tiling ijorpen HUISZOEKING BIJ AMALRIK "id 5 tekort Medewerker van Camara gearresteerd Dollarcrisis houdt Europa in zijn greep in vogelvlucht in vogelvlucht ,AG 10 FEBRUARI 1973 SAIGON De wapenstilstand in afgelopen Jaren 80 procent NTEVIDEO (Rtr, DPA) Het kabinet van Uruguay is gisteravond collectief iden, zo is officieel in Montevideo bekendgemaakt. Volgens officiële kringen zijn lister afgetreden om president Bordaberry de vrije hand te geven in het conflict it leger. De bevelhebbers van landmacht en luchtmacht hadden het ontslag van uwe minister van Defensie generaal Francese geëist. Het collectief aftreden van Ihet he le kabinet, betekent automatisch ook het ontslag van generaal Francese. Volgens waarnemers kan Bordaber ry op deze manier de eis van de re- De legerleiding schijnt Francese te beschouwen als een werktuig van president Bordaberry. die de steeds zelfbewuster optredende strijdkrach ten van Uruguay weer in het ga- bellerende legerleiders inwilligen zon- reel zou moeten brengen, der gezichtsverlies. Mogelijk zint hij Het leger bezette gisteren alle ra- op een onderlinge verwisseling van diostations in Montevideo. Sindsdien ministers. De omstreden generaal werden onophoudelijk de twee com- Francese zou dan minister van Bin- muniques van het leger uitgezonden, nenlandse Zaken kunnen worden waarin het aftreden van generaal terwijl de huidige minister van Bin- Francese werd geëist en de marine nenlandse Zaken, Walter Ravenna, werd opgeroepen zich aan te sluiten naar Defensie zou kunnen gaan. (UPI) De Spaanse n leeft gisteren het satirische [La Cordorniz (de kwartel) ïhijningsverbod voor vier opgelegd wegens inbreuk op tten. Volgens politieke krin- een gevolg van de opulariteit voor sociale en atires. dacteur Alvaro de la Agle- een boete van 12.000 gui lts twee bijzondere vergaan- redingen van perswetten diging van instellingen en eisen bij het leveren van politieke actie. Comfeld zou Amerikaanse hebben ivillen verkrachten bij landmacht en luchtmacht. De marine blijft echter trouw aan president Bordaberry. De haven is afgezet door de marine, voor de kust patrouilleert een oorlogsschip en in fanterie- eenheden van de marine hebben de binnenstad vam Montevi deo bezet. Op de daken en in de stra ten staan met machinegeweren be wapende posten. De marine heeft 'n cordon gelegd rondom de regerings gebouwen. De omstreden 73-jarige gepensio neerde generaal Francese was woensdag pas benoemd door pre sident Bordaberry, als opvolger van de Jurist Armando Malet. Deze trad af nadat parlementsleden de leger- De 45-jarige leiding hadden beschuldigd van het financier en voorbereiden van een staatsgreep. Tijdens het steeds scherper worden de conflict tussen regering en leger SAIGON De wapenstilstand in afgelopen Jaren 80 procent van zijn Vietnam heeft in de wereld een begroting in de oorlogsmachine ge- reeks gigantische hulpprogramma's stoken. Met zijn erbarmelijke staat op gang gebracht. Maar over de van de handelsbalans en zijn snel noden van dit volk heerst, ook nu stijgende werkloosheid (een bittere de oorlog officieel voorbij is, veel erfenis van het bestand) erkent het onbegrip. voorlopig nog met handen en voe- Op het grote vliegveld Tan Son ten aan het buitenland gebonden te Nuth bij Saigon arriveerde dezer Zijn. dagen een reusachtige zending wol len dekens uit Australië. De Zuid- Export Vietnamese beambten schudden ver- bijsterd het hoofd. „Stuur maar De algemene opvatting in Saigon is, door naar Bangladesj", zei er een, dat het industrie-loze Zuid-Vietnam „wij hebben ze allang niet meer no- in de eerste plaats behoefte heeft' dig". aan een industrialisatie, die arbeids- Even later werd het eerste geschen- intensief is en direct op de export kenpakket uit Finland voorgereden, kan werken. Tevens moet de land- De Vietnamezen sperden hun ogen bouw belangrijk verbeterd worden, wijd open van verbazing: 40 (uitvoer van rijst en fruit) en de scjhoongepoetste Jeeps werden door vele minerale hulpbronnen worden glimlachende Finnen een voor een aangeboord. uit het vliegtuig getakeld. „Maar dit volk wil het alleen doen, „We hebben hier al honderden bet wil eindelijk eens op eigen be- jeeps teveel", zeiden de heren uit nen staan", zeiden zelfs de Ameri- Saigon terwijl ze het toch maar op kanen dfe een groot gedeelte van een schril lachen zetten. „In Saigon bun leven in Zuid-Vietnam hadden zijn gloednieuwe Amerikaanse jeeps gesleten. voor dumpprijzen te koop. En nu Aan twee belangrijke voorwaarden stuurt Finland ons deze hulp? Lieve \oor een zo zelfstandig mogelijke ontwikkeling van zijn economie vol doet het land in elk geval al: om dat het oorlog was groeide er in het leger een technisch hoog ge schoolde generatie op en ontstond n8 'AD (Reuter) Een mo- tntrouwem tegen de Zuid- regering van de hand van ico sider sir De Villiers Graafffeld werd voordat hij met IOS brak, opperbevel. President Juan Maria Bordaberry (44) van Uruguay, die geconfronteerd met een ernstig conflict met land- en macht. LONDEN (DPA) - Amerikaan Comfeld, grondlegger van de beleggingsmaat schappij "IOS", is gisteren in Lon den voorgeleid wegens poging tot ver- heeft Uruguay in vier maanden krachting. Cornleld hoorde zwijgend tijd drie ministers van defensie zien onrust over van „mitai- het voorlezen van de aanklacht aan vertrekken. De benoeming van Fran- ren de po]itiek. De strijdkrachten en werd vervolgens op borgstelling Cese zal vam de strijdkrachten een beschuldigden politici openlijk van van een kleine achtduizend gulden „werktuig van politieke en economi- corruptle en om beweringen te voor een maand voorwaardelijk vrij- sche belangen" maken, zo verklaarden gelaten. De financier wordt ervan beschul- waarin 2e ,jeten weten de orders van digd donderdag in zun woning ae generaal prancese te zullen negere. 'oïSllliklSt"'teheWMU® haar °nder vroeSer ministerschap van 7e^dered, Drie'VemissionaJre mi- .onzedelijk betast te neDDen en naai nancese Woeide de organisatie van „«ters viln een bemiddelüiBSDOEiniz te hebben willen aanranden. ondermijnende activiteit (door Tu- mStCTS ZlJn bemiddelingspoging Het vermogen van „playboy Corn- pamaroguerrillastrijders), aldus het staven gebruikten ze inlichtingen die ae opperbevelhebbers van landmacht van gevangengenomen Tupamaros en luchtmacht in een communique, waren verkregen. igii ond met 114 tegen 47 stem- orpen. Aan de stemming iwe ebat van vijf dagen vooraf- (iers Graaf f had verklaard, t"|r bewind van de Nationale premier John Vorster had de huidige arbeidsonrust, lde het nu de schuld geeft aan uiers en individuele werk- at rster noemde 't alternatief laafrtij van Graaff, de Ver- rtij, „onvolledig, ha/lfbak- ard en frauduleus". er Trudeau ^jacht een iers sen pAL Pierre Eliott Tru- ste minister van Canada, B end gemaakt dat volgens ort, op zijn verzoek sa il, een behoorlijk finan- rt bij de Spelen van 1976 ial wordt verwacht. In het ren La Presse uit Montreal 08 egd dat het tekort geschat ongeveer 100.000.000 dollar, net miljoen gulden. Premier laai chter heeft geweigerd, van het geschatte tekort te maken. miljoen pond ster- President Bordaberry, een rechtse politicus en rijke landeigenaar, werd in maart vorig jaar tot president ge- begonnen en hebben een geheime vergadering belegd met de rebelleren de legerleiding RECIFE (KNA) Eén van de di- rece medewerkers van de bekende Braziliaanse aartsbisschop Helder Camara is gearresteerd. Het is Joao F de Sousa uit Deodato, leider van het basisgroepenwerk in het aarts bisdom Recife. Aartsbisschop Cama ra deelt dit mee in een herderlijke brief, die hij naar aanleiding van De Sousa's arrestatie heeft geschre ven. Daarin verklaart hij, dat De Sousa in de ochtend van 8 Januari werd gevangen genomen door vier mannen in boerenkleding, die wei gerden zich te identificeren. De aartsbisschop en zijn hulpbis schop richtten zich onmiddellijk tot de geheime politie, maar die gaf geen inlichtingen. Of deze inderdaad niet van de arrestatie op de hoogte was, is niet duidelijk. In zyn herderlijke schrijven klaagt de aartsbisschop het klimaat van onveiligheid en on derdrukking in Brazilië aan. kozen. Hij beloofde toen plechtig, dat macht is nog niets bekend. Minister hij de stedelijke guerilla van de Tu- \an Defensie Francese had woens- pamaros uit zou roeien. Daartoe gaf dag vrijwel direct na zijn installatie hij het leger verstrekkende volmach- het ontslag van de beide opperbevel ten en duizenden mensen belandden hebbers verlangd, naar wordt aan- op grond van uitzonderingswetten genomen op instignatie van president in degevangenis. Maar terwijl de Bordaberry. Daarop brak het open- campagne tegen de Tupamaros sue- lijke conflict tussen regering en le- cesvol leek te verlopen ontstond er gerleiding uit. der aankomt voor de Japanse han del en industrie: een revaluatie van de yen (met dus over de gehele we reld hogere prijzen) of een extra heffing op de produkten die Japan AMSTERDAM (ANP, DPA, Reu ter, AP) De dollarcrisis steeg gis teravond tot een hoogtepunt. De Duitse Bundesbank kocht gisteren 1.7 miljard dollar, de Nederlandsche Bank moest deze week in totaal 318 naar de VS uitvoert, miljoen dollar aankopen om de koers op f 3.172 te houden. De West- duitse, Franse en Engelse ministers van Financiën zijn gisteravond be gonnen met een monetair spoedover leg in Parijs. Bij alle drukte van de nationale banken in Europa doet de levendige handel die heerste op de effecten beurs in de Verenigde Staten wat vreemd aan. Men vond daar de goede berichten over het vierde kwartaal van 1972 en het feit dat de omzetten van de detailhandel in Ja nuari met drie procent waren geste gen zo belangrijk, dat er een zeer geanimeerde handel was. Volgens woordvoerders in New York gelooft men dat met het gesprek in Parijs alle zaken ten goede zullen keren. De besprekingen in Parijs worden gehouden op voorstel van de West- duitse minister van Financiën Schmidt. Met Barber en Giscard d'Estaing, zijn Britse en Franse collega's houdt hij besprekingen, die een algemeen karakter dra gen. Het verloop van de besprekin gen zou geheim worden gehouden tot na het sluiten van de wissel markten in Europa. Of de minis ters ook vandaag bijeenkomen was gisteravond nog niet bekend. In een Westduitse verklaring werd ge zegd, dat de ministers een gezamen lijke Europese oplossing hopen te hemel". Zinloos Zo vallen de eerste zinloze hulpgoe- deren Vietnam al binnen: de aller- op de bodem van Zuid-Vietnam een merkwaardigste voorraad was er infrastructuur die in Zuidoost-Azië een uit Amerika een zending z'"jn gelijke niet heeft: 20.000 km. golfballen. Saigon glimlacht met verharde wegen. 4000 bruggen, 7 oosterse gelatenheid. Maar de eerste diepe zeehavens en 10 moderne hoge ambtenaren die de armen vliegvelden. wanhopig ten hemel heffen zijn al Zuid-Vietnam kan de Jeeps uit Fin- gesignaleerd. Zij beseffen tevens dat land missen als kiespijn maar zegt. het land overspoeld dreigt te wor- wat zijn lot betreft, geheel aflian- den met experts, elkaar beconcurre- keUjk te zijn van grote buitenland- rende Ihulporganisaties en hobbyis- se investeerders, ten: het afgestudeerde deskundi- ci_llf-jr<_l gen-leger uit het westen dat met oieuieiroi koortsige wangen op het „project Secretaris-generaal van de invest*- van de eeuw" afsnelt. rlngs-raad, Ngoejen Dang Khoi: In Saigon hoorden we van Jerry xte sleutelrol in onze inspanningen Hickey heel duidelijk waar het veel om onze economie te ontwikkelen is meer om gaat. Hickey is een 43-Ja- de mobilisatie van investeerders. De rige Amerikaanse geleerde die al in regering gaat daarom een zeer '56 naar Zuid-Vietnam vertrok. atractief investeringsklimaat schep- MOSKOU (Reuter) De Russi- We moeten Noord- en Zuid-Viet- pen. Er is al een nieuwe wet waar- sche geheime politie (KGB) heeft nam zodanig helpen dat de in de regering voor privé-onderne- huiszoeking verricht in de flat van mensen het verder zelf kunnen nilngen een aantal zeer gunstige het echtpaar Amalrik in Moskou. opknappen. We moeten niet op- voorwaarden heeft gerealiseerd. Ik Mevrouw Gjoeeel Amalrik moest nieuw de fout maken om het land kan u al zeggen dat de eerste re- voor ondervraging naar het bureau t€ overstromen met zogenaamde ex- sultaten ons vertrouwen geven." van de veiligheidspolitie. Dit hebben perts", zei hij. Als de oorlogstwisten de opbouw vrienden van het echtpaar gisteren Saigon zelf zegt meer van buiten- van Zuid-Vietnam niet te veel ver in Moskou meegedeeld. lands geld dan van buitenlandse storen, lijkt het met de verdere re- De politie heeft brieven en papie- deskundigen te verwachten. Maar suitaten ook wel goed gesteld. De ren betreffende het overmaken van voorüchtingsofficleren zeiden ons regeringswoordvoerders doen er het geld naar het buitenland in beslag dat de regering toch wel degelijk zwijgen over toe. Maar hun lippen genomen, evenals 't boek „1984" van hoopt op „het kunnen luisteren krullen van het ingehouden lachen George Orwell. Andrei Amalrik, de naar buitenlandse zakenlieden". wanneer men ze er aan herinnert 34-jarige auteur van „Haalt de Sow- Wat dat betreft neemt Hanoi een dat Amerika zijn vroegere slagveld jet-Unie 1984" moet in mei op vrije veel harder standpunt in. Uit de nsderhand altijd met goud heeft voeten komen. Hij zit drie jaar werk- Noord-Vietnamese hoofdstad keerde bedekt Korea en Japan hier als kamp uit wegens „anti-Sowjetlaster". dc Amerikaanse Journalist Marder de regionale voorbeelden. Volgens de vrienden houdt de huis- terug, een van de weinige nieuwsja- Hoewel Amerika zich al garant zoebing verband met het onderzoek gtrs die toen en nu in heeft verklaard voor 7 miljard, wij naar het ondergrondse blad „Kroniek Noord-Vietnam heeft mogen rond- zen de insiders in Saigon er overi- van lopende gebeurtenissen", dat be- kijken. „Noord-Vietnam is enthou- gens zonder uitzondering op dat Ja- richt over e.e activiteit van de oppo- siast over buitenlandse hulp waar- pan de voornaamste rol zal spelen sitie in de Sowjet-Unie. Sinds het mee het zijn verwoeste economie in de toekomstige economie van begin van een grootscheepse cam- kan herstellen", zei hij. „maar ze zuid-Vietnam. pagne tegen dit getypte blad heeft de willen het zonder hulp van buitenaf Beide delen van Vietnam hebben KGB eenreeks dissidente Russen, doen. Ze zijn enorm bevreesd voor veej geld nodig voor de opbouw van onder wie Pjotr Jakir, gearresteerd, buitenlandse pogingen om hun op- hun economie en hun verwoeste De laatste editie van de tweemaan- bouw te beinvloeden. Zelfs de Chi- steden. De directe hulpverlening op delijkse kroniek dateert van oktober, nese en Russische technici worden dit moment is gebaat met jeeps Nummer 28, dat al weken geleden op een afstand gehouden". nodh voedsel, maar wel met techni- had moeten verschijnen, is nog niet Zuid-Vietnam reageert met veel SChe materialen: kranen, bulldozers in omloop. De oppositie zou nog meer minder patriotisch zelfbewustzijn op en ijzerconstructies voor het noor- arrestaties vrezen als het blad blijft de talrijke eisen van het giganti- den> kleinere waren als fornuizen verschijnen. sche opbouwwerk. Het land heeft de en waterpompen voor het zuiden. denkbeelden tussen West en Oost. Maar eergisteren noemden de Sow- jetrussische afgevaardigde Zorin en Nauwelijks is de kwestie-Vietnam vrije uitwisseling van personen en handelen mits de uitslag bij voorbaat wat op de achtergrond geraakt of in Washington worden reeds de dos siers van het probleem in het Mid den-Oosten aangedragen. Hoezeer zijn Poolse trawant Willmann dat vraagstuk in het middelpunt der volledig ongehinderde belangstelling begint te komen, blijkt uit het huidige bezoek van de Jor daanse Koning Hoessein aan het vast ligt. Uit Koning Hoesseins uit spraak in Washington blijkt, dat het iswaar van de hand gewezen, maar van denkbeelden en cultuur onaan vaardbaar". Dit "onaanvaardbaar" betekent, naast de volstrekte militaire hun gaat om kleine wijzigingen van de». grenzen van vóór 1967. Israël daarentegen huldigt de opvatting, dat het eindresultaat moet voort vloeien uit de onderhandelingen. Het schept ze niet. Wij hebben, aldus (volgende maand) van de Israëlische premier mevrouw Golda Meir naar Amerika. Wat Koning Hoessein na streeft is vrij duidelijk: min of meer als spreekbuis van de Arabische we reld poogt hij, via president Nixon, Israël toeschietelijker te maken om tot een regeling te komen inzake de gebiedsuitbreiding als gevolg van de Zesdaagse oorlog in 1967. De Ara bieren begrijpen maar al te goed, dat het voortduren van de impasse een oplossing alleen maar moeilijker kan maken. Dat Amerika het voortbe staan van de Israëlische staat ga- r___ w randeert kunnen zij, tegen de achter- bereiken zonder een verandering grond van de desbetreffende V.N.- Witte Huis en uit de komende reis afhankelijkheid, ook dienstbaarheid verklaarde de Israëlische minister aan het Kremlin op alle andere ge bieden. Inplaats van Moskou ter ver antwoording te roepen wegens de mi litaire, economische en culturele ho righeid van Oost-Europa buigt men van Buitenlandse Zaken Abba Eban eind vorig jaar ln de Algemene Ver gadering van de Ver. Naties, „nooit gepoogd de definitieve grenzen van de vrede te bepalen en wy hebben zich liever over de winst van het geen enkele gebiedende kaart gete- it Thanom Kittikachorn (r) van Thailand begroet de 'lanse adviseur voor nationale veiligheid Henri Kissin- r het begin van de gisteren in Bangkok aangevangen x. i ik vagen om een wapenstilstand in Thailand te bereiken. van de koers van de mark. Schmidt heeft zich een krachtig tegenstan der getoond van het zweven of reva lueren van de mark. Ook in Tokio heerst een koorts achtige stemming. Het aanbod van dollars nam gisteren weer met sprongen toe, naar schatting moest 240 miljoen dollar uit de markt wor den genomen. Geruchten dat de Japanse regering zou overwegen de yen tijdens het weekeinde te reva lueren werden vrijdag met klem tegengesproken door het ministerie van Financiën. Of de Japanners dit standpunt kunnen handhaven is zeer de vraag. De Verenigde Staten hebben al ge dreigd weer een invoertoeslag in te stellen. Dat zou voor de Japanse exporteurs een zware klap beteke nen. De vraag is nu maar wat har resoluties, niet ongedaan maken. Maar wel trachten zij te bereiken, dat de Verenigde Staten niet óók nog Israëls vergroting van grondgebied beschermen. Zij beroepen zich daarbij op het (VJT.-)artikel, dat lid-staten verbiedt hun gebied te vergroten door geweld. Eigenlijk een vreemde zaak, dat een klein land op die wijze ge dwongen zou kunnen worden het veroverde gebied af te staan, terwijl de Sowjetrussische supermacht nog altijd haar loodzware hand laat kleine Israël. Trouwens, niet alleen in het westen maar ook in Azië blijft de Russische beer met zijn volle ge wicht op eenmaal veroverde gebie den zitten, ondanks Chinese protes ten tegen de gebiedswinst in de vorige eeuw. Toen eindigde de nederlaag van het zwakke Chinese keizerrijk in de z.g. "ongelijke" ver dragen. Wat het Kremlin eenmaal bezit, laat het niet meer los. Maar Israël, dat zes jaar geleden een ge concentreerde aanval van Arabische buren afsloeg, wordt opnieuw op het matje geroepen. Nu is Koning Hoes sein, volgens de laatste berichten, wel kend. Wij willen de huidige toestand daar staat dan weer tegenover, dat de Egyptische president Sadat zich begin Januari tevreden toonde over Hoesseins toezegging geen afzonder lijke Vrede met Israël te zullen slui ten. Sindsdien is de Jordaanse vorst weer in de kring van Arabische lei ders aanvaard, zodat mag worden aangenomen, dat hij in Washington met gezag heeft kunnen spreken. Be halve de Slnaï-woestijn en de hoog ten van Golan heeft Koning Hoes sein zeker ook de aandacht geves tigd op het oude deel van Jeruza- niet bevriezen. Onze voorstellen voor lem, dat nu ln handen van Israël is. bestendige grenzen tussen Israël en zijn buren zullen bepaald worden door de noodzaak onze veiligheid te verzekeren en nieuwe oorlogen te voorkomen. De opbouw van een duurzame vrede en de 'schepping van veilige grenzen tussen Israël en Egypte vergen nauwgezette en uit voerige onderhandelingen over de territoriale afbakening". Tot zover Eban. Dat Amerika voor een moei lijke taak staat, beseft men te eerder, wanneer men weet, dat Koning Hoessein met zijn uitspraken inder- bereid zonder uitstel rechtstreeks met daad de woordvoerder van de Ara- Israël te onderhandelen, mits van bieren geacht moet worden. Nadat tevoren een agenda uitgewerkt kan worden. Wat die agenda zou moeten inhouden, is duidelijk door Hoesseins toevoeging, dat aan de grenzen van vóór 1967 alleen kleine correcties kunnen worden toegepast. Israël staat hij in september 1970, toen hij zijn leger krachtig liet optreden tegen de In een artikel van de Londense „Ti mes" wees hij kortgeleden op Jeru zalem als gemeenschappelijk een heidssymbool voor Joden, christenen en mohammedanen. Zij allen gelo ven in dezelfde Schepper, of zfj die nu Jehovah, God of Allah noemen. En nergens in de wereld is Gods aanwezigheid voor de verschillende godsdiensten meer voelbaar dan bin nen de muren van het oude Jeruza lem. Daarom, aldus Hoessein, moet die stad vooraan staan in de reeks van de op te lossen problemen. Tot zover Koning Hoessein, die van me ning is dat een Israëlisch-Zionis- tisch rijk van Nijl tot Euphraat even zeer tot een nieuwe oorlog zal lei- Palestijnse guerrillastrijders op Jor- den als Israëls huidige bezit van daans gebied, bij de andere Arabische veroverde gebieden. Voor Washing- drukken op bijv. de Baltische staten echter nog altijd op het standpunt, en de Oosteuropese satellieten. Hoe dat aan rechtstreeks overleg geen vreemd dat wel is, bleek Juist deze voorwaarden verbonden dienen te week in Helsinki op de voorbereiden- zijn. de gesprekken voor de Europese vei- ligheidsconferentde. Vooral van Ne derlandse en Deense kant maar ook Hier ligt dus het verschil tussen van de zijde van Amerika, Canada en Israël en de Arabische landen. Noorwegen werd daar gepleit voor Laatstgenoemde willen wel onder- leiders volkomen uit de gunst was ge raakt, heeft er zich de laatste tijd een duidelijke toenadering voltrok ken. Hoessein heeft namelijk zijn ton zal een oplosisng bijzonder moei lijk zijn. De positie van Israël moge sterk zijn, daar staat tegenover, dat de Arabieren met hun macht over de troepen onder gezamenlijk Arabisch voor ons werelddeel noodzakelijke commando geplaatst. Ook heeft hij toegestemd in aanwezigheid van ge wapende Palestynen op zijn gebied mits zy zich houden aan een door hem aan te wijzen zone en zich schikken naar de bevelen van het olie en hun enorme financiële reser ves in staat zyn situaties te schep pen, die Amerika en zyn bondgeno ten in Europa in een dwangpositie kunnen plaatsen. RL

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11