aiiesaar Yerplaatsing bushalten aan de Lange Voort nog in de verkeerscommissie agenda Plezierig werk van Van der Weerthof in Galerie Pomp HOOG HEKWERK OM OEGSTGEESTER IJSBAAN W oningbouwverenging in Benthuizen: toch eigen bouwplan Groene postbusjes in Voorschoten Bestuur PvdA Hoogleraren bezorgd over politieke wetenschap VRIJDAG 19 JANUARI 1 ZOETERMEER De woningbouw vereniging in Benthuizen heeft be kritiseerde bouwplannen voor het wo_ ningwetbuurtje in het middengebied van de Zuidpolder overboord gezet. In plaats van 24 extra grote wonin gen, waarvan er zes voor de NV Na tionaal Grondbezit zouden zijn, ko men er nu achttien relatief goedkope woning w et woningen Het nieuwe bouwplannetje bevat OEGSTGEEST Bij het begin van de eerste raadsver gadering van dit jaar zei burgemeester Van Eysinga dat hij geen nieuwjaarsrede zou uitspreken omdat hij het voor woord van de behandelde begroting '73 wil beschouwen als de richtlijn voor alle plannen voor dit jaar. Toen het kre diet voor een nieuwe bushalte aan de Irislaan in behande ling kwam stond de raad uitvoerig stil bij het eventueel verplaatsen van verschillende halten in de omgeving. De voorzitter deelde mee dat de plaatsen van de bushalten aan de Lange Voort in discussie zijn en dat de verkeerscom missie zich binnenkort hierover zal beraden. De voorgestel de wijziging in de financieringsregeling voor de huisvesting van ambtenaren en onderwijzers gaf WD-er Plate aan leiding om enkele kritische kanttekeningen te maken, waar B. en W. wel gevoelig voor bleken te zijn. Daarom werd besloten deze aangelegenheid van de agenda af te voeren voor nader beraad met Gedeputeerde Staten. Er komt een gymnastieklokaal aan de P. de Hoochlaan. De bedoe ling is dit lokaal te laten bouwen door de bouwer van de Oudenhof- school. Hiertegen maakte D'66-er Olivier bezwaar, omdat hij voor stander is van openbare aanbeste ding. Ook werd duidelijk gemaakt dat de bouw van dit lokaal eerder zal moeten plaats vinden dan bij de school aan de Kamperfoelielaan. B. en W. nemen het standpunt in dat gymnastieklokalen niet beho ren te worden gebonden aan één school* maar dat zo'n lokaal moet dienen voor het gehele basisonder wijs. Er is dan ook geen sprake van bevoorrechting van het openbare onderwijs boven het bijzondere, zoals VVD-er de heer Gmelich Meyling uitdrukkelijk stelde. De exploitatie van het lokaal wordt gedekt door rijksuitkeringen. De totale kosten zullen ruim f560.000 bedragen. Door fractieleider Brouwer (PC) werd de nadruk gelegd op de problemen die de Jenaplanschool heeft. Hij zei er op te vertrouwen dat hieraan aan dacht zal worden geschonken zodra de geldmiddelen dit toelaten. Bij de verlening van onderwijs- kredieten werd uitvoerig ingegaan op de renovatie van de openbare school aan de Terweeweg. Het was de wethouder van onderwijs niet mogelijk de termijn te noemen waar binnen deze "opknapbeurt" gereed zal zijn, vooral ook daar zich financieringsproblemen kunnen voordoen. Open middag in Elisabeth- ziekenhuis LEIDEN Iedereen die nog geen kans gezien heeft het nieuwe Elisa beth ziekenhuis van binnen te be zichtigen, krijgt daarvoor a.s. zater dag 27 Januari de kans. Dan is er in het ziekenhuis namelijk van 15.00 tot 18.00 een open middag ,waar al le belangstellenden uit Leiderdorp en omgeving kunnen langskomen. Als leden van de Commissie van Toezicht op het bejaardencentrum "Hofwijck" werden benoemd me vrouw A. A. Eriks en dr. F. A. Ro- drigo. Besloten werd tot vaststel ling van de gemeenschappelijke re geling inzake woonwagencentra in het rayon Leiden. Ontmoedigend Hiermee was de korte agenda af gewerkt. Voordat de rondvraag aan de orde was deelde de voorzitter mee dat alle technische instanties hel met elkaar eens zijn wat betreft de plaatsing van de verkeerslichten zowel bij het viaduct als bij do Floresstraat. Mevrouw v. Belle wil de snelheidscontrole op de Kennedylaan en vroeg bovendien naar het functioneren van de Vrouwenadviescommossie bij de woningbouw. Deze commissie werkt wel was het antwoord maar door fi nanciële problemen moeten de ad viezen vaak ter zijde worden gelegd, wat natuurlijk wel ontmoedigend werkt. Er was door een opmerking van mevrouw v. Belle nogal wat te doen over het vuurwerk op oude jaarsavond. B. en W. heeft een duidelijke regeling met de winke liers over de verkoop, maar in om liggende gemeenten ligt het anders, waardoor het weinig effect heeft om beperkende bepalingen te ma ken. Te zijnertijd zal met buurge meenten overleg worden gepleegd. Op een vraag van mevrouw v. Lookeren Campagne zei de voorzit ter dat overleg is gevraagd met de middenstandscommissie over het plaatsen van containers voor het scheiden van huisvuil b.v. glas e.d. Mevrouw Gouverneur (KVP) wil de toezicht bij de ijsbaan. Zodra er een vlies ijs ligt wordt de baan verknoeid. Wethouder Thorn had een bevredigend antwoord: er wordt een twee meter hoog hek geplaatst en er komt vrijwillige bewaking. VVD-er Plate informeerde naar de werkzaamheden aan de weg nabij het Warmonder tolhek Zit daar wel schot in? Volgens B. en W. zijn er geen bijzondere moeilijkheden waardoor het werk wordt ver- VOORSCHOTEN De Haagse Jonge Balie hield in het Cultureel Centrum een ïnstruktieve rechtzitting, waarbij gekozen werd voor de opvoering van een "Kort Geding". De Jonge Balie wordt gevormd door jonge advocaten, die zich ten doel stellen bekendheid te geven over de wijze van rechtspleging in Nederland. De Jonge Balie was op uitnodiging van 't Nutaf deling Voorschoten. De belangstelling was niet groot, positief element waren de ongeveer twintig middelbare scholieren, die met belangstel ling het "Kort Geding" volgden, evenals de vijf en twintig volwassenen. De jonge advocaten deden hun best. (Foto Jan Holvast). Een rechtzitting is zelden een sprankelend evenement en ook dit gefingeerde kort geding dat zich afspeelde in Voorstad, waarbij een advocaat namens twee woonwagenbewoners de eis op tafel legde om met hun wagens en familie in Voorstad te mogen staan en tevens aansluiting te krijgen op licht- en waternet. De verdediger van de ge meente Voorstad beriep zich op de regionale voorziening voor de woonwagenbewoners en uit eindelijk besliste de president dat de woonwagenbewoners naar het regionale kamp moesten. Het onderwerp vroeg om citaten uit wetboeken, juristen zijn lang niet altijd volksredenaars zodat de verbale expressie wel eens gemist werd. Waarschijnlijk zou de Jonge Balie met een minder zwaar onderwerp meer overgekomen zijn naar de zaal. De kanton- en politierechter biedt daartoe mogelijkheden te over. meenten van Nederland en de eerst binnen het postdistrict 's- Gravenhage waar de PTT de enige maanden geleden aange kondigde postbusjes geplaatst heeft. Iedere voordeur, die meer dan 10 meter van de openbare weg staat, krijgt bij het begin van de tuin een groene post bus. waarin de bezorger van de PTT de poststukken deponeert. Volgens de PTT werkt dit ar beidsbesparend, er komt een tijdwinst tijdens de bezorging. De postbusjes zijn uitgevoerd in plastic en geheel groen, waardoor zij zich aanpassen bij de tuinen. De verstrekking is gebeurd in overleg met de be woner en is eenmalig gratis. Bij het postbusje hoort een slot met twee sleuteltjes. In Voorschoten staan er nu ruim 400 stuks. De bewoners zijn allemaal akkoord gegaan met de plaat sing van de postbusjes, hoewel er bewoners zijn die thans de postbus minder plezierig vinden omdat ook de krantebezorger deze postbus gaat gebruiken en de bewoners 's avond zijn huis moet verlaten voor het halen van zijn krant. De directeur van het Post kantoor Voorschoten heeft de '■Jagende dagbladabonné°c ge adviseerd zelf stappen te on dernemen, omdat het de PTT te ver gaat om op dit eventuele "misbruik" controle uit te oefenen. Indien bewoners een postbus weigeren of weghalen, dan komt de postbezorging in ge- WARMOND Al die bekende stuk jes Leiden, waar men bijna dage lijks langs komt zonder Je te realise ren hoe mooi ze eigenlijk zijn, vorm den de inspiratiebrom voor de Leid- se schilder Van der Weerthof. Heel precies gaat hij te werk, met kleine voorzichtige lijntjes inkt, soms ook met gekleurd krijt. De Leidse Mors- poort heeft hij meermalen afge beeld, met de ophaalbrug ervoor, ge zien vanaf het plein. Je zou zelfs de plaats aan kunnen wijzen waar Van der Weerthof gezeten moet hebben! Natuurlijk is ook het akademiege bouw van de universiteit present, ge zien vanuit die hoek, vanwaar het het beste uitkomt, en vanwaar het ook vaak gefotografeerd is. Met de Zijl poort had Van der Weerthof iets mee moeite. Een stilstaand gebouw teke nen is een heel ding, maar spie gelingen in het water, die voortdu rend veranderen, dat is een hele an dere kwesties, v. d. Weerthof is hier niet helemaal uitgekomen, maar dat doet niets af van de plezierige. Je zou haast zeggen rustige, sfeer die van zijn stadsgezichten uitgaat. Van der Weerthof is zondagsschilder, en had vroeger een sigaretten winkel in Lei den. Tot 2 februari kan werk bekijken in Galerie „het hoekj bij de pomp" in Warmond. HANNY RENEMAN zijn orig jaar 49 inbraken in Voorschoten VOORSCHOTEN In Voorschoten zijn in het tijdvak van 1 Januari t.m. 30 november 1972, voor zover bij de politie bekend, 49 inbraken gepleegd. Verder waren er 16 winkeldiefstal len, 71 andere kleine diefstallen, 42 maal werd een fiets, 29 maal een bromfiets en 7 maal een personen auto ontvreemd. De burgemeester van Voorschoten heeft als hoofd van de politie niet medegedeeld hoeveel van deze inbra ken en ontvreemdingen zijn opgelost. OEGSTGEEST Met ingang van 12 januari 1973 is het bestuur van de afdeling Oegstgeest van de Partij van de Arbeid, als volgt samenge steld: T. H. Tjia, Voorzitter; C. H. van Alderwegen, 2e Voorzitter; J. A. van Benten, Secretaris: Chr. Zweistra, Penningmeester: O. C. van Belle, G. van Benthem -van den Berbh, M. Haasnoot en mevr. B. Prins- Braam, leden. Reis V. Israe.-avond 8 Kreatief Sentrum Koffie-bar 15 uur "The night of the living hetzelfde soort huizen als de onlangs in gebruik genomen woningwetwo ningen aan de Clausstraat. De prijs- aanbiedingen die de woningbouwver eniging heeft ontvangen komen neer op huurprijzen van f 187,- tot f 217,- per maand. De onderhandelingen zijn nog niet afgesloten. Eerder was de woningbouwvereni ging van plan een ontwerp van Na tionaal Grondbezit te gebruiken. De vereniging zocht een mogelijkheid om een buurtje van achttien wonin gen zo goedkoop mogelijk te bouwen. Nationaal Grondbezit kwam met een plan voor 24 huizen; 18 voor de ver eniging en zes voor zichzelf. De grond voor die laatste zes wo ingen zou te gen een symbolisch prijsje aan Na tionaal Grondbezit worden weggege ven. De huren van de overige acht tien woningen werden op f 225,- per maand getaxeerd. Dat gaat nu niet door, maar in middels is wel de procedure op gang gebracht om in het gemeentelijk be stemmingsplan voor 24 in plaats van achttien huizen ruimte te maken. Het oorspronkelijke bestemmingsplan wacht trouwens ook nog op goed keuring. Door deze Juridische verwik kelingen is nog onzeker wanneer met de uitvoering van het nieuwe plan kan worden begonnen. kamerbewonei •eit Twent! n alleenstj raat 19 Jeugdhaven Soos j Koningskerk Ruil club 7.30io Mil. Tehuis (Korte Mare) Sctn? Bond van oud-strijders 8 uur nam Stadhuis Openbare commissiever. gadering cultuur, recreatie, sport Jeugd 2 uur nam. idem maatschap lijke ^aangelegenheden e" Zaterdag afscheid Willem Kreatief Sentrum Koffie bar 15 uur markt 15.30 uur nai Oegstgeest (Geversstraat 65) Jei^ 's nachts. Breestraat 19. Sociëteit Twenti voor kamerbewoners en alleensta den) 9—12 uur nam. De Valk Postzegel^ De Vink Dansen 9 uur n Breestraat i9 Jeugdhaven Soos rakel 811.30 uur nam. VVV-kantoor (Stationsplein) ft 10 km molentocht 10 uur v< LEIDEN Zeven hoogleraren in de politicologie en aanverwante vak ken. onder wie twee Leidse, hebben in een brief aan de minister van on derwijs en wetenschappen gevraagd om een onderzoek naar de bevoegd heden van de subfaculteitsraad. Aanleiding tot het versturen van de brief zijn de moeilijkheden die aan de Amsterdamse subfaculteit zijn ontstaan. De Leidse ondertekenaar prof. dr. A. Lijphart vertelde, dat de moeilijkheden vooral zijn ontstaan doordat niemand weet of de subfa culteitsraad het recht heeft te bepa len wat er wordt onderwezen tijdens de colleges. Lijphart: "In Amster dam zitten in de subfaculteitsraad vele niet-politicologen (die b.v. Ju rist of econoom zijn) en vele studen tenvertegenwoordigers van de radi cale studentenfractie Machiavelli. De politicologen, prof. Daudt en zijn staf, zijn in een permanente minderheid. Wat we nu willen weten is, bepaalt de hoogleraar, met zijn onderwijsopdracht, wat er gedo ceerd wordt of bepaalt de subfacul teitsraad dat? Voor ons staat dat niet duidelijk in de Wet Universitai re Bestuurshervorming. We maken ons erg bezorgd over de ontwikke ling van de politieke wetenschappen in Nederland. Amsterdam heeft de grootste politicologische subfaculteit in Nederland. In Leiden is de conflictsituatie er niet, waarschijnlijk omdat de subfa culteit nog zo nieuw is (van '69) en bovendien veel kleiner. In Amster dam bestaan al lang conflicten sinds men is begonnen een groot aantal niet-politicologen aan te stel len. De brief is ondertekend door mensen die niet in de conflictsitua tie zitten, maar die de ontwikkelin gen met zorg gadeslaan," aldus prof, Lijphart. Behalve hij hebben de hoogleraren Daalder (Leiden), Hoogerwerf (Nijmegen), Kuypers (VU Amsterdam), Scholten (Rotter dam), Stouthard (Tilburg) en Val kenburg (Groningen) het verzoek ondertekend. Zondag Kreatief Sentru Blues-session 8 "Wintersoldier" 9 i kamerbewoners staanden 8.30 Gespreksavond Baha'i 8.15 i Middelweg 19c Leids Poppenthö kindervoorstelling 2.30 i Sociëteit Twb 19 Jeugdhaven, Soos 1 raxei xi uur voorm. 1.30 t) Jeugdcafé 810.30 uur nam. Ant. Clubhuis Dansen 811 Doktersdiensten uur raadplege men de eigen hui» daarna tot zondagnacht twaalf uitsluitend voor spoedgevallen dokterstelefoon 22222 (wijkzusters Snuverink. Lammenschansweg 46, 32098 en M. Bette. Oude Rijn 68, C. van Meurs, Snouck Hurgror Terweeweg 152, tel. hoven, M. H. Trompl Kagerplein 308. Sai Ghentlaan 5. tel. 44691 Apotheken De avond-, nacht- en zondagsdi waargenomen door apotl Reyst, Steenstraat Voorschoten, Leidseweg-66. Wets winkelt je ve maandag). Dagelijks te bereiken! dens de kantooruren tel. 30775 e~ J Gezinsverzorging Aanvragen hulp oejaarden eo IK durig zieken en gezinsverzorging Mi singel 8 tel 24800 9-10 uur »o# Aanvragen voor naive dageD oerkerkelljke opleidingsschool »oui zinsverzorging. Rljnsburgerwee 86 1 55336 voorm 9—10 uur Dienstverlening Bumanitae. oanp gracht 246a Spreekuur maandag I 2.30 nuur nam., woensdag 9.30-H voorm. tel 26277 SOS-dienst werkdag van acht uur n.m tot uur vjn doorlopend in het weekeln d.w.z. van vrildag acht uur n.m. maandag acht uur v.m Koord-studio Hooigracht 52a. telelfl Met medewerking van Hans Melkert Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Fancy-Fair Enkele leden van de studentenver eniging Sociëteit Minerva hebben het plan opgevat om op 1 februari een fancyfair te organiseren ten bate van de Stichting Nederlands Studen ten Sanatorium. Deze stichting wil studenten, die lichamelijk gehandi capt of langdurig ziek zijn helpen me 't vinden van 'n situatie waarbij ze bij hun studie zo min mogelijk hin der ondervinden van de handicap of ziekte. Vele winkelbedrijven (vooral) die waar veel studenten plegen te kopen hebben een brief gekregen met het verzoek artikelen te leveren voor een Amerikaanse verkoop en een lote rij die worden gehouden tijdens de fancy-fair. Het hele gebeuren is op touw gezet door de Jaarclubs Porcupine en God- father. gastvrouwen hebben de taak patiën ten op te vangen en te begeleiden. De directie van het AZ heeft tot de op richting van deze dienst besloten om dat men over het algemeen de dienst verlening aan patiënten wil verho gen. De eerste gastvrouw is mevrouw L. van Weenen-Hulswit uit Voorscho ten. die in de centrale polikliniek aan de Wassenaarseweg haar taak zal ver richten. Zij draagt geen uniform maar is herkenbaar aan een insigne met naam. Aandere voorbeelden van het ver hogen van de dienstverlening van pa tiënten zijn het pasgevestigde PTT- kantoor en een koffieshop in de hal van de polikliniek. Expositie Gastvrouw Van vrijdag 26 Januari tot dins dag 27 februari exposeren de grafici Pim de Boer. Huub Keeven, Gerrit Wattjes en Jamper hun figuratieve werk in de nieuwe vleugel van het academiegebouw aan het Rapenburg. Pim de Boers etsen en litho's zijn erg beïnvloed door de indrukken die hij heeft opgedaan tijdens een reis naar India. Jamper, leraar op de academie voor beeldende kunsten in Den Haag, werkt in zijn etsen en pentekeningen veel met zilver en goud. Huub Keeven vindt dat zijn werken voornamelijk door visioenen van de natuur tot stand kwamen. Het werk van Gerrit Wattjes varieert van fijna lijnteke ningen tot grovere vlakverdelingen. Vietnamactie IV Iedereen die n.a.v. het stukje „Viet namactie 1" Dr. Westbroek een brief stuurde om zich op te geven voor de „van mens tot mens" kaarten actie, heeft dit waarschijnlijk voor niets gedaan. Dr. Westbroek woont name lijk niet in Wassenaar, zoals wij ver meldden, maar in Sassenhein. Zijn volledig adres is Kagersingel 23, Sas- senheim Tel 2522-10859. Iedereen d:r alsnog mee wil doen met deze tot nu toe goed lopende actie, kan ook naar de vergadering van de actiegroep gaan, die a.s. woensdag om 12 30 in Prytaneum (zaal B) Rapenburg 6. wordt gehouden. 't Eerste lam van 1973 in de Groenoordhal. Een ivollig hoopl' dat straks lekker in de wei zal dartelen. Het werd een paar ij' gen geleden bij de heer Bos in Hazerswoude geboren. De kl& kleuter weet er wel mee te spelen.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2