Zuiiiafrikanen maken seks- en snoepreisjes over de grens Britten lieten Amerikaan Kosygin afluisteren mnesty International ongerust er lot burgergevangenen Mchtmacht van V.S. og zeer actief lak voor bestand uarte in ïjheid kswacht bergt sabels op Zelfbestuur voor twee stammen in Zuid-Afrika Winterweekend Sauerland iZl.' in vogelvlucht in vogelvlucht randt: Hervormingen aar geen revolutie NS-Minitrips in eigen land PERDAG 27 JANUARI 1973 BUITENLAND MGON. WASHINGTON (ANP) De Amerikaanse tmacht heeft in de afgelopen 24 uur het grootste aan- ipdrachten sedert meer dan acht maanden uitgevoerd, heeft het Amerikaanse opperbevel in Saigon gisteren gedeeld. wijl de Zuidvietnamese militai- irdvoerder sprak over intensie- vechten in het land, gaf het kaanse opperbevel te kennen 52 bommenwerpers in het af- i etmaal 26 opdrachten had- itgevoerd. De Jachtbommenwer- oerden 407 tactische aanvallen it is meer dan op 8 mei 1972 t hoogtepunt van het Noord- mese offensief. vliegtuigen vielen Noordvietna- stellingen aan die het opruk- an Zuidvietnamese infanteris- n noorden van Saigon tegenhie- fsji-Minweg SEBASTIAN (APP) De se industrieel Felipe Huarte, i 16 Januari door leden van de che afscheidingsbeweging E.T. rd ontvoerd, is gisteravond in ebastian vrijgelaten, zo meldt laans persbureau, erochtend bereikten directie en van de metaalfabrieken Tor- in Pamplona overeenstemming en loonsverhoging, langere va- doorbetaling van loon bij n een 44-urige werkweek, lemers verwachtten toen, dat lee de weg geëffend was voor jlating van Huarte. ontvoerders van Huarte had- rbetering van de arbeidsvoor- en bij Torfinasa geëist, als ook derindienstneming van ontsla - beiders. 1 genomen wordt, dat het door fc. verlangde losgeld van vijftig peseta door de familie Huar- itaald. heim, heeft desgevraagd niet willen uitsluiten dat de Amerikaanse ucht- aanvallen op de Ho Tsji Minweg in Laos en Cambodja na het ingaan van het Vietnambestand doorgaan. Het vraagstuk van eventueel toe komstig militair optreden van Ame rika in Indo-China kwam ter sprake toen het Pentagon bij monde van Friedheim zijn plannen over het naar huis halen van de krijgsgevan genen in Indo-China ontvouwde en meedeelde dat vice-president Agnew zondag naar zuidoost-Azië gaat. „Wat Cambodja en Laos aangaat', zei Friedheim, ,kan ik alleen maar de woorden over onze verwachtingen ten aanzien van die twee landen her halen zoals ze geformuleerd werdeD door dr. Kissinger'. Kissinger verklaarde woensdag dat Washington verwachtte dat het bin nen redelijke tild in Cambodja en Laos tot een wapenstilstand zou ko men, waarna de Ho-Tsji-Min-weg zyn functie zou verliezen. Huizen liggen half onder vulkanische as verborgen na de uitbarstingen van deze week op Heimaey, het eilandje bij IJsland. ONTHULLING „PENTAGON PAPERS" KAAPSTAD Noor verluidt wor den de autonummers van blanke Zuidafrikanen, die zwarte meisjes bezoeken in de aangrenzende zwarte staten Swaziland, Lesotho Basoeto- land) en Botswanna BeetsJoeana- land) genoteerd en op gezonden naar het ministerie van Binnenlandse Za ken te Pretoria, dat vervolgens de paspoorten van de eigenaars intrekt Seksuele omgang tussen blank- en zwart is een misdaad in Zuid-Afri- ka, die gestraft kan worden met ge vangenisstraf, zonder het alternatief van een boete. De maximumstraf is zeven Jaar, maar het gebruikelijke vonnis, dat de rechtbanken plegen op te leggen, is drie tot zes maanden den. Niet geregeld SSEL (ANP) De Belgische Ischtcommandant, generaal e, heeft besloten dat zijn korps geen sabels meer zal ge- in bij het handhaven van de Bij een eventueel treffen tus- Ikswacht en betogers of stakers de rijkswachters alleen nog gummistokken gebruiken. >esluit komt nadat er in Brusse Tschillende kanten ernstige pro waren gerezen tegen de ma- aarop de rijkswacht woensdag ussel "de orde handhaafde", swachters te paard sloegen net blanke sabels en gummilat- op kinderen van middelbare n die een betoging hielden. De aat zittende scholieren vlucht- paniek weg en daarbij werden illende 1onge kinderen onder t gelopen en licht gewond, ■ij kswacht verklaarde later dat 1( ogende scholieren verspreid wa- dat de rijkswacht gebruik had van sabels. Een groot woedende ooggetuigen betwist- ter die verklaring. Onder deze en waren leerkrachten van eidene middelbare scholen. p inder ndSl. Kissinger zei gisteren kort voor een ontmoeting met congresleden en se natoren over het bestand, dat de V.3 „streven naar en hopen op een wa penstilstand in de rest van Indo- China buiten Vietnam „Wij koesteren hoge verwachtingen dat er in Laos een wapenstilstand komt en wij ijveren voor een de- factor bestand in Cambodja', aldus president Nixons adviseur. Hij noemde de gevechten in Cam bodja tussen verscheidene politieke stromingen „één van de niet-geregel- de elementen in het Vietnam-ak- koord'. - In de senaat is gisteren een wets ontwerp ingediend dat verbiedt dat nog Amerikaanse soldaten terug naar Vietnam gestuurd worden, zelfs al zou de wapenstilstand op een misluk king uitlopen Het ontwerp verbiedt Amerikaans militair optreden in de lucht, ter zee of te land zonder uit gesproken toestemming van de volks vertegenwoordiging. 100.000 Het Vietnamese bestandsakkoord heeft niet de adequate waarborgen verschaft voor de naar raming hon derdduizend Zuidvietnamese burger- gevangenen in Zuid-Vietnam Dit heeft Amnesty International, die de belangen v. politieke gevangenen be hartigt, meegedeeld. Er bestaat een werkelijk gevaar, dat belangrijke leden van de Zuid vietnamese niet-communistische op positie die gevangen zitten, zullen worden gedood voordat de commissies van toezicht 24 uur na het ingaan van het bestand zaterdagnacht, hun taak gaan uitoefenen". Een functionaris van Amnesty In ternational zei dat er al bewijs bestaat dat met het elimineren van bepaalde leden van de oppositie is begonnen. Le Doek Tho, de man die met Hen ry Kissinger overeenstemming bereik te over een vredesakkoord voor Viet nam, heeft emotioneel afscheid ge nomen van Parijs toen hij aan de vooravond van de ondertekening naar Hanoi vertrok. „Morgen zullen de kanonnen zwij gen en zal de vrede terugkeren in Viet nam', zei hij voordat hij in het vlieg tuig stapte. „Ons volk bereidt zich erop voor een nieuw tijdperk binnen te gaan en is vastbesloten de vredes- banier hoog te houden' Hij deelde niet mee waarom hij de onderteke ning zaterdag niet zal bijwonen. „Mijn taak js beëindigd. Andere ta ken wachten mij', zei hij. WASHINGTON (ANP) De Britse regering heeft een Amerikaanse ge heim agent toegelaten in Chequers, het buitenhuis van de Britse eerste- minister, toen de Britse ex-premier Harold Wilson en de Russische pre mier Kosygin daar geheime bespre kingen voerden over pogingen tot beëindiging van de oorlog in Viet nam. Dit is gisteren onthuld tijdens het proces van de "Pentagon Papers', de geheime documenten van het Amerikaanse ministerie van Defen sie over Vietnam. De twee verdach ten in het proces, Daniel Ellsberg en Anthony Russo, medewerkers van het "Rand-Institute', worden ervan beschuldigd dat ze deze do cumenten aan de Amerikaanse per9 hebben toegespeeld. De rechtbank kreeg tevens te boren dat de Britten een geheim telefoon gesprek van Kosygin met de Rus sische partijleider Brezjnjew heb- PRETORIA (RTR) De staats courant in Zuid-Afrika heeft bekend gemaakt dat nog twee thuislanden van Afrikaanse stammen per 1 fe bruari zelfbestuur zullen krijgen. Het gaat om de thuislanden van de Venda- en de Shangaanstammen, in noord-west-Transvaal. Het aan tal thuislanden dat inmiddels zelfbe stuur heeft verkregen, is hiermee ge stegen tot zes. In de twee nieuwe thuislanden met zelfbestuur banthoestans wo nen 650.000 mensen. De nieuwe ban- toestans krijgen een eigen kabinet van zes ministers, onder wie de premier. De thuislanden mogen een eigen vlag en een eigen volkslied heb ben. Het enige thuisland in Zuid-Afrika, dat nog geen zelfbestuur heeft is Kwazoeloe. ben afgeluisterd. Volgens een van de getuigen in het proces, brigade-generaal Groman, heette de Amerikaanse agent Ches ter Cooper. De Pentagon-Papera verschaffen bewijsmateriaal dat de Britten tiMens deze topconferentie nauw sam awerkten met de Ameri kanen. Cooper zat zelfs in een ka mer in Chequers te werken aan de ontwerpen die aan de beide voor zitters werden voorgelegd, zo zei Groman. Engeland en de Sowjet- Unie waren voorzitter van de con ferentie van Genève over Indo- China van 1954. Deze gegevens zijn afkomstig uit vier delen van de Pentagon Papers die gaan over de onderhandelingen. Elsberg zei dat hij deze stukken, in tegenstelling tot andere docu- ADVERTENTIE Ontdek zelf wat het winterse Sauerland voor u kan betekenen. Proef de sfeer en Eeniet van het prachtige euvellandschap met zijn witbesneeuwde wouden. Volledig verzorgd, dus incl. logies, maaltijden en reis: 1 van elk Vertrek op de vrijdagen 12,19 en 26 januari, 2,9,16 en 23 februari en 2 maart. Alle informatie in de brochure „Toeren met NS" op de stations. voordelig uit met NS menten, nu pas bekendmaakt, om dat publikatie mogelijk een nade lige invloed op de vredesbespre kingen zou hebben gehad. De besprekingen tussen Wilson en Kosygin over Vietnam zijn in 1967 gehouden. Tijdens het. afgeluister de telefoongesprek met Brezjnew, zei Kosygin volgens de Pentagon- Papers: 'Er is een grote kans het doel te bereiken als de Vietname- zen begrip opbrengen voor de hui dige situatie, waarover we hem heb ben ingelic/ht. en begrijpen dat ze nu een besluit moeten nemen. Ze hoeven alleen maar een vertrouwe lijke verklaring te geven'. Uit de stukken blijkt niet hoe de te lefoon werd afgetapt en welke in stantie daarmee was belast. Steeds meer steun voor Belgische arts BRUSSEL (ANP) De solidari teitsactie met de Naamse vrouwen arts dr. Willy P (Peers) groeit nog steeds Een groot aantal instellingen en comité's in Belgie heeft inmiddels geeist dat van iedere strafvervolging tegen deze arts, die er van beschul digd wordt in de afgelopen acht maanden ruim 300 vruchtafdrijvin gen te hebben gepleegd, wordt afge zien. De Belgische arts die, zeker niet uit winstbejag maar om vrouwen in nood te helpen (zo heeft de Justi tie inmiddels zelf vastgesteld) in zijn kraamkliniek in Namen aborteer de, is inmiddels overgebracht naar de gevangenis in Luik. Een gerech telijke kamer moet zich daar maan dag uitspreken ver de verlenging van de aanhouding van de arts. Abortus is in België bij de wet ver boden en er staat een maximale ge vangenisstraf van twaalf Jaar op. Copyright LD/AD/Observer Seks tussen blank en zwart is ech ter niet verboden in de aangrenzen de zwarte staten en de enige actie, die de Zuidafrikaanse regering kan ondernemen tegen burgers die de grens overgaan op zoek naar „im moraliteiten' is hun paspoorten ad ministratief in te trekken, zonder dat daarvoor enige reden wordt op gegeven en zonder dat de betrokke nen gelegenheid krijgen zich te ver dedigen. Naakt baden Zuidafrikaanse kranten hebben .schokkende" verslagen gepubli ceerd van naakt baden door blanke mannen met zwarte meisjes bij de Mantenga watervallen in Swaziland en van prostitutie in nachtclubs in de hoofdsteden van aangrenzende zwarte staten. Een in het Zuidafrikaans verschij nende krant heeft beweerd, dat zes van de tien blanken, die voor sek suele snoepreisjes de grens over gaan, zuidafrikaans-sprekenden zijn, meest aanhangers van de Na- sionale Party van premier Vorster. Het waren de nationalisten die in 1951 de ommoraliteitswet van kracht deden worden die seksuele betrekkin gen tussen blank en niet-blank ver biedt. Seksuele omgang kissen blank en zwart was weliswaar reeds verbo den sinds het eind van de jaren twintig, maar de wet van 1951 breid de het verbod uit tot kleurlingen (nakomelingen van blanken, ver mengd met maleiers of hottentotten). Een van de doeleinden van de immo- raliteitswet is rassenvermenging te voorkomen en de blanke bevolkings groep zuiver te houden. Een nog belangrijker reden is ech- relaties buiten de kleurborrière is een middel om de blanken te doen beseffen, dat zij anders zijn dan zwarten. Er zijn twee redenen waarom voor al de Zuidafrikaanse autoriteiten gekant zijn tegen de seksuele snoep- preisjes over de grens. In de eerste plaats omdat veel zwarte burgers in de aangrenzende staten er afkeer van hebben. Zij zeggen, dat blanke Zuidafrikanen, die veel geld bij zich hebben, hun vrouwen op het ver keerde pad brengen. Een andere reden is dat het kleur- besef, niet slechts van blanke man nen die relaties hebben met zwarte meisjes, maar ook dat van andere Zuidafrikanen, afgestompt raakt De ..weekeinde-Romeo's" geven een slecht voorbeeld. Het parlement van Swaziland heeft de kwestie reeds besproken en er is de suggestie gedaan, dat Swaziland zijn eigen immoraliteitswet zou in stellen. Het denkbeeld werd echter verworpen omdat een dergelijke wet racistisch van aard zou zijn. Da ais om werd er vorig Jaar meer geld toegewezen aan de zedenpolitie van Swaziland. Dr. Connie Mulder, de Zuidafri kaanse minister van Binnenlandse Zaken heet gezegd, dat hij ver plicht is op te treden tegen blanke Zuidafrikanen die op Jacht zijn naar zwarte meisjes in de omrin gende zwarte staten en die daar door „de goede betrekkingen met deze landen in gevaar brengen'. S. E. Diamini, hoofdinspecteur van het district-Nnabana (de hoofdstad» van Swaziland verklaarde dat de prostitutie in zijn land zo erg is ge worden dat er een speciaal politie korps gevormd moest worden on: er de strijd tegen aan te binden. „Blanke Zuidafrikanen" zo zei hij, „verlagen de moraal van ons volk. Zij brengen onze dochters op de verkeerde weg." Casino's De aantrekkingskracht van de aan grenzende zwarte staten ligt niet alleen in seksuele aangelegenheden, maar ook in andere, in Zuid-Afrika verboden zaken zoals casino's, de verkrijgbaarheid van verboden pu- blikaties en in het algemeen het vrije contact tussen mensen van verschillend ras. In zekere zin ziin Swaziland, Lesotho en Botswana een soort uitlaatkleppen geworden voor de Zuidafrikaanse maatschap pij met al haar beperkingen. Het toerisme uit Zuidelijk Afrika <s geweldig toegenomen sinds deze zwarte staten onafhankelijk werden. De meeste toeristen trekken naar de nieuwe hotels die in de hoofd steden gebouwd zijn De betrokken regeringen hebben aandelen ln die hotels, die er populaire casino's op na houden. Het meeste geld dat wordt verloren aan de roulettetafels en bij andere speelmogelijkheden in de casino's is afkomstig van blanke Zuidafrika nen, die men hier tot de morgen toe kan zien gokken, zij aan zij met zwarte mannen en vrouwen, hoewel ze meestal verre in de meerderheid zijn. Guerrilla Castro-gezinde guer rillastrijders hebben het plaatsje San Pedro in Columbia, bij de grens met Panama, bezet. Ze hebben vilf a acht politiemannen gedood, zo meldt het radiostation Caracol in Bogota. Moord De 36-Jarige Israëliër Mois- Je Hanan Ishal is voor een café tn het centrum van de Spaanse hoofd stad neergeschoten, naar vermoed wordt door een Palestijn. De Israë liër kreeg een schot ln de buik en overleed in een ziekenhuis. De dader is nog niet gepakt. ADVERTENTIE beleid van SDP en FDP sche en totalitaire tendenties te bestrijden. "De SPD weet hoe ze haar radicale jongeren en anderen ter linkerzijde moet aanpakken", zei hij, eraan toevoegende dat zij zich naar zijn mening op een hellend vlak bevinden. Ten aanzien van de buitenlandse politiek verklaarde Brandt dat zijn kabinet zou blijven werken voor de eenheid van West-Europa, en ter- zelfdertijd streven naar ont spanning tussen oost en west en goede nabuurbetrekkingen met oost Europa. Voor het binnenland ontvouwde Brandt een twaalfpuntsprogramma dat begint met monetaire stabili teit en hervorming van het belas tingstelsel. Ook stelde hij wettelijke maatre gelen tegen grondspeculatie, het op nieuw bezien van de economische en sociale positie van de twee mil joen gastarbeiders, amendering van de verouderde abortuswetgeving en meer inspraak van de arbeiders in de fabrieken in het vooruitzicht. Er is, bij alle opluchting over het as. bestand in Vietnam, weinig reden tot optimisme. Het Parijse akkoord is rijk aan vage bepalingen, die al leen werkelijkheid kunen worden in dien er van alle zijden een overvloed aan goede wil bestaat. Oorlogsge schiedenis en noordelijke ideologie doen dit betwijfelen. In de loop der jaren heeft zich immers een hoe veelheid haat en wantrouwen opge tast, die onmogelijk een basis ge acht kan worden voor aanzienlijk betere verhoudingen. Bovendien zul len de communistische fanatici uit Hanoi de laatsten zijn om hun doel uit het oog te verliezen. En dat doel heiligt èlle middelen, die nu de wapens zwijgen en het overleg is be ëindigd de vorm zullen aannemen van infiltratie, indoctrinatie en ter reur. Voor Hanoi gaat de strijd voort, zy het op een andere manier. De salami-methode" (telkens een dun schijfje om de andere partij zo min mogelijk te verontrusten) zal daarbij zeker niet ongebruikt blijven liggen. Een van de meest verontrustende feiten is, dat in het akkoord met geen woord gesproken wordt over de aanwezigheid van 145.000 Noord Viet namese soldaten op Zuidivietnamees gebied. Volgens de Amerikaanse on derhandelaar Kissinger zou er geen enkele manier zijn waarop de Noord- vietnamezen (zonder het akkoord te schenden) hun eigen verdwijnen uit het zuiden kunnen voorkomen. Zy mogen zich immers (officieel, wel te verstaan) niet verplaatsen en moeten in onderlinge overeenstemming op den duur zelfs worden gedemobili seerd, zodat Kissinger een „natuur lijk afsterven" voorziet. Maar daar staat dan toch tegenover, dat er geen enkele controle op hun aanwezigheid is, laat staan op hun &f-wezigheid van de plaats waarop zij zich thans bevinden. Zeker, het aantal interna tionale „waarnemers" is aanzienlijk hoger dan Hanoi aanvankelijk wilde toestaan, namelijk 1160 inplaats van 250 (overigens had Amerika om 5000 man gevraagd). Maar het is rijkelijk naïef om te veronderstellen, dat die internationale controle doelmatig zal zyn en dat het net van afspraken ook in dit opzicht geen mazen kent. Want voor klachten en (ongunstige) rapporten van waarnemers geldt een veto, zodat de communistische leden van de bestandscommissie in staat zijn alle ingebrachte bezwaren van tafel te vegen. Wel kan elk land zelf een klacht indienen, maar aangezien die dan niet officieel van de com missie afkomstig is, is het niet nodig die te behandelen. De controle van de waarnemers lijkt dus een wassen neus, ook al kunnen zij vanuit 38 vaste punten en met eigen middelen controleren. Trouwens, wat beteke nen iets meer dan elfhonderd waar nemers op een uitgestrekt land als Zuid-Vietnam (vijfmaal zo groot als Nederland) met zijn bijna twintig miljoen inwoners? Volgens Ameri kaanse cijfers zijn duizend van de tienduizend kleine dorpen in handen van de Noordvietnamezen of de Viet- cang en staan slechts enkele van de meer dan tweehonderd districts- hoofdsteden onder communistisch beheer. Aangenomen, dat die cijfers Juist zijn, dan bestaan er volgens het systeem „kruip door, sluip door" al lerlei mogelijkheden om de bestaande toestand snel te ondermijnen. Grote wegen zijn nu al hier en daar ge blokkeerd, waardoor belangrijke ste den slechts vanuit de lucht bereik baar zijn. Alleen de allervriendelijk ste samenwerking zou daar een op lossing voor kunnen vinden, maar daarin gelooft vooralsnog niemand, die met beide benen op de grond wenst te staan. Twee Jaar geleden heeft de Franse oud-premier Pierre Mendès-France (kortweg: PMF) in de „Neue Zür- oher Zeitung" een vergelijking ge trokken tussen de toestand in Viet nam en de natuurkunde. In de fysica kent men het versohijnsel, aldus PMF, dat twee krachten frontaal op elkaar botsen zonder dat de een in staat is de ander uit te schakelen. Zij hebben dan de neiging in andere richtingen uit te wijken om hun strijd daar in eventueel gewijzigde vormen voort te zetten. Iets dergelijks zien wij in Zuidoost-Azië, aldus de Fransman. Hij voorzag toen, dat de botsing, die zich eerst langs een lijn noord-zuid afspeelde, zich van oost naar west zou gaan voortzetten. Dat zou dus volgens hem betekenen, dat spoedig Laos en Cambodja aan de beurt zou den komen, Ja, dat de strijd zich zou gaan uitbreiden tot Thailand, Birma, Maleisië en mogelijk zelfs tot India, allemaal landen waar opstan dige groepen de openlijke ondersteu ning van China genieten. Of die voorspelling van PMF werkelijkheid kan worden is nog in de schoot der toekomst verborgen. Niet vergeten mag worden, dat Mendès-France deze woorden schreef toen er van toenadering tussen Washington en Peking nog geen sprake was. Er is intussen het een en ander veranderd, alhoewel vele Amerikaanse kenners van Zuidoost-Azië de mening blijven aanhangen, dat China daar het ene land na het andere wil veroveren om later Australië en zelfs Latijns- Amerika te bedreigen. Niemand weet in hoeverre deze sombere voorzeg ging door eventuele afspraken van Nixon met Tsjoe En-lai in gunstige zin doorkruist is. Wat nu het ak koord in Parijs betreft: daar is ten aanzien van Laos en Cambodja al leen de .goede hoop" op een spoedig bestand tot uitdrukking gebracht, terugkeer van de in Genève bepaalde neutraliteit van deze landen en we deroprichting van de (waardeloze) internationale controlecommissie. Maar ook hier geldt, dat een derge lijke verwachting alleen verwezen lijkt kan worden bij voldoende con trole. En wie controleert het in het akkoord overeengekomen verbod op het gebruik van bases in Laos en Cambodja? Wie controleert op af doende wijze, dat alle buitenlandse troepen uit die landen zullen worden teruggetrokken? En wie houdt er in voldoende mate toezicht op, dat via deze landen geen infiltratie van Zuid-Vietnam plaats vindt. Dit alles is .min of meer" geregeld, maar het is hoogst twijfelachtig dat er van die afspraken veel terecht zal komen. Dit zou dan kunnen betekenen, dat Laos en Cambodja, naar de voor spelling van PMF, de volgende slachtoffers van de noordelijke agressiedrift zullen zijn. .De binnen landse aangelegenheden van Laos en Cambodja moeten zonder buiten landse inmenging, geregeld worden door de volken van deze landen", zegt het Parijse akkoord. Dat klinkt veelbelovend. Maar de communis tische praktijk van .steun aan pro gressieve opstandelingenis een ge raffineerd middel om een dergelijke bepaling zonder veel moeite te ont duiken. Voor Zuid-Vietnam en zijn buurianden zijn de vooruitzichten dus allerminst opwekkend. RL Volledig verzorgd, dus incl. reis van ieder station, logies en maaltUden. 2 dagen Amsterdam v.a. f 45.-* Den HaagScheveningen v.a. f 46.-* 3 dagen Zuid-Limburg v.a. f 55.- Twente v.a. f 56.- Drente v.a. f 59.- Montferland v.a. f 61.- Bergen (H.H.) v.a. f 62.-* Zeeland v.a. f 64.- Friesland v.a. f 71.- Brabant v.a. f 73.- Giethoorn v.a. f 78.- 5 dagen Terschelling v.a. f 97.- Schiermonnikoog v.a. f 102.- Ameland v.a. f105.- Vertrek dagelijks t/m 10 mei 1973/ t/m 30 maart 1973. Alle informatie in de brochure,.ToerenmetNS" op het station. voordelig uit met NS *-

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 9