Warmond keurt begroting goed Ombudsman Voorschoten dringend nodig STICHTING EIGEN WONINGBEZIT IN OPRICHTING Raad van Oegstgeea morgenavond bijeen m Kerstcross Meerburg LEIDEN AAR BEDREIGDE DE POLITIE MET BIJL Vestigingen in De Grote Polder Kerstlunch in De Krakepit Kerstviering van Adelbert College A a INDUSTRIEBOND NKV: Burgerlijke stand IE WARMOND Na het voorlezen van de memorie van antwoord van B. en W. op de algemene beschouwingen van de raadsleden was er nog maar weinig stof tot discussie, Wel wilden de raadsleden Van der Kroft, van Huis, Van Moorsel en Van der Zalm meer informatie over de plano logie, het recreatieschap, de werkcommissie Kagerzoom, de kampeerterreinen, de ontwikkeling van Zwanburg, de recreatie voor de Warmondse gemeenschap en de plant soenen-dienst. ceerden wij al eerder. Met de subsi dieregeling Jeugd en Jongerenwerk kon de raad zich verenigen. (Deze re geling werd ook reeds in extenso op genomen) Raadslid v.d .Zalm zei dat hij zich wel met de voorgestelde re geling kon verenigen. Naar zijn me ning was het voorstel meer bedoeld om bepaalde mensen die aktief zijn in het Jeugd en Jongerenwerk, ook de sport, en soort waarderingspremie te geven, dus niet als een vaste subsidie. Voor het uitvoeren van de werkzaamheden verbonden aan het zandwinningsgereedmaken van de le fase van de Zwanburgerpolder is opdracht verstrekt aan de Grond en zand exploitatiemaatschappij Rijn land N.V. in Zoeterwoude. Nadat Groenendijk de zaak nog eens uit voerig uiteen had gezet kon de raad zich met het voorstel van B. en W. verenigen. Ook de overige voorstel len werden goedgekeurd. LEIDEN De Leidse politie, heeft vanochtend vroeg op de Haar lemmerweg met een waarschu wingsschot een onwillige woonboot bewoner in bedwang moeten hou den. Het schot ging af op het mo ment dat de boze Leldenaar twee politiemannen met een bijl bedreig de. Het rumoer werd veroorzaakt door de weigering van de Lelde naar om vier boetes (met een to taalbedrag van f156,-) te betalen. De man, die al vele malen was ge maand om deze boetes te betalen, volhardde In zijn houding, toen de politie hem een aanhoudingsbevel onder zijn neus duwde. Hij pakte, na eerst de deur van zijn woonboot te hebben- dichtgeslagen, een bijl en probeerde daarmee het tweetal van de politie aan te vallen. Pas na dat het waarschuwingsschot was gelost toonde de man zich bereid de verschuldigde boete te betalen. ZOETERWOUDE Vier bedre ven hebben aan het Dagelliks Be stuur van het Industriesohap Grote Polder laten weten dat zij zich op het 'Industrieterrein Grote Polder" willen vestigen. Dit zyn de Leidse Lascentrale Constructie Aannemingsbedrijf BV in Leiden, de N.V. Codangroep in Oegstgeest. de fa. Llutsen in Zoe terwoude en N.V. Van der Berg en Co. in Wassenaar. Deze bedrijven willen zich eerst op de hoogte stel len van het feit of de mogelijkheid tot vestiging In het onderwerpelij- ke gebied inderdaad aanwezig ls. De selectiecommissie heeft zich met de eventuele vestiging van eerdergenoemde bedrijven in principe akkoord verklaard. B. en w. stellen de raad voor om prin cipiële medewerking te verlenen. Turkse leger waarschuwt Van der Kroft zei dat hem de uit werking van de planologie niet dui delijk was. Hij zei dan ook met be langstelling nadere voorstellen af te wachten. Dit was ook het geval met het recreatieschap en de werkcommissie Kagerzoom. Wat de kampeerterreinen betrof drong hij met klem aan op zwaarder eisen voor de exploitatie. Urgentie Hij wilde geen scheiding maken, tussen de prioriteit ontwikke ling Zwanburgerpolder en het bouw plan Endepcel H, omdat beide pro jecten volgens hem van de zelfde urgentie zijn. Raadslid Van Moorsel vroeg hoe het nu verder gaat met de ontwik keling van de Zwanburgerpolder en de recreatie voor de Warmondse ge meenschap. Deze vragen wer den door de voorzitter en de wethou ders Groenendijk en Tulp uitvoerig beantwoord. Ook de zo noodzakelij ke woningbouw kwam aan de orde. Wethouder Tulp zei dat het verpleegtehuis Mariënhaven bereid was grond beschikbaar te stellen voor eventuele woningbouw. Ook bestaan er plannen om te komen tot oprich ting van een stichting eigen wo- ningbezit. Na deze beantwoording, werd de begroting evenals die van het waterleidingbedrijf en het Grond en Zandwinningsbedrjjf zonder hoof delijke stemming aangenomen. Goed gekeurd werden de verhoging van de tarieven van het gemeentelijk water leidingbedrijf, verhoging van de straatbelasting, de riool belasting, de reinigingsrechten, de hondenbelas ting de gemeentelijke leges, de woon- forensenbelasting, de opcenten op de personele belasting en haven en ka- degeld. De bedragen waarmede deze bè- lastingen worden verhoogd publi- Meir Kahane krijgt Israëlische nationaliteit JERUZALEM (UPI) De Israëli sche autoriteiten nebben woensdag het Israëlische staatsburgerschap verleend aan de Amerikaanse rabbi Meir Kanane, de leider van de "Joodse Defensieliga'Dit kort nadat zij tot de conclusie waren gekomen dat de militante rabbijn geen bedrei ging vormt voor de openbare veilig heid Kahane verklaarde ingenomen te zijn met de beslissing. Hij zal ook de Amerikaanse nationaliteit behou den. Kahane die een jaar geleden in Is raël was aangekomen, werd vorige week schuldig bevonden aan het ver storen van de openbare orde Hij blijft tegen betaling van een oorg- som van 40.000 (sraëlische ponden (circa 31.000 gulden) op vrije voeten onder verdenking van pogingeD om wapens te smokkeien voor het be et r\i den van Arabische guerrillastrij ders Kahane wil dat de Joodse De fensieliga 'ach kano i da at stelt voor 't Israëlisch parlement Hij dacht dat er zeker wel een of twee zetels in zouden zitten. Burgerlijke Stand van Leiden Geboren: Ümlt -- J. van S. C. Chang politici Melnesz en H M. Gaasbeek; Mariske Elisabeth d v A. Jonker en S Beekman; Martine Xandra Mar griet d. v. J van Rijn en N van der Keljl; Jacobus Johannes Petrus, z. v. J J P. Bernauer en F H Verhoog; Anna Christina Natasja d. van Oosten en J. C Est- U W. Kroodsma en f. Kommerle; Tako, z. v. A. A. den Haan en E P Hermans. Getrouwd: J J Verhagen en J. F. Alt: 1 Radosevic en 0 C. Gijsman; Berg E F Slimmere Wal. H. Choufu— - - H W C. Couzljn en M Coree; P T Thung en W C Bloot' G Richter E M J. Kessels; A M. Strijk Ruilen («9i >chtge gezaal; J. E. "Hionles <77) •srh (48) echtgenote van P Sause; D. Kranenburg (73) ZOETERWOUDE De zestig kinderen van kleuterschool De Krakepit aan de Hoge Rijn dijk hebben gisteren in de klas kerstjeest gevierd. Natuurlijk was er een kerstboom, een stalletje en heel veel kaarsjes. Tegen twaalf uur toverden de kleuterleidsters mevr. Zwaan- Peeters en mevr. Van Beek-Breuning, geassisteerd door wat ouders, een gezellige „kerst- lunch" op de kleine tafeltjes. De kleuters deden zich te goed aan beschuit met muisjes, slaatjes, krentemik, broodjes en „prik". Wethouder Duindam, die ook even om het hoekje kwam kijken kreeg meteen een uitnodiging om maar mee aan tè schuiven, wat hij natuurlijk deed. Op de foto van Jan Holvast: De kleuters van De Krakepit aan de gezellig met kerststukjes versierde tafeltjes. OEGSTGEEST Een krediet van 401.026,46 vraagt het Oegst- geester college van B. en W. de raad voor een voorbereidingsplan voor Haaswijk. De grootste post op deze rekening is die van al gemaak te maar nog niet geraamde kosten voor grondverwerving, stedebouw- kundige, dienst gemeentewerken en renteverlies. De volkstuinen in de Morsebelpolder en die achter de boerderil Haaswijk zullen van 1973 tot 1975 weer voor 10,- per jaar worden verhuurd. Deze en de onderstaande voorstel len zullen de raad donderdagavond bereiken. Verhuur van volkstuinen. Verlenging verhuur woningen Mariahoevelaan 2 en 4. Voorbereidingskredieten be stemmingsplan Haaswijk. O Bouwrijpmaken gedeelte Over- veerpolder. 0 Verkoop van bouwgrond in de Overveerpolder. Krediet voorzieningen flood- light-verlichting wipwatermolen Le lielaan. Verlening ontslag aan mej. C. van der Geest, als onderwijzeres aan de Oudenhofschool. Aanvragen ex artikel 72 der L. O. wet 1920 ten behoeve van de Ma- riaschool. Administratiekosten kleuter- en lager onderwijs. Vaststelling vergoeding vakon derwijs over 1971 en verlening voor schotten voor 1972. Verlening onderwijskredieten. Wijziging bijlagen bezoldigings regeling gemeentepersoneel 1971, per 1 januari en 1 april 1972. Vaststelling nieuwe arbeidsover eenkomstenverordening en uitke ringsverordening. Verplaatsingskostenverordening. Aangaan vaste geldlening. Woensdag Kreatlef Sentrum (Breestraati stuif 8 uur r Speel tuing Jaardensocle Breestraat ;9 Jeugdhaven 30:10.30 uur nan Breestraat 19 S] gratlcentrale 78 i iest Geversstri kamerbewon^i Stadhuis Spreekuur sociale iJelc 4.30—6 uur nam. OegstgeestJ Kennedy laan 11) [ajm Openhuismiddag 2 i Kreatief Sentrum (Breist stuif 8 uur nam. Jeugdhaven Kerstconcert ekuur sociale dlcapten 25 Titus Brandsmalaan 78 „De boot" Clubhuiswerk handenarb uur nam. (VOO: mm■■hi gn LeidêrdoTD (Wilhelminastr. aar Vrijdag Kreatlef Sentrum Br°t rak«l 8—11 Leiderdorp geboren: Saskla L. d. v. Breestraat 19 Oegstgeest (Geversstraat elt voor kamerbewoners taanden 8 uur nam. Leiderdorp (fred. Hei oen 25) Gespreksavond 1 Oegstgeest (LHtweg 7) 'oor bejaarden Soc. Medisch J. T. de Jong Derek F. J. J. z. v. F. J. WIJnans en J. G. van Milo, Kirsten W. d. v. J. On derwater en J. J. Laterveer. Ondertrouwd: A. H. Brouwer en M. H. Clumper Amsterdam. Getrouwd: G. L. Prangers en L. Iperen; M. J. Heek. H. Vermeulen 77 Jr. VOORSCHOTEN Het huisvuil ln Voorschoten zal worden opgehaald op woensdag 27 december, donder- da 28 december, dinsdag 2 Januari en woensdag 3 Januari. Het grof vuil zal in de week van 24 tot en met 30 december niet worden op- gehaaid. WASSENAAR De traditionele kerstviering van het Wassenaarse Adelbert College wordt 23 decem ber (20.00 uur) in de sporthal aan de Dr. Mansveltkade gehouden. Spe ciale genodigden voor deze viering zijn de leden van de bond van be jaarden in Wassenaar. Deze viering, die voor iedereen toegankelijk is, zal worden begon nen met een community-singing. De ongeveer 950 leerlingen van het Adelbert College zullen onder lei ding van A. van Gennip binnen- en o buitenlandse kerstliederen laten ho- derapotheek,Lammenschansw ren. Deze zang wordt afgewisseld, met solo's en kerstteksten. Daar naast zal het koor van de Russi- Veenj Katholieke Kerk onder leiding Wetswinkeltje van Cecilia Andriessen enkele kerst - liederen zingen. otbekers Breest Smallenburg, beg n ord Na de samenzang 's avonds half voor degenen die aan de hele mani festatie hebben deelgenomen tot 7"9 half een een kerstbal. Aan dit bal verlenen medewerking: het zigeu nerorkest Csardas, de Baker Street Jazzband en het Leidse duo Natas- ja en Emile. Juridisch rechtskundige bijstand is er tot Adres Lelds Volkshuls I maar alleen "tof "l" um maandag) en donderdags in Voorschoten een schromelijk te kort bestaat. In de kringen van de NKV is men unaniem van oordeel dat er drin gend behoefte bestaat aan het in stituut sociaal ombudsman om alle Namens gemeentelijke instanties doorzichtig en benaderbaar te maken voor alle inwoners. Het zwembad wordt door de In dustriebond gezien als een soort statussymbool, wat ten koste gaat van drastische belasting en rechten verhogingen. Op korte afstand van Voorschoten zijn goede zwembaden, die zeker dit Jaar niet volledig be- Het dichtste bij Voor- VOORSCHOTEN De Indus triebond NKV afdeling Voorschoten hield in "De Werf" een gespreks avond met als onderwerp: het ge meentebeleid in het algemeen. Ge spreksleider was de heer Steenho- ven, districtbestuurder, de gemeenteraad raadslid Marcelis. Tijdens het ge sprek kwamen enige knelpunten, dat waren: Vernèdepark, de sociale be geleiding van alle inwoners, de drastische plannen voor een eigen zwembad. Er werd besloten de gemeente raad een brief te schrijven, waarin de Industriebond zich uitspreekt voor opknappen van het Vernède- schoten Liggende zwembad "De Vliet' park omdat dit de enige mogelijk heid is om de bewoners te helpen aan betaalbare woningen, Leiden Z.W. haalde niet 400 bezoekers per dag. aldus de In dustriebond. de ZOETERWOUDE Meerburg gaat er iets aan doen. Na twee zondagen rust en lekker eten (te veel) nodigt het bestuur van de voetbalvereniging Meerburg iedereen uit mee te doen aan een ,Jcerstcross" op tweede kerstdag. Een cross van 4,5 km in de omgeving van Zoeterwoude. De start en finish van de cross is op het Meerburgterrein. Het startsein zal om half dri 's middags worden gegeven. De opbrengst aan inschrijf geld zal in het „potje" voor de douches in de Meerburg-kleed kamers worden gestopt. Aspirant-crossers kunnen zich vanaf vandaag al melden bij: Habo, Hoge Rijndijk 165, Zoeterwoude; G. Vermeulen, Hoog- madeseweg 26, Leiderdorp; H. Boom, Lingestraat 20, Leiden; Snackbar Old InnHoge Rijndijk 153, Zoeterwoude; P. Spie renburg. Hoge Rijndijk 223, Leiden; G. v. d. Klauw, Akker straat 11, Leiderdorp en J. Lovink, Splinterlaan 83, Leider dorp. Gezinsverzorging Aanvragen bulp bejaarden durlg zieken en eezinsverzorgl elnge) 8 tel 24800 9 10 uu Aanvraeen pooj nalvp da ïpleidingsschuol gracht 24fia Spreekuur Release Hulpverleningsdienst Reie«4ff" we Riln 20a. tel 24555 Maan J>? vrlldap 20-22 uur, dinsdag tl lli derdag ook 15-18 uur Vrtll 80S- Teierunische Hulpdli (01710)—25202 Vuoi alle 4lf wrtldag aebt Onder redaktie van RONNY VINK telefoon 25261 Erfenis ANKARA (UPI) De Turkse le gerleiding heeft de politici in Tur kije gewaarschuwd dat zij tot actie za) overgaan als het parlement niet buigt voor haar eis dat sociale her vormingen tot stand komen en het zijn plannen voor een politieke am nestie niet laat varen .Als de politici onze waarschuwin gen in de wind daan zullen zij en niet wij verantwoordelijk zijn voor wat. er zal gebeuren" zeiden woord voerders die nauwe betrekkingen met de Turkse generale staf onder houden. Zij zeiden dat het parlement niet voldoende aandacht had geschonken aan een memorandum van 11 decern - bei van het oppercommando. In dat memorandum stond dat het parlement meer aandacht schonk aaD pressie voor een politieke am nestie dan aan eiser van het leger dat het tot „dringend nodige belas ting- grond- en onderwijs- hervor mingen" zou komen Id het memorandum stond dat de legerleiding vast gelooft ln de par lementaire democratie in de geest van Kemal Ataturk de grondlegger van het moderne Turkije. Het ls er dan toch van gekomen: Personeelsvereniging Ontwikkeling en Ontspanning van de Rotogravure is overleden en de erf-nis is ver deeld. Erfgenaam: de Leidse bejaar dencentra en -sociëteiten. We zullen even opsommen wat er allemaal verloot is tussen de bejaar deninstellingen: Twee biljarten met bijbehorende keu's, een bingospel glaswerk, een piano (die is naar be jaardensociëteit De Waard gegaan), een sjoelbak, een kaartkist, kerstar tikelen en negen schaakspelen. Het batig kassaldo van f 750,- is naar het Leger des Heils gegaan, de ste reobandrecorder gaat naar een Leid se blinde en een grammofoon-ver sterker met twee microfoons en vier boxen gaan via de Leidse Jeugd Ac tie naar een instantie die er veel aan heeft. Dat waren dan toch leuke kerstkado's voor de Leidse bejaar den. Boompjes Zo omstreeks deze tijd komen op de redaktie allerlei kerst- en nieuw jaarskaarten binnen. Sommigen zijn zeer traditioneel, anderen springen er uit. Zo ook de kaart die bureau voor lichting van het ministerie van ver keer en waterstaat heeft rondge stuurd. De buitenzijde van de kaart is „bedekt' met een stadsgezicht. Of een landschap, hoe noem je dat. Mis schien ziet Nederland er wel werke lijk zo uit vanuit de lucht, misschien is het een blijde toekomstvisie van verkeer en waterstaat. We hebben in ieder geval niet veel natuur kun nen ontdekken op de tekening. Een kleine inventaris: 21 duide lijk herkenbare bomen die worden gebruikt als windvang voor bedrij ven, enkele onduidelijke bosjes, waarschijnlijk bedoeld als recreatie en gelegen tussen rondwegen, acht koeien en twee paarden, vier meeu wen en dan wat voor de landbouw be stemd- stukjes grond. De rest van de tekening zit vol autowegen, fabrie ken, huizen, flats, vervuild water met schepen vliegtuigen en wat men ver der nog aan ellende kan bedenken. Waarschijnlijk staat ln de op de kaart getekende stad een museum, waarin men de natuur in geconser veerde staat kan bekijken. Hond in de pot en daad" draagt. Hij is bedoeld om vragen en problemen van (let op!) liefhebbers van huisdieren te be handelen. Het is niet duidelijk of dat laatste nu op het hart of op de maag slaat. De aflevering van deze week is in ieder geval aan slachten gewijd. Dit onder het motto: er zijn nog zoveel dieren die in een ellendi ge toestand op uw kerstmaal zit ten te wachten. Enkele zinsneden: Waar de kop- vorm het toelaat bedwelme men het dier door een krachtige slag met een houten hamer, op de door een ta fel gesteunde kop. Daarna snij de men dit lichaamsdeel af. Nou, eet sir~':elijk in ieder geval, gij dieren- vrind. En denk nog eens terug aan het knuffelkonijn. Kerstmis Je komt er niet onderuit, kerst mis moet worden gevierd. In Lei derdorp kan dat op de Kerst-in, waar iedereen van zes Jaar en alles wat daarboven is, kan komen. Tafelten nis, sjoelen handenarbeid, lees- en praathoek, film, disco. Omdat na tuurlijk iedereen wil komen ls de Kerst-in gesplitst. Hij wordt zowel in de Sch^nnlnc.skerk geho"d»n als in clubhuls Hocus-pocus, aan de Lin- Een fragment boompjes. een optimistische nieuwjaarskaart. Zie 0 i delaan. Datum: maandag, dinsdag, donderdag en vrijd*?, van half twee tot tien uur. Wie mee wh b-'—m kan m«u opbellen naar de heren Rietkerk zangdienst met medewerk (31828) of Huurman (49092). dubbelgemengd kwartet Mu$ Vanavond Vanavond in de Koning** de Willem de ZwHgerlaan eeo

Leidsch Dagblad | 1972 | | pagina 2