ONCERTEN VAN LES HUMPHRIES Francois Rabbath Dubbel-elpee vol jazz-muziek voor de achtergrond Flying Burrito Bros live in Amsterdam Preflyte brengt Byrds in opkomst Popgroep Unicorn in Leiden RADIO PLEIN 16 Evenementenkalender VAN WEESEL j ERPAG 8 FEBRUARI 1973 EXTRA PAGINA is "Live in Amsterdam". The Flying Burrito Bros, dubbelel- pee. Ariola 86 439 XCT. Verreweg het fijnste dat de platenhandel deze week heeft geleverd is het verslag van het optreden van the Burritos in Amsterdam, nu alweer ruim een jaar geleden. Een concert dat in elk geval opviel doordat Chris Hillman, eens trouw Byrdslid, later op richter van de Burrito Bros, vertrokken bleek. Hij was ge zwicht voor het aanbod van Ste phen Stills om bij Manassas te komen spelen. Van het oor spronkelijke viertal dat "The gil ded palace of sin" uitbracht was toen niemand meer over. Verbazingwekkend is daarnaast, dat het onaantastbaar geachte meesterschap van Hillman en Clark in de "samenzang a la Burrito's" op deze plaat door de mannen van Mike Robberts vrijwel wordt geëvenaard. Ook steelgibaarwonder Sneeky Pete wordt nauwelijks gemist. Het bijzondere dat hij vroeger toe voegde aan het Burrito-geluid wordt nu meer dan bekwaam in de groeven gebracht door vio list Byron Berlin. Vooral na de eerste twee num mers komen de nieuwe Burrito Bros uitstekend op dreef - in het begin trillen de stemmetjes af en toe wat nerveus - en dan worden oude - ("MIJ uncle", "Wild horses") en nieuwe nummers in een sfeer gestoken die niet alleen het publiek in het Amsterdamse Concertgebouw zeer aantrekt. Overigens meldt de maat schappij Ariola, dat de heren als ze op 9 februari weer een toernee door ons land beginnen, Sneeky Pete weer in hun gele deren zullen hebben. Het wordt weer even afwachten hoe dat nou weer gaat klinken, maar Sneeky Pete kennende, en ver onderstellende dat de Bros weer een verrassing van het zelfde kaliber in petto hebben als toen deze plaat werd opge nomen, kun Je redelijk ver wachten dat er weer mooie din gen gaan gebeuren. B. v. D. "Preflyte". Jim McQuinn, Chris Hillman, Mike Clark, Ge ne Clark. Ariola 86468 IT. Terwijl iedere echt Byrdsfan al likkebaardend zit te wachten op de gloednieuwe langspeler van het "originele" quintet, heeft Ariola - om de spanning ten top te voeren - een hele oude, maar nog totaal onbekende plaat van hetzeflde groepje uit 1964 op de markt gebracht. Aan de hand van materiaal dat opmerkelijk genoeg in veel gevallen is gele verd door Gene Clark, die als eerste "echte" Byrd een schop onder de broek kreeg ten teken dat hij op kon duvelen, produce ren de mannen een geluid dat zelfs de eerste hier bekende LP, met mr. Tambourine man, in authenticiteit overtreft. Het klinkt allemaal eigenlijk precies hetzelfde als de muziek van die andere pakweg 100.000 groepen die in de tijd rond de opkomst van de Beatles tot le ven kwamen. Hoewel - soms hoor je al heel even de gitaar die de volgelingen van McQuinn later zo groot heeft gemaakt. "Preflyte" is eigenlijk een combinatie van onvermogen en enthousiasme, technisch zeer matig, maar voor wie de op komst van de beat heeft meebe leefd om van te watertanden. B. v. D. Vijf Meiplein 1-16 Tel. 25100 Tel. 43631 Ook verkrijgbaar bij: RADIO WAGNER WAGNERPLEIN 1 EN 3. TEL. 63132 De Engelse popgroep Unicorn doet op 9 februari het Leidse Kreatief Sentrum aan in het kader van een toernee door Ne derland. Bassist Pat Martin, drummer Peter Perrier, organist- pianist- gitarist, Ken Baker en gitarist Trevor Mee timmeren pas sinds kort een beetje aan de weg. Sinds 1963 echter waren de toenmaals ongeveer 13-jarige- heren al nijver aan het musi ceren. Eerst onder de naam: "Pink Bears" later als "The Late". Onder die laatste naam kreeg de groep een echte kans: Billy J. Kramer, popgrootheid van weleer, zocht een begeleidings groep en hij kwam terecht bij "The Late". Met Kramer maak te de groep tien televisieoptre dens en radioprogramma's. De stap naar een platencon tract was daarna niet groot meer. Transatlantic zag wel iets in de muziek van "The Late"j maar niets in de naam van de groep. De eerste langspeler werd dan ook uitgebracht on der de huidige naam. Deze LP "Uphill all te way", verkocht in Engeland niet onaardig. ver scheen ook in Nederlandse pla tenzaken, maar deed hier niet veel. Inmiddels is er een single uitgebracht onder de titel "All we really want to do". Unicorns muziek kan vrij behoorlijk worden onderge bracht in de categorie soft- rock. De heren zingen alle vier, en vooral als dat tegelijk ge beurt komen er vaak aardige resultaten uit de bus. Hoe aar dig valt op 9 februari in het Kreatief te horen. AMSTERDAM Concertgebouw: 9 febr. 20.15 uur Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Anton Kersjes m.m.v. Emmy Verhey, Emiel Kley- meer, Joop Meijer en John Huber; 10 febr. 15 uur Radio Philhar monisch Orkest o.l.v. Jean Fouraet mm.v. Elly Ameling; 10 febr 20.15 uur Les Humphries Singers; 11 febr. 20.15 uur Showavond met Nederlandse artiesten; 12 febr. 20.15 uur Concertgebouw orkest o.l.v. Bernard Haitink mm.v. Hanneke van Bork, Norma Procter, Ernst Haefliger en het Groot Omroeporkest van de NOS; 12 febr. 20.15 uur Pianorecital door Michéle Boegner; 16 febr. 20.15 uur Julian Bream, gitaar en luit. Shaffy-theater: 9 febr. 24 uur The Sissies met Brecht ook 10 febr.. 12 febr. 20.30 uur Popconcert door Mick Softly. Klein Bellevue: t.e.m. 4 mrt. 20.30 uur Wereldgebeuren in een note- dop Klipstein en Hammelburg samen met Corry van Kessel Nieuwe de la Mar-theater: t.em. 28 febr. di„ wo. en do. 20.15 uur Fons Jansen; t.em. 24 febr. vr. en za. 20.15 uur Wim Kan cn Corry Vonk. Theater Carré: t.e.m. 28 febr. 20.15 uur Jasperina de Jongs grote egotrip. Stadsschouwburg: 9 t.em. 11 febr. 20.15 uur Amsterdams Toneel met "De Meid", 11 febr. 13.30 uur, 12, 14 febr. 20.15 uur Amster dams Toneel met "De Vossejacht", 13 febr. 20.15 uur Ton Groep Theater "Lüther, Munzer of de dubbele boekhouding", 15 t.em. 18 febr. 20.15 uur Amsterdams Toneel met "Schuld en boete". DEN HAAG Congresgebouw: 10 febr. 20.30 uur Het Residentieorkest o.l.v. Willem van Otterloo mm.v. Zetling, viool, 17 febr. 20.15 uur Operette gezelschap Mascotte met Venus in seide. Theater Pepijn: 15 t.em. 17 febr. 20.30 uur Cabaret Tekstpierement met het programma "In de zesde hemel". Hot-theater: t.em. 10 febr. 20.30 uur Haagse Comedie met "Eind spel". 13 febr. 20.30 uur Rotterdams Danscentrum met "Oog op dans"; 16 febr. 20.30 uur Haagse Comedie met "Eindspel"; 17 febr. 20.30 uqr Haagse Comedie met "Wachten op Codot". Circustheater: 9 febr. 20 uur Nederlandse Operastichting met "Tos- ca" m.m.v. Het Omroeporkest o.l.v. Bohumil Gregor m.m.v. Gerry de Groot, Nelly Morpurgo, Jan Brinkhof en Nico Boer; 16, 17 febr. 20 uur De "Vader Abraham Show". Kon. Schouwburg: 9 febr. 20.15 uur Knecht van twee meester, 10 febr. 20.15 uur "Polonaise", 11 febr. 20.15 uur De drie zusters, 12 febr. 20.15 uur Liebelei; 13 febr. 20.15 uur Kooi van geluk; 14 febr. Amsterdams Toneel met "Schuld en boete". Diligentia: 9. 10, 11 feb. 20.15 uur Funhouse-theater, 13 feb. 20.15 uur Donald Walker, piano. ROTTERDAM De Doelen: 10 feb. 15 uur Promenadeconcert door het Promenade orkest olv Hubert Soudant mmv Marinus Flipse en Nico de Rooy, 11 feb. 20.15 uur Concert van Les Humphries Singers, 14 feb. 20.15 uur De Gert en Hermien Timmersmans Show, 15 feb. 20.15 uur Rotterdams Philharmonisch Orkest olv Kir ill Kondras j in mmv Kyung-Wha chung, 18 feb. 14.30 uur Nederlands Kamer Orkest. Grote Schouwburg: tem 11 feb. Musical Hair. Piccolo theater: tem 11 feb. 20.15 uur Toneelgroep De Appel met „Op leven en dood", 13 tem 15 feb. 20.15 uur Amsterdams Toneel met The Family III. Rotterdamse Schouwburg: 9, 10 feb. 20.15 uur Rotterdams Toneel „Op blote voeten in het park". 11 feb. 20 uur Havenstad Operette met Die Czardasfurstin, 13 feb. 20.15 uur Nationale Ballet: Epi sodes, 15 feb. 20 uur Nederlandse Operastichting „Tosca", 16 feb. 20.15 uur Roterdams Toneel met „De man, het beest en de deugd", 18 ,19 feb. 20.15 uur Zuidelijk Toneel Globe „Soldaat Tanaka". Hofplein theater: 9, 10 feb. 20.15 uur Seth Gaaikema met „Elf dwa lingen" ook 13 tem 17 feb. Sportpaleis Ahoy: 9 feb. 20 uur Wieleravond voor profs, 16 feb. 20 u. Popconcert door James Brown, 17 feb. 20 uur Carnavalsfeest olv Johnny Hoes mmv Zwarte Lola, Dikke Leo, de Heikrekels, Prins Carnaval en de raad van Elf. Francois Rabbath, „Les uns par les autres", Moshé-Naïm MN-12003 De Franse bassist Francois Rabbath zorgde in Juni 1971 voor enige sensatie in het Pa- rijse Palais des Sports door zijn solo-recital op de bas. Moshé- Naïm nam dit integraal op en bracht de elpee nu ook in Ne derland uit. Naast Rabbath zijn verder nog te horen Marchel Blanche en André Ceccarelli op slagwerk. Bij het eerste nummer zit je eigenlijk nog te wachten tot er naast de typische begeleidings instrumenten bas en drums nog iets anders komt. Lang duurt dat echter niet. Al snel ben je gewend aan de samenstelling van het trio en laat je de mu ziek over je komen. Pas bij de tweede keer draaien ga je het, lijkt me zo. echt waarderen Want Rabbath doet toch wel bijzondere dingen. Hij weet uit zijn grote instrument erg mooie geluiden te halen, waarbij hij het voordeel heeft dat vrijwel alle muziek speciaal voor bas werd geschreven. Door hem zelf. Met daarnaast drie nummers van Johann Sebastian Bach, die hij speciaal bewerkte. Lijkt het eerst zo, dat deze plaat waard is om te bezitten door het bijzondere van de sa menstelling van het uitvoerende trio, later wordt het dus wel duidelijk dat het vooral de mu zikale prestaties zijn die de el pee tot een toch wel begerens waardig bezit maken. P.T GRAMMOFOONPLATEN Hogewoerd 112 - Leiden 20354 SPECIAALZAAK or het eerst in de historie gaat Les Hum- is zich met zijn "singers", aan het Neder- ie publiek presenteren middels, twee optre- Op 10 februari zal het omvangrijke gezel- o van de Engelse multi-instrumentalist en igeur het Amsterdamse Concertgebouw be lt, de volgende dag staan de zeer fraaie da- en heren op het podium vq/n de Rotterdamse en. ids "To my fathers house", eerste overdon- ide wereldhit, heeft de groep vooral in Duitsland succes op succes gestapeld. En dat on danks het feit dat de eerste "live"-optredens naar helemaal niets leken, en dat cr in het begin stevige concurrentie was van de Edwin Hawkins Singers, een ensemble dat er wel in slaagde om ook op het toneel tot goede prestaties te komen. De Les Humphries Singers hebben zich bij onze Oosterburen inmiddels echter tot een even hecht geheel ontwikkeld, dat ivat pretentieloze, maar bepaald niet onaardige muziek professioneel over het voetlicht weet te tillen. iRAMMOFOONPLATEN C. DE TOMBE ISKERKCHOORSTEEG 11 Tel. 01710—22184 itli Emerson einig werk EJ/i kwaliteit ERKtitn Emerson with the liaise in het platenwezen dit moment kan nauwelijks wor- •"I na] leliijker geïllustreerd w dan door het feit dat de IC "Keith Emerson with the is uitgebracht. Er komt dg werk van kwaliteit uit, neem je dan als platen- itschappij maar weer eens duik in de bak met "oud r altijd goed voor behoor- 5fj i verkoop". rat er op deze plaat gebeurt liks anders dan er bij the bef altijd al gebeurde; het om oude nummers, af en opnieuw gemixed zodat erson er nog wat duidelijker fnuit komt. Er wordt weer alle kanten gestoeid met Si- us, Bach, Dylan en noem iï op. Op een naar mijn tók ontstellend vervelende 63! erger nog dan bij The eption het geval is. Zodra thema gespeeld is, gaat ers°u over tot het scheppen een dikke brei van technï- hoogstandjes die - ik durf haast niet te zeggen - steeds jK'k op elkaar lijken, wat qua- •op en wat quasi-Jazz. B. v. D. "Jazz is here to stay", verza mel (dubbel) Elpee, verve 2632 016, f25. De jazz-muziek maakt op het ogenblik een gevaarlijke pe riode door. Ruime tijd is de Jazz beschouwd als muziek voor de echte liefhebber, maar het schijnt nu zo, dat het zich heeft gevoegd in de rij van symbo len voor pseudo-progressieven. Dat heeft de markt zeer ver ruimd en daar wordt dankbaar gebruik van gemaakt door de platenmaatschappijen. En na tuurlijk volkomen terecht. Al yras het alleen maar omdat de winsten op het soort albums als Aan deze muziekpagina deze de mogelijkheid schept om ook andere muziek te kunnen uitbrengen "Jazz is here to stay" is op gebouwd uit een groot aantal gematigde nummers. Daarom een lekkere plaat als achter grondmuziek op een gezellige avond, voor mensen die het wel leuk vinden zo heel af en toe te worden overstemd door een nummer als "Flying Home" van Lionel Hampton. De man die in de vijftiger jaren, althans in het begin, ook in Nederland een geweldige populariteit be zat en voor een half afgebroken zaal zorgde bij een optreden in Amsterdam. Maar je komt ook randfiguren tegen als Sammy Davis en Walter Wanderley. Gelukkig ook fijne titels, als St. Louis Blues door Count Basie, Smith en de onverbiddellijke Zuid-Amerikaanse stamper Samba de una nota so door Stan Getz. Voor de mensen die het naad- Je van de kous willen weten: verder staan er nog opnamen op de platen van Dizzy Gilles pie, Lester Young, Herbie Mann, Louis Armstrong, Ella Fitzgerald, Billy Holiday, Sarah Vaughan en Billy Eck- stine, Eartha Kitt, Chet Baker, Wes Montgomery, Johnny i Hodges en Duke Ellington, Os car Peterson, Harry James, As- trud Gilberto en Luis Hendri- que. P.T. werkten mee: Bert van Dommelen Pieter Taf fijn Bram van Leeuwen (lay out)

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 15