Zijlpoort heeft weer bewoner aiiegaar Open avond over problematiek van Leiden Getuigen helpen Leidse verkeerszondaar weinig agenc Gymlokaal Pieter de Hoochlaan Wie maakte in '72 beste schoolkrant LEIDEN Stadsmuzikant van Lei den Hans van Wouw, die al sinds jaar en dag met luit gewapend door Leiden trekt, wil de Zijlpoort voor verder verval gaan behoeden. Derhal ve heeft hij dode duiven en levende ratten getrotseerd en heeft hij het monument betrokken. Hij wil, zoals hij inmiddels ook aan de leden van de Leidse raad heeft laten weten, de Zijlpoort" zolang voor studie en ver blijf benutten, totdat er een defini tieve restauratie zal plaatsvinden". Hij vindt dat hij daartoe de aan gewezen persoon is. „De aard van mijn werk is in absolute overeen stemming met de sfeer in dit gebouw en een voortzetting van de traditie. Er hebben vroeger tal van luitspe lers in Leiden gewoond, zoals mr. Joachim v. d. Hove en mr. Persijn". Van Wouw, die zich volgens traditie? ook met het opschrift mr. Luitmuziek (van Hans van Wouw) klinkt weer heeft getooid, was vanmorgen niet in de Zijlpoort te vinden. Er was wel een deur geforceerd. Ook in zijn „ge wone" woning aan de Nieuwe Rijn was Van Wouw niet bereikbaar. Als hij zich inderdaad metterwoon in het monument heeft gevestigd, is hij aanmerkelijk moediger dan uw ver slaggever en fotograaf, die nog wel langs een duivenkadaver en door een klein gat in een muur zijn geko men, maar die zijn gestrand op een trap die wel „in de lucht" hing, maar die helaas niet meer zo stevig op de grond stond als wij dat graag gezien hadden: de „benen" hingen ongeveer 20 cm boven de grond. Er bestaat overigens al sinds 1969 een raadsbesluit om de poort te gaan opknappen. Gedeptueerde Staten van Zuid-Holland zijn echter niet net zo enthousiast voor dat plan als Van Wouw: er is nog nimmer geen goed keuring. Maar wie weet gaat de luit van Van Wouw in de Zijlpoort klin ken als de fluit van de rattenvanger van Hameln, en volgt GS bin nenkort vanzelf het initiatief van de stadsmuzikant. NEDERLANDS OUDSTE (108) OVERLEDEN LEIDEN De in Leiden geboren mevrouw E. van der Burg—Leusveld is gisteren in Amsterdam op 108- Jarige leeftijd overleden. Zij was Ne derlands oudste. Mvrouw Van der Burg werd toen zy honderdvier Jaar was in een be jaardentehuis opgenomen, omdat haar oudste zoon haar toen niet meer kon verplegen. Hij overleed twee we ken later. Ook haar vijf andere kin deren heeft mevrouw Van der Burg overleefd. Voor zover bekend is nu de Rotter damse mevrouw J. Leeuwenburg- Hordijk met haar honderdzes Jaren de oudste vrouw in ons land. Geref. gemeente lil SASSENHEIM Ds. D. W. Ge sink, de derde predikant van de ge reformeerde gemeente in Sassenheim zal zondag 4 februari in de dienst van 5 uur zijn intrede in Sassen heim doen. In de ochtenddienst zal de 38-Jarige predikant worden beves tigd door ds. A. van der Poel, oud- hoofdluchtmachtpredikant, nu ver bonden aan de Protestantse Kerk in Stockholm. Ds. Gesink, die zich gisteren in Sassenheim vestigde, volgde zijn theologische studie aan de VU in Amsterdam. Van 1964 tot 1967 was hij predikant in Bant (Noord Oost Polder) en daarna was hij in het Westduitse Hessisch - Oldendorf luchtmachtpredikant. Ds. Gesink is gehuwd en heeft twee kinderen. Stadsmuzikant Hans van Wouw. Speelt hij straks serenades vanuit het venster van een opgeknapte Zijlpoort? LEIDEN Donderdag 25 januari wordt in studentensociëteit Minerva aan de Breestraat een openbare avond over de problematiek van de stad gehouden. De bijeenkomst staat voor iedere belangstellende open. Hij wordt verdeeld in vyf hoofdonder werpen, waar de aanwezigen in vijf aparte groepen over kimnen praten. Eerst zal directeur Kamphuis van de Welzijnsraad een inleiding hou den. Daarna zal één groep mensen zich gaan bezig houden met de gees telijke gezondheidszorg en hulpver lening en één met huren en wonen in Leiden. De drie andere groepen gaan praten over de financiën, de samenlevingsopbouw op wijk- en Derde predikant Sassenheim Samen over leven in Leiderdorp LEIDERDORP Zonder verras singen verliep de jaarvergadering en verkiezing van het bestuur van de PvdA, afdeling Leiderdorp in het Dorpshuis. Er werd voornamelijk gesproken over huishoudelijke zaken zoals goedkeuring van de Jaarversla gen en begroting. Vooral aandacht besteedde men aan de nabeschou wingen over de verkiezing vooral aan de lessen die getrokken kunnen worden uit het verloop van de cam pagne. Besloten werd, om in februa ri, wanneer het verslag van de raads fractie aan de orde komt, uitge breid van gedachten te wisselen over de voorbereiding van het ver kiezingsprogram en de te voeren campagne voor de gemeenteraads verkiezingen, die over ruim een Jaar plaatsvinden. Een belangrijke plaats in de activiteiten van de P- vdA zal het project: Samen Overle ven zijn. Dit naar aanleiding van de rapporten Mansholt en de Club van Rome. Leiderdorpers, die willen deelnemen aan deze discussies kun nen zich melden bij mevrouw A. Ruitenberg, Bernhardstraat 14, tel. 49481. Men denkt in februari te kunnen starten. Gulden voorn" LEIDEN Voor het viscollege "De gulden voorn" is de eerste vis wedstrijd in het nieuwe Jaar al weer achter de rug. Met een zeer matige vangst keerde men uit Spaarndam (Noordzeekanaal) terug. De eerste acht beste sportvissers waren: 1. P. Smit 5 st. 2.050 gr.; 2. M. P. Hoogkamer 6 st. 1.850 gr., 3. H. v. Alphen 2 st. 9.10 gr., 5. J. v. d. Mey 2 st. 590 gr., 6. S. Weynand 2 st. 580 gr., 7. H. v. Houten 2 st. 500 gr. 8. G. Harland 1 st. 390 gr. Zakkenrollers WERKGROEPEN WARMELDA betrapt buurtniveau en Jeugd- en Jongeren werk. Iedere groep wordt begeleid door enkele deskundigen, onder wie Cock Kerkling-Simons «raadslid), Frits Kleinhans (van Release), P. van Westbroek, J. van Wijk, Hans van Dam (raadslid), Bogaars (van het Kreatief Sentrum). De bedoeling van deze bijeenkomst is dat er pro jectgroepen worden gevormd die in de toekomst zullen gaan werken aan deze Leidse problemen. De avond begint om negen uur. AUTO IN HET WATER GEREDEN LEIDEN Vannacht is om half een een personenauto in het water gereden. De auto reed op de Rijns- burgersingel in de richting van het Schuttersveld. De bestuurder van de auto, een 21-jarige Leidenaar verloor in een slip de macht over zijn stuur en reed vervolgens het koele nat in. De man wist vrij snel uit de auto te ontkomen en op de veilige wal te klimmen. Twee voorbijgaande stu denten hadden dit in het donker niet gezien en sprongen direct het water in om te kijken of er nog mensen in de al half gezonken wagen waren. De politieagenten die ondertussen ter plaatse waren, hebben de twee noeste redders uit het water gevist en mee genomen naar het politiebureau. Hier werden zij na de gemetingen van een warme douche, in politiedekens ge huld naar huis gebracht. De in het water geraakte auto werd totaal ver nield. LEIDEN Gistermiddag hebben drie zakkenrollers geprobeerd de por temonnee van een 41-jarige Leidse vrouw te ontfutselen. De vrouw liep op de Botermarkt te winkelen toen zij voelde dat iemand van achteren iets uit de plastic tas haalde die zij aan haar arm droeg. Toen zij omkeek zag zij drie mannen die in de rich ting van V D liepen. Zij achter volgde het drietal en waarschuwde eenmaal in het warenhuis, de ver kopers. De drie mannen renden het warenhuis uit. Een verkoper zette di rect de achtervolging in en wist op de Breestraat een van de mannen vast te grijpen. Na een kleine worste ling viel de portomonnee op de grond. De dief wist zich los te rukken en nam de kuierlatten. De inmiddels ge waarschuwde politie heeft op grond van een niet al te scherp signalement nog de omgeving dooi* gezocht maar heeft geen spoor van de zakkenrollers gevonden. Voorstel aan Hoogheemraadschap Twee leidingen voor afvalwater van Heineken LEIDEN „Het Hoogheemraad schap van Rijnland zal in nauw overleg met de Provinciaal Planolo gische Dienst een leidingentracé voor het gezuiverde afvalwater van de brouwerij van Heineken die in Zoe- terwoude gaat komen. Dit tracé zal ten hoogste twee afvalwatertransport leidingen bevatten". Dat stellen dijkgraaf en hoog heemraden aan de vergadering van het hoogheemraadschap voor. In een toelichting zeggen dijkgraaf en hoogheemraden dat de minister van Economische Zaken in 1970 heeft laten weten de vestiging van Heine ken een zaak van algemeen belang achtte. Hij wilde er zoveel mogelijk voorrang aan geven. Zij zeggen voorts ,dat er zoveel mogelijk van uit gegaan zal worden dat er twee transportleidingen zullen komen, hoe wel het niet zeker is of er hetzij bij Heineken, hetzij bij het Hoog heemraadschap behoefte aan deze leiding zal ontstaan. Op 24 januari zal er over het voorstel beslist wor den. Zodra het tracé is vastgesteld willen dijkgraaf en hoogheemraden de zakelijke rechten die voor de aanleg van de leidingen nodig zijn re gelen. Daarna zal de vergadering een definitieve beslissing over de overeen komst tussen Heineken en Hoog heemraadschap kunnen nemen. ZOEKEN NOG „SPITTERS' WARMOND Het Historisch Ge nootschap „Warmelda" houdt woens dag 24 januari in hotel De Zon een bijeenkomst, waarop drg. Inge Moer man, conservator van de historische afdeling van het Leidse museum „De Lakenhal", een inleiding zal houden, waarbij tevens verscheidene dia's zul. len worden vertoond. Deze wordt ge volgd door een discussieforum. Het genootschap is geen vereniging die veel op de voorgrond treedt. Maar enkele leden houden zich daadwerke lijk bezig met historisch onderzoek, individueel of gezamenlijk. De meeste leden zien belangstellend uit naar de publicaties, lezingen, excursies e.d. Het bestuur van „Warmelda" streeft er echter naar de leden zoveel moge lijk bij het werk te betrekken. Zo is er in het verleden al eens een beroep op de leden gedaan om mee te wer ken aan een stuk historisch onder zoek. Het boek „Heeren en Bueren" is daarvan het resultaat. En ook bij de terreinwerkzaamheden hebben verscheidene leden zich duchtig ge weerd. Hoewel er veel bekend is over de geschiedenis van Warmond, meent het bestuur van „Warmelda", dat er nog heel wat gedaan moet worden. Vooral in de sector documentatie kunnen zowel leden als belangstellen den hun steentje bijdragen. Met do cumentatie wordt bedoeld de (tijd rovende) arbeid, die noodzakelijk is om de voor de historie belangrijke AFSCHEID BIJ „STAALWIJK" LEIDEN De oud-wfjkpredikant van „Staalwijk", ds. P. Kloek, was gisteren speciaal uit Soest naar Lei den overgekomen om aanwezig te kunnen zijn bij het afscheid van me vrouw Smit als leidster van de be jaardensociëteit Staalwijk. In een sympathieke toespraak vertelde hy, dat mevrouw Smit zestien Jaar ge leden één der initiatiefneemsters was tot de oprichting van deze sociëteit en al die Jaren aan dit werk leiding heeft gegeven. In gelijke geest voer de ook ds. Bijl namens de wijkraad het woord. Onder hen, die daarna nog het woord voerden, waren de sociëteitsleden Gijsman en Krolle- man en de dames Jansen, Locher en de opvolgster van mevrouw Smit, mevrouw Van der Velde, die mee deelde, dat de scheidende leidster was benoemd tot ere-lid. Enkele geschenken werden aange boden. Gelijktijdig werd afscheid genomen van de penningmeesteresse, mevrouw Meyer, voor wie de socië teitsleden eveneens grote waardering toonden. In beroep zelfde straf geëist LEIDEN "Onder invloed rijden wagens, en een hersenschudding bij geen redenen om een minder zware Is niet hetzelfde als over de weg de aangeredene, waarvan „Ik maan- straf te eisen dan verdachte volgens gaan als een dweil. Het is: op het kritieke moment fouten maken door dat Je Je door de drank verkijkt op een bepaalde situatie." Zo reageer de de president van het Amsterdam se gerechtshof mr. Kamminga op den later nog last had", aldus het de Haarlemse rechtbank had ver slachtoffer. diend. De Leidenaar was vorig Jaar juni De verdediger van de Leidse tuin- door de Haarlemse rechtbank al tot man (mr. R. T. van Leeuwen uit Lei- vier maanden en ontzegging van twee jaar veroordeeld. Hij was te- de verklaringen van een 36-jarige gen die uitspraak in beroep gegaan. tuinman. Op 20 februari had de Leidenaar met 130 promille alcohol in zijn bloed het kruispunt Hoofdweg Oost- zijde-Venneperweg in de Haarlem mermeer met onverminderde snel heid genomen. Hij was daardoor te gen een andere wagen opgereden. De schade: twee volledig vernielde Verdachte bracht ditmaal meer ge tuigen mee dan vorig Jaar in Haar lem. Veel had hij niet aan deze men sen, die tegen de politie hadden ge zegd dat de tuinman "stomdronken" dronken was geweest. De offioier van justitie zag dan ook Woensdag informatie te verzamelen. Veel infor matie kan door de ontwikkelingen in de tijd niet meer worden achterhaald. De oudste generatie bewoners, die hun leven lang op dezelfde plaats heeft gewoond, sterft uit, terwijl al lerlei veranderingen door wegen aanleg, huizenbouw e.d. delen van een gemeente onherkenbaar veran deren. Met het oog op bovengenoem de documentatie zijn er het afgelo pen Jaar verscheidene werkgroepen samengesteld. Er blijft echter ge legenheid genoeg om hier alsnog aan mee te doen. De werkgroepen be staan uit een fotowerkgroep, een werkgroep bouwwerken, een werk groep interviews, een werkgroep naamkunde en een werkgroep archeo logie. Er wordt ook gedacht aan een werkgroep „volkskunde". Deze groep zou zich bijv. bezig kimnen houden met een onderzoek naar plaatselijke oude ambachten, gereedschappen en gebruiksvoorwerpen, gewoonten, ge bruiken. Los van de activiteiten van één bepaalde werkgroep heeft een aantal mensen zich het afgelopen jaar ingezet voor de redding van het uurwerk in de Oude Toren. Dit oude uurwerk is naar schatting 17de eeuws en handgesmeed. Het is nu gedemon teerd en opgeslagen in „Het Witte Huis te Warmond", waar het door vrijwilligers roestvrij gemaakt zal worden. Over herplaatsing van dit uurwerk in de Oude Toren of elders wordt met het gemeentebestuur van gedachten gewisseld. OEGSTGEEST De plannen voor een gymnastieklokaal aan de Pieter de Hoochlaan zijn rond. De bouwkosten worden door de bou wers van de Oudenhoflaan, de Aan nemingsmaatschappij Gebroeders van Heeswijk BV in Eindhoven, ge raamd op f 492.000. Bij deze kosten zijn inbegrepen de 16% btw, een kunstopdracht de tuinaanleg, aan- sluitingskosten centrale verwarming en toezichtkosten. Voor grondkosten moet op, een bedrag van f 74.600 wor den gerekend. B. en W. vragen de raad in de vergadering van 18 janu ari in totaal een krediet van f 556.000 te verlenen. (Een bedrag van f 10.000 was al beschikbaar ge steld als voorbereidingskrediet) 1 Kreatief Sentrum Breestf Schilderen en tekenen 8 e— Oegstgeest Geversstraat voor kamerbewoners 8.3( 's nachts. Breestraat 19 Jeugdhaven 7.30-10.30 uur nam. Breestraat 19 Spreekuur Chr densocieteit Humanitas 2-4.30. Oegstgeest Kennedylaan iji matie-avond Baha'l 8 uur naa Stadhuis Openbare commissie ■str, rl I samenleving" 8 uur nam. Rij ksherbarium SchelpemJnt Jaarvergadering Kon. Ned 1 If1 Tuinbouw Doopsgezinde Kerk (bij denbonden Spr. dhr. H. Merenwijk (aula scholé schap) Wethouder Kret spr* bewoners over plannen 8 uur n S rt u «jeverss iraat 851 a. 16 jaar 8—12 ij,ien ge balie uit Den Haag Voorschoten Cultureel Cent ge balie uit Den Haag speel structieve rechtzitting 8.15 uic Kreatief Sentrum (Breestti Beelden en ruimtelijk vormt! Oegstgees sociëteit v. Stadhuis Spreekuur sociale vrouw 68 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit vooi dicapten 25 uur nam. Breestraat 19 Sociëteit (voor kamerbewoners en allS,n den) 912 uur nam. r11® Morsweg 10 Werkgroep Breestraat 19 Jeugdhaven"," fé. 7.3010 30 uur nam. Tltus Brandsmalaan 76 „ft 0 boot" Clubhuiswerk handenarb. In uur nam. Kantine Clos en Leembrug» de Binnenvestgracht) Ruilavm latelica 7.30 uur nam. Leiderdorp (Wilhelminastraat 1 formatie-avond Baha'i 8 uur m Stadhuis Openbare commt- 1(111 dering volkshuisvesting en 0 CTl werken 2 uur nam., idem perse! de ken 8 uur nam. Rijksherbarium Kon. Ned. Natuurhistorische 8 uur nam. VRIJDAG Stadsgehoorzaal (kleine zaalihst Reis V. Israel-avond 8 uur nam na Kreatief Sentrum (Breestrq*^ Koffie-bar 15 uur nam. "The night of the living d* scl uur nam. Oegstgeest (Geversstraat 6 teit voor kamerbewoners 8.3( 1 uur 's nachts. Leiderdorp (Fred. Hendriï 25) Gespreksavond Baha'i 8. Breestraat 19 Sociëteit Ti voor kamerbewoners den) 912 uur nam. Breestraat 19 Jeugdhaven rakel 811 uur nam. Koningskerk Ruilclub 7.30—1 Louise de Coligny Scholem schap (Kagerstraat) Beroeji lichting 2.15 uur nam. Mil. Tehuis (Korte Mare) Bond van oud-strijders 8 uur ra Stadhuis Openbare commissie gaderlng cultuur, recreatie, spi jeugd 2 uur nam. idem maats lljke aangelegenheden zorg 4 uur nam. .arvers ''Q :hem k Apotheken Blanken, hogewoerd Voorschoten, Leidseweg Oegstgeest, Wilhelminapark 8. j! den) wees op het feit dat verdachte een aantal jaren diverse veroorde lingen had opgelopen - voor andere zaken dan verkeersfouten - en dat hij zijn leven op eigen initiatief had verbeterd. "Het is vragen om proble men om deze man weer terug te dringen in zijn criminaliteit door W ets winkelt je Juridisch adviesbureau voor rechtskundige bijstand. Adres Lelds Volkshuis Apoü dilk 33. Openingstijden: dagell jj 10 uur voorm. tot 1 uur nam. ve maandag). Dagelijks te bereï dens de kantooruren tel. 307751 derdagavond van 7-9 uur. Gezinsverzorging 6ingel 8 tel 24800 9-10 uuj Aanvragen voor nalve oapfi cerkerkelijbe opleidingsschool t - slnsverzorging. Rijnsburgerwet 55336 voorm 910 uur Dienstverlening Humanitas, 1 gracht 246a Spreekuur maan" 2.30 nuur nam., woensdag voorm. tel 26277 was geweest, maar die nu vrolijk hem vier maanden gevangenisstraf volhielden dat hij helemaal niet te geven" Het Hof doet op 29 Januari uit- Release Hulpverleningsdienst Release: 1 we Rijn 20a, tel. 24555. Maaci t donderdag 20-22 uur. zaterd&e j uur. SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpülea (01710)—25202 Voor alle die Is UJkheden verkeren berelkbaï werkdag van acht uur njn. t uur vjn. doorlopend ln het wr d.w.z. van vrijdag acht uur i maandag acht uur v Met medewerking van Ida Overdevest, Hans Melkert en Jan Holvast Onder redaktie van RONNY VINK telefoon WASSENAAR De school kranten van scholen voor voortgezet onderwijs in Den Haag^ Rijswijk, Voorburg en Wassenaar kunnen meedin gen naar de titel ,&este schoolkrant van 1972". De redacties moeten daartoe het naar hun mening beste nummer van 1972 ter beoor deling voorleggen aan een jurydie onder voorzitter schap staat van Ko van dei- Rest leraar Nederlands). Le den van de jui-y zijn: Miep Diekman schrijfster) Mechelien van Gaaien (jour naliste) er, Dick Ouwendijk (journalist). In de tweede helft van fe bruari zullen de prijswin naars bekend gemaakt wor den. De schoolkrantenwedstrijd wordt georganiseerd door de Commissie Voortgezet On derwijs van de Haagse Kunststichting voor de jeugd. Vietnamactie I Al een tijdje is in Leiden een groep mensen bezig met de aotie "van mens tot mens". Zij verkopen kaarten waarop de verschrikkingen van de oorlog in Vietnam staan af gebeeld. Het is de bedoeling dat iedereen die de kaarten koopt deze opstuurt aan willekeurige Amerika nen. De adressen zijn uit een tele foonboek geknipt. De actie is heel massaal opgezet. Over het hele land zijn nu al 1.000.000 kaarten ver stuurd. De actievoerders hopen dat het volgens hen eenzijdig voorge lichte Amerikaanse volk, door deze actie gaan nadenken en protesteren tegen de afschuwelijke oorlog in Vietnam. Ook in de kerken wordt al aandacht aan de actie besteed. Veel Amerikanen hebben terugge schreven. Sommigen waren kwaad, maar de meesten waren blij dat "er vanuit een zo vreedzaam en neutraal land als Nederland is zo'n bezorgdheid blijkt". Iedereen die mee wil doen kan zich opgeven bij dr. Westbroek, Kagersingel 23, Was senaar. Vietnamactie II Als verlengstuk van de landelijk georganiseerde Vietnam-demonstra tie in Utrecht is nu ook in Leiden de verkoopactie van de Vietnamaffi- ches gestart. De actie is op touw gezet door de afdelingen van de PvdA, PPR, PSP. CPN en D'66 en de Brede Vietnam Beweging. De adres sen waar de affiches te koop liggen, zijn, Schubertlaan 221, Bevrijdings plein 22, De Genestetstraat 53, Piet Heinstraat 14, Louise de Coligny - straat 15, Binnenvestgracht 1, Fran- chimontloan 52, Druivestraat 24, Bor- neostraat 38. Arendshorst 164, Boer- haavelaan 126. Het centrale adres is Noordeinde 5, tel. 40789. De tekst op het affiche is: Nixon, teken de vrede nu! Het is de bedoeling dat iedereen de affichees voor de ramen hangt tot de vrede getekend is. De verkoopopbrengsten van de affiche die f2 kost, gaan naar het Medisch Comité Nederland-Vietnam. Rien De acties rondom de in het Noord wij kse revalidatiecentrum liggende Rien van Nunen nemen gigantische vormen aan. Naast de vele goede ac- teis is nu een merkwaardige handel in posters ontdekt. Twee colportri- ces brachten de posters in Wagenin- gen aan de man "ten bate van Rien van Nunen". Drie gulden kostten de affiohes, waarvan vijftig cent voor Rien, een gulden voor de colportrice en één-vijftig voor de organisator 'n Amsterdammer» De twee colportri- ces zijn geverbaliseerd. De NCRV, die de acties voor Rien coördineert, wist niets van deze posterhandel. Homoseksualiteit De Leidse werkgroep Homofilie, het COC en de NVSH hebben don derdagavond om acht uur een avond georganiseerd over (homoseksuali teit. De avond wordt in het Volks huis, Haarlemmerstraat 73b gehou den. De voornaamste reden waarom de drie organisaties deze avond op touw zetten is de slechte voorlich ting die vele Jonge mensen krijgen. In de aankondigingsfolder staat: "Seks gaat toch iedereen aan en daarom is het zo raar, dat Jullie zo slecht zijn voorgelicht, thuis of op school: over hoe alles in elkaar zit, hoe je kan zorgen dat Je geen kind krijgt en op wat voor manieren je seks kunt beleven. Zo komt het, dat Je een verkeerde voorstelling krijgt van mensen die op een an dere manier aan seks willen doen. Mensen die het fijn vinden als Jon gen met een Jongen of als meisje met een meisje te vrijen". Diskriminatie, onzekerheid, angst om het aan de omgeving te vertel len, het zijn allemaal dingen waar over donderdagavond kan worden gepraat. Wie liever eens een vertrou welijk gesprek heeft kan altijd con- In het parkje bij de sportvelden aan de Zoeterwoudse staat een container voor takken en ander „parkvuil". Het* ivordt misbruikt voor het storten van ander vuil. Daw loopt de bak aan alle kanten over. Een bewoonsterdie? aanmerkingen heeft op het werk van de reinigingsdienst-< bak ivordt geregeld geledigd" vindt het ergdat juist j van de weinige stukjes groen wordt verpest door dit grote» nisvat. tact opnemen met mensen van de COC of de NVSH. Pap0* LWH (postbus 101, Leiden), het 26, Leiden.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2