Geen parkeermeters in het centrum van Voorschoten ai agenda MAAR DRIE FORMULIEREN IN IDEEENBUS ssss Politie in Wassenaar surveilleert weer te voet en per fiets Symfonische pop voor fijnproevers Zappa moet blijven PAGINA 2 DINSDAG 2 JANUARI 1973 Banden kopen niet betalen ALPHEN AAN DEN RIJN De ge- Dinsdag deserteerde militair A. S. uit Alphen aan den Rijn wordt gezocht in ver band met flessentrekkerij, te nadele van K. van K. uit Aalsmeer. De ge droste militair kocht in Aalsmeer vier autobanden, die hij betaalde met een ongedekte cheque. De ma rechaussee (die toch al zocht) zoekt nu met dubbele ijver naar S. Morsweg 10 Spreekuur Adviesraad binnenstad 810 uur nam. Gerecht 10 Dienstencentrum binnen stad Bridgeclub voor beginners, 25 VOORSCHOTEN Plaatsing van parkeermeters in het centrum van Voorschoten is binnenkort nog niet te ver wachten. Het plaatsen hiervan vraagt een zeer aanzienlijke investering, terwijl het tevens een ontsiering van het straat beeld oplevert zeggen B. en W. iin antwoord van de P.C. fractie. Versnelde aanleg van de geprojecteerde parkeer plaatsen achter de bebouwing van de Voorstraat kan tot de spijt van B. en W. niet worden overwogen. Er bestaan n.l. met betrekking tot het nog in procedure zijnde plan „Cen trum'' een aantal onzekerheden, naast financiële redenen die deze aanleg nog niet mogelijk maken. 00Alg. Bureau voor en gezinsvragen. 7.308.30 uur Volmolengracht 19 Welfarewinkel Rode Kruis. 2.30—5 uur nam. Hooigracht 38 Spreekuur stichting huisvesting werkende longeren, 7.30 8.30 uur nam. Diamantplein 27 Gespreksavond Ba- ha'is, 8.15 uur nam. Wijkcentrum Driftstraat 49 Spreek- 10.3011.30 Het college gelooft niet dat dit aanleiding tot grote zorg behoeft te geven, omdat het voormalig MOC- terrein voorlopig nog als parkeerter rein kan worden gebruikt. In de ideeënbus in het Raadhuis zijn afgelopen jaar slechts 3 voorstel, formulieren gekomen, waarvan één voorstel om een aanwijzingsbord van de ANWB bij het station iets te ver plaatsen, is uitgevoerd. Bibliotheek De suggesties van de WD om de bïblotheek tijdelijk te huisvesten in het Baljuwhuis of om te zien of er een geschikt leegstaand schoolge bouw op korte termijn kan worden aangetrokken tegen haalbare con dities, kunnen door B. en W. niet in overweging worden genomen. Het probleem heeft wel voortdurend de aandacht van het college. Per 1 de cember bedroeg het aantal leden van de bibliotheek ongeveer 4000. Voor 1973 wordt een aantal uitleningen van 175.000 verwacht. Plattegronden De met het reclamebureau, dat voor de plattegronden in de wijken zou zorgdragen, opgedane ervaringen zijn van dien aard, dat besloten is de contacten met die firma te verbre ken, wordt aan D'66 geantwoord. Er bleken in de plattegronden bijzonder veel fouten voor te komen, die het zoeken naar straten eerder bemoei lijkten dan vergemakkelijkten. Er zal wel getracht worden in de komende jaren, en vooral in de nieuwe wijken, opnieuw plattegronden te plaatse" Cultureel Centrum Het Cultureel Centrum is in 1972 184 maal verhuurd. Het geraamde te kort over 1973 zal vermoedelijk f 59.761,- bedragen, inclusief een een malige uitgave van f 17.000,- voor binnenschilderwerk. Wanneer het binnenschilderwerk buiten beschou wing wordt gelaten, dan is het ex ploitatietekort f 8839,. hoger dan in 1972. Het C.C. zal wel voorlopig een tekort blijven opleveren, omdat het gebouw niet optimaal gebruikt kan worden in verband met de in het ge bouw aanwezige school. In het schetsontwerp voor de wijk Bijdorp I wordt naar een zodanige vormgeving van de toekomstige wijk gezocht, dat ook het water binnen Bijdorp gebracht kan worden, door middel van een open verbinding met de Vliet, die op zijn beurt weer in verbinding komt te staan met het recreatiegebied Vlietlanden aan de overkant van Voorschoten. Voor de bouw van drie winkels met boven woningen in de Schoolstraat op de plaats waar nu de villa Gastelaars staat is inmiddels een aanvraag om bouwvergunning binnen. Hierop is nog geen beslissing genomen door het college. Pontje De KVP vraagt of het mogelijk is. Raadsleden stellen 170 vragen VOORSCHOTEN De Voor- schotense raadsleden hebben B. en W. vragen gesteld naar aanleiding Voor de begroting voor het dienstjaar 1973. B. en W. kregen in totaal 170 vragen, waarvan PCG 27. D'66 35, PvdA 16. VVD 35 en KVP 57. De beantwoording van de vra gen hebben B. en W. van Voor schoten dit jaar niet gedaan via de hoofdstukken van de begro ting maar volgens de fracties, waardoor vele vragen van alge mene aard zoals politie en ver keer vijf maal beantwoord wor den met verwijzingen naar ant woorden gedaan aan andere fracties. Het wordt er zo niet duidelijker op. Na deze vragenstelling zal de begroting eerst via openbare commissievergaderingen bespro ken worden. Donderdag 4 ja nuari: commisie openbare wer ken: vrijdag 5 januari commis sie maatschappelijk welzijn; maandag 8 januari commissie gemeentefinanciën en gemeen tebedrijven; woensdag 10 janu ari commissie voor onderwijs en culturele aangelegenheden. Alle commisievergaderingen worden in de raadzaal gehouden. De begroting 1973 wordt daarna in twee raadsvergaderingen be handeld: op maandag 22 januari en woensdag 24 januari. ""uiterstegracht 25 Postduiventen- toonstelling Het Oosten, 1-8 uur nam. Stadhuis Openbare vergadering commissie onderwijs, 4 uur nam. Stadhuis Nieuwjaarsreceptie ge meentebestuur. 8-9.30 uur nam. Apotheken de Doeza apotheek, 21313. De apotheek Leiderdorp en de apotheek Oegstgeest. Wilhelmlnapark, tel. 53274. Vanaf maandagochtend Wets winkelt je Juridisch adviesbureau rechtskundige bllstand donderdagavond Gezinsverzorging Aan lvragen hulp bejaarden en zieken en gezinsverzorging 1 24800 9-10 uur v< Mors- 8 te) nvragen rkelijke opleiding! zinsverzorging. Rijnsburgerweg 86 55336 voorin 9—10 uur Dienstverlening Humanltas. bange- gracht 246a Spreekuur maandag 1.30- 2.30 nuur nam., woensdag 9.30-10.30 of het pontje bij de Knip weer in de vaart komt, met name in de zomer maanden en in de weekeinden. Het college heeft echter geen aanwijzin gen dat er grote behoefte bestaat aan het weer in de vaart brengen van dit pontje, ongeacht het feit of er iemand voor de bediening te vinden is. Misschien dat de mogelijkheid wel aanwezig is na realisering van het plan Vlietland aan de overzijde van de Vliet. Het is mogelijk, dat er ten gevolge van de gezinsverdunning schoolloka len en in het centrum wellicht hele scholen leeg komen te staan. B. en W. zijn echter bereid, mocht deze si tuatie zich voordoen, om onder be paalde voorwaarden zoals waar borgen voor een ongestoorde voort gang van het onderwijs zulke lo kaliteiten voor buitenschoolse activi teiten beschikbaar te stellen. De VVD lijikt enigszins bijgelovig te zijn, wan't achter vraag 13 van deze fractie is het woord „vervallen" ge plaatst. WASSENAAR Het oude ver trouwde beeld van een agent op de fiets of rustig in zijn "eigen" wijk wandelend keert in Wassenaar terug. Met ingang van 1 januari 1973 is Wassenaar na een oriëntatie van vier maanden in zes wijken verdeeld met ieder een groep van vijf agenten on der leiding van een brigadier. De surveillance zal gewoon onder houden worden door agenten in de vier Daf's maai- bovendien zullen in iedere wijk groepjes van twee agen ten één dag per week fietsend of wandelend de ronde doen. Het ligt in de bedoeling dat deze agenten meer contact krijgen met de bewo ners van de wijken dan mogelijk is als men in de auto zit. Ook kleine onvolkomenheden als de verkeerde plaatsing van verkeers borden, het wegslijten van stopstre- pen, het hinderlijk overhangen van bomen zullen beter in het oog sprin gen. Auto geslipt OEGSTGEEST Het nieuwe Jaar was nog maar een uur oud toen een inwoner van Oegstgeest op de War- monderweg do» het gladde wegdek slipte. Twee geparkeerd staande auto's moesten het ontgelden, ze lie pen flinke blikschad» op. In de voorafgaande vier maanden is iedere wijk op zijn eigen moeilijk heden beoordeeld. Zo zijn in de ene wijk veel ambassades gevestigd met de eigen hieraan verbonden proble men en in een andere wijk ligt bijv. Duinrell dat weer problemen heeft op het gebied van het verkeer. Ook klachten van bewoners zullen behandeld worden door de agenten van de eigen wijk, zodat de band met deze bewoners verstevigd wordt. De politie hoopt dat uit deze gewijzigde surveillancedienst suggesties komen die bepaalde situaties in de gemeente kunnen verbeteren. WADDINXVEEN Op vrijdag 5 januari herdenken Joost Kortlever, geboren 29 mei 1898 in Leerbroek en Magdalena Margaretha Droog gebo ren 1 september 1900 in Reeuwijk de dag dat ze 50 jaar gehuwd zijn. Het echtpaar, dat een goede gezondheid geniet, woont aan de Onderweg op nummer 59. Uit het huwelijk wer den 9 kinderen geboren, waarvan nog in leven 4 zoons en 2 dochters, verder zijn er nog 24 klein- en 2 ach terkleinkinderen. Het grootste deel van zijn leven is de bruidegom op de boerderij werkzaam geweest. De receptie zal gehouden worden op 5 Januari van half vijf tot half zeven in gebouw „de Paddestoel" aan de Lijsterbesstraat. Inbraak aan Mauritssingel LEIDERDORP In de oudejaars nacht hebben inbrekers hun slag ge slagen in een huis aan de Maurits singel. Door het inslaan van een ruitje aan de achterkant konden de inbrekers binnenkomen. Toen de be woners thuiskwamen ontdekten zij dat de stereo-installatie, 50 lp's, 2 fototoestellen, wat kleine sieraden en spaargeld waren verdwenen. Hier en daar klinkt nog de knal van een rotje, op enkele plaatsen gaat nog een kerst- Loom in de fik; maar het meeste hebben we wél gehad. Met vuurwerk en brandje stoken in kerstbomen hébben de meesten gewacht tot de jaarwisseling. Sommigen konden zo lang niet wachten, zeker de jeugd nietdie op het late uur de straat niet op mocht. Daardoor waren er op oudejaar slag tegen en in de avond als de nodige „fik kie' s". zoals op de foto (van Jan Holvast) in de Verlengde Munnikenstraat in de Leidse Zeeheldenbuurt. Release Hulpverleningsdienst Release: Nieu we Rijn 20a, tel 24555. Maandag en donderdag 20-22 uur. zaterdag 14-17 SOS-dienst SOS-Telefonlsche Hulpdienst nr (01710)25202 Voor alle die in moei lijkheden verkeren bereikbaar elke maandag acht x Koord-studio Koord-studio, gewoon huls 1 wone mensen met gewone en ne vragen, Hooigracht 52a, Laatste kreet vóór definitieve sluiting ALPHEN AAN DEN RIJN „Zap pa" heeft zijn deuren na de jaarwis seling definitief gesloten. Dat velen de sociëteit een warm hart toedragen, bleek in de vroege morgen van het nieuwe jaar overduidelijk. Na twaal ven kwamen er veel oude bekenden nog even naar het groene „hokje" aan de Anna van Burenlaan om er elkaar voor het laatst te ontmoeten. Een voorzichtige schatting van Cees Roos (bestuurslid van de stichting) was, dat er zeker zo'n vierhonderd jeugdigen afscheid kwamen nemen. Met weemoed keerden velen de jeugdsociëteit laat in de nacht de rug toe. Uitbundig hadden ze binnen nog geroepen „Zappa moet blijven". Maar toen men deze kreten uitte was het wel erg laat en zag men het niet zo duidelijk meer zitten Cees Roos zegt: „Ik heb wel even een traan weggepinkt. Tenslotte heb je dat hele spulletje mee helpen op bouwen. Financieel zag ik het beslist niet meer. Ook met de subsidie die we krijgen, hadden we het niet gered. Ik heb de stichting nu opgeheven." Roos gelooft niet, dat er ooit nog eens een „soort Zappa" in Alphen komt. „Er was altijd een bepaalde kern van zo'n man of twintig, die er regelmatig kwam. Daarvoor kim je echter geen soos openhouden. Zij hebben een onderkomen bij een klei nere groep gevonden. En ik geloof, dat ze het er best naar hun zin heb ben. De Jongelui, die zo af en toe maar eens binnenhuppelden, zullen hun vertier nu moeten zoeken bij de andere sociëteiten." OPHALEN GROFVUIL VOORSCHOTEN Het grofvuil wordt 10 Januari opgehaald in de wijk Boschgeest, aan de Papelaan (tussen Rouboslaan en Veurseweg), John F. Kennedyplantsoen, Oranje- kade, Narcisstraat, Tulpstraat, Hya- cinthstraat, Van Kempenstraat, Bij- dorpstraat, Willem de Zwijgerlaan, Burg. de Kempenaerstraat, Pauwen straat, Crocustraat, Wijngaarden laan (zuidzijde), Veurseweg, Essen- laan, Rouwkooplaan, Peppellaan, Wilgenlaan, Kniplaan, Laan van Duivenvoorde en Haagwijk. Op 11 januari is aan de beurt Nassauwijk, K.L.M.-wfjk, aan de Pa pelaan (van het station tot de grens met de gemeente Wassenaar), Dob- beweg, Donklaan, Industrieweg, Wijngaardenlaan (noordzijde), Eist- laan, Oude Adegeesterlaan (het ge deelte tussen de Prins Bernhardlaan en Nassa/ukade)Erasmusstraat Ba'kkersteeg, Schoolstraat, Kon. Ma rinelaan, Bloklaan, Voorstraat, Kerk plein, Treubstraat, Willibrordus- straat, Leidseweg (tussen School straat en Raadhuislaan), Oranje boomstraat, Molenlaan (het gedeelte tussen Prof. Asserlaan en Kerkplein) Chr. Huygenssbraat, Van Heuven Goedhartstraat, Prof. Asserlaan), Vredenhoeff straat, Langenhorst- straat, Bethlehemstraat, Vlietzicht en Tolstraat. ALPHEN AAN DEN RIJN Earth and Fire, een eredivisiegroep in de vaderlandse muziek, heeft Al phen in het kader van Presentatie "72 zaterdagavond gedurende 90 mi nuten met uitsluitend „aanvallend" spel beziggehouden. Prachtige sym fonische pop voor fijnproevers. Er werd niet op „resultaat" ge speeld in de Rijnstreekhal, waar een dikke duizend jonge mensen zich rond „het veld" hadden geschaard en waar de eretribune-boven tot de nok gevuld was. Het Aarde en Vuur- team ging er tot grote voldoening van het publiek goed tegenaan. Niet met ruwe en harde gitaar- en orgel charges. maar met fraaie combina ties waarbij alle musici ook solistisch goed op dreef waren. Voor de pauze leidde dat voornamelijk tot improvi saties. Ei- na tot een schitterende uitvoering van de elpee „Song of The Marching Children". Daar was het machtige „Storm and Thunder" met de bijbehorende lichteffecten, die levensgroot op de muur werden geprojecteerd. Het leek een echte onweersbui zonder regen. De regen kwam in de vorm van een klaterend applaus nadat het num mer beëindigd was. Het titelstuk „Song of The Mar ching Children", bestaande uit zeven delen, werd gevoelig gebracht. Zangeres Jerney Kaagman was goed in vorm, evenals organist Ge rard Koerts. die heel ontspannen, onderwijl rustig rokend en bierdrin kend, de fraaiste klanken uit zijn instrument haalde. Indrukwekkend was de eveneens door hem bespeelde mellotron (ziet er uit als een orgel dus met toetsen maar is eigen lijk een bandrecorder met tientallen sporen en kanalen waaruit je de meest uiteenlopende instrumenten en geluiden kan halen). Zo leek het zaterdagavond af en toe of er een compleet groot orkest op de bühne zat. Het klonk allemaal erg vol. Heel anders dan Earth and Fire-oude stijl (Ruby is the One, Wild and Exiting e.d.) Gerard Koerts hierover: „We doen die nummers alleen nog maar als we een hele avond moeten spelen. Soms ook aan het begin van het pro gramma". Wanneer komt er een nieuwe el pee? G.K.: „Eind januari gaat hü uitkomen". Over de muziek hierop wil de blonde organist nog niets zeggen. Wel laat hij los dat het net als „Song of the Marching Children" een themaplaat wordt en dat het over Atlantis gaat. Over deze inmid dels al wel opgenomen langspeler werd verder erg geheimzinnig ge daan. Er werd zelfs nog geen num mer van gespeeld. Gezien do enthousiaste reacties uit het publiek op Earth and Fire zal er straks wel belangstelling voor zijn. Voor de Kulturele Raad betekende het zaterdag in ieder geval een goed besluit van 1972. In 1973 op deze weg doorgaan! TON VAN BEMMEL Met medewerking1 Jan Holvast Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25260 Spandoek Misschien heeft-ie wel een beetje geholpen, dat spandoek die studenten vorige week aan hum huis aan de Oude Singel hadden opgehangen met de tekst: Hanoi is Rotterdam, Nixon is Hitier. Een begrijpelijke spreuk (als je weet dat er de laatste dagen meer bommen op Hanoi zijn gevallen dan in de Tweede Wereldoorlog op Rot terdam) die je wel vaker in de stad tegenkwam, onder andere recht te genover het Leidsch Dagblad. Toen Nixon aankondigde, dat de bombar dementen op Hanoi en Hadphong zou den worden gestaakt in afwachting van het vredesoverleg tussen Kissin ger en Tho is de doek weer opge ruimd. Maar hij wordt bewaard, re ken daar maar op. Nixon Deurknop Soms doen we dienst als recher cheur. Met wij bedoel ik, het Leidsch Dagblad. We kregen tenminste een briefje van de volgende inhoud: Mij ne heren, opnieuw is onze befaamde deurknop, in de vorm van een 50 cm lange vulpen, gemaakt naar een oor- spronkelü'k Momtblanc model, van onze deur gesloopt en gestolen. Na aangifte bij de politie, hoopten wij, dat u net zoals bij de voorgaande keer, hieraan een klein redactioneel stukje zou kunnen wijden. Zo kregen we per post ook die keer onze pen v/eer terug. Nu ontvingen we slechts het bovendopje terug, het lag enkele dagen geleden in onze brievenbus, doch van de pen verder geen spoor. Wij doen een beroep op uw welwil lendheid hiervan een klein artikeltje te schrijven, opdat we de rest vam de vulpen ook terug ontvangen omdat het opnieuw vervaardigen van een dergelijk stuk reclame moeilijk is en bijna niet te betalen. J. G. Wolfslag". Nou, kom op joh. Stuur dat ding terug. Die mensen kunnen de deur niet meer in of uit en dat wil je toch niet op je geweten hebben. En wat heb je nou eigenlijk aan vulpen zon der dop. Dat lekt enorm.... vogels, gaan het ons de komende maanden weer knap moeilijk maken. Ingewikkelde formulieren invullen, dingen betalen die je eigenlijk niet hoeft te betalen, als je het maar weet. In Oegstgeest zit de belasting- adviesdienst van de Stichting Dien stencentrum weer klaar om een ieder die in de knoop raakt met de formu lieren, advies te geven. Wie samen met de heer Vos zijn formulieren wil invullen kan snel zijn naam en adres opgeven bij de leidsters om een af spraak te maken. Bejaarden Er zijn altijd bejaarden die pro blemen hebben met hun gezondheid of met hun leefomstandigheden. Het bureau Dienstverleningscentrum in Oegstgeest (tel. 52568) houdt de ko mende maanden een sociaal-medisch spreekuur voor bejaarden, die dan kunnen komen praten met dokter Oostvogel. Belasting Kort De belastingjongens, die slimme „...Nieuwjaarsreceptie t. als u hard loopt kunt u er nog bij zijn. Vandaag tussen zeven uur en half negen in de raadzaal Geslaagd voor examen Frans mo-b. P, Hartjesveld in Voorschoten en mevrouw M. Ch. Sohoonderbeek- de Jong in Wassenaar Snel nog een kerstbomenver branding: in Voorschoten, woensdag avond om zeven uur op het open ter rein in Adegeest, achter de buiten plaats Stadwijk...., Dit soort spandoeken kiua- men we de afgelopen da gen herhaaldelijk tegen in de stad. Lees onder „span- doek". PB., d2 reinigingsdienst Voorschoten is nogal kieskeurig, datl merkten we al eerder op. KerstbomenJ menemen is er dan ook niet bij. zult wel naar de verbranding moeten.

Leidsch Dagblad | 1973 | | pagina 2