LEIDSCH DAGBLAD Sluipschutters doden tenminste zeven personen E Beslag op hulp- zender aroline In Belgie 4 jonge kinderen verbrand vandaag Politie brengt lijnbus met Ambonezen op KAAS GAAT TEGEN AFBRAAKPRUZEN NAAR BUITENLAND „SPORTSCHOOL LUITEN' Vijf praten verder leidsch dagblad n.v. v. d. Velde Citroën inschrijving voor nieuwe cursussen Directeur: G. Koopman Hoofdredacteur: Han Mulder Opgericht 1 maart 1860 MAANDAG 8 JANUARI 1973 No. 33909 DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN f27,45 per kwartaal (postabonnementen f29,85), f9,28 per maand (bjj vooruitbetaling), giro 57055, losse Witte Singel 1, Leiden - TeL: 25041, Redactie: 21507 Nabezorging tot 20 uur, tel. 30500 (zat. 18 uur) De informateur dr. Ruppert heeft vanochtend zijn gesprek met de fractieleiders van de vijf oude coalitiepartijen voortgezet. Van links naar rechtsWiegel (VVD)Berger (DS'70), Andries- sen (KVP), Tilanus (CHU), Biesheuvel (ARP) en informateur Ruppert. Een aantal geschilpunten, dat vorige week bleef lig gen, zou daarbij aan de orde komen. Tevens zal moeten blij ken of de betreffende fracties in hun geheel achter een herstel van de oude coalitie staan, zodat zij in de Kamer op 76 zetels kan rékenen. jchevenings pension nerd uitgekamd Brand hotel in New Orleans middelpunt drama HAAG De opsporings- enst voor clandestiene zenders van PIT heeft een hulpzender van jppiraat Caroline in beslag geno- Dit gebeurde tijdens een nach- lijke inval in een pension aan de sekant in Scheveningen, waar de Olbahilly een verdieping heeft buurd Een kostbare zendinstalla- die werd gebruikt voor het over- engen van spoedeisende reclame- xjdschappen naar het zendschip is beslag genomen. De actie werd uitgevoerd in sa- enwerking met de Haagse politie. bewoner van het pand, de 50- rige Hagenaar J. P. P. werd gear- steerd. Deze arrestatie hield echter verband met het clandestiene aden: hij zat een straf uit ver- oedelijk wegens oplichting en was et teruggekeerd van enkele dagen wfverfof. De man noemde zich tegenover de „financieel-directeur" van iroline. De vroegere als directeur tredende G. van Dam, die nu disc is, was evenals eigenaar Rahilly tijdens de inval in het ad aanwezig. met de korte golfzender over- en^en van reclameboodschappen laatste dagen al ernstig be- aeilijkt door een clandestiene lorzender die door de PTT nog niet achterhaald. esident Marcos, zijn vrouw en hoge litairen. zo heef+ het hoofd van veiligheidsdienst meegedeeld In .communistische schuilplaats" in buitenwijk van de hoofdstad is langs een inval gedaan, aldus de dedeling, waarbij twee „rebellen" gedood en 30 gearresteerd. roog weer De Bilt verwacht van vanavond tot Drgenavond: in het algemeen veel *olking en op de meeste plaatsen oog weer In nacht en ochtend hier daar mist. Meest zwakke wind uit ordelijke richtingen, talmum temperaturen omstreeks 2, Kirna rond 5 graden. (Opgemaakt om 12.40 uur) 9 JANUARI op: 8.46 uur; onder: 16.49 uur tón op: 10.31 uur; onder; 22.43 uur togwater te Katwijk te 6.04 en 18.16 laagwater te 1.56 en 14.12 uur (Van onze correspondent) WASHINGTON In New Orleans z(jn tenminste zeven personen ge dood en veertien verwond door drie sluipschutters die zich op het dak hebben verschanst van een 18 eta ges tellend Howard Johnson hotel in het centrum van de stad. Een van de sluipschutters werd gedood door mi trailleur-vuur vanuit een ingezette helicopter van het korps mariniers, toen hij uit zijn betonnen schuil plaats op het dak naar buiten kwam om op het hefschroefvliegtuig te schieten. Een van de twee scherpschutters op het dak zit nog in het betonnen ge bouwtje aan het ene einde van het dak. De tweede heeft kans gezien naar een vooruitstekende daklijst Ter kennismaking: het 4 weken voor de halve prijs Ik word abonnee per 23 januari '73 en ontvang de krant reeds vanaf heden. Stuur mij 4 weken het Leldsch Dagblad voor halt geld en noteer mij aansluitend als abonnee. naam: adres: plaats: gironummer: Hokje zwart maken, bon Invullen In open envelop (zonder Postzegel) eturen aan Leldsch Dagblad, antwoordnummer 714 Lelden. boven de 18de verdieping te komen. Teen de politie hem daar maandag opmerkte werd onmiddellijk van ver schillende kanten het vuur op hem geopend, echter zonder resultaat. De mannen worden nu alleen nog maar onder vuur gehouden door 60 scherpschutters van de politie in het 60 m verderop gelegen federale ge bouw. Agenten op de 17de verdieping van het hotel hadden laten weten dat zij door htm collega's onder vuur werden genomen. Om acht uur vanmorgen (Neder landse tijd) gaf de burgemeester van New Orleans opdracht geen levens meer in de waagschaal te stellen, en sloot een deel van do stad rondom het hotel af. De politiemacht van de stad belegde een strategische verga dering om de twee overlevende sluip schutters dood of levend in handen te krijgen, maar besloten werd welke operate dan ook uit te stellen tot het eerste daglicht (omstreeks 13 uur Ne derlandse tijd). BLOEDBAD Het bloedblad van New Orleans begion om kwart voor elf zondag morgen, toen de sluipschutters een aantal branden stichtten op de bo venste verdieping van het hotel. Daarbij is een aantal mensen om gekomen. Toen de brandweer uit rukte, en ladders tegen de gevel zette, werd het vuur geopend op de brandweerlieden die zich op de lad der waagden. Behalve de neergescho ten brandweermannen, werden drie politie-agenten gedood (onder wie de onder-commissaris van politie van de stad), en een alsnog onbekend aan tal hotelgasten. Met de sluipschutters, allen negers, is gedurende het drama geen enkel contact geweest. Zij hebben geen eisen gesteld, noch bekend gemaakt waarom en in wiens naam het bloed bad werd aangericht. MACHT Eén van de mannen die zich op hield in een betonnen hokje op het hoteldak riep: „De macht aan het volk" en trok zich terug in het trap penhuis. Volgens een kamermeisje in Parijs BRUSSEL (ANP) In het Belgi sche plaatsje Ans, nabij Luik, zijn gisteravond vier jonge kinderen uit een Frans gezin bij een brand omge komen. Even na elf uur brak in het kleine huis dat het gezin bewoonde brand uit, waarschijnlijk als gevolg van het exploderen van een olie kachel. Twee kinderen verbrandden en twee andere kinderen stierven toen ze naar het ziekenhuis overge bracht werden. Het huis werd be woond door het Franse echtpaar Moule. De man en de vrouw liepen geen verwondingen op. Hun woning brandde tot de grond toe af. De brand brak uit toen het echt paar beneden naar de televisie zat te kijken. Het huis stond in een oog wenk in lichterlaaie. Twee jongetjes, vier en zes jaar oud, sliepen op de eerste etage. Hun verkoolde lijkjes werden later door de brandweer naast de bedjes gevonden. Een 10- Jarlg meisje en een 3-jarig jongetje, die op de tweede etage sliepen, kon den nog naar buiten worden gebracht. Zij hadden echter zulke ernstige biandwonden opgelopen dat ze op weg naar het ziekenhuis overleden. Een brand in een woning in Geer- truidenberg heeft vanmorgen vroeg het leven gekost aan de 22-jarige Mario Sunten uit Maartensdijk. Zijn ouders en vier andere kinderen uit het gezin, die allen lagen te slapen, konden zich tijdig in veiligheid bren gen. Drie andere kinderen waren niet thuis. De brand is vermoedelijk ont staan toen Mario in de keuken een portie saté klaarmaakte. DEN HAAG Met het uitbreiden van de Europese Qemeenschap is het aantal landen waarvoor het binnen landse posttarief geldt niet toegeno men. De regeling dat brieven naar de EG-landen op dezelfde wijze mogen worden gefrankeerd als binnenlandse post blijft voorlopig alleen maar gel den voor de „oude zes". 16 PAGINA'S De grootste naoorlogse demon stratie werd zaterdag in Utrecht gehouden. Naar schatting 50.000 personen protesteerden tegen de Amerikaanse bombardementen in Vietnam. Heel het hart van de Domstad was voor het verkeer ge stremd. In de Irenehal van het Jaarbeurscomplex spraken o.a. de oud-ministers Vondeling en Klompé zich uit voor de vrede in het Verre Oosten. PAGINA 5 Schitterende uitvoering van Mo lières „Misantroop" PAGINA 15 De sportmensen hebben zich weer danig geweerd in het afgelopen weekeinde. Op zes pagina's vindt men daar de uitvoerige weerslag Bijzondere belangstelling ging na tuurlijk uit naar het eerste optre den van de prof-schaatsers. De wedstrijden mogen sportief een succes zijn geworden (met Schenk natuurlijk als de grote man), het publiek liet het lelijk afweten. Het kwam niet naar de Haagse Uit hof. Bij de prof-voetballers gaan Feyenoord en Ajax onverdroten door. Beide ploegen wonnen. De Rotterdammers met moeite, de Amsterdammers met gemak. Maar er veranderde niets aan kop: :f NU? Feyenoord Sparta FC Twente MVV FC Den Haag 17—30 17—28 17—25 17—22 17—21 17—20 dat enkele uren als gijzelaar werd vastgehouden, had een sluipschutter gezworen dat hij alle blanke politie mannen zou doden die binnen zijn bereik kwamen. Door sommigen werd verband ge legd met de beschieting op de politie enkele dagen geleden, toen vroeg in de morgen van de eerste Januari zonder bekende oorzaak het vuur werd geopend op het complex van het politie-hoofdkwartier in de stad. Op dat ogenblik werd er Juist van wacht verwisseld, en daafbij kwam een politie-functionaris om het leven, en een tweede werd levensgevaarlijk verwond. De sluipschutter werd on danks een intensieve Jacht niet ge vonden. De stadspolitie weigerde gisteravond nog enig verband te leggen tussen de beschieting van Nieuwjaarsdag en de laatste tragedie, maar er werd re kening gehouden met de mogelijkheid dat dezelfde sluipschutter betrokken is bij het drama van gisteren. CamJbodjanen raken slaags GRONINGEN (ANP) De Groninger politie heeft de afgelopen nacht een complete bus inclusief chauffeur en passagiers in beslag genomen en naar het bureau gedirigeerd, In de bus zat onder andere een twaalftal Ambonezen waaronder men de daders vermoedde van de inbraak in een snoepautomaat. De bus, die de laatste dienst van Groningen met het Groningse dorp Marum onderhield kon na een uur circa half twee vannacht weer met de overige passagiers vertrekken. De Ambonezen werden langer vastgehouden, totdat een viertal jongens van vijftien, zestien en achttien jaar bekende snoep gestolen te hebben uit een opengebroken snoepautomaat. De andere Ambonezen werden toen door Groninger agenten alsnog naar Marum gebracht. GOUDA (ANP) Om de prijs voor de binnenlandse consument op peil te houden, heeft de Nederlandse zuivelindustrie in het afgelopen Jaar grote hoeveelheden kaas tegen af- braakprijzen naar het buitenland verkocht, zo wordt uit Gouda ge meld. De industrie en de handel za ten met een kaasoverschot, d.wa. met voorraden, die in augustus JA 12 tot 13 miljoen kilo groter waren dan een V. ZUYLEN VAN NIJEVELTSTR. 372 WASSENAAR TEL 3013 ZOETERWOUDSEWEG 23 - LEIOEN - TELEFOON 33741 PARIJS (AFP) In de Par ij se universiteitewijk zijn vanochtend Cambodjanen die voor Prins Noro dom Sihanoek zijn slaags geraakt met regeringsgezinde Cambodjanen. Een student werd daarbij gedood en verscheidene gewond. De gevechten begonnen gister avond en werden vanochtend hervat. Gisteravond waren ongeveer 50 aanhangers van de prins binnen gedrongen in het Cambodjaanse huis om de regeringsgezinden daaruit met geweld te verdrijven. Op verzoek van de rector van de universiteit heeft de politie de orde hersteld en ongeveer 400 personen ondervraagd. TELEFOON 23728 Judo (vanaf 4 jaar), Jiu Jitsu. Karate, Dames- gymnastiek en Herenconditietraining (zonder toestellen). Inlichtingen en aanmelden dagelijks: Pieterskerkgracht 9. Alle lessen worden gegeven door Ned. en oud-Europees Judokampioen A. J. van ^olanen (4e dan). Jaar eerder. Op het ogenblik is er nog een voorraad, die ongeveer ze ven miljoen kilo groter is dan vorig Jaar. Deze kaasberg oefende en oefent nog steeds een geweldige druk uit op de prijzen van de belegen en oude re soorten kaas en de kaasproducen ten zien dan ook de toekomst met zorg tegemoet, aldus het Jaarverslag van de Goudse kamer van koophan del en fabrieken. Het kaasverbruik in Nederland stijgt nog steeds van maand tot maand en voorts heeft een vrijwillige produktlebe perking door een groep van producten verlichting gebracht, maar dit en de verkopen tegen afbraakprijzen hebben niet kunnen verhinderen, dat de voor het prijspeil in Nederland toonaangeven de marktprijs te Leeuwarden eind de cember lager was dan een Jaar eer der. De Leeuwarder notering bedroeg eind december 3.70 gld. per kg. Tegen vorig Jaar 3.96 gld per kg. De verko pen van Jonge kaas zfjn nu redelijk, maar de grotere voorraden oudere kaas hangen nog steeds boven de markt. Men schat in Gouda, dat de Ne derlandse produktie van fabrtekskaas In 1972 315.000 ton bedragen, ot on geveer 15.000 ton meer dan in 1971 Tegenover deze gestegen produktie stond wel een stijgende kaasoon- sumptie in ons land. Naar verwach ting hebben de Nederlanders In 1972 ongeveer 6 miljoen kilo meer kaas gegeten De verwachting Is dat er dit jaar weer meer kaas zal worden ver bruikt. Ook de export naar de andere EG-landen nam toe, maar de uit voer naar de derde landen liep terug. De verliesgevende verkopen In het ouitenland hebben boze reacties uit gelokt uit Frankrijk en België die Nederland van dumping beschuldi gen.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 1