rheo Laseroms in clinch aet trainer van Gantoise IK BEN HET NIET EENS MET ZUN WERKWIJZE" LNldedrnendda«7n achteren -Winst op Noorwegen: 314-230 WIM PETRICI Schaatsers benadrukken suprematie in Kongsberg u's O'»» "Bijna overtuigd van een zege op Levi s..." ure klap I'&MINGO IPPIE iPPIE Kijkers staking lijkt feit Zwakke Kur van Nepela Sporttoto R.C.L.- N.S.C. JlJPAG 9 FEBRUARI 1973 jjT Het Gentse dagblad "Vooruit" heeft deze week de het kruitvat van La Gantoise in het Vlaams de KAA - gestoken door melding te maken van een fikse ruzie inTheo Laseroms en trainer Istvan Sztany. Volgens "Voor- beweert Laseroms onder meer dat zijn trainer, die eens een speler van La Gantoise was, een luiaard is en zegt de ,gaar dat hij "die Hollander beu is". Waaraan hij toevoegt jhij Laseroms een blageur vindt, een opschepper, een praat ver dus. ook met ons geld speelt. De premie van de voetballer dus. Maar al heb ik kritiek op Sztany, dat wil toch echt niet zeggen dat ik het bij La Gantoise niet naar mijn zin zou hebben". „Integendeel. Ik wil mijn tweejarig contract er uitdienen. Daarom ben ik bijvoorbeeld ook niet ingegaan op een aanbod van VG Ostende. dat me graag had gehad, om er trainer te worden". Manager Robert Naudts van La Gantoise wil de ruzie tussen Lase roms en Sztany bagatelliseren. In sappig Vlaams zegt hij: „De Voor uit heeft kwakkel gemaakt. En een kwakkel is bij ons een bericht, dat alleen voor de sensatie is gemaakt, maar onmiddellijk kan worden ge logenstraft door de betrokkenen". Maar Laseroms, die nog steeds in m, ging Sztany zijn mond roe- het KNVB-sportcentrum in Zeist zag in zijn centrale verde- Voor zijn „grote trainingsdiploma" grote zondebok; hij vond werkt, wil het bericht niet volledig Laseroms schuld was dat tegenspreken. „Ik heb gisteravond lantoise dit seizoen niet zou nog met Sztany gesproken maar we iveren naar de hoogste afde- 2ijn jaat ik het zacht uitdrukken Ln het Belgische voetbal. uit elkaar gegaan zonder het (Laseroms zelf wil het conflict eens te worden". L geval opblazen. „Al geef ik Manager Robert Naudts weer: Idellijk toe dat ik het niet „Maar in elk geval zijn we over met de werkwijze van Laseroms erg tevreden. En onze b. Daar wil ik echt niet om- supporters ook. Dat hij er de laat- fcraaien. Kijk, het feit dat hij ste paar weken twee in eigen doel Einer hooguit drie uur in de heeft geschopt, doet daar niets aan >n trainingspak draagt, moet af„ eg zeggen. zijn oefenstof is altijd het- En dan krijg je botsingen, it een trainer bi] een prof- zelfde oefeningen kwam. Dat het tussen full-prof Laseroms en Isvan Sztany lekker zit, weet iedereen die met La Gantoise te maken J al lange tijd. (Xnkelijk leek het erop, dat de hefcent en bij zijn medespelers ?Aopulaire Laseroms daarbij het y stond en hield de trainer Litermate koest. Maar het feit ex-Feyenoorder de afgelopen twee keer in eigen doel handelingen die La Gan- lïejkostbare punten kostten een verandering teweeg. LjVente Laseromsheeft het toch naar tin bij La Gantoise. lan was het meteen oorlog hem en de spelers". Sztany nimmer takti- iesprekingen of gaat hij voor komende tegenstander be- En daarbij moet Je dan be- dat hij als trainer in feite LEIDEN Zonder dralen komt het er uit: "Ik ben er (bijna* van over tuigd, dat we morgen winnen." De wedstrijd waar het om gaat: Bona Stars - Levi's Flamingo's; de man die deze gewaagde woorden spreekt: Wim Petrici, zondag nog de absolu te uitblinker tijdens de bekerwed strijd tegen datzelfde Levi's. Vijfendertig punten gooide de ex- Suvriki-speler er toen in en speel de zoals hij dit seizoen nog niet heeft gedaan. Grote ploegen inspire ren Wim Petrici. Zegt de Zoeter- meerse accountant: "Wij hebben vroeger bij Suvriki vele grote ploe gen tot wanhoop gedreven. Ton Boot (Fiat Stars en reeds meer dan hon derd maal international/red» is bij ons geweest met tranen in zijn ogen... Vraag het SVE, in de Jaren dat zij kampioen waren of Herly, eens het topteam van Nederland." Trouwens zó ver hoeven wij niet eens van huis te gaan. Bona Stars heeft het maar al te vaak vreselijk moeilijk gehad tegen de Surina- mers, die echter na het vertrek van Petrici, van Eyk, Emanuelsson en Leysner ver zijn teruggevallen en nu zelfs hopeloos onderaan bungelen in de eerste divisie. Zondag in de Hillegomse Treslong- zaal was Wim Petrici weer hele maal de oude: snel en bijna niet af te stoppen. Volgens Petrici, met zijn ruim 1.90 meter na Wayne Denham Bona's sterkste rebounder, zal er vooral ge speeld moeten worden op snelheid. Petrici: "Dan is Levi's te verslaan. De kleine mannen, Aadje (van den Nieuwendijk), Har <Stol>, Robbie (Wallaart) en Ben (van Cleef), zul len de wedstrijd moeten beslissen. Met daarnaast schot op afstand (Pe ter de Jong, Rudy van Eyk, Har en ook Aad) kunnen we het gewoon ma ken. Er zijn echter nog Jongens die angst hebben voor Levi's. Dat is he lemaal niet nodig. We moeten ge woon net zoveel schieten als zij. Onder het bord zijn zij natuurlijk sterker, al schieten een Akerboom en een Kip vrij veel van afstand. Voor mij onbegrijpelijk, want met zo'n lengte moet Je alleen onder het bord al een punt of achttien per wedstrijd kunnen maken." Morgen zal moeten blijken of Pe trici al dan niet blufpoker speelt. Zo'n veertienhonderd mensen zullen daarvan getuige kunnen zijn en om dat de voorverkoop erg goed heeft gelopen verwacht men bij Bona Stars een volle bak, die mede kan bijdragen tot een eventueel succes van Leidens meest populaire sport- team. JAN VAN DER NAT Wim Petrici, hier nog in zijn Siwriki-tijd in duel met Frank Kales van Levi'swaarmee hij onge twijfeld ook morgen te ma ken zal krijgen, had gisteren bijzonder veel KONGSBERG Nederland heeft zijn suprematie in de schaats sport nog eens extra benadrukt door een overduidelijke over- Een rechtbank in winning in de landen wedstrijd tegen hieit eens zo machtige erlijn heeft gisteren de 23- [jshockeyspeler Karl Scheytt iheim veroordeeld tot een a 1200 mark. t had vorig jaar maart tij— i wedstrijd in Berlijn een vrouw met zijn stick be- i geslagen toen hij enkele l toeschouwers te lijf wilde **Er*ALL hal *<*Af Noorwegen. De Nederlandse dag in Kongsberg een gat van sloeg woensdag en donder- t punten 314230. Het was de Klassement: 1. Van Helden 174.469 punten; 2. Kuipers 174,718; 3. Sten- sen 174.938; 4. Storholt 175.241; 5. tweede overwinning van Nederland m de geschiedenis van deze Kleine 176.902, 6. van Dyk 177.884, i i *7 nioMrpr 17RRRQ- R rw»rlrcr»n 17Q OIR- confrontatie tussen de twee grootste schaatslanden. Twee jaar geleden bedroeg het verschil in Oslo 39 punten in het voordeel van de équipe van Leen Pfrommer, die toen nog kon beschik ken over de profs Schenk. Verkerk. Bols en Verheijen. Gisteren wist de Noorse ploeg (zonder de zieke Dag- finn Hagen) voor een handjevol toe gelopen weekeinde derde op het we- reldsprintkampioenschap, bracht het er als allrounder goed van af. Vooral dankzij een sterke 1500 meter (vijfde in de persoonlijke recordtijd van 2.07.5) finishte hy uiteindelijk als zevende, nog voor rijders als Derksen en Palsma. Zijn sprintcollega Jos Va - 7. Bleeker 178.869; 8. Derksen 179.018; 9. Palsma 179.086; 10 Vea 179.570; 11. Bollerud 179.580; 12. Henriksen 180.375; 13. Aarnes 182.217; 14. An dersen 183.070; 15. Nyland 183.815: 16. De Woning 1A98.020 (gevallen op 500 meter). ADVERTENTIE TOPSPORT IN LEIDEN. WAAR In de Groenoordhal. Internationale Indoor Atletiekwedstrijden op zaterdagavond 10 februari 730 uur met oa. deelname van de Belgische Olympische finalisten Puttemans, Mignon en Poleunis, van Nederland: Sammy en Eddy Monsels, Jos Henmens. Wilma van Gool-v. d. Berg. Mieke Sterk, Ria Ahlers en vele anderen. Elke duizendste bezoeker ontvangt passe-partout voor de Europese Indoor kampioenschappen in Rotterdam. Toegangsprijzen f 4,kinderen f 2. Organisatie: De Bataven en A.V. Leiden. schouwers (nauwelijks 200) op zeer lentijn, die alleen op de 500 en op behoorlijk ijs, de oppervlakte was aanzienlijk egaler dan een dag tevo ren, in 18 ritten slechts tweemaal meter op door als enige Nederlander een 'ryder voor een Nederlandse te- langs de een trainingspak met tentle aangeboden door: neubel toonzalen iEIDEN ALPHEN fftpromotion Leiden genstander over de finish te schuiven, reclameopschrift te dragen. Van Hei- Voor de 23-jarige oud-jeugdkampioen J Jan Egil Storholt, die met zijn vierde plaats in het eindklassement een reisje naar Deventer veroverde, was dat op de 1500 meter tegen sprinter Jan Bazen nauwelijks een kunst. Sten Stensen bracht nog enige troost in het Noorse kamp door de overwin ning op de 5000 meter voor zich op te eisen. Overigens gebeurde dat niet erg overtuigend. Hij versloeg zijn di recte opponent Harm Kuipers, die tot zijn beste seizoenprestatie kwam, wel 7.37.58 tegen 7.39.61) maar als Hans van Helden zijn krachten beter had verdeeld, zou de Friese Brabander de erepalm hebben weggedragen. Na een bliksemstart had Van Hel den op 3000 meter een voorsprong be reikt van 5,5 seconden op Sten Sten den verbeterde als winnaar van de 1500 meter het baanrecord met een tijd van 2.06.5. Ook Kuipers (2.06.9) en Stensen (2.07.0) bleven nog onder het oude record, dat met 2.073 op naam van Grönvold stond. Uitslagen 1500 meter: 1. Van Helden (Ned) 2.06.5: 2. Kuipers (Ned) 2.06.9; 3. Stensen (Noor) 2.07,0; 4. Stortholt (Noor) 2.07,3; 5. Bleeker (Ned) 2.07,5; 6. Kleine (Ned) 2.07,8; 7. Palsma (Ned) 2.08,1; 8. Valentijn (Ned) 2.08,2; 9. Vea (Noor) 2.08,8; 10. De Koning (Ned) 2.08,9; 11. Bollerud (Noor) 2.09,0; 12. Van Dijk (Ned) 2.093; 13. Efskind (Noor) 2.10,1; 14. Henriksen (Noor) en Bazen (Ned) 2.11,0; 16. Andersen (Noor) 2.11,1; 17. sen. Toen kon hU het tempo niet Derksen (Ned) 2.11,3; 18. Aarnes meer volhouden en finishte uiteinde lijk in 7.38.04 als tweede. "Ik had Pfrommer onderweg verkeerd ver staan", aldus Van Helden na zijn rit. "Daardoor ging in het begin te snel en kwam ik later energie te kort". Overigens zou Van Helden met 174.469 eerste worden in het officieuze per soonlijke eindklassement voor Kui pers en Stensen. Eppie Bleeker, af- (Noor) 2.113; 19. Björang (Noor) 2.12,1; 20. Nyland (Noor) 2.15,9 (ge vallen) 5000 meter: 1. Stensen 737.58 2. Van Helden 7.38,04 3. Kuipers 7.39,61; 4. Van Dijk 7.44,09; 5. Derksen 7.4538; 6. Kleine 7.47,30; 7. Bollerud 7.48,08 8. Storholt 7.49,96; 9. Aarnes 7.52,52; 10. De Koning 7.53,63; 11. Henriksen 7.56,25; 12 Palsma 737,19; Hans van Helden KEULEN Ondrej Nepala is gister avond in Keulen voor de vijfde ach tereenvolgende keer Europees kam pioen kunstrijden geworden. De 22- Jarige Tsjech, tevens Olympisch en tweevoudig wereldkampioen, reed een voor zijn doen bijzonder zwakke Kür. Nepala- kwam bij zijn eerste sprong, een drievoudige salchow, ten val en landde vervolgens na een dubbele axel met beide voeten op het ijs. Daarna nam de Tsjech geen risico meer en voltooide zijn pro gramma met weglating van diverse onderdelen. De uitslag is: 1 en Europees kampioen: Ondrej Ne pela (Tsjech) plaatscijfer 12. 347.65 punten, 2. SergeJ Tsjetveroekhin (SU) 20/ 344.50, 3 Jan Hoffmann (ODL) 22/ 344.50, 4. Stephen Curry (GB) 40/ 334-39, 5. SergeJ Voikov (SU) 50/ 330.48, 6. Ovtsjinnikov (SU) 50/ 329.20, 19. Ouwerkerk (Ned) 167/ 258.22. Bij de dames is de stand na de ver plichte figuren 1. Karen Iten (Zwi) 115.7 punten (9), 2. Jean Scott (Gb) 112.8 (18). 3. Maria McLean (Gb) 108.4 (33L 4. Christiane Eraath (DDR) 106.8 <38>, 5. Dianne de Leeuw (Ned) 103.6 (48) le prijs: 4 winnaars, die elk bru to f36.91130 ontvangen, 2e prijs: 210 winnaars, die per kolom f 703 ontvangen, 3e prijs: 2512 winnaars, die per kolom f58.70 ontvangen. De premie wordt na het verstrijken van de reclametermijn woensdag 28 fe bruari 1973 bij loting toegewezen aan een van de eerste prijswinnaars. GOTHENBURG Gothen burg is de bakermat van het profschaatsen. Vindt er dit weekeinde ook de begrafenis plaats? Hier droomde Jonny Nilsson van een schaatssport die eerlijk zou zijn zonder in menging van stokoude ama teurbon zen. In de heuvels rond de stad kan hij nog de plaats aanwijzen waar hij tij dens een partijtje golf zijn ver- Amerikaanste landgenoot Tor» Liden aansprak over zijn idee Het klikte. Liden herinnerde zich dat de grondspeculant Bill Moore nog wat dollars te be leggen had: de conspiratie van een kapitaal en schaatsatleten tegen de gevestigde ISU- I orde was geboren. Maar de droom is een halli- cunatie geworden. De overrom peling is niet gelukt. De ama- ij teurbond bloedt, maar zwijgt. En de profs zelf zijn ln de Uit- i hof en in Skiën niet in staat ge bleken de massa's naar de sta dions te trekken. Hier in Got henburg, waar Bill Mopre we gens maagklachten verstek laat i gaan en zijn Juridisch adviseur Ned Neely, kennelijk aan het einde van zijn krachten, pro beert de interviews naar de dag van morgen te verschuiven, staat nog altijd op het Ullevi- stcdion met trotse letters het absolute toeschouwersrecord uit de schaatssport vermeld: 69.550, behaald tijdens de we reldkampioenschappen van twee Jaar geleden. Tevens het absolute record voor de nog altijd bewondering afdwingen de oesterschelp waar boksen, voetbal en atletiek wordt ge boden. Als er dit weekeinde daarvan tien procent komt opdagen zou dat voor de ISSL een meevaller zijn. En waarom? Het gebode- ne is hetzelfde. Zelfs de namen verschillen nauwelijks van toen. Nog altijd is daar Ard Schenk, de man die twee jaar geleden letterlijk enkele minu ten voor het vallen van de bui met 15-01.6 seconden een schit terend wereldrecord op de 10 kilometer reed. dat hij later al leen dankzij de optimale om standigheden in Inzeil scherper stelde (14.55.9». Maar toen de zelfde Ard Schenk donderdag middag samen met de anderen uit Hamar arriveerde, draafde er welgeteld één handtekenin genjager op. Waarschijnlijk een jochie met gevoel voor historie. Geen Noren met spandoeken. Geen Hollanders op klompen. De kijkersstaking lijkt een feit. In Skiën verklaarde Ned Nee ly nog dat zijn organisatie de schaatssport propageerde door werelawijde televisie-uitzendin gen. Hier in Gothenburg ont breekt de televisie. In naam om daardoor meer publiek te trekken. In werkelijkheid om dat de financiële eisen die men stelde te hoog waren. Al met al ziet het er naar uit dat de ISSL zowel het een als het ander in Gothenburg zal ontberen: geen publiek en geen tv. Waar. zo vraagt men zich af moeten de inkomsten vandaan komen om de allerminst geringe uitgaven (geschat op 300.000 gulden) te dekken? Jonny Nilsson. de man die lit alles heeft bedacht, heeft laar voren gebracht dat Volvo le zaak aal sponsoren. De Zweedse automobielfabriek beeft zich van die uitspraak ge distantieerd. Volvo geeft alleen een auto oadeau en bedingt op die manier reductie op de (toch al lage) entreeprijzen voor het eigen personeel. Als men Ned Neely mag gelo ven gaan de profs door. Of de supporters komen of niet. Vol gende week dinsdag heeft de va der van Hasse Börjes een een- j daagse wedstrijd op natuurijs in Rattvik «midden Zweden» geor ganiseerd en na de revanches, van het wereldkampioenschap op 24 en 25 februari in Den Haag (waarvan de te verdienen geld prijzen overigens nog niet vast staan) zijn de recordwedstrijden in Savallen gepland. De Noren hebben deze privé-baan van een hoteleigenaar (kosten 40.000,- gulden)die op een hoogte van 720 meter ligt, al bestempeld als nieuw Alma Ata. "Overdre ven". aldus Schenk, het weer is er veel te wisselvallig". En wat gebeurt er daarna? "Dan heb ben we elf maanden de tijd om de fouten die we dit seizoen heb ben gemaakt te verbeteren" al dus Tom Liden, die niet schroomt in optimistische voor spellingen Ned Neely naar de kroon te steken. VDVERTENTIE A.s. zaterdag half drie Sportpark De Bloemerd.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 15