latrozenpantalons n plantersjasjes Jiij Angelo Litrico Wie wonnen „Wat waar" Criminele figuren als vliegen naar Nederland NRY NRV Bloemenveiling 'Flora'- Rijnsburg de heer H. van iterson. Mendelssohntrio groeit naar een eenheid toe holiday 10UDAY AG 17 JANUARI 1973 PAGINA 17 IE Er zijn mensen die denken dat mode alleen iets vrouwen is, maar in Italië weten ze wel beter. Neem slo Litrico, twintig jaar geleden nog een arme Sicili- e visser, nu de meest succesvolle kleermaker van iem voor dit voorjaar geen hippe spijkerbroeken maar wijde matrozenpantalons met bijpassende planters- (s. Dat zijn een soort linnen lichtgewicht blazers met tot aan de elleboog reikende mouwen. Een ideale jst voor mannen die 's zomers wat luchtiger gekleed :n gaan. Wij prijzen ons gelukkig dat U alsnog gelegenheid kan worden geboden om, na 50 jaar trouwe dienst als chef-veilingmeester, afscheid te nemen van Een ieder die zich hiertoe gedrongen voelt, kan op vrijdag 19 januari a.s. tussen 1011 uur v.m. in de kantine van veiling .Flora", hem de hand komen drukken. Namens het bestuur, H. J. den Haan, secr. Litrico doet mee aan de "Ha nk" met vrijwel dezelfde pan- omslag zoals die aan het de Jaren vijftig werden 5?n. Bij zijn broeken en dub- oops blazers met brede schou- brede revers in vele varia- JP1 rart en grijs verkoopt hij voor elda wrjaar pastelkleurige over- i met opvallend hoge boor- korte brede dassen met dia- strepen ook al weer in tinten. Hagers in combinaties van okergeel en hemelsblauw, zachtpaars en roze en diverse oranje tinten. Capucci's klanten zijn voordelig uit als ze een witte avondjurk uitkiezen. Want dan is een ketting overbodig omdat de rechthoekige halslijn met een bundeltje koperdraad is afge biesd. Sarli De Napolitaanse mode-ontwerper Sarli, by wie Sophia Loren haar kle ren koopt, is in Italië minstens even bekend door zyn knappe kleuren combinaties. By hem zijn hemels blauw, oranje en chocoladebruin de nieuwe zomertinten. Van dunne wol len stoffen en luchtige zijden mouse- lines maakte hy de meest Jeugdige mouwloze jurkjes met v-hals en wijde rok met bolstaande plooitjes. Sarli liet er zyn mannequins jasjes met grote bloembladkragen en mou wen met op trompetnarcissen ge- inspireerde manchetten bij dragen. Sarli's hemelsblauwe herenkostuums met wijde pantalons en door twee !en hebben bij hem de keus nel, Jersey en linnen. En ie eens iets heel anders dan wil heeft Litrico sinds kort en nieuwe Engelse uit zijde. wol bestaande stof die liefst f 500 per meter kost. r toch hoeft een man geen te zijn om een pak van te kunnen dragen. Want knopen gesloten Kennedy-JasJes econfectioneerde creaties wor ms land bij C. en A. voor f 200 verkocht, die zijn voorjaarscolleotié minder spektaculair. Lancetti moderne grafische kunst rde, hield zijn kostuums voor- ijk in zwart en grijs. Maar de andere bekende mse kleermakers waren heel Brioni, leveran- koning Constantijn en r ziet zandgeel, wijnrood eblauw als de meest geschikte kleuren voor mannen. Rosati weer op combinaties van bruin Maar wat betreft de wij- Dtalons met omslag schouders Bij Tiziani en Lancetti kregen de inkopers van confectiefabrieken voor de 3.000 gulden die zy voor een entreekaartje moesten betalen nog het meeste nieuws te zien. Bij Ti ziani waren vooral de dunne onge voerde omslagmantels met doorvast- gestikte ceintuurtjes aangerimpelde rugpanden byzonder. En bij Lancetti kregen de met ruches afgebiesde „my fair-lady"-jurkjes met diepe decol letés een hartelijk applaus. En van alle Italiaanse couturiers die tot dus ver hun collecties showden, toonde bre- Lancetti verreweg de meeste combi- PvdA- kamerleden: HUREN NIET EXTRA OMHOOG Sempre Avanti op tournee DEN HAAG (ANP) De PvdA- tweede-kamerleden Schaefer en Kombrink willen dat minister Udink (Volkshuisvesting) zolang het kabi net demissionair is geen beslissingen neemt over verzoeken huren extra te verhogen het streven na Zij stellen dit in schriftelijke vra gen aan de bewindsman. De kamerleden hebben de indruk dat maar weinig woningcorporaties en gemeenten hebben voldaan aan het verzoek van de minister de har monisatieplannen meentelijk woningbezit LEIDEN Sempre Avanti's Jong en Jolig heeft in de komende maan den nog een druk programma af te werken. Nadat reeds een avondvoor stelling in het Cultureel Centrum in Voorschoten werd gegeven, speelt 't ensemble op 20 februari voor eigen publiek in de Stadsgehoorzaal. Een week later trekt men naar Scheve- nlngen om daar een avond voor de Alg. Bond van Bejaarden te verzor gen. Op 16 maart presenteert Jong en Jolig zich in het Ant. Clubhuis waar het gouden Jubileum van de verband met Kon. Julianaschool in de Oosterstr. huurharmonisatie. wordt herdacht. Op 23 maart ver leent het gezelschap medewerking op een feestavond van de NCB in Al phen aan den Rijn en op 29 maart in Voorschoten, waar de Alg. Bond van Bejaarden een feestavond belegt. Voor april staan dan nog twee uit voeringen op het programma t. woningcorporaties voor 1 december 1972 in te dienen. De socialisten vragen de be windsman of het waar is dat het ministerie op het ogenblik nog maar over weinig plannen beschikt voor de extra huurverhogingen per 1 april as. Het lijkt aannemelijk dat Juist de verscherping, die minister Udink in zijn beleid betreffende de huur harmonisatie heeft aangebracht, heeft geleid tot weinig reacties op zijn verzoek, aldus de socialisten. de april in Nieuwkoop (Ver. Zonneglo- Tweeduizend gulden boete voor kienen ers zijn ze het helemaal met om, er komt een eind aan de broekenmode en tegelijker- sen allerlei "oldtimers" zoals rdasjes, brede stropdassen, emden met hoge boorden en i hoeden en zachtleren hoge Jen, even comfortabel als de t terug. de tweede dag van de Ro- modeweek lieten de ontwer- rouwens nog meer opmerke- veranderingen zien. De grote Lorenbrillen zullen de kom en- landen in Italië plaats maken klassieke langwerpige wat ebogen monturen die een pa- uitzicht geven en daar- vooral ideaal voor zeilers en iobiiisten zyn. En ook de e zomerschoenen zijn er door itsere neuzen, smallere hakken naties van tot boven de knie val lende plooirokken en blouses in grote en wat kleinere blokruitjes met bij passende kraagloze Jasjes. Een mouwloos mantelpakje van Tita Rossi, waaruit TMjkt dat Italië de rók- lengte ongemoeid laat. Tweede „Waterloo" Er wordt thans Juridisch touwgetrokken over een stuk van het terrein waar Keizer Napoleon zijn laatste slag verloor, te Waterloo. De Belgische regering wil een auto-snelweg aanleggen die loopt door het noordelijk deel van het ge vechtsterrein. en wel bij de boerderij Saint-Jean. Benoit Claus, de 70-Ja- rige boer en eigenaar ervan, zegt dat het witgekalkte bakstenen huis, dat thans bedreigd wordt door de plan nen, tijdens de slag door de Britten is gebruikt als lazaret. De regering wenst vijf hectaren van zijn histori sche grond te gebruiken. Er bestaat een wet daterend uit 1914, zegt Claus, die verbiedt dat er op de grond wordt gebouwd. Officier van Justitie: «aolen klassieker op gewor- IUCC1 de derde dag y ARNHEM (ANP) „Criminele fi guren komen als vliegen op Neder- wmale of aanzienlijk lagere land af, want ons land staat bekend om zijn humane behandeling van gedetineerden.De Justitie moet door middel van zware straffen zulke lie den duidelijk maken, dat htm aan- m de Italiaanse wezigheld hier ongewenst is". De of- toonde kleurenvirtuoos ticier van Justitie bij de rechtbank meest verrassende com- in Arnhem, mr. J. A. Kopp, zei dit >als eenvoudige custard- gisteren in zijn requisitoir tegen de Jurkjes met zachtoranje schou- 38-Jarige G. G. wegens diefstal van s, hemelsblauwe Japonnen met kunstvoorwerpen, zwendel met bank- Bdjze bovenlijfjes en pakjes met cheques en verboden wapenbezit eis- !ok en vertikaal gestreepte jasjes te de officier zestien maanden ge le mogelijke variaties van lila, vangenisstraf met aftrek. ■PUT!ion». De pasteltinten G statenloos. Belglë E,i net als bn de nieuwe zomer- It van alle andere Italiaanse werd, P"50™ non„ gra^ te verreweg in de meerder- overtredingen tegen de wet op de drankgelegenheden. Markanter was i»cci, die al Jarenlang als eerste relatie met Britse treinrovers, veranderde, hield de ^ie hijjiuisvestlng zouJhebben ■'«- van zyn modellen voor overdag een inbraak in een kasteeel in Val kenburg, tezamen met Haagse figu ren, maar de zaak is nog in onder zoek. CLARA WARD OVERLEDEN De raadsman, mx. R. Heere, gaf toe dat de stukken er grimmig uit zien, maar vroeg de rechtbank ver dachte toch ook in een ander licht te zien: als een zwerver die in geen enkel land thuis hoort, die uiterlijk een criminele figuur lijkt, maar die in waarheid een gekreukeld mens Uitspraak 30 Januari. SITTARD (ANP) Een kaste lein in Sittard, tevens lid van de gemeenteraad is gisteren door de kantonrechter in zijn woonplaats tot 2000 gulden boete waarvan 1000 voorwaardelijk veroordeeld voor het uit de hand laten lopen van een besloten kienavond. Deze was op 19 mei vorig Jaar door de wielerclub Adelaar voor haar twintig leden uitgeschreven. Bij een inval van de politie waren er echter 275 mensen in de zaal. De niet-leden waren tegen betaling van een kwartje voor één avond dona teur gemaakt van de Adelaar. Kantonrechter mr. Engelen hoopt dat de straf anderen zal afschrik ken die met twijfelachtige ledental len het kienspel bedrijven. Beroepingswerk GEREF. KERKEN Beroepen te Den Haag als evange lisatiepredikant: J. J. H. Hofland te Rijsoord, te Krommenie: A. Koorn- neef te Schermerhorn. Aangenomen naar Laren (NH) drs. F. W. Fokkema te Zweelo. GEREF. KERKEN (vrijgem.) Beroepen te Beverwijk: M. H. Sliggers te Avereest. Bedankt voor IJmuiden: B. V. Riet te Ridderkerk. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Almelo: A. W. Drech- sler te Den Haag. GEREF. GEMEENTEN Bedankt voor Amsterdam: K. de Gier te Den Haag, voor Apeldoorn, 's-Gravensande en Zwijndrecht: J. C. Westrate te Meliskerke, voor Oost- kapelle: G. A. Zijderveld te Middel burg. GEREF. KERKEN (vrijgem. buiten verband) Bedankt voor Apeldoorn: K. B. Hol werda te Doorn. LEIDEN Het Mendelssohntrio was gisteravond te gast bij de Leidse Kunstkring in een voor ka mermuziek redelijk bezette Stads gehoorzaal. Op het programma ston den werken van Pijper, Ravel en Smetana. Bij vorige gelegenheden was ik niet erg enthousiast over de presta ties van dit ensemble. Mijn bezwa ren kan ik nu gelukkig voor een groot deel laten varen. Een zwak punt is nog steeds de strijktechniek van Henny Ravestein en Elias Ariz- curen, met name bij de fortissimi, waar vaak te hard op de snaren werd gestreken zodat krassende bij geluiden werden geproduceerd. Ook de pizzicati klonken nogal eens als zweepslagen, en de intonatie is nog niet wat zij wezen moet. Techniek is echter te verbeteren, zoals nu reeds bleek in de langzame delen van de verschillende werken. Daar was de toon fraai afgerond en zuiver, de streek regelmatig en ingetogen. Maar veel belangrijker is, dat 't trio steeds meer een eenheid gaat vormen en een eigen gezicht krijgt. Verdwenen zijn de onzekere blikken, die van strijkerszijde op pianist Jan van der Meer werden geworpen: hiervoor in de plaats kwam het trefzeker elkander toe- Wending in Watergate- affaire WASHINGTON (Reuter) De veiligheidschef van president Nixons verkiezingscommissie, James McCord, bespioneerde de Democraten uit be zorgdheid voor de veiligheid van de president. Dit heeft verdediger Ge rard Alch dinsdag in het zogenaam de Watergate-proces in Washington aangevoerd. Het betekende een dui delijke wending in de gang van za ken tot nu toe, temeer daar McCord met dit argument kracht wilde zet ten achter zyn pleidooi niet schuldig te zyn aan de inbraak in en het doorsnuffelen van het hoofdkwartier van de Amerikaanse Democratische party, het Watergate House, vorig jaar juni. Vyf van de zeven verdach ten hebben al een volledige bekente nis afgelegd. Alch zei ten overstaan van ver slaggevers dat McCord geprobeerd had te ontdekken of er tydens de verkiezingscampagne gevaar bestond voor geweldpleging tegen de Repu blikeinen, en vooral president Nixon. In zo'n geval is het naar zijn mening gerechtvaardigd de wet te schenden om groter kwaad te voorkomen. Hy zei binnenkort te zullen aantonen dat er sprake was van banden tussen de Democraten en potentieel-geweldda- dige groeperingen. KLM-VRACHT VLIEGTUIG VERVOERDE HASJIESJ LONDEN (RTR) De Britse po litie heeft zich gisteren in verbin ding gesteld met Interpol om de oorsprong te achterhalen van een partij hasjiesj ter waarde van 500.000 pond sterling (f36 miljoen) die maandag door de douane in beslag is genomen in een KLM- vrachtvliegtuig uit Karatsji, die een tussenlanding heeft gemaakt in Kopenhagen. De hasjiesj werd ontdekt tussen kisten groenten. De douane wil er niets over zeggen. Al werd gisteren een man aangehouden voor onder vraging. Functionarissen op het vliegveld Heathrow hebben bevestigd dat de verdovende middelen zijn gevon den. Zij zeggen echter niets met de kwestie te maken te hebben omdat die op het gebied van de douane ligt. leend. G. gaf voor de rechtbank toe, LOS ANGELES (Reuter) De Amerikaanse zangeres van geesteiyke liederen Clara Ward, leidster van de „Clara Ward Singers", is op 48-Ja- rige leeftyd in het ziekenhuis van de Californische universiteit in Los An geles overleden. Een week geleden was Clara Ward door een beroerte dan 500 Clara Ward heeft vier centimeter boven de ^at hij miljoenen heeft verdiend liederen geschreven. Van haar zyn s avonds gaf hy de klassieke wydgeplooide Jur- een decolleté. Uitgevoerd ADVERTENTIE RRa service tot en met eind februari 'op de koopavond tot I uur. P zaterdagmiddag tot Duur. - Breestraat 12( 'elefoon 01710 44190. (Belgische francs waarschijnlijk) dat hij naar Nederland was gekomen rustig boerderijtje te kopen van geld dat op een Zwitserse bank geestelijke liederen te zingen. Maar in Arnhem kwam G. in aan raking met onderwereldfiguren hij woonde in het Spijkerkwartier en zette met twee van hen in Juli J.l. een inbraak op touw in een pand aan de Jansbuitensingel, waar 15 kostbare schilderijen, porcelein, zil ver en brons in hun handen vielen. Hij verkocht de buit voor f 9.000,- en deelde dit geld met de twee mede daders. Uit een inbraak in een Arnhems twee Douaniers in Suriname gaan staken PARAMARIBO (ANP) Het over leg tussen de minister van Finan ciën van Suriname, H. Radhaikshun (VHP), en de Juridische adviseur van de Bond van Douanebeambten is gis teren miSlukt. Hierdoor zullen de douaniers te middernacht (pl. tijd) in staking gaan. De regering heeft besloten tegen de bond een kort geding aan te span nen. De Bond van Douanebeambten stuurde de minister na de mislukking van het overleg een telegram waarin wordt gezegd dat de leden van de bond in geheel Suriname in staking AMSTERDAM De politie zoekt zullen gaan tot hun eisen zijn inge- 50 platenalbums uitgegeven. Op vyf- Jarige leeftyd begon zy samen met haar moeder en haar zuster Will a Politie zoekt brandstichters van pension die e verdacht v reisbureau verwierf verdachte blanco den gisternacht brand te hebben ge- bankcheques. Hy inde er vier tot een totaa' bedrag van f 7.000. Op de vijfde en laatste cheque probeer de hij f 12.000 te incasseren voor de sticht in een Amsterdams pension voor gastarbeiders. Drie kamers van het pension zijn uitgebrand. Volgens de politie was in verschil- toen lende kamers het afgelopen, want inmiddels beheerder gesloten pension benzine i de rekening geblokkeerd. Bij z'n aanhouding in september had G. een willigd. De Surinaamse douane is ontevre den met een rapport over de invoe ring van nieuwe rangen en rangen stelsel bij de gereorganiseerde belas tingdienst. De voorzitter van de bond, het pas door de R. Nooitmeer, verklaarde zondag dat de leden zeer teleurgesteld zijn over pistool met munitie. op de voordeur hebben verbroken, onderzoek hadden gevonden, De officier zei verder, dat G. ook Vermoed wordt dat het arbeiders zijn door nog betrokken zou zijn geweest boj die uit het pension zijn gezet. terecht is gekomen". i salarisherziening niets LEIDEN „Hartelijk dank voor deze puzzel. Onze Jongste kinderen al fervente museumbezoekers hebben er een enige vakantie door gehad. Van zelfsprekend werden zy begeleid door oma of de oudsten van ons gezin, zodat ook zy weer heel wat opgestoken hebben". Dat schrijft mevrouw Van Heugten—Bergens uit de Titus Brandsmalaan in Leiden over de puzzel tocht „Wat is waar", die de Leids musea in samen werking met het bedrijfsleven organiseerden in de kerstvakantie. Ons blad publiceerde exclusief de opgave voor deze moeilijke puzzeltocht, war aan 2000 schoolgaande kinderen zyn begonnen. Het aantal goede oplossingen was minder, maar toch bevredigend. De organisatoren zijn tevreden en willen zeker doorgaan. Burgemeester Vis van Leiden zal volgende week woensdagmiddag in het Museum van Oudheden (Rapenburg 28) de pryzen uitreiken, die we om de verrassing te bewaren nog niet noemen, maar die beschikbaar zyn ge steld door Vroom Dreesmann, Peek Clop pen burg, Leidato, Nic. de Tombe, Alberts Corner, Leidsch/Alphens Dagblad en de musea. Winnaars worden met begeleiding om half drie verwacht. De winnaars zijn: le prijs: Anke Schueler Wyttenbachweg 28 2e prijs: Wim Stückelorum Beethovenlaan 31 3e prys: Frans Penning Brucknerlaan 12 4e prijs: Heieen Jonk Van der Houwendr» 5e prijs: Caroline Houniet Splinterlaan 106 6e prijs: Jos den Hollander Javastraat 11 7e prijs: Leo Eradus Verdistraat 89 Oegstgeest (15 J.) Leiden (14 J.) Voorschoten (13 J.) Voorschoten Leiderdorp 8 J.) Oegstgeest (15 J.) Leiden (10 JJ spelen van de motieven. De totale klankkleur was uitstekend uitgeba lanceerd, vooral in Ravel. Opvallend was, dat gisteravond de musici voor het eerst in Lelden blijk gaven van begrip voor de muziek, zelfs van volledig begrip. Ravel was inderdaad Ravel ten voe ten uit, en het is een grote presta tie het moeilijk toegankelijke trio van Willem Pijper en het zouteloze werk van Smetana zozeer aanvaard baar te maken, dat mijn bovenge noemde aanmerkingen relatief wei nig gewacht in de schaal leggen. Bovendien beschikt het trio nog al tijd over Jan van der Meer, die al le mislukte passages met zijn in drukwekkende pianistische tech niek en muzikaliteit doet vergeten. R. G. HARMS Loenochod in actie MOSKOU (AP) Het Russische maanwagentje Loenochod-2 dat gisteren uit de op de maan gelande Loena-21 was gereden, heeft gis teren reeds, bestuurd vanaf de aarde, over de maan gereden. In 20 minuten werd ongeveer 30 meter afgelegd. Op televisiebeelden was de top van het gebergte Taurus op zes kilometer afstand te zien. Signa len van de Loenochod zijn duide lijk opgevangen door het Britse ob servatorium Jodrell Bank. Men verwacht dat de het maan wagentje minstens zo lang actief zal büjven als de Loenochod-1, die op 17 november 1970 begon aan om zwervingen door de Mare Imbrium. Dat eerste maanwagentje legde in totaal tien en een halve kilometer af, waarbij telkens grondmonsters werden geanalyseerd. Ter vergelij king diene, dat de Amerikaanse as tronauten van de laatste Apollo- vlucht in hun maan-Jeep 35.7 km hebben afgelegd en dat in alle Apol lo vluchten tezamen 96.2 km rij dend en lopend over de maand werd gedwaald, waarbij in totaal 435 4 kg maanmateriaal werd verzameld en naar de aarde gebracht voor veel nauwkeuriger laboratoriumonder zoek dan in de Loenochod mogelijk is. Tot dusver hebben de Russen een paar ons maan-materiaal door Loena's naar de aarde gebracht. Burgerlijke stand van Leiden GEBOREN Elisabeth Maria, d. v. J. van Es en D. J. E. van Vliet; Robin Marir^us Bernardus, z. v. F. M. A. Zandber- i Doorn; Atilla, OVERLEDEN G. van den Nleuwendijk (70) geh. gew. met A. Zirkzee; K. Hoek (56). JaJa (13). dochter. P. Bastemeijer i85), geh. gew. met G. J. Kamphuis: F. San ders (60). man: S. den Otter (73). g^h. gew. met P. den Brave; A. van der Laan (57). man; P. C. Duivenvoorde (76). geh. gew. A. de Jonge (91,. I Kriek; C. B. van den Berg (78). P. de Ridder (76). geh. gew. Have®aar; A. Spigt (56), man. Vuurgevecht Zes leden van de Braziliaanse revolutionaire commu nistische partij (PCBR) zijn om het leven gekomen tydens een vuur gevecht met de politie. Een zevende lid dezer partij werd gewond. In een communiqué werd verklaard dat de mannen van de veiligheidsdienst naar d eechuilplaatsen der commu nisten werden gebracht door een ver klikker die naderhand door leden van een der cellen, waarin hij was ge penetreerd, werd doodgeschoten. Leary in arrest De „hogepries ter" van de lsd-cultus, dr. Timothy Leary, die destijds uit een gevange nis in Callfor"*" was ontsnapt, is in Aghanistan gearresteerd, zo heeft een woordvoerder van het Ameri kaanse Federale Narcoticabureau meegedeeld. De V.S. proberen hem uitgeleverd te krijgen om hem met 46 anderen terecht te laten staan die leden zouden zijn van een interna tionale bende smokkelaars in verdo vende middelen .Leary moest eerder deze maand Zwritserland verlaten. Bengali's verlaten Pakistan Steeds meer Bengali's. die vóór de af scheiding van Bangladesj hoge posten in Pakistan bekleedden, ontvluchten thans het land. Onder hen zijn voor malige hoge ambtenaren van het mi nisterie van Buitenlandse Zaken, top-economen en ex-diplomaten die het verbod der Pakistaanse regering om naar Bangladesj te vertrekken met succes ontduiken. Hierdoor komt de Bengaalse gemeenschap van 10 000 -15.000 personen, die in de Paki staanse hoofdstad letterlijk als gijze laars worden vastgehouden, zonder leiders te zitten. Overval in Milaan Drie leden van de uiterst-linkse organisatie der „Rode Brigades" in Italië zijn maandagavond de zetel van de Ver eniging van Christelijke Werkgevers (UCID) in Milaan binnengedrongen. Zij bonden de directeur en een loop jongen vast en haalden kasten en laden leeg totdat zij een lijst hadden met leden van de UCID. die zij me denamen.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 17