Speculaties j)ver nieuw ietnam-o v er leg ENGELAND OP DE DREMPEL VAN DE EEG Nieuwe fase proces tegen Pietro Valpreda in vogelvlucht ÏJJJJJJJ!) in vogelvlucht Dagje vrij? Maak'n NS-Snippertrip 2ATERDAG 30 DECEMBER 1972 (Van onze correspondent) LONDEN Op 1 Januari, maandag, wordt Groot-Brittan- nië lid van de EEG en een spotprent in de Daily Mail geeft een deel van de stemming weer. Een Engelse huisvrouw krijgt haar vriendin op bezoek, die verbaasd op de drempel van de voordeur blijft staan. Wat doet Je man daar?, vraagt ze haar gastvrouw. Die antwoordt: "Nu Kerstmis voorbij is, is hij aan het festival van Europa begon nen". Men ziet de echtgenoot met een Baskische baret op het hoofd en flink in een Frans hemd met horizontale strepen en korte mouwen gestoken in zijn stoel zitten, omringd door Door Rudolph Bakker een echte Franse pepermolen, slakken, knoflook, een kist met de nieuwe Beaujolais en geheel verdiept in een drukwerk met 'n geheel ontklede danseres op de voorpagina, getiteld "La vie Parissienne". Afgezien van dat deel van de Britten dat er heilig van over tuigd is dat Engeland nu wel zo wat op de rand staat van 'n de finitief bankroet, is de stem ming onder de optimisten er een, die zich helemaal op Frankrijk en al zijn eventuele heerlijkheden concentreert. In de Daily Telegraph verscheen een lang artikel, dat begint met te zeggen: "Waar het werkelijk om gaat is niet de internatio nale richting waarin de werk krachten zich bewegen of bij voorbeeld de invloed van de EEG op onze landbouwpolitiek, maar wel of wij door lid te wor den van de EEG hogere eetstan- daarden uit Frankrijk zullen im porteren. (Er overbodig aan toevoegend: "of dat Frankrijk onze lagere eetstandaarden zal overnemen"). Afgezien van al deze gekheid zijn de handelsrelaties tussen Engeland en Frankrijk hechter dan ooit. En de Fransen worden al zo bang van de hardgrondig- heid waarmee Britten kleine welvarende Franse firma's opko pen, die zelf geen kapitaal heb ben om zich met anderen ter verbetering van hun concurren tiepositie te verenigen, dat men in de Franse hoofdstad behalve van het befaamde "Défit Ame- ricain" nu ook al spreekt van „De Engelse boa-constructor" Dat deed althans het Parijse dagblad Le Monde. Van het zevende land van ex port in 1970 steeg Frankrijk voor de Britten dit Jaar tot het derde (ons land is het vijfde). En men zegt dat de Britse in dustrie vanuit Frankrijk een ge zonde basis wil leggen voor haar gloednieuwe offensief binnen de EEG. Het is overigens bekend dat Brits kapitaal ook ons eigen land in grotere stromen dan ooit binnenkomt, met name op de huizenmarkt. En men ont komt niet aan de indruk dat de ze stroom wordt gevoed door 'n zekere angst (evenals in Italië, waar ineens kapitaal het vader land verlaten heeft) voor de ge ringe stabiliteit van de eigen als men bedenkt dat in ont moetingen met de industrie van weinig of geen activiteit of voor uitdenken met het oog op de EEG blijkt. Peter Walker, de minister voor Handel en Indus trie, zelf een uiterst succesvol zakenman, verklaarde 14 dagen geleden in een rede hoe "onge looflijk apathisch een groot deel van de Britse firma's tegenover Engelands toetreding staat". Er zijn nog honderden firma's die niets hebben gedaan om zich voor te bereiden, zei minister Walker. Dit roept overigens het beeld op dat men hier dikwijls als vergelijking hoort, namelijk dat van de Britten die in 1940 pas aan hun eigen verdediging begonnen te denken toen de Duitse invasievloot bij wijze van spreken aan de Franse kust al klaarstond om het Kanaal over te steken. Staal Minister Walker moet echter zelf ook in lijnen hebben ge dacht als die welke hij in zijn rede zo veroordeelde. Hij maak te namelijk kort voor de feest dagen een ingrijpend program ma bekend ter sanering van de Britse staalindustrie. Daarbij zullen 50.000 banen weliswaar verloren gaan, maar duizenden anderen zullen tot in de verre toekomst moeten worden gered door vergaande rationalisatie en met enorme injecties aan staatskapitaal. Het Britse dagblad The Guar dian merkte in dit verband ech ter terecht op: „Het is verba zingwekkend, dat deze beslissing van de minister werd opgediend buiten iedere Europese samen hang". En het blad vraagt zich af, ofschoon het 't antwoord al weet: „Werden onze nieuwe EEG-partners geconsulteerd over de geprojecteerde omvang van deze toekomstige staalindu strie, of zal de beslissing van nu op den duur toch in moeilijkhe den geraken? Een tak van industrie waar men zich wel terdege vragen stelt, is de whisky-industrie in Schotland. Zoals bekend verdie nen de whisky-producenten in eigen land bijna niets op him produkt, omdat de belasting per fles al omgerekend zo'n f 16 be draagt. Daarom moeten de „bloody foreigners" de Britten helpen dat ze hun lijf drank kunnen blijven drinken. En nu dreigen daar in de ogen van de producenten binnen de EEG twee gevaren. De afname van het produkt binnen de Gemeen schap is de afgelopen tien maanden weliswaar met 12 pro cent gestegen, maar de EEG- commissie in Brussel heeft een plan in beraad om een alcohol- wet uit te vaardigen, die het alcoholgehalte en de produktie van bepaalde spiritualiën aan banden wil leggen. De Britse regering doet nu alles om te verhinderen dat de Schotse whisky onder dit alcoholregime zou komen te vallen. Hoe ze dat wil doen is vooralsnog een raadsel. Maar het tweede en grootste gevaar voor de Schotten is dat de andere EEG-landen de be lasting op whisky zouden gaan verhogen. Dan is er niet veel reden voor vrolijk doedelzakspel Engelands EEG-lidmaatschap te verdrijven door een grootscheeps cultureel festijn onder de sug gestieve titel „Fanfare for Europe". Op 3 Januari barst het feest los met een door het Brit se koninklijke paar bij te wo nen galavoorstelling in 't Royal Opera House, Covent Garden, door de Labour-oppositie ver guisd, maar door de regering betaald met 350.000 pond ster ling, dat is meer dan 2,5 miljoen gulden. Op de gala-opening, waarbij ook de Nederlandse zangeres Christine Deutekom zal optre den, hoopt men de „vader" van het verenigd Europa, de 84-Ja rige Fransman Jean Monnet te zien, verder oud-president van de EEG-commissie Walter Hall- stein en niet te vergeten Joseph Luns. die voor ons land in 1957 het Verdrag van Rome onder tekende. Een bijzonder Nederlands as pect van het festival vormt de tentoonstelling „De Nederlan ders in Londen" (in het London Museum, Kensington Palace), alsmede het optreden van het Concertgebouworkest in de Royal Albert Hall, terwijl het duo Alexandra Radius-Hans Ebbelaar van het Nationale Ballet in Amsterdam zal dan sen op het balletgala in het Royal Opera House, waarmee de festiviteiten op 13 Januari zullen worden besloten. Op 3 januari wordt in het Victoria and Albert Museum in Londen een tentoonstelling van kunstwerken uit alle EEG-lan den geopend, waar Nederland door Rembrandts portret „Titus als Franciscaner Monnik" uit t Rijksmuseum is vertegenwoor digd. Douane Wie uit Nederland aan deze festiviteiten wil deelnemen zal enige kleine veranderingen op merken als hij voet op Britse bodem zet. Wanneer die ten minste al gereed zijn, zal er aan de onderscheiding bij de douane tussen Britten en vreemdelingen nog een derde onderscheiding zijn toegevoegd. EEG-burgers zullen door een derde gang langs de achter dochtige douanemannen para deren en hun formulieren inle veren waarop staat waar ze ge boren zijn, waar ze heengaan en welk geslacht de schepper ze heeft meegegeven. De nieu we regeling voor EEG-burgers is in werkelijkheid bij het be treden van het Britse eilanden rijk aanzienlijker geworden. Het gemeenschapsprincipe van vrije uitwisseling van wer kers maakt dat de EEG-bur gers voortaan een half Jaar lang in Engeland mogen rondreizen en wonen zonder dat ze een werkvergunning hoeven te be zitten. En als ze binnen die tijd werk hebben gevonden, hetzij in dienstverband of als zelf standige, mogen ze voorlopig vijf jaar blijven. Aanmelden bij de politie is nu pas nodig als men langer dan zes maan den achter elkaar in het land is geweest. Zo ver het zich laat aanzien zal het beruchte oponthoud aan de grens door dit alles afnemen, en zal aan de soms ongelooflij ke behandeling, die diegenen moeten ondervinden die niet helemaal beantwoorden aan het braafheidsideaal dat de Britse douaneman is bijgebracht en dat hij als maatstaf voor zijn oordeel aanlegt, wellicht een einde komen. Telefoon Wie het contact met Enge land uit Nederland per telefoon blijft onderhouden, zij ook na 1 Januari gewaarschuwd. Als on derdeel van de internationale te- telefoniesysteem" bedraagt de lefoonchaos zal het ook nog in de verre toekomst een kans van fifty-fifty zijn dat men me teen contact krijgt. Nederland komt na West-Duitsland en Frankrijk als derde op de lijst van EEG-telefoniepartners met Groot-Brittannië. Dat beteken de het afgelopen Jaar zo'n vier miljoen telefoongesprekken. Dank zij ons „zeer modern te- wachttijd maar vijf minuten, aldus het Londense weekblad The Economist. In feite bete kent dit echter dat men gemid deld acht keer het cijfer van 13 tot 15 cijfers tevergeefs ge draaid heeft. Met het door de Britten ken nelijk zo geliefde Frankrijk is het telefoneren allemaal nog veel moeilijker. De man uit de spotprent van de Daily Mail zal dan ook nog moeite genoeg heb ben als hy zyn .Beaupoleis laatste oogst" meteen bij de wijnboer zal willen bestellen. Maar ook wanneer hij dat zou doen, een fles van dit eenvoudi ge vocht blijft hem hier nog bij na een pond kosten, dat is ruim 7,50. Het kan dan ook nog wel even duren voor de Britten zich echte „Fransen" zullen kunnen voelen, binnen of buiten de EEG joitlle Zweedse ambassade haar regering mee dat bombardementen [GON (Reuter, AFP) Hoe de Amerikaanse luchtmacht "blitzkrieg" tegen Noord-Viet- intensiveert, werd gisteravond Saigon nog steeds gespeculeerd gestuurd aan zijn confrater in het Senator J. William Fulbright, de heilig college, kardinaal Krol van Democratische voorzitter van de Philadelphia in de Verenigde Staten, commissie voor Buitenlandse Be telegram spreekt Kardinaal Marty de hoop uit dat de Ameri- president Richard Nixon spoedig kaanse katholieken door gebed en einde aan de bombardementen actie een snelle en rechtvaardige vrede in Vietnam tot stand zullen brengen. Tweëntwintig Democratische le de 22-ste breedtegraad om het vredesoverleg gang te brengen. Hanoi den van het Amerikaanse huis k de Afgevaardegden en 2 Republikeinse op senatoren hebben kritiek op de her- trekkingen van de Senaat, heeft mi nister van Buitenlandse Zaken Wil liam P. Rogers en Vietnamonder- handelaar dr. Henry Kissinger uit genodigd om achter gesloten deuren voor zijn commissie te verschijnen. Kissinger heeft vorige uitnodigin gen wel eens aangenomen, maar al tijd informeel. Hij heeft zich altijd beroepen op de opinie van de presi de op 18 vatting van de bombardementen op denten dat hun persoonlijke advi- net et Oostduitse persbureau ADN t tlaarde gisteren in Berlijn dat Amerikaans bombardement op straat in het cen- Hanoi met de grond gelijk kte. De straat en haar omge- besloegen een oppervlakte van kilometer by vierhonderd me- Door het bombardement is er ens ADN een "dode plek" in het van Hanoi ontstaan. Franse radio heeft echter giste- gespeculeerd dat hervatting van Vietnamoverleg in de lucht William Porter, de Ameri- ie gedelegeerde op dat overleg Parijs, bracht gisteren een be- aan de Franse minister van enlandse Zaken, Maurice Schu- Amerikaanse woordvoerder over het bezoek van drie kwar- dat het een "beleefdheidsbezoek" geweest. Q van de laatste Amerikaanse lardementen heeft ook het le- gekost aan een Noordvietname- cretaris en tolk van de Franse matieke vertegenwoordiging in li, Le Thanh Khuong. Zijn lijk gevonden onder puin in de van zijn huis. Door Khuongs zijn nu vier werknemers van de se vertegenwoordiging door het rikaanse optreden om het le- gekomen. sten emier Alexei Kosygin van de Iet-Unie ontving gisteren voor fee de keer deze week de Noord- lamese ambassadeur in Moskou, Thuc-dong, ter bespreking van trnieuwde Amerikaanse bombar- ïnten op Noord-Vietnam. zei over het onderhoud alleen dat de wederzijdse betrekkin- aan de orde waren geweest. Dat ttrde in een "warme, kameraad- ppelijke sfeer". lussen blijven individuele perso en landen er bij Amerika op Irtngen de bombardementen op il stop te zetten. Vietnamese rallsten in Parijs vroegen pre- it Nixon om beëindiging van de laan vallen en hervatting van de '«onderhandelingen, fdinaal Francois Marty, aarts- top van Parijs en primaat van bijk, publiceerde de tekst van Negram dat hy op 24 dec. heeft Noord-Vietnam geoefend. De 22 afgevaardigden pleitten voor het bijeenroepen van een spe ciale fractievergadering waarop in het Congres in zijn nieuwe samen stelling de oppositie tegen president Nixons Vietnambeleid zou moeten worden georganiseerd. De Republikeinse senator William Saxbe uit Ohio, lid van de Senaats commissie voor de Strijdkrachten, verklaarde, dat het er de schijn van had dat Nixon "zijn goede verstand verloren heeft". Saxbe steunde tot nu toe het Vietnambeleid van de president. Senator Clifford Case uit New Jer sey, zei dat de bombardementen niet gerechtvaardigd zijn. Als ze doorgaan, zei hij "moet het nieuwe Congres wanneer het woensdag voor het eerst bijeenkomt, maatregelen nemen die het einde van het Ameri kaanse engagement in Indo-China betekenen. Dat zou kunnen door voor een bepaalde datum geen geld voor de oorlog meer te voteren", verklaarde hij. Bereid Minh Vy, assistent van de leider van de Noordvietnamese delegatie op het Vietnam-overleg in Parijs Ksoean Thuy, verklaarde gisteren in Brussel dat Noord-Vietnam ten alle tyd bereid is het overleg met de Amerikaanse regering te hervat ten. Maar Noord-Vietnam heeft ge constateerd, zei hij, dat telkens wanneer de Amerikanen hun zin willen doordrijven, zij de oorlogvoe ring intensiveren, "wat de onder handelingen compliceert en ons aanspoort het vertoon van macht dat ons wordt opgedrongen schip breuk te laten lijden". Minh Vy noemde de huidige situa tie "zeer ernstig". Hij omschreef de bombardementen op Noordvietna mese steden als "onwaardig en bar baars". Hij bestreed de Amerikaan se opvatting dat alleen militaire doe len worden bestookt. "Zeven buiten landse ambassades en drie koop vaardijschepen in de haven van Hai Phong die er door de mijnen niet uit kunnen, zijn geen militaire doelen", zei hij. Minkh Vy sprak op een persconfe rentie die was belegd door professor Henri Rolin van de Vrije Universi- niet door het Congres ter antwoording kunnen worden geroe pen. Politieke kringen in Washington verwachtten niet dat Kissinger de ze keer de uitnodiging zal aanne men. Enkele anti-oorlogscongresle den hebben voorgesteld dat dr. Kissinger beide huizen van het Con gres in verenigde vergadering over het mislukken van het Parijse over leg zal toespreken. AMSTERDAM Sinds vorige week vermistde vijftienjarige Marie- Christine Geerts uit Wilrijk in België. Het meisje is 1.70 meter lang, heeft donkerblauwe ogen en een litteken boven de linker wenkbrauw. CATANZARO (Reuter/ANP» De Italiaanse anarchist Pietro Val preda, die al langer dan drie Jaar in de gevangenis op zijn proces wacht, is voorwaardelijk vrijgela ten. Valpreda, een 39-Jarige voorma lige danser in televisie-musicals, wordt ervan beschuldigd op 12 de cember 1969 in de Nationale Land- bouwbank in het centrum van Mi laan een zware bom te hebben neer gezet, die zestien mensen doodde en 86 anderen verwondde. Enkele uren later deden zich in Rome ontploffin gen voor bij een bank en bij het mo nument voor de onbekende soldaat. Hierdoor werden achttien mensen gewond. Valpreda, die steeds zijn onschuld staande heeft gehouden, speelde 'n belangrijke rol in een te Rome ge vestigde anarchistische organisatie de "22ste maart" geheten. In linkse kringen is Valpreda een volksheld geworden omdat de over heid hem wil laten opdraaien voor een misdaad die in feite door neo fascisten zou zijn begaan. Het pro ces tegen Valpreda en elf andere le den van zijn anarchistische organisa tie is herhaaldelijk naar rechtban ken in andere steden verwezen. Via Rome en Milaan is de zaak tenslot te bij de rechter in het ver van de Er kan weinig twfjfel dat het bezoek van president Nixon aan communiistisch-China de belang rijkste gebeurtenis in de wereldpoli tiek van het afgelopen jaar is ge weest. Dat Nixon den machteloos aan Hanoi geven. „Vrede" in Vietnam iets anders dan het ondertekenen van een overeenkomst, die het niet- communilstlsche deel van de bevol- jaar werd herkozen nieuwe king in het zuiden tot noordelijke wraakmaatregelen belangrijke s/tap min of zou maken. Voor president Nixons buiten suggereerden weliswaar, dat zaken een bittere teleurstelling zijn. de Democratische kandidaat McGo- De mogeiykheid, dat hy binnen af- vern een goede kans maakte, maar zienbare tyd zajn activiteit van het hoe weinig deze bevooroordeelde verre Oosten naar het Midden-Oos- menang met de werkebjke opvattin gen van het Amerikaanse volk over een kwam, bleek wel uit de overwel digende meerderheid ten gunste van de Republikein Nixon: 62% van de over te Werd hierboven van de "grote drie" nog wel gesproken, wie het wereldtoneel over ziet kan beter van de "grote ver spreken, inclusief het economisch zeer sterke Japan en de versterking van de Europese kracht door de toe treding van Groot-Britannië, Ierland en Denemarken tot de Europese Ge meenschap. Washington heeft in de afgelopen tientallen jaren zeer veel by gedragen tot herstel van het ver klagen Nippon, maar bleek tenslotte niet bereid de kansen op economi sche ontwikkeling van China alleen op lossing te vinden voor het nog altyd voortdurende conflict tussen de Ara bische staten en Israël is daarmee aan Tokio Nixons reis dient dan ook niet alleen gezien te worden als een politieke stap, maar ook als een economische de toetreding van drie nieuwe leden tot de continentale staten Frankrij k West-Duitsland, Italië en de drie Benelux-landen, maar ook uit de vrijhandelsakkoorden tussen de EEG en de andere leden van de Europese Vryhandelsassociatie (EVA), te weten Zweden, Zwitserland, Oostenrük, Por tugal en IJsland. Een dergelijk ak koord is ook in voorbereiding met Noorwegen, waar de meerderheid van de bevolking weigerde zich aan te sluiten. Daarnaast zyn er dan ook de geassocieerde leden Finland plaats van de misdaad gelegen Ca- tanzaro terechtgekomen. Drie van de twaalf beklaagden onder wie Valpreda zaten gevan gen. Allen zijn nu op verzoek van hun verdedigers voorwaardelijk vrij gelaten tot hun proces zal beginnen, hetgeen nog maanden kan duren. De enige getuige k charge, een taxi chauffeur die Valpreda naar de plaats van de aanslag zou hebben gereden, is inmiddels overleden. De drie zijn de eersten die profi teren van de twee weken geleden door het Italiaanse parlement aange nomen wet welke de rechters die een vooronderzoek leiden de bevoegd heid geeft beklaagden voorlopig op vrije voeten te stellen. Zulks was voorheen in Italië onmogelijk, en verdachten moesten soms Jarenlang in huizen van bewaring op het be gin van hun proces wachten. De wet is verrassend snel door het parlement gekomen, iets waaraan de verontwaardiging van het publiek over de langdurige detentie van de anarchisten, die tijdens hun jarenlan ge voorarrest slechts eenmaal voor de rechtbank zijn verschenen, niet vreemd zal zijn. Het stuk heeft dan ook de naam "Valpreda-wet" gekre gen. In Justitiekringen in Catanzaro verwacht men dat het proces tegen Valpreda en de andere beklaagden in maart kan beginnen. Valpreda ligt al enige tijd, zwaar bewaakt in een ziekenhuis in Rome. Hij lijdt aan de ziekte van Bürger (een ontsteking van de bloedvaten, die tot vernauwing van de aderen leidt). Een andere verdachte. Ro berto Gargamelli, ligt eveneens in een ziekenhuis. Hij heeft astma. De derde beklaagde is Emilio Borghese. De rechtbank stelt voorts een vierde man, Mario Merlino, voorlo pig op vrije voeten. Marlino wordt eveneens van de bomaanslagen ver dacht, maar de andere drie noemen hem een neofascistische spion die zich als anarchist voordoet. ADVERTENTIE te laten. President Griekenland en Turitije. Tegebjker- tyd kwam Europa mede in het nieuws door de akkoorden tussen West-Duitsland en de Sowjet-Unie stemmen zoal niet verkeken, dan toch in elk handeling. *n Markt van honderden en het basisverdrag tussen Bonn staten. Alleen Landons nederlaag tegen Roosevelt in 1936 was nog gro ter dan die van McGovem. Maar, zoals gezegd, Nixons politieke hande lingen gingen zyn herverkiezing die natuuriyk niet onafhankeiyk van elkaar gezien mogen worden in betekenis ver te boven. Dat geldt in de eerste plaats voor het contact met Peking in februari, waardoor in feite de .grote twee" vervangen werden door de .grote drie", ook al is de mi litaire macht van China vooralsnog niet te vergebjken met die van Ame rika en de Sowjet-Unie. Tegeiyker- ngn ook als tyd verminderde de regering in Washington het aantal Amerikaanse troepen in Zuid-Vietnam in zeer sterke mate, mede een factor in de verbetering van de betrekkingen met Peking. Helaas is de vrede in Viet nam nog steeds geen feit. De enorme activiteit van de Amerikaanse lucht macht boven Noord-Vietnam onder- de 50 geval op de lange baan geschoven. Dat dit een gevaariyke situatie is, bleek by herhaling uit incidenten tussen Israël en zyn buren, niet al leen aan de grenzen, maar ook in de vorm van Palestynse guerrilla-acties, zoals in München en dezer dagen in Bangkok. President Sadat van Egyp te kondigde gisteren aan, dat „strijd de enige weg naar de toekomst is" en hy verzocht zyn regering plannen op te stellen voor het geval de oor log met Israël wordt hervat. Sadat zei, dat Egypte „door vuur en storm" vechten om zim eer te herwin- i dergeiyke uitlatin gen ten dele ziet als Arabische groot spraak, moet het toch gevaariyk worden geacht zulke woorden te ba gatelliseren. De spanning in het Midden-Oosten bbjft voortduren, hoezeer de Arabische verdeeldheid afsteekt tegen de voldongen-fedtpoli nomie en politiek is ook merkbaar erkenning als staat geworden in de leverantie me hoeveelheden graan aan de Sow jet-Unie, die zeker ook door de weersomstandigheden in moeiiykhe- den is geraakt, maar vroeger de rische bureaucratie. Amerika's hulp aan Japan, China, Sow jet-Rusland en West-Europa in verleden en he den onderstreept nog eens, dat de tweehonderd miljoen Amerikanen een geweldige prestatie hebben geleverd en nog leveren. Alle kritiek op uit wassen van de Amerikaanse maat- schappy mogen deze feiten niet uit het oog doen verliezen. Zonder het jaren zou er thans naar alle zyn be staande grenzen verkreeg. Tegen over die groei in Europa stonden in Afrika de moordpartijen in Boeroen- dl ten koste van 150.000 mensenle- de vervolging van de Aziaten tiek i lierlei wereldorganisaties zich nau- weiyks iets aantrokken. Ook de bloe dige gebeurtenissen in Bang lades J en de spanningen tussen Pakistan en India zouoen gemakkeüjk in den brede besproken kunnen worden Hetzelfde geldt voor de enorme uit breiding van de Sowjetrussische macht ter zee, waartegenover dan veer de besprekingen tusen Oost en Al by al was er in het afgelopen teit van Brussel, voorzitter van het streept de betekenis, die Washington Belgische Vietnamcomlté. toekent aan zyn weigering het zul- schyniykheid niet van een nieuwe jaar een duideiyke verschuiving Europese Gemeenschap gesproken machtsconcentraties merkbaar. Waar- kunnen worden. En dat die toe dit alles leiden zal is nog in de betekenis is, biykt niet slechts uit schoot der toekomst verborgen. Rl. 12 Fijne Snippertrips staan er voor u op 't programma. Niets vooraf te boeken! Gewoon naar 't station gaan en zo'n voordelig trein-toegangbiljet nemen. B.v. naar Amsterdam, Den Haag of Rotterdam. Naar Gouda, Leiden of Hoorn en Enkhuizen. Naar 't Evoluon in Eindhoven of naar 't Spoorwegmuseum in Utrecht. En wie 't allemaal al kent, kan nu ook naar het Lips Autotron in Drunen. Alle informatie in de brochure „Toeren met NSJ'. voordelig uit met NS a-r. (f -

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 11