Leiderdorp moet 'overloop' van Leiden gaan opvangen auegaar agenda Politieke partijen willen leefklimaat bevorderen Th. Engel 25 jaar bij PTT LEIDERDORP De gemeente Lei derdorp wil het beleid op lange ter mijn in de vergadering van 5 februa ri onder de loep nemen. Alle raads fracties hebben zich bezonnen op dit probleem. D'66 D'66 pleit voor een „zwaar" gewest Leiden. Leiderdorp wil men niet ver der „uitbouwen" voor de opvang van de overloop uit de Haagse agglome ratie. Dit houdt in dat men een ac tief werkgelegenheidsbeleid wil zien en een herziening van het woonbe leid. Ook wil men er voor zorgen dat Winkelhof alleen de functie van een centrum om boodschappen te doen krijgt en dat de Leidse binnenstad het winkelende publiek uit Leider dorp niet verliest. Bij de bouw van een sporthal in Leider dorp wil D'66 de functie van deze hal scherp afwegen tegenover het gebruik door Leiderdorpse verenigin gen van de Leidse Groenoordhal. Men wil ook geen „statusclubhuizen" maar voorzieningen dicht-bij-huis. PAK Het PAK is de mening toegedaan dat in de deelnota van VNG een goe de planning ontbreekt. Men wil tij dens de discussie de doelstelling Lei derdorp moet uitgroeien tot een woon gemeente die rond 1980 ongeveer 30.000 inwoners heeft, behandelen. Ook het PAK wil niet dat Leiderdorp uitgroeit tot een slaapgemeente of een .ghetto voor welgestelden" Men pleit voor opvang in Leiderdorp van de „overloop" van Leiden waar door het forensenkarakter zou wor den verminderd DS '70 DS 70 vraagt zich af of het beleid v. Leiderdorp meer gericht moet zijn op het meer. of veel meer scheppen van werkgelegenheid. Een andere vraag is binnen welk tijdsbestek de bestemmingsplannen zullen moeten worden verwezenlijkt. DS'70 hamert op woningen voor de minder draagkrachtigen en verbete ring van de verkeersvoorzieningen. Burgerlijke stand GEBOREN Liesbeth dr. v. W. E. Gitz en M. van den Braak; Caroline Petronella dr. v. T. J. H. Donarth en E. Nagtegaal; Ro- mee Pauline dr. v. F. E. Zwaan en F. Janssen; Dave Alexander zn. v. N. Ouwerkerk en P. van den Berg; Maria Benevenurba Apollonia dr. v. M. J. Hij- man en M. S. F. Bijlemeer. GEHUWD N. J. H. Phllipsen en A. G. M. Heems kerk; W. C. J. Lovink en J. Ouds hoorn; P. J. N. Kors en A. J. van Tel lingen; J. Prins en H. M. Kouprle; J. G. Hordijk en J. P. M. de Winter; H. van Hooven en J. C. Jansen; C. Platteel en W. Scheybeler. der Plas (82) gehuwd geweest T Rhijn; J. Bekooy (82) Aygün B. Togc (33) gehuwd geweest LEIDSCH DAGBLAD Uitgave: Leidsch Dagblad B.V. Witte Singel 1 - Leiden Postbus 54 - Giro 57055. Telefoon redactie 01710-21507. Hoofdredacteur Han Mulder. Maandabonnement f 9,28 Kwartaalabonnement f 27,45 Per post f29,85 Losse ninpmers f 0,35 Abonnementsgelden bij vooruit betaling te voldoen. Bij automa tische overschrijving geen admi nistratie- en incassokosten. Nabezorging tot 20.00 uur. Zaterdag tot 18.00 uur Telefoon 01710-30500 ©safes» wsraltelrf Issdspdofp D'66 vindt dat het winkel centrum Binnenhof het winkelen in de Leidse bin nenstad niet mag vermin deren. (Foto Jan Holvast) Verder wil DS '70 dat de personeels bezetting van de gemeente tijdig aan de nieuwe ontwikkelingen moet worden aangepast. VVD ZOETERWOUDE Op maandag 12 februari is het 25 Jaar geleden dat Th. Engel, (Schenkelweg 85), in dienst trad bij de P.T.T. Hij begon als 14-jarige hulpbesteller in Zoeterwou- de. Drie Jaar later stapte hij als be steller over naar Leiden. De laatste 16 Jaar is hij als expediteur werk zaam op het kantoor in Den Haag. Dit jubileum zal niet ongemerkt voorbij gaan. De P.T.T.-directie heeft zijn bezoek al aangekondigd en anderen zullen zeker niet achter blijven. In zijn vrije tijd is de heer Engel een Jeugdleider- en trainer bij S.J.Z. overeenstemming zoeken in de he le raad over de onderwerpen die ter tafel moeten komen; vaststellen van de tot nu toe gel dende doelstellingen per onderwerp; het bepalen van nieuwe doel stellingen voor een nog overeen te ko men termijn in de toekomst. Volgens de WD moet aan de or de komen: bevolking, woningbouw, be stuursvorm, onderwijs, cultuur, sport, recreatie, jeugdzorg gezondheidszorg, maatschappelijke dienstverlening, verkeer en vervoer, werkgelegenheid. De WD gaat er vanuit dat de doel stellingen wel te realiseren moeten zijn. PCC De PCC meent dat het doel van de gemeentepolitiek is de opbouw en in standhouding van een samenleving waarin de mens zich optimaal kan ontplooien. Voor de PCC betekent dat niet alleen dat de mens zich in de samenleving tihuis moet voelen miaar ook in staat moet zijn verantwoorde- Ongelukkige val LEIDEN Een 83-jarige ster van Leiden kwam gisteravond op de Maresingel zo ongelukkig te vallen dat ze een neusfracteur en een gescheurde bovenlip opliep. De bejaarde vrouw, die in de Mar- nixstraat woont, is door de EHD overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis. lijkheid voor de ander en het geheel op zich te nemen. De PCC komt tot de conclusie dat Leiderdorp steeds meer een woonge- meente is geworden. Men wil daar om in de toekomst, om een beter evenwicht te krijgen meer de functie van Leiderdorp als werkgemeente gaan stimuleren. Om goed aan de samenleving in Leiderdorp te kunnen deelnemen zijn ook goede wegen van groot be lang. Dit vindt de PCC een punt om 't beleid in de komende jaren op te richten. Ook de oprichting van wijkcentra en een centraal gelegen gemeenschaps centrum vindt de PCC van bijzonder belang. De PCC wil verder heit wo ningbouwbeleid richten op een even wichtige bevolkingsopgebouw, het tot stand komen van verschilende vor men van voortgezet onderwijs, en de totstandkoming van een sterk gewest waarin de zelfstandigheid van de ge meente is verzekerd. KVP De Leiderdorpse KVP houdt vast aan hetgeen is gezegd in de algemene beschouwingen bij de begroting van 1973. Men wil niet afwijken van de afspraken die zijn gemaakt naar aan leiding van de discussie op 14 decem ber. Als prioriteiten stelt de KVP o.a. de zorg voor bejaarden, voorzie- Zaalhuur brengt B.C. Leiden op rand van een faillissement LEIDEN De badmintonvereni ging B.C. „Leiden" hield een algemen ledenvergadering in de „Roomburg- kantine". Tijdens deze vergadering nam men afscheid van voorzitter Koos Pison. In zijn paats werd Jan Post tot voorzitter gekozen. De scheidende voorzitter werd tot lid van verdienste benoemd. Naast de blijdschap van het kampioenschap van de eerste twee teams van deze pas geformeerde B. C. Leiden en een, mogelijke kam pioenskans van het derde team moest penningmeester H. van Wijk aan het einde van de vergadering de ont hutsende mededeling doen dat de fi nanciële toestand van de pas gefusio- neerdd verenigingen Racketeers en Smash zeer en zeer slecht is. De grootste oorzaak daarvan noemde hij: dat op een begroting van 18.000 gulden 60 pet. aan zaalhuu besteedt moet worden oftewel 10.000 gulden. De badmintonclub gebruikt de dure 5 Melha en enige gymna stieklokalen in de stad. Toen zij de begroting aan de Raad van Beheer van de sportstichting lieten zien „schrokken zij er van" adus pen ningmeester Van Wijk. Zij hebben contacten met de Leidse Sportstich ting maar die hebben geen enkele toe zegging kunnen doen. Afgesproken is dat B.C. Leiden een begroting zonder oude schuld ff 2693.) opstelen. Met de Sportstichting zou dan naar mogelijkheden gezocht moeten wor den om tot een oplossing te komen van de moeilijkheden waarin deze ereniging toch buiten fhun schuld zit. De penningmeester besloot met te zeggen dat in vergelijking met de eldsporten de binnensport een te gro te huur voor de accommodatie moet betalen. Deze verschilen zijn onthut send groot, aldus de heer Van Wijk. VRIJDAG 2 FEBRUARI 1973 Voorschoten Aula van Noord-Hof land "Open House" 19.3024.00 uur. Jazz-zolder Hot House (Rapenburg 24) Winnaar Wessel Ilckenprljs 1972 m.m.v. Kees Hazelvoet (plano) 10 uur Kreatief Sentrum (Breestraat 66) Popgroep Lava 8 u nam. cineclub "Icli liebe dich, ich töte dlch" 9 uur nam. Oegstgeest Geversstraat 65) Sociëteit voor kamerbewoners 8.30 uur nam. 1 25) Gespreksavond Bahal 8.15 uur Breestraat 19 Jeugdhaven, Soos rakel 8-11 uur nam. Koningskerk Rullclub 7.30-10 Stadsgehoorzaal Uitvoering Leidsch Politie Muziekgezelschap 8 uur nam. Doelenkazerne Onderofficiersmess) Expogé Kleurenfilm bezoek koninklijk Zaterdag winkel 11 Gemeentecentrum) Kreatief Sentrum (Breestraat Rommelmarkt 2 uur nam., cinéclu'ó korte filmpjes 9 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Jeugd- sociëteit v.a. 16 jaar 8 uur nam 1 uui '6 nachts Breestraat 19 Sociëteit Twentwe (voor kamerbewoners en alleenstaan den) 9—12 uur nam. Bij molen De Valk Postzegelmar Schaakzolder (Morsweg 114) Leid» Jeugdschaaksociëteit 2—5.30 uur iié Doopsgezinde kerk Zevendedags-i ventisten, bijbelstudie 10 uur voor prediking 11 uur voorm. De Vink Dansen 9 uur nam. 2 t Mirakel 8—11.3 Zondag folk- ei' bluesmuziek 8 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) So i cieteit voor kamerbewoners 8.30 Personeel LOI kan werktijd zelf bepalen LEIDERDORP Binnen een ruime marge kunnen de mede werkers van de Leidse Onder wijsinstellingen Leiderdorp nu zelf bepalen op welke tijdstip zij 's ochtend hun werk begin nen en op welk tijdstip in de namiddag zij die beëindigen. Met ingang van 1 februari 1973 is bij de LOI een variabele werktijdregeling van kracht. De beslissing ligt tussen 07.30 en 09.30 uur terwijl het werk kan worden beëindigd tussen 16 00 en 18.00 uur. De werktijd tussen 09.30 en 16.00 (waarvan een half uur lunchpauze) is de 'bloktijd' waarbinnen ieder een "binnen" moet zijn. Per dag mag niet langer worden gewerkt dan 9 uur en niet kor ter dan 7 uur. Te laat komen is bijna niet meer mogelijk, zodat men zich noch op gevaarlijke wijze hoeft te haasten in het verkeer, noch iets bezwaard te voelen op een iets later tijdstip dan de colle ga binnen te komen. Gespreksavond Baba'i 8.15 Middelweg 19c Lelds poppentheatei kindervoorstelling 2.30 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit Twentwe (voor kamerbewoners en alleenstaau Mirakel 11 jeugdcafé 810.30 i Ant. Clubhuis Dansen 811 uu Doktersdiensten Leiden Tot uitsluitend voor spoedgevallen de d- terstelefoon 22222 (wijkzusters A. Kohlenberg, Lammenschansweg tel. 26006 en N. M. de Vries, Schub» ■- 06). Dokter Leiderdorp -ïritssingel 16( C. W. Prins.' Wilddreef t»09). Oegstgeest Dokter E. W. F. Wal iren, Oranj» eidscentrum j, _i 29. tel. 52130. choten Dokter A. Trom Baron van Ghentlaan «pa? Warmond Tol uur dokter A. de Geljzel," Zweilanojs) straat 16. tel. 2866, daarna dokter Walenkamp, Dorpsstraat 45, tel. 2220. Apothekers De avond-, nacht- wordt waargenomen door de Zuidei Leiderdorp. Wetswinkeltje Juridisch adviesbureau voor gratij" rechtskundige bijstand. Adres Lelds Volkshuls Apothekers l Bij de uitbreiding van de Leiderdorpse sportaccom modatie zal gekeken moe ten worden welke voorzie ningen Leiden al voldoende biedt. (Foto Jan Holvast) nlngen voor verkeer -openbaar ver voer. Verder vraagt de KVP een uit spraak over het tempo van de wo ningbouw. B. en W. stippen als hoofddoelstel ling aan het verder uitgroeien van Leiderdorp naar een gemeente van ongeveer 30.000 inwoners en het be vorderen va<n een gunstig leefkli maat. Enkel gebroken bij autobotsing dilk 33 Openingstijden: dagelijks va#] 10 uur voorm. tot 1 uur nam (beha) ve maandag) Dageiyks te bereiken tij dens de kantooruren tel. 30775 en doe derdagavond van 7-9 uur SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdii (01710)—25202 Voor alle die lijkheden verkeren bereikbaar elt maandag acht uur v.m Gezinsverzorging Aanvragen hulp oejaarden cerkerkelljke opleidingsschool vooi g zinsverzorging, Rijnsburgerwee 86 t» 55336 voorm 9—10 uur Dienstverlening Sumanitas, bange gracht 246a Spreekuur maandag 1.8 LEIDEN Een 23-jarige Leidse ™orm. tei 20277 automobilist kon een aanrijding op Koord-studio de Haag weg niet voorkomen, toen een personenauto, bestuurd door een 61-jarige Amsterdammer, ko- ne ^vragen. Hooigracht 52a. teiëfa mende van de Churchilllaan links af deze weg op wilde slaan. Een 19-jarige vrouwelijke inzit tende van de Leidse auto brak als gevolg van de botsing haar rech- donderdag 2(5-22 terenkel. uur- Release Hulpverleningsdienst Release: Nled h( Ryn 20a, tel 24555. Maandag Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 School en buurt Volgende week donderdag wordt in het Leidse volkshuis een hele avond besteed aan het onderwerp: school en de buurt waar je woont. Het mag als bekend worden veron dersteld dat kinderen uit de pro bleembuurten aanzienlijk meer moeite hebben met het volgen van voortgezet onderwijs, dan de meer bevoorrechte kinderen. Niet omdat ze minder slim zijn of omdat de studie zo duur is, hoewel dat laat ste er wel weer toe heeft bijgedra gen. Maar omdat de kinderen thuis geen ruimte hebben om huiswerk te maken, omdat ze in de eerste vier levensjaren veel minder woorden hebben geleerd dan hun bevoorrech te leeftijdsgenootjes en omdat hun ouders vaak geen kans zien de onderwijsvernieuwingen bij te houden en zo hun kinderen te hel pen. Uit welke buurten komen bijna alle kinderen die op de LTS en de huishoudschool zitten; uit welke buurten komen de meeste studen ten? Een zee van gesprekstof. Don derdag in het Volkshuis, met stuk jes van een VPRO-film en met de toneelgroep Caoutchouc. Fietspad nieuwe zijn geplaatst. Het zal we) niet meer mogelijk zijn de situatie te verbeteren, maar het blijft een wonderlijke, zo niet trieste, zaak, waardoor velen zich gedupeerd voe len. En waarom? Omdat het auto verkeer veilig moet kunnen rijden". Lezer Van Krieken uit Oegstgeest wilde graag iets kwijt over het fiets pad langs de Rijnsburgerweg. Of liever, over het ontbreken daarvan. Hij vindt het onbegrijpelijk, dat in de richting Leiden over een afstand van honderd meter geen rijwielpad meer ligt. "Elke dag gaan honder den fietsers (waaronder veel scholieren) naar Leiden. Ze worden vaak gedwongen op het midden van de weg te gaan rijden omdat tegen het trottoir auto's staan gepar keerd',' aldus van Krieken. "Op een ongelukkig moment zijn de bomen tussen rijwielpad en eigenlijke weg verwijderd, zonder dat daarvoor Glad Hoofdredakteur Han Mulder ls vanmorgen op zijn gezicht geval len. Hij fietste op de brug over de Zoetierwoudsesingel (de voetgan gersbrug), gleed uit en had een gat in zijn broek. Zijn uitlating: "Waarom wordt hier dan ook geen pekel gestrooid, dit is toch levensge vaarlijk", had een heftige discus sie tot gevolg, waarbij de meeste redaktieleden gelukkig meer begrip toonden voor Leidens povere natuur dan voor Han Mulders voorgoed vernielde broek. De raad heeft des- tijds besloten dat er in Leiden al leen nog op de busroutes zal worden gestrooid en dan nog onder bar glad de omstandigheden. Mensen rijden met gladheid, zo is uitgezocht, veel voorzichtiger dan onder normalp omstandigheden. En het aantal on gelukken in de stad is misschien wel groter in aantal maar veel minder ernstig. Een paar deuken en schrammen en hier en daar een gat in de broek is wel het ernstig ste. De schade die de pekel aan het milieu toebrengt is in feite veel ge vaarlijker. Het idee van onze gevallen hoofd redakteur om een actie "Pekel terug in Leiden" op gang te brengen vond daarom geen weerklnak. Het leven van de fietser wordt steeds moeilijker, als hij niet door de gladheid ivordt bedreigd loeren de blikken snelheidsmonsters wel op hem omdat fietspa den niet meer 'hoeven'. Wij zien nog maar een oplos sing: een harnas aan, oog- Noordeindspleln 2B tel. 40483 kwartier Wij kinformatie 9-10 1 clubs hulpdienst Dijkstraat 2a u 49698 Binnenstad Wljklnformatle 1. 10 uur); clubs hulpdienst Gerecht 1 Tel 43503 De Kool Wllklnformatle I -10 uur): clubs hulpdienst Deiftstra 49a tel 49726 Zeeheldenwijk Divei telefoonnummers (9-10 uur). 4375. 43078, 30897 20176 Meerburg diver h' telefoonnummers (9-10 uur): 335( va 34639 20788 44256 41796. Moeders voor moeders Actie "Moeders voor moeders". Oi i-Nieme; [ofdijck 32, Oegstgeest, tel. 017U o3652. Concert voor leerlingen basisschool WARMOND In de Nederlani Hervormde Kerk in Warmond woi* woensdag zeven februari een schol concert, gecombineerd met een bi let uitvoering gegeven Het concefl ballet wordt verzrogd door het G westelijk Orkest voor Zuid-Holand de Scapino dansacademie De uitvoering is bedoeld voor let lingen van de vijfde en zesde ki van de r.k. Basisschool „De Leerhoi ve" en de School met de Bijbel.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2