Dag en reis van ons leven Mors heeft nieuw schoolgebouw tl te di Leidse winnaars van tv-quiz Zevensprong: Parkeerterrein kan hel gemist worden LAM. gaat gewoon door „Zeer snel tot stand gekomen" JEEDAG 13 JANUARI 1973 allee de kerstweek, n,l. op donder- 21 december en op zaterdag 23 nber heeft het bestuur tverendging Maredorp-Oost izoek gehouden naar het par- misa D op het terreln n. listraat tussen de nrs. 62 en 72. dat terrein wil de buurt nl. m [plaats maken, op 28 december w. ons la4mderzoek over onze plannen toe- Uj (d). Wij hielden dit onderzoek it de mening bestaat dat dit in nodig is voor de parkeerders eeku in de Haarlemmerstraat komen 3°-4|elen, en omdat wdj wilden weten nderdag de 21e gingen we om het 6 tot 10 uur kijken wel- uto's er stonden en zaterdag 23 deden wij dit opnieuw maar van 's morgens 9 uur avonds 7 uur. ilmc nam nderdag stonden er gemiddeld 38 Cenl en r waren 13 auto's die de dag stonden; zaterdag stonden middeld 38 a 40 auto's waarvan 7,90 de hele dag stonden. Donder- |chtend 4 Januari stonden de 13 die er „altijd" stonden er weer. vaste parkeerders zijn dus men- ruxrfdle in de Haarlemmerstraat wer- en niet winkelen. Bovengenoem- T* lening is dus maar zeer ten de- leöpar! de week van 29 februari i lekufit onderzoek herhalen in de hele met de hulp van de bewoners, hen is het nl. van groot belang ireifkérom is het belangrijk voor hen aan te tonen dat het niet waar is deze parkeerplaats onontbeerlijk nor de parkeerders die willen win- Het bestuur van de buurtvereni ging Maredorp-Oost, p/a A. L. BOSSEN Oude Rijn 100, Leiden. deed me plezier dat de raads- van D'66 Leiden vragen heb- gesteld over de vervuiling van prd|6poorsloot door het vuile waswa- 31" van het autobedrijf L.I.A.M. 161 K het iets helpt staat nog te be- Ik wacht in elk geval met span- f. ben ik tweemaal bij L.I.A.M. 'eest met het verzoek om de tien banden en ander afval dat door bedrijf in de sloot was gegooid ruimen. Men beloofde me dat m gebeuren. Het is bij belof- gebleven. 1 ben ik zelf naar het po- iot' lebureau geweest. Ik heb met eigen igehoord dat een agent surveil- êt kewagens opriep die naar de 5 c U.M moesten gaan en zorgen dat oden schroot verwijderd wer- en dat dit soort dingen niet meer w zou komen. „Het komt in orde, nl bebt het gehoord" zei die agent üen me. Ja gehoord wel. Gezien heb Ze gaan gewoon door met van rommel in de sloot. Lezers schrijven Rijnland, waar ik ook geweest ben, zou een onderzoek instellen. Schijn baar kon de ambtenaar L.I.A.M. niet vinden? L.I.A.M. gaat gewoon door. L.I.A.M. moet nu niet alleen bestraft worden, want daar lachen de heren om. Er moet op orden toegezien dat dit soort dingen niet meer voorkomt. B. JELTEMAN Jacob Catalaan 67 Leiden Oud en nieuw langs cityring en allemaal even lelijk LEIDEN De cityring draagt er niet toe bij Leidens imago te ver beteren. Rijd maar eens rustig van Jan van Houtbrug naar Valk- brug of omgekeerd.U komt heel wat plekken tegen, waar Leiden zijn wonden toont. De cityring is net de kaakwaarin een slecht gebit steekt. De foto hiernaast laat zo'n stuk je zien langs de Langegracht wrakke huisjes, dichtgemetselde vensters vervallen muren kale plekken. De andere foto geeft een beeld van de flat van Studenten huisvesting in aanbouw bij de nieuwe Pauwbrug. Het ziet er naar uit dat die ladenkastniet zal passen in de bebouwing van de oude singel. Vandaar onze conclusie: oud en- nieuw langs cityring en allemaal even lelijk. (Foto's Jan Holvast) ADVER- ^TIE KLOKKEN Friese staart en Stoeltjes, Zaanse- en Sallanders. Echte antieke Franse en Comtoise klokken, enz. met vak-service v. d. Water Haarlemmerstr. 181 - Leiden •Voetbal De strafkamer van de ^Wuitse voetbalbond heeft gister- fond te Frankfurt het beroep van ^^Libuda afgewezen. Libuda was ^°ep gegaan tegen zijn levens- schorsing en de hem opgelegde van 2300 mark. LEIDEN De Mors heeft er een schoolgebouw bij. Gistermiddag open de wethouder Duyverman van onder wijs het tweede gebouw van de Light - hartschool aan de Opaalstraat, hoek Agaatlaan. „Er is door de dienst van openbare werken van de gemeente en door de inspecteur zeer snel gewerkt aan het totstandkomen van deze sohool", vond de wethouder in zijn openings rede. Hij merkte op, dat de school tot ongeveer 1 augustus van dit Jaar dependance zal blijven van de Jan Lighthartschool, om daarna een van deze school af te splitsen zelfstandi ge school te gaan huisvesten. „Inmid dels is er goedkeuring afgekomen voor de bouw van een kleuterschool met drie lokalen naast deze school Dit is een juweel. Mensen van de wijkvereniging „Het Juweel", pas er op, besloot hij. Voor de wethouder had directeur van openbare werken Vos in kort be stek een en ander uit de doeken ge daan. Ook hy wees op de grote spoed die door alle betrokken instanties was betracht. Hij vestigde de aan dacht op het feit dat het hier gaat om een z.g. „semi-permanente" school, wat wil zeggen dat zij is op getrokken uit pre-fab-bestanddelen, en dat zij ruime mogelijkheid biedt voor uitbreiding of verandering van indeling. Inspecteur Bogaart en hoofd van de Sohool De Jong uitten hun blijd schap met het nieuwe gebouw. „Je moet hi Leiden wel eens met je vuist op tafel slaan, maar dan bereik Je ook wat", aldus de heer De Jong. De heren Zunderman en Kruit spraken namens resp. schoolraad en ouder commissie hun vreugde uit over de uitbreiding van het scholenarsenaal van De Mors. Het heeft alles bij elkaar ongeveer anderhalf jaar geduurd, voordat de school klaar was. Opmerkelijk is. dat openbare werken indertijd een prijs opgave heeft gevraagd van een der gelijk gebouw in Oegstgeest. Dat ge bouw blijkt nog lang niet klaar. Wethouder Duyverman van onderwijs achter de tfloemen in de aula van het kleurige nieuwe schoolge bouw in de Mors. Zijn be toog werd eenmaal onder broken door kinderen die al op het plein aan het spelen waren. (Foto Jan Holvast) LEIDEN ..Het was een ge weldige ervaring. Zoiets maken we natuurlijk nooit meer mee. We hadden werkelijk niet ge dacht dat we nog zouden win nen ook. Het was een dag vol verrassingen". Aan het woord zijn de heer en mevrouw Van Delft uit de Pa- ramaribostraat in Leiden. Gis teravond werden zij de winnaars In de televisiequiz „Zevensprong" van De Tros. Mevrouw Van Delft vertelt en thousiast: „Ik zag een keertje een bericht op de televisie, dat je je kon aanmelden als deel nemer. Toen mijn man thuis kwam, probeerde hij het uit mijn hoofd te praten: ..Je hoort er toch nooit meer iets van". Eerst aarzelde ik nog wel. maar tenslotte heb ik toch maar ge-, schreven. Gewoon voor de grap. Je kunt tenslotte nooit weten. Ik was het alweer totaal vergeten, tot we bericht kregen dat we naar Bussum moesten komen. Er waren in totaal 2000 reac ties gekomen, waarvan zij op ba sis van de brief en foto er 1600 hadden afgevoerd. Met de 400 mensen die overbleven heeft de TROS een gesprekje van 10 mi nuten gehad. Daarna bleven er nog 30 over. We moesten toen weer een keer komen en o.a. een spreekbeurt houden voor een zaal. Ze selecteren heel duide lijk van te voren. Nu, en toen tregen we eind november bericht dat we mee mochten doep. We wisten niet wat we hoorden" Het programma dat gisteren op de t.v. is geweest, is al op 5 januari opgenomen. Van Delft, die een pompstation heeft aap de Lammenschansweg en daar door heel wat mensen kent, heeft het zwaar te verduren gehad. „Iedereen wilde weten hoe het afgelopen was, maar ik zei: kijk vrijdagavond maar. We hebben maar aan een paar mensen ver teld dat we gewonnen hebben". Nog helemaal vol van de er varingen die ze opdeden als tee- veesterren voor één avond ver telt het echtpaar over hun bele venissen achter de schermen van een televisieshow. „Op vrijdag ochtend 5 Januari gingen we naar de Martinihal ip Gro ningen. We verdwaalden er di rect in die immense hallen. Een uitstekend entree; we stonden gelijk al op het décor. Het was allemaal wel goed georganiseerd. Je kon bij wijze van spreken je been breken op kosten van de TROS. We kregen eerst een lunch. Daarna generale repeti tie. Ze vertelden ons wat we moesten doen, zodat we niet he lemaal blanco voor de camera's kwamen te staan. Na het diner werden we geschminkt. We za ten naast Margrit Schramm en Bonny St. Claire. Dat waren ontzettend leuke mensen. Alleen Engelbert Humperdick, dat was een draak. Meneer kwam met ee straalvliegtuig en moest persé met een Rolls Royce gehaald worden. En hij had zo'n heel le gertje van die mooie Jongens, secondanten, om zich heen. Hij was ook erg vervelend tijdens de opnamen en keurde niemand *n blik. Ik struikelde op 'n gegeven moment over een mevrouw die met een stuk of vijf overhemden liep te zeulen. Ze moesten allemaal maar gestreken worden omdat Engel- bert nog niet wist welke hij aan zou trekken. Maar verder was het allemaal wel leuk tussen die sterren. We waren wel erg zenuwachtig vóór de uitzending, maar toen de opnamen eenmaal begon nen viel het ontzettend mee. Het is allemaal wel heel anders in de studio dan wanneer je het op de tv ziet. Veel chaoti scher. We hebben ons rot ge lachen toen presentator Jan Thijs in het water viel. Dat was helemaal niet voorbereid of zo. Dat was een erg aardige man, die Jan Thijs. Als Je hem op de televisie ziet lijkt het een heel stijve, formele man te zijn. Onze buurman wilde eerst niet kijken omdat hij Thijs een slij merd vindt. Maar het is Juist 'een vrolijke vriendelijke man. Het ls allemaal erg spannend geweest en we bleven maar in de race. Het was meer geluk dan wijsheid. We hebben het echt allemaal als een spel be schouwd en zo sportief moge lijk gespeeld. Toen we tenslot te nog met z'n vieren overble ven, hebben we tegen elkaar gezegd: Wie wint, die wint. Jan Thijs vertelde dat er wel mensen zijn die erg vervelend doen na afloop van een show. Dat kunnen we echt niet be grijpen. Het maakt helemaal niets uit of Je wint of niet. Het is 'gewoon leuk om mee te doen. De leukste scène vonden we dat Romeo en Jullietspel. We lagen ver achter in het begin. Maar toen dreef die andere gondel af en sprong die man in zijn enthousiasme in het water Het was wel een natte show. Het was doodeng met al die toestanden in dat wankele boot- Je. Toen we op de wal kwamen hoorden we dat we gewonnen hadden". Voor de 3000 kilometers die het echtpaar Van Delft tijdens de quiz verzamelde gaan ze sa men met tweejarig dochtertje Yvonne naar het eiland Rho- dos in Griekenland. 'Heerlijk 15 dagen helemaal verzorg»-' en onbezorgd op vakantie". IDA OVERDEVES1. Foto Jan Holvast

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 3