an Heida: tudie gaat >oven de chaatssport Brass-band van Leidse politie belooft veel voor de toekomst ERST MAAR ZIEN DAT Ui GOED DOOR MIJN KOM" Kamerlid wil uitstel hoger college-geld Koerstips Telefoon centrale stort in 1RDAG 27 JANUARI 1973 HARSTERBRUG De 19-jarige Jan Heida, student aan de gogische academie in Heerenveen, is er nauwelijks van r de indruk dat hij 's werelds allersterkste jeugdschaatser j heeft nog twee jaar studie voor de boeg en die periode is iet van plan het schaatsenrijden te laten prevaleren boven itudie. ar eens zien dat ik goed mijn eindexamen kom, dan ga daarna wel concentreren op ihaatsenrijden", zo constateert oodnuchtere Fries, leida komt er eerlijk voor uit, lij tijdens de titelstrijd op de ijsbaan in Assen bepaald niet >nd had op een plaats op het te platvorm. id zo'n beetje gegokt op een bij de eerste vijf, omdat met de vijf kilometer mijn favo- .fstand is. Toen ik echter de meter won, drukte trainer Eg- n 't Oever me op het hart, wereldkampioen zou kunnen lard ,ben ik dolgelukkig dat LEIDEN Het Leidsch Politie Mu ziek Gezelschap heeft het afgelopen jaar een aanzienlijke en vooral aan- it gelukt is, maar ik ben toch hoorbare wijziging ondergaan. Deze plan met beide benen ste- grond te blijven staan. band. Een fanfare-orkest is en blijft een heterogene verzameling instru menten, terwijl de brass-band ei genlijk een grote familie is met een u-lijk is het nu erg verleidelijk nenog meer te gaan concentreren •t schaatsen, maar ik ben er overtuigd, dat dat ten koste nijn studie zou gaan. Ik ben warme klank. ;t van plan, om de simpele dat ik ook maatschappelijk agen", aldus Jan Heida. Tietilentvolle jonge Fries heeft een ling, die men kan vergelijken lie van de voor arts studeren- "n et ent Harm Kuipers, rg-a willen vanzelfsprekend pro- Jan Heida: eerst eindexamen doen. DEN HAAG (ANP) De werking van de duizend gulden-collegegeld regeling moet naar het oordeel van het tweede-kamerlid Masman (PvdA) opgeschort worden, en wel totdat er een bevredigende situa tie geschapen is voor de effectieve uitvoering van de regeling gekop- pold aan de voorbereiding van de invoering van een herzien stelsel van studie- financiering. Het kamerlid zal dinsdagmiddag in de kamervergadering, minister Van Veen van Onderwijs en We tenschappen interpelleren. Hij wil dan aan de bewindsman vragen of deze erkent dat als gevolg van de onvolledige naleving van de bepa lingen omtrent de betaling van het collegegeld aan de universiteiten en hogescholen een situatie van recht- ongelijkheid tussen de studenten onderling is ontstaan. Diplomatieke betrekkingen met N. Vietnam? DEN HAAG (ANP) Binnen enkele weken worden nadere mede delingen verwacht over het aangaan van diplomatieke betrekkingen met Noord-Vietnam. De kwestie is giste ren in de ministerraad aan de orde geweest. Er vindt nader intern en internationaal beraad plaats, aldus het hoogste te bereiken favoriete tak van sport, maar er niets voor zich blind te op de immer tijdelijke glans Ie succesvolle sportman, leida is van origine een sprin- tar heeft zich onder leiding bert van 't Oever ontwikkeld zeer behoorlijke klassemenit- ommelde altijd maar wat aan kunstijsbaan in Heerenveen. ilijk ben ik dit seizoen pas het eerst serieus gaan trainen, isultaten daarvan zijn me niet gevallen. Natuurlijk ben ik er lang niet, maar het plezierige ;aat in Assen is voor mij wel |:eden om vast te stellen dat ik n heel eind kan komen", nogmaals voor mij wordt het cht serieus als ik het diploma Een ingrijpende verandering als de ze houdt zonder meer een tijdelijke terugslag in. De uitvoering, die gis teravond in de matig bezette Stads gehoorzaal werd gegeven gaf hier blijk van, maar ook werd het duide lijk, dat binnen niet al te lange tijd het LPMG het oude niveau weer zal hebben bereikt, en waarschijnlijk zelfs een hoger. De deskundige en in spirerende leiding van D. Anderson staat er borg voor. Wat deze dirigent in zo korte tijd met zijn mannen heeft bereikt grenst aan het ongelofelijke. Kwamen moeilijke werken als Rhapsody Mortimer en Spartacus (Katsjatoerian) nog niet perfect uit de verf, de wat melodieuzere stuk ken klonken zeer homogeen en wer den genuanceerd ten gehore gebracht. Wij noemen Deep Harmony (Wright) Bells across the Meadows (Ketelbey) én de paso-doble Ballerina. onderzoek Het bureau van ssemblee van de Raad van heeft gisteren besloten voor geen missie te zenden naar Tur- oor het doen van een onderzoek het martelen van politieke ge en andere schendingen van chiten van de mens. vrijheid De laatste drie Brit- iderdanen die nog door China :n vastgehouden zouden van- worden vrijgelaten. Dit heeft de i ambassade in Peking bekend- ïkt. Het drietal werd tijdens de begonnen culturele revolutie ssteerd. Zij werkten toen als in Peking. Er is nooit idgemaakt waarvan zij in feite in beschuldigd. "irktberichten JNSBURG 26/1 Groenteveiling B 1 6.60—7.20; A 1 4.10—5.0 Plan om ook amateurs te gaan betalen GRENOBLE Binnen de in ternationale schaatsunie gaan steeds meer stemmen op, als te genwicht voor de profs, de ama teurs te gaan betalen. De moei lijkheid ligt uiteraard binnen deze amateuristische Organisatie een legale manier te bedenken om deze beloning naar prestatie uit te voeren. De voorzitter van de Zweedse schaatsbond, "Jojo" Pettersson zal tijdens de zomervergadering van de ISU een plan indienen, volgens welk per plaats van de beste zestien een bedrag wordt uitgekeerd. De som der plaats gelden van de rijders van een ploeg zal in de bondskas van het betreffende land moeten vloeien. De bedoeling is dat vervolgens de gehele kernploeg financieel wordt gesteund door middel van loonderving en dagvergoedingen. De Nederlandse schaatscoach Pfrommer vindt het niet zo'n gek idee: „Zoals het nu gaat. kan het niet veel langer meer. Het is een zeer arbeidsinte ve sport en daar moet in de komst wat tegenover staan. INSBURG 26/1 Bloem, yllis per stuk 68; anjers ajm. athurium 2.67; forsythia 52; ge*r- lyacint met bol 45; krokus felle kelk 49; iderti tak 1.10; or- - Kamerlid Beukers: Voetbal Sparta heeft via Rinus Michels een uitnodiging ontvangen een tweetal oefenwedstrijden te spe len tegen FC Barcelona. De eerste ontmoeting is vastgesteld op zondag 18 februari. Sparta reist dan naar Spanje. Woensdagavond 15 augus tus ontvangen de Spartanen de ploeg var Barcelona. De nieuwe lichtinstal latie op Spangen zal dan in gebruik worden genomen. Voetbal De eredivisiewedstrijd FC Twente-NEC oorspronkelijk vastge steld voor zondag 4 maart, is ver vroegd en zal vrijdag 2 maart wor den gespeeld. FC Twente richtte ëên verzoek de wedstrijd twee dagen eer der te spelen aan NEC omdat de En- schedese formatie op woensdag 7 maart in Zuid-Slavië uitkomt tegen OFK Belgrado voor de kwart finales van het toernooi om de UEFA-cup. Voetbal De eredivisievoetbalclub FC Den Bosch moet op zoek naar een nieuwe voorzitter. De heer Eppo van Lanschot, de huidige voorzitter, heeft aangekondigd zijn functie neer te leggen wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd. Ook zal hij uit het bestuur treden van de KNWU en de KNAC. Tennis In de halve finales van het toernooi van Inglewood heeft Betty Stijve met 3-6,1-6 verloren van Margaret Court. Tennis Kathy Kuykendall, een schoolmeisje van zestien Jaar, is de jongste professionele tennisspeelster ter wereld geworden. Het Californi- sche meisje tekende een contract met de internationale dames-federatie, 't Is denkbaar dat de verwijdering, die toch al bestaat tussen de Amerikaan se tennisbond en de ,Heldman-groep* hierdoor vergroot zal worden. Vol gens de reglementen van de Ameri kaanse bond is het namelijk verbo den om spelers en speelsters beneden de achttien Jaar te betalen. De solisten mogen zeker niet on vermeld blijven: P. van Oeveren op cornet en B. W. Kieviets op eufonium, HILVERSUM, 28 JANUARI - 1.30 i Masinaprys: Koek Buitenzorg, Ja- cotoa n, Karin Zuid veld, Jelle van Wfilly - Toscanprijs, 1ste afd.: Key West, Karla v. d. Waard, Kroonprins, Jonker Victoria - Tidaliumprys Go My Dear, Isidore, Important D, Goya - Upsalinprjjs I; Kim Mardin- dant, Impala Gregor,, Irene, James Hagheweyde - Rocquepineprijs: Is- nathan, Ivonne Hanover, Hovi Lady, Fandango - Grote Januariprys: In grid Hanover, Ilina, Hazleton B, Ve- rano dU Pont - Amateurwinterkam- van wie vooral de laatste een uitste kende indruk achterliet met Spring time van Heath. Genoemde solisten traden tevens op als leiders van de drumband en oogstten daarmee veel succes. De avond, die volgende week vrijdag herhaald wordt, werd be sloten met een optreden van het ca baret van Jan de Kleyn en een groot bal prys: Keep It Again, Jomo Beroona, Julius Caesar, Janco v. d. Lente - Upsalinprijs H: Kinigley's Speed, Ju piter Schans, Jodney B, Jubar Oak- tree - Toscanprijs, 2de afd.: King Belwin, Joga, Joop Polsbroek, Kltty Six O. SOEST (ANP) Aan de Albert Cuyplaan in Soest is gistermiddag •d /-< „.nuo een nieuwe, in aanbouw zijnde tele- R. G. HARMS fooncentrale ingestort. Een bouw- vakker raakte daarbij licht gewond. Voor de (toekomstige) abonnees zal het ongeluk geen nadelige conse quenties hebben. Het nieuwe gebouw was vrijwel gereed toen gistermiddag bij het storten van beton op het dak het geheel plotseling in elkaar stortte. In deze nieuwe telefooncentrale, die Raymond Poulidor, dient als uitbreiding van de be- langzamerhand staande, zou apparatuur voor 10.000 aansluitingen worden opgesteld. Het gebouw zou aanvankelijk in het tweede kwartaal van dit Jaar in gebruik worden genomen. De PTT verwacht het gebouw nu later dit jaar te kunnen inrichten. Omdat de Legioen van eer voor Poulidor PARIJS met zijn 36 Jaar de grijze eminentie onder de be door de Franse opgenomen in de selecte rijen der ridders van het legioen van eer. Poulidor heeft zich de laatste tien bestaande telefooncentrale nog uit- Jaar doen kennen als de breidingsmogelijkheden Franse wegrenners. Hij staat aansluitingen biedt, zal het ongeval Volgens het kamerlid zijn de wet telijke machtsmiddelen ter effectie ve uitvoering van de desbetreffen de wetsbepalingen voor de met de uitvoering van de wet belaste uni versiteitsbesturen ontoereikend en hij zal minister Van Veen vragen of deze met deze mening instemt. Mr. Masman wil voorts weten of de minister niet van oordeel is dat aan de onbevredigende situatie niet anders tegemoet kan worden geko men dan door in de wet de vereiste wijzigingen aan te brengen. Naar aanleiding van de brief van minister Van Veen over de sancties tegen de wanbetalers van de dui zend gulden collegegeld (bestaande uit het uitsluiten van deelneming examens) heeft prof. dr. F. R. J. Knetsch namens de fractie van het wetenschappelijk personeel gezegd niet te willen functioneren als con troleur voor de minister in deze. Hij zei dit gistermiddag op de universi teitsraad van de universiteit Gro ningen. Verongelukte zusjes kregen veel bloemen bij begrafenis BREUKELEN Onder grote pu blieke belangstelling zijn gistermid dag de zusjes Louise en Annemarie Quarles van Ufford, dochters van jhr. nir. W. H. D. Quarles van Uf ford, burgemeester van Heemstede en oud-burgemeester van Reeuwijk, op de Nieuwe Algemene Begraaf plaats in Breukelen ter aarde be steld. Louise en Annemarie, die in Leiden studeerden, kwamen zondag avond jl. bij een ongeval nabij De Vink op tragische wijze om het leven. De begrafenis droeg een uiterst sober karakter. Er werden geen toespraken gehouden. Alleen de vader van de meisjes sprak een kort woord. Enige honderden mensen toonden hun medeleven met de familie Quarles van Ufford, o.a. staatssecretaris H. J. L. Vonhoff en burgemeester Kok van Reeuwijk waren aanwezig als mede een groot aantal Leidse stu denten. Opvallend was de zeer grote hoeveelheid bloemen. Er waren vijf auto's om alle boeketten bij de gra ven te brengen. De Leidse omroepster Alice Oppenheim presenteert morgenavond (19.00 uur, Ned. 1) de tweede afleve ring van „Avrodisk", een gefilmd programma rond nieuw uitgebrachte gram mofoonplaten. Ze reikt in dit programma een plaat uit aan Jaap „In een groen, groen knollenand" Dekker voor zijn lp Nursery Rhymes". s AM imp. 30; gla lem nanus imp 28; orcniaeeen azalea 1.82; begonia 1.19; a 95; anjers per bos 3.49; fe druifjes 71; clirys. tros nc 1.90; Jrc 2.61; freesia 1.44; hyacinten Iris 2.48; narcis kas 1.49; idem in k 1.15; snij groen 40; tulpen idem 2de soort 1.11; apeldoorn lustige witwe 1.71; prominence cliv. snijbloemen 93; idem imp. 3^7;mranonkeïPl'.21 snijgroen 45. MEER 26/1 Bloemenveiling William sim 3243; rose 30 ;e 31—40; G. J. 28—36; dusty charmeur 42—67; arthur 30— >fer 35—42; gemengd 24—31; beauty 41—58; yellow 10—15; ie 25—35; vertakt 22—34; ro- bl. baccara 160—220; carina dr verhage 110—140; geh. erg 120—160; nordia 80—105; so- 120150; super star 80110; weekend 70—95; rozen kl. bl. stte 30—36; carol 45—66; coronet ergold 55—76; jack frost 60 moa 41—53; motrea 44—61; Ilss 52—76; belinda 80—100; red e 3050; roswytha 30—39; sun 40—56; rubinette 70-95; 52—67; amaryllis 40—59; an- n um 300—400; chrysanten jaarr. u,480; cyclamenbloemen 120—160; orbia fulgens 120150; freesia 370; idem dubbel 300—640; ger- 80100; Iris pr. blaauw 300 Iris overige 170—270; lelies tak «70; narcissen 160—280; strelit- flO—320; tulpen 150—280; idem chtig 300—520; snijgroen 125— itepman 4 kop 100—145; idem 2 —100; prunus serrulata 200— nus triloba 100—265; forsythia sneeuwballen 150—200. Servet-show moet worden verboden DEN HAAG Hét tweede-kamer lid K. Beuker (Rooms-Katholieke Partij Nederland) wil dat minister Engels de Barend-Servetuitzendingen van de VPRO-tv verbiedt. Beuker meent ,dat de uitzending van don derdag „wederom een de goede zeden kwetsende uitzending" was. Naar aanleiding van de voorlaatste Barend Servet-show heeft minister Engels de VPRO officieel berispt. Ook het actie-comité Anti Beeld buisvervuiling in Geleen heeft op nieuw geprotesteerd tegen vertonin gen als die van de Barend Servet Show van donderdagavond. Het pro test werd ingediend bij minister En- CRM. Gisteren hebben de HET KORT Het duo Bernard Kruysen, ba riton, en Paul Niessing, piano geeft op vrijdag 2 februari a.s. een con cert in het Haagse Diligentia. In ver band met het feit, dat het op 30 Ja nuari 10 Jaar geleden is, dat de Fran se componist Francois Poulene over leed, staat voor de pauze de liederen cyclus „Tel Jour telle nuit" Van de ze componist op het programma. Verder zullen worden uitgevoerd van Debussy „Trois Ballades de Francois Villon", van Ravel o.a. „Cinq mélodies populaires grecques" en „Deux Mélodies Hébraïgues," in het Hebreeuws en Jiddisch, en „Lie deren en dansen van de Dood" van Moessorgski, in het Russisch en in de originele versie gezongen. De vermaarde Zweedse filmac- oprichters van de protestactie ook trice, Ingrid Bergman, zal optreden aanklacht tegen de VPRO inge diend bij de officier van Justitie in Amsterdam wegens het doen van vertoningen welke in strijd zijn met art. 239, 240 en 451 bis van het wet boek van strafrecht (openbare schen nis van de eerbaarheid, openlijk ten toonstellen van afbeelding om de zin nelijkheid van de jeugd te prikkelen). hoofd- van de Jury op het dit jaar te hóuden filmfestival van Cannes, Ingrid is gehuwd met de Zweedse theaterproducent, Lars Schmidt en woont beurtelings in Londen en Pa rijs.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 13