Niet verder gaan dan f 38.000 voor buiten gewoon onderwijs agend Diefstal van geld en geluidsboxen Twee vrouwen Leidse raad bijeen Jubileum J. Blom Boerliaavelaan afgesloten SERENADE VOOR DL4MANTEN BRUIDS PAAR V.D. HEYDEN Gemeente laat f. 28.000 zitten gewond bij autobotsing Brug over Heren gracht „uitge kleed" PAGINA 2 B. en W. van Leiden LEIDEN Burgemeester en wethouders achten het niet ver antwoord een voorstel te doen voor begeleiding vanuit de schooladviesdienst van het buitengewoon onderwijs. Zij haken daarmee in op een motie van de PvdA, waarin werd aange drongen op onderzoek naar de mogelijke plaats van de school adviesdienst en de budgettaire consequenties. De kosten van deze begeleiding, vermeerderd met die van de GG en GD, zouden volgens het college wellicht f 240.000 gaan belopen. Voor 1973 zou dit bedrag, tezamen met de niet door het rijk ver goede kosten van begeleiding op de school, mogelijk een half mil joen gulden zijn. De budgettaire consequenties daarvan zijn in de huidige situatie onaanvaardbaar. Met betrekking tot de begeleiding van het buitengewoon onderwijs willen B. en W. geen voorstellen doen, die verder gaan dan het be drag van f 38.000 in de begroting voor dit jaar. Op de besteding van een deel van dit bedrag, met name ten behoeve van de zmok- school Korte Vliet en de afdeling vbo van de openbare lom-school, komen B. en W. vóór 1 maart bij de raad terug. Met medewerking van Henriëtte van der Hoeven Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 57055. Telefoon directie en administra tie 01710-25041. Telefoon redactie 01710-215Ó7. Hoofdredacteur Han Mulder. Maandabonnement f 9,28 Kwartaalabonnement f 27,45 Per post f29,85 se nummersf 0,35 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen. Bij automa tische overschrijving geen admi nistratie- en incassokosten. Nabezorglng tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500 Verspreidingsgebied stadseditie Benthuizen, Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Voorschoten, War mond, Wassenaar en ZoetêrworJ- Correspondenten Voorschoten: J. Peeters, Leidse- weg 139, tel. 01717-2421. Warmond: D. Roest. Warmunda- straat 12. Warmond: J. Luyten, Herenweg 123, tel. 01711-2482. Leiderdorp: R. Veeren. Luyken- dreef 32. tel. 01710-42894. Zoeterwoude: R. Kaiser, Oranje laan 20. Hoge Rilndiik. tel. 01710- 33694. Zoeterwoude: G. M. J. de Tombe- Menslnk, Burg. Brandtstraat 10. Wassenaar: P. Zonneveld. Van Duivenvoordelaan 414, tel. 01751- 3387. Verspreiding overige edities: Duin-, Bollen- en Rijnstreek. LEIDEN De Leidse raad komt maandag 19 februari om half acht bijeen. Behalve de resterende pun ten is er een nieuwe agenda, die als volgt luidt: Benoeming van mevr. M. A. v. d. Luit-Brinks tot hoofdleidster van de openbare kleuterschool „De Pompel moes"; Benoeming van een ambtenaar van de burgerlijke stand; Vaststellen van de bedragen, wel ke voor het jaar 1973 voor de open- LEIDEN Dinsdag 13 februari a.s. viert de heer J. C. Blom, werk zaam bij de dienst Gemeentewer ken, in interne kring zijn 25-jarlg jubileum in gemeentedienst. De heer Blom, die op 14-jarige leeftijd als leerling tuinman in dienst trad bij de afdeling Plantsoenen, is mo menteel werkzaam als motormaaier bij deze afdeling. bare scholen voor gewoon lager on derwijs en buitengewoon onderwijs p. leerling beschikbaar worden gesteld ter bestrijding van de exploitatiekos ten; Vaststellen van de bedragen per leerling, bedoeld in artikel 189, lid 5, van het Besluit buitengewoon onder wijs 1967, voor het jaar 1973; Beschikbaar stellen van gelden voor het doen van kapitaaluitgaven 1973 door de Stedelijike Fabrieken van Gas en Elektriciteit (bijna f 15 mil joen) Toekenning van voorschotten op de vergoeding, bedoeld in artikel 73, eerste en tweede lid, der Kleuteron derwijswet aan de besturen van de daarvoor in aanmerking komende bij zcndere kleuterscholen; Verlenen van voorschotten op de aan de besturen van de bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs over 1973 toekomende vergoeding, be doeld in artikel 101 der Lager-onder- wijswet 1920; Beëindigen van de verhuur van de werkplaats aan de Zuidsingel 19; Beëindigen van de verhuur van het bedrijfspand Hoge Morsweg 137 Onteigening van percelen in het bestemmingsplan „Leiden- Hout kwartier-Zuid"; Oninbaar verklaren van een aan tal te ontvangen bedragen en vorde ringen over 1971; Wijzigen van de gemeentebegro ting en de begrotingen van een aan tal takken van dienst voor het dienst jaar 1972. LEIDEN Met ingang van maandag a.s. zal de Boerliaavelaan aan beide zijden, in beide richtingen gedurende twee dagen voor het ver keer worden afgesloten. Deze afsluiting is noodzakelijk in verband met werkzaamheden van de Leidse Duinwater Maatschappij aan de aansluiting van waterlei dingen. Het verkeer zal tijdens de periode van afsluiting worden omgeleid via de Van Swietenstraat. Telefoondienst Het Universitair Medisch Cen trum, bestaande uiit het Academisch Ziekenhuis en de faculteit der Ge neeskunde, krijgt een telefonische nieuwsdienst. Met ingang van mor gen kunnen de 3500 personeelsleden en 2000 medische studenten het inter ne telefoonnummer 5555 bellen om in kort bestek te vernemen wat er die dag aan belangrijke openbare ge beurtenissen, colleges, faculteitsraad personeelsraad gaait gebeuren. De telefonische nieuwsdienst, een ex periment van bureau voorlichting van het AZ om de interne commu nicatie te verbeteren, zal ook infor matie verstrekken over de menu's in het personeelsrestaurant en de salarisbetalingen, zodat de betreffen de afdelingen niet meer met deze vra gen hoeven worden lastig gevallen. Iedere morgen, van maandag tot en met vrijdag zal bureau voorlich ting een nieuw bandje inspreken dat vanaf tien uur kan worden beluis terd. Niets Onder het kopje "buurtonderzoek" schrijft heb buurtkrantje „Mors- praat", dat wordt rondgestuurd in de Morsweg en omgeving, de volgen de waarschuwing: „Op dit ogenblik wordt er in de buurt een onderzoek gedaan. Bij ongeveer veertig men sen. Ze willen van alles van U weten, over Uw huis en over Uw straat. Het zijn aardige mensen, maar dit onderzoek betekent verder NIETS. Het is niet duidelijk wat ermee ge daan wordt. Er zijn geen plannen voor iets te bouwen of te verbouwen. Denkt U dus niet; wat is dit nu weer. Het is waarschijnlijk erg onbe langrijk. Als U niets wilt antwoor den hoeft dat dus ook niet. Het on derzoek wordt gedaan door de Uni versiteit. We zijn op het ogenblik aan het uitzoeken wat dé plannen ermee zijn. U hoort van ons nog wel". Mochten er bij de universiteit nog mensen zijn die dachten dat de Leid se bevolking dankbaar werd als Je ze als interessant studieobject ge bruikt en onderzoeken pleegt zonder duidelijk te vertellen wat er gaande is, zal daar nog wel eens over moe ten nadenken als hij dit leest. Moei zame studentenarbeid wordt als NIETS van de tafel geveegd als de betreffende mensen niet weten waar om er nou weer iets wordt onder zocht zonder dat er iets gebeurt aan de problemen. Morgenavond om acht uur wordt in het centrum voor Vakopleiding van Volwassenen, Rooseveltstraat 45 in Leiden, een voorlichtingsavond ge geven over de doeleinden van heb Centrum. Naar gelang eigen keuze, aanleg en omstandigheden kan men daar worden opgeleid tot draaier, machine-, constructie-, onderhouds- of precisiebankwerker, lasser, gawa- tlo-monteur, centrale verwarmings monteur, electro-monteur, scheeps- metaalbewerker, plaatwerker, auto monteur, metselaar, tegelzetter stu kadoor, timmerman, betontimmer- man, steenhouwer. De vakopleiding is kosteloos en bo- vendièn ontvangt de cursist een vast inkomen tijdens zijn leertijd. De op leiding wordt verzorgd door het rijk, omdat, zo staat in de aankondiging, het algemeen belang immers meer is gebaat bij goede vaklieden dan bij ongeschoolde of onvoldoende ge schoolde arbeidskrachten. Kamerbewoners Bij het Ministerie van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening is een boekje verkrijgbaar, waarin de rech ten en plichten van huurders en ver huurders van kamers worden uiteen- LEIDEN Het bouwen van een brug is een karioei, maar het slechten van een brug om de schakel te ver nieuwen niet minder. Dat blijkt op de Herengracht waar drilboren en andere zware apparatuur nodig is om de brug tussen de Groe- nestegen "uit te kleden". Jan Holvast fotografeerde de "puinhoop boven water". LEIDEN Uit het Leidse Volkshuis zijn twee grote geluidsboxen ver dwenen. Zij stonden in de grote zaal van het clubgebouw en vertegen woordigden een waarde van 2200,- De diefstal moet in de nacht van dinsdag op woensdag zijn gepleegd. In dezelfde nacht zijn ook enkele in braken gepleegd. Onbekenden ver schaften zich o.m. toegang tot de on der 'n flat aan 't Flanorpad gevestig de winkel. Uit de kassa, werd een bedrag van 200 weggenomen en uit het magazijn een geldkistje met vermoedelijk 100. De daders zijn de winkel binnengekomen door verbre king van een ruimsluiting. Een inbraak in een winkel aan de Stationsweg leverde de daders 20. op. Het geld werd uit een geldkistje genomen, dat in de kantoorruimte stond. Van een sigarettenautomaat aan de Maresingel werd in de nacht van dinsdag op woensdag het geldbakje opengebroken. Er moet een bedrag van 150 zijn verdwenen. LEIDEN Gemeente en ge meentelijke diensten hebben in 1971 een totaalbedrag van f28.000 niet kunnen invorderen. B. en W. stel len de raad voor de bedragen als oninbaar aan te merken. De grootste post is van de SLF, die ruim f 10.000 moet laten zitten. LEIDEN Twee vrouwelijke in zittenden van een door een 49-jari- ge Leidenaar bestuurde personen auto raakten gisteravond laat ge wond bij een auto-ongeluk nabij de Vink. Het ongeluk gebeurde doordat een uit de richting Voorschoten komen de wagen van de Oscar Benton Blues Band vlak voor de op de Wad- dtngerbrug rijdende personenauto aan het invoegen was. De botsing was zo hevig dat deze per sonenwagen -geheel vernield werd. De bestuurder bleef ongedeerd, maar zijn twee vrouwelijke passa giers (31 en 45 jaar) kregen resp. een rechterbeenbreuk en een her senschudding en een hersenschud ding en schaafwonden. Beiden moesten naar een ziekenhuis wor den overgebracht. gemaakt, hoe de huurprijs van een gedeelte van een woning wordt bere kend in de gemeenten waar nog huurprijsbeheersingen bestaan (zo als in Leiden). Verder wat men kan doen en waar men terecht kan wan neer over betalingsverplichting van de huurder een verschil van mening bestaat. Huurder en verhuurder kun nen aan de hand van het boekje ge zamenlijk vaststellen welke verplich tingen er van beide kanten bestaan. Nie Rhoodie nie Het bestuur van het Afrika stu diecentrum in Leiden heeft het ver zoek van de Nederlands-Zuddafri- kaanse vereniging om de hoogleraar in de sociologie N. .J Rhoodie een jaar lang gast te laten zijn van het centrum geweigerd. Het instituut wil niet doorgaan voor een instelling, die pro-apartheid is en ziet de komst van Rhoodie niet in het belang van het Afrika Studiecentrum. Het was de bedoeling dat Rhoodie in Neder land lezingen over de apartheid zou gaan houden. Het verzoek van de Ne- derlandse-Zuidafrikaanse vereniging was gebaseerd op een in 1953 geslo ten verdrag dat voorziet in de uitwis seling van docenten en blanke stu denten. Vanaf morgen kan ieder een die iets wil vernemen over het wel en wee binnen het Universitair Medisch Centrum een intern num mertje draaien. Wat hij hoort kunt u lezen onder telefoondienst LEIDEN Op de Trans- vaalhof en in het bijzonder op' nummer 8 is het feest. Deze week zijn de bruidsda gen ingegaan van de heer en mevrouw Van der Heyden- Onvlee, die hun diamanten huwelijksfeest vieren. Gisteravond klonk er naar buiten iets door van het feest, nu ja iets. Het ivas niet niets. "Jahn" marcheer de vóór en bracht een klank volle serenade. (Foto Jan Holvast) DONDERDAG 8 FEBRUARfo Donderdag Acllerfabrieken ^kantine Roq straat) Jaarvergadering "De fl vriend" 8 uur nam. Clubhuls Westerkwartier (Ten straat) Receptie 55-Jarlg bestas "Nieuw Leven" 7.309.00 uur na Stadsgehoorzaal Dies NataUs se Universiteit 2 uur nam. Kreatlef Sentrum (Breestraat Fotografie, beeldend en ruli vormen 8 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) socletelt v.ft. 16 Jaar 812 uur n Stadhuis Spreekuur sociale vrouw 68 uur nam. Breestraat 19 Socletelt vo handicap ten 25 uur nam. Breestraat 19 Soclet Tw (voor kamerbewoners en alleel den 912 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven, 1 fé 7.3010.30 uur nam. Tltus Brandsmalaan 76 "De boot" Clubhuiswerk handenarb 10 uur nam. Leiderdorp (Wilhelmlnastra^ Informatie-avond Baha'l 8 uur n Antonlusclubhuls Jaarverg KVP 8 uur nam. Lelds Volkshuis "School in dt waar Je woont" 8 uur nam. Huls over "t Hoff (Gerecht 3 scheld mej. Tlmmers van Dl< centrum 4.306 uur nam. Bevrijdingskerk (bovenzaal) afd. Zuid-West. Voorlichting Merkartikelen 8 uur nam. Oegstgeest Gemeentecenta Kienmlddag Ned. Ver. van Hu wen 2 uur nam. VRIJDAG Jazz-zolder Hot House (Rape burg 24) Suite 4 met Rob v.d, (elek. plano) en Ronald g (fluit) 10 uur nam. Kreatlef Sentrum Breestra Long Tall Ernie and the She uur nam. clné-club 9 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) telt voor kamerbewoners 8 nam. 1 uur 's nachts. Leiderdorp (Fred. Hendrikpli 25) Oespreksavond Baha'l 8.1 nam. Breestraat 19 Socletelt Tv (voor kamerbewoners en allee den) 912 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven, a Mirakel 811 uur nam. Bevrijdingskerk (Montg straat) Ruilbeurs Het Boshuis uur nam. Oegstgeest (Lijtweg 7) Spi bejaarden Soc. Adviesbureau 2- Het Mierennest (Morsweg 59 verlassen en sjoelen 8 uur nam. Stadhuis (Burgerzaal) Spr. H. Klrchhelner over "De ombu centraal of regionaal"? 8 uur na: Oegstgeest (Zendingshuis) scheidsreceptie ds. MacKaay Zaterdag Oegstgeest (Gemeentecentrum reldwlnkel 11 uur voorm.3 uu Oegstgeest (Geversstraat 65) socletelt v.a. 16 Jaar 8 uur r uur 's nachts. Breestraat 19 Sociëteit Ts (voor kamerbewoners en alleei den) 912 uur nam. Bij molen De Valk Postzegt 25 uur nam. Schaakzolder (Morsweg 114) Jeugdschaaksocieteit 25.30 uu Doopsgezinde kerk Zevenda ventisten bibelstudle 10 uur prediking 11 uur nam. De Vink Dansen 9 uur nam.- 's nachts. Breestraat 19 Jeugdhaven, Soo kei 811.30 uur nam. LAK-theater (Levendaal) Salvo met Cartoon 8.15 uur na Rijnlandslyceum (Oegstgees teris Sacrum. Opv. "Wie van ren?" door Toneelgroep Randst Apothekers De avond-, nacht- en zondag wordt waargenomen door de i apotheek, Lammenschansweg 7 Van Breest Smallenburg, Loeve Leiderdorp. Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor rechtskundige bijstand. Adre9 Leids Volkshuls Apoü dijk 33 Openingstijdendagelll 10 uur voorm tot 1 uur nam ve maandag) Dagelijks te berelt dens de kantooruren tel 30775 e derdagavond van 7-9 uur SOS-dienst SOS-Teleronlsche Hulpdien (01710)—25202 Voor alle die In lijkheden verkeren berelkbaa werkdag van acht uur n.m t< uur v.m doorlopend In het wee d.w.z. van vrijdag acht uur n. maandag acht uur v.m Gezinsverzorging Aanvragen hulp oeiaarden ei durlg zieken en gezinsverzorgiii! 45, tel. 49441 (maandag t.e.m. 910 uur voorm.). Aanvragen jooi naive dage oerkerkelljfce opleidingsschool zlnsveraorgtng, Rljnsbureerweg 56336 voorm 910 uur Dienstverlening Hnmn.nitaa. i gracht 246a Spreekuur maandi 2.30 nuur nam., woensdag 0.! voorm. tel 26277. Koord-studio Koord-studio, gewoon huis tj wone mensen met gewone en cl ne vragen. Hooigracht 52a. tl 46109. Release Hulpverleningsdienst Release: we Rijn 20a, tel 24555. Maanl donderdag 20-22 uur. zaterdag uur. Dienstencentrum voor 65-plri Algemene informaties (9-10 Noordelndsplein 2B tel. 40483 kwartier WIJ kinformatie 9-10 uul clubs hulpdienst DIJkstraat 2a l 49698 Binnenstad Wljklnformal 10 uur); clubs hulpdienst Gere Tel. 43503 De Kool Wljklnform -10 uur); clubs hulpdienst Dell 49a tel. 49726 Zeeheldenwijk I telefoonnummers (9-10 uur): 43078. 30897 20176 Meerburg telefoonnummers (9-10 uurr.i 34639 20788 44256 41796. Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moeders Saven zuster E. Janssen-NK ofdljck 32, Oegstgeest, tel. I 53652. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN Ivette Chrétiene, d. v. E V. B A. Teeuw; Adrlanus Abraham. van Houselt en A. D. van Dan netje, d. v. C. Vliegenthart Kromhout: Patrick, z. v. R. Gijs Y. E. Kramer; Erik Cornells, z.1 J. Homan en C. P. van Schie; d. v. W. Grootens en B. J. Schol OVERLEDEN T. van der Voort 82, man; L 9, dochter: A. C. Blommesteln I gew. m. A. J. Verberg; J. Verscb man; E. Huisman 62. geh. g P. Boef: J. Veerman 71 ecbtg. Stoute; A. van Mastrlgt 61, man.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2