romotie an kust Duitse oningbouw pgneert Sassenheim Katwijk I (waterpolo) verslaat Shell I 1OPAGANDA-ACTIE VOOR KATWIJK EN NOORDWIJK 4 DIO (h) incasseert eerste nederlaag PAG 6 FEBRUARI 1973 STREEK PAGINA 3 MJK/NOORDWIJK „Ze maken bij jullie aan de 'Jeslist zeer gerichte propaganda in West-Duitsland. Jbij de reisbureaus zie je al folders liggen Dat ver ms Norbert Grones (49) uit Remagen. Hij was dit inde naar de Nederlandse kust gekomen om enige ho- pensions in Katwijk en Noordwijk te bekijken met Deling daar kamers te reserveren voor de periode van tot 1 mei. Met zijn gezin wilde deze eigenaar van een |ch installatiebedrijf in die tijd genieten van de frisse bnde zeelucht en van de bloeiende bollenvelden. Les geslaagd is weten we gen. Vandaar die „Holland Promo- had wel voldoende docu- tion" in West-Duitsland. Georgam- nateriaal meegebracht. Dat seerd door Charles Belmon, directeur weten te bemachtigen via van het kantoor Keulen van het Na- lor Keulen van het Natio- tionaal Bureau voor Toerisme. (eau voor Toerisme. Onder Wil men een greep op de Duitse iantiepapieren bevond zich toeristische markt blijven behouden, folder van het gehele Ne- dan is het zaak ieder ja_ar weer te la- knsto-pbied van de Wad- ten zien en horen, dat de Nederland en tot en met Zeeland. Een se kust er is. Met veel mogelijkheden ukie propaganda-materiaal om prettig vakantie te houden. N.B.T. voor het komende Voor de ruime en de smalle beurs. Eén van de middelen is zo n folder over de Nederlandse kust, die sinds enkele dagen ln nagenoeg alle Duit se reisbureaus op de balie ligt. Een kleurig geheel, waarin Kat wijk met één en Noordwijk met an derhalve pagina beslist niet gek voor de dag komen. De Duitsers, die plannen hebben hun vakantie in één van deze twee badplaatsen door te brengen, krijgen volop informatie. Over prijzen van hotels, pensions, privaatwoningen en wat niet meer. Over wat er te bele ven valt en over de mogelijkheden om uitstapjes te maken. Katwijk voorseizoen komen met betrekking Duitsland-promotiereis teruggekeerd, aan de kust niet maken. Die jaar- Hij bezocht relaties waarmee de V.V.V. reeds zaken doet hij heeft mede dankzij lijkse acties vergen veel geld. Zo"n folder van 24 pagina's zou men nooit kunnen uitgeven als niet 011- b-aarin Katwijk en Noord- rijpelijkerwijs niet ontbre- vorig jaar gemaakte Rijnreis met *t der supervisie van het N.B.T de han- N.B.T-sffhip „Holland Pearl" ook ve- den in elkaar werden tot de bollenvelden en Keukenhof, op de kegelarrangementen (waarvoor nu reeds aanvragen binnenkomen), op talrijke andere aantrekkelijkhe- de, zoals paardrijden, golf spelen, tennis en wat al niet meer, en op de le nieuwe contacten kunnen leggen, als het kantoor Keulen niet zorgde Wim Rovers gaat voor Noordwijk dat ze op de juiste plaatsen ver volgende maand veertien dagen op spreid worden. De voorpagina van w_. de Duitsland-tour met de N.B.T.- deze Nederlandse kustfolder heeft als kend opereren de V.V.V.'s Katwijk trein. Overigens beginnen in Katwijk blikvanger 'n stukje Katwijks strand, en Noordwijk ook nog afzonderlijk en Noordwijk nu de reserveringen in Verplanckes zoon Kees. die zijn va- op de Duitse markt. Tienduizenden grote aantallen los te komen. Niet al- der in het V.V.V. gezelligheid in het hoogseizoen. Deze gezamenlijke prestatie is ove rigens niet het enige. Vanzelfspre- iornbee &n Duijn bewoners van het Roerge- fcet Rijnland blijft de Ne- kómt zelfs'met een achtdaags ar- kust nog altijd een gewei- rangement (zeven nachten) voor rekkingspunt. Men behoeft Daarin zijn begrepen over- niet al te ver te rilden om nSL^ü met ontbiit. een dagtocht Itlebestemming te bereiken. naar ^tentara en een minigolf- „Op mijn gemak doe ik rtij met een keer eten in één van kleine vijf uur en dan Katwiikse restaurants. folders hebben hun weg al gevonden leen voor het bollenseizoen, maar naar de reisbureaus en toeroperaties ook voor het hoofdseizoen, in het land van onze overburen. Er wordt schriftelijk en telefonisch contact onderhouden en de directeu ren Verplancke en Rovers gaan per soonlijk de markt verkennen. Er wordt veel achter de schermen ge daan. Daarvan heeft men in de bad plaatsen vaak geen weet. Ook niet van het uitgeven van deze kustfol der voor Duitsland. Katwijks V.V.V-directeur Chris Verplancke is opgewekt van een erk assisteert, ziet men erop genieten van de zon aan de zijde van een charmante da- Zonder propaganda kan men het me! Een kijkje op het Katwijk- se strand tijdens het hoog seizoen. Dan is het er met al die paviljoens en kleu rige hadcabines erg gezel lig. Uitvoering in „De Wilbert" ?e onderweg nog een kopje fanneer we naar de Duitse of Oostkustzee gaan ïger onderweg en boven- er bij jullie prachtige 'k Heb wel gemerkt, dat Ierland niet meer zo goed- - een jaar of drie, vier ge- mwens, bij ons is het ook prijzen stijgen met de ik ga liever naar de Hol- dan naar Spanje of Joe- De aanbiedingen voor de ien in beide laatstgenoem- jii zijn wel aanlokkelijk. I je na afloop aan het reke- de Katwijkse restaurants. De Noordtwijkse V.V.V. wijst op gunstige ligging voor hen. die in LISSE KORT LISSE Zondag 11 februari a.s. wordt in de Nieuw Vredehofkapel te Heemstede (Johan van Oldenbarne- veldtlaan) een aangepaste kerk dienst voor gehandicapten van alle gezindten gehouden in welke dienst P|v -.ab.Q zal voorgaan ds. J. van Ieperen. On- ie na afloop aan et - derwerp Het verloren schaap". Me- ben je ook heel wat geld ripwprkin„. v.M.C.A. Sineers. aan hel dewerking: Y.M.C.A. Singers, aan het len het ook wil wenden of 1 Teke Bijlsma, aanvang 3 uur. Et staat, dat de toeristische Wegens het bereike 'langs onze kust het voor pensioengerechtigde leeftijd zal A. rote deel moeten hebben H. Hombergen, ambtenaar bij het TPInnfvini'tnitoKocJvilf T-T T. ft tf» T.1CGP /Vestduitsers. Vandaar ook. rijks V.V.V.-directeur Chris Ke nu al vele jaren Duits- pekt. Hij was één van de f.V.V-directeuren en mis Electriciteitsbedrijf H.L.S. te Lisse, afscheid nemen in een samenkomst met commissarissen, directie en het gehele personeel van de H.L.S. Het afscheid vindt plaats in de verga- vv-directeuren en mis- «v-*o~ ?1 de allereerste, die met derzaal van de H.L.S en wel op dins- Jlijke arrangementen Rijn- dag 6 februari om vier uur. balen en Rijnland-Phaltz Door de Geref. Gemeente te Lis- lerken. Op zijn eentje. Het se is een beroep uitgebracht op ds. D. pt daar ook de kansen lig- Hakkenberg, te Dordrecht. JHEIM De woningbouw ;I iheim is ook in de eerste 1973 nog niet op gang Ondanks diverse bezoeken [j^euheims burgemeester J. d Knobelsdorff aan gedepu- in Den Haag laat de A^ng van het bijna 200 wonin- ittende plan Teylingen nog zich wachten. Een plan. Sassenheim al half 1972 had g ïvangen. twaalf woningen (waar- twee bij het bureau van de P'tie behorende woningen), issenheim in de eerste helft /orige jaar gereed gekomen, genblik zijn er nog slechts 'vf igen in aanbouw. De vraag rciruimte zeker in de so- or is groot. Per 1 Ja pe de wachtlijst in Sassen- namen. Van dit aantal be er 907 nog helemaal niet onruimte in 71 gevallen oonruimte niet passend ter- verige 28 gevallen onderge bracht moeten worden in de catego rie bejaarden en alleenstaanden. In deze cijfers van woningzoekenden ondanks het uitblijven van de nieuw bouw toch minder dan het jaar er voor, toen de lijst 325 woningzoeken den telde zijn tevens begrepen de bewoners van 40 onbewoonbaar ver klaarde woningen. Mede door het stagneren van de woningbouw naast het plan Tey- lingen is ook het plan Wasbeek al in vergaande staat van voorberei ding is het bevolkingscijfer voor het eerst sinds vele jaren terugge lopen. Per 1 Januari telde Sassen heim 13.074 inwoners, 14 minder dan het Jaar ervoor (13.088). Opmerke lijke details bij die bevolkingscijfers het aantal geboorten lag met 219 ongekend laag (sedert 1966 lag het gemiddelde per 1000 inwoners op 20, nu op 16.4) en voor het eerst sinds Jaren was er weer een ver- trékoverschot. Tegen de 604 vestigin gen stonden 757 vertrekkers. J. Slottje aan kop bij dammen Bollenstreek HILLEGOM In de B.-klasse wist J. Slottje door een verdiende over winning op A. Verkerk alleen aan de leiding te komen. M. Onos behaalde z'n eerste punt door een remise te gen J. de Boer. M. Eijgensberger heeft zich in deze klasse terugge trokken. Van Dam stelde teleur door zijn remise tegen Van Noort. Uitslagen B-klasse: J. Slottje- A. Verkerk 2-0. M. Onos-Jav. Boer 1-1. W. van Noort-B. van Dam 1-1. In de hoofdklasse gaat de Lisse- naar S. Lemmers alleen aan de kop. In zijn partij tegen de kampioen van '72, plaatsgenoot J. Algera, gaf hij in het eindspel zijn winst uit han den, zodat Algera toch nog een be nauwde remise kon forceren. De Hillegommer Winkelaar won dank zij vrouwe Fortuna van C. Imt- horn. G. v.d. Voet blijft goed mee draaien door zijn dik verdiende remi se tegen P. v.d. Stelt. De inhaalpartij tussen J. Algera en A. van Rossem eindigde in een overwinning voor eerstgenoemde. Uitslagen: S. Lemmers-J. Algera 1- 1. Th. Winkelaar-C. Imthorn 2-0. P. v.d. Stelt-G. v.d. Voet 1-1. A. Balken- ende-P. Boogerd 1-1. J. Algera-A. v. Rossem 2-0. C. v.d. Voet-A. van Ros sem 2-0. Standen: Hoofdklasse. 1. S. Lem mers, 3 partijen gespeeld, vijf pun ten. 2 A. van Hove, Hillegom, 2 par tijen gespeeld, vier pnt. 3. Th. Win kelaar, 3 partijen gespeeld, vier pnt. 4 en 5: J. Algera en G. v.d. Voet, twee partijen gespeeld, drie punten. 6. 7 en 8: A. van Rossem, A. Balken ende en P. Boogerd, drie partyen gespeeld, drie punten. 9. F. Roits- ma, wee partijen gespeeld, twee punten. 10 en 11: C. Imthorn en P. v.d. Stelt, drie partijen gespeeld, twee punten. 12 en 13 G. v.d. Stelt en G. Slottje twee partijen gespeeld, één punt. 14 J. van Horick, 0 partij gespeeld, 0 punt. 15. C. v.d. Voet, drie partijen gespeeld. 0 punt. NOORDWIJK Nadat zij reeds en kele keren ternauwernood was ont lopen hebben de Noordwijkse heren nu dan hun eerste nederlaag te pak ken. De DIO-formatie verloor ver diend van een bijzonder sterk draai end THOR uit Schoonhoven. De spe lers van trainer Van Nierop hoeven zich echter niets te verwijten, want zij hebben met volledige inzet het tij trachten te keren, maar tegen dit THOR was niets bestand. In de vierde set leek DIO zich krachtig te herstellen. Een 4—0 voorsprong werd genomen. Maar de THOR-formatie wist haar blok steeds beter te organiseren zodat de Noordwijkse hoofdaanvallers er niet meer langs konden komen. En tergend langzaam kwam THOR weer dichterbij. De twee-meterlange De THOR-ploeg heeft echter wei de hoofdaanvallers sloegen regelmatig steun gehad van de bijzonder slecht fluitende Sohoonhovense (notabene) scheidsrechter Van Apeldoorn. Niet dat de Noordwijkers hadden gewon nen, maar de krachtsverdeling had wat eerlijker komen te liggen. In het bijzonder werd de tweede set van DIO door de scheidsrechter gesto len. Deze man meende zijn rancune «een week daarvoor ontstaan) op DIO te moeten botvieren, zodat de Noordwijkers met angst en beven elke slag zagen vertrekken. Wel, in de eerste set ging het nog duidelijk crescendo met de DIO- ploeg. Met snelle, gevarieerde aan vallen werden de lange THOR-men- sen van het kastje naar de muur gestuurd. Met 1511 was de eerste setwinst binnen. Ook in de tweede set hadden de Noordwijkers aanvan kelijk het beste van het spel tot een voorsprong van 1311; maar wat de scheidsrechter hierna pres teerde grensde aan het ongelooflijke. Ballen die door de tweede scheids rechter in gegeven werden, werden door hem uit verklaard. Technische fouten werden bij THOR verdoezeld en bij DIO afgestraft. Kortom, de man zaaide grote paniek in de DIO- gelederen. Na afloop sprak zelfs de THOR- aanvoerder zijn schande hierover uit. Duidelijk aangeslagen startte DIO de derde set en ondanks het erbar melijke fluiten ontspon zich een aan trekkelijke wedstrijd. De uitverkoch te sporthal (volleybal is ongekend populair in Schoonhoven!) zagen twee totaal verschillende systemen vertegenwoordigd. Het snelle, verras sende van DIO en het harde hoge aanvalsspel van THOR. Minutenlan ge rally's waren aan de orde van de dag. De sets duurden gemiddeld iets meer dan een half uur, maar over het DIO-blok heen, zodat daar ook weinig eer te behalen viel. Met 1513 was ook deze set voor THOR. KATWIJK AAN DEN RIJN Woensdagavond zal de Harmonie Katwijk Rijn een muziekuitvoering geven in huize „De Wilbert". Het pro gramma zal bestaan uit populaire stukken. Dit optreden is een onderdeel van het programma, dat het progressieve „Wildo" bestuur elk seizoen samen stelt. Dit bestuur bestaande uit de dames, Y. v. d. Meer, J. van Iperen- Sormani en de heren G. Molenkamp, L. Tourné, J. Prein, en F. Verstee- gen verzorgen niet alleen het amuse ment voor de bejaarden maar vin den het ook een eer voor hun eigen personeelsvereniging te mogen wer ken. Naast de ontspannings-avonden waarvan het doel is. elkaar beter te leren kennen, worden ook feest avonden gehouden, zoals de Carna valsviering die eind van de maand gehouden wordt. De Direktie en huis genoten van „De Wilbert" mogen zich erg gelukkig prijzen met zo'n actief bestuur dat maandelijks voor het nodige vertier zorg draagt. Oudercommissie vraagt B. en W. om gymlokaal HILLEGOM De oudercommis sie van de openbare Rembrandt- school in Elsbroek heeft het college van B. en W. gevraagd de inmiddels vrijgekomen urgentie verklaring voor de bouw van een gymnastieklokaal aan te wenden voor de bouw van een gymnastieklokaal naast deze school. Op die manier komt er vol gens de oudercommissie een eind aan de "onaanvaardbare situatie die thans bestaat door het niet aanwe zig zijn van de mogelijkheid tot het geven van lessen lichamelijke op voeding aan de leerlingen van de Rembrandtschool". Volgens een mededeling van de wethouder Jac. v. d. Vinne op een hoorzitting in januari dit jaar zullen in Eelsbroek twee gymnastiekloka len worden gebouwd. Eén van deze lokalen zou moeten worden gebouwd bij de nog in voorbereiding zijnde vleugelsohool. De oudercommissie van de Rembrandtschool heeft daar op ingehaakt. Sassenheimer promoveert SASSENHEIM Ir. G. West- steijn uit Sassenheim is aan de land bouwhogeschool te Wageningen ge promoveerd tot doctor in de land bouwwetenschappen. Zijn proef schrift was getiteld "Phytophthora nocotianae var. nocotianae on toma toes". Als promotor trad op prof. dr. ir. J. Dekker, hoogleraar in de fytopathologie. Een onderzoek door de promoven dus naar de ziekteverschijnselen in de jaren zestig onder tomaten in Ne derland maakte het mogelijk om het toenemende optreden van deze ziek te te begrijpen. Zij was toe te schrij ven aan een concentratie van de op kweek van plantmateriaal op gespe cialiseerde bedrijven. Samenwerking Bollenstreek voor de cleur BOLLENSTREEK Het samen werkingsorgaan Bollenstreek, waar voor al in 1968 de aanzet werd ge geven. staat voor de deur. Als taak van het Bollenstreek-gewest wordt voornamelijk gezien de coördinatie van bestuur op gebieden die alle aangesloten) gemeenten betreffen. Als dat gewenst is kunnen aan het samenwerkingsorgaan ook uitvoeren de taken worden opgedragen. In het bestuur van het orgaan zul len bestuurders van alle gemeenten zitting hebben: in het algemeen en dagelijks bestuur. Het ligt in de be doeling een permanent secretariaat in te stellen, dat in het gemeente huis van Noordwijkerhout zal wor den ondergebracht. Het ontwerp van de samenwerkingsregeling is ter goedkeuring aan de gemeenten ge stuurd. HHHHnHHi Noordwijkerhout zal van saterdag af een nie uw vermaak rijker rijn: dan wordt bowlingcen trum Oostdam aan de Kerkstraat geopend: Gisteren was men nog druk bezig om de acht vol- automatische banen dan ook in vol bedrijf te kunnen nemen. (Foto Jan Holvast) KATWIJK Het eerste poloteam van de Katwijkse Zwem- en Polo club "Katwijk" heeft een grandioze 9-3 zege op Shell I uit Rotterdam be haald. De ruim honderdvijftig toe schouwers rond het bassin in het Katwijkse sportfondsenbad "De Miereweide" juichten van vreugde toen scheidsrechter B. Schreurs uit Heerhugowaard het eindsignaal blies. Trainer A. A. Roman uit Lei den stond glunderend te kijken en deelde spontaan schouderklopjes aan zijn mannen uit. Het was dc derde zege uit drie gespeelde wed strijden voor de derde klasse B. van de landelijke competitie van de K.N. In deze tweede thuiswedstrijd trad Katwijk I aan tegen Shell I, tegen stander uit de promotiestrijd en even eens debutant in deze klasse en tot nu toe nog steeds koploper. Die plaats hebben de Katwijkers thans overgenomen. Een veelbelovend be gin dus. De weg is echter nog lang. Daarom dienen "De Miereweide"- spelers het hoofd koel te houden en niet de huid te verkopen voor de beer is geschoten. De weg naar het kampioenschap kan lang en moeilijk blijken te zijn. Leo van Beelen deponeerde reeds na vijfentwintig seconden spelen de bal achter de S'nell-doelman. De vreugde was echter niet van lange duur. Gerard van Opstal (oud-bad meester van "De Miereweide" en speler van Katwijk I) maakte er an derhalve minuut later 1-1. Een wel wat omstreden doelpunt. Iedereen zag namelijk de bal van de paal te rugspringen, doch scheidsrechter Schreurs. die overigens voortreffe lijk leidde, beslistte anders. Dertig seconden voor het einde van de eer ste periode bracht Arris Parlevliet de score op 2-1. mans een strafworp, toegekend we gens een tegen hem binnen de vier meterlijn begane zware overtreding. 3-1. Even later bracht Martin Ver meulen Shell I op 3-2. Toen Arris Parlevliet na tweeeneenhalve mi nuut spelen voor een minuut het wa ter uit werd gestuurd profiteerde Shell van de numerieke meerder heid. Martin Vermeulen bracht de partijen op gelijke voet 3-3. Eenzelf de voorval deed zich voor toen Ge rard van Opstal een minuut voor het einde van de tweede periode de kant op moest. Het was Hugo Boonstoppel die 4-3 liet aantekenen. Shell I kwam in de derde periode met een andere keeper. Het bracht geen succes. Dick Timmermans lan ceerde een keurige omhaal en trof daarmee doel. (5-3). De invallende 41-jarige Katwijkse doelman A. Ple zier stopte op fantastische wijze een aan Shell toegekende strafworp. Leen Parlevliet en Dick Timmer mans brachten daarna de stand op 7-3. In de vierde en laatste periode kwam Katwijk I door Dick Timmer mans op 8-3 en Arris Parlevliet de poneerde tien seconden voor tijd nummer negen in het Shell-doel. Het publiek riep om tien, tien doch dat zat er toen beslist niet meer in. Daar was de tijd tekort voor.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3