Remise Sijbrands brengt spanning volledig terug APPIE HAPPIE In vierde ronde Suikerdamtoernooi Eerste nationale wielerveldrit op Zanderijparcours ADVERTENTIE Geen kerst zonder kaas Ton Sijbrands: schandelijke misstap" In Noorclivijkerhout NOORDWIJKERHOUT Op het bijna twee kilometer lange Zandery- parcours naby Noordwijkerhout wordt zondag door de Ren- en Toervereni- ging De Bollenstreek voor het eerst een grote nationale wielerveldrit ge houden om de Menken/Landbouw prijzen. Aan het hoofdnummer van de profs, amateurs en veteranen nemen ruim vijftig renners deel. Bij de nieuwelingen en aspiranten is de deelname met respectievelijk 25 en 22 man minder groot. Door de sport- commissie van de KNWU is aan de Noordwijkerhoutse veldrit het kam pioenschap van Zuid-Holland ver bonden en voor de renners van het organiserende De Bollenstreek staat bovendien de clubtitel op het spel. De aspiranten starten om half twee voor een race over 10 km met onder hen als kanshebbers Bierings uit Uden, Jacobs en Pierick uit Bingel- rade, Peter Post uit Oegstgeest, Van Kessel uit Velddriel en de Hillegom- mers Wietse Tjoelker en Jos Stroom- bergen. Plaatselijk favoriet Gerard Looye- etein moet in de 16 km lange strijd van de nieuwelingen de zege kunnen bemachtigen. Alhoewel de steeds be ter crossende Kees v. d. Wereld uit Nieuwkoop, Cok Kooloos uit Voorhout en de nationale veldritkampioen Jan Feyken uit Veendam het hem beslist niet cadeau zullen doen. Voorts mo gen ook Stamsnyder uit Enter, Jan Jansen uit Voorschoten, de Hillegom- mer John v. d. Vossen en Kees St. Nicolaas uit 'sGravendeel niet onder schat worden. De Lissenaar Bas Lan- geveld, J. van Beelen uit Katwijk en Wim Looyestein uit Noordwijkerhout behoren weliswaar niet tot de recht streekse favorieten, maar kunnen zich door vertrouwdheid met het parcours mogelijk toch onder de prijswinnaars scharen. Het vertrek van de nieuwe lingen is om kwart over twee. De gebroeders Gerrit en Albert Scheffer uit Zelhem, die de veldritten in Valkenswaard, Ulestraten en het Vliegenbos beheersten, mogen in Noordwijkerhout op sterke tegenstand rekenen van de plaatselijke favorie ten Hans Steekers, Klaas Duiven voorden en Nico Slingerland, de na tionale veldritkampioen Cock v. d. Hulst uit Zoeterwoude en zyn broer Ben, Gezinus Hoven uit Ommen, de Hillegommer Rhett van Trigt, die zich altijd goed op een bepaalde wed strijd weet te prepareren, Max de Vries uit Amersfoort, de Assenaar Henk Strijbos. Daaf Pos uit Vreeland, Peter Groot uit Amstelveen, Jan Stui ver uit Zwolle, Ben Meyer uit Apel doorn, Ton v. d. Valk uit Voorscho ten en de Brabander Jo van Boxmeer. Ook de Lisser veteraan Jan van Dijk en "good old" Manus Brinkman uit Rotterdam, die weliswaar voor de zege of een der ereplaatsen niet meer in aanmerking komen, kunnen zich ipogelijk toch wel in de prijzen ryden. Start om drie uur. De toegang tot dit wielerevenement is vrij en een boeren blaaskapel met de Noordwijkerhoutse Prins Carnaval komen de zaak opluisteren. De prijs uitreiking vindt na afloop plaats in het sportpax'k De Boekhorst. g maar twee No: koplopers in Groningen GRONINGEN In de vierde ron de van het Niemeyer.toernooi om het Europe es Jeugdsch aak-kampioen - schap in Groningen is er tekening in de strijd gekomen. Het aantal koplo pers van zes verminderde tot twee: de Rus Oleg Romanisjin en de Ier Bernard Kernan. Romanisjin ver sloeg in een fraaie partij Georgios Makropoulos uit Griekenland. Ber nard Kernan voor aanvang van dit toernooi vrijwel onbekend bleef de meerdere van de Tsjech Spacek. Met een score van 3Vz punt is hij vrijwel zeker van plaatsing in de fi- nalegroep A. Dit geldt ook voor de Zuidslavier Marjanovic en de Roemeen Urzica, die tegen elkaar na een langdurig gevecht tot remise kwamen. Beide ervaren spelers zullen zich waar schijnlijk zonder grote problemen bij de eerste tien kunnen handhaven. De Nederlandse vertegenwoordigers boekten opnieuw een uitstekend re sultaat. Jeugdkampioen Chrlstofoor Baljon versloeg de Hongaar Imre Varasdy. Deze greep in het eind spel bij vrijwel gelijke stand plotse ling mis. Dieks had weinig moeite met de IJslander Stefansson. Zowel Baljon en Dieks hebben met een sco re van drie, respectievelijk twee en een half punt, kans op een finale plaats. Door Ton Sijbrands AMSTERDAM Een verslag te geven van de vierde ronde van het Suikertoernooi is een nogal pijnlijke aangelegenheid voor mij. U houdt het niet voor mogelijk welk een schande over mij gekomen is: vijf van de zes partijen werden in winst omge zet, ma ar nu juist mijn partij moest in remise eindigen. Voor de organisatie is daar de aangename consequentie aan ver bonden dat de strijd weer helemaal open is. Want omdat Andreiko en Drost tot winst kwamen, delen wij momenteel gedrieën de eerste plaats. Maar ook Harm Wiersma, die zich van zijn nederlaag uit de eerste ronde niets maar dan ook he lemaal niets schijnt aan te trekken, blijft voor een hoge eindklassering in de running. De belangrijkste gebeurtenis van de ronde van gisteren was wellicht dat ik tegen de Fransman Mostovoy niet verder dan remise kwam. In een klassiekachtige partij probeer de ik een aanvalsspel te ontwikke len. Dat lukte aardig, hoewel het voordeel van geringe omvang bleef. Toen de stelling echter gecompli ceerder werd miste de Fransman tweemaal de sterkste verdediging. Ik had toen een eenvoudige winst voor het grijpen, maar overzag de ze en stuurde op een andere, even eens kansrijke, variant aan. Gefarceerd Er ontstond geforceerd een eind spel van dam met drie schijven te gen dam met twee schijven, waarbij aangetekend moet worden dat twee van mijn schijven niet ver van de promotielijn af waren. Maar toch zat er net geen winst in. omdat de Fransman mijn derde schijf zodanig bedreigde. dat deze opgespeeld moest worden, daarmee een door tocht naar tweede dam voor een vij andelijke schijf mogelijk makend. Andreiko klopte Van der Sluis in een merkwaardige partij, waarin de Amsterdammer aanvankelijk goed spel had, maar langzaam maar ze ker ten gevolge van allerlei kleine positiefoutjes minder kwam te staan. Hoe de Rus tenslotte won heb ik niet kunnen volgen, omdat ik alle aandacht aan mijn eigen partij moest besteden. Frank Drost draait tot nu toe bijzonder goed. Gisteren boekte hij zijn derde overwinning dat nog wel ten koste van Baba Sy. Daar moet eerlijkheidshalve echter wel aan toegevoegd worden dat de Senegalees zijn nederlaag voor een groot gedeelte aan zichzelf te wijten heeft: in een vrij vlakke klassieke partij gebruikte hij zoveel tijd, dat hij tenslotte door zijn vlag ging. Voor een grootmeester hoogst onge bruikelijk. Harm Wiersma had met Faal wei nig moeite. De Gambiaan probeerde een moderne, scherpe variant te spelen, maar zette al spoedig na de opening minder goed voort. Bij het vroege middenspel won Wiersma een schijf en speelde daarna een ge wonnen partij. Roozenburg boekte eindelijk zijn eerste overwinning, en kwam daarmee op zijn gemiddelde te staan. Slachtoffer was Frans Her- melink, die na een goede opening met een dubieuze voortzetting expe rimenteerde. Dat hij schimmen na joeg werd spoedig duidelijk. Hij ver loor een schijf en later de partij. Tot nu toe vallen de prestaties van Her- melink wel heel erg tegen, al kan als verzachtende omstandigheid gel den dat hij een bijzonder zware start achter de rug heeft. Hans Jansen bleek zich in de der de ronde, toen hij op regelmatige wijze van Mostovoy won, goed van de in de eerste twee ronden opgelo pen schade te herstellen. Maar gisteren stelde hij enigzins te leur door van de Amerikaan Smith, remisekoning bij uitstek, te verlie zen. Voor vandaag staan als interes santste ontmoetingen Roozenburg- Sijbrands, Drost-Wiersma en Andrei- ko-Baba Sy op het programma. Uitslagen Grootmeestergroep Sybrands (Ned)Mostovoy (FR> 11; Smith (VS)Jansen (Ned) 2— 0; Van der Sluis (Ned)—Andreiko (Su) 0—2; Baba Sy (Senegal)—Drost (Ned.) 0—2; Wiersma (Ned.)—Taal (Gambia) 2—0; Hermelink (Ned.)— Roozenburg (Ned.) 02. Sybrands, Andreiko en Drost 7, Wiersma 6, Roozenburg, Baba Sy en Smith 4, Faal 3, Jansen en Van der Sluis 2. Hermelink en Mostovoy 1. Meestergroep Gregoire (Belg)De Ruiter (Ned) 11; Jubal (Fr)Badiali (It) 11; Scholten (Ned)Goeree (Ned) 11; Kemp (Sur)Benjamens (Ned) 1 1. Stand: Benjamens 3, Gregoire, De Ruiter. Jubal, Badiali, Goeree, Maquet Goudt, en Kemp 2, Scholten 1. De uitslagen der 4e ronde voor het wereldkampioenschap voor de jeugd, dat tegelijk met het Suikerdamtoer nooi wordt gespeeld zyn: Metsjansld (Su)Brouwers (Ned) 20; Virtu (It)Hofstee (Ned) 0—2; Tsjava- dian (Su)Bhaillai (Sur) 11; Ma- lik (Tsjech)—Ruygrok (Ned) 0—2. Stand Metsjanki 7. Hofstee 6. Tsjaver- dian en Ruygrok 5. Bhaillai 4, Brou wers en Virtu 2, Malik 1. IJshockey In Geleen is gister avond een ijshockeywedstrijd ge speeld voor de Cup International. Smoke Eaters wonnen met 6—0 van Raak. De tussenstanden waren 10, 30, 20. Er waren duizend toe schouwers. AMSTERDAM Wereldkampioen Ton Sijbrands en grootmeesters An dreas Kuyken en Harm Wiersma vertrekken in februari naar Surina me om daar propaganda voor het dammen te maken. Het ligt in de bedoeling dat de drie damvedetten niet alleen een serie simultaan seances geven, maar ook tegen en kele plaatselijke grootheden een toernooitje spelen. Mogen we even 'n beroep doen op uw aandacht? Hoewel ioat luchtig gekleed voor de tijd van het jctar k vianne Swigler besloten de toch al overbezette Kerstmi handje te helpen. Eén van de gelukkigendie door l'ii van cadeaus u-ordt voorzien is JR's Arrowhead, die tiii kerstvakantie in Miami zal deelnemen aan de Calder dt Evenals Vivianne is JR's Arrowhead uitstekend in vorm lay air'' ;bre ram led wor iet oga: ved' ianc •ld" ioor Het is zover! De nieuwe Gouden Gids is verschenen metz'n praktisch ABG-overzicht van alle bedrijven en vrije beroepen in uwteiefoondistrict. Dit gratis naslagwerk, uitgegeven en verspreid mei medewerking van PTT, is nu bij iedere telefoonabonnee afgegeven. Ook bij u? Of In dat gevalvraag er gerust naar als u dezer dagen op het postkantoor - niet te verwarren met postagentschap - bent. Dan wordt u deze allerhandigste beroepengids onverwijld uitgereikt. Enu hoeft er niet voor in uw beurs te tasten. Hij is gratis. Uiteraard alleen voor telefoon-abonnees. tiiks lerlaa -:or:;c '.rnvi

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 12