Werken bij Hoogovens HOOGOVENS*.* Kraanhulp Taak: bij het transport per kraan de kraandrijver terzijde staan voor wat betreft het werk op de grond: aanslaan, opslaan en stapelen van lasten, waarbij het contact met de kraandrijver wordt onderhouden door middel van hijstekens. De kraanhulp moet handig, ordelijk en efficiënt kunnen werken in goed samenspel met zijn vaste maat, de kraandrijver. Opleiding: in de praktijk. in uitvoerende bedrijfsfuncties bij de produktieafdelingen en hulpdiensten Mensen krijgen kansen bij Hoogovens. Ze vinden er werk dat zoveel mogelijk past bij hun aanleg en capaciteiten. En ze hebben er ruimschoots mogelijkheden om op te klimmen, al of niet na een opleiding binnen het bedrijf. De 23.000 Hoogovenaren werken in zeer uiteenlopende functies. Vandaag enin de komende weken vertellen wij u er meer over. Zonder opsmuk, zonder tierelantijnen. Over het werk in produktiefuncties bij de hoogovens, in de staalfabrieken en walserijen, bij het transport en de uitgebreide technische onderhouds diensten. Hoogovens lijkt, van buitenaf bezien, één groot bedrijf. Bij een nadere verkenning ontdek je echter tal van fabrieken en installaties. Elk met een eigen karakter, elk met een apart soort opdrachten. In en rond die bedrijven kun je weer allerlei afdelingen en diensten onderscheiden. Praktisch zonder uitzondering werken mensen daar in kleine groepen samen. Bij hun taken maken zij gebruik van de modernste technische hulpmiddelen. Het werk wordt meestal in ploegendienst verricht. Enkele functies hebben wij hier bij de foto's nader omschreven. Juist omdat wij bij Hoogovens nogal veel waarde hechten aan vakkennis (èn aan vakcursussen) hebben wij ook gegevens over de opleidingen erbij vermeld. Misschien wilt u over het werken bij Hoogovens méér weten. Neemt u dan gerust contact op met de afdeling Personeelsvoorziening, Hoofd kantoor 2, Hoogovens IJmuiden. U kunt een briefje schrijven of recht streeks telefonisch nadere inlichtingen vragen (02510-94000). Kraandrijver Taak: besturen van een kraan. Bij Hoogovens zijn een groot aantal kranen in gebruik. De meeste kraan drijversplaatsen vindt men in de walserijen en staalfabrieken. Het werk vraagt grote oplettendheid, gevoel voor precisie en een zekere hand. Voorts perfecte samenwerking met de kraan hulp, de vaste man die in vele gevallen de kraandrijver op de grond assisteert. Opleiding: grondige praktische scholing, aangevuld door een theoretische cursus (vraagt geen bepaalde vooropleiding). Adjunct-smelter Vrouwelijk personeel huishoudelijke dienst Schoonmaakster Taak: het schoonmaken van kantoren, werktijd 16.45 tot 20.15 uur. Schoonmaakster-serveerster Taak: het schoonhouden van kantoren. en het serveren van koffie en thee tijdens de kantooruren. Werktijd: 8.20 tot 11.20 uur en van 16.45 tot 20.15 uur. Serveerster Taak: werkzaam zijn in koffiekeukens, bedrijfsrestaurant en lunchkamers. Werktijd: dagdienst. Opleiding voor'schoonmaakster en schoonmaakster-serveerster: in de praktijk. Opleiding voor serveerster: ca. 12 weken bij de afdeling onderwijs. Vaklieden elektrotechnische dienst Taak: in conditie houden van elektrische installaties. Bij Hoogovens vindt men toepassing op vrijwel alle gebieden van de moderne elektrotechniek: zwak stroom, sterkstroom, meet- en regel techniek, elektronika, telecommunicatie enz. Zowel door deze veelzijdige outillage als door het zeer hoge stroom verbruik (1/20 van het totale verbruik in Nederland) nemen de bedrijven een bijzondere plaats in op elektrotechnisch gebied. De taak wordt verricht: a. in dagdienst in de fabrieken door controle en onderhoud van de installaties; b. in dagdienst in de werkplaatsen voor revisie en reparatie van elektrische apparatuur; c. in ploegendienst bij de storings- en onderhoudsdiensten die veelal gelijk op werken met de produktie-afdelingen. Opleiding: diploma V.E.V.-sterkstroom- monteur gewenst. Een deel van deze vaklieden wordt opgeleid in het eigen opleidingscentrum. Bovendien worden aanvullende cursussen gegeven in het gebruik van moderne installaties. Smelter hoogovens Taak: uitvoeren van de produktie- regeling en controleren van het proces bij de bereiding van ruwijzer (hoogovens). Een gespecialiseerde functie die ervaring, inzicht en een goed reactievermogen vraagt. Opleiding: praktijkopleiding van een jaar als leerling-smelter; bij geschiktheid volgt aanstelling tot adjunct-smelter, gevolgd door een smelterscursus.- Daarna wordt het praktisch werk nog circa 2 jaar voortgezet om de functie van smelter te bereiken.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 30