MOEILIJKHEDEN BIJ D'66 VOORSCHOTEN agenck Wie, hoe, waar en wat van woningverbetering Noordierse meisjes dagje in Nieuwkoop MAANDAG 8 JANUARI ld LEIDEN De Vogelwacht Rijnland heeft zich gisteren ont fermd over twintig eenden en ganzen, die in de Spoorsloot, achter het garagebedrijf van LIAM, in moeilijkheden dreigden te geraken. De vogels, die daar worden gefokt door de heer Huisman, waren overdekt met een vieze olielaag. (Foto Jan Holvast» NIEUWKOOP Een groep van veertig Noordierse meisjes, die via de z.g. Vredesluchbbrug een verblijf van enkele weken in Nederland wordt aangeboden, zal woensdag a. s. te gast zijn bij de Stichting "Kerk en Recreatie". De groep is ondergebracht in Ea-nd voort en bestaat uit rooms- katholieke en protestantse kinderen die elkaar in het rustige Neder land maar al te best hebben gevon den. Het lag in het voornemen van "Kerk en Recreatie" om een derge lijke groep ook drie weken in Nieuwkoop onder te brengen doch dit bleek om redenen van organisa torische aard helaas niet mogelijk. Een bezwaar waaraan niet te vol doen was, bleek het feit dat de groep in haar geheel tesamen zou moeten blijven, hetgeen de nodige saamhorigheid ten goede komt. In de deelnemende Nieuwkoopse kerken is een geldinzameling ge houden die het mogelijk maakt de kinderen een fijne dag te bezor gen. De gelden die dan over zullen blijven, gaan naar de organisatoren in Zandvoort omdat men daar voor een groot tekort zit. Woensdag om 10 uur zullen de kin deren in De Rank arriveren en van- daaruit zal een tocht worden ge maakt in de omgeving. Daarbij is tevens een bezoek aan een molen in Aarlanderveen opgenomen. Daar na zal een lunch in "De Rank" worden aangeboden. Omdat Nieuwkoop in de winter tijd niet zoveel meer te bieden heeft zal de stichting een bezoek aan de Rotterdamse Haven organi seren. Men heeft zich hiervoor van VOORSCHOTEN De opvolging van drs. Me'tgerrt Jn de gemeenteraad van Voorschoten blijkt wat moeilijkheden met zich mee te brengen. De heer Melgert, nu lid van de fractie van D'66, verhuist naar Noordwijk en heeft per 1 januari zijn raadslidmaatschap opgezegd. Eerstvolgend op de lijst staat de heer N. Cok, die zich verbaasd toonde dat hij via zijn partij nog niet van het vertrek van Melgert op de hoogte was gesteld. De voorzitter van de partij, mr. F. van Hasselt, zegt dat hij ervan overtuigd is dat als op dit moment de kandidatenlijst opgesteld moest worden, de heer Cok niet het eerst opvolgend raadslid zou worden. Dit is de heer Cok ook in een ledenvergadering kenbaar gemaakt, volgens de voorzitter. De andere kandidaten zijn de heren Aikens en Frangenheim. Niet loyaal n de "Spiod" rederij kunnen verzekeren! Na deze rond vaart zullen de kinderen weer naar Zandvoort worden gebracht. Wie 't werk van de organisatie, die in han den is van de Ned. Protestan ten Bond, geldelijk wil steunen, kan dit doen door stortingen op giroreke ning nr. 9992 van deze bond. Toch subsidie voor Nic. Boys DEN HAAG De sportraad van Zuid-Holland heeft in tweede in stantie toch nog subsidie verleend aan de Nieuwveense voetbalvereni ging Nicolaas Boys. In eerste instan tie werd het verzoek afgewezen, maar na een nieuw schrijven heeft GS nu aan Provinciale Staten voorgesteld een subsidie te verlenen van tiendui zend gulden. De vaste oommissie van advies en bijstand voor culturele zaken gaat met uitzondering van Vlasblom (SGP) akkoord met het advies van GS. Commentaar van de heer Cok, leraar lichamelijke opvoeding: „De raadsfractie heeft in plaats van mij liever een ander in de raad. Men vindt, dat ik de laatste twee Jaar niet veel aan het politieke leven in Voorschoten heb gedaan. Dat is inderdaad juist. Ik was reserve nummer zoveel op de lijst, dus ik verwachtte niet dat ik snel in de raad zou komen. Ik zit in al lerlei sportorganisaties, wat veel tijd kost. Dat de fractie mij niet zo graag in de raad zag bleek bij een bespreking op 1 juni. Men verweet mij toen dat ik niet zo loyaal ten opzichte van de raadsfractie was geweest. Ik was het soms niet eens met wat er ge beurde. Na dat gesprek heb ik nog een keer een bespreking gehad. Die is uitgelopen op een onredelijke scheld partij. Bij die gelegenheid is mij ge zegd dat ik niet in D'66 zou thuis horen als ik het met de gang van zaken eens was. Sindsdien heb ik niets meer van de party gehoord". CBTB spreekt over EEG TER AAR De leden van de CBTB kwamen onder leiding van voorzitter C. Verduyn by elkaar om te spreken over de gevolgen van de vergrote EEG. Drs. Stokkers (Noord - wyk) gaf tot deze ddsc-ussie de eerste stoot dooi- voorafgaande opmerkin gen. Nadat hij de voorgeschiedenis had verteld, merkte hij op dat ook de consumenten-vraag de afzet en de prys bepalen van de geproduceerde artikelen. Met Engeland als nieuwe partner, waar de inflatie nog groter is dan by ons, zou dat op de prysvorming een nadelige invloed kunnen hebben. Vooral voor de land- en tuinbouw kan dat van betekenis zyn% En dat prijsbeleid is in de afgelopen jaren voor de landbouw van grote waarde geweest. Ook de tuinbouw heeft voordelen gehad van de EEG. Er zyn eohter zoveel aspecten in het beleid dat het nooit voor iedereen aantrek kelijk kan zyn. De EEG heeft tegenover verschil lende bedryfstakken een harde lyn moeten volgen. Land- en tuinbouw hebben daarvan de gevolgen reeds gekend in de opheffing van vele be drijven en de industrie is nu aan de beurt met bedrijfssluitingen. Ook te genover de Derde Wereld is het be leid vaak egoïstisch geweest. Wel heeft de Europese gemeenschap b.v. tegenover Amerika een goede rol ver vuld en een positie van vertrouwen bewerkstelligd wat blijkt uit de in vesteringen. Uitgaajisdag De heer Cok is er nog niet zeker van of hy,als hem dat gevraagd wordt, in de raad zitting wil nemen. Woensdag zal hy een gesprek heb ben met het bestuur van de afde ling, dat volgens hem de laatste twee jaar helemaal vernieuwd is omdat de oude bestuursleden deels door per- sooniyke teleurstellingen, deels om dat ze het niet eens waren met het optreden van de raadsfractie zijn vertrekken. bejaarden ROELOF ARENDSVEEN De jaarly-kse uitgaansdag voor de be jaarden komt dit jaar te staan in het teken van een zilveren jubileum aangezien het de 25e keer is dat deze uitgaansdag wordt georganiseerd. Om hiervoor over wat ruimere middelen te kunnen beschikken wordt er een verloting georganiseerd, waarvoor de loten in de komende week huis aan huis te koop zuil worden aangebo den. De eerste prys voor deze verlo ting is een dames- of herenrywiel naar keuze. Voorschotens raadslid verhuist Drs. W. J. C. Melgert van D'66 gaat verhuizen naar Noordwij k en zal daarom m.i.v. 1 januari 1973 terug treden uit de raad van Voorschoten De D'66-lijst telt nog drie kandida ten n.l. de heren N. Cok; J. Aikens en E. C. Frangenheim waarvan nog niet zeker is wie de heer Melgert zal gaan opvolgen. Man gooit met dakpannen LEIDEN Een 25-jarige bewoner van de Molenstraat vierde vrijdag avond rond kwart voor zeven zyn agressie bot door vanuit het keu kenraam van zijn woning met dak pannen te gaan gooien. Hierby werd de auto van zyn buurman, die voor zijn huis geparkeerd stond, bescha digd. De man, die reeds een bekende van de politie is, werd na een ver hoor op het bureau van politie, waar- by hij direct bekende, weer naai- huis gestuurd. Nieuwe uitgaven De familie Ashton, deel 2: Jaren van zorg en spanning, door J. Powell. Uitgeverij L. J. Veen, Wageningen. Mutant 59: de plasticvreter, door Kit Pedler en Gerry Davis. Zwarte Beertjes. Uitgeversmaatschappy A. W. Bruna Zoons, Utrecht. Bly met een dooie mus. Een by- drage in de stryd tegen de milieu verwoesting, door Hans Bouma en Bert Bouman. Uitgeversmaatschappij J. A. Kok, Kampen. Kent u ze nogDe Rijnsburgers. Europese Bibliotheek, Zaltbommel. De twaalf jaargetijden van Banana, door Walter Beckers. Banana Press. Kapellen (Bos). Lamsvleesrecepten. Uitgevery C. A. J. van Dishoeck, Bussum. f4.90. Cocktailboekje, door Jouke D. T. Eekma. C. A. J. van Dishoeck. f4.90. 40 Paté-recepten, door Wina Born. Uitgeversmaatschappy Zomer Keu- nings, Wageningen. f 3.25. 250 Goede wijnen, door Wina Born. Zomer Keunings. f3.25. Lenm heeft echt bestaan, door Ka- rel vain het Reve. Uitgevery G. A. van Oorschot, Amsterdam. Tutti-frutti, gedichten door Gerrit Komry. Uitgeverij De Arbeiderspers, Over de financieel-economische machtsvorming in Nederland, door Paul de Hen. De Arbeiderspers. De duizend slechtste grappen van de wereld, door Archaïvarius. De Ar beiderspers. LEIDEN In een lokaal achter het -pand Lage Morsweg 16 hield de postduivenvereniging Reisduif" dit weekeinde een tentoonstelling. Op de foto (Jan Holvast) de heer P. Mooten met c mooiste vogel van de tentoonstelling. Burgelijke stand van Leiden Valentina Jolanda, dr. D. Patel en J. Patel: J. Guijt; Eefke Christine, T. W. J. van teveel; Esmeralda Chr van Ofwegen en J. Slmone, dr. van M. Gordijn en H. J. M. Lankhaar; Danielle, dr. i der Drift en W. M. J. Rot- N. Heineman; M. F. S. Bos; Jan, zn. van_J. van der Meij en N. G. F. Heems- GEHUWD P. B. M. Went en I. J. M. Sikken; J. l den Akker en C. A. J. H. Cornelius en H. C. Freyters; G. Dubbeld en A. M. C. Veen; Hamzah en C. J. tsifa en L. Y. Kli A. H. F. Regeer. OVERLEDEN A. M. van Zee (55). man; H. van Va rlek (86), man; S. C. Nieuwenburg (80), gehuwd geweest met J. H. Krle- temeijer; O. Bakker (78), man; J. Bronsgeest (50) man. Openbare commissie vergaderingen Voorschoten VOORSCHOTEN De Voorsoho- tenee raadscommissie voor financiën en gemeentebedrijven zal vanavond in het openbaar vergaderen. Aan de orde komen: voorstel tot voorlopige vaststelling van exploitatiekosten van het open baar kleuteronderwijs over het jaar 1970 en de voorlopige vaststelling van de bedragen van het openbaar en byzonder kleut-eronderwys over het vijfjarige tijdvak 1966 tot en met 1970; voorstel tot vaststelling van het bedrag der vergoeding als bedoeld in artikel 75 der Kleuteronderwyswet over het jaar 1970; comtabilateitsbe- shriten; behandeling van de ont- werp-begrotingen 1973, t.w. de begro ting: van het elektriciteitsbedrijf: het waterbedryf; de centrale boek houding van het gasbedrijf; van de algemene dienst (by dit agendapunt zal tevens aan de orde worden ge steld de schriftelyke voorbehandeling van de ontwerp-begrotingen 1973). Woensdag as. zal de oommissie voor onderwys, culturele en perso neelsaangelegenheden in een open bare vergadering praten over de vol gende punten: voorstel tot voorlopige vaststelling van de exploitatiekosten van het openbaar kleuteronderwijs over het jaar 1970 en de voorlopige vaststel ling van de bedragen van het open baar en byzonder kleuteronderwys over het vyfjarig tijdvak 1966 t/m 1970; voorstel tot vaststelling van het bedrag der vergoeding als bedoeld in artikel 75 der Kleuteronderwyswet over het jaar 1970; beschikbaarstel lingen; behandeling van de ontwerp begrotingen 1973 van de algemene dienst, alsmede het subsidie-over zicht. (by dit agendapunt aal tevens aan de orde worden gesteld de schriftelyke voorbehandeling van de ontwerp-begrotingen 1973). VAN AKEN EN IN 'T VELD BEZORGD OVER ORGANISATIE RAPPORTEN LEIDEN Fractievoorzitters M. van Aken (PvdA) en Roel in 't Veld (PAK) hebben in een brief aan de gemeenteraad hun zorgen over de organisatierapporten over de gemeentelijke diensten kenbaar gemaakt. Het zijn niet zozeer de rapporten zelf die zijn opgesteld, door het Centraal Adviesbureau ODRP van de Vereniging Neder landse Gemeenten, die hen onge rust maken, maar wel de dingen die er mee gaan gebeuren. Ze eisen dat de rapporten aan al le raadsleden ter beschikking wor den gesteld, dat de externe advi seurs volledig worden ingeschakeld bij de behandeling van de rappor ten. Bovendien willen de fractievoor zitters, dat er een aansluitend func- tioneringsonderzoek wordt ingesteld. Ze eisen verder, dat vast komt te staan dat de betreffende raadscom missies een zeer belangrijke stem krijgen bij de uitwerking, beslis sing en voorbereiding van de uit voering van de rapporten. Van Aken en In 't Veld vinden bo vendien dat het rapport over het Openbaar Slachthuis moet worden behandeld door een afzonderlijke stuurgroep en dat er alsnog een on derzoek moet worden verricht in de stedelijke lichtfabrieken. De beide briefschrijvers stellen de raad voor deze kwestie aan de raadsagenda van vanavond toe te voegen. Inbrekers in Leiden actief LEIDEN uit een op de Utrecht se Veer geparkeerde auto. is tussen overdag 7 en zondag 8 januari een dicbeermachine gestolen, ter waarde van f 3400,—. Op de auto werden geen breeksporen aangetroffen Aan genomen wonit dat de dief een valse sleutel heeft gebruikt. De eigenaar van de auto is een 23-jarige verte- genwoordiger. Ook in de Groen van Prinsterer- school aan de Storm Buysingweg is dit weekeinde ingebroken. Het is de tweede inbraak in betrekkelijk korte tyd. De dief is waarschynlyk via een raam van een van de lokalen binnengedrongen. Enkele kastdeuren werden totaal ontwricht. Er wordt een cassetterecorder en een bedrag van f 12,vermist. In een snackbar aan de Genestet- straot is voor f 1000,aan sigaretten gestolen. Zondagnacht om 0.35 u. zyn de studentenflat aan de Morsweg 48 een versterker ter waarde van f 289 en enkele losse goederen ontvreemd. Overeenkomst Heineken kor in behandelii BOSKOOP In c„. van het Waterieidingbedryf De streek vrijdag 26 januari (aam vier uur) zal de overeenkomst de N.V. Heineken te Zoeterwoud behandeling worden genomen, der zullen om. worden behan verschillende kredieten o.a. voor tauratie van een voorfiltergeb plan Noord te Leimuiden. en overeenkomst met de NV L Duinwatermaatschappy De vergadering wordt gehoude Boskoops gemeentehuis. Maandag Rehoboth (Rapenburg) Leids teurfotografenverenlging Hogewoerd 87 Club v 8 uur nam. Steenschuur 6 Ruilavond postzegel vrienden 8 uur nam. Kreatief Sentrum (Breestraat Stadhuis (kamer 3) Spreekuui Burgerlijk Pensioenfonds 2.30-' Stadhuis Gemeenteraad 7.30 Volmolengracht 19 Welfare- erkgroep Stadhuis (informatiecentrum) groep leefbaarheid en stadsver Koningskerk NCVB, afd. Noord mevr. C. M. de Groot-Enzerink "Land van zon en wijn" 8 uur Kreatief Sentrum Rijnsburgerweg 163, spreekuur gemeen Bureau voor vragen 7.30-8.30 Hooigracht 3_ huisvesting werkende jongeren spreekuur stil [q*< h 8.15 uur Voorschoten Dokter Swen, Veurseweg 20 (wijkverp Gezondheidscentrum, Wijngaarde Warmond Dokter F. Waler Dorpsstraat 45, tel. 2220 (wijk H Tiel-Grc*"-* -Groenstege, Friezenhors r -i eim. tel. 11643). i Wetswinkeltje Juridisch adv gratis rechtskundig» stand. Adres Leids Volkshuis Apotb dijk 33 Openingstijden dagelijj f ve maandag) Dagelijks te bei tijdens de kantooruren tel. 80 donderdagavond v Apotheken Rapenburg 9. Van Br eest lenburg, Loevestein 6 Leidertli apotheek Voorschoten, Leidsewejfeen Wetswinkeltje maandag) en donderdagavot ijf.t LEIDEN Wonen in een oude binnenstad als die van Leiden is voor veel mensen aantrekkelijker dan zichzelf inpassen in een hokje in een, dikwijls wat onpersoonlijke nieuwbouwwijk. Het nadeel van 'n huis in zo'n oude binnenstad is na tuurlijk, dat het in veel gevallen niet de kwaliteit van een nieuw flatje evenaart. Onpraktische inde ling, een keuken waarin voor de huisvrouw maar moeilijk te wer ken valt, wanden waarin de tand des tijds duidelijke sporen heeft ach tergelaten maken veel huizen dan toch weer niet zó aantrekkelijk. Hoe de bezwaren van een oud huis te verhelpen zijn zonder dat de huurder zelf alle kosten moet dra gen staat uitvoerig en duidelijk vermeld in het informatiebulletin: "Over wonen in Leiden" die het bu- ro voorlichting van het stadhuis on langs heeft uitgebracht. Wie als huurder of huiseigenaar (geen NV's) op het idee komt om eens iets aan zijn oude huis te gaan verbeteren, kan het beste nog even van hamer, spijkers en troffel af blijven en eerst eens gaan praten bij de afdeling volkshuisvesting van gemeentewerken, Breestraat 117. Samen met deze afdeling kan dan worden vastgesteld wat er precies kan worden gedaan, en hoe dat aangepakt kan worden. Op deze afdeling worden ook de boodschap pen in de papierwinkel die het rijk voor dit soort zaken heeft, geregeld. Afhankelijk van de omvang van de verbouwing die men wil laten plaatsvinden is de "wachttijd" waarin alle vergunningen van ge meente en rijk worden verleend. Over het algemeen gaat daar onge veer vijf maanden mee heen. Wanneer alle papieren er dan zijn, wanneer alle instanties "Ja" gezegd hebben, kan er gewerkt worden. Hetzij door de eigenaar of bewo ner zelf, hetzij door een bij de Ka mer van Koophandel ingeschreven firma. Het bulletin van het buro voorlichting noemt als voorbeelden van de werkzaamheden die gesubsi dieerd worden: in portaal, gang, keuken, slaap kamer of zolder een doucheruimte of een w.c.-ruimte (geen tweede toilet) maken; het ombouwen van een zolder tot slaapvertrek(ken) het vergroten van een keuken- vertrek en/of het vernieuwen van de inrichting; het maken van een aparte toe gang voor een bovenwoning bij (voorgenomen) dubbele bewoning, (is woningsplitsing); het samentrekken van twee wo ninkjes tot een ruime woning (is verheling) het aanpassen van woningen, voor het gebruik door bejaarden of invaliden; in sommige gevallen zelfs nood- herstel aan woningen die nog maar een beperkte tijd houdbaar zijn (5 tot 10 Jaar). Ook andere verbeteringen kun- ïen gesubsidieerd worden aange bracht. In het gesprek met de af deling volkshuisvesting kunnen ze ter tafel komen. Fijn, het werk is klaar. Je hebt een leefbaar huisje in een fijne wijk. Het zonnetje straalt door de grotere vensters. Er is echter wel een wolk aan de hemel: de huur gaat omhoog. Wie huurder is zal met zijn huiseigenaar moeten be spreken wat hij meer zal moeten betalen na de verbouwing. Of mis schien wil hij liever dezelfde huur blijven betalen, maar dan de ver- bouwingskosten voor zijn rekening nemen. Ook hierover wordt in een gesprek met de afdeling volkshuis vesting nadere informatie verstrekt. Wat krijgt men nu precies? Er zijn een aantal vaste bedragen. Het maken van een behoorlyke wc wordt voor 1450 door het rijk ver goed, wie al een primitief privaat heeft maar een closet met water spoeling wil aanbrengen krijgt 300 gulden. Een doucheruimte maken le vert f 450,op if 300,- als men een bestaande ruimte zoals een kast als douche inricht. Als bij de algehele woningverbete ring ook dergelijke verbeteringen zitten, wordt de bijdrage berekend op 25 procent van de totale kosten (maximaal f 10.000), verhoogd met eenderde deel van één of meer van de daarby behorende bedragen. Wie nog meer wil weten over ver bouwing van een eigen woning kan bij de afdeling voorlichting van het stadhuis de brochure krijgen. De belangrijkste raad die deze brochu re bevat: wachten met timmeren, totdat alle formaliteiten zijn gere geld. Want anders loopt men gevaar geen bijdrage te krijgen. Gezinsverzorging Aanvragen bulp Dej aarden durtg zieken en geztnsverzorg_„. singel 8 tel 24800 9-10 uur «1 Aanvragen voor Halve dagei cerkerkelljke opleidingsschool zlnsveraorgtng, Rljnsbureerwei 55336 voorm 9—10 uur Dienstverlening Humanitae, gracht 246a Spreekuur maan< 2.30 nuur nam., woensdag 1 voorm. tel 26277 Release egd Mer» Rijn 2Öa, tel 24555. Maani bim donderdag 20-22 SOS-dienst vjn. doorlopend in het we» d.w.z. van vrijdag acht uur r maandag acht uur v.m Koord-studio Koord-studlo, gewoon huls wone mensen met gewone en ne vragen, Hooigracht 52a, 46109.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2