ze me apostel aulus noemen gaat lijn baard er af.." ACH AANVAL VAN DRIE WEKEN emepeevAA/t föhnatmnt Europa bestaat Cup niet F APPIE HAPPIE Debuut P. Boom LUGDUNUM-L.F.C. DEN HAAGS KRITISCH INGESTELDE JEHOVAH-GETUIGE JOOP KOREVAAR TjltF'A/ SllDer 4 Wereldtijd Tsigankov Hans Vultink neemt afstand WC0S-A.S.C. Koerstips Roodenburg-U.V.S. NUA ZATERDAG 13 JANUARI 1973 (ulisch schreef zijn boek „De laming" in een „drie weken woede- en lachaanval", (jg blurbtekst meldt. In na- daarvan heb ik zonder woe- jar wel met een drie weken lachaanval de ontwikkelin- ffolgd rond de opvolging van Kovacs bij AJax. Wat zijn een namen genoemd, in de 'ir weken nog op de dinsdag dat bekend werd dat Knobel oiger zou worden van Kovacs, i De Tijd dat Joop Brand van O de meeste kans maakte, De Gooi en Eemlander ont- 3 dat AJax het oog had laten op de Duitser Lorant van cqjj. 5 Offenbach, lede; ï0;;: 0 K n si Icheepmaker ®en was het wachten na- t ook nog op de beslissing van 'Wi jmeense regering, of Kovacs 11 buitenland mocht blijven. U n 10e dat gaat in landen achter «ren gordijn. Men sluit daar 'el)i ezetene een stilzwijgend con- met de regering, dat alleen Hg door de regering kan wor- °"eD rbroken. Op zaterdag 23 de- schreef Het Parool dat Ste- .„eacs „nog altijd in de groot- Jo111 tekerheid verkeerde of hij wel Bü naar huis terug zal moeten keren 1 Juni", maar Kovacs had telefonisch uit Boekarest verzekerd, dat hij „de zaken scherp ging stel len". In een apart kadertje meldde Het Parool verder, dat in de Franse pers intussen berichten circuleer den dat Kovacs geen toestemming zou krijgen om langer trainer van Ajax te blijven. Ook andere kran ten hadden die avond een soort gelijk bericht, blijkbaar in navol ging van De Telegraaf, die die och tend gemeld had dat volgens het Franse sportdagblad l'Equipe Ko vacs naar Roemenië zou moeten te rugkeren. Merkwaardig genoeg ver scheen dat bericht in l'Equipe zelf pas drie dagen laterNog merk waardiger was eigenlijk, dat de Ne derlandse kranten zoveel gewicht hechtten aan een bericht uit een Franse krant, terwijl de woensdag daarvoor al door Vrij Nederland met grote stelligheid gemeld was (getekend door Frits Barend en Henk van Dorp, de redacteuren van Vrij Nederlands sportpagina) dat de verblijfsvergunning van Kovacs niet zou worden verlengd door de Roemeense autoriteiten. Primeur In het halve Jaar dat Henk van Dorp en Frits Barend (na eerst jarenlang het programma „Sportief zijn, beter worden" van Radio Veronica te hebben verzorgd) de sportpagina van Vrij Nederland redigeren, heb ben zij al enkele malen bij andere sportredacties „paniek gezaaid" door met primeurs te komen die in het loslippige sportwereldje nauwe lijks mogelijk zijn voor een week blad. De kopij voor die sportpagina moet immers zondagavond binnen zijn, de krant zelf komt pas drie dagen later van de persen, Je moet dus van goeden huize komen om met een voorsprong van drie dagen eerst een primeur te pakken te kunnen krijgen en dan ook nog zo lang voor jezelf te kunnen bewaren. Toch bracht Vrij Nederland als eerste het nieuws dat AJax' spelers- raad was opgeheven, en dat de sponsoring van het Nederlands elf tal volkomen in het slop zat. Ook het feit dat Kovacs naar Roemenië zou (moeten) terugkeren was dus een primeur van duo HenkFrits, evenals trouwens de opvolging van Kovacs door Knobel. Het feit dat Vrij Nederland woensdagochtend, op de ochtend dat de kranten het nieuws van Knobels benoeming voor het eerst meldden, al adverteerde met: „sportpagina-primeurhet al lereerste interview met de nieuwe (Nederlandse) trainer van AJax: „Voor mijn gevoel zit ik precies tus sen Michels en Kovacs in", is daar het bewijs van. Dankzij het adem- benemede speurwek van Henk van Dorp en Frits Barend, die mij als medewerker aan de VN-sportpagina in him geheimste roerselen hebben ingewijd als betrof het een primi tieve initiatie, wist ik ook al enige tijd dat Kovacs door Knobel zou worden opgevolgd. Met bom Voor hen tweeën waren het zenuw slopende dagen, want door geloftes van geheimhouding gebonden, za ten zij met een bom in hun hand waarvan ze niet wisten of zij zelf de kans zouden krijgen hem tot ontploffing te brengen of dat een ander (een andere krant) hem in hun handen zou laten exploderen. Als weekbladredacteuren was hun publikatiekans één op zes, vergele ken met de dagbladredacteuren. Voor mij echter, als ingewijde, wa ren het verrukkelijke dagen, zoals ik in het begin al schreef. Een con tinue lachbui. Eindelijk kon ik al het gedoe eens bekijken van de parnassus, waarop ook super-inge wijden als Jaap van Praag en Guus Brox zitten. Het ene onzin-bericht volgde met veel aplomb op het an dere, waarop dan weer de ene on- zin-ontkenning op de andere volg de (zondagavond zei Henk Groot nog dat er op korte termijn geen beslissing zou vallen, en: „Ik weet niets van onderhandelingen met trainers", toen het VN-interview met Knobel, inclusief een foto van hem en het Ajax-bestuur, al kant en klaar bij Vrij Nederland lag). Ik voel nu een beetje mee met Guus Brox van Feyenoord, die iedere week wel een nieuwe speler of een nieuwe trainer in de schoenen ge schoven krijgt aan wie hij zelfs nooit gedacht heeft. En ik voel des te meer met hem mee, omdat ik het gevoel krijg dat Ajax, door zo bij tijds de hand op Knobel te leggen, Feyenoord toch weer een vlieg heeft afgevangen. Want dat Happel weg gaat, lijkt zeker. Welke Nederlandse trainer zou hem op gelijk niveau kunnen opvolgen? Joop Brand? Cor van der Hart? Ben Peeters? Misschien Wiel Coerver. Maar de beste keus zou toch George Knobel zijn geweest, althans wat de Neder landse trainers betreft (Michels even daargelaten). Maar Knobel zit nu eenmaal bij Ajax. Peter Boom: debuut in derby op Noord (Foto Jan Holvast) LEIDEN De griep heeft Roo- denburg reserve-doelman Peter var Kooperen steviger in zijn greep dan aanvankelijk werd gedacht. Zo zelfs dat de technische leiding van de "Noord-club" Peter Boom heeft moeten aanvijzen als "vervanger van de vervang ei-". De 24-jarige Leidenaar, sinds zijn 6e jaar lid van Roodenburg, maakt morgen tegen UVS zijn competitie debuut. waarover hij zelf zegt: 'Hoe naar ik hei ook vind voor Van Koo peren heb ik gejuicht toen ik hoorde dat ik zou moeten meespelen. Ik zie er beslist niet tegenop. Ik zal pro beren die 0 vast te houden. Ik heb het voordeel dat de jongens, die voor me staan een prater gewend zijn. Ik kan zelf ook moeilijk mijn mond houden. Misschien zeg ik juist wel teveel. Natuurlijk, de derby betekent altijd een extra last, maar dat vind ik niet erg. Hoe drukker, hoe liever" Zondag a.s. 2.30 uur namiddag op het terrein van L.F.C. aan de Boshuizerkade. Verkoop uitsluitend op de Boshuizerkade vanaf 13.00 uur. Leden en donateurs van Lugdunum en L.F.C. hebben geen vrije toegang De entreegelden komen geheel ten goede aan de V.V. Lugdunum. KAAG Ontwapenend eerlijke Joop Korevaar: „Ik ben kritisch genoeg, ook ten opzich- mezelf. Ik besef wel degelijk dat ik het aatste jaar in vorm ben teruggelopen, ofschoon sr te maken heeft met omstandigheden waar het grote publiek geen weet van heeft. ltr« Ik heb er volledig begrip voor als de mensen, die soms wel een tientje betalen, zeggen: ik iet naar z'n problemen kijken, Dan moet- ie maar niet voetballen". is het dan met name dit met horten en stoten ge- Joop Korevaar, FC Den linker- vleugel verdediger nog steeds. De problemen, problemen, ten spijt, orevaar (22 nu), Jehovah en deswege principieel leraar, raakte allereerst n een langdurige en ge arde uitstel-periode. Die al Het een weinig heilzame in- !t te oefenen in een periode idat Joop Korevaar in het 1970/'71 achter Wim van 11 als twee hoogst gewaar, vaderlandse indigd. kilo, bij de start van het huidige te passeren dan vroeger. Sommige woog ik er 80. Ik dacht: het gaat mensen dienken dat die blessure weer als vanouds, vooral nadat i'* in een oefenwedstrijd tegen (de Schotse club) Hearts of Midlothian naar mijn mening een goeie partij had gespeeld." „Maar in de returnwedstrijd, op onze trip door Groot Brittannië be gin augustus, verschopte ik me. Na derhand bleek het een verrekte ze nuw in mijn bil te zijn. Die blessu re is nóg steeds niet over, vooral een psychische kwestie is, vooral nu drie maanden geleden m'n vader aan z'n slepende ziekte overleed. Maar ik ben er zeker van, dat het wel dégelijk een echte blessure is. Volgens mij kan-die alleen maar met rust overgaan. Maar ik moet toegeven: tegen Excelsior ging het wel weer lekker. De overwinning stimuléért ons ook. Wat tegen Sparta ook wel nódig is. Tweemaal met zitten heb ik er veel last van. achtereen hebben wij op Spangen Ik heb wel zestien prikken gehad, schandelijk verforen, eerst met 42, vorig seizoen zelfs met 5—2. En "Schild KE allerlei pillen geslikt maar rust - topvoetballer tóch de beste genezing. Vandaar Sparta draalt ook ivu weer goed. dat ik met Kerst en Nieuwjaar nog Het heeft een uitstekende mentali- wat extra vrije dagen heb mogen teit, is sportief hard en verkeert nemen. Helemaal geholpen hebben volgens mij in de gelukkige om- die echter niet. Je kunt in één standdgheid over de juiste afmakers week niét goedmaken waar je vier te beschikken. Wij echter moeten maanden mee hebt lopen tobben, weer helemaal terugkomen. Misschien straks met vakantie, lek ker in de zon." „Hoe dan ook: ik heb al verschei- En ik ben ervan overtuigd dat wij dat in dit tweede gedeelte van de competi tie ook zullen doen. Dat neemt niet weg dat ik zondag in Rotterdam gelijkspel tevreden zou in Gouda woonachtige die momenteel schuchtere aanwendt zich met een dene malen aan de trainer (Evert sieren („maar ik moet Teunissen) gevraagd mij niet op te met een feds horen, hé, daar heb Je stellen. Zelfs afgelopen zondag nog, zijn. Voor mij persoonlijk zou een tel Paulus. Dan scheer ik 'm tegen Excelsior, wilde ik liever niet gelijkspel zelfs een overwinning be- Le d af. Het is me ter wille van spelen. Na een besprekinkje met tekenen." loof niet waard als een der- Aad Mansveld, onze aanvoerder, liet tchamper bejegenend object tiij mij evenwel weten mij tooh te willen opstellen. Zelfs in mijn hui dige, minder goede vorm zou ik vol- zijn geworden me op een lïens hen mede op grond van de niveau te handhaven, (Van onze speciale verslaggever) vijftiende plaats. Je kan er ook net zo goed de winnaar van de EC III AMSTERDAM De UEFA kan bij betrekken. Dit is wel mijn per- tussen soonlijke mening". In het schrijven aan AJax stelt de nen. In een brief aan Van Praag uEpA het allemaal iets gematig- wordt opgegeven, dat de Rangers-af- der Het idee m valt ieZen, is faire dat belet. Glasgow Rangers geen nieuw geluid, want de UEFA is, na wangedrag van supporters heeft het vroeger wel eens geop- tijdens de EC Il-finale in Barcelo- perd. Het uitvoerende comité zal na, voor een seizoen uitgesloten zioh nu opnieuw beraden over dc in- van Europees voetbal. Daarom ook voering van een zogenaamde "Su- mag Ajax niet de "Super Europa Cup" of aanverwante termen als prijs instellen. Dat zou doen zaa£ op d€ röi verschijnt. S .De Schotse heeft de KNVB amcht niet laat vertegenwoordigen deze club ,De cup van De Te- in Glasgow en in Amsterdam. Vice-voorzitter Jos Col er typeert de bedoelingen als gewone vriend schappelijke wedstrijden. Ook UEFA bezigt die kwalificatie. Co- Ier: „Tegen vriendschappelijke par tijen kunnen wij natuurlijk geen en kel bezwaar maken. Maar de Su per Europa Cup bestaat helemaal legraaf' mocht winnen (De cup de van de Telegraaf is de naam, die de Schotse autoriteiten aanhouden. De Telegraaf doet alsof het initia tief een eigen bedenksel is). Dins dagavond wordt de ronde geopend, in Glasgow. De return in Amster- af of die dam volgt op woeosdag 24 Jamiarl viwp xiroll- ti-off/»n Af nnrmnV" hrv^pl Joop Korevaarop deze archieffoto nog zonder baard. bout Verhulst (1663) d-e in loitmarmer uitgehouwen mouwen- figuur van Maria van Reygersberg, die hier haar vroeggestor- ven echtgenootWillem van Lyere betreurt. r ooit zal komen'. Coler, een van die kandidaten voor het voorzitterschap van de UEFA (op 15 maart te kiezen in Rome», betwijfelt dat op persoonlijke gron den. 'In weet niet of wij dat ooit eeins op onze agenda zullen zetten. Ik zelf geloof niet, dat er aanlei ding is om een Super Europa Cup in te stellen. Er zijn al cups ge noeg. En men klaagt zo, dat er te veel voetbal is om Europa Cups. Wat is overigens de sportieve waarde van zo'n trofee? Voor mij hoeft de winnaar van de EC II niet de op één na sterkste van Europa te zijn. Misschien is dat wel de ver liezer in de EC I-finale en komt de houder van de E II ergens op de voor welk treffen de normale (hoge) Europa-Cup-toegangsprijzen zijn vastgesteld. ADVERTENTIE BESCHERM U TEGEN BESMETTING MET toch al vele geblesseerde spelers komt er automatisch een waarmee wij hebben gekampt en Die werd in mijn geval nóg kampen waardevoller zijn doordat bij ons, bij FC dan een eventuele vervanger. Op- met mij meer spelers te- vallend is echter dat ik juist déze Dan kun Je je niet meer zondag weer iets van vroeger in mij i" voelde terugkeren. Eindelijk, dacht zou voor Joop Korevaar ik na afloop, weer eens een redelijk fnuikend hebben behoeven goede wedstrijd gespeeld." pakken, ware het niet dat ierlljk huis zo ongeveer in laatste twee Jaar, met ieste familie-omstandigheden geconfronteerd. Zij noopten van betrekking te ffen (hij was aanvankelijk to als boekhouder) en mèt ieder, broer en schoonzuster ww bestaan op te bouwen verkoop van zoetigheden Jpteit: chocolaterie), op de d Gouda en Bodegraven, 'orevaar: „Ik kreeg daardoor werk op mijn schouders, ■Bin of meer voor de kost thuis. Allemaal dingen, tóch al moet verwerken, toam er aan het begin van "to nog weer die hardnekki- [Bure bij. En ik was na de trainingen in zulk een goede In 71*72 begon ik met 84 De blessure remde Joop Korevaar vooral in aanvallend opzicht. „Of fensieve acties kostten me teveel cord bgt, heeft vrijdag op de Medeo- kracht", zo ervoer hij in de afgelo pen maanden. „Mijn start was min der, mijn snelheid minder en daar door ook weer was ik gemakkelijker ADVERTENTIE Hoek a.s. zondag «langrijke wedstrijd 1)0 uur Kikkerpolder. !9elden ten gunste van Lugdunum. HILVERSUM, 14 JANUARI - 1:30 u. Diamantprys, 1ste afd.: Kind Bui tenzorg, Keizerin, Joyce Hollandia. Junior Satan - Topaasprys: King- ley's Speed, Iron Buitenzorg, King Westlandia Janüska D - Leerlingen - wintcrkampioenschsap II: Kom- tesse D, Jimmy Boy Irish Kennedy, Israël Arete - Grote Prijs der Ster rensprinters: For Ever, Daimler, In- grid Hanover, Val de Vrie - Amber- prijs: Impala, Iempie Hanover, Ike Buitenzorg, Justiana Hanover - Granietprijs, 1ste afd.: Isard H, Ha- dewych, He;ia D, Hideaway - Tur- koisprys: Jacco Buitenzorg, Holga- pluto Gervia, Intrest Scott P, Hippo- creen - Diamantprijs, 2de afd.: Ka- ly H, Kaxina, Koning Florissam, Kroonprins - Smaragd prijs: Jacque line N, Jeunesse Royal, Kittle S, Julia B - Granietprys, 2de afd.: Honey Six, Ero Alkestis van E, Jo nathan, Ivan Axkit. naai kampioenschap anker kader 47/1 in Julianadorp in geslaagd, in gemid delde, afstand te nemen van zijn com- tw. Am. m currenten Lambert van Leur en Bert ALMA ATA - Alexander Tsigan- ran NUnatten, enigt overgebleven kov die zomtog voor een grote ver- beIagers van de titelverdediger, rassing zorgde door de 3000 meter te winnen in 4 min. 8.2 sec. welke Vooral dankzij een vlotte overwin- tijd 0.1 sec. beneden het wereldre- v«f beurten tegen Bennie Veldhuis (30049, met een hoogste baan van Alma Ata opnieuw voor ser^e v- 119) ^on Vultink moyen- een wereldtijd gezorgd. De 24-Jarige opvijzelen tot precies 30,00, nadat Russische schaatser zegevierde nu op bij door een winstpartij in veertien de 1500 meter in 2 min. 1.3 sec. een beurten tegen Dekker in de middag tijd die dit seizoen nog niet eerder was teruggevallen. Toen was gemaakt. beette het: „Ik was er met mijn Ard Schenk Is met 1 min. 58.7 sec boofd niet bij". Vultink had er in de houder van het wereldrecord. avond beslist geen last van. Hij start te nogal bescheiden met 38, 11 en 32, JULIANADORP Hans Vultink is maar was toen al voldoende warm door een zege van tien beurten op er op de tweede dag van het natio- gedraaid om vervolgens met series Vet zijn streekgenoot voorbij. Toen van 100 en 119 aan het door Veldhuis Van Leur later repliceerde met winst betitelde „gevecht van de eeuw" snel in acht beurten, ook weer tegen Vet, een einde te maken. STAND: De stand na twee dagen ls (reep. en Van Nij natten na een vlot begin Achter hem wisselden Van Leur en tegen Sundquest tenslotte pas in de Van Nijnatten twee keer van plaats, negentiende beurt aan de finish was. ADVERTENTIE Zondag a.s. 2.30 uur de Leidse derby Kassa geopend v.a. 12 uur Sportpark Noord. 0 Schaken De Deen Bent Lar- sen heeft in het toernooi te Hastings de leiding met 10% punt voor de punten, hoogste serie, alg. gem.): 1 Vultink a 142 30.00 2 Van Leur 8 189 23.52 3 Van Nynatten 8 119 21.05 4 Vet 2 103 17,30 5 Rijvers 2 75 12.44 6 Veldhuis 2 80 12,29 7 Dekker 2 56 11.98 8 Sundquest 0 103 9,49 punt minder heeft. De derde plaats Cup International werden gespeeld, is voor de Engelsman Hartston, die zijn: Nationale Nederlanden NJJme- in de laatste ronde koploper Larsen gen—Parijs Viry (Fr.) 6—4 en HIJS- onbmoet. Veronica-538Brussel 55.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11