tien ze een tent op het ld dan ga ik er in wonen mrta en Steegman gaan Jorbeeldig hand in hand Hopig uitgeschakelde Keereweer leef t voor voetbalsport Goede schaatstijden in Heerenveen en rt eii* Alkmaar HIJS KLOPT RAAK OPNIEUW JAN JANSSEN COÖRDINATOR FIAT STARS SPEELT IN LISSE BOM STARS BUS-FRUIT-LIER RLANDS JONGSTE TRAINER NIET GOOCHELD IN DE BEZEMWAGEN L.F.C. - D.H.L. 23 DECEMBER 1972 - Mattie Keereweer, zestien jaar lang Roodenburgs inse (zon) dagen, kan de wanhoop, die hij nu zelf kent ze dagen, bepaald niet camoufleren. „Kan ik nog voet- i mijn studie voor het trainersdiploma D niet tever- eest? Komt mijn knie ooit nog wel in orde?". Om dan luchtiger op te merken: „Ik krijg binnenkort een hele ,fjg urt. De meniscus zal er uit moeten, maar eerst moeten ndere operaties worden uitgevoerd. De wortel van een ijven zitten en de nagel van mijn grote teen dringt mijn vlees. Om infectie te voorkomen zal dat eerst ibeuren". ri in erenj dat het goed komt. Ik sefuner vinden als ik door moet stoppen. Ik wil og oio g weleenswaarmaen.k i og wel eens waarmaken, belai i de laatste wedstrijden ijetitie". vechtlust heeft nooit ontbroken, nden elf kreeg hij tijdens het ederl 1 al een doel toegewe- Is e S! onz! de meter. "Van stoeprand de :d. En ik maar duiken 'gemi Hetzelfde jaar nog talenten tonen op het jodenburg in de Leidse jaar later maakte hij ting in het eerste elftal, "Strijd is voor mij al- ïeriajliste Sel5leven- Uit tegen a r, dat bij een overwin- oen zou zijn. Het bleef jje ren publiciteit ik toen en heb". Roodenburg zou Wjlj reweer, die met het duel ag zijn vaste aanstelling de stand vaak door die bi |ken. "Er zijn competi- waarin wij acht of ne- ilden op 00 speelden, het veld in met de we- eten^t wanneer ik een doel- doorlaten Roodenburg nlijk n. In zulke wedstrijden en keepen. Keeperstrai- enoi<£ vroeger nauwelijks ge- Slt rd tussen de routiniers eb g en je moest je maar voel *n". Dat is de nu 32-ja- moe laar uitstekend gelukt, jeeft Middelde van nog geen elpunten per seizoen te- [eereweer het gezicht van dat de laatste maan- ;ns wel bij vlagen somber de er echter voor dat Roodenburg met opgeheven hoofd naar "Noord" kon weerkeren. De 0-0 werd zelfs een overwin ning voor Keereweer, ofschoon hij de doeltrappen aan zijn verdedi ging moest overlaten. „Ik had het voordeel dat ik gelijk aan het werk werd gezet, en werd meegesleurd. „Sommigen geloofden het niet dat ik geblesseerd was. De nieuwe blessure is het beste bewijs dat ik ook toen al tobde met mijn knie". Het gezicht van Keereweer leek ook een Kerst met zware sneeuwval aan te kon digen toen hij afgelopen zondag van de reservebank stapte na het duel te gen Gouda. In niet mis te verstane woorden zei hij toen: „Het is toch verschrik kelijk dat Je tijdens een training zo'n zware blessure kan oplopen. Dat Je tijdens 't bokjespringen in zo'n groot gat terecht komt dat je door je knie gaat. Schrijf maar dat het onverant woord is om op zo'n veld te trainen". Enkele dagen later, met om zich heen het vredige decor van kerst boom en kerststukjes, zegt hij: „Het trainingsveld is erg gevaarlijk. Wij moeten opletten waar we lopen. Ver zwikkingen komen bij de vleet voor. Op dit veld heeft mijn knie de groot ste optater gehad". Verbijten rbeeld enkele dagen voor egen UVS toen de kleer- Keereweer van zijn dreigde te verwij de- massage door heil- ainer Rinus Smits zorg- Maar er waren ook andere rede nen dat Keereweer zich tussen wis selspelers en trainer had zitten ver bijten: „Als Je daar zit zie Je ontzet tend veel. Méér dan wanneer Je als aanvoerder in het doel staat. Veel foutieve waarnemingen van spelers, gebrek aan spelinzicht, het niet vrij- lopen en de geringe inzet van som mige spelers. Nee, vanaf de kant is Rooden burg mij tegengevallen. Neem nou Gouda, dat gemiddeld zeven, acht jaar ouder was dan Roodenburg. Ik zei nog tegen Smits, die ploeg moe ten we oprollen. Met een sukkeldrafje kwamen de middenvelders teruglo pen. Geen wonder, sommigen zijn de 35 al ruim gepasseerd. Zoiets had toch uitgebuit moeten worden. Voor Keereweer is die reservebank inmiddels een vertrouwde plaats ge worden, ook al heeft hij, met uitzon dering van het laatste Jaar, bij Roo denburg nauwelijks wedstrijden be hoeven te missen. Met de spelersbank is Mattie vertrouwd geraakt bij V. W.S. waar hij aan het begin van dit seizoen het eerste zaterdagteam als ervaren smaakmaker ging begelei den, teneinde ervaring op te doen als trainer. „In april hoop ik examen te kunnen doen. Krijg is dan goede aanbiedingen dan stop ik met voet ballen of ik moet al trainer blijven van een zaterdagclub, zoals VWS. Het bevalt me erg goed, al wordt me wel verweten dat ik de jongens te hard aanpak. Teveel van hen verlang maar wat wil je? Als je zelf eerste klas speelt dan wil je dat overbrengen". Mattie Keereweer leeft voor het voetbal. Zo zelfs dat hij opmerkt: „Ik zal me echt met sparen in een wedstrijd, omdat ik de andere dag moet werken. Sport betekent alles voor me. Zouden ze een huis of tent op het voetbalveld neerzetten dan zou ik er in gaan wonen". HEERENVEEN/ALK MAAR Tij dens de laatste competitiewedstrijden voor heren, tellend als selectie voor het Nederlands kampioenschap, zijn gisteren op de Thialfkunstijsbaan van Heerenveen onder ideale om standigheden uitstekende tijden ge maakt. Vooral op de 5000 meter kwamen diverse rijders goed voor de dag Tien deelnemers bleven onder de grens van acht minuten. Kernploeg- lid Jappie van Dijk zegevierde m 7.35,9 vóór Jan Derksen, die 7.41.1 voor zich liet afdrukken en Harm Kuipers die 7.45,2 nodig had. Kui pers, die last heeft gehad van een spierblessure, mocht zich overigens nog niet forceren. Kuipers en Pals- ma deelden de eerste plaats op de sprint: 42.4. Sprinter Jos Valentijn en wereld kampioene Atje Keulen-Deelstra verbeterden in Alkmaar de baanre cords over resp. 500 en 1000 meter Jos Valentijn won in 40,6 seconden Het record stond op naam van John- DEN HAAG In een ijshockey- wedstrijd voor de Nederlandse com petitie heeft Hijs gisteravond op da Uithof in Den Haag Raak geslagen De plaatselijke ontmoeting met Raak werd met 16—4 (3—2 4—0 9—2) ge wonnen. Corkie de Grouw was met negen treffers topscorer. Er waren 3500 toeschouwers. NM Nijmegen verloor op eigen ijs met 59 van CPL Luik 14 03 42). Er waren 1000 toeschouwers. De wedstrijd telde voor de Coupe NN en de Cup International. Voor de Cup International won Tilburg Trap pers met 19—2 (6—0 5—0 8—2) van Smoke Eaters voor 1200 toeschou wers. BREDA Jan Janssen wereldkam pioen op de weg in 1964 en winnaar van de Ronde van Frankrijk in 1968, is benoemd tot coördinator van de stichting Beroeps Wielersport. Hij volgt Jan Derksen op. De stichting trekt onder meer voor de organisa toren van wielerwedstrijden de ren- nersvelden aan en legt ook contac ten in het buitenland ten behoeve van Nederlandse profs. Schaatsenrijden Dankzij een sponsor, die onbekend wenst te blij ven, kan Johnny Olof mee met de schaatsploeg van Jong Oranje, die van 27 december tot 10 januari onder leiding van Egbert van t Oever in Inzeil gaat trainen. Olof komt hier voor in aanmerking, omdat hij als derde is geëindigd bij de sprin/tkwa- lificatie-wedstrijden. ny Olof met 41,4 seconden. Atje Keulen-Deelstra finishte op de dui zend meter in 1.35.2. Het baanrecord was in handen van Nel Kohier met 1.44.6. LISSE. Fiat Stars en een Ameri kaans team van rondreizende bas ketballers zullen het schoolbasket- baltoernooi van de Bollenstreek op luisteren, dat van woensdag 27 tot en met zaterdag 30 december in Lis- se wordt gehouden. Het Amerikaanse team, dat onder de naam Gillette speelt en geleid wordt door McGregor, komt in Lisse onder meer uit met John Pleick (2.10m), Ron Sanford (2.10m) en Kenny Grant (1.80m). Sanford staat vooral bekend om zijn dribbeltech- niek. Van Grant en Pleick is bekend dat zij een zeer zuiver schot hebben. Het Amsterdamse Fiat Stars be staat o.a. uit de Amerikanen Mike Rowland en Tom Chestnut en de Ne derlanders Ton Boot, Cees Smit en Jan Schappert. De wedstrijd in de sporthal te Lisse begint 30 december om 20 uur. Om 18.45 uur vindt de prijsuitreiking plaats van de schoolbasketbalknm- pioenschappen door burgemeester Berends. ADVERTENTIE Extra speciaal 2e KERSTDAG BASKETBALL Kampioen van BELGIË. 2e KERSTDAG 14.30 uur Kaartverkoop v.a. 13.30 uur. Kassa's 5 MEIHAL. Toegangspr. 3,50 tm. 14 Jr. 2,50. Aangeboden door HET SLAAPKAMER CENTRUM. Lisse via Sportpromotion Leiden Postbus 105, Leiderdorp. ierl. ID AM Vooropgesteld dat sommigen van hen die in als routinier rondwandelen, al dan niet met leedver- mtileerden dat Leo Steegman lang vóór het eind van ontgoocheld in de bezem wagen gekropen zou zijn. Is jongste trainer in de betaalde rijen maakt het goed. onvermijdelijke hindernissen op weg naar de meet, zo gemelijk wezen, lagen er gedurende een op Bosch na voor de helft afgewerkt competitieprogram- elke andere trainer die trouwens ontwaarde. Ze ma- den zich in de vorm van een aanvankelijk vacante ^nplaats, van nederlagen tegen Excelsior, Go Ahead voor n MVV, maar nochtans pedaleerde Sparta met meer ooit naar de kopgroep. ds gevolg van het karakter, dat Sparta per traditie als gt opgeplakt? Steegman: „Wanneer je dat beweert, ploeg niet die waarde toekennen die ze toekomt. Ka- mentaliteit hand in hand met kwaliteit klinkt volgens tvaardiger. Persoonlijk zou ik dan ook graag zien dat r die image van karakterploeg afkomen. Zijn we niet al bezig aanvallend voetbal te propageren? De publieke randeren, is, dat geef ik toe, iets wat tijd kost, maar door Ger Stolk ?eg der geleidelijkheid móet dat een haalbare kaart 6; *tr< Af rta' •eft lijkt Sparta onder uitgelegd? Steegman: „Na Feyen- of misschien drie jaar oord heb ik mezelf het verwijt ge maakt dat we na een 10 voor sprong er niet meer uitkwamen, een te afwachtende houding aannamen Uiteindelijk werd het 1—1. Vóór Ajax hebben we daar tot in den treure opgehamerd. Toegegeven, na dat we met 2—1 voorstonden, was die angst er toch even. Maar ten slotte kwamen we er weer uit. Waardoor we zelfs met 3—1 won nen". speeltrant zich wij graad van volwassenheid bereikt. Immers, was er ctie vrees voor minder v//, ^standers waartegen verstapte? En sloop ^R'dle angst aan wanneer een sterke opponent positie stond gemanoeu- br oudere spelers als de Jfffenis van Giei Coerver Een stand die in voorgaande edities niet zou zijn gerealiseeerd, omdat de opponent meestal alsnog langszij gleed. Een gegeven ook dat de vraag rechtvaardigt: waar ligt Spar ta's plafond? Steegman: „En wan neer je dat weet dienen we ons met zijn allen bezig te houden met de vraag hoe verleggen we dat plafond. Je kunt als trainer in zijn alge meenheid, van welke ploeg dus ei genlijk, moeilijk op de voorhand rond gaan bazuinen van we worden kampioen. Bluffen doe Je slechts aan de kaarttafel houd ik mezelf altijd voor. Maar Je kunt wel zeg gen een zo hoog mogelijke klasse ring na te streven. Zoiets vind ik normaal. Wat Sparta betreft, mik ken we op deelname aan de Europa Cup. In wait voor vorm ook. Logi scherwijze hebben we zelfs twee reële kansen. Persoonlijk blijf ik het ook Jammer vinden dat dat dit seizoen voor ons taboe is gebleven. Al blijf ik er bij dat Europa Cup voetbal je punten kan kosten. Het betekent een verzwaring zowel fysiek als psychisch Een kaars die aan r.wee zijden 'brandt is sneller op Aan de andere kant kan een keten van Europa Cup-successen ertoe lei den dat Je je op competitieniveau sterker voelt dan je in feite bent" Hoe sterk is Sparta? En in hoever re heeft Steegman met zijn 29 Jaar die moeilijkheden ondervonden waarop de vergrijsden in het vak doelden, ook al met het oog op het feit dat sommige spelers hem in de leeftijd teboven gaan? Hij: „Laat ik het zo zeggen dat we vergeleken met vorig Jaar meer voor elkaar over hebben in het elftal. Kijk, vo rig Jaar speelden we bij balbezit met zijn twaalven. Maar wanneer de tegenstander de bal in de ploeg had maar met negen of tien man Ed wat die leeftijd betreft, ik zie niet in waarom een akkevietje dat vrijwel iedere trainer wel eens heeft, altijd in relatie daarmee ge bracht moet worden". Tóch werd Ger Ter Horst na afloop van de wedstrijd tegen Amsterdam griepend in de Ridderzaal aange troffen. En zou het niet denkbeeldig zijn geweest dat een andere contro verse met Pim Doesburg aan de orde zou zijn geweest, wanneer, zoals nog vorige week eens werd geadviseerd, een operatie aan de lies tijdens de Kerstvakantie zou dienen te worden uitgevoerd. Steegman: .Nogmaals, dat heeft niets met leeftijd te maken. Zo lang ik in de voetballerij zit, waren er, en zullen ze er ook zijn. die kleine dingetjes. Misschien maakt dat de zaak er alleen maar smeuï ger door. Argument Een bepaalde beslissing kan Je van tevoren argumenteren, maar de wedstrijd is het beste argument. Sterker: hoe is de prestatie van de betrokken speler. En hoe die van het hele elftal onder die omstan LEO STEEGMAN digheid. En nog verder, hoe van het elftal over een bepaald tijdverloop. In het voetbal kan je beslissingen soms pas na verloop van tijd me ten. Het is allemaal niet concreet Eén en een is weieens drie, soms ook vier. Het is te abstract in ieder geval om heit in korte tijd te kun nen meten". Sparta lijkt al met al aan geslaago seizoen bezig Anders gezegd: Spar ta kan de derde, recht op Europa- Cup-voetbal gevende, klassering realiseren. Is de trainer het daar mee eens? Steegman: „Het seizoen is pas geslaagd wanneer we ook na de 34ste wedstrijd nog zo staan. Wat scheelde het vorig seizoen? Toen we acht wedstrijden voor de finish naar de vierde plaats afgle den stond die plek in feite gelijk met de twaalfde plaats, hoewel de spelers er echt niet zoveel minder door verdienden. Je vindt het gek maar ik houd me ondanks de win terstop nu al bezig met FC Den Bosch. Zowe. de spelers als mijn vrouw kijken daarvan op, dat weet ik. Maar ik heb Sparta dan ook al tweemaal op het punt gezien om door te stoten. En tweemaal mis lukte dat. Ik kan dan ook niet lang helemaal happy zijn met een be paald succes. De wedstrijden tegen Ajax en Twente bijvoorbeeld, ik was slechts blij op weg van de trainersbank naar de kleedkamer. Ik houd mezelf voor dat hoofstuk één met goed ge volg is afgesloten. Pas wanneer die goede lijn ook in de tweede helft gehandhaafd blijft, hebben we re den om helemaal tevreden te zijn". Is het juist daarom voor Sparta geen handicap, die winterstop? Steegman: „Wat dat betreft wil 'k me niet negatief opstellen. Ook al draaiden we de laatste weken op volle toeren. Ook al moet ik af wachten hoe we ons straks weer zullen presenteren. Begrijp goed, die winterstop is een experiment. Straks zal de trainer in zijn alge meenheid kunnen oordelen wat voor invloeden de vakantie heeft gehad. We zullen slechts de puntjes weer op de i dienen te zetten. Op don derdag na Kerstmis al. trainen we. Ik heb trouwens op de training ge merkt dat er spelers zijn die als ge volg van het zware veld typische (spier) blessures oplopen". Steegman en Sparta lijken dus voorbeeldig hand in hand te gaan. De trainer volgt ook het voorbeeld dat veel spelers hem wezen: bin nenkort opent hij in Zandvoort een sportzaak. („Ik heb er geen tijd voor, maar mijn vrouw komt erin". Nochtans is het niet zo, dat zij nogmaals, benadrukt dat er bij Sparta geen onenigheidjes lagen op het pad naar de competitierust". Steegman tenslotte: „Die vind Ié overal. Vaak houd je ze onder de dekmantel, - maar Je moet begrip kunnen opbrengen wanneer de me dia, de publieke opinie zo Je wilt, zich op een akkevietje stort. Ik geloof ook niet dat het goed >s om altijd dt gulden middenweg te bewandelen. Iemand die nooit eens links of rechts over die compro mis-lijn gaat. maakt namelijk het gevaar voor een Cliché-mannetje te worden versleten. En dat zou het allemaal erg saai maken" Zondag a.s. 2.30 uur n.m. Terrein Boshuizerkaae.

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 13