Blijde rijders lasse beter an Bona Stars POSITIE VAN NA .UITHOF" PROFSCHAATSEN OOK NOG NIET DUIDELIJK Boys oordwijk wint fortuinlijk van Quick ALTIUS VERRAST ÏER LEEDE BOEKT EERSTE MAAL DIT SEIZOEN ZEGE OP EIGEN VELD: 1-0 TEGEN DE ZWERVER SPORT SPORT SPORT SPORT -SPORT SPORT SPORT SPORT DAO S JANUARI 1973 N „Ach, Bona Stars speelde echt niet slechter dan toen in Diemen, maar wij nu gewoon veel beter. Op het Kersttoernooi bleek al, dat we nu in vorm zijn en het tegen Fiat Stars kwaad kersen eten". Dat was na afloop van Bona StarsFiat (81100) het commentaar van Fiat-coach Hans Perrier. Zijn collega Kallenberg vrijwel tot een gelijkluidende conclusie. Kallenberg: „Zij speelden daar slecht en 1 ons bovendien onderschat. Daarbij kwam dat Bernard van der Molen ontbrak, is hij er wel bij en Fiat mag geen wedstrijd meer verliezen, omdat anders het gat koplopers te groot wordt. Fiat Stars was belust op revanche en als je tegen die is eenmaal een punt of twaalf achterstaat, dan wordt het enorm moeilijk". Hij vond dat in 'n onbewaakt ogen- beslissingen van de scheidsrechters paalf punten verschil waren een minuut of zeven. Bona ram al direct met 08 ach- t kwam terug tot 810. In ide die hierop volgde werd severschil tussen Bona Stars duidelijk. Van alle kanten zone-verdediging van de iloeg doorboord. Aanvoerder ot, Kees Smit en Bernard Molen schoten bijna alles ms Perrier: „Ik vond overi- dat wü van die zone erg genheid kregen om te schie- ar dat Bona zo verdedigde begrijpelijk, want daarmee ze in Diemen de wedstrijd en". overschakelen op een per kje verdediging had niet de ge- uitwerking. Fiat Stars kreeg (ar minder kansen, maar aan :0f|zijde liet de afwerking veel te over. Met name Peter de Jong H n fameuze schot momenteel gli in kwijt te zijn. Moody en op 1 maken wel hun punten, blik, waarin geen bal in de buurt kostte TRK uiteindelijk de winst, was en diende de Amerikaan een Topscorers: Jan de Jong 12 en Frank kopstoot toe. Het dreigende gevecht Verbeek 8. werd in de kiem gesmoord en Petrici Blitz verloor in Gouda van Sprin- mag van geluk spreken, dat geen gers. Vooral het begin was zwak en van de arbiters iets heeft gezien. Om verdere moeilijkheden te voor komen werden beide spelers door him coaches naar de bank gehaald. Pe toen werd in feite de nederlaag al geleden: 30—14 bij de rust. Blitz kwam in de tweede helft nog wel terug maar moest de punten toch in j in der Nat trici kwam anderhalve minuut later Gouda laten: 5548. weer terug; Mike Rowland bleef op de bank, omdat Hans Perrier hem niet bepaald nodig had. Jan Schap- pert verving hem en later mochten ook Gerrit van Buuren en Vespa Emanuelson hun kunnen tonen. Im mers de zege liep geen enkel gevaar meer, want de voorsprong van Fiat Stars bedroeg nog altijd 20 punten. Trouwens, Bona Stars geloofde niet meer in winst. De enige zorg was Fiat onder de honderd punten te hou den. Wel, dat lukte niet. Bona ver traagde goed (vrije ballen aan de zijkant nemen, in plaats van vrije worpen), maar luttele seconden voor tijd bij de stand 8198 mocht Ton Boot twee vrije worpen gaan nemen. Hij miste de eerste, maar mocht het over doen, omdat een van de Leidse spelers tijdens het nemen door het vrije worpgebied liep en dat is nu eenmaal verboden. In de herkansing faalde Boot niet: 81100. Het was Kallenberg duidelijk tegengevallen: „Ik had gerekend op winst, maar ja, de concentratie was ver te zoeken. We hadden voor vanmiddag een soort van „mental training" gepland in het Jeugddorp aan De Vliet, zoals we het al vaker hebben gedaan. Die zaal was niet vrij en toen hebben we afgesproken, dat we om half acht in de Vijf Meihal zouden zijn om de wedstrijd te bespreken. Iedereen was er, behalve de Amerikanen en dan Wayne Denham gaat scoren voor Bona Stars. Kees Smit (9) kan er niets meer aan doen en Tom Chestnut en Ton Boot kijken vol beroon dering toe. (Foto Jan Holvast) LEIDERDORP Een onstellend gebrek aan schotvaardigheid heeft de 21 nederlaag bezorgd. De Leider- dorpse titelpretendent toonde zich, op het sportpark „De Bloemerd" veruit de sterkste ploeg, maar dit be tere spel leverde slechts één doelpunt van John de Lange op. Voeg daarbij dat doelman Bram Brandt bepaald niet in zijn beste vorm stak en de onverdiende nederlaag is ver klaard. Na in het eerste half uur enkele goede scoringskansen onbenut te heb ben gelaten Tonnie Ederveen en Leo Holl werd RCL onverwacht op achterstand gezet. Brandt liet een in zet van rechtsbuiten Paul Ultee glip pen en Cees Maissan had voor een leeg doel maar in te schieten: 0-1. Direct in de tweede helft scoorde John de Lange knap tegen (1—1), maar meer doelpunten bleven, mede door het kennelijk ingestelde „schiet verbod", uit. Het doelpunt viel zelfs, zoals zo vaak, aan de andere kant. Johan van Schayk tekende voor de ze treffer uit een vrije trap. Het stormachtige slotoffensief van de thuisclub leverde nog veel gevaar lijke momenten op voor het Altius- doel, maar én de de doelman (Jo han van der Brink) én de paal kopbal De Lange stonden de ver diende gelijkmaker in de weg. ;ri|aar tegenover staat, dat Bill een slechte verdediger is. Pas weede helft, toen hij inmid- i, iet vier persoonlijke fouten D i. ging de Amerikaan zijn rvfing wat beter verzorgen. Tom it kreeg bijzonder weinig kans daardoor werd het verschil reede helft niet meer groter. Mid bleef zoals hij bij de rust gentien punten, ploegen begonnen in him opstelling. Dat was voor tars Petrici, Van Eyk, Moody, De Jong, terwijl voor de heeft het natuurlijk weinig zin. Ze WÊËÈ H kwamen pas om kwart over acht bin nenvallen en hebben dus maar een paar minuten kunnen inschieten. Daarbij komt, dat de andere Jongens gaan balen, want die zijn wel op tijd en voor niets". Bona Stars: Wayne Denham 23, Bill Moody 22, Wim Petrici 15, Rudy van Eyk 8, Har Stol 5, Rob Wallaart en Peter de Jong 4. Fiat Stars: Tom Chestnut 26, Ton Boot 24, Kees Smit 18, Mike Row land 12, Bernard van der Molen 11, Jan Schappert 7 en Gerrit van Buu- DEN HAAG Tenslotte was er niets veranderd. De fakkels in het halfduister, de spot op het erepodium. En midden in dat licht, de kampioen, in het oranje. En ook hij was geen vreemde. Niemand had er een andere schaatser verwacht. Ard Schenk was ook bij de profs de allerbeste. Er waren ook medailles, bloemen en een ereronde, maar op die triomftocht werd hij begeleid door al zijn tegenstanders en dat nu was iets nieuws. Het hoorde eigenlijk wel bij professionals, dat men zich nog een laatste keer aan het publiek presenteerde. En het had ook iets charmants al die schaatsers tussen de twee rijen fakkeldragers nog een keertje over het ijs te zien gaan. Een nieuwtje, zoals de ploegachiter- denstander uit Hoogeveen, zoals hij volging weer eens iets anders was. En ook was er een nieuw gezicht op het erepodium. Er zijn dit weekein- werd aangekondigd ,was er tevreden mee. Hij had zich er niet zoveel van voorgesteld. In tegenstelling tot de ontelbare vergelijkingen gemaakt Kees Verkerk die vrijdag nog aan- iammers Chestnut, Rowland, an der Molen en Smit in het ramen. Stars-coach Kallenberg wis- eter de Jong al snel voor Rob t Dat bracht wel wat meer voor de wissel De Jong-Wal- todden Petrici en Van Eyk de schoonheidsprijs voor het punt van de wedstrijd ver- Met onnavolgbare schijnbe- en balletjes achter de rug 'eden de beide Surinamers verbijsterde Fiat-defensie, speelden overigens vooral in h lft een knappe partij, iel Welen na de rust wat terug ^t einde van de wedstrijd l Wim Petrici betrokken bij een t Rowland gaf hem onder de 'n klap en Petrici zocht revan. TRK en Blitz Zowel TRK als Blitz verloren zater dag. TRK stelde zeer teleur en ver loor met 5149 bij BVO in Alphen. Bij de rust leidde TRK nog met 17— 33, maar drie minuten na de rust was het 33—33.(1). Enkele dubieuze over hoe het vroeger was en hoe het nu wel zou worden. Maar in geen van die vergelijkingen, bereku niingen of wat dan ook was naam van Willy Olsen (22) ze maar gevallen. De Noor, die vorig Jaar maar net in de landenploeg werd opgenomen, reed een verrassend sterk toernooi en nam op het erepodium de plaats in van zijn grieperige landgenoot Door Ria Racké Roar Gronvold. De man, die heft Ard Schenk moeilijk zou moeten maken dit seizoen, kwam er dit weekeinde niet aan te pas. Derde op het erepodium Jan Bols, zoals zovele malen eerder. De mid- kondigde twee afstanden te zullen iaan winnen, ook al omdat Ard mk op nieuwe Adidas-schaatsen we nieuwe schaatsen waren deson danks voor Schenk geen beletsel om, zij het dat hij er nog niet he lemaal goed op reed, drie afstanden te winnen. De vierde afstand werd dan toch een prooi voor Verkerk. den, maai- het lukite net. Driehon- werd dan ook met de schaatsers derdste v an een seconde was ten uitvoerig van gedachten gewisseld slotte na 10.000 meter het verschil over de levensvatbaar hei dvan het tussen de beide Nederlanders. profschaatsen. Over de winnaar of over de levensvatbaarheid van het Die triomf van Kees maakte van de sproken. Had iemand dan ook ver ceremonie op de 10.000 meter weer wacht dat Schenk niet zou winnen? een Nederlandse aangelegenheid. Zoals zovele keren. Wat de presta ties betreft is er dus niets veran- Veel belangrijker voor de rijders zelf was immers ook hoe het ge gaan was. Over het geld behoeven derd. Ard Schenk was ook nu weer ze zich geen zorgen te maken, maar onaantastbaar al reed hij op zijn juist omdat ze in deze kleine nieu- nieuwe ijzers zeker niet feilloos. Jaap Havekobte, fabrikant van de Viking-schaatsen wist onder die Adidasschoenen in ieder geval zijn we gemeenschap sterk meedenken en meedoen, intereseert het welsla gen ervan hen ook. Sprintwinnaar Erhard Keiler, die op buizen. Ard Schenk: „Het zijn mijn de zondag gecoacht door Anton pereoonüjke schaatsen. Ik expert- nulskes. een schitterende 1000 me- ment eer ermee en als ik op een ge geven ogenblik vind dat het zo goed gaan ze hem misschien maken." Ard Schenk als vanouds Ook Anton Huiskes praatte wat over ijs en pech, maar wat er niet uitkwam, was dat het Kees Verkerk toch kennelijk niet meer gegeven is om op vier afstanden uit te blin ken. Dat Kees wel degelijk weer in vorm is, bewees hij dan in die laat ste rit van de 10.000 meter. Met ter reed, had wel een bepaalde filo sofie. „Ik heb dit altijd gezien als een generale repeCHte. Bn een Havekotte wil er toch wel graag slechte generale belooft een goede De kleine showman uit Puttershoek de Puttershoeker meteen zeer snel had zijn grootste nummer voor het weg. laatst bewaard, zo leek het tenmin- slotte mijn buizen, maar ik ga er eerst eens met Ard over praten." In Inzeil trok de superkampioen de Adidas-schaatsen nogal eens uit en verwisselde ze voor zijn oude, maar zaterdag en zondag op de Uithof Verheyen aan zijn zij, knalde reed ^ij cr toch mee. Drie afstan den legde hij er winnend mee af. Net als vorig Jaar rijdt Schenk ge woon harder dan al zijn tegenstan- ZÖn ten première. En ik geloof dan ook ze- ste. Per ronde liep hij uit op de tijd van Schenk, de snelste tot dan. Verkerk zelf dacht er anders over: Maximaal bedroeg de voorsprong da/t aardig snel is op een af- „Ik reed een goede 500 meter, maar zo'n zeven seconden, maar aan het stand en Schenkt „duikt er dan ge- eind van de race moest Verkerk wel wat van die voorsprong laten schie ten. In de laatste twintig meter dacht hij zelfs het toch weer niet te red- ker dat er bij een volgende keer in Nederland meer mensen zullen ko men. In Noorwegen en Zweden ligt dat natuurlijk weer anders. Daar zullen we het ook eerst eens een keertje moeten uitproberen." Ard Schenk: „Ik vind het erg gun stig dat Willy Olsen tweede is ge worden. En bovendien zullen we daar in Skiën ook nog Iets moeten ders. Er vordt een tijd gereden doen zoals hier die achtervolging, door de man waarvan men denkt Misschien een koppelwedstrijd Dat daarna heb ik wel een beetje tegen slag gehad met het ijs. Zaterdag avond hebben we met elkaar over het ijs gepraat en zondag was het beduidend beter." woon" onder. Het winnen van Schenk is niet al kent men hier in Nederland al, maar voor daar is het nieuw. Maar ja, je weet het nooit. Ik had ge dacht dat ze hier ook op het leen voor de toeschouwers, maar nieuwtje zouden afkomen, maar dat ook voor de rijders zelf een dood normale zaak geworden. Na afloop s toch duidelijk niet gebeurd." (Zie ook pagina 12) N Noordwijk, trotse koploper in de eerste klasse A van het zaterdagvoetbal, heeft je derby tegen het Kawijkse Quick Boys erg moeilijk gehad. De Noordwijkers boekten ij een doeltreffende actie van Albert Spaanderman een fortuinlijke 10 zege. Quick lat inmiddels op de voorlaatste plaats van de ranglijst is beland, was ondanks een drietal irs lange tijd oppermachtig. De Katwijkers verzuimden evenwel dat evenwicht in doelpun- te drukken. Het Sassenheimse Ter Lee de, eveneens uitkomend in de eerste klasse, trok mde lijn van de laatste wedstrijden tegen De Zwerver door. Voor de eerste maal dit behaalden de Sasseniheimers op eigen veld een overwinninf: 10. Voor tweedeklasser rgse Boys ziet het er na de 10 nederlaag tegen VRC wel erg somber uit. De Boys nog steviger op de laatste plaats vastgepind. [j (dwijkQuick Boys 10 sprong kunnen schieten toen Bennie 1 de komst van "oudge- Barten en Jan Willem Bogers hem Leo Pluimgraaff en Floor in kansrijke positie hadden gema- >4iyn weer in zichzelf gelo- W| uick Boys heeft zowel in het vo van de eerste als van de hi helft de kans gehad de re;ln zijn voordeel te beslissen, wij kers, die het zonder Sistu k an vain de Plas en doelman 'ran Duyvenbode (alle drie J westen stellen, hadden in die Bn duidelijk het heft in han- het ontbrak Johan van Klinkenberg en de in de helft toch in actie komende Plas aan de nodige Noordwijk, met een [aai|oeibare Kees Karstens er, had zodoende aan een ing" van Albert Spaander- ëèdoWoende om de volle winst k,te pacht te slepen. Dat gebeur- barerwege de eerste helft. Rudi d had vlak voor de rust ijk naar een ruimere voor- nouvreerd. Bröring faalde echter. Ter LeedeDe Zwerver 10 Ter Leede boekte in de zevende thuis wedstrijd van dit seizoen eindelijk de eerste overwinning. Tot nog toe was dit de Sassenheimers slechts drie maal buiten het eigen sportpark ge lukt. Maker van het winnende doel punt was Cor Vreugdenhil, die ver in de tweede helft raak kopte. In de eerste helft had Dick van Biezen de kans op de openingstreffer laten liggen door een strafschop te mis sen. Bij Ter Leede speelden de weer herstelde Van der Niet en de aan vankelijk met een schorsing be dreigde Spaargaren (twee duels voorwaardelijk) normaal mee. Nico van der Fange liep zijn derde waar schuwing in dit seizoen op. Opmer kelijk feit: in de nu drie duels oude competitiehelft heeft de ploeg van trainer Duindam vijf punten be haald. Rijnsburgse BoysVRC 01 Veenendaalse VRC ongeveer 85 van de 90 minuten speeltijd het initiatief. Kansen kregen de geelzwarten bij de vleet: doelpunten bleven echter achterwege. VRC had aan een sim pele ongevaarlijk lijkende uitval genoeg om, met hulp van een blun derende Rijnsburgse doelman Jan Kuivenhoven, de volle winst op te strijken. Men moet de Rijnsburgers in ieder geval wel toegeven dat zij zaterdag een welhaast voorbeeldige inzet ten toon spreidden. Constant werden de Veenendalers onder druk gezet, constant deden zich doelrijpe kansen voor maar over een afma ker beschikt men nu eenmaal niet bij de Boys. Albert Spaanderman steekt juichend de hand omhoog. Nadat hij Joep den Hollan der (links) heelt gepas seerd is Quick Boys-doel man Schaap kansloos.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 11