uimgraaff KOPT riCK BOYS naar ;ge op ter leede ïona via Cardinals zesde Zijl/LGB nog Kangeroes: geen moeite met Compri-Delta (3-1) Toppositie van onaantastbaar DIOK alleen aan kop RCL naar een magere 1-0 zege )AG 22 JANUARI 1973 PAOINA 11 SPORT H SPORT SPORT SPORT H SPORT SPORT SPORT SPORT SPORT Ook in de derby tegen senheimse Ter Leede bleek jeuw: het terughalen van de >e" (Leo Pluimgraaff en Duyn) is voor het Kat- Juick Boys een gouden greep r Het treffen tussen de twee B-eersteklassers, die beide in gebied" verkeren, draaide kopstoot van Pluimgraaff 0-1 zege voor de Boys uit. |ijk verkeek zich bijna op Ko- n 0-2 achterstand bo- [Noord wij kers echter nog tijdig 1 2-2. Tweedeklasser Rijns- Boys sleepte een verdienste- jt weg bij IJmuiden: 1-1. I LeedeQuick Boys 0-1 »stien minuten was de felle lerby jong toen Floor van Duy [(Pluimgraaff het rommelende Katwijkse team de enige juiste me dicijn toedienden om het fanatieke Ter Leede van zich te houden. Van Duyn 'hoge vrije trap) en Pluim graaff (vuurpijl-kopbal die over de verbijsterde doelman Van Hars1, op „heenplopte") produceerden toen in nauwe samenwerking een treffer die naar twee kanten doorwerkte. Quick Boys werd vanaf dat moment veel rustiger terwijl Ter Leede door de lo gisch verhoogde nervositeit vrijwel onmiddellijk de greep op het spel ver loor. Agressieve Sassenheimer Sjoerd Boot liep in dit stevige duel tegen 'n officiële waarschuwing aan. Noord wijkKozakken Boys 2-2 Noordwijk liet zich in het topduel te gen Kozakken B. halverwege de 1ste helft op de meest kinderlijke wijze op een tamelijk uitzichtloze 0-2 ach terstand zetten. Na de pauze bestook te een getergd Noordwijk de Kozak- ken-veste zo hevig dat de gasten uit eindelijk met het 2-2 gelijke spel uiterst tevreden mochten zijn. Rudi Bröring bracht beide Ncord'wijk-goals op zijn naam: de eerste met het hoofd uit een vrije trap van Kar stens, de tweede met de voet na een fout van Kozakken-goalie Ottevan- ger. IJmuidenRijnsburgse Boys 1-1 Een tegen degradatie vechtend Rijnsburgse Boys trad IJmuiden sterk defensief tegemoet. Toch kre gen de af en toe gevaarlijk uitval lende Boys goede scoringskansen. Anne Ouwersloot nivelleerde in de tweede helft (uit een strafschop) een voor de rust opgelopen 1-0 achter stand. Cees v. d. Zwart is door gedrongen tot diep in de defensie van Quick Boys. bal echter van zijn schoen. Adri Rem melzwaal is toeschouwer. ee nederlagen van EBBC geven vrijwel zekerheid \RLEM Bona's angst voor de uitwedstrijd tegen Haarlem Cardinals, die moest len gewonnen om aanspraak te blijven maken op de zesde plaats, bleek tenslotte omen ongegrond. Bona Stars won zoals het wilde en voor Cardinals was er niet meer een figurantenrol weggelegd: 69109. Mede dank zij de nederlagen, die EBBC dit [einde tegen Raak/Punch en Transol/RZ leed, zijn de Leidenaars nu vrijwel zeker die plaats in de kampioenspoule. Beide ploegen hebben nu evenveel punten, maar Stars komt in de gewone competitie nog tweemaal in actie (tegen Agon en Do- beide thuis) en EBBC ontvangt alleen nog DED. Dat betekent, dat Bona Stars aan punten voldoende heeft, omdat beide wedstrijden tegen EBBC voor de Stars een 'eer elijk positief doelsaldo opleverden en dat is bij gelijk eindigen beslissend. enorm hoge tempo dat Bona aan de dag legde, was voor aklfcals al snel te veel. De Haar- ïs konden Bona niet bijslof- dat had tot gevolg, dat er lodFen minuten al een flink gat ;0p eslagen: 416. De basisploeg Stars (Wallaart, De Jong, Moody en Denham) draafde door en voordat Cardinals 't ras de nederlaag al een Cal11 de zestiende minuut prijkte een 1940 voorsprong voor Stars op het scorebord. Voor- ayne Denham en Bill Moody belangrijk aandeel in oduktie. Denham heerste on- et bord en was Cardinals' lan- van der Nat Rudolf Mooy volkomen de Hij werd na elf minuten inge- "sloper" Hans Boekestein '"15 e ige opdracht meekreeg, 11 am het spelen onmogelijk te 11 d. Hij slaagde daarin ge- 'n lijk, maar maakte te veel per- n 1 ijke fouten, waardoor hij in ellfatste minuut van de eerste helft gediskwalificeerd. De slopers- difiteiten van Boekestein hadden lot gevolg, dat Cardinals terug tot 3549 bij de rust. Na de itting echter moest Mooy weer Gen Denham kreeg weer de ïans. Cardinals was inmiddels [eschakeld op een persoonlijke til diging, maar dat haalde weinig Bona Stars, dat hetzelfde wa hanteerde, had wel succes. Ge- i like ndré Hoef-Akkers en ros- Amama kregen weinig jy enheid hun befaamde afstands- uit te proberen. Bij Bona bleef Bill Moody na de rust jg tijd op de bank, omdat hij in het eerste deel van de wed- I vier persoonlijke fouten had open. Zijn vervanger was Pe- fop, die verdienstelijk speelde, coorde acht punten, maar ging digend wat onbesuisd te werk, Joor hij binnen een kwartier maximale aantal fouten achter kreeg. Coach Kallenberg Stars gaf al zijn spelers hns. Eén van die wisselspelers eer het honderdste punt tukken. Het was Ben van Cleef, achttiende minuut na een listig pass je van Harry Stol de grens overschreed: 60101. De ba sis voor het forse verschil van veertig punten werd tussen de vijf de minuut en de negende gelegd. Was de stand aan het begin van die periode nog 6243. in de daarop volgende vier minuten scoorde Bo na S.tars zestien punten, tegen Car dinals niet een. Haarlem Cardinals: André Hoef- akker 20 (146), Kees Amama 12 (4 —8), Gerard den Hertog 8 (62), Paul Beenders 8 (53), Ger de Vries 6 (06), Peter van der Zalm 6 (60), Ben van der Veer 5 (0— 5), John Bouwens 2 (02) en Ru- dolf Mooy 2 (0—2). Bona Stars: Wayne Denham 33 (18—15), Bill Moody 16 (14—2) Har Stol 11 (8—3), Ben van Cleef 10 (0—10), Wim Petrici 9 (1—8), Rob Wallaart 8 )2—6), Peter Kop 8 (0— 8), Rudy van Eyk 6 (0—6), Pe ter de Jong 2 (20), Aad van den Nieuwendijk 2 (20) en Chris Ver- hoeckx 2 (02). Eerste klasse Voor de eersteklasser uit Leiden en omgeving is dit weekeinde niet zo florissant verlopen. Essor verloor tweemaal en raakte zijn koppositie kwijt, TRK verloor ook al en Blitz bleef met moeite overeind tegen Forwodians. AH S—Essor 128—66 (54—37) De vrij forse nederlaag van Essor tegen American High School uit Den Haag, had als voornaamste oorzaak, dat het aanvallend bij Es sor niet klikte. AHS daarentegen schoot alles raak. Vooral Burr en Dijkstra (ex-Landlust) scoorde flink. Bij de rust was het voor Es sor al een hopeloze zaak en in de tweede helft werd zeer veel gewis seld, om iedereen een kans te ge ven. Topscorrs: John van der Voort 22 en Hans van Rooyen 14. Essor—Te Werve 87—90 (40—37) Drie minuten voor tijd had Es sor nog een riante 86—79 voorsprong maar daarna verloor iedereen zijn kop en maakten de scheidsrechters een onbegrijpelijke blunder. Ad van Slingerland kreeg zijn vijfde per soonlijke fout en er mocht niet meer worden gewisseld, omdat er nog maar acht seconden waren te gaan. Te Werve won mede daar door. Topscorers: John van der Voort 24 en Ad van Slingerland 24. TRK—Springers 44—66 (21—24) Het lengteverschil werd na de rust doorslaggevend, omdat Frank Verbeek, TRK's lange man weg moest in verband met militaire plichten. Meest produktieve speler bij TRK was Jos Zwikker. Fiat Stars' Tom Chestnut op zoek naar zijn contactlens, die hij tijdens het duel tegen Levi's verloor. ForwodiansBlitz 3941 (238) halen. De laatste minuten moest Doordat de arbiters driftig met Forwodians het met twee man op- persoonlijke fouten rondstrooiden, lossen en tegen de vier van Blitz heeft Blitz de zege kunnen binnen- bleek de opgave te groot. LEIDEN Het wordt steeds dui delijker dat AZC Alphen een moeilijk seizoen doormaakt. Door een 4-5 ne derlaag tegen AZenPC zijn de Al- phenaars op de voorlaatste plaats van de hoofdklasse gebleven. De Zijl LGB, dat jarenlang moeite had met het Y, won gisteravond met 2-7 van de Amsterdammers. Doordat concur rent DJK verloor van PSV, lijkt de koppositie die de Leidenaars in de eerste klasse innemen voorlopig on aantastbaar. LZ '86 draait de laat ste weken erg soepel in klasse 2A. De Leidenaars wonnen zaterdag avond van het lager geklasseerde Rijnmond met 0-10. De wedstrijd het Y— Zijl/LGB ver liep bijna net zo als het eerste ge deelte van de wedstrijd die de Leide naars vorige week tegen DJK speel den. Ook nu hielden de rood-witten de bal goed in het bezit en benutten zij elke kans. In de verdediging ont braken Frits Welling 'voorlopig ge schorst) en Lambert Leenheers, maar de Amsterdamse aanval kreeg toch weinig ruimte. Coach Hans van der Molen had opdracht gegeven tot straffe mandekking en ook de gevaar lijke Wim Vriend kwam er daardoor niet aan te pas. In de eerste periode kwamen de Leidenaars aan een 0-2 voorsprong, die ontstond door treffers van Albert Spijker en Rob Schouten, beide ontstaan uit een goed opgezette com binatie. In het tweede part werden de Amsterdammers volledig over speeld. Albert Spijker (2x), Rob Schouten en Leo Onderwater waren verantwoordelijk voor de doelpunten de Leidenaars uitliepen tot 0-6. Net zoals dat vorige week ge beurde, stokte in het derde part de Leidse doelpuntenmachine. Het Y kon echter, anders dan DJK, niet veel terug doen. Pas in het vierde spel- deel werd er weer gescoord. Leo On derwater voerde het Leidse doelpup- tentotaal op tot zeven. Via Wim Vriend en Piet Veenstra konden de Amsterdammers de eer redden. Eind stand 2-7. LZ '86 had niet gedacht het zo gemakkelijk te krijgen tegen Rij mond. Vorig Jaar wonnen de Leide naars van dezelfde tegenstander slechts moeizaam met 1-3. En dit keer moesten zij ook nog Fried 21- zenga en keeper Erik de Vos missen. Het bleek echter, dat de thuisploeg teveel moeite had met de grote af metingen van het speelveld in het Rotterdamse sportfondsenbad West. Rijnmond plaatste vaak zeer on nauwkeurig, waardoor de Leidse ploeg steeds de bal kon onderschep pen. In de eerste periode kwamen de pupillen van coach Van derWilk ge makkelijk aan een 0-3 voorsprong. Dick Houthoff schoot, toen LZ '86 met een man meer speelde, 0-1 in. Jan de Graaf scoorde bij een mas sale uitbraak het tweede doelpunt, en Wim van Zijl maakte zich goed vrij, wat 0-3 betekende. Regelmatig liepen de Leidenaars daarna verder uit. Via de tussenstanden 0-6 en 0-8 werd de 0-10 eindzege bereikt. De LZ '86 goals kwamen van Jan Breedeveld (3x), Wim van Zijl (2x), Joop Siera (2x), Jan de Graaf, Ge rard Soet en Dick Houthoff. Leython-dames snel klaar tegen reserves van Martinus itva] is fataal )or Oegstgeest STGEEST Hoewel Oegstgeest üroot deel van de wedstrijd in ^val is geweest heeft het Her- dad en 0-1 overwinning moeten ton. Nadat Oegstgeest in de be- nogal eens het houtwerk had 'frn. sloegen de Rotterdammers 35e minuut verrassend toe. W zijn verdediging ver stond dongen werd doelman Pauw öoos verslagen: 0-1. Na de rust de strijd zich voornamelijk de helft van Hermandad. Het echter niets. Evenmin als de ^wisselingen en omzettingen ploeg, waarmee oefenmeester Klaveren alsnog het gelijke filde binnenhalen. Mogelijkhe den de Voscuylbewoners te- le soms echt wel paniekerig op- ade Hermandad-defensie niet LEIDEN Kangeroes 1 heeft in een sterk gespeelde wedstrijd geen moeite gehad met Compri-Delta (31). Weliswaar moest de Leidse eersteklasser één set aistaan, maar de finish was zo overtuigend dat er over kraihtsverschil geen enkele twijfel kon bestaan. Piet van Zwieten was verhinderd, maar hij werd door afwisselend Piet Pijnakken en Jaap de Vries op bevredigende wijze vervangen. In de laatste set wreekte zich, behal ve de genoemde technische man co's, nog een ontstellend tekort aan conditie. Kangeroes speelde in de laatste fase met Compri-Delta en varieerde naar hartelust.De setstan den waren 15—13, 7—15, 15—10 en 15—5. De Kangeroes-reserves kwamen na Bij Compri-Delta was de „stop" bijzonder zwak verzorgd. Kangeroes profiteerde daar goed van door goed geplaatst serveren. Van een goed opgebouwde aanval kwam zodoende bij Compri-Delta niet bar veel te recht. De goed timende Kangeroes- defensie, zowel aan het net als in het achterveld, kon de schaarse smashes van de gastheren dan ook Door Frank Bonte gemakkelijk retourneren. Dat kon niet worden gezegd van Compri-Del ta, bij die ploeg viel in de velddek- king het ene gat na het andere gat. LEIDEN Gisteren kwam de Leid se Rugby Club DIOK op eigen ter rein uit tegen de Rugbyclub Wate ringen, de nog enige concurrent in de competitie om het kampioenschap in de C-2 poule. Door een try van Jan van Seggelen konden de Leidenaars gaan rusten met een 3-0 voorsprong. Vrijwel direct na rust lukte het Van Seggelen opnieuw een try te scoren. Wateringen kon hier niet meer te genover stellen dan een uitstekend genomen dropkick: 6-3. Aangemoe digd door een kleine 100 toeschouwers wist DIOK de voorsprong nog verder uit te bouwen door twee tries van Henk Goddijn en Hans Warmerdam. De laatste try werd door de Leide naars nog omgezet in een goal. Door de 14-3 overwinning leidt DIOK nu de competitie met twee punten voorsprong op nummer twee Wate ringen. Ecldy Monsels haalt limiet GRONINGEN Atleet Eddy Monsels (AV Holland Leiden) heeft zaterdag tijdens interna tionale wedstrijden in Gronin gen voor de eerste maal vol daan aan de limiet die is gesteld voor deelname aan de Europese indoorkampioenschappen. Mon sels kwam op de 50 meter tot 5.8 sec. waarmee hij overigens derde werd achter Rob Heeren veen en zijn broer Sammy Monsels die beiden 5.7 noteer den. Ria Ahlers sprong in Groningen over 1.79 m. wat een nieuw Nederlands damesrecord betekende. een boeiend duel met Molenwiek, (setstanden 1510, 615, 415, 15 10) met maar liefst 412 achter te staan in de vijfde set. Een hopeloos lijkende achterstand. Het werd ech ter met veel kunst en vliegwerk 15 12 voor Molenwiek na dat Kangeroes op 1212 was gekomen en daarna voornamelijk door een tekort aan adem sneuvelde. De dames van Leython A.C. wa ren met de reserves van Martinus in precies 34 minuten klaar, 153, 15 7, 155. Dat Martinus in de twee de set nog tot een totaal van 7 pun ten kwam lag aan het feit dat Ley thon het zich veroorloofde om het penetratie-systeem eens te oefenen. LEIDEN - Aan de vele acties, die al van de grond zijn gekomen om Lugdunum bij de her opbouw van het door brand verwoeste ciub- huis financieel 'uit de brand te helpen, heeft de jeugdcommissie van de kikkers-club er één toegevoegd. Zij heeft briefkaarten laten ver vaardigen met foto's van het clubhuis vóór en na de brand en gaac die deze week voor één gulden aan de man (vrouw) brengen. LEIDERDORP RCL heeft het terdag tegen het laaggeplaatste Sporülust '46 bepaald niet gemakke lijk gehad. Enerzijds speelde de ploeg uit Woerden beter dan menig een op het (zeer koude) sportpark "De Bloemerd" had verwacht en anderzijs kampt de Leiderdorpse "Racing" nog steeds met een groot gebrek aan schotvaardigheid. Dat de twee winstpunten na 90 minuten (matig) voetbal toch in Leiderdorp bleven, was dan ook alleen te dan- fout van de - overigens bekwame - Sporblust-doelman Jaap van de Kolk, die zich in de 12de mi nuut van de tweede helft lelijk ver keek op een verre schuiver van rechtsachter Bert de Ruiter. Na dit doelpunt stelde Sportlust '46 alles in het werk om de gelijkmaker te sco ren. maar de RCL-verdediging gaf geen krimp en zelfs kreeg de rood witte brigade van trainer Dweelaart de beste kansen op een tweede tref fer. Leo Holl zag echter een doel punt (terecht) wegens "hands" af gekeurd en faalde tien minuten voor tijd volkomen door alleen voor Van der Kolk gekomen de bal op eenvou dige wijze aan de Sportlust-doelman te verspelen. RCL behield dus de magere 1-0 voor sprong, maar het zal in de volgende wedstrijden toch wat slagvaardiger voor de dag moeten komen om de hoge positie op de ranglijst uit te bouwen tot een kampioenschap.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11