B en W Voorschoten zijn voor het oorspronkelijke tracé van de Leidse Baan 'Aankoop, inspraak en personeelsbeleid 99 in UB moeten nodig worden 11 'Noord-Hofland' spoedig verder tot ontwikkeling Leidseweg is de onveiligste weg Als verbinding tussen Den Haag enLeidse binnenstad Stakingen in Parijs Universiteitsraadslid Schepel: w VOORSCHOTEN Alle fracties van de gemeenteraad van Voor schoten hébben bij de schrifte lijke voorbehandeling van de be groting vragen gesteld over dc Leidse Baan. De Prot.-Chr.-fractie vraagt, nu het college van B. en W. zich heeft uitgesproken vóór de Leidse Baan, over welke af stand dat moet gaan gebeuren naar het idee van het college en of het college voorstander is van doortrekking tot de Waddinger- brug. In zijn antwoord zegt het college dat zij, gezien de huidige en de te verwachten verkeers- en vervoerssituaties, voorstanders zijn van het oorspronkelijke tracé van de Leidse Baan, welke weg was bedoeld als een verbinding tussen de city van Den Haag ei de Leidse binnenstad. Op 30 augustus maakte de raad be zwaar bij Gedeputeerde Staten te gen de ontwerp wijziging van het Secundair wegenplan 1968" die in hield dat het tracé de Leidse Baan niet verder zal lopen dan tot het ontmoetingspunt met het tracé van Rijksweg 11 dat voorlopig aangege ven staat tussen Berbice en Noord- Hofland. Het definitieve tracé van Rijksweg 11 is nog steeds niet vast gesteld. Op vragen van D'66 en de PvdA antwoordt het college dat het in het voornemen ligt om een z.g. struc tuurnota aan de raad uit te brengen, waarin de kwestie Leidse Baan één van de onderwerpen van discussie zal zijn. Ook vraagt de PvdA welkp waarde er wordt gehecht aan de aan tasting van De Horsten, waarop het college antwoordt dat zij aangedron gen heeft op een tracéwijziging zodat de aantasting van het gebied be perkt zal kunnen worden. In ant woord op een vraag van de VVD wordt geantwoord dat het college wel een uitgesproken mening heeft over de Leidse Baan maar nog niet over Rijksweg 11. Tenslotte vraagt de KVP of het niet zinvoller zou zijn als B en W wacht met zich uit te spreken over de Leidse Baan, als de studie van de vervoersmaatschappij en over een geïntegreerd vervoers systeem verder zijn gevorderd. Te vens verzoekt deze fractie om een discussieavond in de raad met de werkgroep milieubeheer eventueel aangevuld met vertegenwoordigers van de vervoersmaatschappijen en 't aktiecomité pro Leidse Baan. B en W zeggen aan zo'n discussie geen behoefte te hebben, aangezien de standpunten van de diverse werk en actiegroepen ook aan de raad be kend zijn. De nadelen van het niet aanleggen van de weg achten B. en W onaanvaardbaar en onverant woord. VERKEER Ook het verdere verkeer heeft de aandacht van de vragenstellers. Zo vraagt de KVP om de reeds lang toe gezegde voorstellen aan de raad over de gevaarlijke situatie hij de krui sing Schoolstraat-Veurseweg en ver der het aanleggen van speel- en autovrije straten en de plaatsing van duidelijk zichtbare straatnaam borden op de hoeken van de straten i.p.v. onzichtbaar op de gevels. Het college zegt dat het meerma len aan het provinciaal bestuur van Z-Holland gevraagd heeft om subsi die te verlenen in de kosten van het aanbrengen van een verkeerslich- teninstallatic op het kruispunt Veur- seweg-Karel Doormanlaan. Gedepu teerde Staten wachten hier echter mee tot na de reconstructvan de Veurseweg waarna de noodzaak van aanleg nog bezien zal worden. De aanleg van speelstraten wordt in stu die genomen en twee keer per jaar wordt de zichtbaarheid van de straatnaamborden bekeken en even tueel verbeterd. MÉjjHEBliS :g§Bi^wpB MM HILVERSUMAd Vissers studio Het décor bestond namelijk uit leek wel op het huis van de heks louter oliebollen en daartussen in het Hans- en Grietjeverhaal mochten elf gastpresentatoren toen het oudejaarsprogramma strijden om de felbegeerde titel van Top-pop werd opgenomen, .foppop-Oliebol '72". Tussen de elf amateur-presentatoren die meededen in de wedstrijd „wie kan op de origineelste manier een topplaat uit het afgelopen jaar aankondigen" ?:at ook een oude bekende van het LD, Paul Delf- gaauw. Verpleger in het AZ en schrijver van het Hofjes-feuille ton dat in de Allegaarrubriek heeft gestaan. Paul viel wel op tussen de welbespraakte en kleu rig geklede mededingers want hij deed niets anders dan van top tot teen in het zwart gekleed tot der tig tellen. Het ware effect van dit optreden zullen we op oudejaars avond tussen kwart over zeven en vijf voor acht wél zien op het te levisiescherm. Strenge controle op verlichting (brom) fietsen WASSENAAR De politie van Wassenaar heeft de laatste tijd sen verontrustende stijging waar genomen in het aantal ongeluk ken met fietsen en bromfietsen in de avonduren en de nacht. In een zeer groot aantal gevallen blijkt ondeugdelijke verlichting de oorzaak te zijn van deze onge vallen. De chef verkeerspolitie heeft thans besloten strenge maatregelen te nemen zodat ie der een die met 'n onvolledige verlichting rijdt bij aanhouding onherroepelijk 'n proces-verba al krijgt. Tevens zal de surveillance op dit soort overtredingen ver scherpt worden. PARIJN (UPI, Reuter DP A Tweehonderdduizend bankbedienden in Frankrijk zijn een staking van drie dagen begonnen. Zij voelen zich dooi' de enorme toeneming van ge wapende roofovervallen bedreigd en willen met him actie een betere be scherming afdwingen. De bedienden staakten gisteren, vandaag en maandag ook nog, da gen waarop verscheidene banken ten behoeve van vakantiegangers open wilden blijven. Het aantal roofovervallen op ban ken en geldtransporten in 1972 stond voor Kerstmis al op een recordhoog te van 350, voornamelijk in de hoofd stad en omgeving. Daarbij werden tien bankfuncttonarissen gedood en 135 gewond. be a ijk< VOORSCHOTEN B. en W. van Voorschoten delen de raad mede dat het niet juist is te veronderstellen dat het bestemmingsplan Noord-Hof land niet is goedgekeurd. In het ka der van het vooroverleg is omtrent dit bestemmingsplan een ongunstig advies uitgebracht door de Provincia le Planologische Commissie. On langs hebben besprekingen plaats gehad met het gemeentebestuur van Leiden en een vertegenwoordiger van de Provincie Zuid-Holland. Deze besprekingen hebpen b. en w. goede hoop gegeven, dat de wijk Noord- Hofland op korte termijn verder tot ontwikkeling kan worden gebracht. B. en W. hebben ook een ver zoek gedaan tot G.S. te willen bevor deren dat de aanvankelijk geweiger de verklaring van geen bezwaar (ex. art. 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening) voor de bouw van het be jaardentehuis van de Stichting Hu- manitas alsnog wordt afgegeven. BOSCHGEEST B. en W. van Voorschoten hebben bezien in hoeverre de vigerende be stemming „openbare of bijzondere gebouwen" en „Winkels met wonin gen" van gronden, gelegen tussen de Douw van der Kraplaan en de Baron Schimmelpenninck van der Oyelsan in het kader van de her ziening van het „Uitbreidingsplan in onderdelen Boschgeest" zouden kun nen worden gewijzigd in een bestem ming „openbaar groen" zoals thans de bestaande situatie is. Gebleken is, dat een volledig handhaven van de betreffende groenstrook niet in overeenstemming te brengen zal zijn met een gezondp BIJDORP I B. en W. kunnen nog niet con creet aangeven hoe zij de inspraak op het stuk van de ruimtelijke or dening voor het plan Bijdorp I voor stellen. Voor wat betreft de in deze toekomstige wijk te bouwen wo ningen in de sociale sector zijn ver tegenwoordigers van de woningbouw verenigingen bij de planning betrok ken. Omdat niet bekend is wie in de nieuwe wijk Bijdorp I zal komen te wonen, beraden B. en W. zich nog omtrent de in deze meest gewenste vorm van inspraak. De inspraak zal nog niet onmiddellijk in gang ge bracht worden, omdat de noodzake lijke voorstudies nog niet zijn vol tooid. VOORSCHOTEN Ondanks het nog steeds bestaande tekort kan de groep van de rijkspolitie in Voor schoten haar taak met betrekking tot de individuele rechtsbescherming nog naar behoren vervullen. Gedurende het eerste half jaar 1972 waren er in Voorschoten 115 verkeersongevallen. Hierbjj viel 1 dode (Schoolstraat), 10 zwaar gewonden en 20 licht gewon den te betreuren. De Leidseweg met 20 verkeersongevallen (1 zwaar en 5 licht gewonden) is de meest on veilige weg. Gegevens over het tweede halfjaar zijn nog niet beschikbaar. Aanleg van de Leidse Baan is noodzakelijk volgens B. en W. van Voorschoten om een voor Voorscho ten en omliggende gemeenten on houdbare verkeerssituatie te vermij den of terug te dringen. De intensi teit van het verkeer door Voorscho ten op werkdagen is de laatste jaren sterk toegenomen. In 1969 telde de Veurseweg per dag 11.555; in 1970 was dat 10.432 en in 1971 12.139. De Leidseweg per dag in 1969 15.228; in 1970 15.850 en in 1971 17.050. De Papelaan per dag in 1969 11.050: in 1970 12.500 en in 1971 11.745. Deze cijfers hebben betrekking op alle verkeer, zowel lokaal als inter lokaal. Om het intensieve verkeer in en door Voorschoten zoveel mogelijk in goede banen te leiden, heeft geregeld controle plaats door de rijkspolitie. Tot 1 december 1972 zijn processen- verbaal opgemaakt voor oa. 707 maal overtreding maximumsnelheid; 160 overtreding stop- en parkeerverbod (waarvan 85% in het centrum van het dorp). LEIDEN „We kunnen nu tenminste uit die oude troep aan de Morssingel", zei voorzitter Van der Marck. De Stichting Gezins verzorging heeft toch nog in het oude jaar gisteravond de sleutels gekregen voor het nieu we onderkomen op de Lange Mare. Drie panden naast het St. Anto- nius Clubhuis zijn er voor ge sloopt; een modern, nieuw com plex is op die plaats verrezen. Pater B. Demmers, voorzitter van de vereniging St. Antonius LEIDEN De directeur van de universiteitsbibliotheek, mr, J. R. de Groot, heeft gereageerd op vragen die universiteitsraadslid Schepel had ge steld naar aanleiding van een uit gave van 60.000 gulden voor een serie boeken uit de nalatenschap van Van Eijck. Schepel doelde in zijn vragen, die hij aan het college van bestuur had gesteld, vooral op de inspraak die de wetenschappelijke staf had ge had bij de aankoop. Volgens De Groot heeft de bibliotheek, die de serie op een veiling heeft aangeschaft, geen bibliofiele werken gekocht (boeken die niet direct om hun wetenschap pelijke waarde, maar om hun uniek heid belangrijk zijn). De UB-direc teur vond ook niet dat de prijzen die hij op de veiling betaalde, abnormaal hoog waren. Over de inspraak van de wetenschappelijke staf merkte hij op, dat die niet heeft plaats gehad. Hij heeft wel met zeven leden overleg ge pleegd, waarvan twee „enkele bezwa ren hebben geopperd". Vragensteller Schepel was welis waar blij met het feit dat deze brief openbaar is gemaakt (de zaak wordt verder nog helemaal vertrouwelijk behandeld), maar vond dat er aardig wat zaken in het antwoord zitten die voor tweeërlei uitleg vatbaar zijn. „Er zitten aanwijsbare onjuistheden in", aldus Schepel, wie het in de eer ste plaats ging om een feitelijke kwestie die speelt binnen de slechte situatie in de bibliotheek. „Niet alleen het aankoopbeleid, maar ook de in spraakprocedure, het personeelsbeleid en de taak van de VB moeten nodig worden doorgelicht. Ik hoop dan ook niet, dat het college zich beperkt tot een onderzoek naar deze kwestie, maar de hele situatie, die al Jaren lang wrijvingen oplevert, zal onder zoeken". Voorzitter van de wetenschappelij ke staf, S. van Koningsveld, toonde zich ook niet erg tevreden met het antwoord. „De twee wetenschappelij ke medewerkers, die bij het overleg hebben gezegd het niet met de aan koop eens te zijn, waren de vakrefe- rensen Engels en Duits en Juist over hun afdeling ging de aankoop. Bo vendien zijn ze maar geraadpleegd over een beperkt gedeelte van de ruim 800 boeken omvattende serie. Misschien is de aankoop wel Juist geweest, maar omdat niemand van de wetenschappelijke staf inzicht krijgt over de aangekochte boeken, kunnen we ons geen objectief oor deel vormen. Wat we willen is in Het Legermuseum in Li heeft gisteren de 50.000ste ker verwelkomd. Voor het werd dit aantal in één jaar haald. De familie Van Meurs Eindhoven werd in de gesche\ gezet. (Foto Jan Holvi Zaterdag Geversstraat 65 Oegstgeest Jeugd£*j^ vanaf 16 jaar 8—1 uur nam. aer" Breestraat 19 Informatieruimte, nadi exei vat Breestraat 19 Soos Twentwel kamerbewoners alleenstaanden, 19 Soos Mirakel, 8II De Vink dansen 92 i Pieterskerk 1 Bijbelstudie (10 u ond dienst Zevendedagsadventisten Morsweg 114 Leidse Jeugd Schaal iiëteit 25.30 uur nam. ble" Bij molen De Valk. Postzegelma |ref bezi Zondag Breestraat 19 Soos Twentwel ïjiseci kamerbewoners en alleenstaanden 12 uur nam. Middelweg 19c Kindervoorstei poppentheater Miniatuur, 2.30 Dinsdag Morsweg 10 Spreekuur Advies Rijnsburgerweg 1D. evens- en gezinsvragen, 7.308.30 Volmolengracht huisvesting werkende jongeren. 7.3 ".30 uur nam. Diamantplein 27 Gespreksavond a'is, 8.15 uur nam. Wijkcentrum Uiterstegracht toonstelling Het C Stadhuis Openbare vergaderln I commissie onderwijs, Stadhuis Nieuwjaarsreceptie ge meentebestuur, 8-9.30 i Doktersdiensten Leiden Tot zaterdagochtend uur raadplege men de eigen huii daarna tot zondagnacht 24.00 uur sluitend voor spoedgevallen de terstelefoon 22222. Wijkverpleging 3 december zuster Van der Kooij, terdreef 93 Voorschoten tel. 01717- en 1 januari zuster Burghoorn, M laan 7, Leiden. Tel. 01710-20613 en ter Van Dam L Lelden. Tel. 017H Leiderdorp 30, 31 nuari dokter Hennik, Maurits tel. 01710-33686. Voorschoten december dokter Van Dam. Prof. J serlaan 26. tel. 3960. 31 decembe januari dokter James. Leidseweg tel. 2520. wijkverpleegster Gez< T heidscentrum Van Wijngaardenlaa L Nieuwjaarsdag dokter Ouwerk Ndit Loevestein 40. tel. 43924. "e «22"f£5. Z 54294. 1 januari dokter Hugenh arv: Wilhelminapark 2, tel. 51390. Wijk pleging 30, 31 december, 1 januari y 7 ter Laman. Lijtweg 1. tel. 54500. naf Warmond Dokter Bots. J F® Aalberselaan 3, Voorhout, tel. 025 11393 en wijkverpleging zuster tengen, Kagerplein tel. 02522—11463. Apotheken Doeza apotheek. Doezastraat 31, Clubhuis, heeft de sleutels over handigd. Op de foto (Holvast) v.l.n.r. de voorzitter van Gezins verzorging Van der Marck, de gé rant van het Antonius Clubhuis A. J. Rooijakkers en pater Dem mers. De plechtigheid werd ook bijgeiooond door de penningmees ter van het St. Antonius Clubhuis, de heer J. P. van Kampenhout, die gedurende de bouw de leiding heeft gehad. Elke dag klom hij in de steigers; dat hoeft nu niet meer. Vanaf maandagochtend 8 uur j ben dienst de apotheek Zuid-1 (Brahmslaan) en de Oegstgeester W ets winkelt je Juridisch adviesbureau vc rechtskundige bijstand. Adres Leids Volkshuls Apothel t dijk 33 Openingstijdendagelijks en donderdagavond etje 7-9 uur Gezinsverzorging Aanvragen hulp bejaarden durig zieken en gezinsverzorging M singel 8 tel 24800 9-10 uur voJ Aanvragen voor üalve dagen: cerkerkelijke opleidingsschool voor zinsverzorging, RIJnsburgerweR 86 55336 voorm 9—10 uur. Dienstverlening Humanltaa, Lat gracht 246a. Spreekuur i tel 26277 woensdag 9.30 zage in de gegevens. We hebben dan ook een brief gestuurd aan de di recteur met het verzoek om inzage, hij heeft daarop nog niet ge- Release Hulpverleningsdienst Release: Ni"e SOS-dienst SOS-Telefonische Hulpdienst (01710)—25202 Voor alle die in ml lijkheden verkeren bereikbaar werkdag van acht uur n.m. tot uur v.m. doorlopend ln het d.w.z. van vrij-'-- maandag acht Directeur De Groot zelf wenste geen commentaar te geven op een brief die hij als vertrouwelijk naar het college van bestuur had gezon den; het ooilege wilde de vertrou welijkheid eveneens bewaren. Be stuurslid Oosterhof dacht wel dat de kwestie in de loop van januari aan de orde zou komen. vrijdag cht uur v. jaafwissling acnt uur voorm. Pieterskerk Choorsteeg Clubhuis den Vroolijcke Arke, knutselwerkpl Koord-studio vragen, Hooigracht 52a, teU I

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2