'Waaldrecht' topper van VARA-naseizoen Spaanse kabel-televisie moet regime versterken vandaan... Stuurloze predikant "Derde net rankrijk ...e/7 gisteren i Eindspel van Beckett r/RA progmmma I TV morgei] DINSDAG 2 JANUARI 1973 RADIO - TV - KUNST ADVERTENTIE IJSHOCKEY Het miljoenen- en prestigeobject van de VARA van dit tv-sei- zoen komt vanavond voor het eerst op het scherm. Het is de radio- en tv-serie „Waaldrecht". In dertien tv-afleveringen van vijftig minuten en even zovele radio-afleveringen hebben zes auteurs, ongeveer honderd ac teurs, één radio-regisseur en vier tv-regisseurs, het leven van de Nederlandse man en vrouw in een doorsnee provinciestadje willen vastleggen. Niet zozeer de karakters van die mensen, als- wel de maatschappij-problemen waarmee zij worstelen. Milieu vervuiling, celibaat, gastarbeiders, verhouding baas-knecht, de problemen van een recidivist enz. worden in deze afleveringen afzonderlijk behandeld. Niet in een droge documentaire de kijker voor te zetten. Vooral ook »orm maar als tv-spel of als hoor- omdat men zichzelf met deze dra- roei Een soort Peyton Place is het matische vorm de mogelijkheden reworden. De hele maatschappelijke heeft geschapen de menselijke ver- --- ~eve,gd in het houdingen bij in onze maat schappij levende problemen te be- eerste afleve- trekken. Eerste twee itadje Waaldrecht. ja het zien van ingen, die voor een geselecteerd ïlschap reeds werden vertoond, maar één conclusie mogelijk: lelden heeft de Nederlandse tv zo'n eerste aflevering, die vanavond irachtig stuk tv-drama afgeleverd. WOrdt uitgezonden, heet „Vuile spel- lowel de delen, die op lokatie zijn letjes". Bernard Droog speelt daarin lefilmd, als de scènes, die in de ais schipper Bernsen een belangrij- tudio konden worden gerealiseerd, te roi. Deze eerste aflevering heeft ■ebben ongelooflijk veel aandacht njet de problemen in zich van een ekregen en het hoeft niemand te op gang komende serie". In tegen- erbazen, dat de VARA met dit deel de serie is meteen op tempera- irestige object een seizoen-topper tuur en men heeft meteen een dui delijk beeld van hetgeen men in de volgende twaalf afleveringen kan verwachten. Bij het tweede deel blijkt dat hu- ae serie is ai^uinstig mor ook niet worden ge- chef-drama Herman gehuwd. Cabaretier Paul van Vliet Idee van Fortuin 'ortuin, die Max Dendermonde, aebank Herzen, Kees Holierhoek, anpenk van Kerkwijk, Anton Quinta- Dick Walda aan het schrij- cabaretier, zanger, acteur (en wat was hij nog meer de laatste tijd) Gerard Cox als twee pooiers (met een Haags en Rotterdams Zij gaven zijn idee cent> het leven van Leo Beyers, die op papier. Nick van den Boe- de rol van recidivist Thomas Kop- ieUFm, Eimert Kruidhof, Joes Odufré, pes speelt, ontzettend zuur maken. 23,1 d John van de Rest brachten het Beyers speelt een geweldige rol. Hij jee in beeld. is een Belgisch acteur. )e achtergrondmuziek bij iedere af- De voorspelling, dat „Waaldrecht" di=evering werd gemaakt door de pop- een na-seizoen-topper wordt van ''roep Ekseption. Het aantal acteurs het scherm, klinkt misschien voor niet gering. Niet minder dan barig, maar berust op de weten- schap, opgedaan in twee voorverto ningen, van aflevering één en afle vering twee. Een goed idee van Herman Fortuin, bijna on-Nederlandse vak- onderd worden er in de dertien fleveringen opgevoerd, van wie Daiaar enkelen in meer dan één af- on+vering te zien zijn. ïieifrerfdirecteur Griensveen, zijn be- ein|rijfsleider en administrateur keren kundige uitwerking kreeg. he*el regelmatig terug (respectievelijk - ïenk Rigters. Jan Teulings en Ar- renAold Gelderman). De werf speelt ap-din belangrijke rol in het plaatsje ^eil/aaldrecht en veel van de maat- hefhappelijke onderwerpen die wor- sLcaén aangesneden hebben betrekking Es* het werken op de werf en de Ka .raktijken van de werf directie. aaMeeïiemen aan erman Fortuin hoopt dat na de ïgei irtien afleveringen (één per een ei óez TEGEN SMOKE EATERS (C.INT.) WOENSDAG A.S. 20.00 UUR CPLSN LUIK met CANADEZEN (VR.) VRIJDAG A.S. 20.00 UUR HIJS 538 VERONICA (N.C.) WOENSDAG 10 JAN. 20.00 UUR HOUTRUST DEN HAAG seizoenkaarten geldig, kaarten f3,50 tot/750 Het Nederlandse meisje Sylvia Kristel, die namens het week blad Televizier zal deelnemen aan de verkiezing van Miss TV Europa, een programma dat op 4 januari door de Britse tv wordt uitgezonden ter gelegenheid van de toetreding van En geland tot de EEG. De NCRV beginit vanavond om 21.35 uur op Nederland I met een nieuwe serie over een Schotse predikant, die na de dood van zijn vrouw vol komen stuurloos ronddobbert en merkt dat de wereld om hem heen gewoon doordraait en verandert. Hij komt in zijn parochie jin contact met zijn mensen en daarmee in moeilijkheden. Hij zet zich voor hen in maar ligt meermalen overhoop met overheid en hoogwaardigheids bekleders dei- kerk. Annie, een rebels meisje en Helen, het rustige type. Helèn heeft na haar moeders dood de huishouding op zich genomen. In Engeland is de serie Adam Smith" al aan haar derde seizoen bezig en mag daar een succes genoemd worden. Tennis Het gezaghebbende Franse sportdagblad l'Equipe heeft de Amerikaan Stan Smith uitgeroe pen tot beste tennisser van 1972. Op de tweede plaats kwam de Roe meen Ilie Nastase en op de derde plaats de Australiër Ken Rosewall. Tom Okker werd achtste. dagen op de dinsdagavond) ijkt, dat bet publiek niet alleen iproefd heeft aan het voortreffe- e verstrooiende karakter van icr. serie, maar dat men ook iets ol eegenomen heeft van de onder erpen die aan de orde kwamen, et is een vriendelijke en ontspan- 'ende manier om zaken als milieu- yir irvuiling, de problemen van een dlsfcidivist of van de dorpskapelaan met het celibaat worstelt aan oeftj be MADRID Ook in Spanje zal de juli, de dag van de militaire opstand de twee gewone kanalen van Tele- even welk apparaat ook uit de hui- kabeltelevisie in 1973 van stapel lopen en wel met hulp van de Nederlandse industrie. De Spaan se staatstelevisie, die hiertoe een belangrijk contract met het Phi lips-concern heeft afgesloten, heeft echter geen enkel last van de vele juridische en sociale vraagstukken die de kabeltelevi sie elders opwerpt De Spaanse re gering, die het televisiemonopolie als het belangrijkste middel be schouwt om het volk door de 1936, die leidde tot het huidige vision Espanola, „amusement"- lijk net 9.000 aansluitingen in gemaakt Barcelona in werking treden. Daar na zijn achtereenvolgens installaties in Valencia, Bilbao, San Sebastian, Sevilla en Toledo voorzien. Het idee is, steeds te beginnen met de „be werking" van acht vierkante kilo meter in de binnenstad. Het hele project bevindt zich nog 1 de speelfilms daaruit uitgezonden men aanneemt dat vervlogen Jaren zal Oorspronkelijk had men als voor naamste attractie gedacht aan uit zending in kleur en zonder reclame, maar dit liep schipbreuk op de on overkomelijke tegenstand de besluit PARIJS (DPA) In Frankrijk voorlichting „op de rechte weg" staatstelevisie als het Spaanse Phi- Spaanse schatkist, die dagelijks mil- vestigd: te houden, denkt geen moment aan lokale of regionale inspraak op de kabelbuis. De kabeltelevisie zal daarentegen moeten dienen om de centrale alwe- tendheid en alomtegenwoordigheid trokken van het Madrileense regime nog te versterken. En dat is niet mis, als bedenkt dat Television oudejaarsavond het derde televi- nola vandaag de dag praktisch drie etiet in gebruik genomen. De uit- kwart van alle Spaanse gezinnen di gi ndingen op dit derde net zyn in reet bereikt via het kijkkastje, terwijl Tei eur, evenals op het tweede net. de gezamenlijke oplage alle das- Frankrijk is hierdoor het enige bladen ternauwernood een tiende van estelijke land, dat drie staatstelevi- de bevolking bestrijkt. Die kloof zal met de jaren alleen nog maar breder worden. Telde men in 1960 nog de draadloze lipsconcern achten het erg voorbarig joenen peseta'? om over feiten of cijfers te spreken, reclamespots Niettemin heeft de kabelbuis ook in Spanje, vooral by de andere televi- siefabrikaniten, sterk de aandacht ge- konden wij verschil lende deskundigen over het plan horen. Een expert verzekerde ons dat de Spaanse kabeltelevisie zeker niet rendabel zal zijn voordat men de 70.000 betalende aansluitingen heeft bereikt. Philips Duur incasseert kijkers gebombardeerd worden. Nu zal ook de kabeltelevisie in zwart-wit en met reclame uitgezonden worden, zodat zij zichzelf heel goed kan be druipen. Naar men zegt gaat het eerste project voor Madrid en Bar celona al 400 miljoen peseta's (20 miljoen gulden) kosten. part van de kijkers te zien is in het slechts vijf tv-apparaten per duizend bied van Parijs, in Noord-Frankrijk, inwoners, in 1980 moet dat getal in Lotharingen, zal reeds tot 400 gestegen zijn. ornamelijk regionale en provinciale r langen behandelen en geschied- 1 81 indige Jeugduitzendingen verzorgen. Als streefdatum voor de officiële ingebruikneming van de eerste 30.000 aansluitingen in Madrid van de Spaanse kabeltelevisie geldt de 18de Dit kan in het begin nog enige voeten in de aarde hebben, aange- tv-bezitters in Spanje helemaal geen kijkgeld beta len. Voor het genot van kabeltelevi sie zullen de Spanjaarden waar schijnlijk een aansluitingspremie moeten betalen van ongeveer gelijke hoogte als een telefoonaansluiting Met concurrentie van de grootste Europese en zelfs Amerikaanse con cerns kreeg Philips het contract voor de aanleg van het kabeltelevisienet, met gebruikmaking van de onder grondse doorgangen van Spanj es na tionale telefooncompagnie. In de te- lecammunicatiebranche vreesde men voor een nieuw monopolie, totdat er eind 1972 tijdens een bijeenkomst (rond de 5000 peseta's, ofwel 250 gul- alle betrokkenen op het ministerie den) plus een maandgeld van 400 tot 500 perseta's. Daarvoor krijgen z dan de keuze uit vier programma's Industrie bekendgemaakt werd, dat de kabel televisie de aansluiting van dige Spaanse produktie (780.000 kijk kastjes per jaar) mogelijk zal maken. Wat de kleur betreft, is het wach ten op een gelijksoortig besluit voor de draadloze televisie, die al sinds voornamelijk uit jaar en dag met het Duitse PAL- systeem, maar sinds enkele jaren ook met het Franse SEC AM, proef- uitzendingen houdt. De Spaanse deskundigen spreken zich uit voor het Duitse systeem, en „in beginsel" heeft de Spaanse regering ook een i I-u zin aan Duitsland be- hier wordt op interna tionaal politiek niveau nog aan heel wat touwtjes getrokken. De best in gelichte waarnemers denken dat de Spaanse regering ten slotte zal be slissen, en wel in soortgelijke zin wanneer de Italiaanse regering haar politieke „kleur" bekent. Enkele verdere details zijn, dat de Spaanse regering er bijzonder belang in stelt om de kabeltelevisie te be vorderen in Spanjes historische ste den .zoals Toledo, Segovia en Avila, tv aar het antennebos op de daken een prachtig stadsbeeld ontsiert: en dat men, ondanks de bewondering voor de Belgische en Deense erva ringen in deze zin, toch wegens het talenprobleem geen her-uitzendingen van buurland-programma's op de Spaanse kabel zal zetten. Ten slotte spreekt men er over om een 2-rich- tingsverkeer op het tv-kabelnet mo gelijk te maken, zodat er vanaf elke aansluiting informatie naar de een- 15.30 Gevarieerd vakantieprogTamma 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal 19.05 Dier c 19.30 Tweekamp, quiz scholieren Journaal 20.21 Mensen, i Een praat-programma gepresenteerd door Gerard den Berg 21.35 Adam Smith 22.00 Frisia Cantat 22.30 Dagsluiting 22.35 Journaal NEDERLAND II 18.45 Ti-ta-tovenaar 18.55 Journaal 19.05 Hier is Lucy 19.30 Koning Klant 20.00 Journaal 20.20 Waaldrecht Een serie over leven en werken in Nederland 21.10 Lach maar raak 21.50 Achter het nieuws - actualiteiten 22.40 Journaal Het eerste programma van het nieuwe Jaar vind ik ook altdjd het meest intrigerende: de complicatie van wat ln de volksmond „de hoogtepunten van het afgelopen Jaar" heet. Toon Gispen had dit keer de supervisie en bleek het te heb ben afgekund zonder de Fred H ache-show, zonder Hadömas- sa. zonder citroentje met sui ker, zonder Kort en Klein, zonder Wim Kan (die als pseudo-kolonel bij Brandpunt wist te suggereren dat het een directe uitzending was, hoewel Mies Bouwman mij zondagmid dag opbiechtte dat de taart die zij die avond van Willem zou krijgen al lang was opgegeten Mies vormde het aardige sluit stuk van een programma dat „versierd" was met buitenland se sterren als Amalia Rodrl- quez en Vteky Leandros. De ernstige noot vormde de Haag se mevrouw Van Rossem, die 25 blindheid opeens zat in 1972), zonder Frans Hal- zien kan (Duys stelde haar de of Jasperina de Jong, zonder Neerlands Hoop in ban ge dagen, maar weer wel met enkele nondescripte figuren als een Engelse zanger (wie o wie?), drie Spaanse zangers (wie o wie?), een scène van Kees van Kooten en Wim de Bie, die nooit uitgezonden werd omdat ze die zelf te slecht vonden, een gamelanorkest, een stukje uit Meisje met de blau we hoed, om te bewijzen dat André van Duin een matig ac teur is, en een sketch van Johnny en Rijk, die als een rode draad steeds terugkwam, dat wil zeggen: de halve sketch, die aldoor opnieuw be gon, zonder dat ze hem ooit mochten afmaken. Liever had ik de „creativiteit" van de sa mensteller geopenbaard gezien ln de vermelding van de na men van de optredenden, want toevallig wist ik nu dat die ene zanger Cornells van Vreeswijk was, maar wie waren die vier Engelse komieken ook alweer .en wie die twee pseudo-boksen de meisjes, en waar kwamen goede vragen, opvallend was verder de decente cameravoe ring), en de Limburgse buutre- denaar Pierre Knoops vergoed de het feit dat Paul Roman wel weer opgewekt, maar niet grappig was. Kortom: van alles wat, maar bij elkaar afwisse lend genoeg om er gezellig voor te gaan zitten. Dit kon niet gezegd worden van de première van NOS-kiosk. Er was veel werk aan ebsteed. een vijftien tal populaire Nederlanders van Luns tot Moulijn verleenden hun medewerking, maar het bleef een wat staande receptie zonder veel sfeer. Van de In terviewtjes werd te weinig ge maakt, zelfs Herman Wig bold slaagde er niet in om een zo Interessant man als Ger Oord (van helemaal niets uitgegroeid tot directeur van 's werelds grootste grammof oonplatencon- cern in Engeland iets meer dan wat biografische gegevens te ontlokken. Het bleef een soort nootjes pellen, nu eens een pinda dan weer een wal noot, daar werd dan even aan die vandaan? Ik heb me best geknabbeld, maar een echte vermaakt hoor, daar niet van, er zaten uitstekende nummers tussen (Ton van Duinhoven als Crooswijk. Henk Elsink. Johnny en Rijk bij de automatiek. Poets en genoemde vier komie ken en die boksende meisjes), maar alles bij elkaar was er weer geen sprake van „de" hoogtepunten uit het afgelopen Jaar. Farce Majeur had een terug blik op zeven Jaar haargroei, handig ingebed in een Volen- dams cowboyverhaal, met Si mon van Collem als Old Wab ble en andere tv-prominenten, die zich in hun cowboyuitmon stering, blijkbaar zodanig ge neerden dat het hun lukte vrijwel buiten beeld te blijven. Maar we zagen enkele erg aar dige items uit het nabije en verre verleden terug. In ieder geval overtrof de NCRV de VARA op zaterdag avond verre in zelfwerkzaam heid, zoals maandag de AVRO in dat opzicht overvleugeld werd door de KRO. De AVRO had echter op oudejaarsavond al in de bus geblazen met de extra feestelijke „Vuist" van Willem Duys, die door het aantrekken van een smoking maaltijd wilde het nog niet worden. Onbetwistbaar hoogtepunt van deze Jaarwisseling was natuur lijk Wim Sonneveld by de KRO. Op de andere zender kregen we tevoren nog een preek te verduren van AVRO- voorzitter Keyzer, die besloot met „Hare Majesteit de Konin gin, haar familie, en u kijkers" (wie zegt dat de Koningin niet keek?) een gelukkig 1973 toe te wensen, en even daarvoor blijk had gegeven een scherp inzicht te hebben in „de" Nederlander en de levensstijl van „de" Ne derlander, waarin bepaalde tv- programma's niet zouden pas sen. Hij zei er niet bij welke programma's hij precies be doelde, maar als hy goed ge luisterd en gekeken heeft naar Wim Sonneveld, Willem Nijholt en Corry van Gorp. zal hun programma er ook wel toe be horen. Het enige (niet eens es sen tie le) verschil tussen Sonne veld en Barend Servet is im mers, dat de eerste (vermomd als opper-stalmeester of frater» op komische wijze vertelt wat de tweede op iets minder ko mische wijze laat zien. Ik vond Sonneveld erg leuk. Het paste blijkbaar bij mijn levensstijl. NICO SCHEEPMAKER DEN HAAG (ANP) Onder regie taling van Jacoba van Velde. Het DEN HAAG (ANP) Onder regie taling van Jacoba van Velde. Het van Wim van Rooy heeft de Haagse toneelbeeld was van Harry Wich, de Comedie zaterdag in het Hot-theater kostuumadviezen van Has Noordhoek Woensdag 3 januari de première gegeven van „Eindspel", Hegt en de muziek van Jurriaan An na „Wachten op Godot" Becketts driessen. tweede toneelstuk. FM-kanalen. Nieuws. 9.03 De Negen-Ur-Show. 10.00 Nieuws. 10.03 Arbeidsvitaminen: (11.00 Nieuws). 12.00 Nieuws 12.03 Radiojournaal. 12.06 Zet 'm op. (13 00 Nieuws.) 14.00 Nieuws ----- visser. 16.00 Nieuws U zytveld. (16.00 Nieuws.) 17.03 Radiojournaal 17.06 Po6tbus 700: verzoekplatenprogramma. 18 00 Nieuws. 18.02 Joost de Draayer 8how. 19.00 Nieuws 19.02 De Paul Meier (2000. 21.00, 22.00 en 23.00 18 (ltouwd met de mannequin Paulene iden one. Dj 44-jarige Harvey is in |d r& bruari 1972 gescheiden van zijn rige Paulene der getrouwd Na het sluiten deelde het paar plannen te hebben eede vrouw, Joan Cohn. De 31-ja- lyksreis in verband met filmver- plichtingen van Harvey. „Eindspel" wordt wel gerekend tot het absurde theater, dat opkwam in het begin van de Jaren vyftig en waarin Beckett een grote rol heeft gespeeeld. In „Eindspel" zitten vier mensen in een afgesloten ruimte te wachten op het einde. De blinde, ver lamde Hamm, gespeeld door Ko van Dyk, zit midden op het toneel en commandeert voortdurend de onder danige knecht Clov (Bas ten Baten burg). De ouders van Hamm (Roelof den Ambtman en Guusje Wester- mann) sly ten het eind van hun leven in twee vuilnisbakken. Hoewel fantasie en werkeiykheid voortdurend dooreenlopen en er rich geen logisch verhaal ontwikkelt, heeft Beckett de toeschouwers geen raad sels willen opgeven. „Eindspel" wil uitsluitend een spel zyn. Niets meer dan dat. Aan raadsels en oplossingen valt dus niet te denken, aldus een huwe- Beckett, die in 1969 de Nobelprys ADVERTENTIE E.O. 21.30 TROS 7-00 Nieuws. 7.11 Ochtendgymnastiek. 7.20 (S) Dag woensdag! Muziek bij het ontbijt. 7.54 Deze dag. 8.00 Nieuws. 8.11 Dingen van de dag 8.23 (S) Dag woensdag vervolg. (8.35 FM-kanalen. 7.00 NCRV. 18.00 NOS. 7.00 Nieuws. 7.02 (8) Ontbijt (Soos), gevarieerd programma 00 vara. 19.0 kest. Licht Instrumentaal 7.30 Nieuws: 7.41 Aktua. 8.30 Nieuws; 8.36-8.45 Gyi 5) Voor de kleu ters. 10.30 Nieuws. 10.33 (S) Voor KANTOORMEUBELEN I DIREKTIEKAMERS MAGAZIJNKASTEN I KANTINEMEUBELEN i TOONZALEN Geopend van 9-17ui ma, met om: 9.15 Koning Klant; 9.3_ Waterstanden; 10.45 Voor de kleuters de dag. 13.25 (S) Licht vokaal en instrumentaal en semble met zangsolisten. 13.45 Ge sproken portret. 14.00 (S) gevarieerd programma. (16.00-16.02 Nieuws). 17.00 (S) Koren, Residentie Orkest hulsvrouw. 10.00 s) v 11.30 Aktua. 11.45 Bejaarden- programma. 11.55 Mededelingen. 12.00 (S) gevarieerd delingen t.b.v oude liedjes balla- eenmaal eer- zangsollste: Mededell Dingen klassieke muziek. 17.55 (S) gevarieerd programma. (12.26 Me- dellngen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Echo; 13.00-13.05 Raden maar....) 14.00 Huisbezoek: een pastoraal gesprek. 14.10 Onder de gro- - der.. mermuziek: 15.30 over minder: de stem van de spre kende minderheid. 17.00 Bopthema's en swlngsesslonsJazz uit de Jaren 1935-1955. 17.20 Overheidsvoorlich ting: Terzake een ^uitzending Nederland 1 VARA: 15.30-17.45 (K) Kijk es an: vakantieprogramma voor Jong en oud. NOS: 18.45 (K) Tl-ta-Tovenaar 18.50 (K) 18.55 (K) Journ 19.00 (K) Van fïwest tot gewest. 19.50 Uitzending tlchtlng Socutera (19.55 (K) 20.00 (K 20.00 (K) Journ. (20 15 20.20 Politieke Partijen: Uitzending van de Katholie ke Volkspartij NOS 20.30 De Trein, speelfilm. (Rijkskeuring 18 jaar) 22.25 (K) Kijken naar kinderen 22.50 Studio Sport 23 15-23.20 iK) Journ het ministerie van Financiën 17.30 NOS: .25 ^"55 Nieuws- 17.32 Hier W?$S£iiW (S) VARA-dansorkest 19.00 Klankbord: actual matie en commentaar. 19.15 (S) Lichte muziek. 19.35 (S) WIJ hebben eer woord voor de wereld: geestelijke liederen. 20.00 Studie en informatie 20.30 Woensdagavond finale: geva- dermaus. programma. 21.30 (S) Die Fle- bllek 18.30 Nieuws. 18.41 Programme Openbaar Kunstbezit. 19.10 R.V.U.: To- Bso Haag vandaag 6 (S) Woensdag avond muzlekmagazlne 23.55 Nieuws FM-kana- Johann Hllv. 111. 240 en 298 i verzoekprogramma (22.30 len. 7.00 AVRO 18.fl Nieuws). 23.00 (S) In Plm Jacobs 7.00 Nieuws. 7.02 Notenbar. 23.55 Nieuws. 15.50 (K) 18.55 (Kl Journ (19.00 (K) i - (19.56 (K) 5 K) Vara: 20 40 K Voet. bal: BBC repurtag. var de wedstrijd tussen een 11-tal van de zes EEG- landen en een 11-tal van de drie toe tredende EEG landen 1KOR KRO/ RKK: 22.30 Kenmerk De veertien daagse informatierubriek nver kerk en samenleving NOS: 23 15 (K) Journ. TELEAC: 23.20-23.50 (K) Hoe word lk de computer de baas? les 16.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 5