^icus Oriëntis (ïad hele kluif an Groen Geel ATHENE DOOR FOREHOLTE NA DE RUST OPGEROLD Danaiden verrast Luto roggy op et toilet KOERSEN HILVERSUM Overtuigende triomf van For Ever in het Mid Wintercriterium VERRASSENDE WINST LISSE-JEUGD DAG 8 JANUARI 1973 DEN Het weekeinde had voor de „Leidse" korfballers niet gunstiger kunnen verlopen. Al- Zuiderkwartier, KNS, Fiks en Fluks verspeelden punten. Zuiderkwartier en KNS deden l bovendien nog tegen elkaar. De derby eindigde in een 7—7 gelijkspel. Fiks verloor met 6 van KOAG. De overige wedstrijden lever den één grote zegenreeks op. Voor de kampi- iskandidaten De Algemene en Vicus Oriëntis betekende het dat zij de ongeslagen posities idhaafden. Fluks verloor met 78 van HPV. Algemene-Spangen 95. Over- De Algemene heeft het hekkesluiter Spangen niet al te ^kkelijk gehad. De Leidse ploeg ^Ude zo gebrekkig dat het beschei- geklasseerde Spangen vrijwel de eerste helft de score wist te be i Twee strafworpen bezorgden gen een 12 voorsprong, die lan Jd behouden bleef. Slechts door viermeterworp wist Algemene, op gelijke hoogte te ko- waarna het nog voor rust via Vliet Spangen op achter zette: 32. In de tweede helft de wedstrijd een vrij eenzijdig al bleef de afwerking bij Al- nog veel te wensen overla- dan ook de reden, waar- aanvankelijk moeizaam Pas toen de conditie 'n woord- w meespreken en Spangen dui- terugiel, maakte Algemene metten met zijn tegenstander. -3 werd het 9—3, waarna Span- ^de laatste twee minuten de ne- ag nog tot 9—5 wist te beperken rers aan Leidse zijde werden .jroeders Ruud en Wim van met respectievelijk vier en drie anten. Ineke Thijssen en Hen- iusman completeerden de sco- «u Geel-Vicus Oriëntis 1213. )per Vicus Oriëntis ondervond 'Q ,roen Geel de nodige problemen j t gladde vloer. Omdat bovendien [oordhollanders een produkitie- g hadden heeft Vicus het tegen ïekkesluiter tamelijk moeilijk, L Bij de rust had het zelfs een achterstand en ook na rust Groen Geel aanvankelijk niet lapitulatie weten. Het werd nog ■8, alvorens Vicus in de slotfase iling wegliep naar 11—13 door rs van Ruud Niesing en Nan- Helden. Nadat Groen Geel Ujwas teruggekomen tot 1213 Vicus de winst bekwaam vast. van Helden (4), Wim Meyer Door Wim v. Vliet r Kleyne wint illand-wegloop DEN Cor Kleyne toonde zich Wassenaar tijdens n linge wegloop van het Leidse lolland duidelijk de sterkste, ie legde het circa 13,5 km lan- Ject (Wassenaarse Slag—Sche- gen vice versa) af in 48 min. c. Interessant was de strijd tweede plaats tussen Nico Aart Mulder en Bert Volker zette zijn tegenstan- n de laatste kilometers op be- achterstand. Uitstekend jiet lopen van Roel Hendriksen. talentvolle eerstejaars B-ju- let 55 min. 45 sec. voor zich :ken. Trouwens, ook Wim Kar- een eerstejaars B-Ju- deed het prima door nog bin- ït uur te finishen: 59.18. uitslag luidt: 1. C. Kleyne 2. N. VoMcer 52.00; 3. B. f 52.15; 4. A. Mulder 52.35; 5. Jndriksen 53.23; 6. R. Hendrik- ior) 55.45; 7. R. Wijsman v. Venetiën 57.33; 9. pchard 58.14; 10. W. Karlas 59.18; 11. R. v. Schooten fcr) 61.12; 12. T. Saat (Junior) •n Wegprof Hennie Olympisch kampioen op de b zaterdag in het Westduitse t als tweede gefinisht in een i een ronde achterstand op iduitse veteraan Rolf Wolfs- in prachtige stijl de 21,6 48,53 min. iRIJSOORD Voor het begin een wedstrijd hebben som voetballers nogal eens last nervositeit. Zo ook Dirk ;rom van de tweedeklasser Övj ISVD uit Delft. Vlak voor het uit) duel van zijn club tegen tysoord trok Oosterom zich laarom even terug op het toi- De wedstrijd moest beginnen Oosterom kwam nog steeds pilaar niet opdagen. Eindelijk pjatdekte men hem, half bewus- in de wc. De Delftse oekhouder had de melkglazen ">n van de blijkbaar wan- wc-lamp op zyn hoofd Toch speelde Ooste- mee en had nog zoveel er dat hij later een f schop kon veroorzaken wei overigens door de doelman CSVD werd gestopt. Rys- desondanks met 1—0. Samos-Pernix 7—13. Pernix heeft dankzij sterk spel in de tweede helft een royale overwinning behaald op Samos. In de matige eerste helft liep Pernix zelfs nog een achterstand op van 31, die door Bakker en v.d. Kooy in een 35 voorsprong werd omgezet, waarna Samos de rust stand bepaalde op 4—5. Door het tempo op te schroeven en meer accuratesse te betrachten bij het doelen, liep Pernix na rust vlot van Samos weg. Van 4—5 werd het 48 en in het laatste kwartier werd de overmacht van Pernix zo groot dat het verschil zelfs zes punten werd. Pernix verdrong daarmee de Sticht- ste ploeg van de derde plaats. Voor Pernix scoorden Jacob Bakker (4), Fred Breedveld (3), Flip v. d. Kooy (4), Alice Tieleman en Kees de Rooi. EERSTE KLASSE Zuiderkwartier-KNS 77. Na het goede resultaat tegen Sperwers heeft KNS dit weekeinde Zuiderkwartier bedwongen en dat terwijl de equipe van trainer Zirkeze gehavend aan de start kwam. KNS had aanvankelijk wel moeite in zijn spel te komen te gen een sterk startend Zuiderkwar tier, dat zelfs naar 52 uitliep. De tweede helft, die met 53 inging, gaf een heel ander beeld. KNS kwam sterk terug met treffers van Hen Brakel en Hen Slegtenhorst (5—5), waarna KNS via een straf worp van Ton Bey zelfs de leiding nam. Zui derkwartier miste vervolgens vier viermeterworpen (Van Leeuwen en Zierikzee), maar kwam toch langs zij. Nog eenmaal nam KNS via Hen Brakel de leiding. Joep van Dam zorgde tenslotte voor 77. Voor Zui derkwartier scoorden Joep van Dam (3) Janneke v. d. Berg, Hen Zierik zee, Albert de Groot en Ineke de Kreek. Hen Brakel (2), Ton Bey (2) Hen Slegtenhorst (2) en Jaainy Brakel scoorden tegen. TWEEDE KLASSE Fluks Noordwij k heeft tegen hek kesluiter HPV danig teleurgesteld door met 78 te verliezen. Zelfs stonden de Noordwijkers bij rust met 14 achter. Pas nadat HPV de marge nog had vergroot tot vier pun ten (15 en 26), kwam Fluks te rug, al moesten de Noordwijkers toch met 7—8 genoegen nemen. Voor Fluks scoorden Peter v. d. Berg (2) Tineke Korbee (2) ,Jan van Drongelen (2) en Hans Passchier. VEO-Fluks 45. De Lei denaars wonnen na de matige vertoning afgelopen week tegen ODI moeizaam van VEO. DE Leidenaars zagen bo vendien twee spelers met blessures naar de kant gaan. Vooral de bles sure van Frans de Haas lijkt vrij ernstig. Fluks heeft tegen VEO bij na steeds een voorsprong gehad. Al leen bij de stand 0—2 slaagden de Voorburgers er in even terug te ko men. De laatste minuten speel de Fluks met zeven spelers. Jan Hein- richs (2), Hans Kukler, Evert v. d. Schaft en Frans de Haas scoorden voor Fluks. DERDE KLASSE TOP-Velocitas 54. Koploper TOP heeft pas in de laatste minuut de ze ge tegen Velocitas dankzij een door Rob Meyer benutte strafworp kun nen grijpen. Weliswaar hadden de Sassenheimers tevoren steeds 'n voor sprong van een a twee punten gehad, doch halverwege de tweede helft kwam Velocitas langszij. Rob Meyer (2), Dik Imanse (2) en Dirk Een mislukte doorbraak van Algemene-speler Wim van Vliet in het duel tegen Spangen. Links Ineke Thijssen. (Foto Jan Holvast) Meyer scoorden voor TOP. Jan sliste. De Oegstgeestenaren werden Bruins (2), Gerard v. Poelgeest en op een 24 achterstand gezet, maar Wil Roest voor Velocitas. kwamen in de slotfase nog even Fiks-KOAG 56. Tot aan de rust terug. Verder dan 56 kwam Fiks nam KOAG tweemaal een voor- overigens niet. Doelpunten: Jack van sprong van één punt, waarna het in Berkum (2), Fred de Gruil (2) en de tweede helft al snel de strijd be- Tineke Paauw. LEIDEN In de regionale eerste klasse zaalhandbal zijn de kaarten voor de strijd om het kampioen schap en de voor promotie eveneens belangrijk» tweede plaats op de ranglijst nu wel geschud. Na giste ren kunnen nog maar drie ploegen de stap omhoog maken, te eten P.S.V. met 16 punten uit 9 wedstrij den en Foreholte en Sittardia, ieder met 14. P.S.V. won niet zonder moeite met 9-6 van Beatrix, dat in hevige degradatie- zorgen verkeert, Sittardia wandelde over VELO <15- 7) en Foreholte gaf Athene een kei harde les in realiteit. In de afde lingsklasse verspeelden de dames van H.V.S. om Leiden en omstreken nog een vertegenwoordigster in de regionale klasse te bezorgen. Voor de tweede maal werd van de reser ves van Hellas verloren (4-5) en dat betekent dat de Haagse ploeg de sprong naar de regionale derde klas se zeker zal maken. Sanocel - H.VJL. kon tegen Northa geen revanche boeken. De Noordwijkerhoutse da mes stonden weliswaar bij de rust met 1-2 achter, maar na de hervat ting zetten zij die achterstand door beheerster aanvalsspel om in een zege: 6-2. Jong- Ade klopte Hygiea 2 royaal (14-6). Even gemakkelijk ze gevierde M.M.O. over VELO 3 (8-3). Bij de heren maakte de kampioens kandidaat in de tweede klasse, het Noordwijkerhoutse M.S.V., geen fout tegen Hollandia (18-16).Het Voorschotense H.V.V. '70 gaf in de sporthal de Vliethorst de reserves van Westlandia geen schijn van kans, 9-4 en Northa liet in de Groen- oordhal tegen Warmunda zien niet voor niets op de eerste plaats van Luto— De Danaïden 10-13 (5- 4) De Danaïden heeft de in zinking waarmee het kampte, op prachtige wijze overwonnen. Het Amsterdamse Luto, afge lopen dinsdag nog de trotse be dwinger van Het Zuiden, werd in de tweede helft volledig af getroefd. De wijziging, die trai ner Bos in de Leidse opstelling had aangebracht (de dames wis selden van vak) heeft een gun stige invloed gehad op het spel, dat de laatste weken beslist niet meeviel. De flitsende combina ties, die in vorige competities veelvuldig te bewonderen waren, kon men dit seizoen maar spo radisch ontdekken. Maar gister toonde De Danaïden in elk ge- is. Het grote verschil tussen bei de ploegen was dat bij Luto slechts twee man in staat ble ken de afwerking naar behoren te vervullen. Henny Kool (4) en Wil Reuter (6) kwamen tot sco ren, de rest liet het afweten. De Danaïden had aanvankelijk moeite Luto op een achterstand te zetten. Dat gebeurde pas goed in de tweede helft, toen de pro- duktie van de twee Lutisten op zeker moment op raakte. De Da naïden sloeg daarop meteen beslissend toe. De Leidenaars profiteerden dus optimaal van de beperkte stootkracht die er van Luto ufitging. De eerste helft werd afgeslo ten met een 5-4 voorsprong voor Luto, waarbij aangetekend moet worden dat De Danaïden een 2- 0 voorsprong liet glippen. Direct na de hervatting bogen Casper van Nierop en Wim Brugman de achterstand om in een 6-5 voor sprong. Reuter maakte weer ge lijk, maar daarna deelden de Leidenaars de beslissende klap pen uit. Kool werd goed geschaduwd, waarmee eigenlijk meteen de ge hele Luto-aanval aan banden was gelegd. Doelpunten van Cas per van Nierop, Gerard Nap en Wim Brugman op rij, leverde Ti 6-9 stand op. Via een tegentref fer van Reuter, werd het ver schil zelfs opgeschroefd tot 4 punten, 'n bewijs van het betere aanvalsspel. Deze voorsprong kwam nauwelijks meer in ge vaar. Elke tegenactie van Luto, werd direct beantwoord, waar door de marge steeds in tact bleef (8-12 en 9-13). Dat Reuter (die 's ochtends in een radio-inter view nog een Luto-overwdnning met 5 punten verschil had aan gekondigd) met zijn zesde en Lu- tp's tiende doelpunten, het laat ste wapenfeit van de wedstrijd op zijn naam bracht, deed aan de overtuigende zege van De Da naïden niets meer af. Casper v. Nierop (4), Wim Brugman (4), Gerard Nap (4) en Eric File- mon namen de produktie ter hand. HILVERSUM Dat de snelle For Ever een paard van klasse is, toonde de ruin gisteren in Hilver sum weer eens aan zijn tien tegen standers in de strijd om het Mid Winterkampioenschap, die echter door meerdere fouten van de deel nemers werd ontsierd, dicht op de hielen gezeten door El Hadie, de buiten weddenschappen lopende For Ever, Dorus van Rood en Noot en Florissant. Na een ronde ging For Ever ernst met de zaak ma ken, verhoogde het tempo en ging op kop de laatste Docht in Toen was de strijd beslist, want Harry Pools had geen moeite zijn paard naar een overtuigende 1.22.9 triomf te sturen. Ireland (die voor de toto winnend f8.60 uitbetaalde), werd op afstand tweede vóór Florissant en Ghristiaan de Wet. De Bloedkoraalprijs, over 1600 me ter. werd met een machtige eind sprint gewonnen door Stef van Dooyeweerd, die Hannibal foutloos over de baan bracht en een verras sende Germania en Ido Hanover in 1.21.4 klopte. Bij de amateurs reed J. Schefffr een prima koers met Illustre Mac. hetgeen resulteerde in een 1.26.- zege over Goalgetter en Fandango. Trainer Koppejan heeft zijn paar den in goede conditie.. Hij won met Lsard H en Jaoco Buitenzorg en werd in de slotdrawerij tweede met Kittie S achter de triomferende Jodney E Tussen de bedrijven door huldigde de heer B. P. van Binsbergen de door het publiek gekozen Paarden van het jaar (1972). Bij de dravers ging de ereprijs naar Karin, die met grote meerderheid de zege be haalde. Bfj de volbloeds kwam de veelbelovende Hillegonde op het eerste plan. De pens had andere ideeën en koos Eland als de beste draver, terwijl by de volbloeds Wibithe Clover de meeste stemmen hadi gekregen, UITSLAGEN Amaril-prijs: l. Karla Buitienzorg (H. Pools) (1.28.2). 2. Key West. 3. Kitty Six O. Toto w. 3.50. pl 1.60 2,- Royal. Toto kop. 14,70. Amethistprtjs: 1. Jesslco Maire (A. Niemeijer) (1.25.-), 2. Jupiter Schans. 3. King westlandia. Toto w. 3,60, pL 2,20. 2,80 2,70, kop. 13,10 trio 443.-. Mid Win tercriterium1 Por Ever guiten weddenschappen) '(H Pools) Ireland (1.22.9), 2. Florissant, 3. Chris- tiaan de Wet. Toto w. 6,80. pl, 1,50, Dooyeweerd) (1.21.4), 2. Germania, Paarden die vorig jaar meer dan (de) haver hebben verdiend werd gisteren in Hilversum eens uitgebreid gehuldigd. Volbloed Hillegonde, één van de "Paarden van het jaar 1972", luistert met gespitste oren naar ivat de voorzitter van de Paardesport Vereniging Hilversum, de heer J. Smit (rechts), over "Man (Henk van de Kraats) en Paard" te vertellen heeft. de ranglijst van de derde klasse te staan: 23-8! Athene had het niet onder stoelen of banken gestoken, "Thuis pakken we Foreholte, dan zijn we compleet". Van de Haagse plannen is niets te recht gekomen. Foreholte domineer de van meetaf met een bijzonder ge sloten defensie waar Athene maar uiterst zelden een gaatje in kon prik ken. Dat niet in het minst oor een in grootse vorm keepende Anoeska Fontein. Met de rust leek Athene de schade nog te kunnen herstellen. Fo reholte leidde toen met 4-2. Een ma gere voorsprong, gezien de duidelij ke meerderheid. Het geluk was ech ter bepaald niet met de Voorhoutse formatie. Ans Bakker en Nora van Niekerk daverden de bal ver buiten bereik van doelvrouwe Tineke den Heijer tegen de lat. Na de hervatting werd het met 4-3, via een strafworp en een zeer aanvechtbare beslissing van de arbiter tegen Anske Broek huizen die zich in de defensie wilde losrukken toen zij door een Athene - speelster werd vastgehouden. Zy mocht voor twee minuten de bank opzoeken. Met 5 speelsters binnen de lijnen toonde Foreholte nog ge vaarlijker te zijn dan Athene. Elly Hoek scoorde in een flitsende break out met Nora van Niekerk onhoud baar 5-3 en met die treffer was de Haagse ploeg in wezen geveld. Han- nie Boskamp (2x) Mariette Langer- veld, Nora van Niekerk (2x) en Elly Hoek stelden de eindstand op 11-3. Scylla verrast met gelijkspel bij Deltalloyd AMSTERDAM Sanocel Scylla heeft Deltalloyd, dat in de eerste helft van de ereklascompetitie bij de tafeltennissers achter Tempo Team beslag legde op de tweede plaats, een 5-5 gelijkspel afgedwongen. Met Milan Stencel als vervanger van de dienstplichtige Anton Will v. Zoelen namen de Leidenaars zelfs door Ge rard Bakker een 0-1 voorsprong, doch daarna leek Sanocel door Delta- Lloyd overspeeld te zullen worden. De Amsterdammers liepen zelfs uit tot 4-1. Na de winst van Bakker op Meyer waren Bert Onnes en Sten cel kansloos tegen Carel Deken en Bert Schoofs, verspeelde Bakker en Stencel vier machtpunten in het „dubbel" en zag Bakker tegen Schoofs een 16-19 voorsprong ver loren gaan. Betekende in het verle den zon grote achterstand onvermij delijk een nederlaag, tegen Deltaloyd vocht Sanocel Scylla zaterdagavond zo verbeten terug, dat zelfs nog één punt werd weggesleept. Allereerst gaf Onnes Meyer geen schijn van kans, waarna Stencel Deken in een bijzon der fraaie partij de baas bleef. Ver volgens veegde Onnes Bert Schoofs met 721, 14-21 van tafel, waardoor beide teams weer naast elkaar ston den. Zou Bakker, die door werkzaam heden vrijwel volledig wordt opge ëist, zich beter op dit duel hebben kunnen voorbereiden dan zou Sano cel Scylla zelfs nog sensationeel de winst hebben veroverd. Nu moest Bakker zyn meerdere erkennen. Stenoel stelde tenslotte tegen Meyer het punt veilig: 5-5. LEIDEN LZ'86 heeft de water- polocompetitie bij de tweede klassers ingezet met een 67 nederlaag te gen TZV. De Leidenaars die niet temin als favoriet beschouwd wor den draaiden tegen TZV niet zoals gewend. De Tilburgers, die versterkt zijn door de komst van de ex-PSV'- ers van Esch en Van Eerden, pro fiteerden gretig van de fouten, die in de Leidse verdediging werden ge maakt. In de eerste helft verspeelde LZ'86 daardoor een 31 voorsprong, waarna de Tilburgers in de tweede helft vlot naar 57 uitliepen. Ten slotte werd het 6—7, waarbij aange tekend dat LZ'86 nog een strafworp miste. De Leidse goals kwamen van Joop Siera (2), Dick Houthof f c2), Fried Elzenga en Jan de Graaf. Voor Til burg scoorden Ben van Esch (3), Ar thur v. d. Valk (2) en Harry van Eerden (2) tegen. Beril-prijs le afd.: 1. Isard H (P. Amateurwlnterkam] Illustre Mac Goalgetter, a-kampioenschappen I: (J. Scheffer) (1.26.-). I. Friday Toto w. 5,80, pl. 3,-. 1,70, 6,20. kop. 12,90. trio 955,50. Beril-prijs- 2e afd.: 1. Jacco Buiten zorg (P. Koppejan) (1.22.6), 2. Junibes B. 3. Fandago Toto w. 2,50. pl. 1,30, 1,40. 1,50, kop. 4,30. Cornalijn-prijs: 1. Irish Kennedy (M. Pools) (1.26.3), 2. Hurricane GG. 3. Io Agaat-prijs 2e afd.: 1. Jodney B (G. LEIDEN De "Leidse" regiona le jeugdteams hebben een succesvol weekeinde achter de rug. Van de drie ploegen kwam alleen UVS niet tot winst, maar de 10 nederlaag tegen koploper ADO is toch geen slecht resultaat. SC Lisse, in de gradatiegevaar verkerend, behaalde Itwee zeer belangrijke winstpunten tegen Sparta (21) en Roodenburg versloeg het team van Lenig en Snel met 20. SC LisseSparta 21 (21) Een verkeerde terugspeelbal van Theo Godilla in de vijfde minuut zette SC Lisse al snel op een 10 achterstand. De Jeugdige Lissenareu vingen deze slag echter goed op en trokken ten aanval. In de 15de mi nuut scoorde Rob Faas de gelijk maker met een knappe kopbal en een kwartier later zorgde Harry van der Zwet ook met het hoofd voor de 21 stand. Na de her vatting werd de strijd wat harder, maar ook tegen een feller Sparta bleef SC Lisse overeind. Zelfs kregen de Lissenaren nog de beste kansen op een derde treffer, maar Hamry van der Zwet en Johnny van Rooster kwamen niet tot suc- Lenig en SnelRoodenburg 02 (0 1) Een goed spelend Rooden burg heeft pas in de slotfase de ze ge definitief veilig gesteld. De .Noord-bewoners" domineerden een groot deel van de wedstrijd, maar het "afmaken was niet best ver zorgd. Ger Straathof zorgde in de 25ste minuut voor 10 uit een voor zet van Daan Kooijmans. Rooden burg kreeg in het vervolg van de ze strijd nog vele kansen Johan van Dam, Erik Iepenburg en KooiJ- mans liggen, zodat L. en S. de gelijkmaker binnen bereik hield. In valler-doelman SJaak Nievaart hield echter zijn doel goed schoon. Drie minuten voor tijd besliste Johan v. Dam na een knappe solo de strijd door hard raak te schieten. UVS—ADO 0—1 (0—1) Het to teaterdag in de "Kikkerpolder" (geen beste wedstrijd geworden. Vooral UVS bleef zeker in de eer ste helft ver onder zdjn normale ni veau. ADO nam dan ook voor rust een 1—0 voorsprong. Cees Storm te kende voor dit uiteindelijk beslis sende doelpunt. Na de hervatting, kwam UVS wat beter uit de verf, maar echt gevaarlijk wisten de blauwwittem toch niet te worden. Aan de andere zdjde was het goed dat Wim Eradus bekwaam stond te keepen, zodat bij het laatste fluit signaal van de uitstekend leidende scheidsrechter H. Al bias uit Voor schoten nog steeds de eervolle 0—1 stand op het soocebord prijkte

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 13