lust op de u weer te Caroline lijkt zijn hersteld C c/RAÏBjggggfgraraai vanaaa? ihehsaanzbi loeil ijkheden over de betaling van salaris :n~top=tien=top-tien Jenny Arean wordt de nieuwe Irma la Douce TV morgen] )AG 29 DECEMBER 1972 mat tx-m< ar i kilometer uit de HAAG (ANP) Scheven gisteren nadat de kapitein 'an "Radio Caroline" vijf igeveÉen had afgeschoten ti >ad dat er muiterij aan boord schip was uitgebroken. De 3er met de onderzeeboot ja- colla naar Scheveningen, houtf?01"? 1 oor ',e it ir n: o restai jeek later wel juist te zijn cat zich bedreigd had ge- BinnJdoor de drie andere opvaren- 1G wjChicago. de kapitein gistermiddag in ruiling aan een groep per schip rslaggevers vertelde, Nederlandse beman- sden van het zendschip om scho nacht met een vissersboot van gegaan om hun ongenoegen te het uitblijven van de sala- en. "De drie overgebleven tn zeiden dat het schip nu ingels zou worden en kondig - dat een groep uit Engeland ipens aan boord zou komen macht over te nemen", aldus itein Hij had zich bedreigd ge had zich 's nachts in zijn de brug van het schip opge- Om tien uur gisterochtend hij vijf vuurpijlen de luciht in. MOKER stl„ leepboot van het bedrijf Trip, x»r het concurrerende "Radio see" de bevoorrading verzorgt, de "Caroline". Omdat ka- Van der Kamp geen aparte beschikbaar had om via ingen radio om hulp te vra- dit h;j via de sleepboot om itie van marine of politie. iddaguren kozen vijf bemanningsleden, die 's oord waren gegaan, en de 25- mede-firmant van "Caroline" van Daan, met de "Seanews" ilmer Jacq de Gier zee. On- de bedreigingen van de Engel- isten de zes aan boord te ko- de rust te herstellen. Bij de "inneming" van het schip door Gerard van Dam en de vijf an dere Nederlanders zouden volgens een van hen de Engelsen gedreigd heb ben met een zware ijzeren staaf en een moker. Kapitein Van der Kamp: "De disc- jockeys gooiden een onderdeeltje van de zendapparatuur overboord, tQen de anderen toch op het schip nachts kwamen. Ook verstopten zij de kris- de 25- tallen van de zender waardoor deze uitviel. Doordat de Nederlanders naar de studio renden konden zij erger voor komen. Het onderdeeltje was onbe langrijk en de kristallen waren snel aldus de kapitein. Daar- Crazy Horses: The Osmonds Het bananenlied: André van Duin Ben: Michael Jackson Elected: Alice Cooper Clap your hands: Bonnie St. Clair and Unit Gloria I Gudbuy t'Jane: Slade Fais do: Redbone Eve and the apple: Shocking Blue I Happy Chrismas: John Len- and the Plastic Ono Band i Ich hab' die Liebe geseh'n: Vicky Leandros Jones: Billy l'ork: Me and Paul It never rains in Southern California: Albert Hammon 1) You ought to be with me: A1 Green Claire: Gilbert O'Sullivan I Rockin' Pneumonia Boogie Woogie Flu: Johnny Rivers 7 4) I am a woman: Helen Ready 8 -) Superstation: Stevie Wonder 9 -) Funny face: Donna Fargo 10 (10) Something's wrong with me: Austin Roberts Londen, topslngles van het Jaar: 1 Without you: Nilsson 2 Puppy Love: Donny Osmond 3 American Piee: Don McLean 4 Amazing Grace: Royal Scots Guards Band 5 Mother of mine: Nell Read 6 It's four in the morning: Faron Young 7 Mouldy old dough: Lieutenant Pi geon 8 I'd like to teach the world to sing: New Seekers 9 Rock and roll - part II: Gary Glitter 10 Son of my father: Chicory Tip Bonn 1(1) Wig warn bam: Sweet 2 2) Eine neue Liebe: Jürgen Marcs 3 4) Elected: Alice Cooper 4 3) Children of the revolution: T. Rex 5 5) Mexico: Les Humphries Sin gers 6 6) Bottoms up: Middle of the Road 7(7) Sechs Uhr Früh: Christian Anders 8 8) School's out: Alice Cooper 9 9) Easy livin': Uriah Heep 10 -) Play me: Neil Diamond om kon "Radio Caroline" de uitzen dingen twee uur later, tegen zes uur, al weer hervatten. Kapitein Van der Kamp zei niet door de Engelsen met wapens te zijn bedreigd. De vuurbuks waarmee iemand hem gistermorgen had zien zwaaien, is volgens de kapitein een stok geweest. MARINE De marine was vanaf twee uur 's middags met de onderzeebootjager "Limburg" in de buurt van "Caro line" en koos positie tussen dit zend schip en dat van Radio "Noordzee". Er werden twee motorsloepen uitge zet met elk negen man. Eén daar van kwam bij "Caroline" langszij. Kapitein Van der Kamp sprak met een marine-officier en liet hem we ten dat hij graag assistentie zou kry- Gerben Colmjon (73) overleden DEN HAAG (ANP) In Deventer is op 73-Jarige leeftijd overleden de publicist Gerben Colmjon. Hij was 16 augustus 1899 in Leeuwarden ge boren en begon op 26-Jarige leeftijd in Den Haag met Lex Verbraeck een boekhandel die zich in het bij zonder op de buitenlandse letteren richtte. Him periodiek "De litteraire gids" trok veel aandacht. In '26 publiceerde Colmjon z'n eer ste roman, "Kalderionen", in '40 ge volgd door "De blauwe wereld" die door de Duitsers werd verboden en in beslag genomen en na de oorlog nogmaals verscheen. In '41 liet hij "De renaissance der cultuur" het licht zien, waarin hij de rol van de tachtigers beschreef In '44 kwam zijn boek over Con rad Busken Huet uit, in 1950 zijn werk over R. C. Bakhuizen van den Brink. In laatstgenoemd Jaar ver scheen ook, in samenwerking met P. A. Scheen, een studie over de Haag se School. Colmjon beschreef in "Onze Zeevaart" opkomst en onder gang van de gouvernementsmarine, en publiceerde werkjes o m. over Terschelling. gen als de nood aan de man kwam. De kapitein antwoordde op de vraag van d'e marine waar het zendschip de thuishaven heeft dat "Radio Caro line" onder Panamese vlag vaart en Panama City als thuishaven heeft. Vanuit de lucht hield een "Neptune" van de marineluohtvaartdienst een oogje in het zeil. DJ's De discjookeys Andy Archer en Chrispian St. John. zijn geenonbe kenden op de vloot van de drijvende popstations. Beiden hebben bij "Ra dio Noordzee" gewerkt. Andy Archer werd bij "Noordzee" ontslagen om dat hij volgens de "Noordzee"-leiding wegens zijn gedrag ten opzichte van de andere bemanningsleden niet te handhaven was. Niet lang na zijn lanceerde Archer het verhaal Een dreigend beeld van de moeilijkheden die er giste ren waren rond Radio Ca roline. Op de voorgrond het zendschip 'Mi Amigo' op de achtergrond de on derzeebootjager 'Limburg'. dat "de dagelykse uitzending van 'Noordzee*' diende als camouflage van spionage-activiteit. die eveneens vanaf de Mebo 2 worden ondernomen. "Radio Caroline" zendt nu enkele weken vanaf de "Mi Amigo". Er wor den Engelse en Nederlandse pro gramma's de ether ingestuurd. De huidige eigenaar van "Caroline" is volgens kapitein Van der Kamp de Engelsman Roman O'Riley. Deze had ook de leiding over "Radio Caroline' die enkele jaren geleden voor de En gelse kust uitzond. Produkties in vrije sector René Sleeswijk gaat het volgende seizoen de muzikale komedie „Irma la Douce" van Alexandre Breffort en Marguèrite Monnot terugbrengen. Jenny Arean krijgt de titelrol en verder zijn Henk van Uisen en Steye van Branden berg al voor deze vrije produktie gecontracteerd. De regie zal worden gevoerd door de Fransman Georges Vitaly, die ook reeds de opvoering van „Irma la Douce" door het Rotterdams Toneel in 1961 onder zijn hoede had. Lia Dorana speelde toen Irma, Steye van Brandenberg haar beschermer en Peter Aryans de verteller/kroegbaas. In de vrije sector is het volgende seizoen voorts te verwachten een opvoering van Noël Cowards blij spel .Private Lives" in een bewer king door Hugo Claus. Ellen Vo gel, Fons Rademakers en Guus Oster zullen er de hoofdrollen in spelen. Half november 1973 is de première in Rotterdam. JENNY AREAN Een komedie van Hugo Claus zelf, „Pas de deux", zal begin oktober 1973 in Haarlem in première gaan met Ton Lensink en Mar Ja Ha- braken in de twee rollen. Vrijdag 29 december 1972 16.40 18.45 18.55 22.00 22.50 22.55 NEDERLAND II 18.45 Ti-ta-tovenaar (NOS) 18.55 Journaal (NOS) 19.05 Calimero, tekenfilm (TROS) 19.30 Zorro, TV-serie (TROS) 20.00 Journaal (NOS) 19.10 Flipper, TV-serie voor de jeugd (TROS) 20.21 Op losse groeven (TROS) 21.20 De F.B.I. Spionage, TV-film (TROS) 22.10 Typisch Engels (TROS) Informatieve film over de stemming in Engeland i de vooravond van zijn toetreding tot de EEG. 22.50 Uit de Kunst (NOS) 23.20 Journaal (NOS) We hoeven er niet omheen te draaien: het tv-portret van Rien van Nunen is de NCRV min of meer afgedwongen door alle publiciteit, zijn faillisse ment en zijn verwaarlozing door collega's en lijfomroep werd gegeven. Vele duizenden briefkaarten waren er een eerste gevolg van. het gironummer 50949 van de „Vrienden van Rien van Nu nen" in Den Haaig was het tweede gevolg, en dit program ma betekende het voorlopige sluitstuk. „Geen sterveling is op visite geweest, geen hond heeft naar me omgekeken, voor de wereld heeft Toon Stiefbeen afge daan". zei Rien van Nunen gisteren op het scherm. Echter niet als Rien van Nunen. maar als Toon Stiefbeen in een oude aflevering van „Stiefbeen en zoon", die aan vaders verjaar dag was gewijd en aan zijn gevoel van verongelijktheid, x>k aan zijn onhandelbaarheid als zoon Dirk hem een avond fêteert. Het leek een symbolische tekst, al werd die omzichtig omzeild tijdens het gesprek dat Jan van Hillo aan Van Nunens ziekbed voerde. Alleen toen Piet Römer even kwam binnenwippen, volgens net scenario, kwam het „con flict" (of hoe men het noemen wil) nog even te voorschijn. Piet Römer had de situatie prachtig in de hand (op zulke momenten blijkt het gemak van het acteurschap), betrad de ziekenkamer joviaal, beheer ste het toneel en verstoutte zich op een gegeven moment zelfs om schalks op te merken: „Ik ben niet zo'n erge platlo- per, nietwaar Rien?" Dat was toen de merkwaardige gewoonte van de kijkers ter sprake kwam om twee acteurs die in een serie vader en zoon spelen, ook in het dagelijkse leven bloedverwantschap of minstens grote genegenheid en vriendschap toe te dichten. Piet Römer en Rien van Nu nen waren helemaal niet zo bevriend, kwamen ook zelden bij elkaar over de vloer, van daar het feit, dat Piet ook al lerminst het ziekbed van Rien platliep, met als gevolg diens cl acht dat Stiefbeen zelfs door ..zijn zoon" verwaarloosd werd. Maar goed, het programma van gisteren was ook een vorm van toneel (documentair toneel, zou Je kunnen zeggen), dus al- Dean Martin Show (KRO) Ti-ta-tovenaar (NOS) Journaal (NOS) MIK: muzikaal amusementsprogramma (KRO) Journaal (NOS) Alias Smith en Jones, TV-film (KRO) Een eenvoudige doch voedzame maaltijd (KRO) Een documentaire film over Marien Toonder, de teke naar van Ollie B. Bommel en Tom Poes. die nu alweer vele jaren geleden een nieuw leven in Ierland is be gonnen. Citroentje met suiker. TV-serie (KRO) Journaal (NOS) Voorlichtingsprogramma Schooltelevisie ies was weer even koek en ei. met een hele aflevering van 35 minuten als een afsluiting, die uitstekend als alibi kon dienen voor al het voorafgaande. Ik heb me er namelijk uitste kend mee geamuseerd. Zelfs meer nog dan vroeger, om de waarheid te zeggen, want ik had altijd iets tegen op dat eeuwige gehakketak tussen Stiefbeen en zoon. Maar giste ren ontdekte ik in de scène in het Chinese restaurant opeens een voorloper van het Ameri kaanse VPRO-programma All in the family. Bovendien speelden Rien van Nunen en Piet Römer deze en andere scènes met veel verve en jeugdheid. Mochten er dus nog afleveringen bewaard zljr gebleven, dan lijkt een herha ling ervan me geenszins over bodig. Je zou er niet alleen Rien van Nunen, maar ook df kijker een plezier mee doen. ..Het gat van Nederland" van de VPRO besloot de avond met een programma dat weer van bijzonder hoge kwaliteit was Met alle goede onderdelen (de baggeraars, Gerda Brautiganv de schrijver J. M. A. Biesheu vel. die een verhaal voorlas, en niet te vergeten Kees en Wim. die weer goed op dreef waren» vielen er twee meerin de prijzen In de eerste plaats de opna men in logement ,De Zon", en het portret dat daar gemaakt werd van een oude man. die het allemaal niet erg had zien zitten. „Ik ken niks", zei hij vriendelijk, gevolgd door zijn stopwoord: „maar Ja. daar ken je niks aan doen". Ook de les in dramatische ex pressie pakte heel boeiend uit, in dit geval niet zo zeer door de aanpak als wel door de gang van zaken. De leerlingen gingen zich namelijk verzetten tegen opdrachten ln de trant van: .Keer in Je zelf, je bent een rubberen bezem". Of min der misschien tegen de op drachten, als wel tegen de filo sofie die er volgens hun leraar achter zat. De les mondde ten slotte uit in het beeld van de leraar, die (de woestijn inge stuurd in een moment van buitengewone inkeer in zich zelf) met het hoofd moedeloos tegen de deur stond geleund. De tovenaarsleerling, weggebe- zemd door de rubberen bezems die hij zelf had opgeroe pen NICO SCHEEPMAKER ZATERDAG 30 DECEMBER ILV. 402 FM-kanalei 1.00 VARA. 7.54 VPRO. 8.00 VARA. 14.45 NOS. 17.55 VARA. 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. 7.20 (8) gevar. progr. met om 7.26 Van de voorpag.; 7.54 Deze dag; 8.00 Nws. 8.11 Dingen van de dag; De Raad voor de Kunst heeft minister Engels (CRM) geadviseerd de begrotingen goea te keuren inge diend door de Haagsche Come '.i<\ toneelgroep Theater. '.oneelgrvp Centrum, de Noorder Compaq ni*. <S> radio-show. .5,30 Nws. 15.33 (S) i" verz. pi. progr. v.d. militairen. 17 30 v"r01set Het advies over de begroting Nws. 17.32 Aktua. 17.45 (S) Café- van de tweede ine chantant: liedjes de oude tijd. 18. 1-41 (S) progr.-< 19.00 0.05 Voor SsL later, ge- Inform. show. (11.00-11.02 Nws.) 13.00 Nws. 13.11 Dingen van de dag. 13.23 (S) 14.43 VARA-Varia. rprogr 15.30 mod. 16.00 Nws. 16.03 (S) een progr. over amateuris- beoefening. 17.15 dlscus- 17.45 (S) Café- muz. uit de Uit de pers. r.-overz. lf - progr. 20.C 20.30 20.55 (S) Om 22.30 tie. 22.50 Klank- p.ctual. Inform, en commentaar 3.00 (S) klass. muz. 23.55 Nws IILV. III. 240 en 298 m. en FM-ka- alen. 7.00 NCRV. 18.00 NOS. 19.00 12.00 Nws. 12. Ultz. 18.00 Nws. 18.11 Dingen Pol. Partijen: 18.20 18.30 (8) gevar. progr. narnas, noorspei. 21.30 (S)^L1 kest met zangsol. 22.00 cabaretprogr. het doorsnee i-arla's (gr.) 20.( Engel 1 (S) Licht 0 cal (S) Licht 10 De Jaren vijitig in ontspaunen terugblik. 13.03 Pop Station. Nws^ Elpee pop. 13.00 Nws. n. (14.00 Nws.) 15.00 Poptater. 16.00 Nws 16 03 18.00 Nws. 18.02 Joost de Draaver Show. 19.00 Nws. 19.02 78-toeren-p'la- ten van Ned. orkesten en solisten. 19.30 That's live! 20.00 Nws. 20 02 individuele indiener. 3ob de Lange, luidt negatief, i^e raad kon de begroting van Zuidelijk Toneel Globe niet beoordelen wegens gebrek aan gegevens. Eventuele res terende middelen wil de Raad voor d© Kunst ten goede laten komen a»u het landeliik en experimenteel toneel. Het advies om subsidie aan Bob de Jjange af te wijzen baseert de Raad voor de Kunst op twijfel aan De Langes kwaliteiten om op te treden als artistiek leider Daarnaast vindt de raad de taakstelling van De Lan ge zeer vaag. J.05 (K) Zwerven Rien van Nunen genoot gisteravond in eijn HilUegomse ivoning van de verleden tijd. Hij zag met vele andere tv-kijkers het -programma van de NCRV 'Rien van Nunen even terug bij u thuis'. Het was een bundeling van stukken waarin de aan reuma lijdende artiest schitterde. IIILV. II. 298 111. en FM-kanalen. 7.00 TROS. 2230 EO. 7.00 Nws. 7.02 (S) gevar. progr. met pop.-klass. muz. en om 7.30 Nws.; 7.41 Aktua; 8.30 Nws. en 8.36-8.45 Gymn. v.d. hulsvrouw. 10.00 (S) minimag. t v.h. ministerie n milieuhygiëne. 12.26 Meü 01.00 Nieuws. Farce Maji prograr 22.45 (K) Ander programma. 22.20 Koorzang. word lk de computer de baas? les 15 (herh.) NOS: 16.00 (K) Journ. NCRV: 16.02—17 30 (K) Gevarieerd kinderprogramma. NOS: 18.45 (K) Tl- g 18.55 (K) Journ. NCRV: 23.15 (K) Journ Nederland II NOS: 23.10— 18.55 (K) Journ VARA: 19.05 (K) Co- NOS: 20.00 (K) Jour- 0.20 Commissaris Mal- geschaduwde 11.45 (Kt Na- >egeleld door The Athenians 22.25 iK) Ach' l het Nieuws. NOS: 23.15—23.30 (K) Journ Mouskourl

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 5