Voorstel tot zwembad- bouw ingetrokken agenck Stichting Gezinsverzorging uit huisvestingsproblemen Jubilerend 'Carambole' op weg naar de titel RAAD VOORSCHOTEN Dc Voorschotense raad had gister avond weinig moeite met de korte agenda. Het belangrijke voorstel van B. en W. over de bouw van een zwem bad werd ingetrokken op verzoek van de Stichting Recreatiebad Voor schoten. Deze Stichting zal binnen kort met 'n voorstel komen dat meer kans van aanneming door de ge meenteraad heeft dan het huidige voorstel. De Industriebond N.K.V. afdeling Voorschoten heeft de raad een brief geschreven over de instelling van een ombudsman in Voorschoten. De heer Oosterbaan (VVD) meende dat de raad niet veel behoefte heeft aan voorstellen die van een belangengroep komen. De heer Marcelis (KVP) stel de dat iedere burger en elke orga nisatie grondwettelijk het recht heeft om verzoeken en brieven te rich ten tot de gemeenteraad. Hij vroeg de wethouder de inhoud van de brief te behandelen in een commissieverga dering. Wethouder Pels (PvdA) deelde mee in overleg te zijn met de drie vak centrales. Het resultaat van dit ge sprek zal in de commissie voor Maat schappelijk Werk besproken worden. Ir. Franken (KVP) vroeg naar aan leiding van een brief van een bewo ner van het Vernèdepark of er spoe dig een beslissing te verwachten valt. Wethouder Koetser (VVD) gaf de verzekering dat het normale onder houd verricht wordt. De beslissing van de Nationale Woningraad en het ministerie van Volkshuisvesting kan thans heel snel verwacht worden. Het voorstel tot verkoop van 980 m2 grond tegen een prijs van f 100.- inclusief b.t.w. in het complex Boschgeest aan de heren H. Land man en A. van der Valk uit Voor schoten kreeg vier stemmen van raadsleden tegen. Het voorstel draagt de datum van 20 november 1972 en de tegenstemmers zagen o.a. moeilijk heden met de verhoogde b.t.w.-ta- rieven per 1 Januari 1973. Inbraak in Warmond WARMOND Inbrekers hebben zich door het opschuiven van een raam naast de grote etalageruiten toegang weten te verschaffen tot de winkel van de heer G. Verkaik, een zaak in tapijten, stoffen en aanver wante artikelen. De buit die zij vonden was echter zeer miniem, want in de kassa was slechts een klein bedrag aan wisselgeld. Van de aanwezigheid voorraad tapijten, stoffen en dergelijke werd niets vermist. Zaterdag Oegstgeest (Lijtweg 9) Wereldj Oegstgeest (Geversstraat 65) ocieteit v.a. 16 laar 8 uur i lur 's nachts. Breestraat 19 Sociëteit Twen :amerbewoners en alleenstaande Bij Molen De Valk Posrzegelt Schaakzolder (Morsweg 114) bijbelstudie 10 prediking 11 uur voorm. De Vink Dansen 9 uur 's nachts. Breestraat 19 Jeugdhaven Soos f kei 8-11.30 v"" Zondag Oegstgeest (Geversstraat 65) teit voor kamerbewoners 8.30 uur I 1 uur 's nachts Leiderdorp (Wilhelminastrjj I) Gespreksavond Baha'i 8.15 uur Middelweg 19c Leids poppenth kindervoorstelling 2.30 uur nam, Breestraat 19 Sociëteit Twe (voor kamerbewoners en alleens den) 9—12 uur nam. 19 Jeugdhaven. Soos Ant. Clubhuis Dansen 811 Gerecht 10 Soefi-beweging Spr. M. Schönau over „Waarheid" 11. Maandag Oegstgeest (Rode Leeuw) Ver bevordering van de welsprekea 8 uur nam. Stadhuis Gemeenteraad 7.30 Kantine Clos en LeembrugL. van Huisvrouwen Spr. Shehei 2 uur nam. Hogewoerd 87 Club 8 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven jeu fé 7.30—10.30 uur nai" Stadhuis (kamer OPHALEN VAN GROF VUIL MAANDAG Oude Herengracht, Ververstraat, Zijlstraat, Oost- en West Haven straat, Dwars Havenstraat, Ververs plein, Haven, Havenkade, Kalver markt. Hofgracht, Minnebroers gracht, Zuidsingel, Herengracht, Korte en Lange Langestraat, Nwe. Waardstraat, Oosterkerkstraat, Waardkerkplein en steeg, Waard- gracht. Oranjegracht, Kaarsemaker- straat, Looyerstraat, Weverstraat, Vestestraat, Groenestegen, Uiter stegracht, Kerksteeg. Breestraat. Langebrug, Ketelboeter- steeg, Schoolsteeg, Wolsteeg, Gan getje, Botermarkt, Vismarkt, Stad huisplein, Koornbrugsteeg, Dwars- koornbrugsteeg, Maarsmansteeg, Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn, den Burcht, Burchtsteeg, Nieuw- straat, Hartesteeg, Beschuitsteeg, Moriaansteeg, Hooglandsekerkgracht, Koppenhinksteeg, Hooglandskerk- koorsteeg, Middelweg, Oude Rijn, Hoogstraat, Kaasmarkt, Hooigracht, St Pancrassteeg, van Driessenstraat, Middelstegracht. DINSDAG Zoeterwoudsesingel (van Lammen- schansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat, T. Sie- genbeekstraat, Roodenburgerstraat, de Mey van Streefkerkstraat, Cobet- straat, de Ridderstraat, Thorbecke- straat, Wasstraat, de Laat de Kan terstraat, Cronesteinkade, P. J. Blok- straat, PTuinlaan, de Gijselaarstraat. Kernstraat. Verdamstraat. Korevaarstraat, Plantsoen, 4e Bin- nevestgracht, Rijnstraat, Kraaier- straat, 2e en 3e Haverstraat, le, 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Le vendaal, Oranjeboomstraat, Cathri)- nenstraat, Barbarasteeg, St. Joris- steeg, Koenesteeg, Nwe. Brugsteeg, Wielmakersteeg, Hogewoerd, Water- steeg, Plantage. Utr. Veer, Veerstraat. DONDERDAG Zijlsingel, Rijnkade, Oosterdwars straat, Munnikenstraat, van Galen- straat, Waardstraat. Hermanstraat, Trompstraat, de Ruyterstraat, Evertsenstraat, Heemskerkstraat, Oosterstraat van Speykstraat. Kor- tenaerstraat, Tasmanstraat. Over ran. Galgewater, Noordeinde en plein, Rembrandtstraat, Oude Varken markt. Sliksteeg, Groenhazengracht, Rijn- en Schiekade, Witte Singel, Groenhovenstraat, Witte Rozen straat, Justus Carelhuis, Jan van Goyenkade. Gerrit Doustraat, Vree- wijkstraat, Hugo de Grootstraat. Bilderdijkstraat. VRIJDAG Kort Rapenburg, Kabeljauwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Doelen- gracht, Nonnensteeg. Kolf makers- steeg, Zegersteeg, 5e Binnenvestgr., Sterrenwacht, Kalserstraat, Bakker- steeg, Molensteeg, Bolsotkade. Kam- persteeg, Vonciëntiestraat, Vliet. Douzastraat. St. Jacobshof, St. Ja- cobsgracht, Jan van Houtkade Hoefstraat, Raamsteeg, Garenmarkt. Steenschuur, Nieuwsteeg, Heren- steeg, Salomonsteeg, Kloksteeg. Scheepmakersteeg, Houtstraat. Ge recht. Pieterskerkkoorsteeg, Diel- steeg. Berkendaelstraat, Pieterskerk- gracht en 6traat, Pieterskerkhof, Papengracht. Nieuwe nummering van Hoge Rijndijk ZOETERWOUDE De numme ring aan de Hoge Rijndijk in Zoeter- woude heeft een ingrijpende veran dering ondergaan. Het zal hierdoor voor vreemden wat gemakkelijker zijn het opgegeven adres aan deze weg te vinden. Daarnaast is ook de Rhijnvreugd-buurt van een nieuwe, duidelijkere nummering voorzien. ADVERTENTIE Het gemeentebestuur van ZOETER WOUDE maakt bekend, dat met in gang van 1 februari 1973 een ambte naar van de gemeentesecretarie iedere donderdag van 16.00 tot 17.00 uur zitting zal houden in het bijkan toor van de Coöp. Raiffeisenbank, Hoge Rijndijk 169a. Voor ontvangsten en betalingen aldaar is de laatste donderdag van iedere maand aange wezen. De zitting op iedere dinsdag komt per genoemde datum te ver vallen. Benthuizen Geboren: Alex z.v. R. Reterlnk en W. J. Slootmaker. Maria d.v. J. Bergman en J. Tukker, Remco M. .V. J. J. J. Noordermeer en A. M. Bakker. Overleden: A. A. Bakker, geb. 25-6- 1891. Getrouwd: G. A. v. Doornen en F. v.d. Horst, G. J. Mansveld en W. Bou- vé, W. J. M. Gordijn en E. J. C. M. Wijsman. LEIDERDORP Geboren: Arie J. z.v. P. B. Rosbergen en M. Visscher, René z. v. W. C. Jonker en L. v. Duij- venbode, Catharina M. P. J. d. v. A. J. Zoetendaal en J. C. M. Alkemade. Pas- calle J. d. v. P. J. Graafland en A. M. M. de Graaf, Camillus H. F. A. J. M. Schuurmans en C. C. T. M. Mentink, Michel z.v. P. L. V. v. d. Geer en P. H. d. Haan, Theodora M. d. v. J. D. v. d. Helden en T F M Sluis, Petra C. W. d. v. F. J. Voorn en A. J. Nieuw- veen, Afra T. d. v. J. H. Konter en M. M. B. Katani, Petrus G. z v. M. Alkemade en H C. Duivenvoorde, Ra- mond J. I. z. v. F. H. v. Berkel en A. J. v. d. Ploeg, Remco E. z. v. E. G. J. de Leest en L Baksteen, Martinus L E. z. v. A. A. Verbeten enC. A. A. Koet, Petronella H. W. d. v. W. C. J. Kui pers en W. J. Zevenhoven. Ondertrouwd: G A. v. Amsterdam en M. Hogervorst. Getrouwd: H. P. v. Kampen en E. A. den Os, Overleden: S. Altera geb. 5-12-1905, Sassenheim e.v. I. Faas. D. v. d. Neut, geb. 27-3-1883, Leiderdorp geh. gew. met A. v. Vliet, W. v. Rbljn geb. 14-8- 1898, Hazerswoude e.v. J. M. Boting. J. Oslnga geb. 15-5-1907, Wassenaar, B. Slegtenhorst geb. 8-2-1899, Leider dorp, e.v. C. Petie, J. J. Epskamp, geb. 26-2-1895, Leiden, J. C. Arnoldus, geb. 6-2-1896, Leiden, geh. gew. met H. S. v. Iterson, A. Janeen geb. 30-12-1932, Valkenburg, e.v. A. v. d. Keru. E- A. T. Vogelenzang geb. 13-12-1888, Leiden e. v. G. Galjaard, W. M. Bauer geb. 8-5- 1891, Alphen a. d. Rijn, e.v. S. A. Jan sen, G. Hovestad geb. 2-2-1912, Leiden e.v. A. J. Hennlk, A. J. Cambier geb. 2-10-1909, Leiden, Surinamestr. 56, e.v. J. P. Langerak. LEIDEN Alvorens we een blik op de standen van de competitie in de Leidse Biljart Bond werpen, vol gen hier nog enige nagekomen uit slagen: Tweede klasse: DVH ILandzicht II 62. De Spijkerbak IRijnegom I 62. De Morschpoort IDe Spij kerbak I 80. Vijfde klasse: De Morschpoort II— 't Scheepje III e—2. Zevende klasse: Dc Morschpoort III—De Heul III 2—6. Achtste klasse: De Waag V 't Spoortje III 71. De standen na negen ronden biljar ten luiden: Eerste klasse: 1. De Carambole I 32 gespeeld, 41 punten; 2. Landzicht I 32. 39; 3. 't Scheepje I 36, 38; 4/5 UVS I en De Oude Herberg I elk 32, 35; 6. 't Spoortje I 32, 33; 7. TOG I 36. 33; 8. 't Zuid I 32, 27; 9. De Groene Valck I 28, 26; 10. De Vriendschap I 32, 23 en 11. Zijl poort I 28, 22. Tweede klasse: 1. De Morschpoort I 36. 46; 2/4 DVH I, TOP I en 't Wachtje I ieder 36, 43; Rijnegom I 36, 39; 6. Cleijn Duin I 36. 36; 7. Dc Waag I 36, 35; 8. DVS I 36, 33; 9/10 De Spijkerbak I en Landzicht II elk 36, 32; 11. De Heul I 36, 26 en 12 't Zuid II 36. 24. Derde klasse: 1/2 UVS II en Land zicht III ieder 32, 39; 3. De Waag II 32. 37; 4. VOP I 32, 36; 5/6 Zijl poort n en 't Scheepje II 32, 35; 7. TOP II 32, 32; 8. TOG II 32, 29; 9. 't Vierkantje I 32, 23 en 10. KI. Mi nerva I 32, 15. Vierde klasse: 1. 't Wachtje II 32, 51; 2/3 Cleijn Duin II en De Vriendschap II elk 32, 39; 4. DOS I 32, 35; 5. De Carambole II 32, 32 6. DVH n 32, 30; 7. De Oude Her berg II 32, 28; 8. 't Spoortje II 32, 27; 9. Zijlpoort m 32, 23 en 10. De Heul II 32, 16. Vijfde klasse: 1. De Carambole III 32, 44; 2. DVS II 32, 41; 3. De Morschpoort II 32, 35; 4/5 't Scheep je Hl en De Waag IH elk 32, 33; 6. Rijnegom n 32, 31; 7. Landzicht IV 32, 30; 8. 't Zuid m 32, 28; 9. De Witte Hen I 32, 25 en 10. Cleijn Duin Hl 32, 20. Zesde klasse: 1/2 De Carambole IV en De Groene Valck II 32, 40; 3. Cleijn Duin IV 32, 38; 4. Dos II 32. 36; 5. DVH III 32, 35; 6. 't Vier kantje II 32, 29; 7. UVS III 28. 27 8. TOP III 32, 26: 9. KI. Minerva II 32, 23 en 10. TOG III 28. 18. Zevende klasse: 1. Zijlpoort IV 28, 36; 2/3 DOS in en De Heul III 28, 34; 4/5 De Waag IV en De Vriendschap III 28, 32; 6. De Oude Herberg III 28, 30; 7/9 De Witte Hen II, DVS III en VOP II ieder 28, 22 en 10 De Morschpoort III 28, 16. Achtste klasse: 1. Rijnegom III 28, 34, 2. 't Zuid IV 24, 32; 3. De Ca rambole V 24, 31; 4. De Waag V 28, 31; 5. TOG IV 20, 28; 6. DVH IV 24. 26; 7. UVS IV 28. 25; 8. 't Vier kantje III 28. 22; 9. Landzicht V 24. 16 en 10 't Spoortje Hl 28,11. Ere-medaille universiteit voor dr. Verheyden LEIDEN —Aan dr. V. Verheyden baron van Lancey is de eremedail le in zilver van de Leidse Universi teit toegekend. De op het Engelse Kanaaleiland Jersey wonende 83- jarige Engelsman van Nederlandse afkomst heeft onlangs een bedrag beschikbaar gesteld voor de vesti ging van een leerstoel in het ge zondheidsrecht aan deze universi teit. Dr. Verheyden zal de onderschei ding later dit jaar persoonlijk in ontvangst komen nemen. Tot bijzonder hoogleraar in deze leerstoel is dr. J. F. Rang uit Aals meer benoemd, die zijn ambt gister middag heeft aanvaard. JUBILEA BIJ VAN MUIDEN LEIDEN In de kring van de NV van Muiden (Glas- en schilderwer ken) was het gisteravond in 't Kar- rewiel een vrolijk feest. Niet min der dan drie jubilarissen herdachten het feit, dat zij voor een kwart eeuw bij dit bedrijf in dienst traden. Het waren de heren J. v. d. Berg, J. J. Blansjee en A. de Kaste. De heer W. van Muiden zette de Jubilarissen flink in het zonnetje, prees hun werklust en trouw aan het bedrijf. Een beetje in de jubileum-sfeer wer den ook de gebroeders C. J. en Ph. van der Berg, die de 35 Jaar reeds volmaakten, geplaatst. Enkele ge schenken, o.a. van de directie, wer den aangeboden. Spreekuur maatschap pelijk werkster 'Warmelda" zag tegels, tin en botten WARMOND De gehouden bij eenkomst van het historisch genoot schap "Warmelda" in hotel "De Zon", bleek duidelijk, dat dit ge nootschap in de volle belangstelling van de inwoners staat, want de op komst was zeer bevredigend. De voorzitter, de heer A. G. v.d. Steur, sprak een woord van bijzonder wel kom tot mej. drs. J. W. L. Moerman, verbonden aan het stedelijk mu seum "De Lakenhal" en de heren G. Korteboud van der Sluis en J. de Koning. Mej. Moerman hield een zeer in teressante lezing over oude tegels en tin, over de vervaardiging van deze tegels en de hierbij gebruik te grondstoffen. Hierbij schonk zij bijzondere aandacht aan de versie ringsmotieven op de tegels, die dik wijls van een ongekende schoonheid zijn. Aan de hand hiervan kunnen de tegels vrij precies gedateerd wor den, maar ook de dikte van de tegels geeft menigmaal aanwijzigingen over de ouderdom. Na een uiteenzetting over het procédé van het glazuren van de te gels vertoonde zij zeer fraaie dia's, waarbij zij ook de nodige toelichting gaf. Ook over de fabrikage van tin nen voorwerpen gaf zij een duide lijke uiteenzetting zoals b.v. de ge bruikte diverse tinlegeringen. De tinmerken vormen een hoofdstuk apart, een zeer moeilijke materie, die zij echter op eenvoudige en dui delijke wijze wist toe te lichten. Ook hierbij liet zij dia's zien, waarbij duidelijk de grote verscheidenheid bleek, die bij tinnen voorwerpen te vinden is. Na de pauze werden verschillen de voorwerpen ter beoordeling aan een forum voorgelegd, waarvan zeer druk gebruik werd gemaakt. Ook zeer interessant was het betoog van de heer G. Kortebout van der Sluis aan de hand van de door hem zelf meegebrachte botten van dieren uit de préhistorische tijd. Burgerlijke stand Heya Pronkie, Heya Pron kte, scandeerden ruim 160 leerling et j es van de Jan van Kempenschool in Voorscho ten luidkeels, toen hun eigen schoolhoofd, de heer J. Pronk, gistermiddag de eerste paal de grond in dreef voor twee nieuwe klassen. In 'februari 1972 verleende de gemeenteraad een krediet van ruim 265.000 gulden voor de bouw van deze tioee klas sen, die nodig zijn omdat sinds augustus de Van Kem penschool twee eerste klassen heeft. Hierdoor moet de der de klas ondergebracht wor den in de Paus Johannes- school aan de Molenlaan. Men verwacht dat de bouw in augustus gereed zal zijn, zodat in het nieuwe leerjaar de school de beschikking zal hebben over zeven klasloka len en één vaklokaal. Dinsdag Logegebouw (Steenschuur vergadering Leidse Ver. va gelverzamelaars 8 uur nam. Morsweg 10 Werkgroep leefbas en stadsverfraaiing 8 uur nam. Museum van Oudheden Spr. 4ij: De Lakenhal Ver. Oud-Leiden, di dhr. R. Spruit "De Leidse, Stadhuis Gemeenteraad behan( B ling Begroting 7.30 uur nam. rt Volmolengracht 19 Welfare-Win! Rode Kruis 2.305 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven oud B soos 25 uur nam. Jeugdcafé jn 10.30 uur nam. Expresslegroep tieners 7.159 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit dicapten 25 t Wassenaar gaat verjaardag van Driftstraat 49 Spreekuur raadsvrouw 10.3011.30 voorm Rijnsburgerweg 163 spreekuur gemeen Bureau voor levens- en Li zinsvragen 7.308.30 uur nam. Hooigracht 38 spreekuur stic! huisvesting werkende longeren l»e Diamantspiein 27 Gespreksavom 1? ha'i 8.15 uur nam. V Doktersdiensten Leiden. Tot zaterdagmorgen tien1 raadplege men de eigen huisarts, na tot zondagnacht twaalf uur ul n tend voor spoedgevallen de dokter 22 (wijkzusters M. H. An prinses vieren VOORSCHOTEN Het spreekuur van de maatschappelijk werkster zal voortaan niet meer op maandag avond, maar op dinsdagavond van 19.00 tot 20.00 uur worden gehouden in het Gemeentehuis, Leidseweg 25. L. Roosendaal, De- W. A. v. 't Hout, Irma d.v. W. de Vos en H. Oudshoorn. Ondertrouwd: T. J. H. Walraven en J. T. Stip, G. van Loenen en A. Hol- Ter gelegenheid van de verjaar dag van Prinses Beatrix zullen in Wassenaar onder auspiciën van de Wassenaarse Oranjevereniging diver se evenementen worden gehouden. Op woensdagavond geeft de muziek vereniging „Excelsior" een z.g. Prin- sesseconcert in de Messiaskerk aan de Verlengde Zijllaan. „Excelsior" brengt een rijk gevarieerd program ma, bestaande uit karakterstukken, marsen en dansen. In samenwerking met de Oranje vereniging organiseert de Wasse naarse Schoolsportcommissie in het Sportfondsenbad de jaarlijkse zwemwedstrijden, en wel op vrij dagavond 2 februari voor het basis onderwijs (de technische uitvoering is in handen van de Zwemvereni ging „De Zilvermeeuwen"), en op vrij dagavond 9 februari voor het voort gezet onderwijs. De technische uit voering wordt dan verzorgd door de Wassenaarse sportvereniging 'W.I.K.' Vervolgens is er op zaterdag 3 fe bruari een Prinsessebal in het Je- roenhuis, georganiseerd door de Car navalsvereniging „De Deylknotsen". met medewerking van de Oranjever eniging: een oranje-gekleurd, bont carnavalsfeest met als stralend mid delpunt Prinses Bea II, uiteraard ver noemd naar Prinses Beatrix. Prins Kees (Thomassen) de Tweede zwaait zwierig de scepter en muzikale me dewerking wordt verleen door „Acces Only" de Boerenkapel. Er wordt be zoek verwacht van een naburige vrouwelijke carnavalsvereniging. !orp Dokter Kemme, Gaqtt straat 2 tel. 44898 (wijkzuster f Leer, B. G. Cortslaan 34, tel. 23109) Oegstgeest Dokter J. B. Hugen Wllhelminapark 2. tel. 51390 (wl) ter F. Laman, Lijtweg 1, tel. 64500 Voorschoten Dokter F. Koopnu chard Wagnerlaan 69. tel.6352 verpleging Gezondheidscentrum, gaardelaan) Warmond Dokter Bots. Prof. Aa chard Wagnerlaan 69. tel. 6352 zuster C. van Manen-Boekens Teylingerhof, tel. 3730) Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdl wordt waargenomen door „Hulp mensheid," Hooigracht 48 en apot Oegstgeest, Wilhelminapark 8 Wets winkelt je voorm tot 1 i maandag) Dagelijks te bereiken SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst maandag acht uur v.m Gezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden ar PERSONEELSTEKORT BLIJFT LEIDEN De recente verhuizing van Morssingel naar Lange Mars heeft de Stichting Gezinsverzorging Leiden van één probleem bevrijd. Het oude pand was niet alleen wei nig sfeervol, maar ook zeer krap. Directeur, administratie en de tien leidsters hebben nu veel meer de ruimte. Het tweede, veel dringender pro bleem is met de verhuizing echter nog lang niet uit de wereld: fhet nijpende tekort aan personeel. Al le aanvragen om hulp komen cen traal binnen. Zo spoedig mogelijk, wordt door één van de leidsters een bezoek gebracht bij de aanvrager, en wordt er ook alweer zodra dat mogelijk is hulp verleend. 45 vas te krachten en 166 helpsters voor be jaarden en chronisch zieken blijken echter niet voldoende te zijn. Inmid dels heeft men van het ministerie van CRM toestemming gekregen om nieuw personeel in dienst te nemen houdelijke aard als opvoedkundige aard, welke door speciaal daartoe op geleide krachten, onder deskundige leiding, in gezinnen wordt verleend, als de huisvrouw door ziekte of door andere omstandigheden niet in staat is haar gezin te verzorgen. Het doel van de gezinsverzorging is het nor male gezinsleven zoveel mogelijk te handhaven, zodat vader en de kin deren, zo min mogelijk lijden onder de ziekte van moeder, hetgeen ook de genezing van de ihuisvrouw zal be vorderen. Bejaardenhulp heeft ten doel die daadwerkelijke hulp te verlenen, die de bejaarde zelf niet meer kan ver richten en mede daardoor zo lang mogelijk zelfstandig kan blijven. Veel aanvragen komen binnen via de maatschappelijk werksters van de ziekenhuizen en de Gemeentelij ke en Geneeskundige en Gezond heidsdienst en de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken. De sa menwerking met deze diensten is dan ook zeer belangrijk. AanvrageD voor oaJve dagen: cerkerkelljke opleidingsschool vooi zlnsverzorglng, Rijnsburgerweg 88 55336 voorm 9—10 uur Dienstverlening Humanitaa, L#afli 1 gracht 246a Spreekuur maandag I x 2.80 nuur nam., woensdag 0.80-1 voorm. tel 26277. Koord-studio Koord-studio, gewoon huls voor wone mensen met gewone en ong< ne vragen, Hooigracht 52a, telel 46109. Op verkennin\ door Leiden LEIDEN De vierde klas van Prinses Beatrixschool in Leiden heeft gisteren verdeeld over 7 g' pen de stad Leiden historisch na verkend. Elke groep bezocht een van te ren uitgekozen historisch geboi B.v. stadhuis, Pesthuis, Gravenstee universiteit, Burcht Lakenhal een hofje. Onder leiding van een moe< moest elke groep inform atlemi riaal verzamelen, zodat alle g' pen op school weer verenigd rijke bron van "stadsinformatie 0 Leiden vroeger en nu" vergaard hadden. Op school werden de g< vens nader door de .eerlingen moeders uitgewerkt waarna de I zamenlijke leerstof verwerkt werd een klassikale lec.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2