G.S. keuren aankopen van gronden voor Ëndepoel II niet goed Structuurstudies kunnen toch doorgaan Halve eeuw getrouwd agends Dekt het rijk Leids tekort stadsvervoer? Tentoonstelling in Cultureel Centrum van 80-jarige H.H. Kamerlingh Onnes WOENSDAG 31 JANUARI 1973 buurtjes, kleurige hoek vaj levisie, WARMOND G.S. hebben de aankoop van de gronden van de Matthiaskerk en de firma Gebr. van der Voet niet goedgekeurd Deze gronden waren bestemd voor de bouw van woningen in het bestemmingsplan Endepoel II. Stagnatie voor de woningbouw vreest men in Warmond, zo bleek tijdens de raadsver gadering gisteravond, echter niet. Wanneer het bedoelde bestemmingsplan vaste vorm heeft aangenomen en de financiële exploitatie rond is, zullen de plannen opnieuw ter tafel worden gebracht. Voor de derde fase van de ver- belang dat voor de gemeente aan dit nieuwing van de riolering- Herenweg voorstel gelegen is. Het uiteindelijk tussen de spoorwegovergang Van Duivenvoordestraat, tussen de Meerrustlaan en de Beatrixlaan de S weilandstra at tussen de Spoorweg overgang en de Lockhorstlaan, #^n gedeelte van de Burgemeester Schoolvinkstraat en een gedeelte van de Beatrixlaan is een bedrag van f 684.740,- nodig. De raad vindt dat de dekking van de kapitaalslasten van dit project (f 7.892,-) uit de reserves van het grond- en zandwinningsbedrijfmoe ten komen. Dit kan echter pas worden gedaan als de reserves een bepaalde omvang hebben bereikt. Nu moet een principiële uitspraak van G.S. worden gevraagd. Het werk moet doorgaan want het verbreken van de continuiteit tussen de aan sluitende fasen zou een belangrijke kostenverhoging met zich meebren gen. Warmond zal daarom bij G. S. aandringen op een definitieve stand punt bepaling. Nota's Het voorstel een krediet van f 60.000 te geven voor het opstellen van de deelnota's structuerele aspecten, sociaal-economische aspecten, milieu natuurbeheer en landschap en open luchtrecreatie bevatte volgens de fi nanciële commissie te weinig con crete informaties over het nut en de noodzaak van dit zeer kostbaar on derzoek. De commissie zei de in druk te hebben dat het instituut een aantal punten gaat onderzoeken waarvan de gegevens uit reeds geda ne studies kunnen worden geput. De commissie wil dat eerst een inventari satie van het aanwezige materiaal wordt gemaakt, om daarna, als dit noodzakelijk zou blijken te zyn. het instituut een duidelijk opdracht te geven. De financiële commissie zag dan er dan ook niets in dit voorstel bij de raad aan te bevelen. Over het voorstel werd uitvoerig van gedacht-en gewisseld tussen raads lid v. d. Kroft, die (sprak namens de r.k. fractie, de christelijke groepe ring en de P.v.d.A.) en burgemeester De Vreeze. Deze wees op het grote resultaat was dat het voorstel werkzaamheden in deze polder is door de Heide Mij een onderzoex ingesteld. Hierbij werden over een lengte pe gedeelten geconstateerd. De kos ten voor 't uitbaggeren hiervan zijn begroot op f. 2250,-. Ook bleek het noodzakelijk over te gaan tot bespui ting van distels op de al opgeleverde kaden in het plan Zwanburg waar van de kosten bedragen f4675.-. De raad besloot de benodigde gelden be schikbaar te stellen. De overige voorstellen werden zonder discussie goedgekeurd. Raadslid Van der Kroft de nauwgezette bewaker van Warmonds financiën. (Foto Jan Holvast) B. en W. zonder hoofdelijke stemming ongeveer 250 meter inderdaad^ ondie- werd aangenomen. Om het beschikbaar stellen van een krediet inzake kosten streekcom- missie plassengebied gaf aanleiding tot een uitvoerige discussie. De finan ciële commissie zei dat, voor zover zij heeft kunnen nagaan de raad ova: het bestaan van de streekcommissie plassengebied niet is ingelicht. Het is de commissie ook niet bekend wie namens Warmond in deze commissie zitting heeft genomen. Omdat de gemeente vooraf niet is gekend in de inschakeling van de adviseurs en voor de beoordeling van het ontwerp- streekplan plassengebied een indivi duele opdracht aan Stad en Land schap heeft gegeven, vond de commis sie het niet aanvaardbaar in de door de streekcommissie plassengebied ge maakte en nog te maken kosten te partioiperen. Lang en uitvoerig werd over deze kwestie gesproken. De Vreeze gaf een uitvoerige uiteen zetting van het verloop van deze aan gelegenheid. Enkele misverstanden werden uit de weg geruimd. HAARLEM/LEIDEN Minister ken iets anders liggen, o.m. doordat Hierna besloot de raad toch het u<Unk van Verkeer en Waterstaat Leiden maar enkele stadslijnen kent Bevraagde krediet te verlenen. De door ^eeft, het gemeentebestuur van en veel meer agglomeratie-of streek- de stichting Katholiek Onderwijs ge- Haar em meegedeeld dat regering lijnen die ook de stad bedienen. De LEIDEN Op 2 februari is het 50 jaar geleden dat meneer en me vrouw J. H. Wortman-van der Zwet met elkadr trouwden. Het nog vi tale echtpaar meneer Wortman moet alleen wat kalm aan doen vanwege z'n hart heeft wel zin in het feestje dat ter ere van hun 50- Jarig huwelijk wordt gegeven. Het appartement dat ze bewones in het bejaardencentrum Rijn en Vliet staat vol met planten to bloe men en een grote fruitmand van de Verder hangen overal slingers en prijkt in den de kamer een kleurente- :n cadeau van de kinde ren Wortman. "Ze zijn alle negen getrouwd", vertelt hun trotse va der, "en wonen gelukkig allemaal om ons heen". Het edhtpaar Wort man-van der Zwet heeft niet hun hele leven in Leiden gewoond. Daar voor woonden ze 6 jaar in Oude Wetering en 12Vi jaar in Roelof - arendsveen. "Maar we wilden de landeren niet hun hele leven op de tuinderijen laten werken en zijn daarom naar Leiden gegaan". Voor dat het echtpaar naar Rijn- en VlietVliet togen- nu negen jaar ge leden- hebben ze op het hoekje van de Nieuwe Rijn gewoond. De heer Wortman heeft tijdens zijn leven Burgerlijke stand van Leiden Hoogeveen en M. J. T. de Groot. De- nis, zn v. H. J. van Huis en C. J. Boot. Mark, zn v. J. J. van Keeken en M. Woonink. Dennis Johannes Willemi- verschillende soorten werk gedaan. Samen met zijn vader heeft hij Ja ren op het oude Haarlemmermeer- spoor gewerkt. Verder heeft hij een tijdlang in het grondwerk gezeten. En dan 17 jaar lang bij de Leidse Houtimport. Zijn voorliefde voor hout blijkt ook uit het vele hout snijwerk dat overal in de kamer hangt. "Helaas kan ik deze hobby niet meer uitoefenen omdat het te veel inspanning eist". De heer Wort man heeft 5 weken in het zieken huis gelegen maar zwaait alweer vrolijk de scepter in hun huis: "Ik moet van de dokter elke dag een borreltje drinken, terwijl ik vroeger alleen maar bier mocht", grinnikt hij. Tot nu toe kunnen de heer en mevrouw Wortman zich samen nog uitstekend redden, maar ze vlassen erop binnenkort naar de verzor gingappartementen te kunnen overgaan. Ze hebben er niet veel hoop op dat het zal lukken, omdat de dokter hen verteld heeft dat er veel vraag naar is. Mevrouw en de heer Wortman- van der Zwet zijn in elk geval erg trots op elkaar dat ze nu 50 jaar zijn getrouwd: "Niet iedereen brengt het zover". Woensdag Stadhuis Behandeling gemeentebe groting 7.30 uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 65) Socle-1 Breestraat 19 Jeugdhaven, jeugdcafé 1 7.30—10.30 uur nam. 1 Breestraat 19 Spreekuur Chr. Emi gratiecentrale 78 uur nam. Ten Ka testraat (Speeltuingebouw) B> Jaardensocieteit Humanitas 24.30 Oegstgeest (Kennedylaan 11) Infor- matie-avond Baha'i 8 uur nam. Donderdag Stadhuis Behandeling begroting 2 7.30 uur nam. Stadhuis (kamer 204) Openbare gadering commissie financiën 4.30 Oegstgeest (Geversstraat 65) Jeugd- sociëteit v.a. 16 jaar 8—12 uur nam. Stadhuis Spreekuur sociale raadsvr. I Breestraat 19 Jeugdhaven, jeugdcafé Leiderdorp (Wllhelminastraat 10), IN HAARLEM NIET J. W. Heeren. Ru- n. Iris, dr v. G. J. jvxaru, £.u de Jong. Alexander, zn v. H. A. van Tongeren en J. Hanno, Annemarie, dr v. R. Wie- llnga en J. M. Roest, Katie Laura, dr v. D. A. de Roo en M. Ashworth, Rem- co. zn v. J. dn Os en M. M. A. Bol. Wico André zn. v. L. Cornet en A. J. Brussee; Richard Hugo Marc zn. v. M. H. M. G. Wouters en J. P. van der Aa; Bennie zn. v. C. J. M. Botermans en E. J. Brugman; Rohini Sarltadevl d. E. S. Raghosing; v. A. L. de Jong »r; Natasja dr. v. Duuren en L. Mannes; Vanja R. M. Narain en E. S. Raghosing; Johannes Gerardus zn. v. A. L. de A. G. van der Meer; Natasja "Li. Mannes; J. C. A. M. zn. v. L. Tisseur J. C. Stouten; Marco zn. v. C. Mul oer en M. A. Koppens. GEHUWD L. A. de Krulf en P. H. van der Rijst. H. K. van Leeuwen en H. T. van der Wijst, G. J. Haamke en T. M. Ver berg. vraagde gelden voor een beter functto neren van het onderwijs en de vast- steUins van gemeenschappelijke ^dLl^^-^öermaat. regeling logopedische dienst met de schapp(ij omliggende gemeenten werden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Ook de 1ste fase van de uitbrei- niet bereid is een extra bijdrage te situatie is ook andjers, omdat de po- verlenen in het exploitatietekort 1972 sitie van de gemeenten verschilt: de stadsautobuslijnen van de Haarlem is een aanvullende-uitke ringsgemeente en Leiden een aanvul lende-bijdragegemeente. Het ge- In 1970 was het Haarlemse ge- meentebestuur weet, dat de rijkspot meentebestuur met de toenmalige kleiner is dan het geen door de ge- OVERLEDEN F. C. Los (73) man, J. Krop (54) man, A. Imthorn (76) man, J. van Riet (59) man, H. C. Bonte (75) T. K (33) staatssecretaris 1 ding van het sportvelden complex terstaat overeengekomen dat het te- „Overbos" kan doorgaan. Deze fase kort het stadsvervoer door het de- Verkeer en Wa- meenten wordt gevraagd. Imthorn (76) man, H. C. Boi T. Kinkel (82) man, M. Zwijn'enburg, (33) vrouw. J. Hoek (59) man: J. Teske (75) man: an Zonneveld (87) gehuwd ge net P. J. Klein; E. W. Lange- 2) echtgenote van A. van Put- Boekesteijn (30) man. PIPO geen clown in Benthuizen Benthuizen heeft weer een voltal lig college van B en W. Ander half jaar na de laatste opzien barende strubbelingen in de po litiek van dit 2500 inwoners tellende dorp waren er opnieuw moeilijkheden in de raad. Voor buitenstaanders zijn die raad- roerselen vaak een raadsel, maar Benthuizen moet ermee leven. Niet iedereen in de Benthuizer politiek is daar gelukkig mee. Een club van mensen, die zich heeft getooid met de merkwaar dige naam PIPO, afkorting voor Plaatselijk Inter Politiek Over leg, is tenminste allerminst ge lukkig met de strubbelingen in de raad. Onlangs werd - ook ln deze krant - gesuggereerd d&it PIPO ter ziele was. Men heeft ons ver zekerd, dat niets minder waar is. PIPO is in leven en blijft streven naar betere politieke verhoudingen. De club bestaat uit bestuursleden van alle zeven partijen., die hebben deelgeno men aan de raadverklezlngen. dus ook de partijen, die geen zetel hebben verworven. In dit overlegorgaan is nuttig ge werkt en men hoopt nog meer te bereiken. Het kan Benthui zen ten goede komen, dat de goede contacten bewaard blij ven. Informatie-avond Baha'i Jazz-zolder Hot House (Rapenbure 4) Winnaar Wessel Ilckenprijs 1972 n.m.v. Kees Hazelvoet (piano) 10 uur Kreatlef Sentrum (Breestraat 66) Popgroep Lava 8 u nam. cineclub "Ich dich, ich töte dich" 9 i egstgeest Geversstraat kamerbewoners 8.30 Leiderdorp (Fred. Hendrikplantsoen 25) Gespreksavond Bahai 8.15 uur 19 Jeugdhaven, Stadsgehoorzaal Uitvoering Leidscb Politie Muziekgezelschap 8 uur nam. Doelenkazerne (Onderofficiersmess) Expogé Kleurenfilm bezoek koninklijk paar aan Indonesië 8 uur nam. Kleine Burcht Selskip Fryslan Spr. Apotheken mensheid." Hooigracht 48 en apotheek Oegstgeest, Wilhelminapark 8 Wets winkeltje Juridisch adviesbureau voor gratia rechtskundige bijstand. Adres Leids Volkshuls Apothekers- j dijk 33. Openingstijden: dagelijks van I 10 uur voorm tot 1 uur nam (behal- i dens de kantooruren tel. 30775 en don derdagavond van 7-9 uur. I' SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst nr (01710)—-25202 Voor alle die ln moei- i; UJkhedeD verberen bereikbaar elke f werkdag van acht uur n.m tot acht uur vjn. doorlopend ln het weekeinde, i d.w.z. van vrildag acht uur n.m. tot maandag acht uur vjn. 1 Gezinsverzorging J lang- A an vragen hulp oejaarden durig zieken en gezinsverzorging, Mare t 45, tel. 49441 (maandag t.eim. vrijdag omvat de aanleg veld voor voetbal lossing voor handbal op de ge plande parkeerruimte een derde speel- partement overgenomen zou worden, tussenop- nadat de gemeente een bijdrage van één gulden per inwoner betaald zou hebben, jaarlijks verhoogd met de krediet van f 131.100,- beschikbaar trend. Het besluit van de minister werd gesteld. betekent dat de gemeente Haarlem een bedrag van acht tot negen ton Klachten extra zal moeten bijdragen voor het Naar aanleiding van klachten van het bestuur van de Zwanburgerpol- der over ondiepten in een kruistocht, die het gevolg zouden zijn van de dienstjaar 1972 en voor 1973 wordt een bedrag van 1.2 miljoen gulden geraamd. Het gemeentebestuur van Leiden wacht in spanning af wat de be slissing zal zijn op zijn verzoek van gelijke strekking, zij het, dat de za- Burgerlijke stand [Voorschoten Geboren: Jeffrey R. J., z.v. R. R George en E. M. Uiterdijk. Eline W„ d.v. H. Koolstra en Th. de Wit, Camil- lus H.. z.v. F. A. J. M. Schuurmans en C. T. M. Mentlnk, Ramond J. I., z.v. F. H. van Berkel en A. J. van der Ploeg. Ondertrouwd: C. van Kins, Alkmede Wissen. P. M. Laman, VOORSCHOTEN Ter gelegenheid van de 80ste verjaardag van de kunstschilder en wamist H. H. Ka merlingh Onne.' '.ugauiseert de ge meente Voorschoten een overzichts- Moeder Koomen over Ted Jansen NOORDWIJK "TED JANSEN ZAL MOEDER KOOMEN HEL PEN," stond er met grote letters in de krant. Zaterdag 27 januari had ik bij mij thuis een gesprek met Ted Jansen, onderwerp was het water, waarbij alles ter sprake kwam. De voor mij zo belangrijke papie ren van de wethouder lagen wel op tafel maar ik mocht ze niet inzien laat staan dat ik een f otocopie kreeg. Dat g-af mij te denken. Tij dens het gesprek viel er een naam. die my niet vreemd in de oren klonk, maar mij nog meer aan het denken zette. Op zondag had ik een gesprek met iemand. Na dat gesprek heb ik voor my, het vertrouwen in wethouder Jansen opgezegd. De puzzel is nog niet kompleet, al komt er steeds weer een passend stukje bij. Met moed en vertrouwen in Hem die mij de weg wijst. MEVR. J. J. C. KOOMEN tentoonstelling van het werk van de ze kunstenaar, die lange tijd in Voorschoten heeft gewoond. De ten toonstelling die in het Cultureel Cen trum wordt gehouden, wordt op 13 april a.s. geopend door Paul Citroen en zal tot 7 mei duren. Omdat de ceramiek van Kamer lingh Onnes ook door andere instel lingen zal worden getoond komt het hoofdaccent van de Voorschotense tentoonstelling op zijn schilderijen te liggen. De ceramiek zal evenwel niet ontbreken. Naast 100 schilderij en, allen uit particulier bezit en veelal nog niet eerder geëxposeerd, zullen er plm 30 stuks ceramiek, 40 tekeningen en aquarellen en 9 glas- in-loodramen worden tentoongesteld. Iedereen die de tentoonstelling be zoekt krijgt een catalogus die bestaat uit een map waarin zitten: 10 kleu- renreprodukties op briefkaartfor maat en een ongeïllustreerd tekst boekje met inleidingen over zijn ce ramiek en schilderkunst; een uitge breide biografie en een lijst van ten toongestelde werken. WARMOND In het schaatscen- trum „de Uithof" in Den Haag wor den zaterdag 3 febr. de gewestelijke kampioenschappen langebaan van het gewest Zuid-Holland gehouden. Van de Warmondse IJsklub wordt deelgenomen door 6 A en B junioren, waarvan A Junior J. Kortekaas een grote kans maakt om kampioen te worden. Iedereen die nadere inlich tingen over het kampioenschap wil hebben kan zich daarvoor wenden tot de heer Th. Vergeer. Hoek. H. Verschoor e Overleden: E. J. L. Jvr. Quarles 9—10 Aanvragen voor üalve dagenln- cerkerkelljke opleidingsschool voor ge zinsverzorging, Rllnsburgerweg 86 tel 55336 voorm 910 uur Dienstverlening Humanltae, bange- gracht 240a Spreekuur maandag 1.30- fcel 26277. woensdag 0.30-10.30 Koord-studio ne vragen. Hooigracht 52a, telefoon 46109. Release zaterdag 14-17 donderdag 20-22 Dienstencentrum Algemene informal.-. Noordelndspleln 2B tel. 40483 Mors- kwartler Wljkinformatie 9-10 uur); clubs hulpdienst Dljkstraat 2a tel no. 49698 Binnenstad wljkinformatie (9- 10 uur); clubs hulpdienst Gerecht 10, Tel. 43503 De Kooi Wij kinformatie (9 -10 uur): clubs hulpdienst Deiftstraat 49a tel. 49726 Zeelieldenwljk Diverse telefoonnummers (9-10 uur): 43754, Om ook eens buiten de "schoolse" sfeer met elkaar kennis te maken organiseerde de heer Lankhout van de Beatrixschool in de Mors- straat een fondue-avond voor de ouders. Een initiatief dat gezien de volle gymnastiek zaal bij iedereen in de smaak viel. (Foto Jan Holvast) Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Bomen We kregen een brief van een be woonster van de Van der Duijn- straat. Een wanhopige brief. Want in de Van der Duijnstraat zitten de mensen te hunkeren naar wat gToen, vooral in het naoorlogse ge deelte. "Daar staan wat miezerige boompjes", aldus de bewoonster, "en vroeger stonden er meer, maar die zijn doodgegaan". Dat gaf ver driet, want wat is een straat zon der bomen. De vrouw is toen naar de plantsoenendienst gegaan. Ze schrijft over dat bezoek: "Ik heb daar persoonlijk om andere bomen gevraagd toen de oude bomen wa ren doodgegaan. Maar de ambte naar die mij aanhoorde liet mij wel duidelijk blijken dat ik niet zo moest zeuren. Hij ging door met zijn werk en antwoordde ondertus sen, dat hij het wel zou doorgeven. Nou, dat moet hij nog doen". Ove rigens as niet alleen het gebrek aan bomen een voortdurende bron van verdriet bij de bewoners, ook het veelvuldig gebruik dat autorij schoolhouders van de straat maken bezorgt ze een hoop ergernis. Er zijn overigens steden (Delft bijvoorbeeld) waar je maar naar de plantsoenendienst hoeft te bellen om een boom voor je deur en je krijgt er een. D'66, PSP en CPN maakten giste ren wel ideeën in die richting dui delijk maar de kamer bleef tenslot te bij handhaving. De PSP, kleine dappere vechter, heeft wel verklapt dat er over enkele weken een voor stel komt om de prijs voor een jaartje studeren weer terug te brengen op 200 piek. hemelsnaam bedacht) ook in, dus de mogelijkheden liggen er. Gemengd Telegram Centrum De universiteitsraad heeft giste ren vlak voor de behandeling van de collegegeldwet in de Tweede Ka mer nog een telegram gestuurd aan voorzitter Vondeling. Om hem er nog eens op te wijzen dat de uni- veristeitsraad in december een brief aan de fracties heeft ge stuurd met de vraag of er nog ini tiatieven te verwachten waren met betrekking tot het intrekken van de wet. Er is namelijk nooit enig teken van leven gekomen op die brief. Het heeft niet mogen baten. PvdA, PPR, Er moet een ulti-funotioneel cen trum (een gebouw dat voor veel doeleinden kan worden benut) in de Merenwijk komen. En snel ook. In het blad Meer en Wijk schrijft De Horsten dat alle instanties (kruisverenigingen, artsen, bi bliotheek, maatschappelijke organi satie, bejaardensooiëteit) actief moeten meehelpen en hun wensen moeten duidelijk maken om een dergelijk centrum op korte termijn te realiseren. De gemeente ziet het nut van het multi-funotionele cen trum (wat een afschuwelijk, tong- brekend woord, wie heeft dat in Het moet er toch eens van komen. En het komt er ook van: de stu dentenverenigingen steken hun neus om de hoek van hun ivoren toren. In de vergadering van 25 Januari heeft studentenvereniging Catena be sloten ook studerenden aan instel lingen voor Hoger Beroeps Onder wijs toe te laten. Catena schrijft in een persbericht: „Wij stellen ons op het standpunt dat Juist in een ge zelligheidsvereniging de integratie van enerzijds studerenden aan de Leidse Universiteit en anderzijds HBO-ers de beste kans maakt een feit te wor den. Verwacht kan worden dat een dergelijke integratie zal leiden tot een betere onderlinge verstandhou ding en waardering, wat er zeker toe zal bijdragen de elitaire positie van de academicus te slechten". Catena beschouwt deze stap als een bewijs van haar plaats als ver- nieuwster onder haar gelijken. De instellingen die uitgebreide Informa tie kregen toegestuurd zijn de, met veel vrouwelijke leerlingen bevolkte, instelling-en voor medische opleidin gen, analisten-opleidingen, paedago- gische opleidingen, kleuterleidstersop leidingen en opleidingen voor hoger huishoud- en nijverheidsonderwijs. Kleren I Hier de eerste aflevering van het Leiderdorpse kledingregiement: De bode-concierge krijgt van gemeente- overheidswege verstrekt: 1 regenjas, een uniformkostuum (bestaande uit pet, tuniek, broek) een stropdas, twee overhemden, een overjas van loden stof. Met de Jassen moet hij twee jaar doen, de overige kledingstukken één Jaar. Dit alles voor dagelijks gebruik. Hij krijgt ook een Opsmuk-outfit, voor vergaderingen en trouwgelegen- heden, bestaande uit een uniform kostuum en daar moet hy vier keer zo lang mee doen als met z'n gewone spullen, en een stropdas die twee jaar meemoet.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2